W&ALWYK DE LEHGSTHMT Waalwijkse en Langsiraaise i^ourani W. TIMMERMANS ZONEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG DRUNEN SPRANG Assurantiën op elk gebied. geslaagd. JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 9 Oct. a s. W A A L W IJ K KERKENBOUW IN BISDOM DlN E üSCH 75 e JAARGANG No. 3! MAANDAG 6 OCTOBER 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p- Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWOK - TEL. 2621 OPGERICHT 1618. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGIt.-ABRES „ECHO" Op de te Den Haag en Eindho ven gehouden examens slaagden onze plaatsgenoten de heren J. Alessie en J. v. Brunschot voor het diploma „Meesterkleermaker". Ge slaagden genoten hun opleiding bij de heer F. Jansen te Tilburg. NIJVERHEIDSSCHOOL. In de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering der Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, heeft de voor zitter enige woorden van dank en waar dering gewijd aan de nagedachtenis van 't onlangs overleden bestuurslid de heer Chr. Klerkx, die vanaf de oprichting der school lid van 't bestuur was en stesds grote belangstelling voor de school heeft gehad. Aan de heer W. de Roy werd eer vol ontslag verleend, wegens zijn benoe ming te Hengelo. Verschillende leraren werden herbenoemd, voordrachten wer den opgemaakt voor de leraar alge meen vormend onderwijs, lederwaren- avondschool en cursus Voorbereidend Middelbaar technisch onderwijs. Vooral op deze cursus, die thans reeds door n 20-tal jongelui wordt gevolgd, willen wij nogmaals de aandacht vestigen, waar deze de gelegenheid geeft voor t toe- latings-examen voor de Middelbare Vak school van Schoenen en Leder, de Mid delbare Technische School enz., dus van 't allergrootste 'belang voor plaats en streek. Er zijn dan ook leerlingen uit Waalwijk, Vlijmen, Drunen, Dongen, Tilburg enz. De dagschool telt op t ogenblik 270 leerlingen. HET SECRETARIE-PERSONEEL GECOMPLIMENTEERD. Zaterdag 4 October j.l. werd het personeel der gemeentesecretarie bijeengeroepen op de raadzaal van het gemeentehuis, alwaar burge meester Teijssen in het bijzijn van de wethouders en de nieuwe secre taris woorden van waardering richt te tot de ambtenaren, wegens de voorbeeldige wijze waarop zij in onderlinge samenwerking hun taak hebben verricht in de vrij lange periode (5 maanden), liggende tus sen het plotseling overlijden van gemeentesecretaris v. Mierlo en de in functietreding van de nieuwbe noemde functionaris. In het bijzonder werden daarbij waarderende woorden gericht tot waarnemend secretaris, de heer Teijssen, die in deze periode op bij zondere wijze heeft blijk gegeven van bekwaamheid en toewijding bij het vervullen van de taak die als waarnemend secretaris op hem rustte. Burgem. Teijssen bracht hem daarvoor namens het college van burgemeester en wethouders in hartelijke bewoordingen dank en gaf allen de verzekering dat 't col lege ten volle tevreden was over de betoonde ijver en plichtsbetrach- ting. De heer Thijssen, sprekende na mens het personeel, dankte op zijn beurt de burgemeester voor de be langstelling in het werk van de se cretarie. Hij wees er op dat de bur gemeester door eigen werkkracht en toewijding allen ten voorbeeld strekt en dat men het bijzonder op prijs stelde dat hij door hartelijk heid en tegemoetkomendheid zich in de korte tijd van zijn burgemees terschap de volle genegenheid van het personeel heeft verworven. Hij stelde in het licht dat juist in de periode van de secretaris-vacature veel moeilijkheden vielen op te los sen en veel extra werk moest wor den verricht, hetgeen echter met opgewektheid en met een zekere vanzelfsprekendheid door allen is 33nv33rdi Ook de wethouders bracht hij dank voor de aangename samen werking, en de nieuwe secretaris gaf hij de verzekering dat op aller volledige medewerking en plichts betrachting ook in de toekomst kon worden gerekend. KUNSTKRING. kelijk zijn voor leden van 't Gilde, maar zal er ook introductie toege staan zijn van dames niet-leden en heren tegen een laag entree. De lezing wordt gehouden in zaal Thalia. BIL J ARTTOURNOOI OUDEN VAN DAGEN. Vrijdagmiddag om 3 uur werd dit tournooi geopend door de voorzit ter van de Bond voor Ouden van Dagen, de heer Dorus v. Eggelen, die alle aanwezigen en in het bij zonder de biljarters een hartelijk welkom toeriep. „Wij kunnen ons wel beschouwen bij de gelukkigste mensen op aarde", aldus de voor zitter. „Nauwelijks zijn wij van een heerlijk uitstapje thuis met onze Ouden van Dagen van Waalwijk, op dè voet gevolgd door een gezellig feestje, dank zij de heer Timmer mans, en weer een dag later staan we voor het feit dat vijf gerenom meerde biljarters van Waalwijk ons met een voor ons ongekend biljart evenement zullen verrassen Het programma voor de eerstko mende avonden van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap luidt: 21 October: Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans, van welk con cert wij het programma al hebben gepubliceerd. 4 November: Nel Oosthout draagt „Esther" van Ine Boudier-Bakker voor. 3 December: De Nederlandse Co- medie met „De Cocktailpartij" van T. S. Eliot in de vertaling van M. Nijhoff. 16 December: Pianorecital door Gérard van Blerk. Dr. P. VAN LOON VOOR KATHOLIEK VROUWENGILDE Op Maandag 13 October a.s. zal dr. Piet v. Loon voor het Katholiek Vrouwengilde een lezing houden over de ontwikkeling van achterge bleven gebieden in de wereld. Dat het Katholiek Vrouwengilde een zo belangrijk en omvangrijk onder werp heeft aangepakt, bewijst dat het zijn taak breed opvat. Om zo veel mogelijk belangstellenden in de gelegenheid te stellen deze spreekbeurt van dr. Van Loon bij te wonen, zal ze niet alleen toegan- Hij dankte deze biljarters dat zij zich zo spontaan bereid hadden ver klaard, omdat zij weten dat zij, wanneer ze spelen voor de Ouden van Dagen, spelen voor een en thousiast, tevreden en dankbaar publiek. Hij wekte alle aanwezigen voorts op, om mee te werken dit tournooi zo gezellig en ordelijk mogelijk te doen verlopen en hij besloot: Mor genavond bij sluiting moeten èn de spelers èn de bezoekers en ook wij oudjes met trots kunnen zeggen: In de Gildenbond bij de Ouden van Dagen is de plaats waar orde, vrede en vriendschap heersen, en waar wij elkander nog dikwijls zullen samenzien". En toen begon de eer ste partij tussen de heer Ad van Cromvoirt die 400 car. zou spelen, en Piet v. Huiten die er 250 speel de. Het toudnooi is, zoals trouwens alles bij de Ouden van Dagen, in een buitengewoon aangename en vriendschappelijke sfeer verlopen. En .hetgeen het belangrijkste is, de biljarters hebben sportief, maar met enthousiasme en soms werke lijke verbetenheid om de overwin ning gevochten. De uitslagen van de beide tour- nooidagen zijn: car. brt. h.s. gem. P. v. Huiten 214 14 45 15.28 M. v. Bracht 300 14 85 21.42 C. Verhagen 236 15 60 15-^3 A. v. Cromvoirt 400 15 91 26.66 B. v. Lier 119 15 51 7.93 C. Verhagen 250 15 91 16.66 g v. Lier 170 13 58 13.07 P. v. Huiten 250 13 48 19..23 A. v. Cromvoirt 348 10 76 34.80 M. v. Bracht 300 10 100 30. Deze partij, werd door M. van Bracht gewonnen, aangezien A. v. Cromvoirt 400 car. moest halen. B. v. Lier 168 13 36 12.92 A. v. Cromvoirt 400 13 144 30.76 C. Verhagen 246 16 57 15.37 P. v. Huiten 250 16 102 15.62 B. v. Lier 193 14 51 13.79 M. v. Bracht 300 14 102 21.43 C. Verhagen 237 17 39 13.94 M. v. Bracht 300 17 60 17.65 A v Cromvoirt 231 9 89 25.67 P. v. Huiten 250 9 64 27.78 Met vier gewonnen partijen werd de heer v. Bracht dus winnaar van dit tournooi. Met een toepasselijk compliment reikte de voorzitter, de heer Th. v. Eggelen, de fraaie wis selbeker aan hem uit. De heer v. Bracht dankte daarvoor hartelijk en complimenteerde op zijn beurt namens de deelnemers de Bond Ouden van Dagen voor de voor treffelijke organisatie van 't tour nooi en voor de prettige sfeer die er tijdens de wedstrijden in de zaal had geheerst. Wij mogen gerust zeggen dat de Ouden van Dagen op het welslagen van dit tournooi trots kunnen zijn. van de opera „Faust" bijgewoond waarover het gezelschap zeer en thousiast was en 's avonds bracht men in Hilversum nog enkele heel prettige uurtjes door. Het was een zeer geslaagd uitstapje, vooral door het bezoek aan de opera „Faust", -aarvan men nog lang een mooie herinnering zal bewaren. HEVIGE BRAND TE BAARDWIJK. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag brak! brand uit in de schuur achter het huis van de heer W. Pullens, gelegen aan het Laageinde. De brand is om on geveer 12 uur ontstaan en greep door het opgeslagen hooi en stro en het rie ten dak zeer snel om zich heen, boven dien stond er wat wind. De brandweer, die vlug ter plaatse was, kon de schuur niet meer redden en moest zich beper ken tot het localiseren van de vuurhaard. Het woonhuis en het huis ernaast liepen dan ook hoegenaamd geen schade op. Zeer ernstig was ook de brand voor het gezin S. Valesky-v. d. Let dat woon de in een huis dat gedeeltelijk in en ten dele tegen de schuur was gebouwd. De ze mensen verloren nagenoeg al hun be zittingen en zij konden zich ternauwer nood zelf uit de vuurzee redden. In de schuur kwamen een varken en 35 kippen in de vlammen om, terwijl een ander varken brandwonden opliep. Over de oorzaak van de brand is op het moment dat wij dit schrijven nog niets bekend. PASTOOR P. VAN OORSCHOT OVERLEDEN. Te Tilburg is - overleden de Zeer- eerw. heer P. C. A. van Oorschot, rec tor der Zusters Franciscanessen te Ha ren bij Megen. Emeritus-pastoor Van Oorschot werd op 4 November 1888 te Heeswijk gebo ren. Op 17 November 1913, werd hij priester gewijd en achtereenvolgens be noemd tot kapelaan te Waalwijk (1913), Tilburg (1916) en ten slotte tot pastoor van Broekhoven I te Tilburg (1933). Op 13 Augustus 1947 verleende de bisschop van Den Bosch hem eervol ontslag als zodanig en stelde hem op 30 April 1948 aan tot rector bij de zusters in wier klooster hij thans is overleden. AGENDA. Woensdag 8 October: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel „De Twee Kolommen". Zondag 12 October: 12 uur: repetitie Mannenkoor in Hotel „De Twee Kolommen". GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bril met donker mon tuur; gummibal; sleuteltje; doublé halsketting; parelsnoer; jongens fiets; linker damesschoen; 2 paar zwarte wanten; zwarte vulpen in etui; tasje en fruitbent; weegschaal; sleutelring met 4 sleutels; huissleu tel; kinderkerkboekje. Verloren: gymnastiekschoen; een paar grijze schoenen; bruinlederen portemonnaie met inh.; siervlinder; rood-bruine vulpen; blauwe werk kiel; herenhandschoen; een paar bruine glacé handschoenen; porte feuille inh. rijbewijs enz.; Duitse staande jachthond; kinderwagen; loonzakje met inh.portemonnaie met inh.; bruingevlamde vulpen; gouden oorbel met steentje; grijze herenhoed. organiseerde 2e Nationale Bosloop ge houden. De uitslagen zijn als volgt: Klasse A: 1 H. v. d. Veerdonk, Pr. Hendrik, Vught 16.46.4: 2 H. Dekkers, Pro Fa- tria Rotterdam, 16.51.9; 3 G. Broers, OSS 1920, Oss 17.18; 4 G. Sonneman, H.A.C., Helmond 17.34.9; 5 D. Vroege, Voortwaarts, Leerdam 17.36.2. Klasse B 1 Fr. Kunen, D.J.A., Breda 17.41.1; 2 G v Gerwen, OSB 20, Oss 17.43; 3 Jac v.' Gils, D.J.A., Breda 17.48; 4 C. van Drunen, S.H.J., Drunen 17.55; 5 R. Muurlink, A.A.C., Amsterdam 18.00. Klasse C 1 L. Lambrechts, Sprint, Breda 17.51./; 2 C. v. d. Wiel, B.R.C., Waalwijk 18.13; 3 J. Callaars, D.W.C., Tiel 18.27.4; 4 R. v. Gils, D.J.A., Breda 18.35.6; 5. J. Klerkx, .S.H.J, Drunen 18.40.4. Klasse D 1 N. v. Veerdonk, B.V.A., Berlicum 18.26.1; 2 B. v. Heijst, S.H.J.Drunen 18.57.6; 3 J. v. Nunen, H.A.C., Helmond 18.58.6; 4 C. Vingerhoeds, Sprint, Bre da 19.12.2; 5 J. Bergers 19.12.4. Junioren: Klasse A: 1 W. Lam, G.A.C., Hilversum 8.16; 2 P. Maandijk, Athlon, Utrecht 8.24.4; 3 M. Hits, H.A.C., Helmond 8.29.4; 4 P. Konings, Pr. Hendrik, Vught 8.31.4, 5 L v. Loon, H.A.C., Helmond 8.43.2. Junioren: Klasse B: 1 J. Leijtens, R.K.C., Waalwijk 4.08, 2 H. Maas, K.K., Tilburg 4.6.3; 3 M. Mutsaers, K.K., Tilburg 4.8.7 4 J. Kui per, Pr. Hendrik, Vught 4.13; 5 H. Spoor, Pr. Hendrik, Vught 4.15. De grote prijs van de Langstraat ging naar H v d. Veerdonk, Kampioen van Nederland op de 5000 M. De vereni- gingsprijs ging naar D.J.A., Breda. De verst komende was B. Muurlink van A.A.C., Amsterdam. Onder toepasselijke woorden werden de prijzen uitgereikt door de E.A. heer Burgemeester Snels. NED. BOND VAN OUD-STRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders afd. Drunen houdt a.s. Woensdag 8 Octo ber in de zaal van Th, Elshout een al gemene ledenvergadering. Aanvang 8 u. O.L.V. SCHUTS. In haar laatste vergadering heeft de O.L.V. Schuts besloten om a.s. Zondag 12 October een dansavond te houden in haar stamcafé bij Gez. Klerks. De op brengst dient om noodzakelijke y°°rz'e" ningen te financieren. Aanvang halt OOST WEST, THUIS BEST. In verband met de repetities en de toneelwerkzaamheden voor de revue „Oost West, Thuis Best", zullen ver schillende clubs vanaf Maandag 13 Oct. t.m. Zondag 26 Oct. geen gebruik kun nen maken van de grote zaal. De première van de revue is Zaterdag Oct. Reprises Zondag 26 Oct. en 1 en 2 November. GESLAAGD. Voor het diploma timmeren slaagde Fr. v. Dommelen Fzn. Direct na de oorlog telde het bis dom Den Bosch, dat van alle dio cesen in 't land de grootste schade heeft geleden, 39 geheel verwoeste kerken, 11 zwaar beschadigde en tientallen licht beschadigde kerken. Van de 39 verwoeste ker"ken zijn er nu 19 geheel herbouwd. Van zes an dere is de herbouw in uitvoering. Van de 14 parochies, die nog geen nieuwe kerken hebben gekregen in plaats van de verwoeste, hebben de meeste stevige noodkerken. De te keningen voor de nieuwe kerken liggen echter al gereed. De elf zwaar beschadigde kerken zijn alle geheel hersteld. Wegens de ook in het bisdom Den Bosch te constateren aanzien lijke uitbreiding van de bevolking was het noodzakelijk vele der nieu we kerken groter te bouwen dan de' vorige. Om dezelfde reden moesten en moeten vele andere niet getrof fen kerken worden uitgebreid. Er zijn voorts 12 nieuwe parochieker ken gebouwd; zes zijn er nog in aanbouw. In zes jaar tijds heeft de bisschop van Den Bosch 28 nieuwe kerken geconsacreerd, aldus 't Hsgn. Zoals "bekend, is de verwoeste kerk van Drunen aanbesteed, en zal Nieuwkuijk in 1953 volgen. In dit verband mogen we hier aanhalen, wat we dezer dagen in 't Brab. Nwsbl. lazen, onder de titel „Het dubbeltje voor de kerk" Naar wij vernemen vertonen de bijdragen voor het Bisschoppelijk Noodfonds in ons Bisdom, waar voor iedere Zondag in de parochie kerk wordt gecollecteerd, een da lende tendenz. Zoals men weet wordt 10 ct. per Zondag gevraagd. Vorig jaar werd gemiddeld cent per persoon gegeven, maar daarna is de bijdrage per persoon opgelopen tot een gemiddelde van 4,2 cent. Het is dit bedrag, dat zich thans niet schijnt te kunnen hand haven, alhoewel de noden van het bisdom nog geenszins gelenigd zijn. Men mag daarom hopen dat er meer begrip zal ontstaan voor dit Noodfonds, waaruit de wederop bouw van onze verwoeste kerken mede moet worden bekostigd en dat één van de bronnen moet zijn, waaruit de Bisschop putten kan bij noodzakelijke uitbreidingen van 't aantal parochies. A. N. W. B. Vrijdagavond hield de A.N.W.B. voor een goed gevulde zaal in het Patronaat een propaganda-avond. De aanwezigen werd door lezing en film enige leerza me uren bezorgd, waarvoor door bur gemeester Van Hout een dankwoord werd gesproken. OUDEN VAN DAGEN. Donderdagmiddag hebben de Waalwijkse oudjes de feestdag ge vierd die hun ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van dhr. en mevr. W. Timmermans door het gouden paar werd aangeboden. Na tuurlijk hebben de ouden van da gen de feestelijke tafel en de ape- rétif vooraf in gepaste vreugde aan vaard, en even natuurlijk hebben zij die middag veel gezongen. Het was een zeer plezierige middag, waarvoor de voorzitter in zijn ope ningswoord hartelijk dank bracht. UITSTAPJE. Leden van het gemengd koor „Tot Bloei der Toonkunst" alhier maakten gisteren een uitstapje naar Amsterdam, 's Middags werd in de Stadsschouwburg een opvoering GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen te houden op Don derdag 9 October 1952 te 7.30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsverga dering van 13 Augustus 1952. 2. Ingekomen stukken, t.w. besluiten van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van raadsbesluiten. 3. Aanbieding begroting 1953 van de gemeenschappelijke Dienst Bouw- en Woningtoezicht „Boven Langstraat c.a." 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhoging van de jacht- pacht. 5. Voorstel tot toekenning van pre mie (Terlingenfonds) aan C. Smits, Sempke 4, wegens verbetering van zijn woning. 6. Voorstel tot toekenning van ver goeding wegens vrijwillige beschikbaar stelling woonruimte aan L. van Herpt, Kapelstraat 4 en C. Brok, Kapelstraat 6. 7. Voorstel tot toekenning van ver goeding aan G. v. Veldhoven, Bossche- weg 25, i.v.m. te geven spraaklessen aan zijn kind. 8. Aanbieding gemeentebegroting '53. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet ten behoeve van de uit voering van een werkverruimingsobject. 10. Voorstel tot toekenning van ver goeding in de reiskosten aan leerlingen uit deze gemeente, die een lagere school buiten, de gemeente bezoeken. 11. Voorstel tot vaststelhng van en kele verordeningen verband houdende met de nieuwe Winkelsluitingswet. 12. Voorstel tot vaststelhng van een verordening tot regeling van een com pensatie van het werknemersaandeel in de premie voor de wachtgeld- en werk loosheidsverzekering. 13. Periodieke aftreding van dé le den der Adviescommissie Woonruimte- wet 1947. De aanbeveling luidt: a. Vertegenwoordiger voor de hypo theekhouders: 1 Chr. M. Muskens; 2. Notaris H. M. L. M. Schreurs. b. Vertegenwoordiger op algemeen sociaal gebied: 1. C. J. v. Drunen; 2. Corn. Klijn, Elshout. c. Vertegenwoordiger op sociaal agra risch gebied: 1. A. A. P. Kamp; 2. M. J. v. d. Hoven. d. Vertegenwoordiger standsorganisa ties: 1. H. Maas; 2. Adr. v. d. Wiel. e. Vertegenwoordiger huiseigenaren: 1. Fr. Elshout; 2. L. v. 'Sluisveld. f. Technisch deskundige; 1. H. de Wit; 2, G. Merkx. 14. Voorstel: a. tot het nemen van een principe besluit inzake het verlenen van finan ciële medewerking aan de bouw en ex ploitatie van een nieuwe bewaarschool door het R.K. Kerkbestuur te Drunen; b. tot toekenning van een verhoogd subsidie t.b.v. het bewaarschoolonderwijs te Drunen en te Elshout. 15. Voorstel tot verhuur van het kantoor Wilhelminastraat 15 aan de Dienst Bouw- en Woningtoezicht „Bo ven Langstraat c.a.". 16. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting 1952. 17. Voorstel tot aankoop van grond 18. Reclames schoolgeld. VORMINGSAVOND. De K.A.B.-afdeling houdt Dinsdag 7 October haar eerste vormingsavond. Zo als wij reeds eerder schreven staan deze vormingsavonden geheel in het teken van de eeuwfeestviering der kerkelijke hiërarchie. De spreker van deze eerste avond, de eerw. pater Adam, heeft dan ook tot onderwerp: 100 Jaar Kerkpro vincie. Deze eerste spreker zal in deze spreekbeurt een algemeen overzicht ge ven van de Katholieke emancipatie en de huidige toestand. In de vier volgende avonden die in de loop van de wirlter zullen worden gehouden zal telkens een bepaald aspect van het Katholieke open bare leven worden belicht, o.a. Honderd jaar Onderwijs, Honderd jaar Politiek leven en Honderd jaar sociale vooruit gang. De avonden worden gehouden in de gymnastiekzaal. Aanvang half 8. Toe gang vrij. WINKELSLUITING. Per 1 October is de Winkelsluiting in onze gemeente, in afwachting tot de ge meenteraad een regeling voor onze ge meente heeft goedgekeurd, zoals die in de algemene bepalingen van de nieuwe wet zijn neergelegd. De bepalingen zijn als volgt: a. Zon dags gesloten; b. op werkdagen na 6 u. 's avonds gesloten. Door de winkeliersvereniging is kort geleden een advies opgesteld aangaande de punten waarvan bij gemeenteverorde ning kan worden afgeweken. Deze ver ordening moet Koninklijk worden goed gekeurd. Zolang deze goedkeuringen er niet zijn, zullen de winkels gesloten zijn zoals dit in de algemene bepalingen is vastgelegd. NATIONALE BOSLOOP. Zondag werd in de omgeving van het Gemeentelijk Kampeerterrein onder grote belangstelling de door S.H.J. ge- E.H.B.O. Vrijdagavond kwam de E.H.B.O. aid. Vlijmen in café v. d. Hout bijeen. Door de voorzitter werden de 22 nieu we leden hartelijk welkom geheten en sprak ook Pastoor Heesakkers en inlei dend woord. De docent, Dr. Martens, zette in 't kort de doelstelling van de E.H.B.O. uiteen en wees op de nood zakelijkheid van deze vereniging en de opottering verbonden aan het lidmaat schap. Na een kleine tractatie werd door een dames- en herenploeg een demon stratie gegeven van enkele ongevallen, die door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd. Vrijdag 10 October be gint de eerste les voor de nieuwe cursus. DE ZWALUW. Zaterdagavond hield de Zwaluw haar maandvergadering in café B. Oremans. De opkomst was groot. Het belangrijk ste deel was de bekendmaking van de kampioenschappen, die dit jaar zijn als volgt; Vitesse duif H. C. de Laat 1, A. Parijs 2, C. v. Heivoort 3; Vitesse hok C v. Heivoort 1, B. Oremans 2, A. Pa- 1 JMidfond; P. v. d. Loo 1, L. de Laat 2, K. Kivit 3; hok: K. Kivit 1, P. v. d. Loo 2, L. de Laat 3. Fond: Gebr. Oosterwaal 1, C. Diep straten 2; hok: Jos Kuijs 1, P. v. Gestel 2. Jonge duiven: 1 en 2 B. Oremans, 3 N. v. Esdonk; hok: B. Oremans 1, N. v. Esdonk 2, C. de Laat 3. Generaal: 1 B. Oremans, 2 A. Parijs, 3 C. v. Heivoort. Tentoonstelling werd besproken en hiermede werd de vlotte verqadering besloten. VERMIST. Deze week kreeg de familie M. Voor dijk alhier bericht, dat hun zoon in Ko rea wordt vermist. TECHNISCH AMBTENAAR. Van officiële zijde vernemen wij dat wegens opheffing van de Dienst van Gemeentewerken aan de heer A. Fv. Stokkum, technisch ambtenaar, met in gang van 15 October a.s. eervol ontslag is verleend, onder toekenning van wacht geld. SLIPGEVAAR. Vrijdagmorgen ongeveer 8 uur had ter hoogte van de Vlijmense Dijk een aanrijding plaats; een wagen uit de rich ting Den Bosch slipte in de bocht en n scholier, van Delft uit Drunen, werd aangereden. De gevolgen waren nogal ernstig en hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zijn rijwiel werd flink beschadigd. Ter hoogte van de Koekfabnek v. d. Ven-Hendriks slipte een wagen en kwam daardoor in botsing met een vrachtwa- l gen; gelukkig deden zich geen ongeval- I len voor. VERGADERING. In Café J. v. Oijen kwam de Coöpe ratieve Zuivelfabriek St. Isidorus Vrij dagavond voor het houden van de ge bruikelijke najaarsvergadering bijeen. Wegens verhindering van de voor- zitte.r dhr. Chr. v. Herpt, werd de ver- gadering gepresideerd door de onder- I voorzitter dhr. Jac. Pulles. Deze verga- dering droeg een enigszins feestelijk ka rakter vanwege het feit dat laatstge noemde zou worden gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig juWeum als be stuurslid van genoemde melkfabriek. De voorzitter gaf een overzicht van dë werkzaamheden over het afgelopen sei zoen. De aftredende ondervoorzitter Jac. Pulles werd met grote meerderheid van stemmen herkozen en het bestuurslid A. P. Buijs die zich niet meer beschikbaar stelde werd vervangen door dhr. A. Buijs. In de commissie van toezicht werd voorzien door de benoeming van Jac* Luijben. Daarna kwam aan de orde een gunstige regeling te treffen in verhand met de verplichte inspuiting van het rundvee tegen t.b.c. en mond en klauw zeer. De kosten die aan deze inspuiting zijn verbonden worden door de fabriek betaald, die deze kosten dan weer ge leidelijk aan de leveranciers van de melk in rekening brengt. Volgens enkele leden was dat enigszins onbillijk, omdat dan leden die weinig melkvee bezitten maar wel veel jongvee, daarvan de vruchten zouden kunnen plukken. Tenslotte werd besloten de kosten per honderd liter melk in rekening te brengen. Daarna had de huldiging plaats van de heer Jac. Pulles, die gedurende 25 jaren onafgebroken de belangen van de fabriek als bestuurslid heeft behartigd. Een woordvoerder uit het bestuur fe- licitee.rde de jubilaris met zijn staat van dienst. Hij het daarbij de ups and downs van de afgelopen 25 jaar de revue pas seren en de vele problemen die door ge zamenlijk overleg moesten worden opge lost. Het grote aandeel hierin van de ju bilaris wordt door directeur en leden ten zeerste gewaardeerd en als blijk daar van overhandigde hij hem een fraai ca deau. De jubilaris dankte allen voor de huldiging en zeide toe de belangen van de coöperatie te zullen blijven beharti gen. GEREF. KERK. Voor de verkiezing van ambtsdragers bij de Geref. Kerk alhier, wegens perio dieke aftreding van de heren P. van Vugt en A. Braspenning en wegens ver trek van de heer J. Rijken, zijn door de kerkeraad als dubbeltal gesteld: voor ouderling de heren C. Varossieau en J. A. Verdoorn, en voor diaken de heren M. van Beek, L. H. Both, J. v. Dron- gelen en H. Rijken.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1