Olympische Spelen KAATSHEUVEL -OP-ZAND ST.JOACHIMSMOER VOETBAL. WIELRENNEN. KORFBAL DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JULI 1952 3 mse».-' U V i SPRANG N.E.O. N.E.O.—SPARTA, 1—0. Voor het door N.E.O. alhier uitge schreven nederlaag-tournooi had Zater dagmiddag de plaatselijke ontmoeting plaats tussen N.E.O. en Sparta uit Vrij- hoeve-Capelle. Er was veel belangstel ling en het was een spannende wedstrijd. N.È.O. wist de match met 10 te win nen, zodat NEO nog steeds ongeslagen bleef in dit tournooi. VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmense renners deel aan de ronde van Kaatsheuvel. De amateur Wolfs kreeg op het laatst een lekke band, hij zette door en werd 15e. De nieuwelingen boekten °o){ geen groot succes. Van Baardwijk werd j le en Kivits kwam 16e binnen. CAPELLE. Korfbalvereniging Wit Zwart speelde haar eerste wedstrijd. De pas opgerichte korfbalvereni, ging Wit-Zwart speelde 1. Woens dagavond onder ideale weersom standigheden haar eerste vriend schappelijke wedstrijd te Raarns- donksveer tegen Good-Luck. De ontmoeting, die een zeer prettig verloop had, eindigde in een 1 1 gelijk spel. Voor het Capclse 12-tal is dit een alleszins mooie prestatie en stellig een stimulans om door serieuze training op de ingeslagen weg voort te gaan. CAPELLE. De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij de heer G. v. Tilborg, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roer mond. Afstand 85 km. De eerste duif werd geconstateerd om 2.13 uur De duiven werden gelost om 12.45 uur met helder weer en N.W. wind. De uitslag is als volgt M. v. Peer 1, 20, 28, 56, 66; H. Vos 2, 49; H. v. Zeist 3, 14, 51; C. v. Tilborg 4, 5, 7, 23, 41, 53; M. Netten 6, 8, 18, 36, 64, 76; G. Genen 9 10, 13, 31; J. Pols 11, 42; A. Taktor 12, 50; A. Haverhals 15; A. J Ophorst 16, 58, 59, 67; J. Spierings 17, 19, 77; F. Taktor 21; J Snaphaan 22, 52, 68, 71, 78; Gebr. Versteeg 24; E. van der Esch 25 60; H. de Jong 26; P. Blom 27, 37, 61; P. Versteeg 29, 74; D. v. Beek 30, 70; A. Stam 32, 44, 48; Gebr. Rijken 33; G. Rozenbrand 34, 35, 38; P. v. Rooy 39, 55; P. Verhagen 40; J. Rozenbrand 43, 47, •62; C. Broeks 45, 72, 75; G. Zwart 46; W. Nieuwenhuizen 54, 73; Gebr. van Os 57; R. v, Raamsdonk 63 L Blom 65, 69. A.s. Vrijdag inmanden voor Maastricht. LOONOPZAND. De Luchtbode hield Zondag een wedvlucht vanuit Duffel Afstand 72 km. De lossing had plaats te 9 uur bij Westenwind. De uitslag was als volgt G. v. d. Dries 1, 13, 42; J. Snoe ren 2, 3, 31; A. J. v Dongen 4, 5, 6, 33, 34; A. Leermakers 7, 23', 25; W. Huibregts 8, 10; P. v. d. 'Vel den 9, 38; G. Schoenmakers 11, 15, 21, 40; C. IJpelaar 12; A. Spa pens 14, 22; M. Maas 16, 37; H. Leermakers 17, 36, 45; C. v. Gom- pel 18, 44; A. Verschuren 19, 20, 27; Nic. Damen 24, 39, 43; Gebr. v. d Velden 26, 41; A. J. v. Don gen 28; G. Nijkamp 29, 30; P. v. d. Velden 32; H. v. d. Velden 35; H Dekkers 46. Overduif Chr. v. Gompel. Eerste duif 9.52.21; laat ste duif 9.59.33. VLIJMEN. Wedvlucht Duffel. Zondag hield de postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Duffel. Los 9 uur. Eerste duif 9 58, laatste prijswinnende duif 1Ó.4.18. Uitslag, als volgt A. v. Heivoort (Fut) 1, 27, 31, 83; A. v. Oijen 2; B. Oremans 3, 6, 15, 18, 48, 54, 65, 87; N v. Es- donk 4, 11, 13, 16, 28, 39'; Fr. v. Uden 5 36; Cees de Laat 7, 9, 24; L. de Laat 8, 70, 84; Gebr. Ooster waal 10, 18, 22, 26, 46, 67, 89; J. v. d. Dungen 12, 33, 34, 94; W. v. Ravenstein 14, 60; H. de Vaan 17; H. Mommersteeg 19, 45, 86, 95; A. Parijs 20, 78; L. v. Esch 21; L v. d. Dungen 23, 37; P. v. d. Loo 25; C. v. Heivoort 29, 56; Has v Beij- nen 30; J. v. d. Heuvel 31; P. Pul les 32, 59; Th. v. Overdijk 35, 40, 80; J Kivits Gz. 38, 61; M. Nicols 41, 42, 62, 63; A. L. v. Heivoort 47; J. v. d. Wiel 49; J. Kivits E 50; H. Pelders 52, 71; M. v. Over dijk 53, 81, 82; Jan Kuijs 57, 90; W. Roestenburg 58; Th. Herman 64, 66; Th. v. Esdonk 68; J. v. Beijnen 69; L. v. Oijen 72; C. Diepstraten 73, 74, 77; L. Nicols 75, 85, 91; Jo Verschuren 76; P. v. Dal 79; P v. Gestel 88; H. de Laat 92, 93; H. Brok 96. Wedvlucht Corbeille. Zondag 27 Juli werd de laatste midfondvlucht met oude duiven gehouden. Lds 6.15 uur. Eerste duif 11.39.40 Prijzen als volgt B. Oremans 1; P. v. d. Loo 2; L. de Laat 3; K. Kivits 4, 5; Th. v. Overdijk 6; A .Parijs 7; P. v. d. Loo 8; Jos Kuijs 9; B. Oremans lQ. HET EERSTE ZILVER VOOR NEDERLAND. Al was het Donderdag j.l. voor Neder land met recht een zwarte dag daar in Helsinki, toen Fanny Blankers-Koen, Wim Slijkhuis en Hans Harting, resp. tijdens het deelnemen aan de 80 Meter horden en de 1500 meter, de strijd staak ten, die dag heeft ons toch ook de eerste Olympische medaille opgeleverd. Hiervoor zorgden onze hockeyers, die door hun 61 nederlaag tegen India weliswaar hun minieme kans op het goud In .rook zagen opgaan, maar die zich toch door hun vorige overwinningen van het zilver verzekerden. De Nederlanders konden bij lange niet op tegen de Indiase grootmeesters die een hockey-exempel gaven, zoals sinds de oorlog in Europa nog niet is ver toond. Aanvankelijk bood men nog een vlotte tegenstand, die zelfs van tijd tot tijd in een goede aanval overging, maar geleidelijk voerden de kleine aziaten het tempo dermate op en werd hun techniek en hun behendigheid zo geperfectioneerd, dat het voor de Nederlanders heus geen schande was van zulke hockeyers te verliezen. En bovendien weten zij het zilver een prachtige beloning voor hun uitstekende prestaties in dit goed bezette Olympi sche Hockeytournooi. Maar de glans van het zilver kan toch niet opwegen tegen de gouden dromen, die men van Fanny droomde. En voor zijn optimisme vond men grond in de prachtige successen van de Nederlandse huismoeder op de Londense spelen; edoch de tijd gaat verder, nieuwe gene raties van athleten dienen zich aan, jeugdigere sterren schieten naar nieuwe records. Wij weten Mevr. Blankers- Koen had wanneer zij in conditie was Nederland ongetwijfeld in de prijzen ge lopen, maar zie eens naar de prachtige tijden die de meisjes Strickland en Jackson hebben gemaakt, om dan maar de allerbesten te noemen en dan be kruipt U toch de twijfel of de 34-jarige Fanny tegen deze jeugdige snelheid zo veel succes zou hebben gehad, als zij oogstte in Londen. In 10.9 sec. liep Shirley Strickland de finale van de 80 meter horden. Ook Zatopek deed weer op een ge weldige manier van zich spreken. 200 meter van de eindstreep was het iedereen duidelijk dat hij in de finale van de 5000 M. in volkomen geslagen positie lag; maar met een nog nooit geziene kracht dwong hij zijn sterke lichaam naar vo ren, voorbij de sterke Duitser Schade en de vlugge Fransman Mimouu en voor de tweede keer werd zijn uitstekende vorm bekroond met Olympisch goud. Enige tijd later geschiedde het voor het eerst in de Olympische spelen dat een echtpaar gouden medailles behaalde, toen de echtgenote van Zatopek de speer 50 meter 47 ver wierp, een af stand die haar geen van de dames ver beterde. TOCH NOG EEN ATHLETIEKSUCCES. Puck Brouwer tweede op 200 meter. De Nederlandse kolonie was heel somber gestemd toen, doordat Fan ny' Blankers-Koen faalde en zich terugtrok, alle kans op enig succes in de athletiek verkeken leek, waarin Fanny in Londen toch de meeste successen voor ons had be haald. Men had echter buiten de waard, in dit geval Puck Brouwer, gerekend. Ze stak athletiekmin- nend Nederland al een klein riempje onder het hart door zich in de finale van de 200 meter te plaatsen, maar in dit sterk bezette veld durfde ook daarna nog nie mand op een onderscheiding te hopen. Het schijnbaar onmogelijke is echter gebeurd Niet dat er voor Nederland nog goud uit de bus kwam, dat was natuurlijk voor de Australische Marjorie Jackson, die in de halve finale de 200 meter in 23,4 seconde had gelopen en in de finale in 23,7 seconde. Maar het zilver was voor Puck Brouwer in 24,2 seconde, voor de Russische Nadezhda Khnykina, die in de zelfde tijd het brons veroverde. In de 4 x 100 nieter estafette wist de Nederlandse ploeg zich ook in de finale te plaatsen. De ploeg, bestaande uit Willy Lust, Puck Brouwer, Nel Buch en Gré de Jongh, werd in haar serie tweede achter de Australische ploeg, met Jackson en Strickland. Maar in de finale kwam zelfs Australië er niet aan te pas. De Australische meis jes hadden in hun serie een nieuw Olympisch en wereldrecord ge vestigd in 46.1 sec. Het sneuvelde onmiddellijk in de finale onder de snelheid die vier Amerikaanse en vier Duitse meisjes wisten te ont wikkelen. 1 Verenigde Staten 45,9 sec.; 2. Duitsland 45.9 sec.; 3. Groot-Brittannië 46.2 sec.; 4 Rus land 46.3 sec.; 5. Australië 46.6 sec.; 6. Nederland 47,8 sec. De Ne derlandse meisjes kwamen dus nog heel wat te kort, maar door de tijd van 47.1 sec. in hun serie hadden -ze ondertussen toch al een Neder lands record verbeterd. Bij het hoogspringen voor dames werd de Zuidafrikaanse Esther Brand Olympisch kampioene met een sprong van 1.67 m. De kam pioene kogelstoten was weer een Russische, Galyna Zybina, die met 15.28 m een nieuw Olympisch en wereldrecord vestigde. De snelste wandelaar op de 10 km. was de Zweed Mikaelsson, die in de tijd van 45 min. 2.8 sec. een nieuw Olympisch record maakte. Het zelfde deed het loopwonder Zato pek, toen hij dit jaar voor het eerst aan de Marathon deelnam. Zijn re, cordtijd was 2 uur 23 min 3.2 sec. over 42 km. Pas V/i minuut later kwam nummer 2 binnen, de Ar gentijn Corno. Onze landgenoot Janus van der Zande werd 15de. De 1500 meter was nu eens niet voor een Amerikaan, maar voor de Luxemburger Barthel. Ook voor hem een nieuw Olympisch record in de tijd van 3 min. 45.2 sec. De tienkamp is gewonnen door de Amerikaan Mathias. Ook het zilver en het brons waren voor een Ame, rikaan Beter in het water. Er schijnt iets van aan te zijn dat een Nederlander in het water thuishoort. Niet dat onze zwem sters en zwemmers met goud bela, den zullen thuiskomen, maar ze slaan er een aanmerkelijk beter fi guur dan over het algemeen onze athleten. Daar zijn op (Je eerste, plaats onze waterpoloërs, die zo wel tegen Argentinië (93) als tegen Zweden (71) hun superio riteit toonden. Deze wedstrijden werden bijgewoond door Prins Bernhard en de prinsessen Bea trix en Irene. Op de 100 meter vrije slag heren wist Joris Tjebbes zich in 59.1 sec. in de halve finale, maar daar werd hij vijfde in 59.8 sec. en werd uitge schakeld. Olympisch kampioen werd de Amerikaan Scholes in 57.4 sec. In dezelfde tijd kreeg de Ja panner Suzuki zilver en in 58.2 sec. kreeg de Zweed Larsson brons. Van de Nederlandse meisjes wonnen Irma Heyting-Schuhma, cher (1 min. 6.7 sec.) en Hannie Termeulen (1 min 7.3 sec.) hun series en werd Koosje van Voorn (1 min. 7.4 sec.) tweede. In de halve finale werd Irma Heyting- Schuhmacher (1 min. 6.7 sec.) tweede en Hannie Termeulen (1 min. 7.1 sec) derde achter de Amerikaanse Joan Alderson (1 min. 6.6 sec.) In de andere halve finale werd Koosje van Voorn (1.08.1) vijfde, waardoor ze werd uitgeschakeld. Irma Heyting- Schuhmacher en Hannie Termeu len komen vanmiddag in de finale. Op de 200 meter schoolslag komt Nel Garritsen in de finale Lies Bonnier won haar serie in 3 min. 0.6 sec., maar werd in de halve finale uitgeschakeld (3.0.3), even als Rika Bruins (3.02.4), die in haar serie derde was geworden in 3.04.7. Nel Garritsen werd in haar serie tweede in 2.59.4 achter de Deense Ytte Andersen 2.57.7). In de halve finale zwom Nel Garritsen 2.59.5 en werd derde. De Hon gaarse meisjes zijn met hun vlin derslag op dit nummer favoriet. Eva Novak zwom 2 min 54 sec., een nieuw Olympisch record en in de halve finale evenaarde Eva Szeltely dit. De derde Hongaarse favoriete is Klara Killerman Wei nig kans dus voor Nel Garritsen, hetgeen niet wegneemt dat Holland in het water tenminste een woord je meespreekt. DOODGESCHOTEN. KAMPGENOOT Moord door Ambonnees. Zaterdag heeft de 36-jarige L. S. in een Ambonnezenkamp te Geesbrug, ge meente Oosterhesselen, zijn kampgenoot, de 18-jarige J. M. met vijf schoten uit een cylinder-revolver doodgeschoten. De aanleiding tot deze daad schijnt te zijn het contact, dat M. enige malen heeft gehad met de dochter van de dader. S- heeft nog tot half negen met zijn revol ver in het kamp gelopen, terwijl niemand hem durfde naderen. Daarna heeft de politie hem gearresteerd. AAA GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer W. Peters slaagde op 26 Juli te Amsterdam voor het examen M.O. Handelswetenschap pen (M.O. Boekhouden). Hij genoot zijn opleiding bij de R.K. Leergangen te Tilburg. In Tilburg slaagde onze plaatsgenoot Jan van Dun voor het examen vakbe kwaamheid schilderen. Te Haarlem slaagde Donderdag 24 Ju li voor het Middenstandsdiploma onze dorpsgenoot H. Veldhuis. Mag men het puntenlijstje als maatstaf nemen, dan is men in het Hoge Noorden uiterst tevreden geweest over de kennis, die hij op onze R.K. Handelsavond school opdeed. Aan geslaagde en leraars onzei har telijke gelukwens. SLUITING 2-JARIGE HUISHOUDSCHOOL. In het parochiehuis van de Beradijk had Donderdagnamiddag de sluiting plaats van de 2-jarige huishoudschool door de leraressen Koenraad en Somers, met voor de vakken van de afdeling landbouw en kleinveeverzorging geas sisteerd door de heer v. Dijk, gegeven. Verschillende autoriteiten waren bij de sluiting aanwezig. Het hoofdbestuur van de N.C.B. werd vertegenwoordigd door de heer Koenraad uit Dongen. De be sturen van de afdeling Kaatsheuvel en Loonopzand van de N.C.B. met de geestelijke adviseur en Kapelaan Koen raad uit Dongen gaven mede door hun tegenwoordigheid bewijs van belang stelling. Het onderwijzend personeel van de Huishoudschool nam een kort examen af, waarop bewijs geleverd werd, dat er aan de cursus met veel vrucht veel practisch werk verzet was. Verschillende sprekers voerden hierna het woord, waarbij vooral het grote be lang van goed huishoudonderwijs naar voren werd gebracht en waarbij dank werd uitgesproken aan de ouders, die dit belang begrepen hadden en hunne dochters gelegenheid geboden hadden deze 2-jarige cursus te volgen. Kapelaan Koenraad uit Dongen maak te van de gelegenheid gebruik, om op het grote nut te wijzen van de immigra tiecursussen voor de landbouwende be volking, welke cursussen momenteel in Dongen gegeven worden. Woorden van dank werden gespro ken tot mej. D. Verboven, die door haar actief propagandistisch werk, weer een volgende cursus, aanvangende op 1 Sep tember a.s. bijna zag volgeboekt. Nog enige plaatsen zijn open, die ook kunnen bezet worden door jongedames uit andere standen. De cursus duurt twee jaren en wordt elke week twee midda gen gegeven. Ook bij het bestuur van de R.K.M.V. kan men zich hiervoor opgeven. Aan het einde van de middag waren de diploma's uitgereikt aan de dames; Nellie in 't Groen, Marie van Noye, Ria van Rooij, Dina Hamers, Net Klijn, Jana Sprangers, Marie Rombouts, Marie van Helvoirt, Tonie Zwaans uit Kaats heuvel, Zus en Sientje van Zon uit Loonopzand en Riek en Willie Mols uit Dongen. GESLAAGD. Te Breda slaagde voor de Hoofdacte Mej. Riet Pel, onderwijzeres aan de Theresia-school alhier. Voor het diploma Costumièrê slaag den o.m. de dames: Nelly Bergmans, Fientje Hamers, Nelly de Jong, Sjaan Zwaans en Cobie Zwaans. Voor het diploma lingerie de dames: Nelly Aquina, Anny Grootswagers, Sjaan v. d. Hoven, Francien v. d. Mortel, Annie Remme ren, L. Oomis, P. v. d. Velden, Nelly Steenbergen, Adr. Verboven, Sjaan Zijl mans, allen opgeleid bij de Eerw. Zus ters Franciscanessen alhier. Voor het MULO-examen slaagde deze week te Den Bosch de jongedame Fran ca de Brouwer alhier. NIEUWE POLITIEVERORDENING. Volgens achterstaande advertentie ligt vanaf 22 Juli ter gemeente-secretarie ter inzage de op 25 Maart 1952 door de gemeenteraad vastgestelde Algemene Po litieverordening voor de Gemeente Loon opzand 1952. Onder meer bevat deze verordening de verlenging van het poli- tieuur voor café's tot 12 uur n.m. AGENDA. Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 7 u. n.m. Ontspanningsavonden in de Gildenbond voor de leden van de K.A.B. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater „De Havik", toeg. 14 jaar. EXCURSIE. Directie en personeel der Schoenfa brieken H. Brands alhier maakten Don derdag 'n uitstapje naar de Schoenenbeurs te Utrecht. De tocht werd ondernomen ner autobus Mulders-Sars uit Waalwijk. Na de Jaarbeurs te Utrecht te hebben bezocht werd in de late middaguren de tocht voortgezet langs de Grebbeberg naar Arnhem, alwaar de directie voor een goedverzorgde koffietafel had zorg gedragen. Allen waren zeer tevreden over deze welgeslaagde excursie. OPNIEUW WILDE ZWIJNEN, Door enkele personen die op eenden- jacht waren in de omgeving van het Loonse Lekeven werden enkele wilde zwijnen ontdekt. Jammer genoeg waren de jagers slechts voorzien van hagelpa- tronen, zodat ze de rijke buit die ze tot op ongeveer 300 meter benadert wa ren, moesten laten ontsnappen. Inmid dels voor de landbouwers in de streek geen goed vooruitzicht. EXCURSIE. Enkele beoefenaars der heemkunde uit ons dorp brachten j.l. Zaterdag een be zoek aan de heemkundetentoonstelling welke de afdeling Onsenoort momenteel organiseert in het patronaatsgebouw te Heusden. Naast een schat van gilde- zilver, gilde uitrusting, vaandels en do cumenten werd bewonderd de grote collectie landkaarten en foto's der streek, waaronder zeer oude, terwijl een mooie collectie artefacten aanwezig was af komstig uit de Loonse en Drunense Dui nen. We durven een bezoek aan deze in alle opzichten verantwoorde tentoon stelling van harte in de belangstelling aan te bevelen. PASTOOR COENEN. De toestand van de Zeereerw. heer P. Coenen, Pastoor te St. Joachimsmoer, is de laatste weken minder goed. Z.Z.E. wordt verpleegd in zijn pastorie. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD Schoen- en leder le klas inballer Kantenlikker Afmaker Opzolers (hand) Overhalers (hand) Machine overhaler le klas uitzetter Strijker Leersnijder Overleersnijders Lederwarenstikker Kantenschrooier Jeugdige schoen, en lederwaren fabr.arbeiders Lederwarenstikster Schoenstiksters (fabriek) Plaksters (fabriek) Kleding, Reiniging L.l. Naaisters Huish. Diensten Dagmeisje Vrije beroepen Jongste kantoorbedienden (•puuBui) BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid Aank. bouwk. tekenaar Timmerlieden Schilders Bouwvaks j ouwer s Grondwerkers Hout, Kurk, Stro Meubelmakers L.l. Meubelmaker Mach. Houtbewerkers Kleding, Reiniging Kleermakers (groot- en kleinwerkers) Schoen- en leder Werkmeester Onderwerkafd. Hakkenbouwers Sjouwers looierij Schuurder Leerspuiter Glansstoter Huidenspanners (nathuis en droogzolder» Metaalnijverheid Mach. Bankwerkers Stoker L.l. Auto-monteur Electr. lasser Autog. lasser Halfwas Electro-monteur Vrije beroepen Vrouwel. kantoorbedienden Mannel. Kantoorbedienden Voeding en genot Slagersknechten Handel: L.l. verkoopsters Verkeer Div. chauffeurs Bezorgers Landbouw Landbouwknechten Personeel in alg. dienst Magazijnbediende Huishdiensten Dienstbode Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 2 Augustus 1952. VEEL SCHOENZOLEN VERSLIJTEN. In het „Gastenboek" van Else- viers Weekblad lazen we de volgen de ontmoeting: May Rene A. May is een bescheiden Amerikaan, een uniek soort man dus. Hij is groots opgezet (ongeveer 250 pond), is 57 jaar, bijna door zijn haren heen en een zakenman tot in zijn vingers. De heer May is presi dent van Getz Bros Co. te San Francisco, een van 1871 bestaand im- en export concern, dat met on geveer duizend man personeel over de hele wereld werkt. Wij spraken de heer May in Hotel de l'Europe. „Ik spreek misschien meer En gels dan Amerikaans, omdat ik in Mexico werd geboren en mijn op voeding in Frankrijk genoot. Mijn vader deed internationale zaken en in mijn jonge jaren nam hij mij overal mêe naar toe. Ik heb daar een zekere reislust van overgehou den en ben nu ongeveer de helft van het jaar trekkende tot naar de uithoeken van de aarde. Als jonge man van 21 kwam ik als kantoor bediende in dienst van Getz Bros Co. Ik doorliep alle stadia en sta nu aan de top. Misschien ben ik wel een selfmade man, maar ik heb nooit met kranten gevent. Lange tijd trok ik door Japan, China en de Philippijnen, waar ik zaken deed voor Getz. Het vorig jaar hadden wij een omzet van ongeveer 27 mil- lioen dollar. Ons concern doet in voedingsmiddelen, papier, textiel, chemische producten, staal, aller lei metalen, bouwmaterialen en leer. In 1920 ben ik nog eens in Ne derland geweest. Ik bewonder Uw K.L.M., waarmee ik menigmaal heb gevlogen. Wij hopen grote zaken met Nederland te doen, omdat wij ons meer en meer op landen willen concentreren die geen dollars heb ben. Ik houd van boeken. Lezen is eigenlijk mijn enige hobby. Ik zou elke jongeman, die het volle leven ingaat, willen aanraden, werk, denk na en gebruik veel schoenzolen. En blijf bij je baan en verander niet te snel. SAMENKOMST van burgemeesters en gedele geerden van steden die het bezit van 700 jaar stadsrechten reeds hebben "-evierd in Breda Oranje stad op 6 Augustus. Het feest dat Breda ter gelegen heid van haar 700-jjarig bestaan viert, draagt, door de nauwe ver bondenheid met het Huis van Oranje door de eeuwen heen, een nationaal karakter. Het nationale van dit feest wil Breda-Oranjestad tot uiting brengen door een samen komst te organiseren van burge meester van die steden, die reeds het feest van hun 7 eeuwen stads rechten hebben gevierd. Het initia tief van deze samenkomst is uitge gaan van de heer Dr. H. J. Olthuis, ereburger van de stad Elburg, die ook de feesten in deze stad bij haar 700-jarig bestaan heeft geor ganiseerd. De Stichting Breda-Oranjestad stelt er een grote eer in deze sa menkomst in haar stad te mogen organiseren en deze zal dan plaats hebben op 6 Augustus, waarbij zij als gastvrouwe hoopt op te tre den. De steden die reeds hun 700-ja- rig bestaan hebben gevierd, zijn Arnhem, Delft, Deventer, Elburg, 's Hertogenbosch, Oldenzaal, Over, schie, Lochem, Nijmegen, Sittard, Tiel, Thorn, Wageningen, Zutphen, Zwolle Uit meningen, die ons hierover bereikten, blijkt dat voor deze sa menkomst, zowel bij de Gemeente besturen, als bij de inwoners van voornoemde steden een grote be langstelling bestaat. De uitnodigingen zijn bereids verzonden en verwacht wordt dat in grote getale hieraan gehoor ge geven zal worden, temeer daar de Brabantse gastvrijheid in binnen- en buitenland bekend is. We ver wachten dan ook dat dit een suc ces zal worden, dat tot de gehele Nederlandse nevolking zal spreken. INDIA STREEFT NOG STEEDS NAAR REGELING IN KOREA. India is nog steeds bezig te trachten een regeling op Korea tot stand te bren gen, aldus heeft Nehroe in het Indiase parlement meegedeeld. „Wij staan in verbinding met alle be trokken regeringen", zo zei Nehroe. Hij voegde er echter aan toe: „Er is geen sprake geweest van bemiddeling of iets dergelijks. Ons enig aanbod is geweest om onze contacten te gebruiken ter be vordering van de vrede. Wij hebben nooit enige concrete voorstellen gedaan." Uit New York wordt gemeld, dat de Sovjet-afgevaardigde bij de UNO, Ja cob Malik, die zijn reis naar de Sovjet- Unie had uitgesteld en daardoor aanlei ding had gegeven tot geruchten over een op handen zijnd bestand in Korea, heeft verklaard, dat hij op of omstreeks 12 Augustus zal vertrekken. Hij zei dat hij zijn vacantie had uitgesteld in verband met de familieomstandigheden van zijn plaatsvervanger Tsarapkin, die op het ogenblik met vacantie in de Sovjet-Unie is.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3