Waalwijkse en Langstraatse Courant Binnen- en Buitenland Europese Manifestatie Prof. Dr. B. R. M. van den Hurk W in de gloeiende Zon. KORTE BERICHTEN. HOOFDPIJN I DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952 benoemd tot Pastoor van St. Jan Pastoor J. Ras gaat naar Si. Joachimsmoer ÜK: - Kleine droppels water kleine korrels zand maken grote oceanen en het vaste land. Last van Zenuwen? MINISTER STAF (CH) HEEFT GEEN SUCCES GEHAD. CONGRESNOTITIES UIT VILLACH DANSSCHOOL KEES VAN KOOTEN Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON THtLEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZEIDEN 75e JAARGANG No. 70 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaai 2.60 franco p p Advertentie-prijs 10 cent per m.M Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES ..ECHO' Tegelijkertijd en geheel onverwacht bereikte ons Dinsdagmorgen het bericht dat de Zeereerwaarde heer J. Ras, pas toor van de parochie St. Jan, met in gang van 5 September a.s. is benoemd tot pastoor van St. Joachimsmoer, als opvolger van pastoor Coenen, die vo rige week is overleden, en dat tot pas toor van de parochie St. Jan met ingang van dezelfde datum is benoemd de Zeer eerwaarde heer dr. B. R. M. van den Hurk, professor in de moraaltheologie en het kerkelijk recht aan het Groot-Se minarie te Haaren. I-,- ":f Pastoor Ras heeft op medisch advies ontslag gevraagd als pastoor van de pa rochie St. Jan en daarop volgde zijn be noeming te St. Joachimsmoer. Hij is bij na 7Yi jaar in Waalwijk geweest, waar hij op 6 April 1945 werd geïnstalleerd. In 1901 te Budel geboren, begon hij zijn priesterlijke loopbaan in '26 als kapelaan te Valkenswaard, waar hij bijna 9 jaar is gebleven. Daarna werd hij achtereen volgens overgeplaatst naar Uden en Til burg, waar hij eveneens 9 jaar werk zaam was als kapelaan in de parochie Loven. In 1945 volgde toen zijn benoe ming te Waalwijk. Hier heeft pastoor Ras vooral zijn bij zondere belangstelling getoond voor het sociaal-charitatieve werk. Men denke maar aan de oprichting van de Gezins zorg, waarin hij een werkzaam aandeel heeft gehad en waarvan hij voorzitter is geweest. Voorts nam hij het initiatief tot de oprichting van een Centrum voor Kraamverzorging als onderafdeling van het Wit-Gele Kruis, van welke vereni ging hij bestuurslid is. Op het gebied van het onderwijs ijverde hij als voor zitter voor de uitbreiding van de Huis houdschool, die dan ook verwezenlijkt worden worden, evenals de instelling Van een schoenstiksterscursus aan die school. Ook in het bestuur van de kort geleden geopende Mater Amabilisschool heeft pastoor Ras zitting. Toen hij kwam streefde hij naar een spoedig herstel van de schade die de oorlog aan de kerk had toegebracht en dat werd voltooid met het aanbrengen van nieuwe klokken. Aan pastoor Ras is voorts te danken de wederinstelling van de jaarlijkse plechtige openbare sa cramentsprocessie. Voor de tweede maal wordt dezer dagen- het Eucharistisch Ziekentriduum gehouden, waartoe hij eveneens het initiatief nam. Vorig Jaar vierde hij onder grote belangstelling zijn zilveren priesterfeest. Als adviseur behartigt hij de geeste lijke belangen van de landelijke Neder- ladse Katholieke Bond van Lederfabri kanten en Van de plaatselijke vereni gingen van de Katholieke Werkgevers, de R.K. Middenstand en van de voet balvereniging R.K.C. Daarenboven is hij districts-aalmoezenier van de verken ners. J 1 Nu pastoor Ras zich genoodzaakt heeft gezien de parochie St. Jan te verlaten, past ons dankbaarheid voor wat hij hier heeft gedaan en wij wensen hem in St. Joachimsmoer nog vele vruchtbare en gelukkige jaren toe. DE NIEUWE PASTOOR. 'mM. y, Zodra wij hoorden wie pastoor Ras zou opvolgen, hebben we ons naar het Groot-Seminarie te Haaren gehaast, waar we de nieuwe herder troffen. Hij was zo vriendelijk het een en ander over zichzelf te vertellen. Bernard Reinerus Maria van den Hurk is geboren in 'Helmond op 5 Maart 1905. Hij werd priester gewijd op 14 Juni 1930 en in Augustus van dat jaar benoemd tot kapelaan van de parochie van Ge- rardus Majella te Eindhoven (Stratum). Daar bleef hij maar een goed jaar, want in October 1931 werd hij naar Rome ge zonden, waar hij tot Juli 1935 canoniek en civiel kerkelijk recht studeerde.. Te rug in Nederland werd het in Augustus weer kapelaan Van den Hurk, en wel van het Heike in Tilburg. In April 1937 promoveerde hij in Ro me en in Augustus volgde toen de be noeming tot professor in de moraal-theo- logie en het kerkelijk recht aan het Groot-Seminarie van ons bisdom en vanaf Vrijdag 5 September is prof. Van den Hurk pastoor van de parochie St. Jan alhier. Behalve dat hij in het algemeen zeer ingenomen was met zijn benoeming kon de pastoor natuurlijk nog weinig zeggen. Hij is nog niet zo dikwijls in Waalwijk geweest, maar al in 1927 was hij in de nieuwe St. Janskerk geweest en deze had toen al een grote indruk op hem ge maakt. Ook al om die reden verheugde hij zich zeer op zijn benoeming te Waalwijk. Voorts heeft het onderwijs zijn grote belangstelling en wat dat be treft konden wij hem veel goeds over zijn nieuwe parochie vertellen. Goed on derwijs achtte hij voor de parochie van eminent belang. Hij informeerde met gro te belangstelling naar allerlei bijzonder heden over Waalwijk en heeft Dinsdag middag al een kennismakingsbezoek ge bracht. Wij wensen pastoor Van den Hurk graag geluk met zijn benoeming en ho pen dat hij zich in Waalwijk spoedig goed thuis zal voelen en dat het zowel hem als de parochie St. Jan onder zijn pastoraat geestelijk en materieel goed moge gaan. De installatie heeft plaats Vrijdag 5 September a.s. Een oud, eenvoudig rijmpje, maar vol diepe zin. Immers, we zijn zo geneigd alleen wat groot is en machtig, alleen wat opvalt en nieuw is, waarde toe te kennen. En voorbij te gaan aan het kleine, dat gestadig door werkt en in vloed oefent en altijd groeit. Wij zijn geneigd grote gebeurtenissen te beschrij ven, te bespreken, te verfilmen en we zien zo heel gemakkelijk 'het eeuwige wonder der natuur voorbij. Wij zien ook zo gemakkelijk de wonderen binnen onze eigen menselijke samenleving voor bij. Bijvoorbeeld de drang in de mens om door samenwerking, dikwijls volko men onopvallende samenwerking, een noodzakelijke taak gezamenlijk te ver vullen. Wat zou er van ons land geworden zijn, indien niet door de natuurlijke sa menwerking van velen, heel onze ge schiedenis door, de dijken langs Noord en Zuiderzee en de grote rivieren wa ren opgeworpen en in stand gehouden? Samenwerking geeft de enkeling de gelegenheid mee te helpen ,aan de tot standbrenging van wat anders nooit of te nimmer tot stand zou hebben kunnen komen. Het is de macht van het kleine ten goede. j Er is ook een macht van het kleine ten kwade. De geschiedenis der genees kunde heeft wel aangetoond, welk een afbrekende werking de alleen met een uiterst scherpe microscoop te ontdekken bacteriën op het menselijk lichaam kun nen uitoefenen. De onweerstaanbare macht van het kleine ten kwade ervaren wij ook in de ziekte van onze dag, vijand num mer één van onze volksgezondheid, de kanker. Deze ziekte, klein beginnend in een enkele lichaamscel, grijpt de enke ling aan, werkt door in de gezinnen en in ons volk en zet, van haar geringe oorsprong uit, haar ontbindende zege tocht voort. De macht van het kleine ten kwade. Maar daartegen is, indien wij willen, een macht van het kleine ten goede te vormen. Wij kunnen de macht van de kanker alleen overwinnen door gezamen lijke 'krachtsinspanning. Ieder van ons afzonderlijk kan niets. De dokters, de scheikundigen, de statistici, zij kunnen alleen niets. Zij hebben hun uitgebreide laboratoria nodig, hun dure instrumen ten, hun kostbare lampen, hun genees middelen, moeilijk te fabriceren, hun ge gevens over leeftijd, stad en dorp. Zon der ieder van ons, elk een kleine macht, is de strijd tegen de kanker onmogelijk. Alleen wanneer onze kleine machten sa mengebundeld worden tot een grote weerstand, bereiken wij de overwinning. Helpt mede met Uw daad, de krachten tot kankerbestrijding te vermeerderen en te versterken. Geeft - dat is de een voudigste hulp geldelijke hulp. Geeft daarbij ook Uw hart. Want het is voor degene, die U in staat stelt tot onder zoek, een opwekking en aandrijving om voort te gaan. Geeft niet minder Uw voorlichtende belangstelling. Want meer dan tot nu toe moet ons volk weten, dat en hoe er ge streden wordt, om de kwade macht van het kleine door de macht van het goede te onderdrukken en God geve dat het spoedig is middelen te vinden om de kanker paal en perk te stellen. Weet, dat ge dan één lid zijt van die omvangrijke internationale gemeenschap, die de schouder heeft gezet onder een groot werk. De toekomst is verre van hopeloos. Denkt U maar eens terug aan de begin periode van de tuberculosebestrijding, terwijl door uw gemeenschappelijke hulp nu de eindphase dezer bestrijding in het zicht komt. Zonder U, zonder ieder van ons, gaat het niet. Geeft daarom met gulle hand aan de collecte voor de kan kerbestrijding, die gehouden wordt van af 29 Augustus tot en met 4 September a.s. i KONINGIN WILHELMINAFONDS AFDELING WAALWIJK. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen er overheen. Kabinets-informateur Staf heeft geen succes gehad. Dinsdag heeft hij de conclusies van vijf dagen on derzoekingen aan de Koningin voorgelegd. In Den Haag neemt men aan, dat de vierde poging om Nederland aan een kabinet te hel pen is gestrand, omdat noch de P.v.d.A., noch de K.V.P. is terug gekomen op de standpunten welke zij hebben ingenomen bij de for matiepoging van mr. Donker. De vorstin heeft Dinsdagavond op Paleis Soestdijk de ministers Drees, Beel en Staf ontvangen. De menin gen over de betekenis van deze con ferentie lopen uiteen. Men spreekt over de mogelijkheid, dat de Ko ningin de ontslag-aanvrage van 't oude kabinet zal weigeren of, dat het oude kabinet alleen enigszins zal worden herbouwd. Ook kan het zijn, dat werd nagegaan of het nog enige zin heeft het streven naar 'n vier-partijenkabinet te handhaven. BOMMENWERPER VLOOG IN 8 UREN TWEEMAAL OVER DE OCEAAN. De eerste testpiloot van de Eng lish Electric Company, Beaumont, vertrok Dinsdagmorgen juist na zonsopgang met een Canberra- straalbommenwerper van het vlieg veld Aldergrove in Noord-Ierland. Vier uur, 18 minuten en 13 secon den later was hij de Atlantische Oceaan over en landde op 't vlieg veld Gander om te lunchen. Een uur en een kwartier daarna zat hij weer met zijn twee vrienden in het toestel en drie uur en 25 minuten later was hij terug in Aldergrove, op tijd voor de thee. TWEE KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Bij een brand, die Maandagavond omstreeks 10 uur uitbrak in de dub bele behuizing, bewoond door de gezinnen Troudes en Norder aan de Marktkade te Musselkanaal, zijn twee dochtertjes van de familie Troudes, respectievelijk 6 en 3 jaar oud, om het leven gekomen. Op het moment dat de brand werd ontdekt, waren de twee meis jes, Jannie en Trijntje, alleen thuis. Omwonenden, die te hulp kwamen, zagen geen kans meer de kinderen te bereiken. Zij zijn beiden in de vlammen omgekomen. Hun stoffe lijke overschotten zijn later gevon den. De brandweer wist te verhin deren dat, behalve de bovenverdie ping van de woning, ook het bene denhuis uitbrandde. De woning was verzekerd. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan in de slaap kamer van de meisjes, doch door welke oorzaak is nog niet opgehel derd. ONBEKEND MEISJE DOOD OP EENZAAM STRAND. Vrijdagmorgen vond een werk man op het strand bij Boulogne 't lijk van een ongeveer 20-jarige on bekende brunette. Rondom haar la gen lege parfumflesjes, kleding stukken, een groen badpak en een klein Engels-Frans woordenboekje met de naam A. Johnson, S. H. 1937 —50. Alle nasporingen van de poli tie om zekerheid omtrent de iden titeit van het meisje te krijgen wa ren vergeefs. Het stoffelijk over schot droeg geen sporen van een worsteling of van een gewelddadi ge dood. Dokters stelden vast dat zij was verdronken. NIEUWE RELLETJES OP KOJE. Op Koje, het krijgsgevangenen- eiland van Korea, zijn opnieuw rel letjes uitgebroken tussen de com munistische gevangenen en hun be wakers. De relletjes vinden al sinds 11 Augustus j.l. plaats, maar het opperbevel van het 8e Amerikaan se leger heeft thans pas ruchtbaar heid daaraan gegeven. De relletjes begonnen toen de gevangenen wei gerden op te houden met een zang- demonstratie. Zij wierpen toen ste nen naar de militairen. Volgens de bekendmaking vielen er 1 dode en 52 gewonden tijdens de ongeregeld heden. E.HB.O.-AUTO voor soldaat UIT GROOT GEZIN. Een 18-jarige jongeman uit Gaan deren, Jan Rutjes, beleefde Maan dag één van de mooiste dagen van z'n leven. Jan had n.L de pleister in z'n bezit waarop de hoofdprijs van de pleisteractie was gevallen: een fonkelnieuwe Austin-auto. Jan Rutjes was op retraite, om dat hij binnenkort in dienst moet, toen de uitslag van de actie via de K.R.O. bekend werd gemaakt. De jongeman was te zeer met z'n gees telijke belangen bezig om nog aan de pleisters te denken, maar de lei der van de retraite, Pater Jonck- bloedt, verloor de zakjes niet uit 't oog. Toen het „foefje" hem bekend was, ging hij Maandag met een lan taarn gewapend de jongens langs om de zakjes te controleren. Toen kwam de hoofdprijs uit de bus en meteen werd de familie in Gaan deren blij gemaakt. De Gaanderen- se harmonie en de zusters met de schoolkinderen zetten de vreugde nog meer luister bij toen de win naar thuis kwam. Naar wordt ver nomen heeft Jan Rutten, die uit 'n gezin van 10 kinderen komt, de waarde boven de auto zelf verko zen. DE EERSTE INZENDINGEN VOOR TENTOONSTELLING „HET GOUDEN UUR" REEDS BINNEN. Zaterdagmiddag zijn de eerste in zendingen reeds binnengekomen. De enorme verscheidenheid en de vaardigheid waarmee gewerkt is, doet weldadig aan, en de jury is uitermate tevreden met deze eerste oogst voor de tentoonstelling. Nochtans heeft men verschillen de categorieën mensen gemist, die thuis in hun vrije tijd knutselen. Hoeveel vaders zijn er niet die zelf speelgoed voor hun kinderen maken! Ze zijn niet te tellen. Daar om zou de tentoonstellingscommis sie het zeer op prijs stellen wanneer juist ook aan het speelgoed hier 'n belangrijke plaats kon worden in geruimd. Het is natuurlijk wel zo, dat heel veel zelf gemaakt speel goed de overvloedige sporen van een flink gebruik vertonen. Maar deze kleine beschadigingen zijn geen bezwaar, om deze toch in te zenden. Tijdens de eerste inzending van Zaterdag j.l. is ook gebleken, dat veel mensen over hun eigen werk stukken dikwijls veel te gering denken. Niemand behoeft achter wege te blijven en iedereen, van al le rang en stand, is hier zeer wel kom. Een andere categorie, die nog te gering is vertegenwoordigd, zijn de modellenbouwers. Hoeveel vlieg tuigbouwers bijvoorbeeld telt ons gewest al niet. Deze modellenbou wers bestrijken een wijds terrein. Daarnaast zijn er verschillende mensen die zelf wiegen maakten voor hun kinderen en zelfs klein- meubelen hebben vervaardigd. Het tentoonstellingsbestuur hoopt derhalve, dat Zaterdagmiddag 30 Augustus a.s. nog velen met hun werkstukken naar de K.A.B.-zaal zullen komen. Vooral de speelgoed makers, de modellenbouwers en de meubelmakers. De commissie houdt zitting op Zaterdagmiddag 30 Aug. van 2—5 uur, K.A.B.-zaal, Tuinstraat 68, Til burg. Maandag en Dinsdag 1 en 2 September 's avonds van 810 uur. BREDA ORANJESTAD. Overzicht programma van 25 t.m. 31 Augustus. 29, 30, 31 Augustus „The Ri- ■berti's" (jongleurs op de fiets). 28 Augustus Kellnerrace. 28 Augustus Concert Harmonie „L'echo des Montagnes" 29 Augustus Groot Vuurwerk. 30 Augustus Dag der Politie. 31 Augustus Concert Amster damse Politiekapel. 31 Augustus Concert Dubbel Mannenkwartet „De Amstelzan-' gers'\ 31 Augustus N.A.C.Berchem Sport (Belgische Ere-divisie) 31 Augustus: Sluiting der fees telijkheden. 31 Augustus Nationale Ballon race met deelname van Nini Boes man, C. de Vos Klootwijk en J. «Boesman. Aan de start komen de twee grootste Nederlandse ballons. Als prjjs is door de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart beschikbaar ge steld de Prins Hendrik Ere-bokaal, waar 40 jaar geleden voor 't laatst om gestreden werd De ballon- bommandanten moeten vóór het vertrek opgeven waar zij precies (zullen trachten te landen. Wie het dichtst bij het vóóruit opgegeven punt landt, wint de wisselprijs. Op Koje zijn in een krijgsge vangenkamp weer ongeregeldheden voorgekomen .waarbij 38 Noord- Koreaanse gevangenen zijn gewond. Wellicht is het u opgevallen dat wij tot nog toe in onze correspondentie uit Villach niet over het Congres hebben gesproken dat de Union Internationale des Jeunes Democrates Chretiens aldaar heeft gehouden. De reden daarvan is, dat wij niet behoorden tot de uitverko ren afgevaardigden, die deze schone week voor een groot deel in vergader zalen hebben doorgebracht. Mogelijk is hun bedrijf nuttiger geweest voor het al gemeen belang dan het onze en van de meeste anderen. Of het aangenamer was, is een tweede. Wij kunnen u dus niet uit de eerste hand verslag doen van wat er in de commissievergaderingen en de plenaire zittingen allemaal is voorgevallen. De meningen over de waarde en het ver loop van het congres liepen nogal uit een. Er waren er die de rapporten niet voldoende uitgewerkt achtten, anderen meenden dat het congres als zodanig weinig zoden aan de dijk zou zetten, weer anderen vonden dat men langs el- Mijnhardl's Hoofdpijnpoeders. Doos 47c kaar heen zat te praten en zo hoorde men meer bezwaren. Per slot van reke ning is dat weinig verontrustend, zolang men lering trekt uit de fouten en gebre ken en deze op den duur weet te redu ceren en weg te werken. Bovendien blijft het zo dat jongeren wel resoluties kunnen aannemen en wensen uitspreken, maar dat hun de macht en de invloed veelal ontbreekt om ze te verwezenlij ken of te doen verwezenlijken. Daarin zit vooral het problematische van het nut van zo n congres. In elk geval ligt dat eerder in het ideële dan in het prak tische vlak. Als uiting van een ideaal heeft het dan ook zeker waarde, zij het misschien meer voor de toekomst dan voor het ogenblik. Bij al deze problemen en overwegin gen, blijft het een voldoening dat de Nederlandse afgevaardigden zich in dit internationale milieu uitstekend hebben geweerd. Zij brachten verschillende be langrijke punten naar voren, trachtten de terminologie te zuiveren en aan hun idee- en werd de aandacht besteed die ze ver dienden. Verschillende werden er in de resoluties opgenomen. Het congres werd besloten door een grootse demonstratie op Maria Hemel vaart voor de Evangelisch-Luterse kerk in Villach. Het begon 's morgens met kerkdiensten voor katholieken en pro testanten. De katholieken woonden een H. Mis in de open lucht bij. 'Daarna was er een grandioze optocht van alle deel nemers aan de Sport- und Kulturwoche en aan het Congres. Het was vooral bij deze gelegenheid dat de Nederlandse meisjes de harten stalen van de buiten landers. Maar voor ons was het aan trekkelijkste de grote stoet Oostenrijkers die in allerlei klederdrachten door de straten van Villach trokken. Daar heeft men het niet nodig historische costuums te dragen om kleur en fleur te geven aan een optocht. De meisjes en jongens trekken gewoon de klederdracht van de streek aan en het wordt een schouwspel om nooit te vergeten. Alle provincies van Oostenrijk waren vertegenwoordigd en het leek alsof ze allemaal een muziek corps hadden meegebracht. De marsen, steeds statig en langzaam zoals men het daar gewend schijnt te zijn, waren niet van de lucht. Ofschoon de kleding van elk muziekcorps uniform was, aarzelt men om over „uniformen" te spreken, want het had allemaal iets onmiskenbaar eigens. Er was een groep muzikanten bij in een groen jasje, groene broek, groen hoedje met een grote witte veer. 'Het deed onweerstaanbaar denken aan de galakleding van een Nederlands militair corps. Daarnaast zag men merkwaardige en indrukwekkende folkloristische uitin gen, zoals de groep waarvan een oude man een zwaar kruis torste, omgeven door streekgenoten in zeer eigenaardige kleding, die het kruis aan lange draden of stangen mee vasthielden. Het was een zeer typische kruisweg. Ook hoorde men nu en dan een primitieve schelle kreet uitstoten, blijkbaar de yell van een bepaalde streek. Zo trok deze prachtige optocht, die door duizenden toeschouwers werd gade geslagen en toegejuicht, naar het plein voor de Evangelisch-Lutherse kerk, waar een podium stond opgesteld versierd met Oostenrijkse en Europese vlaggen. Het was nog geen elf uur in de morgen, maar de zon blakerde al het grotendeels schaduwloze plein. Er heerste een tem peratuur van om de 35 graden en ge hoefde er maar vijf minuten te zitten of het zweet liep u tappelings langs het gezicht. Ni0!*®111!11 heerste er groot en thousiasme toen het Oostenrijkse staats hoofd, de 76-jarige kanselier Figl, ver scheen om de Europese demonstratie bij te wonen. Daar waren voorts de voor zitter van de 'Nouvelles Equipes Inter nationales, de Belg De Schrijver, en vooraanstaande persoonlijkheden uit Frankrijk, Italië, Engeland en Duitsland. Namens de Nederlandse delegatie bood de leider, de 'heer Hans Berkhout, een oorkonde aan, waarin het verlangen van de Nederlandse jongeren wordt uitge sproken naar een Verenigd Europa. Deze oorkonde was vervaardigd door Louis van Besouw uit Tilburg. Er werden verschillende speeches af gestoken waarin werd gepleit voor een Verenigd Europa, door de heer De Schrijver, de Fransman Teitgen, een Italiaanse staatssecretaris^ een Engels man en door kanseher Figl. 'Het is altijd een beetje pijnlijk een Engelsman over een Verenigd Europa te horen spreken. De spreker in Villach maakte daarop geen uitzondering: veel mooie woorden, maar daar 'bleef het dan ook bij. Boven dien bestond hij het te gaan praten over de zegeningen van de bezetting voor Oostenrijk. Men huivert als men de be dragen hoort die deze bezetting Oosten rijk kost en de bevolking is er dan ook allesbehalve mee ingenomen. Typerend voor de graad van Europese oriëntering was het verschil tussen de speech van de Italiaan en die van de Engelsman. De eerste sprak persoonlijk in drie talen: Italiaans, Frans en Duits en waarschijn lijk zou hij het in het Engels ook nog wel gekend hebben. De Engelsman sprak uitsluitend Engels en zijn rede moest zin voor zin in het Duits vertaald wor den. Geestdriftig werd kanselier Figl toe gejuicht toen hij het woord nam. Het was bewonderenswaardig welk een ener gie deze oude man nog kon opbrengen om de jeugd op te roepen tot een Ver enigd Europa. 'Hij beschikt blijkbaar nog over een jong hart en het waren niet al leen de Oostenrijkers die hiervan onder de indruk raakten. „Europa Heimat der Zukunft" was J het motto van dit Congres. Daar is wel eens als grapje van gemaakt „Europa Heimat ohne Zukunft", maar tenslotte is het of het een of het ander. Zal Eu ropa werkelijk het vaderland van de toekomst zijn, dan moet er de goede geest en de goede wil van Villach heer sen, maar dan mag het daar niet bij blijven, dan moet er gewerkt worden om dat vaderland te verwezenlijken. Dat is misschien hetgeen Villach het duidelijkst heeft gemaakt. ZAAI „THALIA" - Stationsstraat 57 - WAALWIJK. Alle jongelui ven Waalwijk en omgeving die DANSEN WILLEN LEREN, gaan natuurlijk naar Waalwijks bekendste Dansschool. Hon derden tevreden leerlingen in de afgelopen zeven jear. Vanaf heden is er weer gelegenheid voor inschrijving voor onze Danscursus voor beginners, welke op Woensdag 3 SEPT. aanvangt. Vraagt gratis prospectus en inlichtingen bij de Heer VAN BRACHT, eigenaar zaai „THALIA" Scheveningen. Door brand werd een auto-scooter op de Schevening- se boulevard volkomen verwoest. Men schat de schade op 30.000. Haarlem. Vermoedelijk tenge volge van kinderverlamming is in de Ripperda-kazerne een militair van de Kon. Landmacht overleden. Het is soldaat De Jong uit Amster dam., Tampico. In Tampico (Mexico) zijn vijf jongemannen na grot onderzoekingen gestorven. Dampen in de grot zijn waarschijnlijk, de oorzaak. Hun zes metgezellen ver keren in levensgevaar. Karachi. In Pakistan is 'n vlieg tuig met 16 Pakistaanse regerings personen aan boord neergestort. Waarschijnlijk zijn allen om 't leven gekomen. Deventer. Een 19-jarige jonge man heeft zijn vroegere verloofde, een verpleegster, van het leven trachten te beroven. Het meisje bleef ongedeerd, de jongeman werd gearresteerd. Den Haag. De regering heeft be kend gemaakt dat tijdens gevechten op Korea op 21 Augustus j.l. is ge sneuveld de 22-jarige soldaat T. J. Heugen uit Schaesberg (L.). In een circus te Southsea (En geland) is de Nederlandse acrobate Anna Konczek van 8 meter hoogte naar beneden gestort. Met inwen dige kneuzingen werd zij naar een ziekenhuis vervoerd. Haar partne- rin werd licht gewond. Een rekstok, die tussen twee touwen hing, schoot los.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1