Wat zal Kopenhagan ons brengen PROTEST tegen onteigening VERWORPEN „Hel Con/enI der Paters is een pleisterplaats" KORFBAL. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1952 6 1 Paters Carmalieten 25 jaar in Waspik. VLIJMENSE RAAD heeft Bij wijze van proef werd een koopavond ingesteld PRIKKELDRAAD ROND HET ONTEIGENDE TERREIN. Toen 1.1. Zondag de Paters Carmelieten te Waspik het feest vier den van hun 25-jarige vestiging aldaar, sprak de voorzitter van het feestcomité, de (Heer C. van Hooren, de volgende feestrede uit: Toen het dan zover was, dat er uit de Parochianen een feestcomité werd samengesteld, en pien mij tot voorzitter van dat comité bombardeerde, liep me (ik kan dat niet ontkennen) 'n lichte huivering over de rug. De Paters rwaren 25 jaar hier, dat moest gevierd worden, er moest een co mité komen, en dat comité moest een voorzitter hebben. Het is allemaal heel logisch, maar... nou ja, ik zou daar voor zeer zeker niet de nodige capaci teiten bezitten. Dat ik deze functie niettemin aannam, en er bij verder doordenken zelfs heel blij mee was, kwam voornamelijk door het vooruitzicht, op dit moment, dit ogenblik, waarop ik U, Eerwaarde Pa ters en verdere feestvierenden, zou mo gen toespreken. Daar ligt dan meteen in opgesloten (en let wel: ik spreek hier niet namens mezelf, maar voör de ganse parochie), dat ik ook inderdaad iets te zeggen heb. Ik wil daarbij geen algemeenheden ge bruiken, omdat er bij zo n jubilé nu een maal gesproken hoort te worden, maar wei-overwogen, op papier gerangschikte gedachten, die alleen op deze dag en op ónze Paters van toepassing zijn en kun nen zijn. En dan, feestvierenden, zou ik waar lijk niet weten, wie ik nu 't eerst zou willen feliciteren: onze Paters Carmelie ten, die op 25 jaar zegenrijk werk kun nen terugzien, dan wel de gelovigen, die een kwart-eeuw lang daarvan de vruch ten hebben mogen plukken. Allereerst past het ons natuurlijk, dank te brengen aan God, Die niet alleen het grote heelal bestuurt en in stand houdt, maar Wiens Wijsheid en Almacht even goed blijkt uit het betrekkelijk kleine, in casu de stichting van ons Theresia- Rectoraat. Onmiddellijk daarop ook onze dank aan de Paters, die Gods stem verston den en zich niet lieten afschrikken door de vele en grote moeilijkheden, die zulk een stichting van kerk en klooster on vermijdelijk moest meebrengen. Om niet in herhalingen te vallen wil ik liever geen chronologische opsom ming geven van de belangrijke data der afgelopen kwarteeuw. U allen hebt ze in de kranten of in het Carmelieten- maandblad „Het Scapulier" kunnen le zen. Er geheel aan voorbij gaan wil ik echter evenmin, want vandaag, juist vandaag, moet maar eens openlijk wor den uitgesproken, wat wij allen sinds vijf en twintig jaar denken, (of hoogstens onder elkaar bepraat hebben), en wat steeds hierop neerkomt: „Waspik en om geving, en speciaal Waspik-Boven, heeft héél, heel veel aan de Paters te danken! Het is vanouds bekend, dat een getal alléén ons eigenlijk zo goed als niets zegt: het krijgt pas waarde, wanneer wij het met een ander getal of met bijvoor beeld éen quantum goederen kunnen ver gelijken. Denken we ons dat maar even in: een dubbeltje als dubbeltje zegt ons niets. Het krijgt pas waarde, doordat we weten, dat we er een grote ijsco of een slechte sigaar voor kunnen krijgen. Met onze woorden, hoezeer ook uit 't hart gegrepen, is het eigenlijk net zó, en wij zouden er dap ook hetzelfde spel letje mee willen spelen. En dan zouden we naast elkaar willen zetten: Wat is Waspik-Boven nu mét zijn Theresia- Rectoraat? en Wat zou Waspik-Boven nu zijn, indien het onze huidige Pater- Prior, onze beminde Pater Honorius en zijn gezellen, 25 jaar geleden aan de no dige moed en doortastendheid ontbroken zou hebben? Er is niet veel fantasie voor nodig om ons dat in te denken! De ouderen onder ons zullen zich trouwens nog zeer wel van vroeger herinneren, een uur of nog verder van kerk en begraafplaats wo nen, geen eigen kleuterschool, geen ker kelijke verenigingen, geen eigen zang koor, geen toneelclub, voetbalvereniging, leesbibliotheek, patronaat. Wél bij 't al lereerste ochtendgloren opstaan, moei zame tochten naar de Vroegmis, met vlug naar huis terug voor aflossing van huisgenoten, die dan amper nog tijdig de Hoogmis konden halen; koude en natte tochten in de winter, stoffige, broeiend- hete wegen in de zomer. En bij alle wel willendheid en goedheid (ik zou haast willen zeggen: heiligheid) van Pastoor Huybers Zaliger, op geen stukken na de verzorging van geestelijke en stoffelijke noden, welke wij thans genieten. De reden daarvan lag voor de hand: parochie te groot en de afstanden te ver. Daarbij vergeleken worden wij thans, om het eens gek uit ite drukken, door onze Paters „in de watten gelegd". Geen enkele moeilijkheid op geestelijk of stof felijk gebied, of we kunnen er vol ver trouwen mee op het Klooster gaan aan kloppen. In tien van de tien gevallen zullen wij er dan geholpen, of minstens getroost en opgelucht van terugkeren. Mogelijk zullen er onder mijn toe hoorders mensen zijn, die bij zichzelf denken: „Stelt de spreker de zaken nu niet al te mooi voor?" Op zulk een on uitgesproken vraag zou ik volmondig willen antwoorden: de waarheid, en niets dan de waarheid! Eenvoudig omdat ik de zaak niet extra versieren wil. Natuurlijk is er in ons rectoraat wel eens 'n verschil van mening, of zelfs ernstige onenigheid geweest. Maar laten we daarbij eens eerlijk zijn: lag' dat dan aan de Paters of... misschien aan ons zelf? Waren wij zelf het niet die jaloers waren, een gebaar of gezegde expres verkeerd wilden uitleggen, of ons op onze lange tenen getrapt voelden wan neer we op een foutieve daad of op vatting geattendeerd werden? En zijn wij, de beminde Parochiaan- tjes, 't niet stuk voor stuk zelf, die 't gewoon zijn gaan vinden om bij de Paters kind in huis te zijn? Anderzijds: zijn de Paters verplicht ons in ieder kinderachtig' geschilletje te ontzien? Zijn zij verplicht om op ieder uur van de dag maar klaar te staan, om onze pekelzonden te absolveren? Zijn zij verplicht om ons voor een belachelijk klein bedrag een goede kerkplaats te verzekeren? Het zijn zo maar enkele losse vragen, die wij ons echter op een dag als van daag zeer zeker eens dienen te stellen. Feestvierende Parochianen, zo dadelijk ga ik namens U allen een stoffelijk blijk van waardering en dankbaarheid aan bieden, waarvan ik hoop, dat het onze Paters een genoegen zal doen. Geloof mij echter, wanneer ik zeg, dat het mooiste cadeau, hetwelk wij zou den kunnen geven, zou bestaan in ons aller voornemen, om in de toekomst nog betere parochianen te willen worden. Dus: méér en intenser kerkbezoek, gro tere saamhorigheid, minder roddel en af gunst, en méér naastenliefde. En zeg nu niet, dat ik met dergelijk gepreek de taak van onze feestvierende Paters tracht over te nemen, want niets ligt minder in mijn bedoeling, 't Moést echter nu, en hier, gezegd, en ik stel me voor, dat niemand het me daarom kwa lijk zal willen nemen. Bovendien schei ik er meteen over uit en ga ik iets eigen aardigs vertellen. Zo juist had ik het over die kilome terslange en naar gelang van het sei zoen, stoffige of modderige wegen van vroeger. En wat gebeurt er. thans? Voor velen zijn die moeizame afstan den niet korter, maar zelfs langer ge worden, maar... nu in omgekeerde rich ting! Van heinde en verre komen ge lovigen (zowel de goedkopere als de duurdere soorten), opdagen om juist in onze Theresiakerk hun gebeden te stor ten en hun moeilijkheden te komen be pleiten. Waarom? Waarom komen ze gegaan en gereden over onze wegen, die toch ondanks alle goede bedoelingen, vooral in de winter nog niet zo heel erg best zijn? Doen ze dat om bij de Paters in de pas te staan? Of misschien, juist ondersom, om door de Paters niet gekend te worden? Onder elkaar zouden we er een grapje om kunnen maken en veronderstellen, dat zij een kinderlijke hoop hebben op een „goedkopere" poenitentie. En in ernst weet ieder van ons, dat de Kleine Heilige Theresia, waaraan onze kerk is toegewijd, velen naar haar genade-oord trekt. Maar ook dat is het toch niet al leen. Althans, we geloven van niet. En wat we dan wél geloven, is iets ondefiniëerbaars, iets, wat we moeilijk onder woorden kunnen brengen. We zouden het misschien „sfeer" kun nen noemen; de sfeer van rust en devotie, Welke van onze Paters uitgaat. Een sfeer van heiligheid, die dóórklinkt in 't koor gebed, en afstraalt van het Allerheilig ste, wanneer dit in besloten of in pu blieke straatprocessie wordt rondgedra gen. De sfeer ook van het begrijpende woord bij moeilijkheden, of het verlos sende woord in de biechtstoel, of het ge duldig weerleggende woord aan de an dersdenkende. Maar hoe dan ook, voor ieder van ons, groot of klein, arm of rijk, is het Waspikse Convent der Paters Carme- Z.H. DE PAUS ZIEK. Z.H. Paus Pius XII heeft voor Woensdag alle audiënties, ook die van Kardinalen en andere functio narissen van het Vaticaan afgezegd. De 76-jarige Paus lijdt aan 'n maag stoornis. Prof. Galeazzi-Lisi heeft de Paus Woensdagochtand in diens zomer verblijf te Castel Gandolfo onder zocht. lieten, een pleisterplaats, waar het goed Is, even te bekomen van de rusteloos heid onzer moderne twintigste eeuw. Ook daarvoor past ons een woord van grote dankbaarheid! En thans, Pater Prior, moge ik U, uit naam van alle parochianen, alsmede van velen uit de Sint Bartholomeus- en andere parochies, .een cadeau overhan digen, als blijk van ons aller hoge waar dering en dankbaarheid. Hoewel dit geschenk uiteindelijk wel hij Pater Rector terecht zal komen, mo ge ik het toch speciaal aan U ter hand stellen, om daardoor ook U persoonlijk te kunnen eren. U immers, is één der stichters van onze kerk geweest; U plantte destijds mede het boompje, dat zo groot is uit gegroeid; U was één der pioniers „die de volle hitte van de dag mee hebt ge dragen". Om practische redenen is het een ca deau onder couvert geworden. Dat zit zó. Vele van onze vaders en moeders hebben hun lieveling wel eens een pop gegeven, waarna later bleek, dat het kind met een bal veel blijer zou zijn geweest. En daar ondervinding de beste leer meester is hebben we hoewel 't mis schien minder leuk lijkt deze fout thans willen voorkomen. Deze enveloppe bevat 1418.87, het welk U geheel naar eigen goeddunken gelieve te gebruiken. Het is bijeengeko men, zowel door het penningske der we duwe als door het meer royale gebaar van de betergesituëerde. En juist dit; daarvan ben ik overtuigd, zal voor U het meest waardevolle er van zijn. Rest mij nog een woord van dank aan alle Paters, Fraters en Broeders, bekend of onbekend, die zich op een of andere manier voor ons rectoraat verdienstelijk hebben gemaakt. Alsmede aan allen die op hun beurt de Paters een handje heb ben toegestoken. En om te besluiten moge ik dan nog de beste wensen voor de toekomst uit spreken. Reeds vaak zijn er stemmen opgegaan om te komen tot een zelfstandige paro chie, reeds dikwijls is de wens geuit een eigen school te bezitten, en ook een nieuw parochiehuis behoort tot de schone dromen. Moge dit alles spoediger tot stand komen, dan één onzer thans nog kan bevroeden! En moge verder Gods milde Zegen over 't Rectoraat als over 't Convent ruimschoots blijven neerdalen; dan zal hiermede 't vurige gebed van al Uw parochianen en vrienden in vervulling zijn gegaan. EEN ZWARE STRIJD WACHT ONS. Na drie jaar betreedt op Zondag 21 September a.s. weer een na tionaal Nederlands voetbalelftal het stadion te Kopenhagen om de interland-wedstrijd DenemarkenNederland te spelen. In 1949 behaalden önze jongens in de Deense hoofdstad een 21 overwin ning op hun gastheren, maar toen kort daarop de Denen naar Amsterdam kwamen, haalden die een 10 revanche. Van die tijd af is het met onze nationale ploeg slecht geweest en is er gedok terd en nog eens gedokterd, maar alles zonder succes. Nu na drie jaar komen beide ploegen weer tegenover elkaar te staan en het is begrijpelijk dat men zich afvraagt, wat de resulta ten zullen zijn. Om de kansen te kunnen berekenen, althans voor zover dat redelijkerwijs mogelijk is, is het beste eens een terugblik te werpen op de prestaties van beide ploegen kort geleden. Het beste houvast hebben wij hierbij aan de slechts enkele maanden geleden gespeelde voetbalwedstrijden om de Olympische titel. Beide landen deden hier aan mee met elftallen, die niet veel afweken van die, welke in Kopenhagen aanstaande Zondag in het veld zuilen komen. Nederland werd bij deze spelen in de voorronde reeds kansloos uitge schakeld door Brazilië en wel met 51, zoals men weet. Hetzelfde Brazilië werd even later door Duitsland met 42 uit geschakeld. Duitsland werd op zijn beurt door Joego-Slavië met 31 uitgescha keld. Denemarken won de eerste wedstrijd tegen Griekenland met 21 en ook de tweede wedstrijd tegen Polen (20), dat daarvoor Frankrijk met 21 klopte. Tenslotte moesten de Denen, na de kwart-finale te hebben bereikt, tegen de Joego-slaven met 31 het onderspit delven. Uit deze opsomming mogen wij dus concluderen dat op het Olympisch tour- nooi de Denen absoluut stukken beter Waren en dienovereenkomstige betere resultaten bereikten dan de Nederlandse ploeg. Wanneer wij dus met precies de zelfde ploegen als op de Olympische spelen zouden uitkomen, stond de uit slag al bij voorbaat vast. Andere spelers. De Denen komen echter met een team waarin een en ander is gewijzigd en niet bepaald in hun voordeel. Als doelman heeft men Johansen op gesteld, een keeper, die hoewel over goede capaciteiten beschikkend, toch niet de beste is waarover de Denen kunnen beschikken. Per Hendriksen zou een be tere aanwinst voor de Deense ploeg zijn geweest, daar men deze algemeen 'be schouwt als de beste doelman van Dene marken. Als linkshalf is opgesteld Gins berg, een nieuweling in de internationale voetbalwereld, terwijl de backplaatsen bezet worden door Knudsen en Sven NEDERLAND. Nielsen, spelers die normaal aanvallers zijn en hier dus eigenlijk niet thuis ho ren. Enkele goede voetballers zijn de Denen uit hun team kwijtgeraakt en zij betreden dus het veld met de zelfde vraag die ons allen op de lippen zweeft: „Hoe zal deze wedstrijd eindigen?" Nederland heeft daarentegen het na tionale team kunnen versterken met „Neerlands beste voetballer" Abe Len- tra, die bij de Olympische spelen niet van de partij was. Alberts, die de laat ste tijd een beetje sukkelde, is vervan gen door Boskamp (Ajax), een jeugd- dige speler die reeds in het nationale jeugdelftal uitblonk, maar waarvan nog zal moeten worden afgewacht, hoe hij zich in het nieuwe milieu zal 'Houden. Verder is de Nederlandse ploeg gelijk aan die, welke in Helsinki uitkwam. Techniek. Men kan dus bij Nederland spreken van een kleine versterking, terwijl bij de Denen van een behoorlijke verzwakking sprake is. Hierdoor is men geneigd te menen, dat beide ploegen nu wel aardig aan elkaar gewaagd zijn. Laten wij echter niet uit het oog ver liezen, dat de spelers van het Deense nationale team technisch beter zijn dan vele van onze spelers, hetgeen de Denen in weerwil van hun verzwakking, toch een voordeel op de onzen geeft. En la ten wij niet menen, dat één man, Abe Lenstra, dit kan goedmaken. Wat de wedstrijd ons Zondag zal brengen, moeten wij natuurlijk afwach ten. Onze Oranjehemden zullen onge twijfeld hun uiterste best doen om een zo gunstig mogelijk resultaat tegen de sterke Deense tegenstanders te behalen, maar zij weten zich gesterkt door het feit, dat heel voetbalminnend Nederland de strijd aan de luidsprekers zal volgen en meeleeft met de kansen en tegensla gen- Hier volgen de elftallen Kraak (Stormvogels) v. d. Kuil (V.S.V.) Kaj. Nielsen Wiertz (D.W.S.) .Lenstra (H'veen) Odenthal (Haarlem) Terlouw (Sparta) v. Roessel (Willem II) Boskamp (Ajax) Biesbrouck (R.C.H.) Bennaars (Dosko) Clavan (A.D.O.) P. Petersen S. Andersen E. Terkildsen Per Knudsen Kurt Nielsen Hansen R. Ginsburg Cr. Broegger Svend Nielsen (aanv.) Joergen Johansen DENEMARKEN. Reserves: v. Melis en Tebak (EindhovenLandman (Sparta); Alberts en Hen driks (Vitesse). Reserves: P. Hendriksen E. Hoebben P. Andersen J. Olesen C. Holm H. Seebach. AFD. NOORD-BRABANT K.N.V.B. Programma voor Zondag a.s. 2e klasse B 304 Be Ready 2Veerse Boys 2 White BoysTSC 3 Madese Boys 2Raamsdonk 2 Veerse Boys 3Waspik 2 3e klasse A 307 Dussense BoysWit-Zwart 2 Right 'Oh 2White Boys 2 Waspik 3Be Ready 3 le klasse A 401 HilvariaBerkdijk RielWere Di WSJ—Zigo RKSSSOirschot Vooruit Audacia—Viola 2e klasse A 403 TAC 2—Noad 6 Berkdijk 2Desk 4 Baardwijk 3RKC 3 Zigo 2—SET 3 3e klasse F 412 Nevelo 2—RKSSS 2 Taxandria 5Uno Animo 3 3e klasse I 415 WSC 5-RWB 4 Berkdijk 3-D WC 3 RKC 5Baardwijk 4 le klasse A 501 DeskHaarsteeg 2 Zwaluw 3Heusden 2 Wilhelmina 3—RKDVC 2 RWB 2-Vlijmense Boys 2 Concordia 3Baardwijk 2 2e klasse B 504 RKDVC 3—Helvoirt 2 Haarsteeg 3WSC 4 Concordia 4Herptse Boys Vlijmense Boys 3RKC 4 3e klasse A 506 Nieuwkuijk2J. v. Arckel 2 Engelen—Heusden 3 SC Dëuteren—RKDVC 4 Vlijmense Boys 4Helvoirt 3 3e klasse E 510 TGG 3—RKJVV 3 Nieuwkuijk 3SC Deuteren 2 RKDVC 5—Concordia 5 UITSLAGEN VAN ZONDAG Res. 3e klas B St. Mich. Gestel 2—DESK 2 1—3 RKC 2—WSC 2 3—0 ODC 2—GW 2 4—3 TOP 2—OJC 2 1—2 UNO ANIMO—W.S.C. Voor Zondag staat voor WSC de eerste uitwedstrijd van dit seizoen op het programma en al zijn er op papier alle perspectieven voor winst, practisch gesproken zal het niet meevallen om in Loon op Zand bij Uno Animo de volle winst in de wacht te slepen. Een zekere rivaliteit spreekt hier ook geducht mee en reeds vorige wedstrij den hebben bewezen dat Uno Animo op eigen terrein met eigen publiek tot heel wat in staat is. Met het moreel van de promotie nog in de geest zal Uno Ani mo haar eerste winstpuntje van verleden Zondag trachten te vermeerderen om zodoende haar positie in de derde klasse dit jaar te handhaven. Maar daar staat tegenover dat WSC, wanneer alle wil aanwezig is, een moei lijke tegenstander kan zijn. In dat ver trouwen bestaat er een. goede mogelijk heid dat Zondag succes geboekt kan worden en een meer volledig elftal zijn kans zal benutten. Het tweede elftal speelt te 12 uur nog een ingelaste wedstrijd tegen St. Mi- chiels Gestel 2 op het terrein aan de Parallelweg, terwijl het vierde en vijfde elftal eveneens de competitie gaan in zetten, respectievelijk met een uitwed strijd naar Haarsteeg 3 en een thuiswed strijd tegen onze plaatsgenote R.W.B. 4. A.s. Zondag 3 uur R.W.B,BAARDWIJK. Deze belangrijke wedstrijd maakt deel uit van het zeer magere pro gramma dat voor a.s. Zondag door de KNVB is vastgesteld. Weer eens een plaatselijke ontmoeting, dus tussen RWB en Baardwijk in com petitieverband, iets dat men sinds jaren heeft moeten missen, en mede ook daarom ziet men, nu het Zon dag dan weer zover is, deze derby met meer dan gewone belangstel ling tegemoet. En terecht, want in dien de voortekenen niet bedriegen wordt dit de wedstrijd van het sei zoen. De thuisclub, die met een gelijk spel is gestart, weet maar al te goed dat, wanneer Zondag verloren wordt, zij voorlopig reeds naar het tweede plan zijn verwezen. Baard wijk, dat nog niet aan bod is ge weest, voelt er begrijpelijkerwijze op haar beurt ook weinig voor om met een nederlaag van hun eerste wedstrijd huiswaarts te keren. Een en ander is dan ook de oor zaak dat Zondag een strijd tege moet wordt gezien die aan spanning alles op zal brengen waartoe een plaatselijke wedstrijd in staat kan zijn, daar beide elftallen zich vanaf het begin tot het einde extra in zullen spannen om ieder voor zich de overwinning te behalen. Wie dit uiteindelijk zijn zal, valt niet te voorspellen, daar er zeer weinig of geen krachtsverschil zal blijken te bestaan. Met het oog op de uitzending van de interlandwedstrijd Denemarken- Nederland, en mede ten gerieve van het publiek, begint de wedstrijd om 3 uur. De loketten gaan open om half drie. De fietsenstalling is op 't terrein. De leden en donateurs wordt er langs deze weg op gewezen dat zij vanaf Zondag bij iedere thuiswed strijd hun lidmaatschap- of dona- teursskaart bij 't passeren der con trole moeten tonen. Tevens dringt er het bestuur bij de leden en dona teurs op aan, geen gebruik van de zitplaatsen te maken; wel kunnen zij gebruik maken van de oude in gang van het terrein, n.l. die naast de grote poort. VLIJMEN. R.W.B. 2Vlijmense Boys 2. Vlijmen 2 speelt Zondag a.s. een uitwedstrijd tegen RWB 2; deze ploeg is voor Vlijmen een onbeken de, maar volgens het succes kan Vlijmen op grote tegenstand reke nen. Een voorspelling is niet te wa gen. Boys, de competitie is goed in gezet; gaat zo voort. Vlijmense Boys 3—R.K.C. 4. Vlijmen 3 begint de competitie met 'n thuiswedstrijd tegen RKC 4. De kampioenen van verleden jaar beschikken nu weer over een nieuw elftal; laat dezelfde animo heersen als bij het derde elftal vorig jaar, en successen zijn niet uitgesloten. Boys, succes. Aanvang 12 uur. BERKDIJK. BerkdijkWere Di 02. De eerste wedstrijd van het nieu we seizoen mag dan niet zo succesvol geëindigd zijn, toch is het vertoonde spel geen reden om pessimistisch ge stemd te zijn. Integendeel, wanneer alle wedstrijden zo gespeeld zullen worden, zal menig puntje in ons be zit komen. Were Di liet in het begin al zien dat zij een klas beter waren. Het plaatsen en schieten was bij hen beter afgewerkt en brachten nog al eens gevaar in onze achterhoede. Al gauw had Were Di een „cadeautje" toen keeper de Beer de bal niet goed teruggespeeld kreeg van zijn broer en de Were Di-rechtsbinnen hiervan dankbaar profiteerde. Berkdijk ging nu ten aanval, maar kon niet tot scoren komen, terwijl Were Di bij onze achterhoede, met J. v. Gorp en keeper de Beer aan 't hoofd, geen kans kreeg. Eenmaal dachten we M. v. Boxtel te zien sco ren toen hij, nadat hij vier man had gepasseerd, hard inschoot en de kee per nog net corner kon werken. Even later dachten we hen uit een vrije trap te zien scoren, maar het resultaat was weer corner. Na de rust kregen we een gelijk- opgaande strijd met van weerszij den goede aanvallen, maar die al even goed werden afgeslagen. In deze periode had de keeper van We re Di Vrouwe Fortuna wel aan zijn zijde, toen Emmers tweemaal tegen een tegenstander opschoot en paal en lat redding brachten. In de 30e minuut werkte de Beer een hoge bal niet feilloos weg, wat direct door een kopbal benut werd. Berk dijk gaf de moed niet op, maar kon ondanks enkele mooie kansen, geen tegenpunt maken. Met 02 kwam het einde, na 'n goed gespeelde wedstrijd, die ons optimistisch stemt voor de komen de wedstrijden. A.s. Zondag Hilvaria—Berkdijk. Voor a.s. Zondag staat een lasti ge uitwedstrijd op het programma. Hilvaria is een oude bekende, waar van niet gemakkelijk te winnen is. Zaak is dus dat van het begin af tot het eind wordt gevoetbald. Het zit er in, maar je krijgt het geens zins cadeau. Berkdijk 2—DESK 4. Berkdijk 2 komt dit jaar in de 2e klas uit en zal het niet gemakkelijk krijgen. Zondag komt haar collega DESK 4 op bezoek en we zijn wer kelijk benieuwd wie zal' winnen. Laat ons hopen de sterkste en spor tiefste. Berkdijk 3—DVVC 3. Berkdijk 3 dat vorig seizoen op de eervolle tweede plaats eindigde, krijgt Zondag een lastige concur rent tegenover zich, en willen zij dit jaar hun prestatie prolongeren of verbeteren, dan zal er van de eerste tot de negentigste minuut ge werkt moeten worden. HAARSTEEG. Haarsteeg 2—Concordia 3 1—1. Voor de le klasse van de Onder- aldeling Noord-Brabant speelden de reserves van Haarsteeg Zondag j.l. een thuiswedstrijd tegen het 3e elf tal van Concordia uit Den Bosch. Dit treffen is na een zeer spannen de wedstrijd geëindigd in een I—1 gelijk spel, een uitslag die de ver houding zeer goed weergeeft. Toch was het de thuisclub die 't beste spel vertoonde; over alle linies was zij iets sterker dan haar tegen standers en vooral voor de rust ont stonden er voor het Concordia-doel vele gevaarlijke momenten. Uit een van deze aanvallen was het ten slotte de middenvoor v. Helvoirt die de stand op 1—0 wist te bren gen. De tweede helft was een meer ge- lij kopgaande strijd, de wederzijdse defensie kon de aanvallen gemak kelijk weerstaan en de doelwachters behoefden slechts sporadisch in te grijpen. Toen ieder zich reeds met de uitslag had verzoend, wist echter de Concordia-midvoor in de aller laatste minuut nog te scoren en zo doende een gelijk spel uit het vuur te slepen. KAATSHEUVEL. Zondag a.s. begint weer de nieu we korfbalcompetitie. Hieraan zal door één 12-tal worden deelgeno men daar wij wel over twee 12-tal- len, doch niet over voldoende re serves beschikken. De opstelling is enigszins gewijzigd met die van de vorige competitie. Naast enkele se nioren spelen vele junioren mee. Het zal hun de eerste wedstrijden wel niet meevallen, maar wanneer zij hun uiterste best doen, zullen zij wel in staat zijn resultaten te be reiken. De eerste wedstrijd is een thuis wedstrijd en wel tegen de sterkste club van onze afdeling, n.l. ZIGO uit Tilburg. Aanvang van de wed strijd 12 uur. De Raad van de gemeente Vlijmen had j.l. Woensdag een vrij lange en belangrijke agenda te behandelen. Belangrijk in deze vergadering was vooral het protest dat een 7-tal inwoners van Vlijmen hadden doen horen tegen de ontei gening van hun grond, die was bestemd voor de doorbraak van Pastoriestraat naar 't Plein de raad kon aan deze maatregelen ingevolge rechterlijke beslissing niest veran" deren en bijgevolg werd het protest verworpen. Na lange beraadslaging besloot men ook voor Vlijmen een A-oopavond in te stellen, voorlopig bij wijze van proef. steld. Men zal best tevreden zjjn De heer v. d. Ven vroeg ook óf ide mensen voorlopig niet hun be drijf konden blijven uitoefenen, maar de voorzitter wees er op, dat het werk veel haast had. Voor 1 April volgend jaar moest alles klaar zijn speciaal het wegtracée zou men zeer spoedig nodig heb ben, want de kabels gingen er al gauw in. Nadat wethouder Berkelmans nog eens nadrukkelijk er op gewe, zenn had dat niet Burgemeester en Wethouders de eigenaars met de sterke arm van hun grond verwij derd hadden, maar dat dit inge volge een rechterlijke uitspraak was gebeurd, werden beide brieven voor kennisgeving aangenomen. Nadat het vacantiegeld ook voor het gemeentepersoneel van Vlijmen was vastgesteld en men besloten had een lening aan te gaan van 20.000.—, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, werd het netelige probleem van de winkel sluiting aangesneden. Naast diverse aanvragen om sub sidie, die behandeld zouden wor den bij de begroting, bevond zich bij de ingkomen stukken ook een schrijven van zes grondeigenaren in de doorbraak PleinPastoriestr. en een schrijven van de heer van Vught, waarin protest werd aange tekend tegen het feit dat zonder meer rond het onteigende terrein prikkeldraad was getrokken, zon der dat er al een regeling tot scha deloosstelling of iets dergelijks was getroffen. Genoemde eigenaars verzochten de raad de maatregelen tot onteigening achterwege te la ten totdat er een schappelijke re geling was getroffen, of een billij ke prijs was vastgesteld. De heer v. d. Meerendonk vroeg of het inderdaad al zo ver was, dat men de zaak af kon sluiten, waar op de voorzitter antwoordde, dat de raad in Februari j.l. tot ontei gening had besloten en dat thans de rechtbank de inbezitneming van de grond had uitgesproken. Het gemeentebestuur had volkomen de wettelijke procedure gevolgd. De heer Dekkers was het er in het geheel niet mee eens, dat zon der meer die prikkeldraad werd aangebracht de betreffende eige naars wisten van niets en zagen nu plotseling hun grond en hun be drijf, op een waarvan bijv. 600 kippen zaten, afgesloten. Talloos zouden de moeilijkheden zijn waar mede deze mensen zouden komen te zitten. Als ik geweten had, aldus de heer Dekkers, waartoe deze ont eigening leidde, dan had ik toen zonder meer niet toegestemd. De mensen weten thans absoluut niet waaraan en waaraf. De voorzitter wees er als ant woord op, dat hier geen taak meer lag voor de raad, noch het ge meentebestuur, het was eenvoudig de uitvoering van een rechterlijk vonnis. En de schadeloosstelling zou oepaald worden door een door de rechter te benoemen commis sie. Op een vraag van de heer van de Ven zei de voorzitter, dat de belangen van de getroffenen zeer zeker bij de commissie in goede handen zouden zijn. Degenen die land. of tuinbouwbedrijf bezitten, worden met grond schadeloos ge- EEN KOOPAVOND OF NIET. Gehoord de plaatselijke Midden stand en de Kamer van Koophan del te 's Bosch stelden B. en W. voor op Vrijdagavond gelegenheid te geven de winkels open te hou den. De heer Wijkmans maakte hier grote bezwaren tegen. De arbei dersgezinnen hadden al voldoende gelegenheid om hun inkopen te doen. Hij begreep de middenstand I trouwens niet. Zij bevorderen met het openstellen van hun winkels op Vrijdagavond, dat de arbeiders onverantwoorde uitgaven doen. De schuldboeken, die al zo vol stonden, zouden nog voller wor den. De grootwinkelbedrijven kon den op dergelijke avonden prach tige lichtreclame maken en de kooplust tot zich trekken daar moesten de mensen wel contant betalen, met het gevolg dat zij de volgende dag bij hun eigen winke lier in het schuldboek zouden ko men te staan. Hij was principieel tegen een koopavond. De heer Samuels wees er op, dat de mensen tot 6 uur nooit weg konden, hij zag geen enkel bezwaar tegen een eventuele koopavond. Waarop de heer Wijkmans vrij he-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6