miWYK I De 4de Ronde van Kaatsheuvel. 59-iaria bestaan R.K. Middenstand A. Helmons, Winnaar bij de Nieuwelingen A C. Keepers, winnaar bij de Nieuwelingen B, M. H. Cuyten, winnaar bij de Amateurs. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JULI 1952 2 GROOT KEMPISCHE CULTUUR- DAGEN. A. v. OOSTERHOUT „MAAKTE" DE AMATEURSKOERS. GESLAAGD. Aan de Middelbare School voor Tro pische Cultures te Deventer slaagde voor het examen Tropische Landbouw, onze plaatsgenoot de heer Piet Berg mans, die wij natuurlijk van harte pro ficiat wensen. N V. „NOORD-BRABAND" WAALWIJK. Volgens het jaarverslag over 1951 van de N.V. „Noord-Braband" Maat schappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, was de produc tie zeer bevredigend. Zij bedroeg 24.618.409.gevende een netto vooruitgang van 12.952.005.(v.j. 10.727.070.tot een totaal ver zekerd bedrag van ruim 200 mil- lioen gulden. De uitkeringen bij overlijden be droegen 866.922.15 (vorig jaar 803.801.33) en de uitkeringen door afkoop 810.676.41 (v.j. 812.351.82) Aan premiën werd ontvangen een bedrag van ƒ7.107.519.37 (vorig jaar ƒ6.747.674.78). De op veilige grondslagen bere kende wiskundige reserve steeg met ƒ2.882.482.— tot 38.949.936.—. De berekening heeft plaats gevonden met een gemiddelde rentevoet van 3.26%, terwijl de gemiddelde rente der beleggingen 4.15 (v.j. 3.76%) bedroeg. De financiële resultaten warfen gunstig, zodat het mogelijk was aan de vrije reserves 311.000.toe te voegen, waardoor deze, na gewens te afschrijvingen, in totaal bedra gen 1.644.196.70 (v.j. 1.532.148.32) R.K. ZANGKOOR. Het R.K. Zangkoor van St. Jan heeft gisteren een bezoek gebracht aan Rijen, waar de Waalwijkse zangers de onlangs ingestudeerde en met kermis voor het eerst gezongen Mis van v. Kalmthout ten gehore hebben gebracht. Zij dwongen door de wijze waarop deze moeilijke Mis gezongen werd, ieders respect en bewondering af. TRAGISCH ONGEVAL. 1-jarig kindje gestikt. Gistermorgen omstreeks half twaalf is het 1-jarig zoontje van de fam. Joh. v. Heijst-de Bie te v.m. Besoijen met zijn kleertjes aan een haak van de box blij ven hangen en zo gestikt. Op dit tra gische moment was de moeder naar de kerk, terwijl de vader in een ander ver trek van het huis was. De droefheid der ongelukkige ouders ls natuurlijk zeer groot en iedereen leeft Zeer met hen mee. POLITIEHONDENWEDSTRIJD. Gisteren organiseerde de Dresseerver- eniging „Hondensport" op haar terrei nen aan de Galgewiel een politiehon denwedstrijd, die èn om het feit dat hieraan de beste honden van Nederland deelnamen èn om het vertoonde werk een volledig succes genoemd kan wor den. Onder de critische blikken van de keurmeesters de heren van Helsland uit Kaatsheuvel en Somers uit Waalwijk, toonden de zeven honden de graad van hun geoefendheid. Ook de publieke be langstelling voor deze wedstrijd was groot en toen de heer Verhoeven, voor zitter van „Hondensport" 's avonds in café „de Galgen wiel" de prijzen uit reikte, kon hij de wedstrijd in alle op zichten geslaagd noemen. De uitslag was als volgt 1. van Bommel uit Mierlo Hout 254Yl punt; 2. Cor Semler uit Eindhoven 254; 3. de Kuyter, Eindhoven 2504 Koen Semler, Eindhoven 245J^; 5. van der Sanden, Tilburg 236; 6. van Laarhoven, Helmond 2227. van Aggel, Eindho ven 191. INVITATIE TOERNOOI. Op de banen van Hotel Verwiel wordt deze week het Invitatie- Tournooi gehouden. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag ge speelde partijen zijn als volgt Dames Enkel B'. Mej. R. van Berkel sl. Mevr. T. Eibers 6—4 x 6—3. Heren Dubbel B. Borowicz en van Heijst sl. Boers en J. de Rooy 62 x 60. Heyrmans en J. van Iersel sl. H. en T de Kort 6—3 x 6—3. Heyrmans en J. van Iersel sl. Borowicz en A. van Heijst 36 x 6—4 x 6—3. EEN ZEER GESLAAGDE MOTORRIT. G. Kuys uit Oss werd winnaar van de Heibloemrit. Gisteren, Zondag 27 Juli werd door de Waalwijkse Motorclub een oriëntatierit voor motoren gehou den, die ontegenzeggelijk een groot succes is geworden. De rit, die „De Heibloemrit" was gedoopt, voerde de 33 deelne- fers door de mooiste gedeelten van onze omgeving; maar voor de schoonheid van de natuur en het goede weer hadden de deelnemers natuurlijk al heel weinig oog, in beslag genomen als ze werden door de moeilijkheden die de organisa toren hun in de weg hadden gelegd en de vallen die zij voor hen had den opgesteld. Om één minuut over 1 startte de eerste deelnemer en om de minuut volgden de andere, om te begin nen aan de route, die de volgende plaatsen aandeed Waspik, Oos- terout, Rijen, Dongen ,waar de stfafpuntenrëgen wel het hevigst was, Loonopzand, Kaatsheuvel, waar bij „De Steenbakker" de rij ders een half uurtje rust werd ge gund, voorts Loonopzand, Helvoirt, Cromvoirt, Nieuwkuijk, Drunen, Elshout, Heusden, Doeveren. De deelnemers toonden zich allemaal erg voldaan over deze rit, die zij moeilijk, maar mooi noemden In het clublokaal van de Waal wijkse Motorclub, het café van de heer Jtfc. Passier, had 's avonds de prijsuitreiking plaats. Vanzelf sprekend was er weer de echte rallyestemming en over en weer werden er woorden gesproken van lof, van dank en waardering, spe ciaal de automobielclub „De Langstraat" werd bedankt voor haar spontane medewerking. Aan de volgende personen wer den de prijzen uitgereikt 1. G. Kuys, Oss, 91 str.pnt. 2. T J. Kuys, Oss, 97 str.pnt.; 3 H. B. Rook, Rosmalen, 167 str. pnt.; 4. C. Hansort, Oosterhout, 175 str.pnt.; 5. N. A. Bloem, Oss, 189 str.pnt.; 6. N. Aarts, Gilze, 189 str.pnt.; 7. J Broers, Reijen, 199 str.pnt.; 8. Th. van Beek. Sprang- Capelle, 213 str.pnt.; 9. J. Aarts, Breda, 260 str.pnt.; 10. H. Emmen, Oosterhout, 357 str.pnt.; 11. J. Kooyman, Made, 402 str.pnt.; 12. C. .Konings, SprangrCapelle, 475 str.pnt 14. (Eerste Waalwijkse deelnemer) G de Jongh 638 str. pnt. (Beker van de heer Passier). Het was een zeer goed geslaagde rit de organisatoren hebben on getwijfeld eer van hun werk en zullen zeer zeker in de toekomst aan hun ritten steeds meer be kendheid weten te geven. Ondertussen gaat het clubleven weer verder en zal men heus niet stil gaan zitten, zoals blijkt uit het feit, dat de Motorclub over drie weken voor haar leden een avond, rit organiseert. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden zwart met wit hondje wit keeshondje koffer met inhoud damesportemonnaie met inhoud da mesrijwiel herenschoen rijwielsleu teltje. Verloren borduurtafellaken met ga ren portefeuilles 2 polshorloges, zonnebril drie portemonnaies met in houd gouden monogramring vul pen, zilveren ketting met hanger. De Commissie 50-Jrig Bestaan R.K. Middenstand meldt ons Het programma der feestelijkheden ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Waalwijkse afdeling van de R.K. Middenstand is vastgesteld. De eigenlijke feestweek begint op 14 September en eindigt op 21 September, doch om allen te laten mededoen, begint de etalage-wedstrijd reeds op 4 Sept. en duurt deze tot 11 Sept. Alle leden van de afdeling kunnen hieraan deelnemen en de mogelijkheid bestaat voor elke deelnemer, hoe kleine etalage hij ook heeft, dat deze toch in aanmerking' komt voor een 1ste prijs. De feestweek wordt geopend met een kerkelijke en officiële herdenking op 14 Sept. Op deze Zondag is om 8 uur een H. Mis met Algem. H. Communie der leden. Van \2]/i tot 2 uur zal het Be stuur een receptie houden. Des avonds om 7 uur is dan een koffiemaaltijd, waaronder en waarna verschillende sprekers het woord zullen voeren en welke avond zal worden opgeluisterd met zang en declamatie. Op 16 Sept. krijgen we de officiële opening van ,de Middenstandsmarkt in de Hallen op het Raadhuisplein. De deelname van de Waalwijkse le den aan deze Markt is zeer groot, want op het ogenblik zijn nog slechts een paar kramen en/of ruimtes beschikbaar. Zij die zich nog niet hebben opgegeven en nog willen deelnemen aan de markt, kunnen dit nog doen tot Dinsdagavond 29 Juli a.s. bij de bekende adressen; de inschrijving sluit om 6 uur. Op Woensdag 30 Juli a.s. wordt des avonds in de Twee Kolommen een bij eenkomst gehouden waar de toewijzing van de kramen en ruimten zal geschie den. Het behoeft geen betoog dat aan deze feestelijkheden alleen zij kunnen mede doen, die lid zijn van de R.K. Midden stand of van de Christelijke en Alge mene Vereniging. Deze laatsten moeten hun adres opgeven bij een der leden van de Commissie. Hieronder drukken wij de plattegrond der hallen e.a. af. langs het 1800 m. lange parcours. De strijd is ongekend interessant geworden en iedere bezoeker heeft genoten van strijd en spanning.; vergeleken bij andere jaren was 't parcours niet minder zwaar. Daar om is het ook dat van de 112 ren ners slechts 20 de course wisten te beëindigen. Het was een uiterst aantrekkelijke course vol spanning en strijd. En evenals bij de Nieu welingen werd ook de strijd hier al direct gekenmerkt door een serieu ze uitlooppoging, die pas op 't laatst van de strijd ongedaan werd ge maakt. Het was A. v. Oosterhout die in de 5e ronde de benen nam en rondenlang op kop ging. Na 15 ron den gingen J. Konings en Pauwke Schollen een achtervolging inzetten die in de 23e ronde werd beloond. A. v. Oosterhout had toen echter zo goed als zeker de allervetste premie van de dag in zijn zak. Intussen waren echter v. Laarhoven en C. v. d. Borst met Cautmeau ook aan een achtervolging begonnen. Leo Cautmeau vergde te veel van zich en moest wegens kramp de strijd staken. Dan volgde weer een 4-tal renners en daarachter het grote pe- leton. Enkele ronden later wisten v. Laarhoven en C. v. d. Borst het leidende drietal in te halen en met vijf man op kop en met vijf groepen successievelijk 100 tot 150 m. ach terstand, kwam de strijd tot onge kende spanning. Want de tweede groep begon toen fel te jagen, wist zich los te rukken en kon enkele ronden later bijkomen. Intussen was in groep 3 ook enige felle jacht ontstaan naar de leiders, onder aan voerderschap van Antoon Snoeren. Enkele ronden bleef dit zo; toen oest Antoon lossen en viel terug op de 4e en laatste groep, waarin v. d. Ven en Scheerders, door pech over mand, moedig vol hielden, v. Gen nep en J. Koenen hadden intussen de strijd gestaakt. Van de 2e groep wisten Tini Wolfs uit Vlijmen en J. Kuys uit 's-Bosch nog bij de kop groep te komen, en met nog 15 ron den voor de boeg reden op kop: A. v. Oosterhout, J. Konings, P. Schol len, v. Laarhoven, T. Wolfs, C. v. d. Borst en J. Kuys. Tini Cuyten was intussen eveneens bij de kopgroep gekomen en met 8 man op kop ging het verder. Weer was het A. v. Oosterhout die zich los wist te werken, Konings ging hem na en samen namen zij een 50-tal meters op de kopgroep. Hierin waren vooral v. Laarnoven, Cuyten en Tini Wolfs actief om de twee uitlopers in te halen. Tini reed echter een lekke band en zag zo doende zijn poging verijdeld. Cuy ten en v. Laarhoven zetten echter moedig door en wisten inderdaad de koplopers in te halen. Intussen hadden W. Gramser, J. Gommers en W. Heeren zich ook danig ge roerd, en konden eveneens de hoofdgroep bereiken. Met nog enkele ronden te rijden bleef het veld dus in twee hoofd groepen verdeeld. Op kop deden v. Laarhoven en Konmgs schitterend werk. A. v. Oosterhout had blijk baar te veel van zijn krachten ge vergd en kon, hoe kan 't anders, moeilijker meekomen. Ware hij iets later aan de haal gegaan, dan had hij deze course zeer zeker gewon nen, want op zijn eentje passeerde hij in het begin van de wedstrijd groepje na groepje en zelfs een groep van 8 man, waaronder N. v. Est en J. Koenen. Met lichte pe daalslag wist hij zijn voorsprong te vergroten. Met z'n vieren ging het nu op de eindstreep af. Konings lag 300 meter vóór finish nog op kop, maar Cuyten zette, onder aan voerende kreten van kapelaan v. Hoek, alles op alles; met een halve meter voorsprong wist hij de 4e Ronde van Kaatsheuvel op zijn naam te brengen, direct gevolgd door J. Konings en v. Laarhoven. Van het groepje dat toen binnen kwam wist J. Kuys nog juist W. Gramser te passeren; de verdere klassering was als volgt: 1. en winnaar van de 4e Ronde van Kaatsheuvel: M. H. Cuyten, Mierlo. 2. J. Konings, Breda. 3. Van Laarhoven, Tilburg. 4. A. v. Oosterhout, L.-Zwaluwe. 5. J. Kuys, 's-Hertogenbosch. 6. W. Gramser, Siebengewald. 7. J. Gommers, Breda. 8. W. Heeren, St. Willibrord. 9. J. Eestermans, Princebeek. 10. J. Maas, Roosendaal. 11. P. van Herk, Meerveldhoven. 12. P. Schollen, Tilburg. 13. C. v. d. Borst, Etten. 14. H. Timmermans, Den Bosch. 15. J. Haverkamp, Fijnaart. 16. T. Wolfs, Vlijmen. 17. Weterings, Raamsdonksveer. 18. Pardoel, Hedel. 19. Scheerders, Dongen. 20. J. v. d. Ven, Kaatsheuvel. Cuyten viel een hartelijke huldi ging ten deel door de voorzitter van de W.C. „Kaatsheuvel", maar A. v. Oosterhout werd algemeen uitge roepen tot de strijdlustigste renner van de hele wedstrijd. A. v. Ooster hout had de harten veroverd van 't publiek, en al viel Cuyten een da verend applaus ten deel bij zijn ere-rondje, A. v. Oosterhout werd niet minder hartelijk en luidruch tig bejubeld. Hierna vond de prijsuitreiking plaats bij Th. v. Boxtel. De Ronde van Kaatsheuvel, be kend om zijn massa-deelname, om zijn groot aantal bezoekers, om zijn ware premie-regen, maar vooral om zijn perfecte organisatie, was nu voor de 4e maal ten einde. Succes vol zoals het geen andere ronde is geweest, en we kunnen de organi satoren dan ook van harte felicite ren met het besluit om het parcours te houden zoals het nu was. Dames Enkel G. Mej. A. van Oss sl. Mej. R. Hoff- mans 62 x 75. Mej. D. Aarts sl Mevr. Leenaarts 6—3 x 6—3. Mej. T. Aarts sl. Mevr. Leenaarts 61 x 60, Mej. A. de Veer sl. Mej Leenaarts 6—2 x 6—2. Dames Dubbel. Mej. van Oss en Mej. Panhuyzen sl. Mej Theeuwes en Mej. Aarts 63 x' 7—5. Mej. K. en A. v. d. Veer sl. Mevr. Leenaarts en Mevr. Leenaarts 62 x 64. Heren Enkel B Borowicz sl. P. van Bommel 7—5 x 5—7 x 6—3. Dr. Janssen sl. J. van Iersel 61 x 6—2. W. Klaassen sl P. Marks 61 x 6—2. A. van Heijst sl. Dr. Janssen 6—4 x 3—6 x 6—2. Heren Enkel C. Hoyinck van Papendrecht sl. A. Seelen 62 x 60. Hoyinck van Papendrecht sl. H. Wiesman 61 x 61. A. Aarts sl. J. Timmermans 61 -x 61 L. Italiaander sl. L. Theelwes 6—0 x 2—6 x 7—5. C. van Brekel sl. W. Vesters 6—2 x 6—1. L Theeuwes sl. J. van Iersel Jr. 3—6 x 6—3 x 6—4. Het afgelopen week-end werden in Hilvarenbeek voor de 6e maal de Groot Kempische cultuurdagen gehouden, waar voor de belangstelling zowel van Bra bantse als van Vlaamse zijde weer zeer groot was. Het is weer, zoals andere jaren, een ongedwongen feest geworden, waarop zij die de dragers zijn van de culturele eenheid van Brabant en Vlaanderen, en zij die belangstelling hebben voor deze cultuur, elkander troffen in de meeste aangename stemming. Naast de festiviteiten, zoals open luchtspel, concert, koffietafel, volksdan sen enz. heeft men zich Zaterdagmid dag bezonnen op de vraag „Brabant het Hart van de Nieuwe Nederlanden?" Drs. Scheerders gaf een historisch overzicht van Brabants positie in de oude Neder landen; Pastoor Aug. Commissaris sprak over Brabants Positie in de Nieuwe Ne derlanden, terwijl de commissaris van de Koningin in Noord-Brabant Prof. dr. J. de Quay een synthese gaf van beide in leidingen. Wij hopen inons volgend nummer, nader op deze belangrijke gebeurtenis terug te komen. MULO-DIPLOMA. Te Den Bosch slaagden nog de vol gende leerlingen der St. Teresiaschool Waalwijk voor het Mulo-diploma: G. v. Leeuwen, M. Mahieu en I. Mens te Waalwijk; A. y. d. Rijken en N. v. Steenoven te -Waspik; W. Verheyep, en R. Verheyen te Nieuwkuik. JJoofD Jfc «7 Ifi \9 So En H M W tH O 15 7 H 15 VA U<i VS" VS 11 35 9 V li i 5 vf HS Vo 39 53 :>6 35 Goed wielerweer; perfecte organisatie; massa-deelname; groot j aantal bezoekers; schitterend parcours, dat voor de bezoekers veel aantrekkelijker was dan andere jaren; een ware premie-regen; bijzonder spannende strijd in alle klassen. Dit alles kenmerkte de 4e Ronde van Kaatsheuvel die een zo ongekend succes is gewor den, zowel voor bezoekers, renners als organisatoren. Bij de W.C. „Kaatsheuvel" waren J. v. Vygerden, Hultermans, P. v. d. Wouw, A. Snoeren, Scheerders, J. v. d. Ven en Koe nen de moedigste en beste renners. Gisteren, 27 Juli, werd dan weer de jaarlijks terugkerende Ronde van Kaatsheuvel verreden voor amateurs en nieuwelingen. En we derom, en thans voor de 4e maal, met enorm succes. Zowel organisa torisch als wat deelname betreft, was het zoals de drie voorgaande rondes. Reeds bij de nieuwelingen- course waren vele bezoekers aan wezig en bij de strijd der amateurs was het gehele parcours volledig met bezoekers gevuld. Een aantal, geschat op ongeveer 20.000. Geheel Kaatsheuvel werkte weer mee, o.a. gemeentewerken, H.H. Doktoren, E.H.B.O. Loon op Zand en Politie. Het aantal premies was ongeveer hetzelfde als vorig jaren. Deze moesten thans over eens zoveel ron den verdeeld worden, als anders, en er zijn er zeer weinig geweest waarin geen premie werd verreden. Al met al weer een succes voor de W.C. „Kaatsheuvel", onder de al- lesbezielende leiding van de heer A. v. d. Ven en diens trouwe mede werkers L. v. Meeuwen en J. van Wezenbeek. U merkt het dus: in Kaatsheuvel was het weer af. EN THANS DE WEDSTRIJDEN. Helmons rijdt een praehtcourse bij Nieuwelingen B. Om even over half twaalf gaf kamprechter Jan Reghentart 't sein van vertrek. Het begin van de 4e Ronde van Kaatsheuvel. Negentig renners, een lange bonte sliert, ble ven een 5-tal ronden bij elkaar, maar toen waagde Helmons uit Bre da een uitlooppoging. Niemand kon vermoeden dat dit reeds de defini tieve uitlooppoging zou zijn, want rondenlang bleef het peleton op een 50-tal meters volgen. Even verzwak te de snelheid van het peleton en toen Helmons enkele achterblijvers wist te passeren en op een klein achterblijvend peleton kon komen, zette hij door, liet alles achter zich en gaf de voorsprong niet meer prijs. Ronde na ronde vergrootte hij die zelfs. Pietje v. d. Wouw, die hem nog het langst kon volgen, moest ook passen. Toen ontsnapte v. d. Dungen uit Tilburg uit het pe leton en wist steeds meer terrein te winnen op de koploper. Deze deed er nu de twee laatste ronden nog een schepje op en de overwinning was voor hem een feit. 200 Meter achter hem finishte v. d. Dungen en toen volgde een massa-sprint van het peleton, welke door v. d. Zanden uit Halsteren werd gewonnen. De verdere definitieve uitslag was: 4. J. Weterings, Raamsdonksveer. 5. B. v. d. Sluis, Vlissingen. 6. M. v. d. Wegen, Steenbergen. 7. C. v. Rijsbergen, Oudenbosch. 8. J. Heurter, Raamsdonksveer. 9. W. Luyten, L.-Zwaluwe. 10. B. Hooymaayers, R'donksveer. 11. L. Blijlevens, Breda. 12. A. Slemkes, Den Bosch. 13. J. v. Wygerden, Loon op Zand. 14. A. Kieboom, Chaam. 15. R. Damen, 's-Hertogenbosch. J. v. Wygerden reed hier een goe de course. Steeds zat hij vooraan in het peleton, maar in de voorlaatste ronde zakte hij iets af. Toch wist hij zich nog als 13e te klasseren. Het 3-tal Weterings - Heurter - Hooymaayers reed eveneens een buitengewone course. Steeds waren zij met v. Wygerden de leiders van het peleton en winnaars van de pre mies. Weterings zag zich vlak voor de eindstreep nog juist gepasseerd door v. d. Zande, Heurter werd als 8e en Hooymaayers als 10e geklas seerd. Waarlijk een goed resultaat van dit Raamsdonks drietal. NIEUWELINGEN A. Bij de Nieuwelingen A ging 't al even vlug als bij de B-klasse. Al in de 4e ronde zagen we een uit looppoging van J. Kerstens uit Zun- dert, die niet meer door het peleton zou worden ingehaald. Wel slaagden hierin C. Keepers, Jacobs en Fran cken. Met zijn vieren, goed samen werkend, wisten zij iedere ronde iets meer voorsprong te nemen. Het peleton waarin P. de Jong, de Bruin en v. Steen bijzonder actief waren, kende ogenblikken van felle jacht, maar evenveel ogenblikken van zoete rust. In de 21e ronde moest Francken lossen wegens een lekke band. Het resterende drietal ging onverdroten verder, dreigde zelfs 't hoofdpeleton in te lopen, maar De Jong en Hultermans zorgden wel dat hiervoor geen kans was. Met nog 9 ronden te rijden sprong M. v. Steen weg, die van een korte rust periode gebruik maakte. Al spoedig had hij 50 meter, maar A. de Bruin sprong hem achterna en in de 28e ronde bereikte hij v. d. Steen. Sa men ging het nu op de koplopers af. De voorsprong was echter te groot, maar toch wisten zij een veilige voorsprong te nemen op het pele ton, waaruit P. de Jong, ondanks diens herhaalde pogingen, niet weg kon komen. In deze volgorde ging het nu op de finish af. Een. fantastische sprint ontwik kelde zich tussen de koplopers. Al leen J. Kerstens deed op het laatst geen moeite meer, omdat hij de vet ste en voornaamste premie reeds had gewonnen. Honderd meter voor de finish lag Jacobs nog op kop, maar toen zette Keepers pas voor goed in en met een meter voor sprong op Jacobs flitste hij als over winnaar (de 10e maal in dit sei zoen) over de eindstreep. Kerstens werd derde. Toen volgde een fel sprintje tus sen de uitlopers de Bruin en v. Steen, welke eerstgenoemde op het nippertje haalde. En 100 meter hier achter kwam het peleton fel sprin tend op de eindstreep af. P. de Jong had toen de leiding, maar moest deze in de laatste decimeters toch nog afstaan aan W. Damen uit Oud-Gastel. Hierna finishte het pe leton volgens onderstaande klasse ring. De einduitslag was dan: 1. C. Keepers, Roosendaal; 2.. Ja cobs, Breda; 3. J. Kerstens, Zun- dert; 4. A. de Bruin, Etten; 5. M. v. Steen, Leur; 6. W.Damen,Oud-Gas tel; 7. P. de Jong, Made; 8. J. Looy- en, Steenbergen; 9. A. v. Beers, Et ten; 10. Pirard, Breda; 11. De Vree, Breda; 12. A. Rutten, Den Bosch; 13. Wuurman, Amsterdam; 14. W. Pater, Zuilen; 15. C. de Jong, Fij naart; 16. F. Vincks, Tilburg. Om half vier kwam dan de clou van de dag, de Amateurscourse met een 25-tal favorieten. 112 Renners gingen hier aan start, een schier onbekend aantal voor andere courses. Een bewijs des te meer dat de Ronde van Kaatsheu vel niet alleen bij de bezoekers, maar vooral bij de renners in trek is. Ja, want ook deze middag was 't aantal bezoekers ongekend groot. Ongeveer 20.000 mensen stonden

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2