woens dag VROOM DREESNAM prijzen HET MYSTERIE L00N-0P-ZAND Gemeenteraad Waalwijk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JULI 1952 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 30 JULI *v' VHERTOGENBOSCH 1.88 2.18 2738 TILBURG - HELMOND ftg jn SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Fantasiebaddoelc van zware kwaliteit in 4 frisse kleuren, 45/90 grn. <j 75 Step-in van prima lastex in zalm en wit, diverse model len met 2 paar 18 jarretelles. w. Getekend ontbijtkleed met zoom afgewerkt. Kruis en steelsteekmotief, j> oa 125 x 155 cm. O. Idem met 14 streng garen, kleuren naar keuze 88 Herenzelfbinder van prachtige Rodiazijde in tien tallen beschaafde „f 73 dessins en kleuren Dubbel boucléloper, aan twee zijden bruikbaar, 4 50 cm. breed, p. meter I Prima herenzalcdoek met ge kleurde rand- en ruit- dessins, grote maat Sterke witte katoenen ski sokken met boord, ACÜp leeftijd 2 jaar 4© kleine stijging VACANTIEMAP. Leuke map postpapier, inhoud: 15 vel pa pier en 1 5 enveloppen, crème en wit ÖQ Lichte chocoiaadjes, melk en puur, 100 gram 40c Prima thee, onze bekende Java-melange, 200 gr. 88' Waterdichte boodsehap- tas met treksluiting. Leder versterkt handvat, lederen hoeken, voorzakje met rits sluiting. In bruin, j" 33 nootkleur of groen 3d Strandemmertjemet fraaie frisse decors, zeer QQC sterk, grote maat DO Bonbondoos, helder glas, flinke maat, met iijj aardig dessin 13 _"L- Profiteer van deze vacantia - aanbieding. Witte linnen tennisschoe nen met versterkte neus en hiel, maten 1 20-23 24-28 29-35: 36-39 40-45 Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 31 Juli 1952, te \9]/2 uur, ten gemeente huizen. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten, o.m. Goedgekeurd raadsbesluit van 21 Fe bruari 1952 inzake toetreding tot de ge meenschappelijke regeling voor het wel standstoezicht voor Oostelijk Noord brabant. 1 b. Van Burgemeester en Wethou ders: Mededeling stand aandeel gemeente Waalwijk in opbrengst nationale wo ningbouwlening 1952. 3. Benoeming van een secretaris. (Prae-advies in vorig nummer). 4. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. (Prae-advies in vorig nummer). 5. Voorstel tot wijziging der salaris verordening 1947. 6. Voorstel tot wijziging van de tij delijke ziektekostenregeling voor het ge- meentepersoneel. 7. Voorstel inzake het verlenen van een garantie ten behoeve van een te houden middenstandsmarkt. (Zie prae- advies 552). 1 8. Voorstel inzake intrekking van de onderhandse aanbesteding van 95 wo ningen. (Prae-advies 549). 9. Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 36, ^vierde lid der woningwet. 10. Voorstel tot aankoop van grond aan de haven. (Prae-advies 546). 11. Voorstel tot verkoop van grond aan de Kloosterweg. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig artikel 72 der lager onderwijswet aan het Bestuur der R.K. Meisjesschool, Grotestraat 244, te Waalwijk, voor het aanschaffen van schoolmeubelen. 13. Wijziging der begroting 1952. 14. Behandeling verslagen over 1951 van de licht- en waterbedrijven, slacht huis en vleeskeuringsdienst: PRAE- ADVIEZEN. Nr. 552. Garantie middenstandsmarkt. De R.K. Middenstandsvereniging, afd. Waalwijk, richt zich bij schrijven van 18 Juli j.l. tot de raad met 't verzoek van ge meentewege een garantiefonds beschik baar te stellen van 2.000.ten be hoeve van een in September a.s. door haar te organiseren z.g. binnenmarkt op het Raadhuisplein, zulks bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der afdeling. Dergelijke markten zijn reeds in ver schillende plaatsen in ons land gehou den. Ze beogen de aandacht van het publiek op bijzondere wijze te vestigen op hetgeen de middenstand kan bieden. Dit is ook het doel van de R.K. Mid- FEUILLETON VAN DE BLAUWE TRAM. 11 door T. Lode wijk 20) Maar toen waren de slagen ge- komen^Het begon op die vreselijke dag, toen de jonge dominee "Hart veld, anders in de huize Meule- mans maar een zeldzame gast, de ouders kwam voorbereiden op de thuiskomst van hun dochter toen later het slappe levenloze lichaam van het meisje werd thuis gebracht, de natte haren om het doodsbleke gezicht geplakt. Bij het zeilen in haar kleine jol was ze omgeslagen. Ze was een uitsteken de zwemster, maar blijkbaar in het touwwerk verward geraakt en jammerlijk verdronken. Toen was een floers gekomen voor de gelukszon, die huize Meu- lemans bestraalde. Andere slagen waren gevolgd. Jacob Meulemans trachtte door hard werken die smart te verdrij ven. Hij arbeidde harder en langer dan een van zijn medewerkers. De zaken gingen voorspoedig als nooit te voren. Toen kwam de beroerte, denstandsvereniging van Waalwijk. Om het publiek op zo ruim mogelijke wijze in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van hetgeen de middenstand hier ter plaatse presteert en weet aan te bieden, zal ook over het algemeen, al thans zeker overdag, geen entree gehe ven worden. Zou dit b.v. in de avond uren, wanneer het aan de markt te ver- binen attractieve gedeelte meer op de voorgrond treedt, wel geschieden, dan zullen de baten daarvan geheel of gro tendeels worden besteed voor liefdadige doeleinden. In dit verband zij opgemerkt, dat en tree-heffing mogelijk is, doordat de ge hele markt wordt gehouden in een over dekt geheel van tenten. Het risico van slecht weer wordt daardoor zeer ver kleind. De vereniging legt over een op gemaakte begroting van baten en lasten. Na uitvoerige mondelinge bespreking daarvan met 't bestuur hebben B. en W. de indruk gekregen, dat de mogelijkheid, dat een eventueel door de gemeente be schikbaar te stellen garantiefonds zal moeten worden aangesproken, zeer klein is. Er kunnen evenwel onverwachts tegenvallers komen, doch een garantie van 1.000.achten wij voldoende. Volgens mededeling van het bestuur ligt aan het vragen van een garantie meer ten doel een morele steun te ver krijgen 1 teneinde een meer algemene deelname door belanghebbenden te ver zekeren. Aangezien B. en W. van mening zijn, dat met déze markt niet alleen 'n midden- standsbelang wordt gediend, doch te vens het algemeen belang, stellen zij voor aan het verzoek van adressanten te voldoen op bovengenoemde wijze. Nr. 549, Aanbesteding 95 woningen, In de vorige vergadering is door de raad besloten tot het aangaan van een vaste lening, welke o.m. zal kunnen strekken voor financiering van de böiiw van 95 Woningwetwoningen, Deze le ning is inmiddels door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, terwijl door ge noemd College ook is afgegeven de ver klaring, dat in de financiering van de bouw der bedoelde 95 woningen is voorzien. Verder is bekend gewor den, dat ook het daarvoor nodige bouw volume is toegestaan. Er kan dus worden overgegaan tot aanbesteding van de bouw. Aangezien de motieven, welke aanvankelijk pleit ten voor onderhandse aanbesteding en die hebben geleid tot het ter zake ge nomen besluit van 4 April 1952, thans niet aanwezig zijn, achten B. en W. een openbare aanbesteding de meest aange wezen weg. Nr. 545s Aanschaffing meubelen R.K. Meisjesschool Grotestraat 244. Door het bestuur van de R.K. Meis jesschool, Grotestr. 244, alhier, wordt tot de raad t verzoek gericht om ingevolge art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920 medewerking te willen verlenen voor de aanschaffing van stalen meubels (stoe len en tafels) voor de twee klassen van het eerste leerjaar van die school. De aanwezige banken zijn door de school arts ongeschikt verklaard. Bovendien is het aantal leerlingen de laatste jaren sterk toegenomen. Het bestuur is van mening, dat stalen meubels in dit nieuwe schoolgebouw „meer passend zijn dan tweepersoons- banken en meer in overeenstemming met het onlangs verschenen onderwijs-rap- port". Overgelegd worden: le. een brief van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij, met ontheffing van de desbe treffende voorschriften, wordt goedge keurd, dat voor het eerste leerjaar ta fels en stoelen in plaats van schoolban ken worden gebruikt; 2e. een door de Inspecteur van het Lager Onderwijs goedgekeurde begro ting van kosten tot een bedrag van 3368.—. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen en het genoem de bedrag beschikbaar te stellen. Nr. 546; Aankoop grond. De openbare weg aan de Zuidzijde van de havenkom bestaat voor een ge deelte uit particulier terrein. Deze toe stand is, mede in verband met het feit dat de gemeente de wegbedekking on derhoudt, ongewenst. Reeds in 1943 werd een gedeelte van de havenkade in eigendom verkregen van het waterschap „De Binnenpolder van Waalwijk". Thans bestaat andermaal gelegenheid tot het verkrijgen van eigendomsrecht over een gedeelte van het haventerrein. De heer I. C. Mortier alhier, die door aankoop eigenaar isgeworden van het kadastrale perceel Waalwijk sectie C 2658 en dit terrein gedeeltelijk wil ge bruiken voor uitbreiding zijner pakhuis ruimte, is genegen het overige gedeelte van dat perceel, openbare weg zijnde en een oppervlakte hebbende van ongeveer 280 m2, aan de gemeente te verkopen voor de in beginsel door het prijzen- bureau voor onroerende zaken goedge keurde prijs van 1.per m2. B. en W. stellen voor, onder deze voorwaarde tot aankoop te besluiten. Nr. 551Besluit tot voorbereiding van de herziening van het uitbreidingsplan (art. 36, 4e lid der Woningwei) Zoals bekend is, werd door het College van Gedeputeerde Staten van Noordbrabant op 1 Augustus 1951 goed keuring gehecht aan het door de Raad bij besluit van 27 Februari 1951 vastge stelde uitbreidingsplan met bebouwings voorschriften voor onze gemeente, even wel met het verzoek om ten aanzien van met name genoemde aanvullingen en wijzigingen, welke door dit College noodzakelijk werden geacht, de nodige veranderingen aan te brengen. In een van de eerstvolgende vergaderingen van de Raad', zullen wij met betrekking tot de hier door Gedeputeerde Staten be doelde wijzigingen, een uitgewerkt voor stel aanbieden, welke gelegenheid te vens aangegrepen kan worden om enige die hem gedeeltelijk verlamde en hem tot invalide maakte. Nóg ging zijn arendsblik over het doen en laten van de N.V., maar ?t practische werk, de buitenlandse reizen, de conferenties, moest hij overlaten aan zijn compagnon, de energieke Frits Holtzappel. De beide zakenlieden verstonden el kaar uitstekend en Meulemans kon zich gelukkig prijzen, dat de zaak onder Holtzappels beheer zelfs de moeilijke malaise jaren glansrijk was doorgekomen, maar steeds meer raakte hij het contact met de werkelijkheid kwijt, steeds meer moest hij overlaten, tot hij zich teruggetrokken had en alleen nog als president-commissaris zijn al tijd doordachte en schrandere ad viezen gaf. In die moeilijke jaren was zijn vrouw met haar opgewekt karak ter en zorgende liefde hem tot een onvervangbare kameraad gewor den. De smart bracht die twee mensen steeds nader tot elkaar, en een woord, een blik was voldoende om hen elkander volledig te doen begrijpen. Maar het was eenzaam geworden in huize Meulemans. De jongelui die vroeger om Annelies hadden heen gedwarreld, waren nu ver dwenen. 't Stille huis bood hen geen aantrekkelijkheid meer. Maar de oude heer Terweeghen kwam, wanneer hij niet voor zaken in 't buitenland vertoefde, vast ééns per week een avond schaken, en Mar- ja, die altijd de bijzondere vrien din van Annelies geweest was en door Meulemans wel eens schert send zijn stiefdochter werd ge noemd, bleef haar „stiefvader" trouw en kwam dikwijls 'n uurtje babbelen. Maar nu was het meisje al een maand weg en al wilde Meulemans het zijn vrouw niet er kennen, hij miste haar Langzamer, hand was ze de plaats van zijn gestorven dochter gaan innemen, en er was tussen de zo zwaar ge troffen ouders en het jonge meisje zulk een hartelijke verhouding gegroeid, dat Marja meermalen bij de familie Meulemans haar hart hitstortte over dingen, waarover ze met haar vader voor geen geld zou hebben gesproken. Plotseling klonk in de majestu euze oprijlaan het geronk van een motor, een rode flits schoot langs de ramen. Mevrouw Meulemans keek verschrikt op, maar haar man sloot met een klap zijn boek en keek vrolijker dan hij het in vier weken gedaan had. Enkele ogenblikken later werd de deur geopend en stormde een structuurveranderingen in het uitbrei dingsplan, welke het college wenselijk dan wel noodzakelijk voorkomen, daar in te verwerken. Zolang deze wijziging van het uit breidingsplan nog niet geconcretiseerd is in een goedgekeurd raadsbesluit, be staat echter de mogelijkheid, dat bouw vergunningen aan het college gevraagd worden, welke in strijd zijnde met het bovenbedoelde ontwerpplan tot herzie ning van het uitbreidingsplan ver leend moeten worden, indien overigens geen grond aanwezig is om de vergun ning te weigeren. Deze moeilijkheid kan ondervangen worden doordat artikel 36, 4e lid van de Woningwet aan de Raad de bevoegdheid geeft te bepalen, dat een herziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Indien zodanig be sluit wordt genomen, geldt dit als grond voor opschorting van de behandeling van een verzoek om bouwvergunning, voorzover de gevraagde vergunning al thans in strijd zou zijn met het ontwerp plan tot herziening van het uitbreidings plan. Bedoeld besluit hetwelk onver wijld ter openbare kennis gebracht dient te worden, vervalt indien niet binnen een jaar na de dagtekening daarvan het ont werp van het plan ter inzage is gelegd. GESLAAGD. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden vorige week nog de volgende leerlingen van de St. Michaelschool: Bert Kleijn, Waalwijk; Henk Koks, Elshout; André van Loon, Waalwijk; Jan van Lier, Waalwijk; Theo v. d. Pluijm, Waalwijk; Waker Kempenaars, Elshout; Piet Krie- laart, Waalwijk; Ad Trimbach, Waal wijk; Jan Tolboom, Kaatsheuvel; Leo Pulles, Elshout. Dit is de eerste keer dat leerlingen van de St. Michaelschool op examen gingen en met de drie wier namen wij vorige week Maandag al gaven mee, zijn nu alle candidaten geslaagd. Voorwaar een mooi succes. DIPLOMA-UITREIKING BOSSCHE AMBACHTSSCHOOL. Electro-techniek: Th. C. de Wit, Drunen. Motorrijtuig- en rijwielhersteller: Fr. G. v. Bladel, Haarsteeg; G. J. v. d. Bosch, Haarsteeg; P. A. de Preter en A. M. v. Spijk, Heusden. Kopklasse Automonteurs: C. Koogje, Waalwijk; H. R. M. en H. H. M. v. Oyen, Haarsteeg. Smeden-bankwerken H. v. Leeuwen, Heusden; J. A. Peels en J. M. de Rooij, Vlijmen. Koper-, Lood- en Zinkwerken: Fr. G. G. M. Hermes, M. P. A. v. Wessel, Vlijmen; A. H. Mimpen, Drunen; W. W. J. Schoonen, Vlij men. R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL „MARIENBURG". Aan de R.K. Huishoud- en Industrie school „Marienburg" van de Eerw. Zus ters van het Gezelschap van J.M.J, te licht figuurtje de kamer in „Zo ouwe schatten riep Marja en kuste zonder plichtplegingen allebei, „gisteren ben ik terugge komen, te laat om nog bij jullie aan te gaan. Maar nu bgn ik er weer en ik blijf de hele avond tenminste, als ik mag", voegde ze er bescheiden aan toe. „M'n lieve kind", begon me vrouw Meulemans en haar man trachtte zich wat op te hijsen in de kussens. „Laat mij dat doen, vader Jacob", grapte Marja, „dat is vrouwenwerk. Ik ben zelf in die vier weken zo allerverschrikke lijkst lui geworden, dat ik blij ben weer eens wat te kunnen doen". Mevrouw Meulemans schonk thee en Jacob Meulemans stak voor het eerst die dag een sigaar op en weldra was de kamer vervuld van gezellig gepraat. Marja vertelde honderd uit over haar belevenis sen in Zwitserland, van haar ski tochten en bobsleeën, van de vele jongens die om haar en Lenie had den heen gescharreld en hoe zij ze allen bij de neus had geno men Jacob Meulemans luisterde meest, al maar stilletjes, en soms dwaal den zijn ogen naar de grote foto in zilveren lijst van waaruit de ogen van zijn gestorven dochter Den Bosch slaagden ,de afgelopen weken de volgende meisjes uit onze omgeving: Voor de akte N.a., Mej. C. v. Hooren uit Waspik. Voor de akte N.a. le gedeelte: Mej. T. van Dommelen uit Vlijmen. Voor Getuigschrift Vormingsklasse: de dames: Tr. v. Hout, W. Luyben, T. Peynenborg en J. Mommersteeg uit Vlij men; T. de Glas en T. Kemmere uit Waspik en L. Vermeer uit Elshout. Voor diploma coupeuse: R. v. Bok hoven uit Vlijmen. Voor diploma uitgebreid costuum- naaien: Mej. M. v. Herpt uit Drunen. Voor getuigschrift eenvoudig costuum- naaien: Mej. S. Verboord, Vlijmen, Mej. J. Martens, Drunen. Voor getuigschrift primaire opleiding; Mej. G. v. Hoof uit Haarsteeg en Mej. M. Vissers uit Drunen. T.B.C.-VLUCHT, A.s. Zondag 3 Aug. is voor de duivenliefhebbers de dag welke ge reserveerd wordt om hun duiven te laten vliegen ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Niet alleen de liefhebbers, maar geheel Waalwijk heeft dit jaar spontaan meegewerkt om deze vlucht tot iets bijzonders te doen worden; prachtige prijzen werden geschonken, financiële steun van particulieren en vereni gingen, alles werd spontaan gege ven en toegezegd. En nu is de daad aan de liefhebber om door het in zetten van hun duiven en het mee spelen aan de serie, een mooi be drag samen te brengen voor 't doel waarvoor dit concours is opgezet, n.l. de plaatselijke T.B.C.-kas aan te vullen, om diegenen die hier voor hun beste krachten geven in het belang van de gemeenschap, in staat te stellen wanneer om steun gevraagd wordt, om de gevreesde ziekte, die veelal de witte pest ge noemd wordt, te bestrijden door 't uitzenden van zwakke kinderen en versterkende middelen te verstrek ken aan zieken. De vlucht is £0 aantrekkelijk mo gelijk gemaakt1, en de prachtige prijzen die ter beschikking zijn, zul len zeker een stimulans zijn om een record aantal duiven in te brengen. De inleg per duif is vastgesteld op 50 ct. per duif, plus vracht. Ver der wordt een Fongers-herenrijwiel vervlogen tegen éen inleg van 1. per duif; iedere liefhebber kan hier zoveel duiven voor aantekenen als hij verkiest. De junioren kunnen ook onder dezelfde voorwaarden meespelen en dingen tevens, evenals de senioren, mee naar alle prijzen. De verkoop van loten, welke hier aan is verbonden, verloopt vlot, doch bij de commissie zijn nog en kele boekjes in omloop van loten a 25.ct. Voor die verloting is een prachtige hoofdprijs beschikbaar, n.l. een nieuwe Progress Handnaai machine. De loterij zal waarschijn lijk half Augustus kunnen worden uitgespeeld; de juiste_datum wordt alsnog bekend gemaakt, hem schenen toe te lachen. Maar zijn vrouw was helemaal verdiept in het gesprek en haalde herinne ringen op uit de tijd toen zij zelf een vacantie had doorgebracht in het berghotel waar Marja had ge logeerd. Maar tenslotte viel er een stilte -in het gesprek en staarde Marja dromerig naar buiten. Jacob Meu lemans, met z'n scherpe blik, meende een ogenblik een zorgelijke trek om die vrolijke mond te zien. „Zorgen, meisje vroeg hij op eens, en de hartelijke klank van z'n stem bracht Marja bijna de tranen in de ogen. Ze had haar moeilijkheden kunnen vergeten tij_. dens het drukke, gezellige praten, maar nu drongen ze opeens weer alle op haar aan. En, met haar ka rakteristieke openhartigheid, be sloot ze maar eens ronduit te pra ten. „Zorgen vroeg ze. „Nee, zor gen niet. Maar die ouwe paps van me maakt het me lastig". „Je vader lachte mevrouw Meulemans verbaasd, die wist hoe de oude heer Terweeghen op zijn oudste dochter gesteld was en hoe ze de oude heer vrij gemakkelijk om haar vinger wond, „maakt die het je lastig Da's voor 't eerst dat ik zoiets hoor". Loten zijn alsnog verkrijgbaar bij de heer W. Klijn, Schoenfournitu- renhandel, Stationsstraat 38 alhier, waar tevens de hoofdprijs in de eta lage is tentoongesteld. Dus a.s. Zondag vliegt alles mee ten bate van de T.B.C. VOLKSMUZIEKSCHOOL. Er is in Waalwijk een volksmuziek school, die geleid wordt door de heer F. Wilmont. Deze heeft zijn school in gedeeld in drie cursussen, een A-, een B- en een C-cursus, die geleidelijk een trap je hoger gaan op de ladder der muziek- kennis. De eerste A-cursus, die in Janu ari is begonnen, is nu ten: einde. Ze ventien cursisten slaagden voor het A- diploma, een succesvol begin dus. In September begint een nieuwe cursus, waarover nog nadere mededelingen vol gen. BURGERLIJKE STAND. 1 t.m. 15 Juli 1952. Geboren Maria J F A dv J H Oos terwaal-in t Groen Leonardus I W zv J C v d Wouw-Heuer Jacobus C A M zv P A M Coomans-Evers Adriana CAL dv P M Adriaanse- Grootswagers Adrianus A M zv C de Jong-Brekelmans Antonia P M dv J Groenendaal-Laros. Huwelijken Jan Noordermeer 22 j te Maarssen en Dirkje W Kruif 24 j al hier Josephus F Verbeek 28 j te Ra vels België en Gerdina M Smits 24 j al hier Nicolaas A Verbunt 29 j te Don gen en Adriana H v Dongen 25 j alhier Antoon Goossens 23 j alhier en Cor nelia Klijn 23 j alhier Hendrikus P v d Hoven 38 j alhier en Anna M J Ver meer 33 j te Tilburg Petrus W v d Hoven 27 j alhier en Antonia P Pelgrim 27 j te Waalwijk Johannes M G v d Linden 27 j en Anna M Rombouts 24 j beiden alhier Theodorus A H Loh- man 34 j en Wilhelmina H M A Vrin- ten 25 j beiden alhier. Overleden Jacobus J Verhof 6 mnd. Engelina van Dijk echtg v M Ver haven 69 j Stephanus Bossers 76 j. Ingekomen; P Snijders van Sprang- Capelle G M J Hoesen van St. M,- Gestel A J v d Lee van Drunen G M Broeders van Udenhout A Hart- stra en gezin van Chaam. Vertrokken M. Crielaard naar Rot terdam S G M de Kok en gezin naar Rucphen J M Bertens naar Oisterwijk C H v d Vorst naar Baarn E J Dasberg naar Sprang-Capelle B J Kuiper naar Beverwijk A. de Nooij naar Hilversum J M Wesseling naar Sassenheim W J M Sperber naar Waalwijk J H Scheffers naar Den Bosch PA Schrauwers naar Dongen AP Steur naar Hoensbroek AL W van Bladel naar Goirle J W Aus- sems en gezin naar Canada PM van Eulem naar Helmond K Timmermans naar Sprang-Capelle G M Smits naar Ravels (België) t „Ik heb hem tenminste meerma len het omgekeerde horen bewe ren", schertste Meulemans. „Ach', Marja haalde de schou ders op, „hij bedoelt het natuur lijk weer goed en juist daórom is het zo lastig. Als ik een beul van een vader had, dan zou ik wel raad met 'm weten. Ik nam gewoon de benen en ze stak haar neus de lucht in met een air dat de beide oudere mensen in de lach deed schieten. „Maar hij bedoelt het juist allemaal zo goed en voor mijn bestwil en zoen dan wordt het zo moeilijk er tegen in te gaan". „Laat maar es horen", meende Jacob Meulemans, „dan zal ik m'n onpartijdig oordeel eens over je moeilijkheden laten gaan" Zijn vrouw keek hem glimla chend aan en hij wist, hoe ze over zijn onpartijdigheid ten aanzien van Marja dacht. Maar het meisje keerde zich nu geheel naar hem toe. „Vader wil dat ik tróuw", viel ze met de deur in huis. „En daar heb ik niets tegen. Het gaat er maar om met wie. En daar begin nen de moeilijkheden". (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6