woens dag-prijzen SLOTAGGOORD WAALWIJK 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 1 OCT. 4.95 5.50 5.95 6.95 7.95 's-HERTOGENBOSCH VROOM DREË8MAM TILBURG - HELMOND Raad van Sprang-Capelle Christelijk Volksonderwijs in beroep bij Ged. Staten. GEEN VOETBAL OP ZONDAG. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Gestreepte pyjamaflanel in nieuwe moderne dessins, 70 cm. breed, 3Q per meter I SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Aardig halfwollen 3U kousje in links ribweefsel, 1 20 maat 4 kleine stijging per maat. Koordwol, 100°/0 wol, breit bijzonder voordelig. In marine, bruin, grijs, bordeaux, groen en babykleuren, 100 gram 1 95 EEN PRACHT AANBIEDING hoge bruine kinderschoenen met dubbele crêpe zool, leer gevoerd. Ook met gesp en «warme voering. Maten 20-21 22-23 24-27 28-31 32-35 Herenshawl van zuiver wol in 10 verschillende ruiten, zeer fijne najaars- 95 dessins Jmu Luxe boodschaptas met treksluiting en geheel met leder afgewerkt, emmer model. In groen, a 75 bruin of ruitstof TT» Kop met schotel, fraai hoog model, porselein met blauw decor Fantasie dameszakdoekje, prima zephir, leuke «72Lc dessinsJL O Zachte Engelse caramels, een voortreffelijk sn, artikel, 200 gram 43 Gesneden augurken, zoet zuur, prima kwaliteit, per potJW Kinderschortje in diverse leuke ruitjes. Wasecht in rood, bleu en wit, qqc 2-4 jaaryö Make-up zakje in diverse kleuren plastic. Flinke maat, geschikt voor ZLQc iedere damestas O/ Tweepersoons zijden bed sprei met fraaie borduursels en volants, in terra en groen, 215 x 210 cm. Kindernaaidoos met fosse inzetbak, aardig chintz dessin, stevige uit voering moeten worden, en dit zou nader wor den bezien. De heer Brouwer dankte voor de ge legenheid die oók de anderen kregen om hun wagens aan de man te brengen. De begrotingswijziging waarin alle in deze vergadering verleende credieten wa ren samengevat, leverde geen stof tot discussie en zo was men gekomen aan het laatste punt de benoeming van een commissie van advies inzake vordering woonruimte. DE HEER L. KNEPFLÉ IN WONINGCOMMISSIE. De leden die tot nog toe zitting had den gehad in de commissie van ladvies waren, de heer Kamperman, voorzitter, 14, van Eijk met 15, Kees met 114 én van Seters. Alle leden hadden zich wederom beschikbaar gesteld met uitzondering van de heer Dalleu. De voorzitter had zeer veel waardering voor het werk, dat de heer Dalleu met grote objectiviteit en grote toewijding had verricht. Om zijn plaats in te nemen was door B. en W. bereid gevonden de heer L. A. Knepflé, wonende op het Vredes- plein, alhier. De stemming had tot resultaat dat de heren Kemperman met 15, Knepflé met 15, van Eijk met 15, Kees met 14 en van Seters met 9 stemmen waren gekozen, de andere stemmen vielen op de heer Duyvelaar 2, de heer Verdoorn 2, de heer v. Wel 4, de heer Brouwer 1 en mej. Pullens maatschappelijk werkster 1; er waren 15 stembriefjes ingediend, op een waarvan de ruimte achter een naam blanco was gelaten. De heer Kemperman sloot zich gaarne aan bij de woorden die de heer Burge meester tot de heer Dalleu had gericht. Hij had hem steeds gekend als een man die zijn uiterste best deed te doen wat in zijn vermogen lag voor de huisvesting. Namens de hele commissie betuigde hij hem zijn hartelijke dank. WINKELSLUITING OP ZONDAG. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat er een brief was ingekomen van de Minister van Economische Zaken, waarin werd opgemerkt dat in de verordening op de Winkelsluiting niet was vermeld van hoe laat de winkels op de speciale Zon dagen geopend mochten zijn; deze spe ciale Zondagen zijn; de Zondagen in de Kermisweek, de Zondag voor Sinter klaas en de Zondagen in de week van 11 t.m. 22 Juni, de Antoniusfeesten. B. en W. had de tijd ontbroken om met een voorstel dienaangaande te ko men, maar, meende de voorzitter, deze kwestie kon zo wel even geregeld wor den. Persoonlijk dacht hij dat het beste was om de winkels vanaf 10 uur open te stellen; maar de heer Meys Wilde re kening houden met de kerkdiensten en suggereerde de winkels vanaf 11 uur ge opend te doen zijn, waarop de heer Duy velaar opmerkte dat men dan ook reke ning moest houden met de kerkdiensten van de protestanten; hij had niets tegen een openstelling vanaf 10 uur, maar wil de men om 11 of 12 uur de winkels pas openen dan moest men hiervoor niet de kerkdiensten als motief aanvoeren. De heer Meys verklaarde nog, dat er waarschijnlijk geen behoefte aan zou be staan de winkels voor de middag te openen. De heer Verdoorn, die zijn standpunt aangaande de Zondagsheiliging als vol doende bekend veronderstelde, vond, als dan toch de winkels open mochten zijn, dat 1 uur vroeg genoeg was. Wethouder Smolders was de mening togedaan dat het weinig uitmaakte of de winkels om 12 uur of om 1 uur open gesteld werden;: de Antoniusfeesten had den de laatste jaren aan belangrijkheid ingeboet, en de heer Meys voegde hier aan toe, dat de winkeliers de laatste ja ren niet eens meer gebruik hadden ge. maakt van hun recht de winkels op die Zondagen geopend te houden. Tenslotte besloot men op die speciale Zondagen de winkels van '1 uur 's mid dags tot 10 uur 's avonds open te stel len. En dat was het laatste wat in deze vergadering besproken en behandeld werd en men kon dus overgaan tot slui ting. In de vergadering die de raad van Sprang-Capelle j.l. Vrijdagavond hield werd o.m. besloten tot de aanschaffing van nieuwe zetels voor de vroe de vaderen, terwijl ook de indeling van de raadzaal veranderd zal wor den. Met dit voorstel kon men zich volkomen verenigen; meer stof tot bespreking leverde een ingekomen schrijven van het Christelijk Volkson derwijs te Sprang dat in beroep was gegaan bij Ged. Staten tegen een afwijzende beslissing van de gemeenteraad op een verzoek om medewer king bij de aanschaffing van nieuwe schoolbanken. Het betrof hier echter een voorlopige afwijzing omdat het advies van de inspecteur nog niet binnen was. Algemeen was men van oordeel dat het Bestuur van de school niet erg verstandig gehandeld had. Behalve de Ingekomen Stukken die op de agenda stonden vermeld werd aan het begin van deze vergadering ook nog een schrijven behandeld van de Voet balvereniging Wit-Zwart te v.m. Ca- pelle, waarin werd verzocht de verorde ning te wijzigen, waardoor het mogelijk werd op Zondag de voetbalsport te be oefenen, zodat de jeugd in eigen plaats vertier zou kunnen vinden. „Ik ben een groot voorstander van voetballen op Zondag, zei de heer Oer- lemans, maar de raad heeft zich hier over reeds uitgesproken, en ik vind het niet juist dat op zon besluit teruggeko men wordt. De volgende nieuwe raad moet zich hierover uitspreken." De heer Genuit betreurde het, dat 't punt weer aan de orde kwam; hij onder streepte wat de heer Oerlemans had ge zegd, dat n.l. deze; kwestie in deze zit tingsperiode van de raad reeds aan de orde was geweest. Alleen had hij graag gezien, dat B. en iW. te dezen een ruim standpunt hadden ingenomen en met een voorstel waren gekomen waarin men een afwijzende houding aannam. De voorzitter antwoordde op dit laat ste, dat nog geen kwartier geleden dit schrijven in het college was besproken. Met het voorstel van de twee sprekers gingen B. en :W. echter volledig ac- coord; hadden wij hieromtrent een voor stel gedaan, dan had het waarschijnlijk toch op hetzelfde uitgedraaid. De raad besloot dus het ingekomen stuk voor kennisgeving aan te nemen. En de heer Ros bedankte B. en W. vriendelijk voor deze behandeling en vroeg toestemming om te vertrekken. Van de Bank van Nederlandse Ge meenten was bericht ontvangen dat de gemeente een bedrag van 55.000. kon lenen met ingang van 1 December tegen 4 Hiertegen was natuurlijk geen enkel bezwaar. HET MISVERSTAND VAN HET VOLKSONDERWIJS. Van de secretaris van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Sprang was een schrijven binnengekomen be treffende de weigering van de raad op het verzoek om medewerking bij de aan schaffing van schoolbanken. Hierin werd meegedeeld dat het schoolbestuur bij Gedeputeerde Staten tegen deze beslis sing in beroep was gegaan. De toestand op- de school werd als hopeloos ge schetst en nogmaals verzocht men de be nodigde gelden beschikbaar te stellen; de kinderen van de eerste klas konden slechts om de andere dag naar school. De voorzitter vertolkte de menning van het college toen hij zei, dat men op dit herhaalde verzoek niet meer in kon gaan. Het schoolbestuur, aldus de voor zitter, wist dat het verzoek alleen afge wezen was, omdat er nog geen advies van de inspecteur binnen was, toch is men in beroep gegaan en de zitting is door G.S. reeds uitgeschreven. Het is niet doenlijk nu dit besluit te herroepen, omdat het op de eerste plaats geen ge bruik is tijdens een beroepzaak, en ver volgens omdat het onbehoorlijk zou zijn tegenover Ged. Staten. Het schoolbestuur had wijzer moeten zijn. De heer Timmermans wees er op dat hier waarschijnlijk een misverstand in 't spel was; het schoolbestuur verkeerde in de mening, dat de raad het verzoek definitief had verworpen. „Ze wisten heel goed, aldus de voorzitter, om welke reden dit verzoek werd afgewezen, en hun is medegedeeld, dat ze alsnog een verzoek in moesten dienen, wanneer het advies van de inspecteur ontvangen was. Bovendien hadden ze nog de termijn van drie maanden, als de raad in die tijd niet besloten had, was het verzoek auto matisch toegewezen. We zullen echter bij de beroepszit ting in geen geval tegenwerken. De heer Timmermans betoogde dat de ouders hiervan de dupe werden. „Inder daad, antwoordde de voorzitter, maar alles is duidelijk door mij gezegd, althans officieus. Eigenwijze mensen snijden zich zelf wel eens in dè vingers. Wethouder Winkelman merkte op dat het niet juist was van het schoolbestuur, dat men overal rondvertelde, dat het de schuld was van B. en W. en de raad. De heer Genuit wees er op, dat hij bij de behandeling had gevraagd of het hier uitbreiding of vernieuwing van het FEUILLETON EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 1) HOOFDSTUK I. ENTREE BIJ „ZANGLUST". In de gymnastiekzaal van de la gere school stonden de leden van „Zanglust" in groepjes te praten. De zware stem van Driekus Krol, wiens krachtige bas een der steun pilaren van 't' koor vormde, meng de zich met het schelle sopraantje van Annie Weert, de postbeambte van het kleine kantoortje. We hebben in twee jaar geen concours gehad kwetterde An nie en we liepen achteruit zo hard als een paard maar lopen kan. Deze kan het niet slechter doen dan de oude Van Dalen. Van Dalen was nog zo slecht niet merkte Driekus op maar de man had geen nieuwe ideeën. HJj had er geen sjenieïgheid meer in. Hij zat vastgeroest in zijn kar- respoor en wij zijn tenslotte een jonge vereniging, is 't niet, Annie? Annie lachte al haar witte tan den bloot, want ze vond Driekus een aardige vent en als boekhou der bij de melkfabriek bracht hij het er lang niet slecht af. Wie weet werd hij nog eens directeur en ze kon minder zijn dan direc teursvrouw Sietske Hardink stond wat ter zijde, een flauwe blos op haar fij ne, knappe gezicht. Haar donkere krulhaar drong zich weerbarstig telkens naar haar hoog blank voorhoofd. Haar diepblauwe ogen staarden naar een punt in de verte. Sietske voelde zich altijd wat on wennig tussen zoveel mensen. Ze leefde op de stille boerderij van haar vader, de reeds bejaarde Onne Hardink, haar moeder en haar zuster Hanne. Maar Hanne zag je niet zoveel de laatste tijd. Die vrijde stevig met Harm, de zoon van boer Oldenbennink, een vrijerij die best naar vaders zin was. De Oldenbenninks zaten er warmpjes in, Harm was een flinke borst en daarbij dol op de knappe, blonde Hanne. Onne Hardink wou maar dat het eens wat vlotter liep met zijn oud ste dochter Sietske. Niet dat het aan vrijers ontbrak. Er ging zowat geen week voorbij dat niet de een materiaal betrof, maar dat de voorzit ter daar geen antwoord op kon geven. Dat kon ik inderdaad niet, repliceerde de voorzitter, omdat de stukken toen bij de inspecteur waren om advies. De heer Genuit stelde ook de vraag hoe lang het nog zou duren voor de school uit deze moeilijkheden was, want het onderwijs leed er nu onder. De voorzitter antwoordde, dat 25 Oc tober de kwestie in beroep behandeld zou worden, maar voor dat alles gere geld was, kon nog wel een half jaar aanlopen, „Wie niet luistert naar goede raad, doet zich zelf kwaad", zei hij. En de raadsleden namen ook dit stuk tenslotte voor kennisgeving aan, nadat verschillenden van hen nog eens uit drukkelijk verklaard hadden dat men de raad geen verwijten kon maken. Nadat een kleine wijziging was aange bracht in het besluit betreffende verhuur van een sportterrein, stelde de voorzitter het voorstel aan de orde tot subsidering van de Fok- en Controlevereniging „De Vooruitgang". De heer Oerlemans merkte op dat hier geen maximumbedrag werd genoemd, hij zou dit toch wel wenselijk vinden. Wethouder Maijers antwoordde hier op, dat dit maximum moeilijk vast te stellen was; maar het maximum zou eer der lager dan 500 a 750 zijn, dan hoger. I Op een vraag van de heer Vos deelde de voorzitter mee, dat de subsidie de laatste jaren ongeveer 350 had be dragen. HERBENOEMING WONINGCOMMISSIE, De agendapunten 6 en 7 leverden geen stof tot bespreking en hierna kwam aan de orde de herbenoeming van de com missie van Advies ingevolge de Woon- ruimtewet. De voorzitter wilde een enkel woord van erkentelijkheid richten tot de com missie; gezien de vele moeilijkheden en het ondankbare werk kon hij niet nalar ten de dank van het gemeentebestuur te uiten. Gelukkig werd het een beetje prettiger voor de commissie, nu zij het vooruitzicht hadden 50 woningen te kunnen verdelen. Men ging tot stemming over en die had de volgende uitslag; 9 stemmen waren uitgebracht: J. W. Genuit 8, J. iW. Nieu- wenhuizen 9, Mej. D. v. d. Poorte 9, Mevr. E. Maris-Kerst 9; A. Wagema- kers, Nieuwevaart 100 (stond niet op de aanbeveling) 5; Chr. v. Peer 4 en W. Braspenning 1, zodat dus de eerste vijf gekozen zijn. Persoonlijk dankte de heer Genuit de raad voor het vertrouwen dat men we derom in hem had gesteld en namens de commissie dankte hij voor de waarde rende woorden, terwijl hij de hoop uit sprak dat hun taak dit jaar gemakke lijker zou zijn. Hij dankte tenslotte ook het college van B. en W„ nu de wo ningen gegund waren, voor het vele werk dat was verricht om tot de uitvoering van dei bouwplannen 1951 en 11952 te kunnen komen. De punten 9 en 10 gingen vlot onder de voorzittershamer door, terwijl de be grotingswijziging waarin 600 werd uit getrokken voor het nabaggeren van de Labbegatse haven, de heer Oerlemans deed opmerken dat hij niets dan goeds had gehoord van het werk, zoals dat was uitgevoerd. Hij zou er echter prijs op stellen als deze nabaggering op de zelfde manier gebeurde als het eigen lijke werk, dat was uitgevoerd onder des- gundig toezicht van een oud-opzichter van de Rijkswaterstaat. De voorzitter echter moest opmerken dat dit niet van de gemeente was uit gegaan, maar waarschijnlijk van de fa. Oerlemans. NIEUWE ZETELS VOOR DE RAAD. In dezelfde begrotingswijziging werd ook een bedrag van 3000 uitgetrokken voor nieuwe zetels voor de raad, voor de verandering van de indeling der raadszaal, voor vloerbedekking etc. De heer Timmermans zei, dat als het net ging als bij een school, de inspecteur wel eens kon zeggen, dat het niet direct noodzakelijk was. De stoelen bijv. waren nog gaaf. De Voorzitter; Dus ze zijn nog te ge bruiken voor andere doeleinden. Er moe ten in verband met de uitbreiding van de raad het volgend jaar, toch twee stoelen bijgemaakt worden, de tafel moet veranderd worden, nieuwe vloerbedek king moest er komen, zodat we voorstel len om dit alles maar ineens te doen. We zijn nog zeer bescheiden geweest; heel het raadhuis moet eigenlijk uitge breid worden. We hebben geen enkel vrij lokaal; B. en W. vergaderen in de kamer van de secretaris. In de raads zaal wordt tweemaal in de week een E.H.B.O.-cursus gegeven. Ongetwijfeld komt hierin in de toekomst nog wel ver betering en dan hebben we de stoelen toch nodig. We hebben dit tot nog toe nog niet gedaan en het zal ook heel moeilijk zijn het gemeentehuis uit te breiden, zodat het een aesthetisch verantwoord geheel wordt; nu wordt het wel eens een siga renkist met enkele sigarettendoosjes er achter genoemd. De heer Oerlemans had aanvankelijk liet bedrag wel hoog gevonden. Maar nu hij deze uiteenzetting had gehoord zou hij maar toestemmen, om te voorkomen, dat de voorzitter een heel nieuw ge meentehuis vroeg. En zo werd dus be sloten. Aanbieding begroting 1953 en rekening 1951. In de controlecommissie van de be groting werden benoemd de heren Genuit, Kraak en de Rooij; in die van de gemeenterekening de heren Vos, Dekkers en Timmermans. VREEMDE HOUDING VAN GED. STATEN. De voorzitter had op het slot van de vergadering een enkele mededeling; 'Het is U bekend dat de raad heeft besloten de Dreef en de Hoge Akker te verlich ten. Dezer dagen heeft Weth. Maijers er in Den Bosch naar geïnformeerd en toen werd hem gezegd, dat de mogelijk heid tot deze verlichting bestond mits alles, ook de financiën geregeld waren. Een dag later is er iemand van de Pnem geweest, die verklaarde dat G.S. eisen, dat er een baatbelasting wordt geheven van de bewoners daar, die 75 van de kosten beloopt. Wij kunnen het niet over ons verkrijgen voor te stellen die mensen te belasten met een zo hoge baatbelasting, terwijl de rest van de ge meente niets betaalt. We zullen trachten G.S. hiervan af te brengen. De heren Genuit en Maijers vragen of heel de gemeente deze belasting niet kan betalen. En op een vraag van de heer Oerlemans hoe groot het belastingbedrag is antwoordt de voorzitter, dat dit 75 of andere boerenzoon met een doorzichtig smoesje op de boerde rij kwam buren. En Driekus Krol had ook om haar rokken gelopen, maar die had wel gemerkt dat hij geen kans had en zich gewend naar de vrolijke Annie Weert. Er ging van Sietske ook hele maal geen aanmoediging uit. Ze was vriendelijk, maar op een af stand. Vaak nam ze geen deel aan het gesprek. Als ze ging wandelen was het met vriendinnen. Ze was niet erg vlot, die Siets. Uit zichzelf zou ze niet gauw los komen. Zij was zwijgzaam, luister, de graag, sprak zo af en toe een woordje, maar kroop weer in haar schulp zo gauw er aandacht aan haar werd geschonken. Siets was nu drie en twintig en Onne Har dink, die van opschieten hield, zou het een pak van 't hart zijn als ze dit jaar eindelijk eens vaste verkering kreeg met een flinke jonge vent. Hij zag zijn dochter graag onderdak. En Siets was een goede partij, hij zou haar niet op een schoen en een slof de deur uit sturen. Sietske was zich wel bewust van haar vaders gedachtengang. De oude Onne maakte van zijn hart geen smoorkuil en had haar meer malen attent gemaakt op naar zijn mening geschikte huwelijkscandi- daten. Dan had ze maar zo'n beet. je geglimlacht. En moeder Anne had het hoofd geschud en gezegd Man, laat het kind nou maar, Siets zit niet op de wip. Eens zal de ware Jozef wel komen en wie dat is, hebben wy toch niet uit te ma ken. Als Siets zo het repetitielokaal van de zangvereniging rondkeek, dacht ze wel eens aan deze din gen. Ze zag de verloofde paren met elkaar gekheid maken, ze zag de nog niet verloofden blikken van verstandhouding wisselen, ze merkte het wel wanneer de jon gens een gesprek met haar tracht ten aan te knopen om zich al spoe dig teleurgesteld van „die ijsberg'' terug te trekken. Siets van boer Hardink wacht op een dominee, hadden kwaadaardige deernen wel eens gefluisterd. Maar al ging Siets vrjj trouw ter kerk, een bij zondere godsdienstijver had ze nimmer aan de dag gelegd en toen er onlangs een jonge candidaat in het dorp gepreekt had en alle huwbare dochteren op haar paas- best uitgedost onder de preekstoel hadden gezeten, was Siets bij moe. der thuis gebleven om voor de koffie te zorgen. Maar ditmaah hadden de leden van Zanglust wel iets anders te doen dan over Siets Hardink te roddelen. De nieuwe dirigent zou vanavond met het koor kennisma ken. Het was een jonge onderwij zer uit het naburige dorp, Terlaar. Meester Oompjes had hem aanbe volen. Die vent heeft gevoel voor muziek, had hij gezegd, hij is jong, ongetrouwd, heeft niets om handen dan zijn schooltje. Jullie moet iemand hebben die zich een beetje moeite voor jullie geeft. Die zelf nog vooruit moet komen en jullie mee vooruit neemt. Dat hij ongetrouwd was, had een groot deel der damesleden die in dezelfde staat verkeerden, met hem verzoend. En de mannen be perkten zich tot een houding van rustig en critisch afwachten. Siets' gedachten gingen uit naar de nieuwe dirigent. Ze hield van zingen en muziek, al had ze die voorliefde nimmer ontwikkeld. Maar het zingen op Zanglust had haar teleurstelling gebracht. De oude Van Dalen, die bijna alle ko ren in de omgeving leidde, had zo z'n vast repertoire en Siets vond die liederen die gewaagden van vooglengetjilp en maneschijn, van de kabbelende golfjes van het beekje en bloempjes in het groene gras soms ronduit kinderachtig. is van 752.per jaar; een man of 20 zou .dit moeten betalen. Ze zijn gek in den Bosch, was de op merking van de heer Kraak en de voor zitter die ook vond dat dit er niet mee door kon, verklaarde tenslotte na een korte beraadslaging met de wethouders, dat B. en W. zouden trachten G. S. van hun standpunt af te brengen en als dit niet zou lukken, zouden ze in de vol gende vergadering met een andere op lossing komen. En hiermede was men gekomen aan het einde van deze vergadering. JAARVERGADERING KATHOLIEK VROUWENGILDE. Donderdag j.l. werd door de af deling Waalwijk van het Katho lieke Vrouwengilde enige aandacht besteed aan het feit, dat de afde ling een jaar bestond. Des morgens werd door de Zeer. eerw. Heer Adviseur Pastoor A. v. d. Brekel een H. Mis opgedragen in de kapel van de Eerw. Zusters, waarbij een 40-tal leden tegenwoor, dig was en tijdens welke Zijn eerw. een korte predicatie hield. 's Avonds was er in Hotel De Twee Kolommen een goed bezochte jaarvergadering, die werd gepresi. deerd door mevr. N. van Loon-dé Jong. Tijdens deze vergadering ga. ven zich tien nieuwe leden op, ter wijl als ere-bestuuj;slid werd be noemd Mevrouw Teijssen, echtge note van de burgemeester. Ook werd besloten tot patrones van de afdeling te kiezen „Regina Pacis", d.i. Koningin van de Vrede. Mej. P. v. Slobbe, de secretares se, had een jaarverslag samenge steld, waarin een opsomming werd gegeven van al de activiteiten van de jonge afdeling en een overzicht van de verschillende kernen die reeds geformeerd waren; wij noe men: Zieken-apostolaat, godsdien stige verdieping, kerngroep voor jonge moeders en brei-actie. Uit 't jaarverslag bleek ook dat het ledenaantal in October 1951 88 bedroeg en in Juli 1952 120. De penningmeesteresse Mevrouw Hoffmans-van der Schoot gaf een overzicht van de financiën gedu rende het afgelopen verenigings jaar en kon mededeling doen van een batig saldo. Ook maakte zij de begroting voor het komende jaar bekend. In de controle-commissie wer den benoemd de dames Mevr. Spie- rings en Mevr. van Duyn. De leden werd meegedeeld, dat zij suggesties voor de activiteit ge. durende het komende jaar kunnen doen bij Mej. v. Slobbe tot Woens dag a.s. en dat de eerstvolgende bijeenkomst zal worden gehouden op Maandag 13 October in zaal Thalia, dan zal Dr. P. v. Loon spreken over ,,De ontwikkeling van de achtergebleven gebieden". Van de rondvraag maakte Mevr. Teijssen gebruik om bestuur en leden te bedanken voor haar be noeming tot ere-bestuurslid. De Eerw. Adviseur sprak over de a.s. Octobermaand en spoorde de leden aan zoveel mogelijk eer biedig het Rozenhoedje te bidden. De leden werd voorts een con cept huishoudelijk reglement aan geboden; eventuele wijzigingen hierop kunnen aan het bestuur worden voorgesteld. Nadat het huishoudelijk ge deelte was afgewerkt, werden de leden bij gelegenheid en ter vie ring van het 1-jarig bestaan ge- tracteerd, terwijl Mevr. v. Laar hoven-de Kort, begeleid door Mej. Alda van Boort met zang de bij eenkomst opluisterde. Dat dit zeer werd gewaardeerd, behoeft geen betoog, Als die damesstemmen zo hoog kwetterden van tjilp-tjilp-tjilp en de mannen zo zoet stonden te zingen van bim-bam om het klok gelui uit de grijze toren na te boot sen, vond ze het soms een grenze loos naieve vertoning. Ze zou er zieh wel voor wachten dat te zeg gen. Dat was niets voor haar. Ze zou ook niet weten hoe ze het moest zeggen, haar tong zou in thaar mond verstijven wanneer ze zichzelf plots alléén hoorde pra ten. Maar ze had het heel scherp gevoeld en verwonderde zich of er geen anderen waren die net zo dachten. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6