MA1WTR DE LSHGSIHMI Waalwijkse en Langsiraatse Courant 3ÜUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLUMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG VERGADERDEN. MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZÜHH 75e JAARGANG No 79 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" BEEEDIGING EN INSTALLATIE NIEUWE SECRETARIS. De leden van de Waalwijkse ge meenteraad zullen a.s. Woensdag om 7.30 uur in openbare vergade ring bijeenkomen ter beëediging en installatie van de nieuwe gemeen tesecretaris, de heer N. Vlaar, die in et ingang van 1 October in func tie treedt. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer W. Quik slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het pro- paedeutisch examen werktuigbouw kundig ingenieur. OUDEN VAN DAGEN „HET GAAT GOED MET DE WAALWIJKSE OUDJES". Donderdagmiddag waren heel wat leden van de R.K. Bond voor Bejaarden en Gepensioneerden in het Gildenbond-café bijeengekomen om deel te nemen aan de jaarver gadering die de Waalwijkse afde ling zou gaan houden. Deze vergadering werd bijge woond door de Weleerw. Heer Ad viseur Kapelaan Wassenberg en de Diocesane Voorzitter van de R.K. Bond, de heer Unnik uit Zeven bergen. Voorzitter van Eggelen opende deze vergadering en verwelkomde iedereen. ,,Onze afdeling", aldus de voorzitter, „kan zich, ondanks critiek en tegenwerking, verheugen in grote bloei. We hebben 108 le den en 176 donateurs". Acht leden hebben het afgelopen jaar hun gouden bruiloft gevierd en 1 zijn zilveren 11 zijn er overleden. De voorzitter gaf een opsomming van wat door de Bond allemaal was bereikt en hij noemde ö.a. twee maal vrije toegang tot een circus voorstelling en tot de Ronde van Waalwijk; de opening van de Ker mis, waarvan de baten bestemd waren voor de vernieuwing van het biljart, welke bijeenkomst in Tha lia wel niet aan de verwachtingen had voldaan, maar toch had men alle leden nog een flinke peperkoek kunnen overhandigen, en het geld voor het biljart was er toch geko men en nu was dit weer als fon kelnieuw en kon wedijveren met de beste uit Waalwijk. In overleg met het K.A.B.-bestuur had men ook weten te bereiken, dat het café 's zomers geopend was. „En ondanks dit alles", vervolg, de de voorzitter, „stuiten we dik wijls op onaangenaamheden en ontevredenheden' In het lokaal ging alles goed en het was er ge zellig, maar daar buiten was niet alles even goed. Hij liet maar bui ten beschouwing wat het bestuur allemaal ter ore was gekomen. En hij vergeleek de afdeling met een schip waar aan de een of andere kant muiterij wil uitbreken. „Maar de kapitein met zijn officieren zullen onwrikbaar het roer in de hand houden. Laat de leden bij ons komen als ze iets hebben; het wandelpark, de straat en de ven sterbank bij de Gruyter waren toch niet de aangewezen plaatsen om bezwaren te uiten", Tenslotte wenste hij allen een prettige en leerzame middag. Hierna las de heer Simons het jaarverslag van de secretaris voor «en de notulen van enkele vergade ringen, ook van de bestuursverga dering. terwijl hij tenslot/e een tfinarjcieel overzicht gaf, waaruit 'bleek dat de vereniging geen reden tot klagen had, maar toch ook weer niet al te royaal hoefde te zijn. De heren van der Wiel, van den Bogaerd en van Hooft werden be noemd in de controlecommissie. De diocesane voorzitter, de heer Unnik, kreeg vervolgens het woord en hij sprak eerst enkele behar- tenswaardige dingen tot bestuur en leden, waarna hij enkele woor den wijdde aan de Noodwet Ou derdomsvoorziening, ten onrechte vaak Noodwet Drees genoemd. Hij ■wenste niet na te gaan waar ieder een recht op had; waren er leden die meenden te moeten reclame ren, dan konden zij zich vervoegen bij het bestuur van de afdeling, bij het hoofdbestuur of bij de heer Handgraaf, die maandelijks in de Gildenbond zitting hield. Hij sprak ook over het nut van en over de gang van zaken in de organisatie, had woorden van lof voor de Waalwijkse afdeling, „het gaat voortreffelijk met de Waal wijkse oudjes", zei hij, en sprak tenslotte de hoop uit dat de man nen zich bewust zouden zijn, dat ze op grond van hun lidmaatschap goede propagandisten voor de Bond moesten zijn. De adviseur, kapelaan Wassen berg, had tot zijn vreugde gehoord, dat het in Waalwijk goed ging met he Ouden van Dagen en hij hoopte dat de bond mocht groeien en bloeien. Als practised punt drukte hij de leden op het hart, om, nu zij meer tijd hadden dan vroeger, eens een keer de kerk binnen te lopen. De heer van Seters, door de K.A.B. toegevoegd als lid van het bestuur, verklaarde, dat de K.A.B. steeds graag haar medewerking zou biijven geven aan de Ouden van Dagen. Zomer en winter ge noot men thans gastvrijheid in het gebouw, of men nu lid was van de Bond of niet, en van welke ge zindte men ook was. Noch de Bond (trouwens die stond hier eigenlijk grotendeels buiten) noch de K.A.B. konden bijvoorbeeld de hoge ver- warmingskosten - dragen. Men hoopte dan ook dat het gemeente bestuur een royale subsidie zou geven. Bij de rondvraag was de heer v. Mier de spreekbuis van een aantal leden, die het een en ander op hun hart hadden. Zo waren er ve len die nog nooit het reglement hadden gezien, maar voorzit.er v. Eggelen beantwoordde dit door 't reglement voor te lezen en zo wa- c. nog enkele andere grieven, maar de heren achter de groene tafel wisten alles goedsmoeds op te lossen tot volkomen tevredenheid van de vergadering. Besloten werd bijvoorbeeld ook nog om het geld dat in kas was grotendeels naar de spaarbank te brengen, terwijl voorts de leden op het hart werd gedrukt de kran, ten in het café te laten liggen en niet aanstonds in te palmen. Toen voorzitter van Eggelen de vergadering sloot, sloot hij een prettige en geanimeerde vergade ring. EEN KEURIGE NIEUWE DROGISTERIJ. Als we ooit van een nieuwe win kei hebben kunnen zeggen, dat het een aanwinst was voor de gemeen te, dan kunnen we dat toch zeker nu doen, nu we op het oog hebben de prachtige nieuwe winkel, waar in de heer D. van Oss-van Buren zijn drogisterij ,,De Pelikaan" zal gaan onderbrengen. Met deze nieuwe zaak is de hoek Stationsstraat een zeer markant en bouwkundig verantwoord punt ge. Worden. Zowel van binnen als van buiten heeft het betreffende pand een ge heel nieuw aanzien gekregen. De grotendeels in gele steen opgetrok, ken pui maakt een frisse indruk, drie grote etalages, een in de Sta tionsstraat en twee in de Bern- hardstraat, bieden niet alleen de eigenaar gelegenheid zijn duizend en een drogisterij-artikelen op ro yale wijze te exposeren, maar ver, hogen ongetwijfeld het aanzien van de Stationsstraat, die met de Markt meer en meer de belangrijke Waal wijkse winkelstraat zal gaan wor den. De winkelopstand, die vervaar digd is door de fa. Haasdijk uit Rotterdam, is bijkans uniek dooi de doeltreffendheid en de smaak waarmee hij is ingericht. Op be paald vernuftige wijze is hier ge woekerd met de toch grote ruimte, maar dat is nodig natuurlijk, want een drogist beweegt zich in een doolhof van artikelen en artikel tjes. De aannemers hebben met deze winxel een zéér mooi stuk werk in uiteyst korte tijd opgeleverd. De fa's van Huiten en Coppens waren de aannemers, de fa. L. Bijnen ver zorgde het schilderwerk, terwijl het lood, en zinkwerk het sani tair werd verzorgd door de fa. E. Dekkers, de fa. J. v. Dongen zorg de voor de electriciteit. Zij allen hebben gezorgd, dat de heer Van Oss de beschikking krijgt over een werkelijk keurige winkel, die een sieraad is voor Waalwijk en onge twijfeld een hele vooruitgang be tekent in de geschiedenis van de ze druk beklante zaak. De winkel wordt a.s. Vrijdag 3 October geopend. HET VRIJE TONEEL.. Vrijdagavond werd het Kunst kringseizoen geopend met een op voering van het toneelstuk „Het witte schaap van de familie" van L. du Garde Peach en Jan Hay. „Het Vrije Toneel" dat hier z'n eerste uitvoering gaf na het grote verlies van z'n grote leider, de kun stenaar Cor Ruys, heeft ondanks deze omstandigheid met de opvoe ring van dit stuk in Waalwijk zeer veel succes geoogst, en daartoe was alle reden, daar het stuk volop ge legenheid geeft om het publiek hartelijk te doen lachen en de spe lers op bewonderenswaardige wijze hun taak vervulden. Antoon Ruys verving z'n broer Cor in de hoofd rol op uitstekende wijze. We kunnen begrijpen dat de re censies in de pers en de ontvangst bij het publiek overal in den lande enthousiast zijn, daartoe geven de vele grappige situaties, de humoris tische dialogen en vooral het spel van de artisten alle aanleiding. Als we het stuk op zich zouden gaan ontleden, dan zou het met ma tig moeten worden bestempeld, zo zelfs dat 't soms op een dood spoor liep en dan weer de vergeetachtige dominee de situaties moest redden. Hij deed dit op originele en heel geestige manier, en alles bijeen heeft „Het Vrije Toneel" weer schitterend toneel gespeeld en het publiek een gezellige avond be zorgd, die veel belooft voor het a.s. seizoen. Aan 't begin van de avond heeft de voorzitter van de Kring voor Kunst en Wetenschap, de heer Ge rard Verwiel, de pas overleden lei der van „Het Vrije Toneel", de heer Cor Ruys, in welgekozen en harte lijke woorden herdacht. NATIONALE RESERVE WAALWIJK. Door de overheidspersonen onzer gemeente zal in de kortst mogelijke tijd een commissie, genaamd; „Steunt Wettig Gezag", in 't leven worden geroepen. Haar taak zal zijn, een duidelijke voorlichting te geven van de belangrijkheid der Nationale Reserve. Het is ten zeerste toe te juichen dat niets wordt nagelaten om nu, nu de tijd er zich nog voor leent, een zo sterk mogelijke weerbaarheid te berei- ken. Maandag 21 September j.l. is nog te Rotterdam voor duizenden vrij willigers der Nat. Reserve naar vo ren gebracht de noodzaak van dit instituut, door overheidspersonen onzer regering, o.a. Minister van Oorlog Ir. C. Staf, Prof. Romme, Dr. Schouten en Vorrink. Een te grote laksheid is er bij ve len, een gemakzucht, die absoluut moet verdwijnen. Niets mag te veel zijn, om 't zo kostbare bezit: behoud van de vre de, te waarborgen. Dit moet door een ieder worden beseft. Worden begrepen door jullie man nen van de lichtingen '40'45 die de verschrikkingen van de oorlog hebben gekend, maar toen machte loos waren. Doch nu kunt gij U inzetten, U in dienst stellen voor het vader land, meewerken de terugkeer van de door U allen gekende oorlogs ellende te voorkomen. Wij doen dan op de eerste plaats een beroep op U, mannen, maar ook in niet mindere mate op ieder rechtgeaard Nederlan^gr, die niet gebonden is aan militaire verplich tingen. Kortom, allen die de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en de 50 niet zijn gepasseerd. Begrijp Uw plicht! Pak aan, en meld U voor de Nat. Reserve. Voor aanmeldingen en inlichtin gen kan men zich, naast afd. Mili taire Zaken (gemeentehuis) wen den tot één der hieronder genoemde adressen: W. J. v. d. Gouw, Canadesestr. 5. L. D. v. Seist, Resoyensestr. 122. A. v. Hilst, Laageinde 69. G. N. de Graaff, Stationsstr. 30. C. v. Nimwegen, 2e Crispijnstr. 58. ONDERLING CONCOURS LANDELIJKE RIJVERENIGING „PRINSES IRENE". Begunstigd door prima weer werd Zondag het uitgestelde concours gehouden. Onder flinke belangstelling voor deze mooie sport startten om ca. half twee de ruiters van onze trotse rijver. „Prinses Irene". Begonnen werd met de parade, waarna 't officiële achttalnummer op haast volmaakte wijze gereden werd, waarvoor zij dan ook een harteljjk applaus kregen. Bij de stoelendans ging het niet alleen over paardrijden, maar ook over het technisch opstellen van de ruiter en de ruiter die het laatst overbleef, heeft het heus niet ge makkelijk gehad. Het Tally Ho-nummer was een en al durf, honderd meter stap, honderd meter draf en honderd vijftig meter galop; het was een lust om te zien hoe de paarden met hun kranige ruiters over het veld daverden, een en al moed en behendigheid; hieraan kon men zien dat „Prinses Irene" over pri ma ruiters beschikt, het was een en al spanning wat dit nummer bracht Het zaklopen was het komische nummer van het programma en 't publiek had dan ook de grootste lol als een van de ruiters zand ruiter werd. Bij de vrijheidsdressuur vielen de verrichtingen op van M. v. d. Berg en C. v. d. Broek, deze legden hun paarden plat tegen de grond en met het grootste gemak fietste L. Klijn er over heen. Het springconcours verliep ook volgens plan, al hadden sommige ruiters wel wat pech met hun paarden. De rijver. „Prinses Irene" kan met een gerust hart voor de toe komst verder oefenen, de geest on der de vereniging is prima, met veel jonge krachten en alle mede werking van alle liefhebbers van de mooie paardensport. De uitslagen waren Stoelendans 1. Jan v. Nooij, 2. J. v. Dalen, 3 N. Kroot, 4 P. Kroot. Zaklopen 1 W. v. Huïten, 2 A. Klerks, 3 J. v. Noojj, 4 B. Keetels. Tally Ho 1 J. v. Dalen, 2 H. v. Heesbeen, 3 B. Keetels, 4 A. Klerks. Springconcours 1 J. v. Nooij, 2 L. Klijn, 3 Chr. Pullens, 4 P. Kroot. COLLECTES. Van 20—26 October zal er in onze gemeente een collecte gehou den worden voor de vluchtelingen. Deze collecte wordt georganiseerd door de Nationale Commissie voor vluchtelingenhulp. Op 22 en 23 October zal de Chr. Vereniging voor Instandhouding van Arbeidskoloniën eveneens een collecte houden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden bril, blauwe overall, baddoek en ondergoed, ceintuur, damesportemonnaie, damesschoen, zakje met wol, blauwe rozenkrans, portemonnaie met inhoud, ladder en deurraam (achtergebleven op Midenstandsmarkt), vulpen, hoofd doek, herenrijwiel. Verloren gouden trouwring, Hol landse Herder, Mechelse Herder, vulpotlood, damesportemonnaie, Duitse Herder, gouden scapulier medaille, bedrag van 11.gou den hangertje, zwart lederen porte feuille met inhoud, grijze ceintuur, blauwe vulpen, blauwe vulpen, paarlen halssnoer. AGENDA. Dinsdag 30 September: 9.30 uur bestuursvergadering „Oefening en Vermaak". Woensdag 1 October: 8 uur repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak". Zondag 5 October: 12 uur repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". -1... GEVAARLIJK kruispunt te SPRANG IN DE WEG WAALWIJK—TILBURG. A.N.W.B. dringt bij Ged. Staten op verbetering aan. De toeristenbond A.N.W.B. heeft er in een uitvoerig schrijven bij 'i College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant met klem op aangedrongen, dat er maatregelen zullen worden getroffen ter bevei liging van het kruispunt te Sprang in de provinciale weg Waalwijk- Tilburg. In de afgelopen zes jaar zijn op dit gevaarlijke punt tien ongevalen gebeurd, waarbij een do de te betreuren was en voorts vier zwaar en acht licht gewonden. De A.N.W.B. heeft als beveili gingsmaatregelen o.m. voorgesteld liet verkeer op de zijwegen te ver plichten te stoppen alvorens het kruispunt te passeren en op alle toeleidende wegen een geel flik kerlicht aan te brengen opdat "het verkeer hierdoor geattendeerd wordt op de komende gevaarlijke kruising. Voorts wil de Bond het uitzicht op dit kruispunt verbeteren door de uitmonding van de Kerkstraat te verleggen naar rechts, waardoor tevens een rechtstreeks oversteken voor het verkeer van de zijwegen onmogelijk wordt gemaakt. EEN A.N.W.B.-AVOND. - Op Woensdag 1 October zal de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. een pre- paganda-avond organiseren, die voor Ier den en niet-leden vrij toegankelijk is, in de zaal Elshout, Grotestraat 140. Door een speciale A.N.W.B.-film, een causerie en een uitgebreide tentoonstel ling zal op prettige wijze doel en werk van de Bond nader worden bekend ge maakt. Ook over de zo populaire We genwacht zal een en ander worden ver teld. Men zie ook de advertentie elders in dit blad. I DE BOUW, VAN DE NIUWE KERK GEGUND. De Hoogeerw. heer Deken Rooij ackers deed "Zondagmorgen in alle H. Diensten aan zijn parochianen de verheugende mededeling dat thans, na het overwin nen van tal van moeilijkheden, de bouw van de nieuwe kerk is aanbesteed en gegund aan de Fa. de Bont v. Hul ten uit Nieuwkuijk voor een bedrag van j 370.000.De kosten voor verwar ming en verlichting zullen nog komen op j 35.000.zodat de totale kosten zul len bedragen 405.000. De kerk zal vermoedelijk in het voor jaar van 1954 gereed zijn. FANCY-FAIR Kon. Eik. R.K. Harmonie Beatrix. Een prima verzorgd fancy-fair in een stemmige zaal werd Zaterdagmiddag door de E.A. heer Burgemeester Snels geopend. Dit driedaags fancy-fair, dat gehouden wordt in de gymnastiekzaal is georganiseerd ten bate van het Instru mentenfonds der Kon. Erk. R.K. Har monie Beatrix. Bij de opening waren aanwezig de Eerw. heren geestelijken, Notaris Schreurs en Mevr. Schreurs, vertegenwoordigers van diverse vereni gingen uit Drunen en tal van andere belangstellenden. De voorzitter der Har monie de heer L. van Drunen, richtte «en hartelijk welkomstwoord tot de aan wezigen. Spreker zei het volgende Van harte heet ik U hier welkom. Het is een eer en war? voldoening voor allen, wie het doel en streven van de Kon. Erkende R.K. Harmonie Beatrix met haar drumband ter harte gaat, thans bij de opening van haar Fancy-fair, ten bate van het iostrumentenfonds zo'n schare van belangstellenden te mogen begroeten, belangstellenden vooral van het geestelijk en burgerlijk bestuur van ons Drunen. Dat het Fancy-Fair-comité U kan ontvangen en zaalruimte heeft om een Fancy-Fair te kunnen houden, heeft zij te danken aan onze Hoogeerwaarde heer Deken, die spontaan de gymnastiekzaal voor dit doel heeft willen afstaan. Mijnheer Deken onze dank. Onze dank ook aan de Edelachtbare heer Burgemeester, die bereid gevonden werd het Fancy-Fair te openen, tevens het gemeentebestuur dat de nodige ver gunningen heeft willen verlenen. Zo zijn de voorbereidingen thans ten einde en het eigenlijke werk staat te be ginnen. De samenwerking van het bestuur en leden van de harmonie met enkele heren die dadelijk bereid gevonden werden hun medewerking te verlenen, waarvoor ik hen hartelijk dank zeg, schiep deze fan- cy-rair. Aan samenwerking dankt onze har monie haar bestaan en het bestaansdoel voor onze leden is een nuttige aan gename ontspanning, terwijl zij het cui- iureie leven in Drunen helpt bevorde ren, door te trachten haar muzikale presp taties zo hoog mogelijk op te voeren. Daarom nogmaals van harte welkom nu wij op de drempel staan van de ope ning van het Fancy-Fair, welkom gij medewerkers en medewerksters, die naar dit ogenblik maandenlang volhardend hebt toegewerkt. Het tancy-fair-comité wacht nu in deze dagen met spanning, op de daad werkelijke deelname van allen, wie het culturele leven van Drunen, vooral de muziek ter harte gaat, om het zo goed voorbereide werk te bekronen. In de komende fancy-fair-dagen vra gen wij Uw bezoek, Uw steun, Uw of- ter en medewerking; U steunt dan het instrumentenfonds van onze harmonie Beatrix. Moge het Fancy-Fair aan alle ver wachtingen voldoen. Ik dank U. De E.A. heer Burgemeester, die de opening verrichtte, begon met de Har monie geluk te wensen met de zo pas verkregen Koninklijke erkenning. Spreker had alle lof voor de wijze waarop dit fancy-fair was verzorgd. Spreker had, en zeker - zo verwachtte hij - velen met hem, de groei en ontwikkeling der ver eniging vooral de laatste jaren met be langstelling gevolgd. De reorganisatie en al wat daarna gevolgd is, moet, aldus spreker wel enige duiten gekost hebben en het zal dan ook niemand verwonde ren dat men thans een beroep doet op ieders portemonnaie. Nu dit gedaan wordt zal zeer zeker iedereen graag zijn steun geven, want de vereniging die in het verleden zijn bestaansrecht zo dui delijk heeft bewezen, heeft daar recht op. Spreker vond het initiatief voor het houden van een fancy-fair zeer goed. Het is, aldus spr., altijd nog beter om door zelfwerkzaamheid en actie de nor dige middelen bijeen te brengen, dan steeds maar weer een beroep te doen op de overheid. Met de wéns dat dit fancy-fair in alle opzichten zou mogen slagen, opende 'Spreker dit driedaags oord van pret en vermaak. Een fancy-fair dat vooral uitblinkt door zijn prima verzorging. Er is werke lijk niets nagelaten om de stemming en de prettige sfeer op te voeren en te ver hogen. Prachtige stands, prima buffet, goed orkest en bovenal zeer fraaie prij zen. Als men nog een avond gezellig heid wil beleven, dan hedenavond naar dit fancy-fair, waar tevens om 11 uur de trekking zal plaats vinden van de grote loterij. won in 3 sets van Klare en in 2 sets van v. Rijswijk; P. Brok in 3 sets van J. v. d. Linden en in 2 sets van Klare, en v. Rijswijk. J. Janssen won in 2 sets van Klare en v. Rijswijk. Ook het dubbelspel wisten v. d. Aa en Brok in 3 sets te winnen van v. d. Lin den en v. Rijswijk. AANRIJDING. Donderdagmiddag werd de 18-jarige van der Aa, toen hij van zijn werk bij de fa. Zaalberg l^Uam, bij het oprijden van de Prov. weg door een auto aan gereden. De jongen werd tegen de grond geslagen en bleef bewusteloos liggen. De ontboden geneesheer Dr. Martens uit Vlijmen constateerde hersenschudding en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis in Den Bosch overbrengen. OPDRACHT. Aan de fa. de Bont-van Huiten alhier is opgedragen de bouw van een nieuwe kerk te Drunen voor de som van 370.000.De architect is de heer van de Leur uit Nijmegen. EEN A.N.W.B.-AV OND. Op Vrijdag 3 October a.s. zal de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. een propaganda-avond orga niseren, die voor leden en niet-leden vrij toegankelijk is, in de zaal van het Pa tronaatsgebouw. Door een speciale A. N. W. B.-film, een causerie en een uit gebreide tentoonstelling zal op prettige wijze doel en werk van de Bond nader worden bekend gemaakt. Ook over de zo populaire Wegenwacht zal een en ander worden verteld. Men zie ook de advertentie elders in dit blad. TONEEL. Door de toneelvereniging Kunst en Genoegen is in studie genomen het zo zeer bekend staande en boeiende toneel stuk „Moeder". Men zal met dit drama in drie bedrijven van de bekende toneel schrijver Arie v. d. Lugt voor het voet- Echt treden op de Zondagen 19 en 26 October a.s. V.K.A.J. Enige tijd geleden is alhier opgericht een katholieke jonge meisjesvereniging beter bekend onder de naam van Kajot- sters of de V.K.A.J. Zij zullen voor het eerst in het openbaar optreden met een bonte avond, die gegeven zal worden op Zondag 5 October a.s. in de zaal van café M. Achten. Aan deze avond zal de toneelclub van de plaatselijke jeugdbeweging medewerking verlenen. Al met al belooft het een amusante avond te worden. SCHEEPSWERF DE HAAN G OERLEMANS. De scheepswerf De Haan Oerle- mans alhier zal zijn aandeel krijgen in de levering van 32 mijnenvegers voor de Nederlandse Marine, waarvan er 18 ge bouwd worden voor Amerikaanse reke ning en 14 uit het tegenwaardefonds. TUINBOUWCURSUS. Vanavond zal de Tuinbouwcursus die gegeven zal worden door de heren D. v. d. Brink, Vinkevleugel en A. v. Herpt met de officiële openlngsles beginnen. Ruim, 30 cursisten hebben zich opge geven. TAFELTENNIS. Het eerste team van de Elshoutse ta feltennisclub De Smashers heeft gespeeld tegen Heusden en met 82 duidelijk zijn superioriteit laten blijken. A. v. d. Aa VOOR ONZE MILITAIREN. Op uitnodiging van het plaatselijk co mité van Protestans Interkerkelijk Thuis front (P.I.T.) te Sprang-Cap.elle, sprak j.l. Donderdagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier de Weleerw. Heer Ds. j. Fokkema, vroeger predikant al hier, lid der Tweede Kamer, over de geestelijke verzorging der militairen. De samenkomst die matig bezocht was stond onder leiding van de voorzitter van de plaatselijke afdeling van P.I.T., Ds. M. J. Mulder, die na opening de aan wezigen welkom heette, in 't bijzonder Ds. Fokkema, en er op wees dat het P.I.T., dat aanvankelijk was opgericht ter verzorging van onze jongens in Indië, ook nadat Indië voor ons verloren was gegaan, toch is blijven voortbestaan en thans met Pro Rege, de bond voor mi litairen die reeds voor de oorlog bestond, d e zorg voor onze militairen in het va derland op zich heeft genomen. Ds. Fokkema, hierna het woord ver krijgende, _zegt dat hij ,die spreekt over het militaire leven, meestal geen aan dachtig gehoor heeft, omdat men angst heeft voor de dreiging van een oorlog, angst voor Rusland, welke dreiging voor ons land ontzaglijke uitgaven voor mili taire doeleinden meebrengt. Voor de christen, die zich in alles laat leiden door Gods Woord, moet dit echter an ders zijn. Er is geen enkel terrein in ons leven of de mens heeft er te staan in de dienst van Jezus Christus. Daarom is hier voor ons een geweldige taak, een roeping te vervullen, in gebondenheid aan Gods Woord. Wanneer het er op aan mocht komen heeft ook Nederland er voor te zorgen dat het paraat is, want het gaat om de vrijheid. Het Protestans Interkerkelijk Thuis front heeft zich met de zorg voor onze jongens die in militaire dienst gaan be last, het meest wat betreft de geestelijke zorg, en ook voor de achtergelaten be trekkingen. Die zorg bestaat in het Op richten van nieuwe en het instandhou den van reeds bestaande militaire tehui zen, om voor de jongens alzo die sfeer te scheppen die 't dichtst bij het leven

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1