woeiis uuz-prijzen VAN mense: iSpOAt. i EN DINGEN REISNOTITIES HET MYSTERIE UIT VILLACH ZWEMMEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 6 24-282.15 29-352.35 36-39 2.55 40-45 2.75 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 27 AU<7 's-HERTOGENBOSCH VMOHM TILBURG - HELMOND SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Bocdsehaptas van prima waterdicht linnen in groen ot bruin, extra 75 grple maatO» WEGENS ENORM SUCCES BRENGEN Wil NOGMAALS: 1e klas kwa liteit witte gym- en tennis schoenen met versterkte teen en hiel, ma- A 75 ten 20-23 1. j dag. Revers, met brede kant strook, 2 modellen, 4L,ÖC grote maat Charmeuse onderjurk met kant- en borduurwerk, pracht kwal. in zalm en wit *3 60 mooie pasvorm VOOR DE KLEINEN. Sirene-fluit, prima 'J'f C vernikkeld Rokmeter op voet met gummislang en bal. In rood, groen en blauw. Onmisbaar voor de moderne vrouw, die zelf haar kleding 95 maakt 4 Kinderzakdoekjes, be drukt met de tekst van het „Speeltuinlied", was- en kookecht, leuk ver- 1 10 pakt Schoolpakket inhoud: ca hier, dikke grote kladbloc, notitieboekje, potlood, pen houder, liniaaltje, QCc pen, gum en inktlap Parapluie, 10 baans in div. mooie streep- en ruitdessins, stevige baleinen, 25 moderne haken «3» Zware blauw keper over all met overdekte sluiting. 3-naads gestikt, versterkte zakken, voorgekrompen, maten 46-56 Aft 95 Plastic gootsteenvergiet, driehoekmodel, in verschil lende frisse kleuren «g 20 Ruiggeschoren gevlamde deurmat, abnormaal,® 35 goedkoop,35x60 cm. 48x86 cm3.75 Limburgse appelstroop, grote pot a 450 "2fSc gram Boterwafeltjes met room boter bereid, A Cc 250 gram Zorg voor de Jeugd, De heer Wijkmans was de eerste die van de rondvraag gebruik maakte. Hij- wees er op dat de heffing van het schoolgeld over 3 a 4 jaar veelal in één jaar kwam en dat dit voor veel mensen teveel was. Hij bepleitte een soepele houding. De voorzitter antwoordde dat ook de regering tot een soepeler houding had moeten komen. De vertraging was niet te ontlopen, maar ook de gemeente zou soepelheid betrachten als de ernstige wil om te betalen aanwezig bleek. Ben volgend probleem dat de heer Wijkmans aansneed was dat van het dansen met de kermis. Tot 9 uur vond hij veel te kort. De meeste jongelui werk ten buiten de gemeente en konden dan niet voor 7 uur beginnen. Zelfs de ouders maakten bezwaar tegen 9 uur, want als de kinderen op de dansvloer waren, wisten ze tenminste waar ze ble ven, als ze na 9 uur langs de straat lie pen niet. De heer Wijkmans meende dat men veel beter verantwoord was met dansen tot 11 uur. De sluiting om 9 uur was ook niet nuttig voor de kermisat tracties, want die moesten het toch niet van de rijpere jeugd hebben. Hij had dit het vorig jaar eens afgekeken. De voorzitter meende dat het het bes te zou zijn de ervaring van deze kermis nog eens op te nemen. In principe was hij het met de heer Wijkmans eens, maar het ging er over of het dansdagen of kermisdagen waren. Als het dansuur verlaat werd, zouden er geen inschrij vingen meer komen. De heer Van Oyen bracht in het mid den dat hij dezelfde woorden als de heer Wijkmans het vorig jaar al had geuit en toen had hij hetzelfde antwoord gehad als de heer Wijkmans nu. Ondertussen was men niets verder gekomen. Boven- De Oostenrijkers zijn een eigen aardig volk. Dit zegt niet zoveel in zoverre iedere vreemdeling op de eerste plaats de eigenaardighe den van een volk opmerkt. Maar het zijn ook juist deze dingen die het van het onze onderscheiden, waaruit men mag afleiden dat ze tot de karaktertrekken van dat volk behoren. Zo was een van de eerste typische eigènschappen die ons op vielen en het viel nogal koud op onze maag de afwezigheid van elk organisatorisch talent. Ge kunt u er vreselijk boos om maken dat men u, schoon gast, al bij uw aan komst midden in de nacht gewoon in de kou laat staan, maar als men bij het afscheid met een ontwape nende argeloosheid dit gebrek der organisatie komt excuseren met de verklaring dat het zoal niet gezel lig, dan toch typisch Oostenrijks was, dan voelt ge dat weer aan uw hartje. Enfin, er is misschien ook FEUILLETON VAN DE BLAUWE TRAM. door T. Lode wijk 30) Door zijn oogharen zag hij een schijnsel naderen. Een man daalde de trap af, 'n lantaarn in de hand. Het licht viel nu vol op Jochem's gezicht en hij was blij, dat een niet ondiepe snede op zijn voor hoofd zijn gezicht met bloed had bevlekt. Nu zag het hele geval er iets natuurlijker uit. „Hé.sta op, jijbaste de man, en een stroom van verwensin gen aan het adres van die dienaren Hermandad's ontvlood aan zijn blijkbaar hierin zeer geoefende lip pen. Jochem bewoog zich niet. De kerel gaf hem een onzachte trap in zijn rug. Een zacht gekreun, maar het lichaam op de vloer bleef roer loos. De man hief zijn lamp, keek de garage rond. Blijkbaar onderzocht hij of Jochem aan 't snuffelen was geweest, en deze jongeman prees zich gelukkig dat hij zo wijs was geweest de verbrande lucifers niet dien vond hij de leeftijdgrens van 18 jaar te hoog. Wat moesten meisjes van 17 jaar doen als ze niet op de dansvloer mochten. De politie had het vorig jaar niets door de vingers gezien, zoals de voorzitter had gesuggereerd, ze had in tegendeel lopen vissen en de heer Van Oyen had zich verschrikkelijk geërgerd. De voorzitter wilde de kwestie in de volgende vergadering opnieuw ter tafel brengen. i De heer Van de Meerendonk vroeg zich af of de beslissing niet bij het hoofd van de politie berustte, dus bij de voorzitter, en of deze rekening zou hou den met de mening van de raad. De voorzitter beaamde dit en verklaarde dat hij de mening van de raad op prijs stelde. Maar nu ging het er over of het kermis was; of geen kermis, al gaf hij de heer Wijkmans, die daarover een op merking maakte, toe, dat men de tijd stroming toch niet kon tegenhouden. De heer Van de Meerendonk was het half eens met de voorzitter, half met de heer Wijkmans. Ook hij vond dat veel jongelui te laat thuis waren om voor 9 uur nog te gaan dansen. Daarom gaf hij de voorzitter in overweging deze kwes tie ernstig te overwegen en bijtijds voor het volgend jaar te beslissen. De voor zitter wilde in de vergadering van Sep tember de zaak nog eens bespreken. De heer Samuels vroeg aandacht voor de weg van de Kloosterstraat, die ge regeld onder water liep, maar de voor zitter antwoordde dat daaraan niet ver beterd kon worden zonder hulpmiddelen. Voorts wees de heer Samuels er op, dat 7 gezinnen aan de Mèerdijk het vo rig jaar al een lichtpunt hadden ge vraagd, waarvan ze nu nog niets had den gehoord. Dit zou de voorzitter de volgende dag nakijken. Hierbij sloot zich de heer Van de Meerendonk aan door erop te wijzen dat op de weg van On- iets voor te zeggen om, als de Duit sers vroeger komen en de Belgen komen met meer man dan ze aan gekondigd hebben, die maar vast onderdak te verschaffen. Ongetwij feld heeft ook improviseren aan trekkelijke kanten en met een be hoorlijke dosis sportiviteit komt alles licht op zijn pootjes terecht. Een ander voorbeeld bieden de dansgelegenheden. Als men in Ne derland ergens binnen wil, waar entrée geheven wordt, biedt men u bij het binnenkomen een kaartje aan. Niet zo in Oostendijk, en in Italië naar het schijnt evenmin. Daar krijgt men bij het weggaan een rekening van idem zoveel shil ling onder de neus geduwd en wan neer men dan als vreemdeling zo veel geld niet meer heeft, moet er een mouw aan gepast worden. Wat ook wel weer wil lukken. Mogelijk hangt daarmee samen de situatie op de stations. Die hebben iets weg op de vloer te gooien. Zéker zou de boef hebben bemerkt dat het be zwijmde slachtoffer kort tevoren, een inspectietocht had gemaakt De man boog zich over Jochem, stompte hem tegen de borst. „Sta op, zwijn, de baas wil je spreken. Sta op, anders sleep ik je aan je haren de trap op Jochem verroerde zich niet. Nu voelde hij de adem van de boef in zijn gezicht. Toen greep hij toe, en terwijl zijn handen met kracht van een bankschroef de strot van zijn gevangenbewaarder omklemden, gaf hij met de beide voeten de kerel zulk een geweldige trap in de buik, dat een pijnlijk steunen uit zijn dichtgeknepen keel zich een weg baande. De grote handen grepen wild om zich heen, de zwaar gelaarsde voe ten trapten. Jochem kreeg 'n schop tegen zijn scheenbeen die hem bij na deed bezwijmen van pijn, maar hij hield vast. De vuisten van zijn tegenstander bonkten op zijn lichaam, maar met bovenmenselijke inspanning wist hij zich te wentelen en bovenop de ander te komen. Hij plantte zijn knieën stevig in de borst van zijn tegenstander. De man had het ge weldig benauwd, Jochem voelde hoe hij verslapte. Terwijl hij met senoort naar Haarsteeg op de tweede draai geen lichtpunt stond, wat hij erg gevaarlijk achtte. Plan voor sportterreinen. De heer Va n de Meerendonk merkte op dat er in Vlijmen nog steeds geen behoorlijk speelterrein was, alleen het sportveld van de Vlijmense Boys en dat kon men niet laten gebruiken voor b.v. een concours hippique. Hij gaf B. en W. in overweging om als D.U.W.-object buiten de Dijk bij Oremans achter het wieltje een terrein te laten aanleggen met b.v. een sintelbaan, een speelterrein, 2 oefenterreinen, het begin van een speeltuin e.d. Er hoefde niet 'zoveel aan te gebeuren: egaliseren, een sloot er omheen met beplanting. Het hoefde ook niet veel te kosten. De heer Van de Meerendonk noemde het bedrag ,van 40.000; hiervan zou 80 a 90 loon zijn, dat door het rijk bij D.U.W.-werk voor 100 werd terugbetaald. De voorzitter beloofde dat hij het dossier dat terzake gecreeerd was te voorschijn zou halen en de zaak met de Heidemij. zou bespreken. Een volgende vergadering zouden B. en W. dan met voorstellen komen. De heer Wijkmans opperde nog de mogelijkheid om het werk te laten uit voeren door de sociale werklozenzorg. En naar aanleiding van de vrees die wethouder Van Bokhoven uitsprak, dat ook Haarsteeg en Nieuwkuijk om ter reinen zouden komen, betoogde de voor zitter dat men dit breed moest zien: be ter één goed terrein, dan drie halve. In Den Bosch moesten ook alle parochies naar één stadion en als de B.B.A. een twintig-minutendienst ging rijden, be stonden er geen afstanden meer. Hiermee was het openbare gedeelte van de vergadering afgelopen en de raad ging over tot geheime besprekingen. van een duiventil, 's Nachts slaapt in de wachtkamers iedereen die geen bed of geen dak boven zijn hoofd heeft kunnen krijgen. Ove rigens kan men er in en uitlopen waar en wanneer men wil. Van het Nederlandse controlesysteem zou den de Oostenrijkers nog iets kun nen leren, want controle aan de uitgang is ér helemaal niet. En wanneer de conducteur in de trein uw kaartje niet knipt, is het voor dezelfde dag weer zo goed als een nieuw. Overigens moet ge, als ge van Nederland in Oostenrijk komt, ze ker in het Zuiden, uw Hollands on geduld thuis laten en al uw gevoel voor humor meenemen. De men sen daar maken op ons een onmis kenbaar slome indruk. Misschien komt het door de warmte. Dat zou ook verklaren waarom men daar 's morgens om half 6 op de markt tafereeltjes ziet die men hier ge meenlijk op zijn vroegst om 8 uur kan aanschouwen. Alles is dan al in rep en roer en om 6 uur zoudt ge desgewenst uw inkopen al kun nen doen. Van de andere kant was de linkerhand stevig de keel van zijn slachtoffer omklemd hield, haalde de rechter uit en trof de kin van de ander zo uitgemeten op de juiste plek, dat de boef met een zucht alle interesse in het dagelijks leven verloor. Pijnlijk verhief Jochem zich. De lantaarn brandde nog. Hij belichtte de man die daar bewusteloos lag. De kerel droeg de uniform van een tramconducteur, zijn pet lag verder op de grond. Jochem nam 't zekere voor het onzekere, gebruikte zijn zakdoek als prop en stopte die zijn gevangene in de mond. Toen greep hij in z'n zak naar z'n handboeien, die hij, in navolging van zijn chef, altijd bij zich had, en weldra klikte het slot om de polsen van zijn be lager. Jochem keek met een zucht van voldoening het werk zijner handen aan. Dan drong het tot hem door dat dit slechts de eerste hap uit de rijstebreiberg vóór 't luilekkerland der vrijheid was. Hij greep de pet van de pseudo-condueteur en liet de zaklantaarn nog eens door de duistere ruimte spelen. Opeens kreeg hij een idee. Hij stapte naar één der kisten, haalde er een fles uit, sloeg de hals er af en nam en kele flinke slokken cognac. Ze stroomde hem als vuur door de keel. het na 12 uur 's nachts zo dat, wan neer ge iemand ontmoette, het in negen van de tien gevallen Hollan ders waren. Maar haast maakt men niet. In een restaurant hebben we het meegemaakt dat een stuk of vier frauleinen en obers om de beurt kwamen vragen wat we wensten (we zaten in een groep). Dit gehoord hebbend gingen ze rus tig door met hun vorig werk en lieten ons voor evenveel zitten. Eerst toen ober nummer 1 met Hollands ongeduld was geroepen, kwam er iets van en de goede man was zo ingenomen met zichzelf dat hij opmerkte dat het wel in orde kwam als we maar tot hem onze toevlucht namen 's Nachts om 0.55 uur kunt ge met de internationale trein Vene tiëWeenenWarschau van Vil lach naar Velden am Wörthersee. Doch ge moet u niet verbazen als de trein een half uur te laat komt, dan nog een half uur blijft staan wachten, zodat ge met een vol uur vertraging vertrekt. Zo kunt ge doorgaan. In Velden vroegen we de weg naar het postkantoor. De man •die ons eens zou helpen, wees naar links, zei dat we rechts moesten en achteraf bleek dat het recht voor uit lag Zelfs politieagenten zijn niet helemaal betrouwbaar, want op een nacht lieten ze enkele Hol landse meisjes van Pontius naar Pilatus lopen, omdat de een ze naar Am Hügel stuurde en de ander naar Am Biegel. Dit wekt de schijn dat men er veel gemakkelijker leeft dan bij ons. Men is erg vriendelijk tegen u, maar doet van de andere kant niet meer dan hard nodig is en laat u gerust drie keer lopen waar een keer voldoende zou zijn en ge moet goed op uw tellen passen, want gij hebt meer moeite met schillingen en groschen dan zij. We zeggen dit niet om Oosten rijk en de Oostenrijkers zwart te maken, want daar is geen enkele aanleiding toe. Immers, het land en zijn bewoners hebben zo oneindig veel charmes, die u verzoenen met alles wat u als Hollander zou kun nen ergeren. Ge proeft er de Ween- se en Oostenrijkse sfeer zoals wij ons die voorstellen door alles heen. Ons ideaal van Wenen zien en dan sterven liever het eerste dan het laatste is niet vervuld, maar wel hebben we een ras-Wener gespro ken, die als lijfspreuk had Wer nicht liebt Wein, Weib und Ge- sang, der bleibt ein Esel sein leben lang. Wienerischer kan het al moeilijk. Hij was er trouwens het echte type voor kort, dik, gezellig en spraakzaam. Behalve als het ging over zijn reizen achter het IJzeren Gordijn (hij was conduc teur), dat is taboe. Papa speelde viool, mama zong en het dochtertje zong en speelde viool. Wij, Weners, zei hij, zijn niet gevoed met melk, maar met wijn. En muziek, zou men er aan kunnen toevoegen. Jochem voelde zich als herboren. Vol moed besteeg hij de trap, grommend en met veel geschuifel, •als sleepte hij een denkbeeldige ar restant met zich. Boven aan de trap wachtte een man. Hij richtte de lichtkegel van de zaklantaarn op de duistere fi guur en bemerkte dat ook deze ke rel hem onbekend was. Zorgend zelf zorgvuldig uit het licht te blij ven, en dankbaar voor de protectie die de uniformpet hem bood, fluis terde hij: „Die vent ligt in zwijm. Kom, dan slepen we hem samen naar boven, dan kan 'n straal koud water hem opfrissen". De ander deed een stap naar vo ren, stond nu boven aan de trap. Jochem greep zijn been, trok de man verloor zijn evenwicht en tuimelde naar beneden. Slechts met de grootste moeite wist Jochem te voorkomen dat hij zelf in diens val werd meegesleept. Hij rende de laatste treden op, sloeg de deur dicht en vloog in één ren naar de keuken, hartstochtelijk hopend dat de keukendeur nog open mocht zijn. Het wonder geschieddeDe Boer had de deur niet weer op slot gedaan. Jochem rende langs de muur, in grote sprongen nam hij de duinhel ling naar beneden. Dorens schram- Want op de avond dat we op de terugreis kort voor „onze" Gross- glockner in Winterln waren ge strand waren we getuige van een muziekles voor het huis. Een jochie van een jaar of tien zat voor de critische oren van Ma of grote zus op een accordeon zijn muzikale les in de vorm van „Schlaf ein, mein Prinzehen" op te zeggen. En ver der lopend hoorden wij hem iets op de wijs van „O kom er eens kijken" te voorschijn toveren. Het aantal harmonieën hebben we niet geteld, maar het deed Brabant en Limburg concurrentie aan. Het begon al in Beieren, en haast in iedere plaats waar we doorkwamen stond er een harmonie te blazen. En is het U al eens overkomen dat 's morgens voor dag en dauw in de stationswacht kamer een harmonie zo maar met een paar marsen de slaap en de kil te verjoeg? Dat gebeurde in Vil lach. De schoonheid en het karakteris tieke liggen er voor het oprapen. Ook b.v. in de klederdrachten. Bij ons zijn ze aan het uitsterven, maar daar vormen ze nog een onafschei delijk onderdeel van het leven en ze worden geëxploiteerd voor het vreemdelingenverkeer. Bovendien verkoopt men het beste niet aan de toerist, want ge kunt met Uw zak ken vol souvenirs staan en dan nog wilt ge het hele zaakje cadeau ge ven voor een halsdoek, zoals de meisjes ze op hun mooist uitgedost dragen. Sommige drachten zijn speels en licht, alsof ze uit het zon nigste deel van zonnig Oostenrijk komen. Andere zijn donker en streng, de rokken hangen tot op de grond en de vrouwen dragen grote, zwarte, platte hoeden. Als we ons niet vergissen, ziet men het laatste meer in het Zuiden. De mannen dragen veelal, vooral in de bergen, korte leren broeken, kniekousen en meestal een hoed met een pluim er op. Als men dit alles zo ziet lijken wij toch wel erg verburgerlijkt en schijnt er veel van de zwierige le vensstijl verloren te zijn gegaan. Maar in Oostenrijk is evenmin alles goud wat er blinkt. Het leven is er niet zo gemakkelijk, zeker niet met de bezetting. De mensen, ook de jonge, kijken somber als men spreekt over de kosten van levensonderhoud. Een pastoor is evenmin opgewekt als hij vertelt over het godsdienstig en zedelijk leven. Maar voor de toerist, ook al is hij eigenlijk congressist, is het goed er enige tijd te vertoeven. WAALWIJKSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Zoals reeds gemeld worden bovenge noemde wedstrijden tussen de Waalwijk den in zijn huid, eenmaal tuimelde hij languit over een boomwortel. Maar toen doken daar omlaag de zilveren staven van de trambaan voor hem op. Had hij die gekruist, dan was hij in veiligheid. Maar nu hoorde hij achter zich een deur dicht slaan. Stemmen weerklonken, woedende grove stemmen. Dan mengde zich 't schril gejank van een hond in 't lawaai, even later gevolgd door een diep bassen, en terwijl het bloed in zijn aderen scheen te verkillen, begreep Jochem dat ze hem met honden achterna zetten. Als een waazinnige rende hij langs de rails. In de verte doemden de bomen van de stichting reeds op. Het blaffen kwam naderbij en de wind woei grove stemmen over. Jochem voelde steken in de zijde, hij zou het niet veel langer vol houden. Plotseling rees uit het duister 'n zwarte gedaante op uit het struik gewas. Jochem zag hoe een arm zich naar hem uitstrekte. Hij tracht te zijwaarts weg te springen, maar struikelde. Een zwaar lichaam viel bovenop hem, hij hoorde een hij gende ademhaling. Toen klonk een verbaasde stem: „Allemensen, Verkruysen jij óók al?" se tennissers gehouden op de banen van het tennispark Hotel Verwiel, van Za terdag 30 Aug. tot en met Zondag 7 September. De organisatie is in handen van de gezamenlijke plaatselijke verenigingen. Ook zij, die niet bij een vereniging zijn aangesloten, kunnen inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt 2.p.p. Vooral van de kant van de jeugd wordt grote deelname verwacht. Reeds te lang wachten de oudere spe lers op concurrentie van d e jeugd en al nemen we nog niet aan dat de jon geren in de komende wedstrijden zullen domineren, toch zullen zij in de C-afde- ling al een hartig woordje kunnen mee spreken. We verwachten een groot aantal in schrijvingen, zodat het tournooi weer een prettig verloop zal hebben, met als sluit stuk de prijsuitreiking op Zondag 7 September om 8 uur in Hotel Verwiel, gevolgd door een gezellig samenzijn. ZWEMWEDSTRIJDEN. Programma van de Volkszwemwed strijden op Zondag 31 Augustus 'a.s. in het zwembad ,,'t 'Hoefsven". Deze dag worden eveneens twee polo-wedstrijden gehouden t.w. T.R.B., TilburgSteen- vliet, Geldermalsen; W.Z.V. R.B., Waalwijk—Steen vliet, Geldermalsen, en eventueel een demonstratie Reddend Zwemmen door E.R.B., Eindhoven. Dit staat nog niet vast, hierover volgt nog nader bericht. Aan de Zwemwedstrijden kan ieder deelnemen, die zwemmen kan, blits dit tijdig bij de badmeester wordt opgege ven. Het polo-team van Waalwijk bestaat uit: 1 A. van Rijen, doel; T. v. d. Berg, rechts back; T. de Bont, links back; G. van Mil, spil; J. Pulles, rechts buiten; B. de Bruyn, links buiten; H. Bergmans, mid voor. Reserves A. Pulles, L. de Rooij, Aanvang van de wedstrijden 3 uur, vermoedelijk einde 6 uur; 's avonds om 8 uur prijsuitreiking bij IHotel Verwiel. Programma van de wedstrijden: 1. 25 m. schoolslag jongens 912. 2. idem Meisjes 912. 3. 25 m. vrije slag Jongens '1215. 4. idem Meisjes 1215. 5. 50 m. vrije slag Jongens 1518. 6. idem Meisjes 1518. 7. 50 m. vrije slag Dames il 8 en ouder. 8. idem Heren 18 en ouder. 9. 50 m. rugslag Dames 118 en ouder. 10. idem Heren 18 en ouder. 11. Eventuele demonstratie Reddend Zwemmen. 12. Gecostumeerd Blaasvechten Dames W.Z.V. R.B. 13. Gecostumeerd Blaasvechten Heren W.Z.V. R.B. 1. Polo-wedstrijd T.R.B.Steen vliet. 15. Polo-wedstrijd W.Z.V. R.B. Steenvliet. HOOFDSTUK XVI. Het begint te dagen. De volgende morgen werden in de remise een conducteur en een wagenvoerder door de politie ge arresteerd. Eerst weigerden ze iets te zeggen, maar tenslotte kwamen de tongen los. Het bleek dat ande ren, die bij de zaak betrokken wa ren, weliswaar de uniform der trammaatschappij droegen, maar ten onrechte. Slechts vier employé's waren in het complot, waaronder Vossesnuit. Ir. Morrees, die aanvankelijk zeer ontsticht was over het verschijnen der politiemannen op de terreinen der Maatschappij, kreeg de schrik van zijn leven toen hij vernam wel ke praktijken onder de dekmantel der Maatschappij-uniform waren bedrevenal prees hij zich ge lukkig, dat van heel-het uitgebrei de personeel tenslotte slechts vier mannen zich aan die praktijken hadden schuldig gemaakt. Hij zat tegenover inspecteur Bakker in z'n comfortabele bureau stoel en trok z'n zwarte wenkbrau wen hoop op. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2