DE IM3STRMT Waalwijkse en Langstraaise Courant Nieuwe Kinderstrip: ËIM EN BAM. DRUNEN HAARSTEEG HEUSDEN VLIJMEN SPRANG-CAPELLE GAPELLE RAAMSDONK GEERTRUIDENBERG Zil/eren Jubileum WelEd Heer A. DEES als hoofd der Chr. School ie Sprang. 't Is of gij de vlam uitblaast VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 72 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" 1 September j.l. was het 25 jaar ge leden dat de Weled. Heer A. Dees als hoofd der Chr. School alhier in functie trad. Dit feit werd j.l. Dinsdag op een voudige, maar daarom niet minder tref fende wijze herdacht. Door het Schoolbestuur en het onder wijzend personeel werd de jubilaris in tegenwoordigheid van Mevrouw Dees en de verdere familie, in de zaal van de Chr. Volksbond gehuldigd. Namens het schoolbestuur werd de jubilaris toege sproken door de voorzitter van het be stuur, de Weleerw. Heer Ds. C. Streef- kerk, die de heer Dees in welgekozen j woorden complimenteerde met zijn ju- bileum en hem dankte voor al wat hij in de voorbije kwarteeuw in het belang van het onderwijs en de school had ge daan. Als blijk van waardering bood Ds. Streefkerk de jubilaris een grote prach tige bloemenmand aan. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer D. de Vries het hoofd in hartelijke bewoordingen toe en bood de heer Dees namens onderwijzend perso neel en leerlingen een cadeau aan in de vorm van een projectielantaarn. Nadat de zaal door de leerlingen der school was bezet en de heer Dees zijn dank had uitgesproken voor het gespro kene en de mooie cadeaux, werden door de heer de Vries een aantal lichtbeelden vertoond, waaronder opnamen van het schoolgebouw en de leerlingen der ver schillende klassen en verder een prach tige serie van de Staatskolenmijnen in Limburg, welke op duidelijke en leerza me wijze werden toegelicht. De schooljeugd werd door de jubilaris getracteerd; met kwistige hand werden koek, chocolade en versnaperingen rond- gedeeld, waarvoor de jeugd zich natuur lijk bijzonder dankbaar toonde. HULDIGING DOOR DE OUD-LEERLINGEN. Door het comité van oud-leerlingen der school, dat zich voor enkele maan den reeds had gevormd voor dit doel, was tegen Dinsdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een samenkomst be legd, waartoe naast het Schoolbestuur alle oud-leerlingen waren uitgenodigd. Al werd verwacht dat vele oud-leer lingen door hun opkomst van hun belang stelling zouden blijk geven, dat zovelen zouden opkomen dat de zaal te klein bleek, waaronder velen die onze ge meente sinds lang metterwoon hadden verlaten nu naar Sprang waren ge komen, om deze samenkomst bij te wo nen, had geen der comité-leden durven verwachten. De zaal was afgeladen be zet. Wel een bewijs hoezeer het onder wijs van de heer Dees ontvangen door de oud-leerlingen wordt gewaardeerd. Het comité had voor deze avond een gevarieerd programma samengesteld, dat met de belangeloze medewerking van de onderwijzers de heren de Vries en He ringa en met de leerlingen van de hoog ste klassen vlot werd afgewerkt. De mu zikale omlijsting werd verzorgd door de accordeonist dhr. G. Braspenning. Bij het binnenkomen van de jubilaris en zijn familie in de zaal, werden zij begroet met een passend welkomstlied, gezongen door de leerlingen der hoogste klassen en voor deze gelegenheid oe- dicht door Mevr. v. d. Laan-in 't Veld. Mevrouw Dees werden bloemen aange boden. Nadat de jubilaris en familie hadden plaats genomen, opende de voorzitter van het comité van oud-leerlingen, dhr. J. W. Genuit Jr. de bijeenkomst en zeide ver volgens in zijn openingswoord dat het hem een groot genoegen was allen hier een hartelijk welkom te mogen toeroepen. Het is van het begin af de opzet van het comité geweest om een feestverga dering van oudleerlingen te beleggen, om samen, zij 't op sobere wijze het ju bileum van ons aller hoofdonderwijzer, Meester Dees, te vieren. Daarom heet spr. de heer Dees in de eerste plaats in het bijzonder van harte welkom en dankt hem dat hij hier heeft willen komen om het voorwerp der feestvreugde te zijn. Het comité weet dat de heer Dees niet graag in het middelpunt der belangstel ling staat, doch de jubilaris zal het 't comité niet kwalijk nemen als het voor deze avond in dit opzicht zijn boekje te buiten gaat. Niet minder heet de voor zitter hartelijk welkom Mevr. Dees en de verdere familie en voorts het School bestuur en de afgevaardigden van het onderwijzend personeel en tenslotte alle mede-oud-leerlingen, van verre en van dichtbij. Hij vindt het fijn dat de oud leerlingen in zo grote getale zijn opge komen. Onze gedachten, aldus spr., gaan on willekeurig uit naar hen die hier van avond ook hadden kunnen zijn, maar die reeds zijn weggenomen door de dood. Zonder de andere gestorven oud-leerlin gen te vergeten, mogen wij hier in 't bij zonder denken aan Jan de Rooij, die zijn leven gegeven heeft voor onze vrijheid. God heeft hem een heerlijker leven ge schonken. Met eerbied herdenken wij de ze jonge mensen, die zo vroeg van deze aarde zijn weggenomen. Ook zij hebben hun idealen gehad, die afgesneden zijn. Het is goed dat wij hier even bij stil staan. Een jubileum, zo vervolgt hij verder, doet ons de blik achterwaarts werpen. Allerlei gedachten komen in ons op; soms zijn 't herinneringen die ons doen scha terlachen, dan weer werpen zij een scha duw over de vreugde van het heugelijk feest. Zo moet het ook bij U zijn. Mijn heer Dees, nu U hier temidden van deze grote schare oud-leerlingen Uw jubileum viert. Doch over 't geheel genomen zal toch ongetwijfeld de vreugde en de dank baarheid de boventoon voeren. Het comité dat gemeend heeft dit ju bileum niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, heeft zichzelf opgericht, om dat het meende dat het zijn plicht was dit te doen en hij hoopt dat deze avond in alle opzichten mag slagen, d.w.z. dat alle aanwezigen met voldoening op deze avond zullen terugzien. Nadat de voorzitter nog enkele mede delingen betreffende het programma van de avond heeft gedaan, waarbij hij zijn blijdschap uitsprak over de verkregen medewerking van de heren de Vries en Heringa en ook de accordeonist dhr. G. Braspenning bij voorbaat dankte voor de muzikale opluistering, roept hij aller medewerking in voor een rustig verloop van deze avond, waarna door de leer lingen der hoogste klassen enkele mooie feestliederen worden gezongen, die door de aanwezigen met bijzohdere belang stelling worden aangehoord. Na een accordeon-solo van de heer Braspenning, wordt door de voorzitter met een toepasselijke toespraak aan de jubilaris het cadeau van de oud-leerlin- aangeboden. Namens alle oud-leerlingen feliciteert hij de heer Dees van harte met zijn 25- jarig jubileum als hoofd der Chr. School van Sprang. De oud-leerlingen willen dit jubileum aangrijpen als een gelegenheid om iets tegenover het vele werk dat de jubilaris voor hen gedaan heeft te stel len. Hij is er van overtuigd dat zij niet zo n groot gewicht in de schaal kunnen leggen, dat de balans in evenwicht komt, maar dat is ook niet nodig. Met de aan bieding van dit cadeau willen de oud leerlingen uiting geven van de hoge waardering die zij jegens de jubilaris hebben. Alle oud-leerlingen zullen het met spr. eens zijn dat wij in de heer Dees een zeer goede onderwijzer hebben gehad, een onderwijzer die ons welis waar met harde hand geregeerd heeft, maar die ons tevens en dat is het voornaamste onderwijs gegeven heeft, waarvan wij nu nog steeds de rijke vruchten mogen plukken. Daarvoor dan ken wij LI hartelijk, aldus spreker. zó prompt dooft zuurbranden op de maag - met één of twee Rennies. Het snerpendste branden ip de maag, soms tot in de keel toe, dooft U onmid dellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voor baat. Bij wijze van sluitstuk op hun maal tijd. 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. EnRen nies zijn nog smakelijk óók. Persoonlijk is spr. vooral steeds bijge bleven de bijzondere gave van vertellen van de jubilaris, wat in 't bijzonder uit kwam bij Bijbelse geschiedenis, Kerk- en Vaderlandse geschiedenis. De meeste dingen die men op school heeft meege maakt vergeet men meestal, maar wat men niet vergeet, dat zijn de typische gezegden en gewoonten van de onder wijzer, waarvan spr. enkele voorbeelden aanhaalde, tot grote hilariteit der aan wezigen. De schooltijd is een stuk uit ons leven geworden, die wij niet gemak kelijk zullen vergeten. Dat is romantiek in de goede zin des woords voor ons geworden. Maar dat is niet het enige wat wij ons uit die tijd kunnen herinneren, zegt spr.; wij weten nog heel goed dat U ons tel kens met ernst en tegelijkertijd met en thousiasme verteld hebt van Jezus, onze Heiland; hoe U ons op hét hart gebon den hebt Hem te volgen en Hem te die nen in ons leven. Dit is een zijde van het onderwijs die van onschatbare waar de voor ons is. Mijnheer Dees wist altijd het juiste woord op de juistg plaats te spreken, en daarom willen $ij dat ook doen vanavond en U hartelijk dank zeg gen voor alles wat U voor ons gedaan hebt. De voorzitter biedt de jubilaris dan als stoffelijk blijk van waardering, namens alle oud-leerlingen een prachtige kroon lamp en een orgellamp aan en hoopt dat dit eenvoudige cadeau van practische waarde, naar de zin zal zijn en dat de heer Dees er veel plezier van zal mogen hebben. Eveneens feliciteert hij Mevr. Dees en de verdere familie hartelijk. De heer Dees spreekt hierna een dank woord, waarin hij zich richt tot leerlin gen en oud-leerlingen en waarin hij zegt dat het goed is om hier feestelijk samen te zijn, want wij mogen onze vierdagen vieren. Hij herinnert aan de feesten bij gelegenheid van zijn zilveren onderwij zersjubileum en aan het 25-jarig bestaan der school en zorgt dan voor een ver rassing. De bestuursleden der school, de heren W. Kuijsten en J. Vos Mzn., zijn reeds langer dan 25 jaren als zodanig aan de school verbonden en dit feit is onopgemerkt gepasseerd, waarom de heer Dees deze heren wil huldigen. Van he ler harte dankt hij de heren Kuijsten en Vos voor wat zij in alle eenvoud en stilte voor de school en het Chr. onder wijs hebben gedaan en biedt hen als stoffelijk blijk van erkentelijkheid een zilveren Hugenotenkruis aan, dat door genoemde heren in dank wordt aan vaard. Dan spreekt de heer Dees een per soonlijk woord van dank tot de oud-leer lingen en geeft daarbij voorbeelden uit het schoolleven; de onderwijzer probeert op te voeden, maar hij kan zich daarbij veel vergissen. Hij ziet in alles echter Gods leiding en moet erkennen dat hij in het werk dat hem op handen was ge legd veel is tekortgeschoten. De jubilaris dankt voor de hartelijke ontvangst en voor de volle zaal oud leerlingen, wat hem bijzonder deugd doet. Eveneens dankt hij voor het cadeau en besluit met de wens; Laat het deze avond blijven: God alleen de eer. Nadat de voorzitter de heer Dees heeft dank gezegd voor het gesprokene en de heren Kuijsten en Vos heeft gefeliciteerd met hun jubileum als bestuurslid der school, wordt een aanvang gemaakt met de afwerking van het rijk gevarieerde programma van samenzang, accordeon- muziek, declamatie, voordrachten in ernst en luim, enz. De humorist S. Ramstein, die verzocht ook zijn schoolherrinnerin gen te mogen uiten en daartoe gaarne de gelegenheid werd gegeven, oogstte met zijn grappen veel bijval. In de pauze werd thee met koek rond gediend, waarna een z.g. spraakwater val werd gehouden en waarin de deel neemsters en deelnemers moesten spre ken over het onderwerp: Hoe denk ik over mijn schooltijd. De jury kende te recht de eerste prijs toe aan dhr. C. van Caem, die op vlotte wijze het onderwerp benaderde; Mej. W. Rijken kreeg de 2e prijs toegewezen, terwijl Mevr. Oerle- mans en dhr. C. v. Oosterhout een troostprijs ontvingen. Ook werden onder leiding van de he ren de Vries en Heringa door een aantal jongens- en meisjesleerlingen op keurige wijze rhythmische gymnastiekoefeningen uitgevoerd. Om des tijds wille kon het programma niet geheel worden afgewerkt; omstreeks half 12 werd de geslaagde samenkomst met een woord van dank aan allen die hadden medegewerkt door de voorzitter gesloten. Van de gelegenheid om de jubilaris persoonlijk de hand te drukken werd hierna door schier alle aanwezigen ge bruik gemaakt. Ook van verschillende andere zijden mocht de heer Dees blijken van belang stelling ontvangen in de vorm van schrif telijke felicitaties, bloemen, geschenken, telegrammen, enz. Maandagavond bracht de Harmonie onder grote belangstelling van het pu bliek bij de jubilaris een serenade, waar bij deze door de voorzitter werd gecom plimenteerd. Bij de talrijke felicitaties die de heer Dees bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoofd der Chr. School deze dagen mocht ontvangen, voegen wij ook de onze en wij wensen hem voor de toe komst van harte veel goeds toe. OPBRENGST ANJERCOLLECTE *52. De opbrengst van de Anjer-actie 1952 (sportmiddag en avondconcert) bedroeg 298.20. Dit is minder dan de vorige jaren wat hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in de slechte weersomstandigheden, waardoor zelfs de sportmiddag naar de Zaterdagmiddag moest worden ver plaatst. EIGEN CLUBLOKAAL. De R.K. Harmonie Beatrix heeft door de welwillende medewerking van de Hoogeerw. heer Deken Rooijackers de beschikking gekregen over een eigen re petitie- en vergaderlokaal, n.l. een lokaal in het voormalige Zusterhuis. CONCERT. A.s. Zondagavond zal de R.K. Har monie Beatrix op de kiosk achter de noodkerk een avondconcert geven. Aan vang 7.30 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Ijzer en Staal, B. Muller 2. De barbier van Sevilla, Rossini 3. Tres Jolie, Waldteufel 4. Finlandia, J. Sibelius Pauze. 5 Voorwaarts Mars, W. Ciere 6. Ie Walsselectie, Alb. Meijns 7. Die beide kleine finken, H. Kling Polka voor 2 pistons. 8. Lichte Cavalerie, Fr. v. Suppé 9. Stars and Stripes, Soussa 10. Finale met drumband. AANBESTEDING. Llitslag van de op 2 Sept. te Drunen gehouden aanbesteding voor het bouwen van een landbouwschuur voor de heer A. van Drunen te Drunen. G. Merkx, Drunen 8769 Gebr. de Wit, Drunen 8780 P. J. Kouwenberg, Drunen 8890 C. A. den Teuling, Drunen 8895 Gebrs. v. Delft, Drunen 9225 Fa. A. J. den Teuling 6 Zn., Waalwijk 9285 Fa. H. Jansen Zn., Vlijmen 9300 M. Wijnands, Waalwijk 9620 M. B. Schapendonk 6 Zn„ Drunen 9927 Architect is A. v. Huiten, Waalwijk. POLITIEHONDEN-WEDSTRIJDEN. De politiehonden dresseervereniging „De Verdediger" heeft voor a.s. Zondag een politiehondenwedstrijd georganiseerd. Deze wedstrijden zullen worden gehou den op het gemeentelijk kampeerterrein. Toegang vrij. BURGERLIJKE STAND. Augustus 1952. Geboren Petronella S H dv A J v Logten en J Boons Nicolaas M G zv A v Mook en C M v d Leur Adrianus J zv A J van Halder en J M de Brouwer Michiel J M zv G A Knippels en A Snijders Anna A M dv Fr v Wezel en H W de Gouw Maria G dv G Kamst en M B Leenen Anna M P dv G Baks en W J Biekens Franciscus M G zv M v Drunen en H v Vlijmen Johanna M A C dv P Lommers en M J V* d Wiel. Overleden Martina J M Boer 60 j echtg v J A de Geus. Huwelijksaangiften: Lambertus J Pols 23 j te Waspik en Cornelia A M Pulles 22 j alhier Theodoras A v Delft 32 j en Helena M v d Wiel 28 j beiden alhier Nicolaas Vesters 25 j en Hen- rica M v d Wiel 24 j beiden alhier. Huwelijken Johannes A Vissers 28 j en Francijna C v Weert 24 j beiden alhier Gerardus van Helvert 22 j en Cornelia Liefting 25 j beiden alhier Johannes A v Spijk 26 j en Antonia P Brok 25 j beiden alhier Johannes van Loon 33 j en Gerdina M v Gorcom 29 j beiden alhier. van 6 tot 8.30 uur. Dus allen op tijd. Zondag africhting vanuit Wernhout. Inkorven Zaterdagnamiddag van 6 tot 7 uur. Zaterdag 6 Sept. maand-vergadering van De Zwaluw in café B. Oremans. Aanvang 8 uur. Zeer belangrijke agen da. Trouwe opkomst gewenst. VISCLUB. Maandvergadering van de Visclub De Hut op Zondag 7 Sept. in Café Visma len. Zeer belangrijke agenda; trouwe op komst gewenst. Bespreking prijsvissen en vaststellen uur van aanvang. WIELRENNEN. Zondag 31 Aug. nam de nieuweling Gr. van Baardwijk deel aan de Ronde van Reusel. Van Baardwijk was steeds in de kopgroep te vinden en werd 6e. Zondag 7 Sept. zal v. Baardwijk deel nemen aan de Ronde van Eersel. De amateur Wolfs zal enkele weken moeten rusten wegens een ernstige val in een wedstrijd in België. LOTERIJ. Met de kermis was de plaatselijke jeugdbeweging met het Rad van Avon tuur present, met het doel gelden in te zamelen voor de bouw van een eigen tehuis. Tevens was er een loterij aan verbonden. De hoofdprijs van Zondag avond, zijnde een prachtige wollen de ken viel op lot 184, Op vertoon van het lot af te halen bij het bestuur. VERTREK. Met ingang van 1 September j.l. heeft het hoofd der school de heer J. J. van Engelen zijn nieuwe taak als leraar aan de Nijverheidsschool te Leiden aan vaard. Daar het hier nog slechts een proeftijd geldt vooraleer hij officieel zal worden aangesteld, is door het school bestuur tot 31 Dec. slechts een plaats vervangend hoofd benoemd. JEUGDBEWEGING. Tot veler teleurstelling en niet in het minst van de betreffende jongens zelf, zal de plaatselijke jeugdbeweging voorlopig op non actief worden gesteld. De reden hiertoe is gelegen in het feit dat er voor haar geen tehuis meer bestaat. Binnen af zienbare tijd hoopt nien echter het pa rochiehuis, dat thans vanwege de wo ningnood een gezin huisvest, weer vrij te krijgen en dan hoopt het bestuur de beweging weer nieuw leven in te blazen. SCHUTTERSGILDE. Zondag j.l. werd alhier door het schut tersgilde St. Ambrosius op haar schuts- bomen bij café J. de Gouw het laatste bondsconcours gehouden, dat ieder jaar door de L.S.B. wordt georganiseerd. Aan dit concours werd door alle verenigin gen die bij de L.S.B. zijn aangesloten deelgenomen. Na een zeer spannende kamp was het tenslotte St. Catharina uit Herpt die de le prijs en daarmede ook het kampioenschap voor het jaar 1952 wist te behalen. Volgende week zullen BIM en BAM, twee grappige beertjes, hun intrede doen in de kolommen van onze krant, in een wekelijkse strip. Al onze kleine lezers zullen deze serie vast en zeker met enthousias me begroeten. Teddyberen zijn im mers de lievelingen van alle kleine kinderen, overdag spelen ze er mee en 's avonds gaan ze er mee naar bed. We twijfelen er dan ook niet aan of BIM en BAM zullen de beste maatjes worden met onze jonge lezers en de kleinsten zullen bij vader of moeder op de knie klim men om te horen hoe het staat met de avonturen van BIM en BAM. Bim en Bam als kunstemakers DE ZWALUW. Zondag laatste wedvlucht met jonge duiven vanuit Pont St. Maxence, Fr., afstand 325 km. Inkorven hedenavond OUDSTE INWONER OVERLEDEN. J.l. Zondag is de Wed. M. Kraaij-van Kuyck, Heusdens oudste inwoonster, op 94 jarige leeftijd overleden. AVONDCONCERT. De gemengde zangvereniging Levens lust, zal Zaterdagavond 6 Sept. in de tuin van café J. Verhoeven, alhier, een avondconcert geven; hieraan wordt me dewerking verleend door de gemengde zangvereniging TOGIDO uit Aalst, de harmonie De Eendracht en de gymna stiekvereniging der R.K.J.B. afd. Herpt. De laatste zal demonstraties geven in pyramidebouw enz. Wanneer het weer medewerkt kan het een móóie avond worden. KRUISBOOGSPORT. De heer R. Fitters Mzn., lid van het kruisboogschuttersgezelschap Al doende leer men, alhier, heeft zich bij de schif tingswedstrijden die te Tilburg werden gehouden, bij de 15 beste kruisboog schutters van Nederland weten te plaat sen, Waardoor hij deel kan nemen aan de internationale schietwedstrijd België Nederland, die binnenkort in België zal worden gehouden. D. E. L. Dat zijn drie letters die wat met „Draagt", met „Elkanders" en met „Las ten" te maken hebben. Wie dragen nu die lasten van elkaar? Wel, dat zijn de leden van de Christe lijke Vakbeweging in Nederland. Voor en door hen werd een fonds gesticht in 1919 als dankbaar gedenken voor het 10- jarig bestaan van het Christelijk Natio naal Vakverbond in dat jaar. Voor de oorlog werd door dit fonds, dat in die tijd alleen de t.b.c.-bestrijding en de hulpverlening kende, reeds een millioen gulden uitgekeerd. Na de oorlog bleek de t.b.c. ook weer schrikbarend om zich heen gegrepen te hebben, dus moest zo spoedig mogelijk weer met de hulpverlening begonnen worden. Dit kon ook gelukkig, maar nu was per jaar ongeveer 350.000.no dig. En dat geld is er gekomen en het, werd mogelijk dat naast de t.b.c.-bestrij ding overgegaan kon worden tot hulp verlening voor rusthuisverpleging en kinderuitzending. Door de leden werd hier elk jaar reeds de helft voor betaald via de contributie, maar dit bleek niet toereikend om de zc noodzakelijks hulp te kunnen verle nen. Uit andere bronnen kwamen ge lukkig ook middelen binnen, maar dit alles maakte het toch niet mogelijk om alle patiënten te helpen. Dit werd pas mogelijk toen „D.E.L." de medewerking ontving van het gehele Nederlandse volk, dat, toen „Draagt El kanders Lasten" een beroep deed, steeds graag bleek te willen en te kunnen helpen. Dit bleek uit de op brengsten van de jaarlijkse straatcollec ten. Ook dit jaar doet het Fonds „Draagt Elkanders Lasten", maar nu samen met het I.P.S. (Interkerkelijke Protestantse Stichting „Zuid-Nederlands Sanatorium") een beroep op aller medeleven om de collecte te doen slagen. In onze gemeente wordt de collecte gehouden op Zaterdag 13 September. Ieder geve voor de instandhouding van dit noodzakelijke werk der t.b.c.- bestrijding. T.B.C.-VLUCHT. Op initiatief van de plaatselijke T. B. C.-commissie had j.l. Zaterdag een wed vlucht met postduiven plaats ten bate van het te stichten Chr. Sanatorium voor het Zuiden en het T.B.C. Fonds DE.L. De belangstelling was algemeen; 448 duiven waren door de plaatselijke dui- venliefhebbers ingemand om te vliegen voor dit goede doel, waarvoor dnor di verse verenigingen en personen mooie prijzen beschikbaar gesteld waren. De duiven werden om 1 uur te Vilvoor de gelost; de uitslag was als volgt: G. Geenen 1, 39, 44; A. Zwart 2, 89; H. Vos 3, 12, 46; A. Spuljbroek 4; A. Versteeg (Dreef) 5; A. Haverhals 6. 42; G. Janson 7, 30, 80; A. v. Cam pen 8, 88, 104; C. de Cloe 9, 29, 71; R. van Raamsdonk 10, 31; St. v. Peer 11, 23, 33; Gebr. Versteeg 13; C. Broeks 14, 48, 53, 92, 98; C. Verhagen 45, 24; G. Rozen- brand Capelle 16, 18, 21; A. de Jong (Dreef) 17; B. Pols 19, 91; M. de Jong 20, 22, 56, 103; Gebr. Rijken 25; Gebr. van Os 26, 49, 85; J. Meter 27, 75, 100; H. Verduijn 28; M. Mes 32, 47, 69, 97; j J. Spierings 34, 36, 52, 58, 73, 83; A. Tactor 35; P. Verhagen 37; J. Pols 38, 64, 68; J. A. Zwart 40, 41; M. v. Cam- pen 43, 55; M. v. Peer 45, 79, 82; C. Groeneveld 50, 67; P. Versteeg 51, 61; L. Blom 54, 74; C. v. d. Schans 57, 81; G. Treffers 59; A. Stam Hz. 60, 65, 86, 95; Jos Rozenbrand 62; C. v. Tilborgh 63, 76; W. Haverhals 66; A. J. Ophorst 70, 72; H. v. Campen 77; G. v. d. Esch 78; J. Koenen 84; Snaphaan 87, 90; H. Janson 93; D. v. Beek 94; P. Blom 96, A. Stam 99, 102; J. Rozenbrand 101, 105. De prijsuitreiking heeft a.s. Dinsdag avond om 8 uur plaats in het café van Tilborgh aan de Hogevaart. COLLECTE T.B.C.-BESTRIJDING. In de periode van 7 t.m. 13 Sept. zal vanwege de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis een huis-aan-huis collecte worden gehouden ten bate van het Ver- pleegfonds van de N.-Brab. Vereniging tot bestrijding van de tuberculose. De vereniging Het Groene Kruis voor Sprang-Capelle Is aangesloten bij de Prov. vereniging tot bestrijding der t.b.c. en zodoende verzorgt het plaatselijk Gr. Kruis deze collecte. Dank zij de aanslui ting worden ook in deze gemeente ver schillende thuiskurende patiënten ge steund door het verstrekken van bijdra gen voor aanschaffing van extra voe ding. Het vorig jaar werd daartoe te dezer plaatse uitbetaald 843.75, terwijl in het lopende jaar reeds een bedrag van f 1205.75 werd uitgekeerd. Deze bedra gen geven een duidelijk beeld van het geen door het Verpleegfonds wordt ge daan. Wanneer de ingezetenen in de ko mende week hun bijdrage regelen naar de uitgekeerde ondersteuningsgelden in onze plaats, dan kan het niet anders of deze collecte moet een groot succes worden Laat ieder naar vermogen bijdragen! CONCERT GAAT NIET DOOR. Het concert dat Zaterdagavond op 'n terrein aan de Heistraat door de plaatse lijke zang- en muziekver. zou worden gegeven, kan door onvoorziene omstan digheden ook nu weer geen doorgang vinden. CHR. LANDBOUWHUISH.SCHOOL. Aan de Chr. Landbouwhuishoudschool voor Sprang-Capelle e.o. zal per 5 Nov. a.s. een vervolgcursus koken worden geopend, welke duurt tot eind Juli 1953. Tot de begincursus naaien die 8 Sept. e.k. aanvangt en iedere Maandag- en Woensdagavond wordt gegeven, kunnen nog' enige leerlingen worden toegelaten. PLATTELANDSVROUWEN. In het gebouw van de Chr. Land bouwhuishoudschool houdt de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 11 Sept. des avonds half acht een ledenvergade ring, waarop o.m. aan de orde wordt ge steld de bespreking van het winterpro- gramma, de Zeeuwse dag en 't bezoek aan de Alg. ledenvergadering van de Prov. vereniging op 17 Sept. te Steen bergen. GESLAAGD. Bij het aan het te dezer plaatse ge vestigde opleidingscentrum van de Prov. N.-Br. Ver. Het Groene Kruis gehouden eindexamen werd het diploma kraam verzorgster behaald door Mej. H. Knook uit Dinteloord. VOETBAL. Zondag trok Raamsdonk met een ver jongd elftal naar Hank, waar het de laatste gast was op het nederlaag-tour- nooi der v.v. Be Ready. Door een grote 72 overwinning stelden zij zich in het bezit van de eerste prijs. Zodoende heb ben de Raamsdonkers weer een fraaie beker meer in hun prijzenkast. SPORTDAG K.A.J. Onze plaatselijke K.A.J. organiseerde Zondag een sportmiddag op het terrein van de v.v. Victoria. Met de afdelingen uit Zevenbergen, Zevenbergse Hoek, Made en Geertruidenberg, kampten de Raamsdonkse Kajotters om de prijzen. Er waren wedstrijden in hardlopen, hoog- en ver-springen, touwtrekken enz. Er was vrij veel publiek, dat 3 uur lang kon genieten van sportieve strijd. EMIGRATIE-CURSUS. Bij voldoende belangstelling zal binnen afzienbare tijd aan de Landbouwschool alhier gestart worden met een emigra tie-cursus. Men kan zich hiervoor opge ven bij het hoofd der school. EXCURSIE. Gisteren maakte een groep oud-leer lingen der Landbouwschool een excursie naar Twijnstra's Oliefabrieken te Maas- sen en naar een proefstation voor vee voeding in Amersfoort. Het was natuur lijk een dag waarop het aangename met het leerzame werd verenigd. CONCERT. Zondag 7 September a.s. des avonds om 8 uur zal de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik, uitgenodigd door de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, op de Markt al hier een groot avondconcert verzorgen. Vooraf zal de harmonie met de drum band een mars maken langs de route Sta tionsweg, Wilhelminaplein, Emmaweg, Koestraat, Markt. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Met zwaard en lans, mars Starke 2. Ouverture Don Pasquale, Donizetti 3. Chinese Straatserenade, Siede 4. Die Hochzeit der Winde, Hall 5. Triomphmars uit Aïda, Verdi 6. Ouverture Tancrède, Rossini 7. Madeliefjes, grote wals, Bisselink 8. Selectie uit De Vogelkoopman, Zeiler 9. De Garde, mars, Cori

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5