Waalwijkse en Langsiraaise Courant Om Het pK&iide Gsms©at©rciad LOONOPZAND MOORD OP TELEFONISTE TE ROTTERDAM. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZIJDEN 75e JAARGANG No. 73 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60'franco p. p- Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" De grote slag om het president schap van de V.S., is begonnen. Ei senhower, de candidaat van de Re publikeinen, en Stevenson, de can didaat van de Democraten, zijn, ge volgd door hun stromannen, op stap gegaan en zijn elkaar, zoals 't blijkbaar betaamt, onmiddellijk in de haren gevlogen. Overigens niet zozeerelkaar als wel elkanders partijen. Eisenhower heeft de re gering in Washington tot zijn mik punt moeten maken, Stevenson heeft in het doen en laten van de republikeinse partij een dankbaar object om zijn critiek te lanceren. Het schijnt in dergelijke gevallen meer winst op te leveren anderen zwart te maken, dan zijn eigen voortreffelijkheden te doen uitko men. Het schijnt onvermijdelijk dat een candidatuur voor het president schap een mens volkomen veran dert. Als opperbevelhebber heeft Eisenhower steeds zijn volledige steun gegeven aan de regering van Truman. Dit was hij als militair ook wel verplicht, maar als het waar is wat hij nu beweert, heeft hij toen een corrupte regering gesteund. Hij is tenminste begonnen met ernstig uit te pakken tegen Truman en de zijnen in Washington. Nu wil dat natuurlijk niet alles zeggen, want men dient wel degelijk in aanmer king te nemen dat in een verkie zingscampagne vooral de fouten van de tegenpartij gechargeerd wor den voorgesteld. En dat het niet al lemaal zuivere koek is in de demo cratische regering, is algemeen be kend. Het is ook gebleken uit de onderzoeken die indertijd zijn in gesteld. Begrijpelijk is dat de repu blikeinse partij tracht daar politie ke munt uit te slaan. Het is alleen misschien niet erg gelukkig voor Eisenhower dat hij daarvoor wordt gebruikt. Ofschoon hij republikeins candidaat is, heeft hij altijd een beetje buiten de partijen gestaan en men heeft lang getwijfeld welke richting hij zou kiezen. Hij was dan ook in zeker opzicht een nationale figuur, maar het is al eerder geble ken dat zijn versterkte relaties met de republikeinse partij zijn popu lariteit niet ten goede zijn gekomen. Eisenhower heeft er vroeger blijk van gegeven als persoon heel wat ruimer te denken dan het republi keinse keurslijf hem nu toestaat. Hij scheen toen trouwens ook onbevan- gener en naïever te staan tegenover de politiek. Over charges gesproken, een beetje gevaarlijk was die tegenover het American Legion toen Eisenho wer de indruk gaf dat hij was te ruggekomen van zijn opvatting dat een aanvalsoorlog om de volkeren van Oost-Europa te bevrijden van de Russische greep, verwerpelijk was. Als opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten heeft hij er herhaaldelijk de aandacht op ge vestigd, dat het Atlantisch Pact een zuiver defensief verbond is, maar uit zijn woorden voor de American Legion leidde men af, dat hij zich had geschaard onder degenen die menen dat een aanvalsoorlog tegen Rusland het enige middel is om de tegenstelling tussen Oost en West uit de weg te ruimen. Dat is het misschien ook wel op korte termijn, maar dan blijft het op de eerste plaats een vraag in hoeverre een dergelijke oorlog geoorloofd zou zijn en diverse uitspraken wek ken over de rechtvaardigheid ern stige twijfel en op de tweede plaats is de uitslag altijd twijfel achtig. Met andere woorden, men zou van de wal in de sloot kunnen raken. In ieder geval heeft Eisen hower later een nadere verklaring gegeven van zijn woorden, namelijk dat de bevrijding van de Oost-Euro- pese volken met vreedzame midde len moet worden beproefd. Dit neemt niet weg dat vooral tegen over de tegenstander zo'n uitspraak uitermate gevaarlijk is doordat ze hem de gelegenheid bieden zijn be schuldigingen dat het Atlantisch Pact een gevaar voor de vrede be tekent, te staven met uitspraken van vooraanstaande autoriteiten uit het kamp van dat Pact zelf. En wat moeten de bondgenoten er van den ken? Ze zouden kunnen gaan vre zen dat ze gevaar lopen meege sleept te worden in een avontuur dat ze helemaal niet bedoeld heb ben. De atmosfeer wordt dus on vermijdelijk min of meer vertroe beld. Eisenhower zit dus min of meer tussen twee stoelen. Niet volbloed republikein, moet hij toch voor de ze partij optreden, terwijl de extre me elementen daarin nogal eens 'f hoogste woord hebben. Door te trachten de middenkoers te varen, loopt hij kans zowel van links als van rechts aangevallen te worden, maar het biedt hem ook de beste mogelijkheid zichzelf te blijven en te vermijden dat hij de sympathie van de ene ofwel de andere kant geheel verliest. Niettemin zal het een hele karwei voor de oud-generaal worden om zijn tegenstander, gouverneur Ste venson, te overwinnen, als het hem zal lukken. Want deze candidaat, voor de buitenwereld tot voor kort vrij onbekend, is een grote verras- 1 sing gebleken. Hij voert zijn cam pagne met grote bekwaamheid en welsprekendheid. Hij verliest zich niet in algemene beschuldigingen van zijn tegenstanders en brengt concrete punten naar voren. Nu heeft hij daarvoor bij de republi keinen ook wel kans, want hun po litiek is de laatste jaren niet zo onberispelijk geweest dat daar niets tegen in te brengen zou zijn. Zij is nogal afbrekend en weinig con structief. Bovendien heeft Steven son het voordeel dat hij de steun heeft van president Truman, die, hoewel hij veel critiek heeft moeten ondergaan in de loop der laatste ja ren, toch nog een grote populariteit geniet. Het is daarom niet te verwachten dat met enige grond van waarschijn lijkheid voor de verkiezingsdag in November kan worden voorspeld wie als overwinnaar uit de strijd te voorschijn zal komen. Vooral trouwens met het oog op de kapi tale vergissing van 1948 zal men zich wel wat meer op de vlakte houden in de prognoses, al zullen er onvermijdelijk berekeningen ge maakt worden. Uiteindelijk echter laat de kiezer zich toch niet voor hèt moment uit zijn tent lokken en tot dat ogenblik hebben zowel Ei senhower als Stevenson tijd en kans. NEDERL. KOLONIE IN Z. AMERIKA. Acht Nederlandse families, die in totaal uit vijftig gezinsleden be staan, alsmede een twaalftal vee drijvers, zijn Vrijdag vanuit Rot terdam met 't stoomschip „Alioth" naar de Braziliaanse stad Parana vertrokken. Dit is het eerste re sultaat van de emigratie-overeen komst, welke onlangs tussen de Nederlandse en Braziliaanse rege ringen werd afgesloten. Nabij de stad Castro zal een Ne derlandse gemeenschap van land bouwers en veetelers worden ge vestigd Castrolanda. In totaal j zullen er zich vijftig Nederlandse j families, die tezamen meer dan 1 300 gezinsleden tellen, vestigen. Uit de fondsen, die de betrokken landen voor emigratie-doeleinden beschikbaar hebben gesteld, wordt de reis over zee voor deze Neder landse families bekostigd tot een bedrag van 225.000 gulden. De Ne, derlandse regering heeft er in toe gestemd, dat elk van de vijftig gezinnen vee, landbouwwerktui gen en -benodigdheden mag uit voeren tot een bedrag van 30.000 gulden, een totaal van 1 millioen 500.000 gulden voor de 50 families. De Braziliaanse regering heeft een zelfde bedrag bestemd voor de vestigings- en onderhoudskosten in de eerste twee jaren. De staat Pa rana zal aan de Nederlandse emi granten een crediet verstrekken voor de aankoop van land. Er werden, behalve een groot aantal landbouwwerktuigen, be- drijfsbenodigdheden, huishoudelij ke goederen, jeeps, zaden enzo voort, ook een zestig stuks vee in gescheept. Reeds eerder werden voor deze Nederlandse kolonie in Brazilië 200 stuks vee verzonden. Voorts brengen de emigranten de gehele uitrusting voor een zuivel fabriek mee. (Volkskr.) Jaarrapport van Trygve Lie. WERELDBEVOLKING ZAL STRAKS MET EEN MILLIARD ZIELEN AANGEGROEID ZIJN. De secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Trygve Lie, zegt in zijn jaarrapport voor de Algemene Vergadering, dat de volken in af- hankelijken en niet zelfbestuurde gebieden, alsmede volken uit on voldoend ontwikkelde gebieden^ zich steeds meer tot de V. N. rich ten om steun bij de verwerkelij king van hun aspiraties. De Alge mene Vergadering, de Beheed- schapsraad en de besturende auto riteiten hebben de gebieden voor waarts geholpen op de weg naar zelfbestuur. Over Korea zegt de secretaris-generaal, dat tekenen er op wijzen, dat hei totstandkomen van een wapenstilstandslinie in Korea ongeveer langs de lijn van het huidige front, door de open bare mening bij de meerderheid der leden van de Verenigde Naties met geestdrift ontvangen zou wor den. Volgens een raming van de se- cdetaris-generaal zal de wereldbe volking binnen de tijd van één ge neratie aangegroeid zijn met 600.000.000 tot 1000.000.000 zielen. De snelle bevolkingsgroei was vooral waar te nemen in sommige economisch ten achter gebleven gebieden, hetgeen hoofdzakelijk aan de betere gezondheidszorg toe te schrijven was, daar het sterfte cijfer daalt doch het geboortecij fer even hoog blijft. In sommige van deze gebieden gaat de groei zo «nel, dat de bevolking binnen een generatie verdubbelt. Deze ge, bieden zien zich voor het probleem gesteld de capaciteit van hun eco- nomie eveneens te verdubbelen, indien zij een hoger levenspeil willen bereiken. In meer ontwikkelde landen zijn j over een lange periode zowel ge- i boortecijfers als sterftecijfers ge- j daald; zodat het aantal oude men- sen naar verhouding toeneemt. De komende 30 jaar zou de wereld bevolking met 25 procent toene, men, zo niet met 50 procent. De trek naar de stad is over het al gemeen groot, doch de internatio nale migratie, aldus het rapport, zou op veel grotere schaal moeien plaats vinden, indien zij een be- lanarijke rol zou gaan spelen in de herverdeling der bevolking over de landen der wereld. 119 NIEUWE GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING. I In de week van 24 tot en met 30 S augustus werden in Nederland 119 gevallen van kinderverlamming geregistreerd. i In de provincie Groningen wer- den in deze periode zeven gevallen aangegeven, in Friesland negen, in Drente vier, in Overijsel tien, in Gelderland elf, in Utrecht één, in Noord-Holland veertien, in Zuid- Holland drie en twintig, in Zee land twee, in Noordbrabant der tig en in Limburg acht gevallen. Gisterennacht om 1 uur meldde zich bij een surveillerende agent van politie de 30-jarige los werk man A. T. B. uit Rotterdam. Hij verklaarde de dader te zijn van de moord op de 22-jarige telefo niste Annie Burg. Dit meisje werd anderhalve maand geleden ver moord in de ouderlijke woning, waar zij op de bewuste dag alleen aanwezig was. De recherche had, ondanks nauwkeurige onderzoe kingen geen doorslaggevend bewijs tegen deze man kunnen leveren. Hij was wel drie dagen na de moord voor een verhoor aangehou den, maar moest toen worden los gelaten, omdat het bewijs niet vol, doende was. Thans is gebleken, dat hij korte tijd na zijn verhoor naar België is gegaan. Daar heeft hij allereerst vacantie genomen, waarna hij en kele weken bij boeren werkzaam is geweest. In België kreeg hij ech ter steeds meer wroeging zodat hij Donderdag per fiets uit Turnhout vertrok, om zich aan te geven. De inspecteur van dienst van het Hoofdbureau van Politie, bij wie de agent zijn vangst bracht, was pas overtuigd niet met een fantast te doen te hebben, nadat de re- j cherche, die deze zaak had behan, j deld, de man herkende. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND j Het aantal aangegeven radio- j ontvangtoestellen in Nederland j bedroeg op 1 September 1.696.211 j tegen 1.690.806 op 1 Augustus. Ap 1 Augustus waren er 483.047 aangeslotenen op hel Rijksradio, distributienet tegen 482.658 op 1 Juli. BELGISCHE OORLOGS- j BEGROTING. 1500 gld. per man. Iedere soldaat kost de Belgische staat jaarlijks gemiddeld 23.000 fr., de bewapening niet inbegrepen. Daar het Belgische leger ongeveer 90.000 manschappen telt, komen de totale kosten hiervan op 2 milliard 340 millioen per jaar. De door het parlement goedge keurde gewone en buitengewone begroting belopen dit jaar tezamen een bedrag van fr. 19 milliard 854 millioen, hetgeen drie keer zoveel is als in 1949. Wanneer men bij dit bedrag nog de militaire pensioenen, de rijks wacht en de uitvoering der mili taire werken voegt, komt men tot een totaal van fr. 24 milliard aan militaire uitgaven over 1952, Alleen reeds aan de Belgische bases in Congo wordt dit jaar een bedrag van fr. 500 millioen be steed. De basis te Kamina beschikt thans reeds over een groot vlieg veld, geschikt voor de zwaarste bommenwerpers, verscheidene ob, servatieposten en een school voor piloten. Jadotstad en de uranium- centra zijn omringd door sterke militaire zones, terwijl de stad •Banana aan de kust voorbestemd is een belangrijke lucht, en mari nebasis te worden. Uitbreidingsplan, Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon op Zand, te houden op Dinsdag 9 Sept. 1952 des avonds om 7 uur in het gebouw gemeentewerken. AGENDA: 1. Voorstel tot het vaststellen uitbreidingsplannen. Prae-advies: De ontwerp-uitbreidingsplannen voor deze gemeente, omvattende: a. de herziening van het partiële uitbreidingsplan voor de Kom Kaatsheuvel; b. en c. de partiële uitbreidings plannen voor de Kommen Loon op Zand en De Moer; d. een uitbreidingsplan in hoofd zaak voor de gehele gemeente; hebben van 13 Febr. tot en met 22 Maart 1952 voor een ieder ter in zage gelegen. Tegen deze ontwerpen is een aan tal bezwaren ingebracht binnen de daarvoor wettelijk vastgestelde ter mijn. A. Herziening van het partiële uitbreidingsplan voor de Kom Kaatsheuvel. 1. Bezwaarschrift van W. J, de Kort te Kaatsheuvel. Adressant maakt bezwaar tegen het bestemmen tot weg van zijn perceel B nummer 4423, waarop 't pand Gasthuisstraat nummer 142 is gebouwd. De geprojecteerde weg is nood zakelijk als doorgaande verbindings weg van de Zuidelijke randweg via de Oude Omdraaier naar de provin ciale weg. De op perceel B 4423 staande oude boerderij is daar al jaren niet meer op haar plaats en dient binnen afzienbare tijd te ver dwijnen. Het is dus voor de hand liggend dat, nu dat uitvoerbaar blijkt, juist over dit perceel de ver bindingsweg is geprojecteerd. Het bezwaar tot het bestemmen voor weg en woningbouw van de percelen B 636, 5175 en 545 is o.i. ongegrond, omdat in het bestaande plan deze percelen reeds deze be stemming hadden. Bovendien is het uitbreidingsplan in de nabijheid van de twee laatstgenoemde percelen reeds gedeeltelijk gerealiseerd. De eventuele schade, welke door de uitvoering van het uitbreidingsplan voor betrokkene mocht ontstaan, wordt vergoed volgens regelen wel ke tegelijk met het uitbreidingsplan ter vaststelling worden voorgedra gen. Adressant heeft voorts bezwaar tegen de bestemming van een niet genoemd perceel tot industrie-ter rein. In verband met de kwaliteit van de grond zou hij het industrie terrein naar De Efteling willen zien verplaatst. B. en W. zijn van mening dat in de gemeente industrie-terreinen noodzakelijk zijn. Deze terreinen behoren echter niet in of nabij na tuurgebieden te worden geprojec teerd. De plaats van de industrie terreinen in het uitbreidingsplan is vastgesteld in samenwerking met de planologische dienst dezer pro vincie en moet stedebouwkundig juist worden geacht. Tenslotte maakt adressant be zwaar tegen de bestemming tot kerkhof en processiepark van per ceel B 6013 (thans genummerd 6054 en 6052). Hij wil deze bestemming vervangen zien in woningbouw. In het bestaande uitbreidingsplan heeft deze grond reeds de bestem ming kerkhof en processiepark. Naar de mening van B. en W. is er geen reden om hierin wijziging te brengen. B. en W. stellen voor aan de be zwaren van W. J. de Kort niet te gemoet te komen. 2. Bezwaarschrift van J. C. en J. B. Robben te Kaatsheuvel. Adressanten maken bezwaar te gen het wijzigen van de bestemming van perceel B nummer 5449, waar op tot nu toe woningbouw was toe gestaan, in agrarisch gebied. Zij vrezen moeilijkheden bij de uitvoe ring van hun molenaarsbedrijf, om dat zij niet meer in de gelegenheid zullen zijn b.v. pakhuisruimte bij te bouwen. Ook zijn zij van mening dat de rooilijn te ver uit de weg is geprojecteerd. Aan het eerste bezwaar kan wor den tegemoet gekomen en B. en W. stellen voor aan het perceel B 5449 de bestemming te geven „kleine be drijven en werkplaatsen". De ge projecteerde rooilijn komt overeen met die welke de provinciale wa terstaat aanhoudt en is noodzake lijk om een eventuele bebouwing in de juiste banen te leiden. B. en W. stellen voor aan 't ver zoek tot verlegging van de rooilijn geen gevolg te geven. 3. Bezwaarschrift van J. v. Noije te Kaatsheuvel. Adressant heeft bezwaar tegen de bestemming voor woningbouw en straataanleg van zijn percelen B nummers 644, 645, 658 en 3171. De mening van adressant dat straataanleg en woningbouw slechts zal moeten geschieden op gronden van mindere kwaliteit, kunnen B. en W. niet delen. Hoewel rekening moet worden gehouden met de be langen van de landbouw, is b.v. kernvorming niet mogelijk als gron den van betere kwaliteit gespaard moeten worden. Dit klemt te meer omdat bebouwde kernen omgeven plegen te zijn door landbouwgron den; het uitvoeren van uitbreidings plannen zou dan onmogelijk zijn. Bovengenoemde percelen hebben in 't bestaande uitbreidingsplan steeds dezelfde bestemming gehad. B. en W. stellen voor de bezwa ren van J. v. Noije voor kennisge ving aan te nemen. 4. Bezwaarschrift van A. de Kort te Kaatsheuvel. Betrokkene heeft bezwaar tegen de bestemming tot weg van een ge deelte van zijn percelen B nummers 3169 en 3170. De bestemming van deze percelen is in voor adressant (landbouwer) gunstige zin gewij zigd van „weg en woningbouw" in „weg", zodat, in tegenstelling met het bestaande uitbreidingsplan, een gedeelte voor landbouw beschik baar blijft. B. en W. stellen voor aan dit be zwaarschrift geen gevolg te geven. 5. Bezwaarschrift van W. van den Hoven te Kaatsheuvel. Adressant heeft vermoedelijk be zwaar tegen een vermeende bestem ming van perceel B nummer 3904 achter zijn woning. In werkelijkheid krijgt dit per- ceel geen bijzondere bestemming en kan.dus in gebruik blijven voor het j doel waarvoor dit thans gebruikt wordt. B. en W. stellen voor dit bezwaar schrift voor kennisgeving aan te nemen. 6. Bezwaarschrift van W. v. Riel te Kaatsheuvel. Betrokkene heeft bezwaar tegen de geprojecteerde rooilijn, omdat zijn perceel daardoor te ondiep wordt om daarop nog een huis te bouwen. In het bestaande uitbreidingsplan was de rooilijn eveneens achter de woning van v. Riel geprojecteerd. Het bouwen van woningen zal in de toekomst door de bestemming van deze grond niet meer mogelijk zijn. Voor eventueel daardoor te lijden schade kan worden verwezen naar de schadevergoedingsverordening. B. en W. stellen voor het bezwaar van W. v. Riel niet in aanmerking te neme». 7. Bezwaarschrift van de Wed. A. Klijn-Gommers te Kaatsheuvel. Adressante heeft bezwaar tegen de bestemming van perceel B num mer 5144 tot „weg en woningbouw". Deze bestemming was reeds zo bij 't bestaande uitbreidingsplan. Even als de percelen B nummers 5175 en 545 van W. de Kort. is dit perceel door bebouwing omsloten en is het uitbreidingsplan ter plaatse reeds ten dele gerealiseerd. B. en W. stellen voor aan dit be zwaar geen gevolg te geven. 8. Bezwaarschrift van de Wed. J. Schalken-Toorians te Kaatsheuvel. Betrokkene heeft bezwaar tegen de weg welke over haar perceel B nummer 6835 is geprojecteerd. Zij zou deze straat naar het Oosten of Westen verplaatst willen zien. Blij kens het bezwaarschrift is zij te vens van mening dat vaststelling van het ontwerp-uitbreidingsplan tevens behelst, onteigening van per ceel en opstal. Onteigening zal ech ter eerst dan noodzakelijk zijn, in dien het uitbreidingsplan ter plaat se zover is gerealiseerd, dat de ver binding HoofdstraatHeulstraat noodzakelijk wordt. Zolang dat ech ter niet het geval is, blijft het ei gendom van de Wed. Schalken on aangetast. Verlegging van de weg zou andere eigenaars voor dezelfde moeilijkheden plaatsen, terwijl met het oog op het afsnijden van uit breidingsmogelijkheid van een aan wezige schoenfabriek verlegging naar het Oosten extra bezwaren op levert. B. en W. merken tenslotte nog op, dat de belangen van adres- sante beschermd worden door de schadevergoedingsverordening. B. en W. stellen voor adressante in haar verzoek niet ontvankelijk te verklaren. vrijstaande villa's en landhuizen met een inhoud van 800 m", ge bouwtjes voor publieke voorzienin gen en tevens woningen en be drijfsgebouwen voor landarbeiders, kippenfarmers, tuinder» e.d. C. Partiëel uitbreidingsplan voor de Kom De Moer. Hiertegen werden geen bezwaren ingebracht. D. Uitbreidingsplan in hoofdzaak. 1. Bezwaarschrift van de N.V. 't Schoutenhuis, handelend voor het administratiekantoor „Unitas" N.V. Adressante verzoekt de op het plan in hoofdzaak gegeven bestem ming voor agrarisch gebied zodanig te interpreteren, dat op het door haar op een overzichtskaart aange geven bosgedeelte van het land goed Huis ter Heide, ter grootte van 300 ha. woningen voor bos-arbei- ders kunnen worden gebouwd. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen voor aan het bosgebied van het landgoed Huis ter Heide op het plan in hoofdzaak toe te voegen de bestemming „wo ningen en andere gebouwen van specifiek landelijk karakter ten be hoeve van het bosbedrijf". 2. Bezwaarschrift van C. Nouwens te Kaatsheuvel. Betrokkene heeft bezwaar tegen i de bochtafsnijding bij de aanslui ting van de Kegelaar en de Zijstraat I aan de Baan. Het erf van zijn boer- derij zou hierdoor als weg in ge bruik moeten worden genomen. Het bezwaarschrift van Nouwens is weliswaar binnen de gestelde ter- i mijn ingediend, doch is gericht aan i het college van B. en W. inplaats van de gemeenteraad. Het betrok- ken bezwaarschrift kan dus als niet ingediend worden beschouwd. Niet- temin zijn B. en W. van mening dat bedoelde bochtafsnijding gevoeglijk achterwege kan blijven, tenzij in de I toekomst ter plaatse het verkeer aanzienlijk zou toenemen, i B. en W. stellen voor de voorge- j stelde bochtaf snij ding te laten ver- I vallen. B. Partiëel uitbreidingsplan voor de Kom Loon op Zand. 1. Bezwaarschrift van A. A. v. d. Wegen te Tilburg. Adressant heeft er bezwaar tegen dat zijn perceel D nummer 1684 niet de bestemming van woningbouw heeft, terwijl hij voorts dit perceel voor landbouwdoeleinden, vrij staande woningen, fruitteelt en kip penfarms wil zien bestemd. Een dergelijk aantal uiteenlopende be stemmingen is niet te verwezenlij ken. In verband met het voorkomen van lintbebouwing kan de bebouw de kom niet tot hier worden uitge breid. Bij het plan in hoofdzaak is dit perceel bestemd voor „kampeer- centrum". Teneinde betrokkene te gemoet te komen in zijn bezwaren, stellen B. en W. voor aan dit per ceel dezelfde bestemming te geven als aan perceel D 1685, waardoor behalve boerderijen nog kunnen worden gebouwd gebouwen voor religieuze en culturele doeleinden 3. Bezwaarschrift van A. M. van den Hoven te De Moer. Ook deze adressant heeft bezwaar tegen een bochtafsnijding bij de sa menkomst van de Zijstraat en de Paalstraat. Ook deze afsnijding kan achterwege blijven, tenzij het ver keer sterk toeneemt. B. en W. stellen daarom voor ook deze bochtafsnijding te laten vervallen. B. en W. stellen voor: vast te stellen, gewijzigd zoals hierboven is aangegeven: a. het herziene uitbreidingsplan in onderdelen voor de Kom Kaatsheuvel; b. de uitbreidingsplannen in on derdelen voor de Kommen Loon op Zand en De Moer; c. het uitbreidingsplan in hoofd zaak voor de gehele gemeente. II. Aan B. en W„ ingevolge art. 36, laatste zin van het derde lid der Woningwet de bevoegdheid toe te kennen om: a. in de plaats of richting van rooilijnen en wegen geringe wijzigingen aan te brengen, wanneer dit met het oog op practische uitvoering, of door afwijkingen of onnauwkeurig heden in de kaarten noodza kelijk of nuttig is en voorzo ver daarbij geen belangen van derden worden geschaad; b. de minimum vereiste perceels breedte te verminderen in die gevallen waar een rationele verkaveling van gronden in verband met reeds aanwezige bebouwing dit vergt. Deze vermindering mag in geen ge val meer bedragen dan 10%. 2. Voorstel tot het vaststellen van algemene regelen ter bescher ming van de belangen van der den in verband met uitbrei dingsplannen, rooilijnen en bouwverboden. Prae-advies: Het is niet te voorkomen dat in verband met uitbreidingsplannen, rooilijnen en bouwverboden belan gen van derden worden geschaad. Het is billijk dat betrokkenen hier voor een schadeloosstelling wordt gegeven. Reeds bij de vaststelling van het partiële uitbreidingsplan voor de kom Kaatsheuvel zijn alge mene regelen vastgesteld, welke bij het eventueel verlenen van schade vergoeding in acht genomen moe ten worden. Het lijkt ons, nu nieu we uitbreidingsplannen, welke zich over de gehele gemeente uitstrek ken, zijn ontworpen, gewenst nieu we regelen vast te stellen welke zijn aangepast aan de gewijzigde opvattingen en omstandigheden. Op verzoek van B. en W. heeft de ontwerper van de uitbreidings plannen nieuwe regelen ontworpen welke voor de leden op het gebouw gemeentewerken ter inzage aan wezig zijn. B. en W .kunnen zich met deze regelen verenigen en stel len voor deze, overeenkomstig het ontwerp, vast te stellen. 3. Rondvraag.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5