VffiAlWTK EEN STIJLVOLLE NIEUWE KLOOSTERKAPEL 52 WONINGEN VOOR SPRANG-CAPELLE De duiven vlogen op Vilvoorde BIOSCOOP-PROGRAMMA. VOETBAL. BIUARTEN. DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1952. 3 ten bate van de T.B.C.-bestrijdSiag Do verwezenlijking van een geschenk Besluit tot het aangaan van een geldlening groot 500.000.ter financiering van de woningbouw. Realisering bouwplannen 1951 en 1952. De gemeenteraad van Sp.rang-Capelle kwam Dinsdagavond in spoedeisende openbare vergadering bijeen, onder lei ding van Wethouder H. Winkelman. Nadat wethouder Winkelman de ver gadering heeft geopend, deelt hij mede dat de burgemeester afwezig is en spr. de leiding dezer spoedeisende Ivergade- ring op zich moest nemen. Afwezig wegens ziekte de heer de 'Bas. Als enige agendapunt stelt de voor zitter aan de orde Aangaan geldlening groot 500.000.-, ten behoeve van financiering woning bouw. Prae-advies Tot hun genoegen zijn B, en W. na zeer vele pogingen thans in de gelegenheid ten behoeve van de financie ring van de woningbouw een onderhand se fixe-lenjng af te sluiten, met een loop tijd van 6 jaar, rentevoet 3J/2 pe.r jaar, bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Hierdoor wordt het mogelijk de bouw plannen 1951 en 1952 te realiseren. Wel iswaar wordt d.m.v. deze lening de fi nanciering van de woningbouw slechts voor 6 jaren verzekerd, en hadden B. en W. de voorkeur gegeven aan een lening met een langere looptijd, doch de grote moeilijkheden voor de kleinere gemeen ten financieringsmiddelen op langere ter mijn te verkrijgen, laten B. en W. geen andere keus. Immers dwingt de grote woningnood het risico van een 6-jarige financiering te nemen. De burgemeester heeft nog het advies van de Directeur van de 'N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten inzake de onderhavige offer te ingewonnen en ook deze laatste ad viseerde de lening te accepteren. Gede puteerde Staten van Noord-Brabant 'heb ben zich t.a.v. meerdere gemeenten met de financiering van de woningbouw d. m. v. een 6-jarige lening verenigd len hebben tot heden naar B. en W. ver namen dit standpunt nog niet gewij zigd. Het woningcontingent voor elk der ja ren il 951 en 1952 bedroeg 25 woningen, terwijl i.v.m. huisvesting van gerepatri- eerden nog 5 woningen aan deze ge meente zijn toegewezen, totaal derhalve 55 woningen. Van dit contingent is thans een plan van 12 woningen aanhangig bij het Provinciaal Bureau Wederopbouw, zodat nog 43 woningen kunnen worden gebouwd. B. en W. stellen de raad voor de le ning te bestemmen voor de bouw van de volgende 40 woningen 18 woningen aan de Molenstraat te Sprang; 2 woningen aan de Wendelnesseweg; 2 woningen aan de Julianalaan; 6 woningen aan de Loonsestraat; 12 woningen te 'Capelle op het nieuw geprojecteerde uitbreidingsplan. Voor de tandarts Hovinga en de arts Winterwerp, alsmede één eventuele par ticuliere bouwer blijven dan nog 3 wo ningen in reserve. Opgemerkt zij, dat in het plan van 40 woningen begrepen zijn de twee blokjes van elk twee woningen, tot welker bouw in de vergadering van 30 Mei 1.1. reeds werd besloten, doch welke plannen nog niet aan het Prov. Bur. Wederopbouw zijn ingezonden, daar bestek en tekening nog niet het Welstandstoezicht gepas seerd 'zijn. In verband met aan het bouwrijpma- ken jvan het bouwterrein te Capelle ver bonden rioleringswerkzaamheden, welke niet tot stand kunnen komen alvorens rioleringsplannen gemaakt en de nodige vergunningen van het Polderbestuur ver kregen zijn, stellen B. en W. Ivoor de woningen aan de aardebaan te bouwen en later straat en riolering aan te leg gen. Op het bouwrijpmaken Van dit ter rein kan n.l. bezwaarlijk gewacht wor den, terwijl anderzijds Capelle toch niet van nieuwbouw verstoken kan blijven. B. en W. adviseren de raad tot het aan gaan van de hiergenoemde geldlening te besluiten. Nadat de voorzitter nog een korte toe lichting heeft gegeven, wordt dit voorstel zonder discussie en z.h.st. aangenomen. Op een vraag van dhr. Dekkers deelt de voorzitter mede dat het in de bedoe ling ligt met de bouw van de woningen te Capelle te beginnen voor dat het hele terrein is bouwrijp gemaakt en een straat is aangelegd, zulks in verband met plan nen tot riolering voor de gehele gemeen te, waarvoor door B. en W. in een vol gende vergadering voorstellen zullen worden gedaan. Met de door B. en W. voorgestelde verdeling der te bouwen woningen over de gemeente gaat de raad vervolgens ook accoord, waarna de voorzitter deze vergadering, die slechts il5 min. in be slag nam, met dankgebed sloot. In 't clublokaal van de Waalwijkse postduivenvereniging „De Postduif", het café van Heesbeen-Ketels, had Woensdagavond een belangrijke gebeurtenis plaats, toen alle leden bijeen waren gekomen om getuige te zijn van de uitreiking van de prijzen, die behaald waren op de grote vlucht op Vilvoorde ten bate van de kas der plaatselijke T.B.C.-Commissie. Dat moet goed benadrukt worden dat deze, ieder jaar groter wor- j dijde liefdadige actie van de plaat selijke duivenvereniging geheel ten goed komt aan de Waalwijkse com missie der bestrijding der T.B.C. Op de allereerste plaats moeten wij dan ook onze hulde en onze waardering betuigen voor het prach tige werk van „De Postduif", die zich ieder jaar weer inspant om de ze vlucht tot een groot succes te maken; maar niet minder moet onze dank en waardering uitgaan naar al die Waalwijkse mensen, die daadwerkelijk deze actie hebben gesteund. Dit is een prachtig initiatief, dat ieder jaar meer ingang vindt; hier maakt men de sport tot middel ter bereiking van een verheven doel. Bij die bijeenkomst waren ook aanwezig Mevr. Wildeman en Mevr. van Loon als vertegenwoordigsters van het plaatselijk comité. Deze werd dan ook een hartelijk welkom toegeroepen door de voor zitter van ,De Postduif" en de voor zitter van het T.B.C.-comité uit die vereniging, welke beide functies verenigd zijn in de persoon van de heer W. Klijn; ook de leden van de commissie heette hij welkom en dankte hij voor hun cordate werk om deze vlucht tot een succes te maken en de kas van de plaatse lijke t.b.c.-bestrijding te steunen, op een zodanige manier, dat de vlucht voor 100% geslaagd mag he ten. Vanaf de uithoeken van Baard wijk tot de uithoek van Besoyen hebben we niet geschroomd, aldus de voorzitter, aan te kloppen bij neringdoenden, middenstanders en industriëlen, bij hoog en bij laag. Temeer hebben wij dit gedaan om dat wij vernomen hadden dat de plaatselijke t.b.c.-commissie kampte met een aanzienlijk kastekort; wij hebben uitermate ons best gedaan om de uitzending_van^ de zwakke i j»;j. j -H kinderen en de bestrijding van de gevreesde t.b.c. in haar geheel mo gelijk te maken. Iedereen heeft meegewerkt en bijgedragen, zodat wij dit jaar een aanmerkelijk gro ter saldo dan vorig jaar kunnen af dragen; het juiste bedrag is nog niet bekend, maar eertijds zullen wij dit bekend kunnen maken". En de voorzitter verklaarde ver volgens dat de fundamenten voor deze actie zijn gelegd, dat de uit bouw is begonnen en allen spoorde hij aan mee te werken. Tachtig van de 100 mensen die men bezocht om een bijdrage of een prijs kenden 't doel nog niet, en velen dachten dat het alleen ten bate van de duiven- boeren zelf was. Maar dan vertelde de voorzitter hen dat van het saldo van vorig jaar, dat 927.bedroeg, meer dan 600.door de duiven melkers zelf was bijgedragen. Hij bracht dan een dankwoord en een woord van lof aan allen uit on ze gemeente, die aan dit mooie doel hadden meegewerkt. Al zijn wij, besloot de voorzitter, niet zo'n grote gemeente als Til burg, wij zullen de handen ineen slaan om een even prachtig resul taat te bereiken. Daarvoor riep hij aller medewerking in. Dan begon de prijsuitreiking aan de 167 winnaars; en de wisselbeker en de zilveren medaille kwamen ditmaal in bezit van dhr. Bouman. De heer Groeneveld won de 2de prijs en de eerste prijs in de serie voor de fiets, terwijl in de serie voor de keukenuitzet de heer v. Baardwijk de eerste was. En zo kwamen alle 167 geklas- seerden aan de beurt en zij moch ten uitzoeken uit de rijke schat aan prijzen die geheel pro deo door de Waalwijkse gemeenschap aan de vereniging waren geschonken; en hierdoor ook zal de t.b.c.-vlucht '52 ongetwijfeld een groot succes wor den. ZONDAGSDIENST 10 Augustus 1952. Arts: Dr. Mannaerts Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 10 Augustus 1952. Ds. W. L. Jens. Collecte „Geestelijke Belangen". GESLAAGD. Voor het onlangs te Den Bosch gehouden examen vanwege de Vereniging van Leraren slaagde voor Duitse taal en Handelscorres pondentie de heer Jan v. Bladel Joszn. alhier. Voor het Middenstandsdiplo ma slaagde mej. A. Schoondermark alhier. Zij genoot haar opleiding bij de heer Van Lier. ZIEKENTRIDUUM. Wij vernemen dat het jaarlijkse zie- 'kentriduum in de parochie St. Jan ge houden wordt op, 28, 29 en 30 Augustus :a.s. Nu de nieuwe kapel van de Eerw. Zusters voldoende plaats biedt wordt getracht de zieken van geheel Waalwijk aan dit triduum te laten deelnemen JAARVERGADERING R K. C. Maandagavond hield de voetbalvereni ging R.K.C. een geanimeerde en goed bezochte jaarvergadering die een vlot verloop had. De voornaamste punten van deze vergadering zullen wij vermel den. Daar is op de eerste plaats de be stuursverkiezing; de vergadering besloot het bestuur uit te breiden tot 13 leden, en er dan tevens de jeugdcommissie in op te nemen, omdat in het verleden wel eens gebleken was dat bestuur en com missie naast elkaar heen werkten. In de elftalcommissie werden benoemd de he ren J. de Werd, A. v. d. Leur, L. Du- moulin, Th. Donhuyzen en L. de Vaan; het bestuur werd uitgebreid met de vol gende leden: L. v. Riel, J. v. d. Hogen, Th. Verdonk, L. de Vaan, Fr. Smolders en M. Swinkels, de heer A. v. d. Leur werd herkozen. De voorzitter, de heer M. v. Hooff, die herkozen diende te worden, werd in een schriftelijke stemming, met nagenoeg algemene stemmen herkozen. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester bleek enige vooruitgang waar te nemen. De ZeerEerw. Heer Adviseur Pastoor J. Ras sprak de vergadering toe en hij drong bij de leden aan op sportiviteit, clubgeest en vriendschap. Van de rondvraag werd een gretig gebruik gemaakt, en naar ieders genoe gen werden de vragen beantwoord. Moge het 'R.K.C. in de komende com petitie even vlot vergaan, als op deze jaarvergadering. DE MIDDENSTANDS BINNEN MARKT. De Middenstands Binnen-Markt zal dan nu definitief gehouden wor den van 16 tot en met 20 Sept. a.s. Ofschoon het eerst wel moeilijkhe den gegeven heeft om de midden standers er enthousiast voor te ma ken, is thans de medewerking zo-, danig, dat een succesvol slagen ver zekerd moet zijn. De beide hallen zijn practisch ge heel bezet, en wij raden eenieder aan die nog interesse heeft om met zijn zaak of bedrijf hierop vertegen woordigd te zijn, dit zeer spoedig kenbaar te maken, daar het comité, de ruimte welke er eventueel nog over is, een andere attractieve be stemming zal geven. De deelnemers maken wij er nog op attent zo spoedig mogelijk be kend te maken welke extra electri- sche aansluitingen zij nog wensen, daar dit reeds nu voorbereid moet worden en men anders genoegen zal moeten nemen met de Centrale verlichting, zonder dat het moge lijk zal zijn krachtleidingen of stop contacten te maken. PRACHTIGE SUCCESSEN VOOR WAALWJKSE ZANGERES. Mej. Antoinette Blom, altzangeres al hier, welke op 10 Juli jl. als gastsoliste optrad in het solistenkwartet o.l.v.. Piet van Egmond te Amsterdam, en waar van een gedeelte is uitgezonden door de' Ned. Radio-Unie op 23 Juli j.l., ontving de vererende uitnodiging om met ge noemd ensemble nog 4 radio-opnamens te verzorgen, welke resp. zullen worden uitgezonden op 6, 20, 27 Aug. en 10 Sept. i i Verder werd door mej. Blom deelge nomen aan een solisten-auditie, Utrecht, uitgeschreven door de Kon. Toonkun- stenaarve.reniging voor jonge toonkun stenaars. Van de 40 deelnemers werd mej. Blom met nog 8 jonge kunstenaars toegelaten tot de vakgroep van het K. N. T. V. behorende concerterende voca listen. De beoordelingscommissie bestond uit mevr. Suze Lüger, mevr. To v. d. Sluijs, Louis v. Tulder én Theo v. d. Bijl. Wij wensen mej. Blom van harte ge luk met dit behaalde succes. STREMMINGEN LANDVERKEER. Rijksweg langs de Bergsche Maas van dei Wellse dijk tot de brug te Heusden. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Brabant maakt vanwege de Minister van Verkeer en Water staat bekend, dat in verband met '1 houden van militaire oefeningen landverkeer over de bovengenoem de Rijksweg, onmiddellijk ten Oos ten van de brug over het Heusdens kanaal te Nederhemert, zal zijn ge stremd in de nacht van 8 op 9 Au gustus 1952 en- in de nacht van 1 op 2 September 1952, telkens van 23.00 uur tot 4.00 uur, of zoveel langer als nodig of korter als mo gelijk zal blijken. Tijdens de stremmingen zal het Bernse veer zijn opengesteld voor het verkeer, dat normaal van dit veer gebruik mag maken. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 Au gustus 1.690.806 tegen 1.684.564 op 1 Juli. Op 1 Juli waren er 482.658 aangeslo tenen op het Rijksradiodistributienet te gen 482.807 op 1 Juni. AUSTRALIËR DIRECTEUR VATICAANSE STERRENWACHT. Als opvolger van de in December overleden directeur van de Vati caanse Sterrenwacht, de Nederland se pater J. W. J. A. Stein S.J., heeft Zijne Heiligheid Paus Pius XII be noemd de directeur van de Sterren wacht van het Riverview College in Sydney, pater Daniel O'Connel. MUSIS SACRUM. Vrijdag t.m. Zondag kunnen we in dit theater herinneringen opha len aan de voorbije oorlog, toen iedereen zong van „Lilly Mariene"; in deze film zien we het meisje Lilly Mariene, zoals zij de compo nist inspireerde tot zijn succesvol lied. Ze woont bij haar oom en tante in een café aan de rand van de woestijn in Noord-Afrika. En als Rommel's troepen daar zijn, zingt zij haar lied voor de Duitsers en dan komen de geallieerden en zij zingt voor hen hetzelfde lied en heel speciaal zingt zij het voor Steve, de Amerikaanse radio-com mentator, die met de troepen mee trekt. Ondertussen zenden de Duitsers parachutisten, die Lilly moeten ontvoeren als dankbaar propagan- da-materiaal. Deze poging mislukt; meer succes heeft een Duitse spion als Lilly me tSteVe in het verlofs centrum Cairo is. Zij wordt mee naar Duitsland 'gevoerd en spoedig horen de mannen van het 8e leger Lilly Mariene via Radio Berlijn. Is zij een verraadster geworden? Het antwoord op deze vraag brengt het einde van de film, waardoorheen een spannende spionnagegeschiede- nis geweven is. Toegang voor alle leeftijden. „The Underworld Story" is een fascinerende thriller over het machtige krantenbedrijf in Ameri ka; het krantenbedrijf, waarin ef fect-bejag, massa-sugestie en zake lijke corruptie hoogtij vieren. Het verhaal gaat over een „stunt-repor ter", Mike, die van een moordzaak een grote stunt voor zijn krant maakt. Een negermeisje is beschul digd van moord op een blanke vrouw, en de krant van Mike be gint een geweldige propaganda ten gunste van het meisje, dat onschul dig is. Maar Mike weet ook niet wie de ware schuldige is en dat dreigt hem noodlottig te worden, want de verwikkelingen waarin hij geraakt, zijn zo talrijk en zo duis ter, dat ze moeilijk te vertellen zijn. Maar een feit is, dat het een spannende film is, die echter alleen maar toegankelijk mag zijn voor personen boven 18 jaar. DE FINALE VAN HET ZILVEREN SCHOEN-TOÜRNOOI. Aanstaande Zondag zullen dus op 't R.K.C.-terrein de laatste wed strijden plaats vinden in 't door de Waalwijkse voetballiefhebbers met interesse gevolgd voetbaltournooi, dat door R.K.C. georganiseerd wordt en waarvan de inzet de Zilveren Schoen is. Op de eerste plaats krijgen we Zondag de wedstrijd RWE(WSC, die resp. van Baardwijk en RKDVC wonnen. Het is niet doenlijk om trent deze wedstrijd een voorspel ling te wagen ;het is een derby en de krachten van beide elftallen lo pen niet ver uiteen. Maar we ge loven wel, dat de nieuwe derde klasser R.W.B. tegen W.S.C. abso luut niet kansloos is, gezien het spel dat beide elftallen in de voorronden van het tournooi toonden en gezien ook de cijfers waarmee gewonnen werd. Niettemin is het voor beide elftallen een open kans, die even goed door de een als door de ander waargenomen kan worden. Iets meer valt er te zeggen van de finale, onverschillig welk elftal hier tegen Schijndel, dat tijdens de demi-finale een afmattingswedstrijd tegen R.K.D.V.C. speelt omdat het vrij lootte, de strijd aanbindt. Zo wel W.S.C. als R.W.B. zijn de min deren van deze goede tweede klas ser, die om het goede spel van voor bije Zondag reeds als de winnaar van dit tournooi gedoodverfd is. Maar tenslotte, men kan nooit we ten en verrassingen zijn er bij de voetbalsport maar al te veel, zodat ook de uitslag van dit tournooi een verrassing kan zijn. Het bestuur van R.K.C. heeft, ge zien het sportieve verloop van deze wedstrijden, bovendien gemeend er goed aan te doen ook een tweede en derde prijs beschikbaar te stel len, die resp. zullen bestaan uit een bekertje en een lauwertak; voor de drie finalisten een reden te meer ernstig er naar te streven de mooi ste van deze bekroningen in hun bezit te krijgen. Wij wensen organiserende en deelnemende verenigingen a.s. Zon dag op het R.K.C.-sportpark veel en sportief succes toe. BONDSELFTAL VOOR 10 AUG. Het bondselftal, dat Zondag 10 Augus tus in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen Egypte uitkomt is als volgt samengesteld: Kraak (Stormvogels), De Jong (A D O) en Odenthal (Haarlem). Wiertz (D W S), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RHC). Van der Kuil (VSV), Ben- naars (Dosko), Van 'Roessel (Willem II), Mommers (Willem II) en Clavan (ADO). j Reserves: Landman (Sparta), Hen driks (Vitesse), Van der Gijp (Emma) Van Melis (Eindhoven) en Van der Tuyn (Hermes DVS). Toen het in 1944 100 jaren geleden was dat de Eerw. Zusters van de Congregatie van J- M. J. zich in Waalwijk vestigden, hebben de parochianen van St. Jan, indachtig het onschatbaar goede werk, dat de zusters in het ziekenhuis, in de diverse scholen, in het gesticht, hebben verricht, hun een geldbedrag aangeboden, dat bestemd was voor de uitbreiding van de kloos terkapel. Thans is dat waardevolle cadeau verwezenlijkt onder de vaardige leiding van architect van Stokkum heeft men dit be drag geconcretiseerd in een kapel van een sfeervolle schoon heid, die op Woensdag 13 Augustus, de datum dat de zusters zich in Waalwijk vestigden, door de Zeereerw Heer Pastoor J. Ras zal ingewijd worden. Een evenwichtige schoonheid. Hier is geen sprake meer van een verbouwing of een uitbreiding het is een geheel nieuwe kapel ge worden. De architect, de heer A, v. Stokkum heeft alle sporen van de neo-gothieke stijl, waarin de vroe gere kapel was gebouwd, verwij derd en het geheel herbouwd in de basilica-stijl, zoals die voornamelijk in Syrië tot ontwikkeling is geko men. En het is een kapel gewor den van een zeer evenwichtige schoonheid, een gebedshuis in de ware zin van het woord, waar de aandacht niet afgeleid wordt door bijkomstigheden en waar de sfeer heerst van stilte en ingetogenheid. Architect van Stokkum heeft met deze prachtige kapel getoond een juiste opvatting te hebben van een kerkgebouw en in staat te zijn deze opvatting te realiseren. Wanneer U bijgeplaatste foto bekijkt, zult U de kapel niet meer terugkennen. Op de eerste plaats is de kapel uitgebreid met twee zijbeuken waar vroeger, zowel aan de binnen- als aan de buitenkant, de zware steunberen stonden, heeft men nu ranke kolommetjes ge plaatst, die de bogen tussen zij beuken en middenschip schragen. De twee triomfbogen voor en ach ter in de kerk, zijn weggebroken, het priesterkoor is van een strenge soberheid geworden voor een niet al te diepe absis staat het altaar, teruggebracht tot zijn meest ele mentaire vorm, het tabernakel dat op de foto het altaar siert, is slechts provisorisch, over enkele maanden zal het eigenlijke bron zen tabernakel, dat groter is, klaar zijn achter tegen het altaar komt het grote processiekruis. Ook de communiebanken zijn in dezelfde strenge stijl uitgevoerd. Het ge heel van het priesterkoor, ontdaan van alle overbodige ornament en alle bijkomstigheid, maakte op ons een grote indruk. De beelden in het priesterkoor waren aanvankelijk gepolychro meerd de zusters wilden ze op laten verven, maar nadat men ze afgebeten had, bleken zij van een prachtig bruin hout vervaardigd en in deze staat passen zij volkomen in deze kapel. Het plafond is ook geheel vernieuwd in een z.g. ca- sette-plafond, terwijl het koor on geveer 80 cm. omlaag is gebracht. Bijzondere aandacht verdient het stucadoorwerk; met grintzand en kalk heeft men een ruw vlak weten te verkrijgen dat levendig is en de indruk van al te strakke stijfheid geheel vermijdt, bovendien geeft het licht dat als een zachtgouden glans door de ramen valt, het ge heel de 'juiste sfeervolle kleur. De nieuwe kapel biedt aan 146 per sonen zitplaatsen, vroeger aan 96. Ook de sacristie, die vroeger door de vorm van het priesterkoor een beetje al te hoekig was, is nu ook in behoorlijke staat gebracht bo vendien is er een aparte ruimte voor de misdienaars en een kluis. Te bezichtigen. Op 13 Augustus a.s. zal dus door de Zeereerw. Heer Pastoor J. Ras de nieuwe kapel ingewijd worden, maar eerst krijgt iedereen Zondag 10 Augustus a.s. de gelegenheid de kapel te bezichtigen. De tijd hier voor is bepaald van na de Hoogmis tot 3 uur. Zodoende zijn de Waalwijkse pa- rochianlen in de gelegenheid het geschenk te zien, dat zij zo mild aan de zusters hebben aangeboden en dat nu als een vorm van blij vende waardering is voor al het heilzame werk dat de eerw. Zus ters in de loop der jaren voor de Waalwijkse gemeenschap hebben verricht. Het werk is aangenomen door de firma's H. Maas en H. v. Hul- ten-Krol, het stucadoorwerk werd verricht door de fa. van Casteren uit Vught, het altaar en de com muniebanken zijn geleverd door de fa. Gebr. Verappe, alhier, terwijl de fa. H. v. d. Heuvel voor de aan leg van het licht zorgde het schil derwerk en het glas in lood-werk werden verzorgd door de fa. W. v. d. Heijden alhier; het tabernakel wordt vervaardigd door de fa. Hamers uit Tilburg. Zij allen heb ben in de meest prettige verstand houding samengewerkt en deze kapel is van deze samenwerking het blijvende en tastbare bewijs, maar ook, en niet op de laatste plaats is zij een blijk van de vaar digheid van architect van Stokkum, die dit geschenk van de parochie een blijvende gestalte gaf van een evenwichtige en sfeervolle schoon heid. BILJARTTOURNOOI „HET BANDSPEL". Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, heeft de biljartvereniging „Het Bandspelgevestigd in Café F. van Helvoirt, Putstraat alhier, een tournooi georganiseerd, waaraan door alle biljart verenigingen kan worden deelgenomen en wel in drie afdelingen. Dus zowel voor de beste als de mindere biljartlief hebbers is er kans om een van de vele mooie prijzen te behalen die daarvoor zijn beschikbaar gesteld. Zaterdag 26 Juli is dit tournooi ge opend en was de bekende Elshoutse bil jartvereniging E.E.B.E. te gast, die het zou opnemen tegen Het Bandspel I. Er was flinke belangstelling en er is «tok werkelijk goed spel te zien gegeven. Vooral de partij F. v. HelvoirtKuijpers was zeer spannend en werd tenslotte door Kuijpers gewonnen met een gemid delde van 12.50 en een hoogste serie van 75 caramboles. Over de 5 partijen wist H.B.S. het hoogst aantal punten te be halen n.l. 601 tegen E.E.B.C. 523, en verloor Elshout dus met 78 caramboles. In de 2e afdeling zijn reeds 2 wed strijden gespeeld, n.l. tegen Juliana I en H.K.B. I, waarvan de uitslagen waren: H.B.S. 2, 323 car. Juliana I '307 car., hoogste serie 16; H.B.S. 2 307 car. H.K.B. I 334 car. hoogste serie 42, ter wijl in de 3e afdeling 1.1. Zaterdag Kees je 2 te gast was en hier was de uitslag H.B.S. 3 180 car.Keesje 2 240 car. hoogste serie 9. Zaterdag a.s. speelt H.B.S. 2 tegen Eensgezindheid uit Tilburg, terwijl a.s. Maandag wederom 'n Tilburgse vereni-^ ging met 'n 5-tal en 'n 4-tal naar Waal wijk komt om tegen H.B.S. 2 en H. B. S. 3 te komen spelen. In totaal hebben een 30-tal vijf- en viertallen ingeschre ven, wel een bewijs dat „Het Bandspel" goed bij haar Zusterverenigingen staat aangeschreven. VRIJHOEVE-CAPELLE. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd in café C. v. Tilborgh aan de Hogevaart, hield Zaterdag ieen wedvlucht vanuit Maastricht, afstand 104 km. De eerste duif arriveerde om 1.45 u., de laatste om 2' u. 8 min. De prijzen werden be haald als volgt: G. Genen 1, 30, 43; C. v. Tilborgh 2, 14, 25, 40, 50, 52; A. Tactor 3, 28, 56, H. v. Seist 4, 6, M. Netten 5, '13, 46, 59; G. Janson 7; W. Nieuwenhuizen 8; J. Pols 9, 38; P. v. Rooij 10, 47; C. Broeks 11, 23; P. Blom 12, 48; A. J. Ophorst 15, 26, 37, 62; A. Stam 16, 24, 29, 41, 45, 53; P. Verhagen 17, 61; L. Blom 18, 21, 33; Gebr. Rijken 19, 20, 34, 64; H. Vos 22, 49; A. Pannen 27; Jos Rozen- brand 31; M. v. Peer 32, 35; J. Snap haan 36, 57; J. Spierings 39, 51; R. v. Raamsdonk 54; P. Versteeg 55; A. van Campen 60; A. Haverhals 63.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3