miWYR Waalwijkse en§Langstraatse Courant St. jan bereidde de nieuwe Pastoor een hartelijk welkom. oge ik over U spreiden de zegen Gods" MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per weak DE ECHO HET ZODEN i. - 75e JAARGANG No. 73 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" Luid zongen de klokken van de hoge St. Janstoren hun bronzen lied over de drukke straten, waar het rood-wit-blauw was van de talloze vlaggen, het geel en wit van de statige wimpels, het diepe rood van de bloemen, waardoorheen het diepe dreunen trok der trommen en de blijde klanken van het koper, die opsprongen tegen de hoge gevels, toen de pa-rochianen van „de schone en aanzien lijke parochie van St. Jan" hun nieuwe herder, de ZeerEerw. Zeer- gel. Heer Dr. B. R. M. van den Hurk Vrijdagavond een hartelijk welkom bereidden. gen moge neerdalen over lïw pastoraat- Mijnheer Pastoor, zeer hartelijk wel kom in de parochie van St. Jan". Vijf bruidjes boden dan de herderstaf aan, het symbool van de nieuwe waar digheid, die Pastoor van den Hurk ging bekleden en zij zeiden: „Uit naam van de kinderen beloof ik U eerbied en volgzaamheid". „Ik stel het zeer op prijs, aldus ant woordde de nieuw benoemde pastoor, dat U mij namens het gemeentebestuur hebt willen ontvangen. Wij zijn hier in Waalwijk aangesteld als bestuurders van twee gemeenschappen, die men op hoog niveau kerk en staat noemt; wij weten hoe men in 't verleden zich 't hoofd heeft gebroken, om deze twee territoria nauw keurig af te bakenen en men is er niet helemaal in geslaagd. Maar ik meen dat het gevaar voor misverstand op laag niveau uitgesloten is,wanneer er een een drachtige samenwerking bestaat. Ik kan U verzekeren dat U in zeer verschillende kringen de naam hebt een uitstekend burgemeester te zijn, met wie ik graag zal samenwerken." DE BELOFTEN VAN DE PAROCHIE. 'f.< „U TREFT HIER EEN PAROCHIE DIE HET WEL MET U MEENT". Het zal de nieuwe pastoor ongetwij feld goed gaan in zijn parochie; de gro te belangstelling bij zijn plechtige in tocht en installatie, de woorden die door de burgemeester en de kerkmeester wer den gesproken, de prachtige versieringen In de straten, de kerk en voor de pasto rie, de vele vlaggen die uit de huizen staken, het moeten allemaal voor Pastoor van den Hurk beloften zijn geweest van de vaste wil der parochianen om hem te steunen, en om met hem mee te werken. Op de hoek van de Kerkstraat en Gro testraat troffen we tegen 7 uur de ver tegenwoordiging van heel de parochie aan, die gereed stond de pastoor te ver welkomen; we zagen o.m. Burgemeester J. L. P. M. Teijssen, de wethouders Fr. Smolders en J. v. Heeswijk, de loco secretaris J. Thijssen, vele heren geeste lijken waaronder Mgr. v. d. Meyden, de president van het Groot Seminarie en enkele andere professoren, de priesterzo nen van de parochie, de geestelijkheid der Waalwijkse parochies, en van de parochies uit de omgeving, de Eerw. Zusters van het St. Theresiagesticht, en voorts deputaties van alle kerkelijke ver enigingen, van alle standsorganisaties, van alle jeugdverenigingen, gedeputeer den ook van alle onderwijsinstellingen, terwijl ook de Harmonie St. Crispijn, met het nieuwe bestuur, en de drumband zich naar de plaats van begroeting be gaven. Vroeger dan men verwacht had arri veerde de nieuwe pastoor aan de grens van zijn parochie, waar hij tegenover het woonhuis van de heer G. H. M. Maiburg uit de auto stapte en ontvan gen werd door de oudste kapelaan Was- senberg en pastoor Verbiessen en ging te voet naar de Kerkstraat, waar reeds alles ter begroeting gereed en aanwezig was. „U ziet hier, zo begon de burgemees ter zijn begroetingsrede, de parochianen van St. Jan voor een goed deel reeds verzameld, zo aanstonds zult ge er nog veel meer zien, die allen spontaan en welgemeend U willen ontvangen, omdat zij respect hebben voor de priester en voor de pastoor in het bijzonder. Ook in het maatschappelijk leven be tekent de pastoor veel; en daarom is het mij een bijzonder voorrecht, dat ik als burgemeester U een woord van welkom mag toeroepen. Gaarne hoopte de burgemeester ver volgens, dat zij beiden zouden mogen samenwerken, waar de belangen van die aan hun beider zorgen waren toever trouwd elkander raakten. „U treft hier een parochie, die het wel met U meent en ik kan U niets anders toewensen, dan dat gij inderdaad, de pastoor, de herder, het middelpunt moogt zijn van de parochie, en dat Gods ze- Voorafgegaan door de deputaties van alle verenigingen en instellingen, om stuwd door bruidjes en door de heren geestelijken, begeleid door de twee kerk meesters de Weled. Zeergel. Heren Dr. H. Langemeyer en Drs. G. de Vries, terwijl de harmonie en de drumband een zeer feestelijk aanzien aan de stoet ga ven, trok de nieuwe herder door de Gro testraat, waar zeer velen hun belangstel ling deden blijken. Op de trappen van de imposante kerk sprak Drs. G. de Vries als oudste aan wezige kerkmeester de nieuwe pastoor toe. Maar allereerst liet hij aan dit wel komstwoord een woord van afscheid aan Pastoor Ras voorafgaan. „Het is nog maar zeven jaar geleden, dat de ZeerEerw. Heer Ras hier werd geïnstalleerd. Gemakkelijk is zijn taak in die tijd niet geweest en de kerkelijke eigendommen hadden veel van het oor logsgeweld te lijden gehad. Herstel en vernieuwing, oak van andere zaken, heb ben Pastoor veel zorg gegeven, maar zijn vitaliteit heeft daarmee niet geleden. Wel hebben wij het laatste jaar kunnen opmerken, dat zijn stem zwakker werd en het hem steeds moeilijker werd om in deze grote kerk Gods woord te verkon digen. Pastoor Ras was terecht van oor deel, dat zijn persoonlijke belangen moes ten wijken voor die van de gemeen schap. Hij heeft geen officiële afscheidshul- diging gewild en daarom acht ik het mijn plicht hem van deze plaats openlijk dank te zeggen voor alles wat hij voor de pa rochie heeft gedaan." Dan richtte hij zich tot Pastoor van den Hurk en verklaarde dat het voor hem als oudste aanwezige kerkmeester een aangename taak was hem uit naam van de 6000 parochianen van harte ge luk te wensen met de benoeming tot pas toor van deze voorname parochie. Het geluk op deze wereld, vervolgde drs de Vries, is echter slechts zelden onverdeeld en het wil mij voorkomen, dat U deze promotie met enigszins ge mengde gevoelens zult hebben aanvaard. De vreugde van de volledige realise ring van Uw heilige priesterroeping wordt immers allicht getemperd door de huiver voor de daaraan verbonden ver antwoordelijkheid. De stille voldoening van een ongestoorde wetenschapsbeoefe ning zal voortaan bij 'U ten dele plaats moeten maken voor de zorgen, beslom meringen en moeilijkheden, welke het pastoraat vooral hier, dagelijks mee brengt. Onze kerkfabriek omvat immers niet enkel het kerkgebouw en het kerk- vermogen, maar een heel complex van instellingen op sociaal en charitatief ge bied, waarbij de verschillende geledin gen op het gebied van onderwijs en op voeding wel in het bijzonder mogen Wor den genoemd. Het is voor ons een bij zondere vreugde, dat de materie van Uw wetenschappelijke arbeid en van Uw colleges als professor met deze vraag stukken nauw hebben samengehangen." Vervolgens verzekerde hij de nieuwe herder van de steun en de medewerking van het Kerkbestuur en ook kon hij hij voorbaat verzekerd zijn van de gevoe lens van hoogachting, waardering, trouw en volgzaamheid van zijn parochianen. En drs de Vries besloot: „Op deze vooravond van Priester-Zaterdag bid den wij, dat Gods zegen in overvloedige mate op Uw arbeid moge rusten, zodat, om met Jörgensen te spreken, ook in de ze dagen van toenemende geestesver- vlakking en ontkerstening, ja zelfs van. beginselverzaking, Uw parochianen nim mer de draad naar Boven zullen verlie zen. Integendeel: de parochiekerk van Waalwijk Centrum moge voor hen blij ven de grote krachtcentrale van offer en gebed. Dat geve God door de voor spraak van St. Jan Baptist, onze verhe ven kerkpatroon". DE INSTALLATIE- PLECHTIGHEID. Het orgel dreunde en bruidjes stonden langs het middelpad, waardoorheen pas toor Dr van den Hurk zijn feestelijk met. rood en wit en geel versierde kerk bin nentrad, waar de Hoogeerw. Heer De ken A. v. d. Brekel de plechtige instal latie zou verrichten. Heel het' volle kerkgebouw zong het Veni Creator, de pastoor legde met de hand op het evangelie de ambtseed af en de installatie voltrok zich volgens het geijkte formulier. En als deze verheven en zinvolle plechtigheid voorbij is, spreekt vanaf de kansel Deken van den Brekel de nieuwe pastoor en de parochianen toe. Ik verheug me er in, dat ik een van de eerste mag zijn om de nieuwe pastoor geluk te wensen en dat ik getuige mocht zijn van de plechtige intocht, die de nieu we Pastoor van St. Jan was bereid, en die hij mag aanvaarden als een bewijs hoe het Roomse Zuiden zijn priesters eert. Ge zijt naar hier gekomen om een ge lukkig pastoor te zijn temidden van een gelukkig volk"; en dan noemde de deken de voorwaarden waaraan de verhouding tussen Pastoor en volk moest voldoen, wilde dit inderdaad het geval zijn. En tot de parochianen zei hij: Volg de leiding van Uw nieuwe pastoor als zijnde de leiding van God, ook als dat offers vraagt. Tot slot wenste hij de pastoor geluk met deze schone en aanzienlijke parochie en bad Gods zegen af over de herder en de parochianen van St. Jan. „Parochianen, die ik van nu af mijn Parochianen noemen mag", zo begon Pastoor Dr van den Hurk zijn eerste toe spraak tot de parochianen, waarin hij dank bracht aan de Hoogeerw. Deken, waarin hij zijn dank en waardering be tuigde aan zijn voorganger, voor het werk dat hij onder zijn parochianen had verricht. En hij vroeg te bidden voor zijn persoon en voor zijn nieuwe pa rochie. Dankbaar gestemd was hij ook je gens de kerkelijke overheid en in haar jegens de voorzienigheid, dat hij 15 jaar van zijn priesterleven had mogen wij den aan de opleiding van hen die het ideaal van het priesterschap nastreefden, Twee dingen had hem deze tijd geleerd: een grote belangstelling en liefde voor de wetenschap die hij had mogen be oefenen en een grote achting en waar dering voor het priesterschap en de priesterlijke bediening, die hij nu uit zou gaan oefenen. In de loop der jaren had hij zo dikwijls tegen zijn studenten ge zegd: Weest U bewust hoe veel gij in Uw leven moet, kunt en moogt betekenen voor Uw parochianen, en de zin van deze woorden legde hij klaar en duide lijk uit. De waardering voor de priester, ver volgde spr., leeft in U; de plechtige, grootse hulde die ge mij gebracht hebt is geen hulde aan de mens die ge nau welijks kent, maar een waardering van Uw priesters en Uw parochie. Mijn parochianen ik dank U daarvoor. Ik hoop dat ik bij mijn werk hier mag steunen op Uw medewerking, Uw wel willendheid en Uw gebed. Ik hoop dat U het gegeven woord niet zult breken. Moge ik over U spreiden de zegen Gods. Een plechtig gezongen Tantum Ergo en de eerste zegen met het Allerheiligste door de nieuwe herder, besloot deze zin volle en luisterrijke plechtigheid. Pastoor D.r van den Hurk mag over tuigd zijn van de steun en medewerking van zijn parochianen, waarvan hij de belangstelling op zo duidelijke wijze heeft BIJ DE KERKSTRAAT WERD DE NIEUWE PASTOOR VAN ST. JAN BEGROET DOOR DE BURGEMEESTER. ervaren. DE RECEPTIE. Nadat de nieuw benoemde herder, in alle H. Missen van Zondag j.l. het woord tot zijn parochianen had gericht, vond er na de Hoogmis een receptie plaats, waarop vele parochianen met Pastoor Dr van den Hurk kwamen kennis maken. Allereerst was er ffet parochieel kerk koor dat toen Zijne Eerwaarde de fees telijk met bloemen en vlaggen versierde Gildenbondzaal binnenkwam, een vlot gezongen „Hij leve lang aanhief en daarna begon de stroom van parochia nen, die deze gelegenheid gaarne aan grepen ter kennismaking. Ook verschillende verenigingen en in stanties zinden afgevaardigden en zo za gen wij o.m. de eerw. Broeders van de St. Petrusscholen en het personeel van de B.L.O.-school. En oók wij scharen ons graag in de grote rij van parochianen en stadgeno ten, om de pastoor van harte te ver welkomen en hem een zegenrijk pastoraat toe te wensen. PROMOTIE. Dr. P. C. J. v. Loon, referendaris 2e klasse bij het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid, is bevorderd tot referendaris. KERKELIJK NIEUWS. Door Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Bosch zijn benoemd tot Bisschoppelijk Inspecteur van het Bijz. L. O. in het dekenaat Nijme gen de Zeereerw. Heer G. P. Gud- de, Pastoor te Nijmegen (Christus Koning) Bisschoppelijk Inspecteur van het Bijz. L. O. in het dekenaat Veghel de Weleerw. Heer J. W. J. Verwiel, Moderator-Godsdienstleraar van de R.K. H.B.S. te Veghel, onder gelijk tijdig eervol ontslag van de Zeer- eerwaarde Heer L. M. M. Ver- hoeckx; Bisschoppelijk Inspecteur van het Bijz. L. O. in het dekenaat Waal wijk de Zeereerw. Heer A. R. M. van Haaren, Pastoor te Waalwijk (St. Antonius), onder gelijktijdig eervol ontslag aan de Zeereerw. Heer H. C. Schoenmakers, Pastoor te Loon op Zand. De parochiekerk van Beek- Ubbergen, die vanwege definitief herstel en innerlijke verfraaiing thans buiten gebruik is, zal op Zon dag 12 Octo. a.s., de dag waarop de Hoogeerw. Heer Deken J. v. Loon zijn koperen jubileum als Pastoor- Deken hoopt te vieren, door Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts wederom in gebruik worden genomen. St. J. KI. ZIEKEN-TRIDUUM. De collecte die in de vier paro chiekerken van Waalwijk werd ge houden ter bestrijding van de on kosten van het ziekentriduum bracht in totaal 715 op. R.K. H.B.S. A en B. De leerlingen zijn afkomstig uit de navolgende gemeenten: Waalwijk 86 Drunen 23 Elshout 1 Nieuwkuijk 1 Vlijmen 19 Heusden 6 Sprang-Capelle Kaatsheuvel Loon op Zand Waspik Raamsdonksveer Raamsdonk Geertruidenberg Made Tilburg 's-Hertogenbosch Zevenbergse Hoek Vught Wagenberg Roosendaal 3 19 4 8 5 3 5 9 1 3 2 1 3 1 R.K. 198 Prot. 4 Isr. 1 R.K. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. De leerlingen zijn afkomstig uit: Waalwijk 49 Drunen 3 Eethen 1 Sprang-Capelle Kaatsheuvel 6 Waspik 2 Vlijmen 2 Elshout 1 R.K. Prot. 63 2 VOORTGEZETTE MIDDEN- STANDSOPLEIDING. (Vomio). De onderwijscentrale van de Ka tholieke Middenstandsbond heeft een mooi initiatief genomen. In de practijk van het zakenleven blijkt, dat het nodig is dat de kleine zelf standige winkelier en de zelfstan dige ambachtsman meer algemene kennis opdoen, dan zij hebben ver kregen door het behalen van het Middenstandsdiploma. Bovenal moet die verkregen kennis worden ver diept en ook verbreed. Men wil daarom in een beperkt aantal plaat sen van het land cursussen oprich ten voor voortgezet middenstands- onderwijs (Vomio). Waalwijk heeft ten deze de primeur: hier zal ge poogd worden de eerste cursus tot stand te brengen. Op deze cursussen zal les gegeven worden in de vak ken boekhouden, bedrijfsleer, recht, Nederlands en Engels. De lessen zullen geheel aan de practijk wor den aangepast. Zo zal in de boek- houdlessen de boekhouding worden ingericht voor de eigen (of soort gelijke) zaak en deze boekhouding aan de hand van fictieve facturen, kwitanties etc., onder leiding van de leraar, worden bijgehouden. Uit de ze boekhouding worden dan de ge gevens geput die men nodig heeft in de bedrijfsleer-lessen. De lessen in Nederlandse taal bestaan slechts voor een klein gedeelte uit 't schrij ven van brieven etc. Veel zal ge daan worden aan het gezamenlijk lezen en verklaren van boeken en van artikelen uit dag- en weekbla den. De leerlingen zullen hierbij zelf aan het praten worden gezet. Dit geldt ook voor Engels. De be doeling is aan de cursisten les te geven in het spreken van de En gelse taal, ongeveer op de manier van emigranten-cursussen. Zij moe ten zó ver komen, dat ze een En gelse klant te woord kunnen staan. Daarnaast zal er een apart cur susje gegeven worden in etaleren, waarbij men enigszins op de hoog te gebracht zal worden van klei- bewerking, lakschrijven etc. Moge lijk volgt daarna ook nog een cur sus voor spreken in het openbaar. Excursies en bezoeken aan bedrij ven staan bovendien op 't program. De cursus wordt gegeven in het kader van de handelsavondschool, en wel op twee avonden per week (waarschijnlijk Maandag- en Dins dagavond) van half 7 tot 9 uur. De kosten bedragen 5.per maand, gedurende 10 maanden. Om toegelaten te worden moet men beneden de 25 jaar zijn en in het bezit van het middenstands- diploma of gelijksoortig diploma. Met de aanmelding diene men spoed te betrachten. OPBRENGST COLLECTE KONINGIN WILHELMINAFONDS 1952. Kankerbestrijding Waalwijk (Centrum) 170.43 Alle speldjes verkocht. St. Antoniusparochie f 84.39 Alle speldjes verkocht. V.m. Baardwijk f 29.34 V.m. Besoijen f 16.45 Opbrengst Bioscoopcollecte Musis 49.12; Bioscoopcollecte Luxor 61.95 Totale opbrengst 411.67 NATIONALE RESERVE WAALWIJK. Met voldoening kunnen we vast stellen dat de belangstelling voor de Nationale Reserve in stijgende lijn is. Niet alleen zien we dat er begrip wordt getoond door mannen uit onze plaats, maar ook uit onze randgemeente Sprang mochten we enkele aanmeldingen ontvangen. Met het oog op de komende win teravonden, die zo bij uitstek ge schikt zijn voor het houden der oe feningen, doen wij een beroep op allen die het Nederlandse belang begrijpen om zich nu aan te mel den, zodat le. met spoed kan worden be gonnen aan de training; 2e. reeds direct een sterke afde ling kan worden gevormd die, bui ten bijwerking van enkele laatko mers, haar opleiding zonder onder breking kan voltooien. Mannen, stelt U zich in dienst van ons vaderland. Sluit U aan bij de duizenden die U zijn voorge gaan, en die zichzelf en hen die daartoe niet in staat zijn, willen verdedigen. 't Is een plicht voor ieder recht geaarde Nederlander. Helpt mede om te behouden vrijheid van Gods dienst, cultuur, Uw meningsuiting en beschaving. Wacht niet langer, maar gaat nu reeds aan een verbintenis van 2 jaren. Voor aanmeldingen of inlichtin gen kan men zich naast afd. Mili taire Zaken (gemeentehuis), ook wenden bij één der hieronder ge noemde adressen. Mannen, meldt U W. J. v. d. Gouw, Canadesestr. 5. L. D. v. Seist, Besoyensestr. 122. A. v. Hilst, Laageinde 69. G. N. de Graaff, Stationsstr. 30. C. v. Nimwegen, 2e Crispijnstr. 58. AMATEURSWEDSTRIJDEN TIJDENS DE MIDDENSTANDSMARKT. Tijdens de middenstandsmarkt van 16 t/m 20 September a.s. zullen zeer aantrekkelijke wedstrijden worden gehouden. Zo is er een wed strijd tussen Waalwijkse amateurs op het gebied van zang, conférence, muziek, declamatie enz. Alle Waal wijkse virtuozen zullen op het po dium van de markt de kans krijgen om hun kunnen te tonen. Het pu bliek zal daarbij als jury fungeren. Naar wij vernemen zijn er fraaie prijzen mee te verdienen. Een andere bijzondere wedstrijd is die voor de bedienden van sla gers, bakkers, kruideniers e.d. Zij zullen op home-trainers hun krach- Der „OUDJES" dank. en de stoet wordt telkens groter ieder jaar op 't „Oudjes"-feest, want zó'n grote file auto's als nu, is 't nog nooit geweest. Wat hebben we weer genoten van die mooie lange tocht, en waartegen zelfs Pluvius met zijn grillen niets vermocht. Mooie vogels, wilde dieren, prachtige tuin en prima thee, alles weer tot in de puntjes verzorgd door ons comité! Fijn ook, dat de Burgemeester actief achter 't stuurwiel zat, net alsof het comité hem als chauffeur gecharterd had. Zat ook aan de koffietafel heel gewoon tussen ons in, als een echte Burger„vader" in het midden van 't „gezin". De sigaren en de koeken, plus de borreltjes en 't bier, zorgden daar bij „Animali" voor een heel gezellig vertier, 't Was weer echt een fijne middag en wat viel die thuiskomst mee, daarom onze warme HULDE aan het zorgzaam comité!! Dank aan onze wakkere Drumband en de Harmonie Sint Jan, 't was een dag waarop het „Oudje" weer een jaar lang teren kan!! Namens alle Ouden van Dagen H. van Engelen. ten kunnen tonen. Ook hier zijn prijzen mee te verdienen. Wij verwijzen voor nadere bij zonderheden naar de advertentie in ons blad. 6 SEPTEMBER-HERDENKING In aanwezigheid van de beide wethouders, de hoofden van dienst en de ambtenaren ter secretarie, heeft burgemeester Teijssen op Za terdag 6 September een krans ge legd bij de gedenksteen die aange bracht is aan de achterzijde van het raadhuis, op de plaats waar op 6 September 1944 burgemeester Moo- nen en Joep Hoffmans door de Ne derlandse S.S. zijn gefusilleerd. Op deze wijze werd een schone traditie voortgezet waarbij een pos- thume hulde wordt gebracht aan deze beide Waalwijkse mannen, wier leven mede de prijs was voor onze vrijheid. HONDENSPORT. Op de gisteren te Drunen gehou den Nat. Wedstrijd van gecertifi ceerde politiehonden, werd onze plaatsgenoot A. v. Wel, lid van de Dresseer Vereniging „Hondensport" gevestigd in café „De Galgenwiel" van dhr. A, Steenbergen alhier, met zijn hond King le met 274% punt. Dezelfde behaalde vorige Zondag op de selectiewedstrijd te Tilburg het reserve-kampioenschap. Aan die wedstrijd werd deelgenomen met de beste honden uit Noord-Brabant, zodat de concurrentie zeer zwaar was. Twee leden van dezelfde vereni ging behaalden met hun honden on langs op de keuring van de K.N. P.V. het certificaat. Dat de vereniging mede aan de spits staat, blijkt wel uit de behaal de resultaten, terwijl op Zondag 14 Sept. a.s. de kampioenschap-wed strijd wordt gehouden van de K.N.P.V. afd. Noord-Brabant op 't terrein, gelegen bij de Galgenwiel. Hieraan zullen de beste honden van Brabant deelnemen, zodat de hon denliefhebbers volop kunnen ge nieten van de prestaties der hon den. ERNSTIG ONGEVAL. Donderdagavond om half zeven is in de gymnastiekzaal in de Sta tionsstraat een ernstig ongeluk ge beurd. De 14-jarige Jeanny v. Loon was voor de les met enige vrien dinnetjes aan het oefenen aan de ringen. Op een gegeven moment is ze uit de ringen gevallen en kwam zo ongelukkig terecht dat dokter Lenglet, die de eerste hulp verleen de, een zware hersenschudding en 'n schedelbasisfractuur constateer de. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd en daar verder behandeld. Het levensgevaar is inmiddels ge weken. HET GRINT IN DE PUTSTRAAT. Het is natuurlijk de bedoeling dat de bewoners van de Putstraat, nu hun straat een lang verlangde vernieuwing heeft ondergaan, zelf ook meewerken om hun straat in tact te houden en niet bijvoorbeeld zoals vorige week gebeurde, het grint van de straat opscheppen om dit voor eigen doeleinden aan te wenden. De betrokkenen hebben inmiddels het weggehaalde grint vergoed aan de aannemer. Voor de anderen moge dit een waarschuwing zijn, want de politie zal niet aarzelen hiertegen streng op te treden. AGENDA. Woensdag 10 Sept.: 8 uur repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 12 uur: Algemene vergadering „Oefe ning en Vermaak" in Hotel „De Twee Kolommen".

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1