WMLWYK miSBHTVEI WASPIK ELSHOUT L00N-0P-ZAND Drs.F.A.GROOTSWAGERS Economisch Adviesbureau BIOSCOOP-PROGRAMMA. Hei Uitbreidingsplan gemeente Loonopzand. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 6 DANSSCHOOL KEES VAN KOOTEN ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN. o.v.s. LOONOPZANDS GEMENGD KOOR. Uitslag aanbesteding voor de dracht van het gemeentebestuur G. v. d. Broek, Waspik J. C. Molenschot, Oosterhout Wed. L. Fitters, Waspik A. Hoefnagel, Sprang-Capelle J. C. Vermolen, Dongen M. Wijnands, Waalwijk J. v. d. Broek, Waspik A. Smits, Heusden Gebrs. Boom, Raamsdonksveer Spuybroek, Raamsdonksveer H. Kramer, Waalwijk J. Nieuwenhuizen, Sprang v. Suylekom, Raamsdonksveer L. Kooien, Waalwijk Fa. J. Leyten, Raamsdonk De architect is A. van Huiten te AANBESTEDING. bouw van 1() woningen, in op- van Waspik. Perceel 1 Perceel 2 Massa 52289.— 39362.— 52496.— 39496.— 91992. 52339 38930.— 91269. 34987.— 54000 39000 93000. 53082.— 40546.— 93628 40937.— 53400.— 40594.— 93994; 52559 41239 95098. 52368.— 38248.— 90616. 53000.— 39600 92600 52000.— 38000.— 89500 53000 35300 88300.— 52600.— 39300.— 91900.— 89340 Waalwijk. ZONDAGSDIENST 7 September 1952, Arts: Dr. Langemeijer Apotheek: Geers. NED. IIERV. KERK l WAALWIJK. Zondag 7 September 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot Kees IJpelaar is dezer dagen geslaagd in Breda voor Hulpmonteur V.E.V. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden exa men slaagden voor Coupeuse de dames C. v. d. Geldt, A. v. d. Houdt, B. v. Raak en T. Wijtvliet te Waal wijk en B. Braspenning te Sprang- Capelle. Zij genoten hun opleiding bij de Zusters van de St. Antonius- parochie. BENOEMING. De heer W. de Rooy, onderwij zer aan de Don Boscoschool voor B.L.O. alhier en secretaris van de afdeling Waalwijk-Heusden van de K.O.B., is benoemd tot hoofd van een op te richten Katholieke school voor B.L.O. in Hengelo. Deze benoeming gaat in op 1 No vember a.s. WETHOUDER SMOLDERS. De edelachtb. heer Fr. Smolders, wethouder der bedrijven onzer ge meente en waarn. burgemeester, herdenkt morgen zijn 65ste verjaar dag. Gaarne onze gelukwensen en nog vele jaren. INSTALLATIE NIEUWE PASTOOR. In tegenstelling met een bericht omtrent de installatie van de nieu we pastoor van de parochie St. Jan in ons vorig nummer, delen wij thans mede dat de Zeereerwaarde Heer Van den Hurk op de grens van de parochie uit de auto zal stappen, en deze grens is niet de Kerkstraat, maar het huis van dhr. C. H. M. Mayburg, tegenover de Ned. Hervormde Kerk aan de Ha ven; vanaf die plaats zal hij te voet naar de hoek KerkstraatGro testraat gaan, waar hij begroet en toegesproken zal worden, omdat zulks in de Grotestraat wegens het verkeer niet wel mogelijk is. Tevens delen wij nog mee, dat de nieuwe herder na de Hoogmis tot 1 uur zal recipiëren in het gebouw van de K.A.B., waar natuurlijk alle parochianen met hun nieuwe pas toor kennis maken. GEZAMENLIJKE AVOND VAN HET NED. ROODE KRUIS EN DE R.K. EHBO AFDELING WAALWIJK Door bovenvermelde afdelingen zal een gezamenlijke avond «wor den belegd op Maandag 8 Sept. a.s. om 8 uur in zaal Thalia. Op deze avond zullen er enkele korte filmp jes worden vertoond, betrekking hebbende op het gebied van het Roode Kruis en E.H.R.O., terwijl er tevens nog een lezing zal gege ven worden door Dr. de Ruijter, over het onderwerp beenbreuken. Deze interessante avond is vrij toegankelijk voor de leden van bovenvermelde afdelingen, doch ook voor hen, die reeds vroeger tot een dezer afdelingen hebben behoord. R.K. H.B.S.—M.M.S. De R.K. H.B.S. begint het nieuwe schooljaar met 201 leerlingen, waar van 55 jongens in de eerste klas. De M.M.S. begint met 65 leerlin gen, waarvan 14 in de eerste klas. PROT. CHR. H.B.S. Voor de eerste klas van de Prot. Chr. H.B.S. hebben zich voor het schooljaar 1953 33 leerlingen aan gemeld. De school telt nu in totaal 111 leerlingen. De plannen voor een nieuw ge bouw voor deze school verkeren al in een gevorderd stadium. Het zal geplaatst worden in de FlorisV- laan, ten Oosten van de Korte Driessen. MIDDELBARE VAKSCHOOL. Voor de cursus 19521953 van de Middelbare Vakschool voor de Le der- en Schoenindustrie, die dezer dagen is begonnen, zijn voor de af deling looierij in leerlingen inge schreven en voor de afdeling schoenfabricage 16. Onder hen be vinden zich verscheidene Chinezen en een Belg. Met deze aantallen zijn beide cursussen volgeboekt. ST. AIJjELBERT-VERENIGING. Op Vrijdag 12 Sept. a.s. 's avonds 8 uur, zal de heer J. v. Heesbeen, voorzitter der Kamer van Koophan del voor Noord-Westelijk Noord brabant te Waalwijk, in de achter zaal van Hotel Verwiel voor de le den der afdeling „Langstraat" der „St. Adelbert-vereniging" over het onderwerp „de Verkeersproblemen in de Langstraat" spreken. BRIDGE-CLUB. In Hotel Verwiel is een bridge club gevormd, als afdeling van de Nederlandse bridge-bond. Het be stuur bestaat uit de heer A. Bou- man, voorzitter, mevr. v. d. Linden, secretaresse, en mej. M. Wiesman, penningmeesteresse. Speelavond is Dinsdagavond. ETALAGE-WEDSTRIJD VAN DE R.K. MIDDENSTAND. Woensdag j.l. is de etalagewed strijd, die de afdeling Waalwijk van de R.K. Middenstandsbond houdt teil in het begin van de 19e eeuw te voeren hadden tegen de Engel sen. Een befaamd piraat ontzet de stad Nieuw Orleans die dreigt ver loren te gaan en hij en zjjn vuur vreters zijn de gevierde helden. Als hij echter met zijn schepen een meer geregeld bestaan wil gaan leiden in het gezelschap van de geliefde vrouw, beletten de auto riteiten dit en er zit niets anders op, dan maar weer zijn oude vak te kiezen. Als zijn onderaanvoerder dan een Amerikaans schip buit maakt, besluiten de Verenigde Sta ten zijn eiland, dat tot grote wel vaart is gekomen, te gaan verove ren. Het eiland gaat dan in vlam men op, maar de laatste der pi raten weet met zijn bruid en en kele getrouwen te ontsnappen. Een spanende avonturenfilm voor per sonen van 14 jaar en ouder. Vliegende bommen. Deze film (Maandag en Woens dag) behelst de geschiedenis van een Amerikaanse onderzeeboot commandant en de secretaresse van de Admiraal. De commandant wil gaan werken met bestuurbare projectielen, maar als hij hierin niet genoeg medewerking krijgt van zijn superieuren, gaat hij op eigen gelegenheid proeven nemen met raketten die hij steelt uit de ma gazijnen met medeweten van de se cretaresse, met wie hij op zeer vriendschappelijke voet staat. Hij breekt bij deze mislukte proeven zijn benen, zijn sergeant-majoor verliest hierbij het leven en de kapitein voelt zijn zware verant woordelijkheid en weigert deel te nemen aan manoeuvres waarbij de projectielen gebruikt zullen wor den. Maar als het er op aan komt gaat hij naar zijn boot, gooit zijn krukken weg en voert het flotille naar de overwinning. Toegang voor personen van 14 jaar en ou der. HET 100-JARIG BESTAAN VAN DE RUWENBERG. Bijna duizend oud-leerlingen van het internaat De Ruwenberg te St. Michielsgestel zijn j.l. Woens dag in reünie op hun oude school bijeen geweest in het kader van de viering van het 100-jarig bestaan van de school. Onder de oud-leer lingen werden opgemerkt de bis schop van 's-Hertogenbosch, Mgr. W. Mutsaerts, oud-minister Mr. F. Teurlings, de commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, prof. dr J. E. de Quay. Mgr. Mutsaerts pontificeerde een plechtige H. Mis, waarbij hij werd geassisteerd door Mgr. Drs G. Ban nenberg, mgr. Dr J. van Overbeek en Mgr. dr Th. Goossens. Er was een schrijven van Z. IJ. de Paus, terwijl de commissaris ZAAL „THALIA" WAALWIJK. Alle jongelui van Waalwijk en omgeving gaan natuurlijk DANSEN LEREN bij Waalwijks bekendste Dansschool. Honderden tevreden leer lingen in de afgelopen zeven jaar. Onze cursus voor beginners is Woensdag met een flink aantal ge start. Vooral dames kunnen zich nog aansluiten. 2e Les op WOENSDAG 10 SEPIEMBER 7 uur. in het kader van haar gouden jubi leum, begonnen. De deelnemers aan deze wedstrijd, kenbaar aan de in hun etalage aan gebrachte deelnemerskaart, zullen hun prachtige etalages onderwerpen aan het oordeel van een bevoegde jury, die punten zal geven voor 3 verschillende onderdelen van de etalages. Om voor een eerste prijs in aanmerking te komen moet men een bepaald aantal punten behalen. Ongetwijfeld zal ook het Waal wij kse publiek eens een wandeling maken langs de extra verzorgde etalages, waarvan er sommige bij zonder in het oog vallen. DE MIDDENSTANDSMARKT. Naar wij vernemen zijn alle stands 'voor de Middenstandsmarkt, die bij gelegenheid van het gouden Mid denstandsjubileum op 16 Septem ber a.s. geopend wordt, thans be sproken. De verdere plannen betreffende attracties, een uitgebreide reclame enz. enz. nemen een steeds vastere vorm aan, zodat ongetwijfeld de verwachtingen gewettigd zijn dat deze Markt een groot succes zal worden. KINDERVERLAMMING. Wederom is in onze gemeente een geval van kinderverlamming gecon stateerd in het gezin van de heer v. H. te v.m. Baardwijk. Het drie jarig dochtertje is overgebracht naar het Groot-Ziekengasthuis te 's-Bosch. MUSIS SACRUM. De laatste der Piraten. Deze film, die van Vrijdag t.m. Zondag in Musis wordt vertoond, brengt een episode in beeld van do strijd die de jonge Verenigde Sta- van de Koningin de eerw. Frater Directeur Hubert (J. C. Hendriks) namens de minister van O. K. en W. de versierselen overhandigde van de onderscheiding ridder in de orde van Oranje Nassau. Het was een grote dag voor de Congregatie der Fraters van Til burg, die thans 100 jaren dit in stituut hebben geleid. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Cornelia P en Maria A., dochters van M. A. A. Wagemakers- v. Rijswijk; Brezetta A. dv H. Scha- fer-Treffers; Marcellus J. M. en Fransuscus W. A. zonen van A. L. Hendriks-v. d. Heuvel; Pieter A zv A. Quirijns-van Tilborgh; Karl R. zv K. J. L. Driessen-Trindler; Wil- helmina H. dv M. C. van Nooij- Verhoeven; Hendrik D. F. zv D. Akkerman-Schlink te Loonopzand; Maria H. C. dv H. H. van Muile- kom-Laurijssen te Loonopzand; Jo hanna G. P. M. dv G. L. Burmanje- van Hooft; Adrianus A. M. zv C. Damen-Kleijscsen. Overlijden Johanna J. Krol 83 j. weduwe van A. C. Dielissen. Huwelijks-Aangiften C. P. van Haren 26 j. en P. A. Muskens 24 j., beiden te Waalwijk; J. L. H. Op perman 29 j. te Loonopzand en A. J. de Louw 23 j. te Waalwijk; W. A. Pelders 26 j. te Drunen en J. Verhelst 22 j. te Waalwijk; J. B. A. van Dommelen 32 j. en H. J. M. v. Huiten 30 j., beiden te Waalwijk; J. L. Maas 26 j. en M. A. Steven hagen 26 j. beiden te Waalwijk. Huwelijken W. C. van Boekei 32 j. te Loonopzand en A. C. Pulles 32 j. te Waalwijk; J. A.v. d. Schans te Sprang-Capelle en J. L. A. van Zeist 22 j. te Waalwijk; J. M. Swin- ksle 28 j. te 's-Bosch en M. A. van Wezenbeek 30 j. te Waalwijk; C. J. A. Appels 26 j. en A. A. Pullens 29 j. beiden te Waalwijk; J. N. v. d. Houdt 30 j. en A. P. Mosselveld 28 j. beiden te Waalwijk. IngekomenJ. J. van Herrewe- gen van Berkel c.a.; M. A. de Wijs van Tilburg; H. Feenstra van Hil- legom; L. M. J. van den Akker van 's-Hage; J. W. M. Coenders van Utrecht; H. M. C. Wessels van Best; J. L. Merkx en gezin van Vught; G. M. Vrieze van 's-Bosch; A. M. J. v. d. Ven van Haaren. Vertrokken A. E. M. van Beij- nen naar Boxtel; T. J. G. Leerssen naar Heerlen; C. J. de Bont naar Maastricht; G J Bakkers naar Den Bosch; I M E A van Mierlo naar Engelen; A G J T Suermondt naar Roosendaal ca.; W H Damen en ge zin naar Australië; H A J Pullens naar St. Michiels Gestel; P M Pee- ters naar Nijmegen; C J M W A J van Hilst naar Bussum; D Oudkerk naar Delft; P M A A Schumacher naar Voorschoten; G M van Leeu wen naar Den Bosch; C J van Hees- wijk naar Den Haag; C H Dekkers en gezin naar Heusden; M A G W Verstijnen naar Made c.a.; J. P. J. Verstijnen naar Amsterdam; A A W M Vos naar Amersfoort; J M G Danckaert en echtg naar Australië J A J van den Heuvel en gezin naar Eindhoven; N Blanken naar Rotterdam; G J W J Harmeling naar België; T F M Weijers naar Hilversum; C J A v d Wiel naar Maastricht; F J Vervoort naar Ze venbergen; W C v d Berg naar Boxtel; W M A Verwoert naar As-' sendelft; J Verdegaal naar Box meer; F A C J Klerkx naar Ouden bosch; J H Bergmans naar Ossen- drecht; G E Verhelst naar Tilburg. (bfi-ki Aardbeien van tweede pluk. Het groeizame weer heeft voor verschillende tuinders zijn voor delen opgeleverd. Velen hebben voor de tweede maal aardbeien geplukt, die aan de veiling een goede prijs maakten. Danscursus. Het ligt in de bedoeling om half September met een danscursus te beginnen, die in het parochiehuis zal gegeven worden. Naast de ou dere en nieuwe dansen zal ook de aandacht besteed worden aan dc volksdansen. Tafeltennis. Aan het Tafeltennistournooi uit geschreven door „Animo" te En gelen werd door vier leden van „De Smashers" deelgenomen. De heren A. Willems, P. Brok en .1. Jansen wisten respectievelijk de 2e, 4e en 5e plaats te bezetten. Er waren totaal 33 deelnemers. der Het was in het jaar 1936 dat de raad der gemeente Loon op Zand— Kaatsheuvel zijn goedkeuring gaf aan een uitbreidingsplan, ontwor pen door de bekende stedenbouwer Ir. Geenen uit Eindhoven. Wette lijk had onze gemeente in 1946 weer een nieuw uitbreidingsplan moeten presenteren, daar de wet voor schrijft dat elke gemeente boven de 10.000 zielen om de 10 jaren een nieuw uitbreidingsplan moet aan nemen. Zolang echter geen nieuw plan is aangenomen, blijft het oude gelden en zo is tot heden de be bouwing nog geregeld volgens het plan 1936, al is het reeds vaak voor gekomen dat een vergunning niet verleend werd, omdat men wist dat het in ontwerp-zijnde nieuwe plan op dit of dat bepaald punt een bouwverbod zou leggen. Reeds ja ren heeft onze gemeente op 't nieu we plan gewacht en er gingen wei nig gemeenteraadsvergaderingen voorbij waarin niet een woordje van ongeduld gesproken werd over het lange uitblijven van het nieuwe ontwerp. Doch iemand, die weet dat op dit gebied weinig deskundigen te vinden zijn en het ontwerpen van een plan een veeleisende en tijdrovende taak is, wat geconsta teerd kan worden als men eens rus tig inzage neemt van zo'n ontwerp met zijn toelichtingen en detail- schetsen, zal moeten toegeven dat wachten op zo iets een verklaarbaar verschijnsel zal zijn. Intussen, onze gemeente heeft enkele maanden ge leden zijn nieuw uitbreidingsplan ontvangen dat, volgens de bij de wet bepaalde tijd ter inzage gelegd, de bezwaren van de ingezetenen tegen onderdelen van het plan ont vangen, nu wacht op de gelegen heid dat de ontwerper de raad zijn deskundige toelichting op het ont werp zal geven. Tot heden kan ie der zijn oordeel maken over 't plan, zoals hij het zelf ziet. Als we weten dat elk uitbreidings plan bedoelt de bebouwing te rege len voor de verre toekomst, de na bije toekomst en de naaste toe komst, dan staan we niet verwon derd over 't plan verbindingswezen te zien uitgestippeld als die van de provinciale weg naar Dongen ge heel ten Zuiden van de bebouwde kom van Kaatsheuvel om, percelen te zien aangewezen voor groot-in dustrie, die onze gemeente aller waarschijnlijkst in de eerste jaren nog wel als agrarisch gebied zal kunnen behouden. Waar de gemeente Loon op Zand (Jie kernen bezit op vrij aanzienlij ke afstand van elkaar gelegen, zijn door Ir. Geenen naast het hoofd plan, drie partiële plannen inge diend, n.l. Kaatsheuvel met Berk dijk, Loonopzand en De Moer. Op elk plan zien we weer afzon derlijk de uitbreiding gedacht als centrum, daarnaast die van uitbrei dingen in geheel nieuwe gedeelten. In de vergadering, thans bepaald op Dinsdag 9 Sept. a.s. in het ge bouw Gemeentewerken aan de Markt, wordt dit nieuwe plan be handeld en door de ontwerper Ir. Geenen uit Eindhoven toegelicht. Eveneens worden een 12-tal be zwaarschriften, tegen het plan in gekomen, door de raad behandeld. Agenda en toelichting in het vol gend nummer. Apollo-concert in „De Efteling". De Kon. Erk. Harmonie Apollo geeft Maandag 8 Sept. a.s. op de kiosk in de Engelse Tuin van het Natuurpark „De Efteling" van 7 tot 9 uur een avondconcert onder lei ding van directeur Molenschot. Wij hebben Apollo deze zomer gevolgd in zijn concoursvoorbereiding en mochten daarbij constateren dat dit corps, weer met jeugdige ijver be zield, in korte tijd met reuzen schreden is vooruitgegaan. Er zitten in Apollo vele individueel prima krachten en de deskundige leiding van de speciaal deskundige harmo nie-directeur heeft hiervan handig gebruik weten te maken en 't corps in korte tijd weer opgevoerd tot zijn oude luister. Wil het weer een beet je meewerken, dan krijgen de mu ziekliefhebbers een paar gezellige uurtjes in „De Efteling". Programma: 1. „On the Quarter Deck" mars J. Alford 2. Ouverture „Fridolin" P. v. Mever 3. „Kaizerwalzer" J. Strauss 4. Czardasfürstin E. Kalman 5. Ouverture „Preciosa" C. M. v. Weber PsUZG 6. „Suite-Ballet" F. Popy 7. Peter Schmoll-ouverture Weber 8. Mars-Fantasie „Colonel Bogey on Parade" K. J. Alford Nabeschouwing- op het Ziekentriduum. Hoe meer iets voldoet, hoe sneller het schijnt te gaan. Voorbij is weer het Ziekentri duum! Uit het oog al die bedrijvige mensen die zich in die dagen voor de zieken en gebrekkigen hebben uitgesloofd. Weg zijn al die mede patiënten! Weg is de pater! Het is nu of alles een droom geweest is. De parochiekerk vol licht bij de oe feningen; de H. Mis aan het altaar vol bloemen in het mooi versierde priesterkoor; het Lof opgeluisterd door orgelmuziek en de bezielende zang van ons knapenkoor. Wat een bloemenweelde rondom het beeld van het H. Hart in de plechtige toewijding! Wat 'n treffende plech tigheid rondom de beeltenis van Maria, in die levende rozenkrans van bloemendragende bruidjes ter ere van haar, die dé „Behoudenis der Kranken" is. En dan die plech tige handoplegging in de Allerhei ligste Drievuldigheid. Het ziekentriduum is voorbij, maar dierbare zieken houdt dit van het TRIDUUM vast: aan vaardt uit de hand van God bereid willig en gelaten en vol overgave en geduld wat Hij U overzendt; lijdt en bidt en offert voor 't eeuwig heil van het mensdom. Verspreidt rond U blijde offergezindheid totdat Jezus en Maria U binnenleiden in de rust van een blijde eeuwigheid. Namense alle zieken een woord van dank aan de dames van 't Co mité en alle ziekenverpleegsters, helpsters en helpers; aan hen, die hun auto spontaan beschikbaar stel den; aan allen die op enigerlei wij ze de zieken goed deden, speciaal aan de Pater die zo tactisch het Triduum leidde. Eén die van dichtbij alles heelV meegemaakt. N. R. Julianastraat 13. TELEFOON 2269. Kaatsheuvelse Biljartbond Zaterdag 30 Aug. j.l. werd in café P. N. Klijssen de eerste algemene ledenvergadering gehouden van de onlangs opgerichte Kaatsheuvelse Biljartbond O.V.S. Tot O.V.S. tra den toe: „Poedelvrees" uit café v. Dinteren; „Ons Genoegen" uit café Vughts; „Altijd Raak" uit café Klijssen; „H.G.L." uit café v. Box tel en „T.O.K." uit café Netten. In één der vorige vergaderingen werd reeds een bestuur gevormd, dat is samengesteld uit de heren: André Snoeren, voorz.; M. Sebregts, secretaris; J. v. Bokhoven, penning meester en Kwanten en Hermans als commissarissen. Het werkcomi té bestaat uit de heren C. Netten, B. Lensveld, Laros, v. Dinteren en Steenlage. De voorzitter opende de vergade ring en sprak de wens uit dat door spontane medewerking de Kaats heuvelse Biljartbond zou groeien en uitbreiden. De secretaris las de notulen voor van de gehouden be- stuurs- en werkcomité-vergaderin gen, waarna de heer Steenlage een uiteenzetting gaf van de wedstrij den-rooster, die het komend seizoen zal worden afgespeeld. Besloten werd direct met de competitie aan te vangen. Een geanimeerde rond vraag was het einde van deze eerste algemene ledenvergadering. Successen van d® Kaatsheuvelse Wielerclub. Nadat J. v. d. Ven Zaterdag in Kruimngen op een 2de prijs beslag had weten te leggen, deden het Hultermans en v. Gennip Zondag nog mooier. Eerstgenoemde wist de bloemen te bemachtigen in de z.g. Kleine Ronde der Kempen, een course voor nieuwelingen over een afstand van 90 km. Na een geslaag de ontvluchting had hij zich bij 2 koplopers aangesloten, waarvan één moest lossen en de ander in de sprint door Hultermans gedecideerd werd geklopt. Van Gennip uit Don gen, eveneens lid van de Kaatsheu velse Wielerclub, koerste te Oost- malle (België); ook hij kon daar de palm der overwinning bevechten in een concurrentie met 67 renners. Hij won de sprint van drie uitlopers in deze uiterst zware koers op de beruchte Belgisch kasseien. Alles bij alles voor beide renners een fe licitatie waard. Zondag a.s. wordt gekoerst in Eersel (België), terwijl v. d. Ven Maandag in Koewacht de kleuren der Kaatsheuvelse Wielerclub moet verdedigen. APOLLO-THEATER. Apollo-Theater draait de komende filmweek twee uiterst spannende werken. „Politie-dossier 301 werd bekwaam in semi-documentaire sfeer in elkaar gezet door Andrew Stone, die in ieder geval blijkt te weten welke effecten hij moet gebruiken om een boeiende film van het heel keiharde soort te krijgen. t Is de geschiedenis van een bende gangsters en hun vernietiging door de Amerikaanse politie. De geschiedenis van een gangster bende, welke bewijst, dat misdaad nooit loont, doch steeds ten verderve voert. Het historisch relaas van een misda- digersbende, verpletterd in zijn conse quenties. Toegang 18 jaai. Woensdag wordt „Paniek op Fort Worth" gepresenteerd. Randolph Scot, David Brian en Phyl lis J haxter zijn de hoofdfiguren. Randolph Scott komt als Ned Britt in conflict met de gevaarlijkste vogelvrijen van het Westen. Toegang 14 jaar. DESK VOLOP IN TRAINING. 4 Desk besteedt zijn laatste weken, zo als dat behoort voor een club, die weet, dat de competitie niet mét een zalig nietsdoen kan worden voorbereid, met training. Zondag waren desondanks de resulta ten van de gespeelde ontmoetingen niet bijzonder groot. In het tournooi om „De Zilveren Zwaluw" moest 't eerste twee maal capituleren. Het 2e bracht het te gen een compleet Heusden tot een eer vol gelijk spel. Zondag a.s. treden de drie eerste elf tallen in vriendschappelijke wedstrijden op. Desk I ontvangt BSV '29 uit Budel; Desk II gaat naar Baardwijk om daar het tweede van die naam te bevechten, terwijl Desk III de jongere zus van Baardwijk thuis ontvangt. De Desk-veteranen gaan hun spieren nog eens los werken tegen Dongen, waar onze „oudjes" Zaterdagmiddag hun prestige zullen trachten hoog te houden. Om teleurstellingen te voorkomen, moeten we even opmerken, dat, zolang het Natuurpark „De Efteling" nog open is voor bezoek, de toegang tot de te spelen wedstrijden alleen vrij is voor de Desk-junioren-leden op vertoon van hun lidmaatschapkaart. De Desk-donateurs leden hebben geen vrije toegang, als ze geen lid van „De Efteling" zijn. Zij moeten dus, evenals voor een gewoon bezoek een entree van 80 ct. betalen. Zodra de Efteling als Wandelpark ge sloten is, geldt weer de regeling zoals voorheen. N. A. M. OLIEBORING. Door de Vereniging Loon op Zands Belang en de V.V.V. wordt per publi- katie aan het Loonse publiek medewer king gevraagd bij het huisvesten van pensiongasten in verband met de N.A.M.- boring alhier. Door de heren Fr. v. Til- borg, Kloosterstr. 104 en J. v. Dongen, Kasteellaan 12 alhier, worden verdere mededelingen verstrekt. CONCERT. De gemengde zangvereniging Echo der Duinen en Sophia's Klein Orkest zullen a.s. Zondag een concert geven te Ant werpen. I 'I Loonopzands Gemengd Koor zal op Zaterdag 20 September a.s. deelnemen aan het Groot Nationaal Zangconcours dat door het Haagse Tram Mannenkoor ter gelegenheid van haar 35-jarig be staan gegeven wordt in het Kurhaus te Scheveningen. Het koor dat onder lei ding staat van de heer M. Nieuwkoop uit Heesbeen bij Heusden, zal als ver plicht nummer uitvoeren: Als 't licht wordt, van Andriessen en als vrij werk Sicut locutus est, van Bach uit Magni ficat. GILDE ST, AMBROSIUS. Zondag 31 Aug. hield het Gilde St. Ambrosius haar jaarvergadering in de Gildekamer, om haar a.s. Statiedag, die op 14 October wordt gehouden te or ganiseren. De opkomst was zeer matig, hetgeen jammer was, daar op deze ver gadering nogal een en ander werd afge-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6