DE OLYMPISCHE SPELEN MEESTER TUERLIMGS NAM AFSCHEID WAALWIJK KAATSHEUVEL A.s. Zondag de 4e Ronde van Kaatsheuvel DUIVENSPORT. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 JULI 1952 van de daakbare en spontane Kaatsheuvelse jeugd. 286 RENNERS NEMEN DEEL. A.s. Zondag 27 Juli zal dan voor de 4e maal de Ronde van Kaatsheuvel ver reden worden. Kaatsheuvel zal dan voor de 4e maal in 't teken staan van de wielersport en weer zullen velen naar Kaatsheuvel trekken om een wedstrijd te meente zal het gehele parcours afsluiten en onder leiding van Ir. Hopman zal het weggedeelte van de Molenstraat worden verbeterd. De E.H.B.O., afd. Loonopzand zal as sistentie verlenen aan Drs. Weytenburg en Drs. Raaymakers, zodat ook de me dische verzorging dit jaar weer goed ge zien zoals de 3 voorgaande ronden met £,e plaatselijke midden Taar dT^trijd veeT aantrekkelijker zijn stand steunde steeds door Posing van en hun helpers op het parcours verkocht Za1 worden. De opbrengst van deze boekjes komt voor de helft ten goede aan de actie „Ouden van Dagen", zo dat iedereen wordt aangespoord deze mèt de Ronde van Kaatsheuvel te steu nen. De Ronde van Kaatsheuvel wordt dus hiermee tevens een Ronde van de Ouden van Dagen. De 4e ronde van Kaatsheuvel wordt zullen dit jaar de wedstrijd beter kun nen volgen, doordat het parcours de helft kleiner is geworden dan andere ja ren. Dit jaar loopt het parcours als volgt: Start: Kruisstraat en via Dongense- weg naar de Nieuwe Berkdijksestraat en zo door de Molenstraat weer inaar de Kruisstraat. Een traject van 1800 m., dat door de Nieuwelingen B 24 maalzal worden genomen, de Nieuwelingen A ib maal en door de Amateurs 60 maal. Zoals U ziet wordt in drie categoneen gestart. De eerste categorie start om 11 u 30. De 2e om 12 u. 30 en de Amateurs om 15 u. 30. Door het over grote aantal inschrijvers moesten de Nieuwelingen wederom worden gesplitst in de afdelingen A en B. De afdeling B zijn dan de jongsten der Nieuwelingenklasse. Hierin starten van de W.C. Kaatsheuvel de renners P. v. d. Wouw en J. v. Wijgerden uit Loon op Zand. Zij moeten het opnemen tegen een groot aantal even sterke concurren ten. Want werkelijk, het is onmogelijk om hier te voorspellen wie zal gaan winnen, maar van de 87 die zullen star ten behoren onze renners tot de favo rieten. In de afdeling A schreven 94 renners in, waaronder de Kaatsheuvelse wieler club-renners H. v. Ree, F. Hultermans, W. van Wanrooij en J. v. Halderen uit Loonopzand. In deze klas zal een sterk rennersveld aan start verschijnen, met als le favoriet P. de Jong uit Made. Deze renner won in dit seizoen reeds 12 courses en ook deze course wil hij na tuurlijk op zijn naam schrijven. Hij krijgt het echter op te nemen te gen zware concurrenten. Enkele hiervan zijn: J. Heeren, Sprundel; Adr. Roks, Sprundel; P. v. Est, Fijnaart; M. Raaij- makers, Willebrord; J. v. d. Kloor, Et- ten; J. v. Baardwijk, Vlijmen; A. Heeren, Roosendaal; C. Kuys, Vlijmen; G. Ver- hoeven, Tilburg; J. v. Hoof, Waalwijk; J. v. Nispen, Willebrord. Allen renners die reeds enkele coursen wonnen en die ook ditmaal tot de favorieten behoren. Het is daarom niet te zeggen wie na de 36e maal als no. 1 voorbij de jury zal flitsen. Dat onze renners echter ook een woordje zullen meespreken staat vast. Vooral H. v. Ree, Hultermans en J, v. Halderen zijn momenteel in puike conditie en hebben in t afgelopen sei zoen reeds enkele mooie successen ge boekt tussen deze „groten van hun klas. Om half 1 zullen zij aan hun 60 km beginnen. De strijd der Amateurs. Om half vier komt dan de clou van de dag. De grote strijd der Amateurs. Inderdaad dit zal een grote strijd wor den. Een strijd tussen een groot aantal favorieten die elkaar'in Kaatsheuvel te- samen vinden. Van de 105 renners die hier zullen starten zijn een 30-tal ren ners aan te wijzen die deze wedstrijd kunnen winnen. Enkele van deze ster ren zijn: P. de Bruin, Roosendaal, reeds diverse malen ronden-winnaar, een be kend en sterk sprinter. Zijn naaste con- current-sprinter L. Cantineau zal ook hier aan start verschijnen. Verder nog F Weterings, Raamsdonksveer; J. Ko- nings, Breda; Tini Wolfs, Vlijmen; P. Emmen en M. Heurter, Raamsdonks veer; W. Heeren, Willibrord; J. van Hugten, Eindhoven; Marchand, P. Schol len, K. Paymans, F. v. Ierland, uit Til burg; M. Sonnemans, Geldrop; A. van Oosterhout, Lage-Zwaluwe; P. v. d. Bragt, Wagenberg; W. de l'Or, Den Bosch; A. Verstraeten, Breda; J. Kuijs, Den Bosch; J. Nielkes, Tilburg; A. Suy- kerbuyk, Breda; J. v. Osta, Fijnaart; Cuyten, Mierlo. Stuk voor stuk renners die reeds enkele voorname wedstrijden wonnen. Allen klinkende namen uit de Amateursklasse. Al dezen kunnen winnen en het is daarom dat de 4e ronde van Kaatsheu vel aan spanning en aantrekkelijkheid ver zal uitsteken boven zijn voorgaande en boven andere ronden. En tegen deze „groten" zal de W. C. Kaatsheuvel zijn eigen leden in de strijd werpen. Alle amateurs zullen hier aan de start verschijnen, n.l. J. Koenen, P en J. v. d. Ven, A. Snoeren, J. Damen, A. van Gennip en A. Scheerders. Een 7-tal renners dat door onderlinge samenwerking wel iets kan presteren en tot de eersten kan behoren. Vooral J. v. d. Ven en v. Gennip zijn in puike conditie en hebben een prachtige pres- tatielijst in dit seizoen behaald. Beide renners kunnen als sterke outsiders be schouwd worden, waarmee terdege re- kerting zal moeten worden gehouden. J. Koenen, P. v. d. Ven en A. Scheer ders kunnen echter ook wel degelijk iets bijzonders presteren en ook met A. Snoeren zullen allen rekening moeten houden. J. Damen zal a.s. Zondag weer voor het eerst zijn fiets bestijgen; na een lan ge rustperiode zien wij hem dus weer aan 't werk. Wij hopen dat deze renners in hun eigen ronde en voor eigen publiek nu eens flink van leer zullen trekken en een uitzonderlijke prestatie zullen verrichten. Algehele medewerking. Zoals gezegd is het parcours inge kort en zal geheel worden' afgesloten. Het parcours is dus tegen een entreeprijs te betreden. Deze entreeprijs is zo laag mogelijk gehouden. Wat niet veranderd is, is de algehele medewerking van Kaatsheuvel. De ge- een succes. Als het weer gunstig zal zijn, zal het parcours misschien nog te klein blijken, want dan kan de trek naar deze Ronde van Kaatsheuvel heel groot zijn. De W.C. Kaatsheuvel heeft onder de allesbezielende leiding van de heer A. v. d. Ven, met diens trouwe medewer ker v. Meeuwen, weer iets georganiseerd dat af is. Alles is perfect geregeld. 'Moge hét nodige medewerken om de ze 4e Ronde van Kaatsheuvel tot een ongekend succes te maken en dat zij a.s. Zondag een heerlijk zonnetje zullen krij- qen. HEIBLOEM-RIT 1952. Terugkomend op ons bericht van Maandag j.l., kunnen we thans met recht zeggen dat deze rit een dave rend succes wordt. A.s. Zondag zul len de motoren en auto's daveren en ronken rondom het clubhuis, om dan in een eerlijke kamp te zien wie in deze grote oriëntatie-rit de beste prestatie levert. Dan gaat het door ons mooie Brabant, door de mooiste plekjes natuurschoon, waar de controleurs op de loer liggen of staan om de nodige straf punten uit te delen. Wat voor werk hieraan is voorafgegaan, heeft de organisato ren vele slapeloze uren bezorgd, maar zij kunnen nu rustig zeggen; er zit geen foutje in de 110 km. lange route. Om de deelnemers niet te zeer te vermoeien, is er op ongeveer de helft van de route een half uur rust ingelast, en wel in het mooi gelegen café „de Steenbakker" te Kaats heuvel. i CAPELLE. De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij de heer C. v. Tilborg, Hogevaart, hield j.l. Vrijdag 18 Juli een wedvlucht vanuit Chatreaux. De eerste duif werd geconstateerd om 3.21.32. De prijzen werden be haald als volgt A. J. Ophorst 1; A. Ha verhals 2; J. v. Raamsdonk 3; G. Rozenbrand 4, 11; Gebr. de Jong 5, 7, 10; C. Broeks 6; J. Snaphaan 8; P. Versteeg 9. DE GOUDEN BRUILOFT IN BESOYEN. Half Besoyen was Donderdag morgen uitgelopen om getuige te zijn van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar L. van Es-de Wijs, dat begon met een plechtige H. Mis om half 10. Om kwart over 9 stelde de feeststoet zich op voor de ver sierde dam: veel bruidjes, een met gouden banden en bloemen opge smukte auto voor het bruidspaar, en als niet mis te verstaan symbool een rijdend huwelijksbootje met 'n miniatuurbruidspaar er in, vooraf gegaan door een deftige admiraal, compleet met gouden degen, en be stuurd door sneeuwwitte matro zen, die zich volkomen bewust wa ren van hun gewichtige taak. Het was werkelijk een schone stoet die de buurt in elkaar had gezet en 't bruidspaar genoot kennelijk: we za gen de bruid tenminste vol genoe gen knipoogjes geven vanuit de wa gen. Aan de kerk vormden bruidjes en matrozen een erewacht, de ma trozen salueerden correct en tussen hen door schreed het gouden paar naar het altaar. Pastoor Verbiesen droeg de plechtige H. Mis op en 't koor zong de 3-stemmige mis van Perosi. De pastoor hield ook een felicitatiepreek, waarin hij het bruidspaar hartelijk feliciteerde en er aan herinnerde dat er veel rede nen waren voor dankbaarheid. Hij wenste bruid en bruidegom nog vele jaren en daarna de schone he mel toe. Na de Mis ging het weer in op tocht naar huis. 's Middags om 1 uur was er re ceptie in café Van der Meijs. Dat was het tijdstip dat het feestcomité verscheen en namens de buurt sprak de voorzitter, de heer Passier, een woord van felicitatie. Hij hul digde het gouden bruidspaar om de kracht waarmee ze lief en leed had den gedragen, feliciteerde hen en bood namens de buurt een degelij ke loper en een nieuwe lamp aan. Onder de velen die hun gelukwen- kwamen aanbieden, waren ook de burgemeester, pastoor Verbiesen, 't kerkbestuur en het comité Ouden van Dagen, dat de traditionele taart liet bezorgen. Later op de dag was er nog een kinderhulde, tractatie van de kin deren, serenades door de harmonie St. Crispijn en de zangvereniging „Hallelpjah" en een feestavond voor de buurt in café Leenheers. Besoyen heeft er dus een groots feest van gemaakt, en terecht. Ook wij bieden bij de vele ande re graag onze gelukwensen aan t gouden bruidspaar aan. VEEL GOUD VOOR DE VERENIGDE STATEN. Het zijn weer de Verenigde Sta ten die het meeste goud binnen halen op de Olympische Spelen. Wat hun overigens van harte ge gund is, want er blijkt uit dat zij de meeste topprestaties leveren. Bij het verspringen werd de Ameri kaan Biffle met een sprong van 7.57 m. eerste; zilver voor zijn landgenoot Gourdine (7.53 m.); brons voor de Hongaar Foeldesi (7.30 m). Bij het kogelstoten waren de prijzen helemaal een aangele genheid voor de Verenigde Staten: 1. O'Brien 17.41 m (nieuw olym pisch record); 2 Hooper 17.39 m; 3 Fuchs 17.06 m; nummer 4 was een Rus. Het volgende onderdeel dat de Verenigde Staten goud op leverde was de 400 m. horden: 1. Moore, die met 50,8 sec. het olym pisch record evenaarde; 2. Lituev (Rusland) 51,3 sec., een nieuw Eu ropees record; 3. Holland (Nieuw Zeeland) 52,2 sec. Weer goud voor Amerika op de 100 meter. Onze landgenoot Theo Saat werd in de halve finale zesde in 10,8 sec. en daardoor uitgeschakeld. Olympisch kampioen werd Remigino (V.S.) 10,4 sec.; 2. McKenley (Jamaica) 10,4 sec.; 3. McDonald Bailey (Gr. Brittannië) 10,4 sec.; 10,4 sec. voor de vier eersten. Hieruit blijkt wel hoe hevige strijd er is geleverd in enkele seconden tijd. Voor Rusland was er tweemaal goud bij de gymnastiekwedstrijden: zowel in het landenklassement he ren, waar het werd gevolgd door Zwitserland en Finland, als in het individueel klassement, waar de Rus Tchoukarine gevolgd, werd door zijn landgenoot Caguinion en de Zwitser Stalder. De Italiaan Dor- doni brengt goud mee naar huis doordat hij 50 km. snelwandelde in 4 uur 28 min. 7,8 sec., een nieuw olympisch en wereldrecord. Geen duel FannyMarjorie Jackson. Erg spijtig was het dat de olym pische wereld het duel Fanny Blan- kers-Koen tegen de Australische Marjorie Jackson werd onthouden. Al in haar serie voor de eerste ron de was Fanny niet goed, maar ze won toch in 11,9 sec. In de tweede ronde werd ze verslagen door de Duitse Maria Sander, maar de foto moest uitmaken wie er gewonnen had: beiden 12 sec. Ondertussen had Marjorie Jackson al tweer keer 11,6 gelopen. Nel Büch was te zwak en werd de eerste keer al uitge schakeld, maar Puck Brouwer won haar eerste serie in 12 sec. en werd in de tweede ronde derde; in de halve finale werd ze uitgeschakeld Door een domme ongesteldheid werd Fanny Blankers-Koen de kans ontnomen haar titel tegen haar grote rivale te verdedigen en des noods eervol te verliezen. Nu won Marjorie Jackson met groot gemak: twee maal 11,5 sec., in de halve fi nale en in de finale, daarmee het olympisch en wereldrecord evena rend; 0.3 sec. verschil met nr. 2, de Zuid-Afrikaanse Daphne Hasen- jager-Robb (10,8 sec.); derde werd de Australische Shirley Strickland in 11,9 sec. Dinsdag waren er weer drie gou den medailles voor de Verenigde Staten: bij polsstokhoogspringen voor Bob Richards, die met 'n sprong van 4.55 m. een nieuw olympisch record vestigde; bij discuswerpen voor Iness, die de discus 55.03 m. wierp en op de 800 m. voor Whit field in 1.49.2. Op de 200 meter won Theo Saat in de eerste ronde zijn serie in 22 sec., maar al in de twee de ronde werd hij uitgeschakeld (21,7 sec.). In het voetbaltournooi stuurde Zuid-Slavië Rusland met een 31 nederlaag naar huis. Nu maakten de Zuid-Slaviërs geen fout, zoals in de eerste wedstrijd, toen de Russen een 15 achterstand tot 55 kon den ophalen. In het hockey-tour- nooi is de bronzen medaille voor Groot-Brittannië, dat Pakistan met 2I versloeg. Bij het roeien heb ben de Nederlanders het niet tot de finale gebracht. Het regent in Helsinki gewoon nieuwe Olympische records. Ook Woensdag leverde er weer enkele op. Zo b.v. bij speerwerpen, waar. ■bij de Amerikaan Young met 73.78 m. de gouden plak won en 't nieuw record vestigde. Datzelfde deed de Braziliaan A. Ferreira da Salva door bij de hink-stap-sprong 16.22 in. te springen. Olympische kam pioene bij het verspringen werd de Nieuwzeelandse Yvette Williams, die met een sprong van 6.24 m. juist 1 centimeter onder liet we reldrecord van Fanny Blankers- Koen bleef. Onze Willy Lust werd 'vijfde met een sprong van 5.81 m„ 'een nieuw persoonlijk record. Op de 200 meter heren behaalden de V.S. een driedubbele overwinning: olympisch kampioen werd Stan- fild in 20.7 sec. Fanny op de 80 meter horden. Met spanning werd, vooral van Nederlandse zijde, maar ook door heel de Olympus, uitgekeken naar de 80 meter horden. En Fanny Blankers-Koen verscheen aan de start Haar serie won ze met groot gemak in 11.2 sec. Haar naaste concurrente, de Zuidafrikaanse Edna Maskell, deed er 0.4 sec. langer over. Willy Lust werd in haar serie derde en daardoor uit geschakeld (11.6 sec.) In de halve finale liep Fanny iets minder ze ker tweede achter de Russische Marya Golubichnaja ((11.2 sec.) in 11.3 sec Maar in ieder geval in de finale. Overigens sneuvelde het Olympisch en wereldrecord van Fanny weer royaal de Australi sche Shirley Strickland liep de 80 meter al in' de halve finale in 10.8 sec., de Duitse Maria Sander en de Britse Jean Desforges liepen ze in 11.9 sec. In de kwartfinale van het "voet baltournooi sloeg Zweden Oosten rijk met 31. FANNY STAAKT DE STRIJD. Gistermiddag om vijf minuten over half vier had de finale plaats van de 80 meter horden, die alle verwachtingen op een Nederlandse overwinning de bodem in sloeg, toen 20 meter na de start, na de tweede horde, Fanhy Blankers- Koen de baan verliet. Hoewel zij ziek was en men haar adviseerde niet aan de finale deel te nemen, wilde zij toch lopen; duidelijk echter bleek dat zij niet in conditie was. De 80 meter horden werden een overwinning voor Shirley Strick land uit Australië, de Russische Maria Golubichnaja werd tweede, en derde de Duitse Maria Sander. Naar alle waarschijnlijkheid zal Fanny ook niet deelnemen aan de 200 meter en de dames-estafette. ,Moge O.L. Heer U met Goddelijke vrijgevigheid belonen (Van de redactie) Buitengewoon spontaan en hartelijk was de manier waarop de jongens van de St. Jansschool gisteren afscheid genomen hebben van Meester Tuerlings, die meer dan veertig jaren zich met hart en ziel (zo deze uitdrukking ooit op zijn plaats is dan is het toch wel hier) aan de opvoeding van de Kaatsheuvelse jeugd heeft ge geven. Enige tijd geleden huldigde hem de Kaatsheuvelse gemeenschap, thans was het beurt aan d e jet^|d; en wie bij dit afscheid tegen woordig was, kon gewaar worden hoe hartelijk en mannelijk on gedwongen de manier was waarop Meester Tuerlings met zijn jongens wist om te ^gaan. De jeugdige tonelisten (wat een leuk spel gaven de meesten van hen te zien) speelden „St. Antonius koopt een koe" en „Smidje Smee". %4 BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Jane Th. L. A., dv. A. Verhoofstad-v. Helden; Wilhelmus J., zv. J. H. v. Bokhoven-de Ronde; Hendrika G. B., dv. J. M. v. d. Avoird-Mulders; Petrus G. C. M., zv. H. H. v. Helvoirt-v. Bijnen te Loonopzand; Hendrika G. J., dv. G. v. Veldhoven-v. d. Heijden; Elisa beth Y. M., dv. A. J. Slaats-Sluiter; Jacobus M. C., zv. H. L. Didden-v. Huiten. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: Geen. Gehuwd: A. J. de Rooij 31 j. te Sprang-Capelle en C. E. Bakkeren 28 j. te Waalwijk; J. H. van den Eertwegh 28 j. te Heeze en Ph. J, W. M. Bos 23 j. te Waalwijk; A. M. Timmermans 23 j. en J. C. M. Th. van den Broek 23 j., beiden te Waalwijk; L. Brands 25 j. te Hedel en E. W. v. d. Pennen 29 j. te Waal wijk; A. v. Leijden 36 j. te Waar denburg en A. M. Bergmans 22 j. te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: Geen. Nadat al de jongens een H. Mis had- o den bijgewoond die in de Kerk van St. j zichtbaar. Jan ter ere van de beminde onderwijzer werd opgedragen, verdrongen zij zich tegen halt elt uitgelaten voor de poor ten van de St. Jansschool, op de speel plaats waarvan het otticiele atscheid van de school zou plaats hebben. Er was een theater geïmproviseerd; heesters en bloemen en vlaggen vorm den het decor en tegen de achtergrond hingen in gouden letters de beginwoor den van het zo toepasselijke lied: ic seg adieu Voorafgegaan door een fors geslagen trom en door jongens met grote en klei ne vlaggen kwam Mijnheer Tuerlings met mevrouw en familieléden de speel plaats op, waar we ook diverse geno digden zagen; onder wie de Hoogeerw. Heer Deken A. v. d. Brekel, de Zeer- eerw. Heer Rector van het Broeder klooster, de Zeereerw. Broeder Overste en collega's van de heer Tuerlings, ter wijl de Inspecteur en de Bisschoppelijke Inspecteur berichten van verhindering hadden gestuurd, evenals de burgemees ter en de secretaris van de gemeente Loonopzand. Mijnheer Tuerlings ontving een prach tig gecalligrafeerd programma; „God ze- gene U in Uw welverdiende .rust stond er in sierlijke letters op te lezen en toen kreeg hij te horen en te zien, wat er in dat programma stond afgedrukt. En dat was een bont allerlei van muziek en zang en toneelspel; fris en zo volkomen ongekunsteld door de jongens gebracht, dat het iedereen deugd deed, en dat de overige jeugd enthousiast meeleefde. Er werden liederen gezongen ter ere van Meester Tuerlings; Jantje van Woensel zong er een dat zijn vader zelf gemaakt had; in de vorm van een canon liet men de feestklok luiden en toen er even een korte spanne tijds was voor het volgend programmanummer, kwam er een joch met vlasblonde haren naar voren en heel de school liet hij galmen: Kom er in, zet je hoed af! EEN PRACHTIG CADEAU. Een van de hoogtepunten van deze voormiddag was natuurlijk de aanbie ding van het cadeau van en door de schooljeugd; in een staatsie-karos, om geven en getrokken door kleurige pages en voorafgegaan door een o zo dettig ceremoniemeester kwam dat geschenk de speelplaats op rijden; een van de jon gens sprak de meester toe en hij zei dat men 's morgens al de H. Mis had bij gewoond om O.L. Heer te danken voor het vele goede dat Hij in Meester 1 uer- lings aan de jeugd had geschonken, om Hem te vragen Meester Tuerlings met goddelijke vrijgevigheid hiervoor te be lonen en hem nog vele jaren van rust te schenken. En toen trok de ceremoniemeester, terwijl hij eerbiedig zijn ronde hoofd ontblootte, het gordijn weg en een schoon geschilderd portret van de meester werd „lk zou eigenlijk best nog een paar jaar kunnen blijven", zei de heer Tuer lings toen hij de jongens toesprak, „maar ik heb nu eenmaal het besluit genomen, om 1 September de school te verlaten Maar het jongenskoor zou hij nog blijven dirigeren; want de muziek was wel het laatste waarvan hij afscheid zou nemen. En hij sprak over al die jaren dat hij onderwijzer was geweest, over al die jongens die bij hem in de klas hadden gezeten, en waarvan er nu al enkelen grootvader waren. „Gullie waart voor mij allemaal het zelfde", zei hij. „Gullie hebt mij een afscheid bereid, waar ik gelukkig niet bij hoef te treu ren. Ik ga heen, maar ik zal graag nog 'ns naar de school komen en als het nodig is, ben ik nog altijd bereid. Hij dankte de jongens voor hun ge bed in de H. Mis en hij vroeg: Daar moet ge niet mee ophouden. Op de eer ste Vrijdagen als mijn knapenkoortje zingt, ben ik altijd nog met jullie in de kerk. Dan dankte hij voor het cadeau, dat een mooie herinnering voor zijn kinderen zou zijn; hij gaf de jongens die middag vrij en toen het lawaai was bedaard stelde hij hen ook nog een tractatie in het vooruitzicht. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat de samenwerking en de goede verstand houding met de leiding en het perso neel van de school bestendigd zouden mogen blijven. Toen zongen de jongens nog lang zal hij leven en vaarwel meester en de heer Tuerlings sloot een periode van zijn werkzaam leven af, waarin hij zich wijd de aan de belangen van de Kaatsheuvel se jeugd; en Kaatsheuvel heeft getoond hier grote waardering voor te hebben. Enkele maanden geleden deden dat de grote mensen, gisteren was het de beurt aan de jeugd. Het oefenprogramma van D.E.S.K. Behalve de deelname aan 't tour- nooi om de „Zilveren Zwaluw" bij Zwaluw VFC op 24 Augustus en eventueel op 31 Aug., is door het bestuur van D.E.S.K. nog aangeno men de wedstrijd NAC 2 (reserve kampioen van Nederland)DESK 1 op 9 Augustus a.s. Dit is een neder- laagtournooi waarin tevens uitko men MOC 1 en Internos 1. Ook lopen er nog onderhandelin gen met Ons Vios voor deelname aan het tournooi om het „Zilveren Doel" dat rond 15 Aug. gespeeld wordt. Competitie-indeling D.E.S.K. 2. Ook voor DESK 2 is thans de competitie-indeling bekend gewor den. De competitie ziet er als volgt uit: BW 4; GW 2; ODC2; RKC 2; St. Mich. Gestel 2; DESK 2; OJC2; Hieronymus 2; TOP 2; WSC 2. Apollo-theater. Het Apollo-theater draait de ko mende filmweek een vacantie-pro- gramma met op Zaterdag en Zon dag de Nova-film „Het Meisje on der de Lantaarn" met Lilli. Mar iene, het verhaal van het lied en he't meisje waarvoor niet slechts mannen, doch legers vochten. „De Stem" schreef er over: Een verhaal vol romantiek en spionnage-ver- wikkelingen. „Het Utrechts Katho liek Dagblad": Er wordt vlot ge speeld en er zijn diverse humoris tische momenten in deze Engelse film. Het is de historie van het po pulairste lied der laatste 10 jaren dat gezongen werd door vriend en vijand. Toegang 14 jaar. Woensdag draait „De Rode Ha vik", een Indianenfilm met George Montgommery en Ellen Drew. Da vy Crokett, de grote held van het Westen in een onstuimige film met Indianen op het oorlogspad. Vacantie. Zaterdag a.s. sluiten onze fabrie ken voor acht dagen. Kaatsheuvel viert zijn jaarlijkse vacantie een paar weken eerder dan andere ja ren. Velen hebben hun vacantie- programma reeds opgezet. Sommi gen in eigen huis met een wande ling en een bezoek aan „De Efte- ling", anderen met uitstapjes of rei zen. De R.K. Werkmeesters ver trekken reeds Zondagmorgen heel vroeg om met drie grote touring cars van Jan v. Dijks' Reisbureau de Ardennen te doorkruisen. Het R.K. Par. Zangkoor maakt een 2- daagse trip en is Zondagmorgen al om 8 uur present in Zeddam in het mooie Montferland, om daar de plechtige Eerste H. Communie-Mis te zingen en na de middag over 't IJselmeer naar Amsterdam te va ren. Dinsdag gaat de processie naar Roermond met 160 bedevaartgan gers. Voor Verkenners en Welpen zijn veel plannen in duigen geval len, door het gevaar voor kinder verlamming. Jammer, want iets an ders te organiseren kost tijd en overleg. Laten we hopen dat het weer geen verdere spelbreker voor de vacantie wordt. GILDE ST. JAN. Met het schitterend mooie weer en met die spontane medewerking van de heren ^A. Oerlemans en W. Molenschot was het Zondag de schutters mogelijk om met 3 viertallen deel te nemen aan het nationaal concours te Helvoirt. Al heeft het onze jongens Zondag niet mee gezeten, toch wisten zij beslag te leg gen op 3 medailles en 12.50. De heer van Kuijk wist op dit concours de eer ste Kampioensmedaille te verdienen en voor de extra aanbieding wist de heer Kops door een felle kamp 10.te verdienen voor de kas van de vereni ging. Beide heren werden bijgestaan en verzorgd door de prima leiding van de heer van Balkom. De Kaatsheuvelse schutters hebben dit jaar door hun goede schutterscapaciteiten en de prima geest die er heerst een voorbeeld kunnen zijn voor vele andere verenigingen en zij worden gevreesd door ieder ander corps. A.s. Zondag hoopt men deel te ne men aan het concours te St. Agatha. We wensen onze jongens een goede reis en veel succes. Vacantie in de Gildenbond. Niet iedereen is in de gelegenheid zijn vacantie in reis en uitstapjes door te brengen. Het is daarom van de K.A.B. zakelijk en practisch be keken om de leden in eigen plaats met de komende vacantiedagen een amusement aan te bieden in eigen home. Woensdag, Donderdag en Vrijdag zijn het weer drie grote ontspanningsavonden in de Gilden bond met muziek, voordracht, zang en dans. De medewerking van alle K.A.P.-leden wordt weer voor deze avond ingeroepen. De zaal is vrij toegankelijk voor eigen leden. Niet- leden en kinderen onder de 18 jaar hebben geen toegang. Er is weer een machtig pierement aanwezig van de heer J. de Nijs uit Ooster hout. Volgende week geen training. In verband met de Vacantie-week ligt de voetballerij de komende week geheel stop. Ook'de wekelijk se training gaat niet door. De Zomercompetitie. De stand van de Zomercompetitie is momenteel: Efteling 3 3 0 0 6 De Toekomst 3 2 0 1 4 VVKAJ 3 10 2 2 Sprookjesbos 3 0 0 3 0 We wisten niet dat De Efteling en het Sprookjesbos zo ver van el kaar lagen. Mogelijk wordt de ver wantschap in de nog komende wed strijden met betere cijfers uitge drukt. J. VAN DINTEREN, R.I.P. Woensdagmorgen om half tien vond alhier de plechtige uitvaart plaats van de Zaterdagavond overleden heer J. v. Dinteren. Iedere Berkdijker kende deze café houder en het was daarom dat geheel Berkdijk en vooral de Berkdijkse sport wereld, hem een laatste welverdiend en welgemeend eresaluut bewees. Deputaties van de voetbalver. Berk dijk en de biljartclub „Poedelvrees" ver gezelden hem op zijn laatste tocht. De harmonie St. Jan bracht een laat ste muzikale hulde, met treurmuziek op zijn laatste tocht naar Gods huis. De gehele bond van café-houders liep mede en bracht een goed collega naar zijn laatste rustplaats en vele goede vrienden en stamgasten brachten de overledene een laatste groet. Een viertal kransen versierden de baar, kansen die hulde betoonden en de dankbaarheid vertolkten, van de har monie St. Jan, v.v. Berkdijk, de bond van caféhouders en van zijn dankbare kinderen. Een lange stoet vergezelde de over ledene naar diens laatste rustplaats, een bewijs dat de overledene een goede naam genoot en alom bekend en bemind was. Vele sportverenigingen verloren een waardig hospes en zijn gezin een goed huisvader en echtgenoot. Hij ruste in vrede. Badplaats Z0UTELANDE. Er is plaats voor 1 of 2 meisjes boven 1 2 jaar als PAYiN^-GUEST ged. Aug. f100bij Waalw. fam. te Zoutelande. Br. onder NO. 4071 Bur.v.d.blad y

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7