DE L5NGSTEMT KMKHEUVEL Waalwijkse en Langsiraaise Courant DRINEH HAARSTEEG SPRANG L00N-0P-ZAND CAPELLE !l lii Poets Nu met de éérste „groene" tandpasta in Nederland De gehele dag een frisse mond en tanden wonderwit. De Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik zal voortaan 't praedicaat „Koninklijke" in haar vaandel dragen. PROPAGANDA-VERGADERING. Eg V V 0 -m- HOOFDPUNT <- NI uic ;en VRIJDAG 31 OCTOBER 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 88 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" WINKELACTIE. De R.K. Winkeliersvereniging Drunen Elshout hield Dinsdagavond in café P. Klerkx een algemene ledenvergadering die zeer goed bezocht was. Er waren pl.m. 60 leden; hieruit bleek wel de grote belangstelling die er van de zijde der winkeliers bestaat voor de winkelactie, waarvan de bespreking voor deze avond op de agenda stond. De voorzitter de heer Wagemakers riep allen een hartelijk welkom toe en sprak er zijn vreugde over uit, dat men in zulk een grote getale was opgekomen. De secretaris de heer v. d. Broek deed verslag over de gang van zaken. Het ledental was toegenomen met drie en bedraagt thans 76. Het finantieel ver slag sloot met een batig saldo. De voorzitter zette hierna de organi satorische opbouw van de winkelactie uiteen, welke in grote lijnen hetzelfde is als verleden jaar. Alleen zijn de prijzen iets hoger gesteld. Er is ook een etalage wedstrijd voor de winkeliers onderling. Evenals vorige jaren is er natuurlijk ook een kinder-etalagewedstrijd, waarvoor alle deelnemers een prijs afstaan. De uit deling der prijzen zal weer geschieden op een attractieve middag. De actie welke de 5e is van de Win keliersvereniging DrunenElshout, zal gehouden worden van 24 Nov. tot 5. Dec. Na deze uiteenzetting volgde een ge animeerde discussie over tal van punten de actie betreffende. Staande de verga dering gaven zich 40 leden op. Andere deelnemers kunnen zich nog opgeven tot Vrijdag 31 October. Nadere mededelingen over deze actie hopen wij geregeld te kunnen geven. Naar wij vernemen zal de Winkelslui tingsverordening voor deze dagen iets soepeler zijn. Drunen krijgt in ieder geval weer zijn winkelactie, die in de komende dagen zeker in de belangstelling zal komen. BOSLOOP. Naar wij vernemen heeft de R.K.J.I. afd. Drunen voor Zondag 2 Nov. a.s. een bosloop over een afstand van 4000 a 5000 m. georganiseerd voor de Kring Den Bosch. De bosloop die om 2 uur aanvangt wordt gehouden nabij het ge meentelijk kampeerterrein. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Het St. Nicolaas comité heeft dezer dagen vergaderd en het verzoek is aan St. Nicolaas gericht om ook dit jaar Drunen en Elshout weer met een bezoek te vereren. Gevraagd is om de intocht te willen houden op Zondag 23 Nov., waarover van St. Nicolaas nog nader bericht wordt verwacht. Teneinde St. Nicolaas in de kosten van overtocht te gemoet te komen, zal 8 dagen voor zijn komst een huis aan huis collecte worden georganiseerd, waaraan zeer zeker ieder met gulle hand zal willen geven. RETRAITE. Voor de parochie van St. Lambertus alhier heeft Deken Rooyackers gedaan weten te krijgen dat het Retraitehuis in Vught vanaf 29 Nov. tot 1 Dec. vrij is voor alle gehuwde mannen van de pa rochie. Dat hiervan zeer zeker door ve len gebruik zal worden gemaakt is zeker. Naar wij vernemen is de K.A. uit onze parochie ingeschakeld om deelnemers voor deze retraite aan te werven. FANCY-FAIR. Het Fancy-Fair van de Kon. Erk. R.K. Harmonie Beatrix werd Dinsdag avond in café Th. Elshout besloten met een feestavond voor alle medewerkers. De voorzitter de heer L. v. Drunen heette allen van harte welkom en zonder bedragen van opbrengst te noemen, die echter buiten verwachting bleken te zijn, wees de spreker er op dat dit fancy-fair buitengewoon goed geslaagd was. De heer van Drunen dankte allen die er aan hadden medegewerkt om dit fancy-fair te doen slagen. De avond werd voor de aanwezigen zeer gezellig. De Beatrix Band en de Vrolijke Kornuiten brachten dra stem ming. Er werd nog een gratis verloting gehouden en iedereen keerde voldaan naar huis. JO VAN DEN BIGGELAAR OVERLEDEN. Het jaar 1952 zal, wat betreft het aan tal ongevallen met dodelijke afloop die er hebben plaats gevonden, in de annalen onzer geschiedenis wel als een zwarte bladzijde geboekstaafd blijven. Binnen een tijdsbestek van zeven maanden is dit reeds de zesde maal dat wij op deze plaats melding maken van een ernstig ongeval, dat de dood van een onzer dorpsgenoten tengevolge had. In de eer ste helft van de maand April was het het 2-jarig dochtertje van de fam. v. Speijk dat in een onbewaakt ogenblik in een tobbe met kokend water viel en aan de opgelopen brandwonden overleed. Enkele weken daarna was het onze dorpsgenoot de 79-jarige heer M. J. Buitenman, die het slachtoffer werd van het snelverkeer. In Juli werd de bevol king opgeschrikt door het bericht dat in het zwembad De Nieuwe Wiel het 9- jarig zoontje van de fam. Snijders door verdrinking om het leven kwam, en am per was men over dit voorval uitge praat of het bericht deed de ronde dat de 45-jarige P. Beaard op weg naar zijn werk door een B.B.A. bus was gegrepen en gedood. Op 10 Oct. werd mej. Cato Docussen door een passerende vrachtwagen ge grepen, tengevolge waarvan zij enkele dagen later in het ziekenhuis te Den Bosch overleed. Thans moeten wij melding maken van het feit dat onze dorps genoot, de 17-jarige Jo van den Big- gelaar tengevolge van opgelopen inwen dige kneuzingen tijdens een voetbalwed strijd, na een week van smartelijk lijden Zondag j.l. na tijdig van de Genademid delen van de H. Kerk te zijn voorzien, in volledige overgave aan Gods Heilige Wil, het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld. Met diep leedwezen heeft de gehele bevolking van dit tragisch voorval ken nis genomen en het medeleven met de zo zwaar getroffen ouders is algemeen. Ook bestuur en leden van de voetbal vereniging Haarsteeg heeft dit voorval diep getroffen, evenals de Vlijmen- se Boys, die diep onder de indruk zijn van dit tragisch ongeval. Toen 't stervensgevaar naderbij kwam hebben enkele bestuursleden van de Boys tesamen met zijn ouders de stervende nog bezocht en met nadruk verklaarde Jo, de betreffende speler mede te delen dat hij er niets aan kon doen, dat het een zuiver ongeval was. Dat het medeleven bijzonder groot is moge blijken uit de massale opkomst tij dens het Rozenkransgebed' in de kerk; naast een groot aantal familieleden en buurtgenoten, zijn iedere avond bijna al le leden van de voetbalver, present en ook merkten wij op het gehele 3e elftal (WinHliPfl, met Chlorophyll HET ZUIVERENDE BLADGROEN DER NATUUR en Vitaminen A en D Uitsluitend verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. van de Vlijm. Boys en het voltallig be stuur. Dit alles moge voor de zwaar ge troffen familie een troost zijn en een steun om deze slag geduldig te dragen. Donderdagmorgen had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats. In de zaal van de Chr. Volksbond al hier werd j.l. Dinsdagavond een propa- ganda-vergadering gehouden voor de le den van de Reserve-Rijkspolitie uit de omgeving en de buitengewoon dienst plichtigen en belangstellenden uit onze gemeente, met het doel te komen tot een korps Reserve Rijkspolitie Sprang-Ca- pelle. De loco-burgemeester, de E. A. Heer H. Winkelman heette in een kort ope ningswoord de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de Kapitein der Rijkspolitie Of fermans, die als spreker zou optreden, Burgemeester 't Hooft van Willemstad, secretaris van het Prov. Instituut Steun Wettig Gezag en Burgemeester van der Schans van Eethen. Spr. herinnert er aan dat er voor de oorlog hier ook een vrijwillig korps was tot steun aan het wettig gezag en wekt op tot aandachtig luisteren naar wat Ka pitein Offermans te zeggen heeft en tot het zich aanmelden bij het Korps Re serve Rijkspolitie, omdat het voor de buitengewoon dienstplichtigen haast een plicht is toch ook iets voor het vader land te doen. Kapitein Offermans van de Rijkspo litie hierna het woord, verkrijgende, be gint zijn rede met er op te wijzen dat wij niet voor de schqol maar voor het leven leren en als wij de les begrijpen, zullen wij deze in de practijk brengen, willen wij niet straks 'als ezels voor de tweede keer ons hoofd stoten. Wie niet meedijkt, verbeurt in nood zijn erf, zegt spr. en daarom; tesamen sterk. In een kernachtig betoog, waarbij de spreker geen blad voor zijn mond neemt wanneer het er om gaat de buitengewoon dienstplichtigen te wijzen op hun plicht tegenover God, Koningin en Vaderland, brengt Kapt. Offermans de Meidagen van '40 in herinnering en vraagt of de West- Europese landen stuk voor stuk ten val zouden zijn gebracht, wanneer men vóór '40 de handen ineen geslagen had. Maar wij waren machteloos door gebrek aan organisatie en leiding. En hoe staan de zaken thans, gaan wij nu weer leven in het ivoren torentje van voorheen, nu in landen als Roemenië, Hongarije, Bulgarije enz. predikanten en priesters naar de kerker gaan omdat zij Gods Woord verkondigen, 't Gist in heel de wereld; de machtige Sovjet slaat zijn klauwen uit en leeft gij dan onbekom merd verder? Wordt het geen tijd wak ker te worden, want een leven zonder vrijheid is niet waard geleefd te worden. Of behoort gij tot het Kaïnsgilde: ben ik mijn broeders hoeder? De Europese lan den en Amerika hebben begrepen dat zij verenigd kunnen stand houden, maar dat zij Verdeeld ten onder zullen gaan. Daarom sloten zij het Atlantisch pact. Maar is dit voldoende, vraagt spr. Dit moet hij ten stelligste ontkennen, nu wij weten dat er een vijfde colonne klaar staat, die gevoed wordt door de Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd aan de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik het praedi caat Koninklijke te verlenen. Onze harmonie is hiermede een zeer hoge onderscheiding te beurt gevallen, die slechts in zeer uitzonderlijke gevallen wordt verleend. Het bestuur en de wer kende leden van onze harmonie, maar ook alle inwoners van Waspik, kunnen met recht trots zijn, nu hun vereniging die ieders belangstelling heeft en ieders steun verdient, het woord Koninklijke voor haar naam kan zetten. Misschien is het in dit verband wel gewenst er op te wijzen dat men deze onderscheiding niet moet verwarren met een koninklijke erkenning, waarmee tot uitdrukking wordt gebracht dat men met een rechts persoonlijkheid bezittende vereniging te doen heeft. Onze harmonie, die het gepresteerd heeft de ere-afdeling in de Nederlandse Federatie te bereiken, zal in de toe komst moeten tonen het praedicaat Ko ninklijke waardig te zijn. Nadat Maandag j.l. het bericht van deze Koninklijke onderscheiding was binnengekomen, werd in een ijltempo voor 's avonds een vergadering belegd. Daar de reden van deze spoedeisende vergadering was verzwegen, heerste er een nieuwsgierige spanning. Daar tengevolge van buitengewone omstandigheden aan de nieuw benoemde voorzitter, de heer P. Brokx, nog geen serenade was gebracht, rukte de harmo nie om half acht uit om hem een sere nade te brengen. Hierna werd door de heer P. Brokx de algemene vergadering geopend. De voorzitter noemde het een vererende taak deze vergadering, die gehouden wordt tot sluiting van het zeventig-jarig jubilé van onze harmonie te mogen lei den. Hij heette allen welkom die gehoor hebben gegeven aan zijn uitnodiging hier deze avond aanwezig te zijn. Meer spe ciaal de heren geestelijken, de Zeereerw. heer Kapelaan, de Zeereerw. pater Pe trus Thomas, alsook de beschermheer, de Edelachtbare heer Couwenberg en Me vrouw, de echtgenote van de overleden voorzitter Mevr. Brokx-Smits, het ere lid de heer P. Broekmans (de heer A. Rodenberg kon wegens zijn vergevorder de leeftijd niet komen), en vooral de heer J. Kuijten, die er altijd bij was en er nog steeds bij is en naar wij hopen nog lang bij moge blijven. Dat aan zijn vererende taak als voor zitter van de harmonie iets droevigs vooraf moest gaan, is gelijk de schaduw zijde, die de mooiste medaille steeds zal geven. Hierna memoreerde hij de grote verdienste van de overleden voorzitter. Wat deze in de 5 jaren van zijn voor zitterschap voor de vereniging heeft ge daan, grenst aan het onmogelijke. Steeds stond hij klaar, voor eenieder had hij een vriendelijk woord, nooit was hem iets te veel. Zijn laatste wens, een drum band, is in vervulling gegaan, maar de ze te zien uittrekken was hem niet meer gegeven. De herinnering aan zijn persoon moge nog lang voortleven in onze vereniging. Hierna verzocht de voorzitter allen op te staan om hem, die ons te vroeg ont viel, in een minuut stilte te herdenken. Verder had de voorzitter nog een zeer verheugende mededeling te doen. Gro tendeels uit het bestuur en gesteund door vrienden van de harmonie werd het be nodigde geld bijeen gebracht voor de aankoop van 6 nieuwe bazuinen, waar van de modellen waren te bezichtigen. Thans werd het woord gegeven aan de beschermheer der harmonie, de edel achtbare heer Couwenberg. De beschermheer van een vereniging speelt in het leven van de vereniging zelf meestal een passieve rol. Met de interne gang van zaken der vereniging heeft hij weinig of geen bemoeiingen. De be scherming van onze harmonie stelde het dan ook op hoge prijs, dat hij voor de ze, onder leiding van de nieuwe voor zitter te houden algemene vergadering werd uitgenodigd. 'Hij verklaarde, of schoon leek op technisch muzikaal ge bied, als beschermheer, maar ook als burgemeester, grote belangstelling voor het wel en wee van de harmonie te hebben. In iedere gemeente die zichzelf respecteert moet een harmonie zijn. Wij mogen ons in Waspik erop beroepen, niet alleen een harmonie, maar zelfs een hele goede harmonie te hebben. De fei ten zijn er om dit te bewijzen, aldus de beschermheer. Gedurende zijn ambtspe riode in deze gemeente heeft hij het toch mogen meemaken dat de harmonie van de 2e afdeling naar de Ere-afdeling is opgeklommen. Zonder iemand, wie ook, te kort te doen, meende spreker toch wel te mogen zeggen, dat het behalen van al deze successen in zeer grote ma te te danken is aan de bezielende figuur van wijlen de heer A. Brokx, die zijn hart aan de harmonie had verpand en die er steeds op uit is geweest om de muzikale prestaties van „zijn" harmonie op te voeren en op een hoger plan te brengen. Aan de thans fungerende pre sident de zware taak om zijn werk voort te zetten. De burgemeester sprak de hoop uit dat het onder de leiding van de nieuwe voorzitter de harmonie zal mogen gelukken de hoogste trap van de muzikale ladder in de Federatie, de Vaandelafdeling, te bereiken. De krach ten en mogelijkheden zijn aanwezig. Het gaat er om of de wil er is. De naam Waspik is niet alleen bekend om zijn goede industrie van schoenen en leer, maar ook door de culturele prestaties van zijn inwoners. 'Spreker wees in dit verband op de successen, o.m. van de zangverenigingen. Maar het meest is toch wel de harmonie bekend. Zo bekend zelfs, dat haar prestaties zijn doorge drongen tot de hoogste gezagsdrager in den lande. De burgemeester kon dan ook de verheugende mededeling doen, dat het Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Ko ningin heeft behaagd, aan onze harmo nie het praedicaat „Koninklijke" toe te kennen. Hij overhandigde hierbij het di ploma, waarbij de harmonie gerechtigd wordt hét woord „Koninklijke" voor haar naam te zetten. De burgemeester feliciteerde de voor zitter, het bestuur en de leden, met de toekenning van deze hoge onderschei ding, die slechts in exceptionele gevallen wordt toegekend. Het spreekt vanzelf, dat dit praedicaat „Koninklijke" aan de vereniging verplichtingen oplegt. Spre ker was er van overtuigd, dat de toe kenning volkomen verantwoord is. Hij hoopte dat de vereniging deze hoge on derscheiding op haar waarde zal weten te schatten en dat zij voor de werkende leden een stimulans zal zijn om zich mo gelijk nog meer dan in het verleden in te zetten voor de opvoering van het mu zikale peil in deze gemeente. Zij zijn Sovjets; een vijfde colonne die verklaard heeft zich te zullen scharen onder de rode vlag en met de vijand zal optrek ken tegen uw vaders en moeders en uw families. Spreker vertelt daarbij feiten die bewijzen dat de communisten ook nu reeds niet stilzitten, maar b.v. bij reser visten ruiten ingooien enz. 't Gaat om de zaak van het zijn of niet-zijn, de zaak van 'God, Koningin en Vaderland, zegt spr. en wijst op de spreuk in de vlag der V.N.; „Waak zaamheid is de prijs van onze vrijheid". Begrijpt toch, zegt spr., hiermede heeft de vroegere B.V.L., waarvan spr. zelf lid was, niets te maken; die zou niet meer passen in het kader van onze tijd, evenmin als ons leger van '40 meer past in deze tijd. Nu geen kortzichtigheid meer, 't is tijd om 'klaar te zijn, 't is een nationale zaak. Wij hebben mannen no dig, die zich straks onder alle omstan digheden teweer kunnen stellen; er is nodig een thuisleger dat klaar staat de beroepspolitie bijstand te verlenen. Wij willen hebben vrijwilligers, mannen die BMnOJiafi 'UBE4SJ3A Hj3I[dU3[3jai[ X3 p Nederlanders, 't Is in Sprang-Capelle bij het aanwerven van vrijwilligers niet van een leien dakje gegaan. Wij treffen chris tenen aan, zegt spr., die vergeten zijn dat in het Boek der Boeken staat; „Eert God, vreest den Koning." De vrijheid legt dure verplichtingen op. Met een krachtige opwekking om zich aan te melden voor de Reserve Rijkspo litie en de lessen trouw te volgen, om bekwaam te zijn, besluit Kapitein Offer mans zijn bezielende rede. In de pauze werd koffie met koek ge serveerd. Door de Regeringsvoorlichtingsdienst werden hierna een tweetal mooie films vertoond, n.l. Wij leven Vrij, en: Hallo, hier R.P. 10". Burgemeester 't Hooft richt zich ver volgens tot de beroeps rijkspolitie en tot de reservisten, hen dankend voor het of fer door hen gebracht, om zich dan tot de burgers'te richten. Het spijt spr. dat van het plaatselijk comité „Steun Wet- Gezag" hier niemand aanwezig is. De burgemeester is door ziekte verontschul digd. De plaatselijke commissie heeft tot taak in Sprang-Capelle de zaak van het instituut te propageren, maar dit is in het vergeetboek geraakt. Gij allen kunt niet allemaal bij de Reserve Rijkspolitie worden ondergebracht, maar er is ook nog een Nationale Reserve, waarvan in Sprang-Capelle nog geen afdeling be staat. In een kernachtig betoog doet thans aan hun „Koninklijke stand" ver plicht te tonen, dat zij deze onderschei ding, die van even grote waarde is als welke andere Koninklijke onderschei ding ook, waardig zijn. De burgemeester eindigde met de wens dat het korps, onze harmonie, binnen afzienbare tijd de „Vaandelafdeling zal bereiken. Het is aan de directeur en de werkende leden om daarop het ant woord te geven. (Daverend applaus). Vervolgens bracht de voorzitter, dhr. P. Brokx, namens heel de harmonie dank aan Hare Majesteit de Koningin, die het heeft behaagd aan onze harmonie deze gunst te schenken, aan de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, die het verzoek heeft doorgegeven en gesteund, aan de burgemeester voor al zijn bemoei ingen in deze en aan allen die hebben medegewerkt om deze onderscheiding te verkrijgen. 'Hij gaf de burgemeester na mens de harmonie de verzekering dat zij haar best zal doen om het praedicaat Koninklijke waardig te zijn. Wanneer straks onze trommels roffe len en de bazuinen schallen, dan zullen zij de komst aankondigen van de Ko ninklijke Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak. Hierna speelde de harmonie vol vuur het Wilhelmus en een pittige mars. Namens de toneelvereniging „Entre Nous" feliciteerde de heer G. Kamp de harmonie met de hoge onderscheiding. Alvorens de vergadering te sluiten dankte de voorzitter de heren geestelij ken, de burgemeester, mevr. Brokx en alle aanwezigen, voor hun belangstelling, alsmede de heer G. Kamp voor zijn fe licitaties. AAA burgemeester 't Hooft dan een beroep op de buitengewoon dienstplichtigen zich voor de Nationale Reserve beschikbaar te stellen, opdat zij niet eenmaal, als het te laat is, zullen moeten bidden: „Heere, vergeef, want het is ook mijn schuld". Door de aanwezigen werden verschil lende vragen gesteld die door de sprekers breedvoerig werden beantwoord, waar na 19 personen zich voor de Reserve Rijkspolitie lieten inschrijven. Burgemeester 't Hooft, die met een dankwoord de bijeenkomst sloot, deelde nog mede dat loco-burgemeester Win kelman had toegezegd alles in het werk te zullen stellen om het instituut Steun Wettig Gezag in Sprang-Capelle tot bloei te brengen. G. L. VOS MZN. f In de ouderdom van 78 jaren overleed Dinsdagmiddag plotseling de heer G. L. Vos Mzn. De heer Vos was gedurende vele jaren lid van de gemeenteraad als afgevaardigde van de A.R. Kiesvereni ging. Na de bevrijding wenste hij we gens zijn hoge leeftijd niet meer in aan merking te komen. Ook op kerkelijk en verenigingsgebied was de heer Vos een bekende figuur. T.B.C.-COLLECTE. Men verzoekt ons mede te delen dat de uitgestelde collecte voor de T.B.C.- bestrijding door de plaatselijke afdeling Sprang-Capelle van het Groene Kruis, voor wat Sprang betreft thans zal wor den gehouden in de week van 38 No vember a.s. Hoewel er veel van de in gezetenen wordt gevraagd en het ene doel waarvoor wordt gecollecteerd al beter is dan het andere, menen wij toch voor deze collecte een beroep te mogen doen op eenieder, waar de opbrengst van deze collecte geheel voor de T.B.C.-bestrij- ding in eigen gemeente wordt besteed. Wij bevelen deze collecte dan ook in de bijzondere milddadigheid der ingezetenen aan. Wanneer ieder een steentje bij draagt kan de afd. van het Groene Kruis haar zegenrijk werk ook op dit terrein in onze gemeente* voortzetten. CHR. BESTURENBOND. Het ligt in de bedoeling van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle op 'Don derdag 22 Januari 1953 in de zaal van de 'Chr. Volksbond alhier een filmavond te organiseren, ter vertoning van de nieuwe film van het Chr. Nationaal Vakverbond in Nederland, getiteld: Een ware geschiedenis van het bos. DE K.V.P, JONGEREN. De K.V.P. Jongeren zetten hun acti viteit voort en vergaderen Vrijdagavond weer, thans in een der gelegenheden van Café-Restaurant Euphonia. BILJARTSPORT Kaatsheuvelse Biljartbond. O.V.S. 1ste Klasse. Er begint reeds enige tekening te ko men in de 1ste klasse van de competitie van de Kaatsheuvelse Biljartbond. De leider Poedelvrees wist in 2 partijen niet minder dan 14 punten te verzamelen en wel tegen H.G.L. 80 en tegen T.O.K. 62. 'De sterk spelende v. Dinteren no teerde deze week een moyenne van 14.06. Er waren echter nog meer goede par tijen: André Snoeren 8.93, Ant. Snoeren 5.40 en G. v. d. Linden 4.15. Altijd Raak dat deze week geen enkel verliespunt had tegen T.O.K. 2 benadert de leider op 7 punten. Hendriks speelde hier het best met een gemiddelde van 4.60. De stand is thans Poedelvrees I 32— 48; Altijd Raak I 32—41; T.O.K. 2 32— 31; H.G.L. 2 28—25; T.O.K. I 32—24; Ons Genoegen I 2423 en H.G.L. I 28 —16. 2de Klasse. In de 2de klasse kan nog alles gebeuren. De koploper won onbe dreigd van H.G.L. 4 8-Ö; Altijd Raak 2 raakte achterop door met 26 van Ons Genoegen 3 te verhezen, dat nu haar plaats inneemt. Poedelvrees 3 won van T.O.K. 3 met 62; H.G.L. won van Ons Genoegen 2 met 62 en kan mogelijk van de laatste plaats weg ko men. De stand in de 2e klasse is: Poedel vrees 2 3247; Poedelvrees 3 2734; Ons Genoegen 3 2734; Altijd Raak 2 28—34; T.O.K. 3 28—20; H.G.L. 4 28 20; Ons Genoegen 2 2419; H.G.L. 3 28—14. BILJARTSPORT K.N.B.B. In de afdeling Kaatsheuvel van het district De Langstraat van de K.N.B.B. waren de uitslagen van de deze week gespeelde competitiewedstrijden: klasse A NAS I—KOT a 6—2; DES I—NAS I 4—4; KOT a—H.K.S. I 2—6. Klasse B. 't CentrumONA I 62; NAS 2H.K.S. 2 2—6; ONA I—'t Cen trum 80. Klasse C. H.K.S. 4DES 3 4—4; ONA 2H.K.S. 3 6—2. De beste prestaties van deze week waren; in klasse A, H. Soeterboek van DES I met een gemiddelde van 11.25; in klasse B, B. Janssen van 't Centrum met 4.53 en in klasse C, C. van Wan- rooij van H.K.S. met een moyenne van 1,98. De stand is thans: Klasse A: 'H. K. S I 3—14; NASI 3—14; KOT a 4—12; rCOT b 3—12 en DES I 3—12. Klasse B: H.K.S. 2 426; 't Centrum 4—18; ONA I 4—14; NAS II 3—10 en DES 2 3—4. Klasse C; ONA 3 3—22; H.K.S. 3 3—12; H.K.S. 4 3—10; DES 3 2—6; ONA 2 3—6. TAFELTENNIS N.V.R. Het eerste team van N.V.R. speelde Zaterdag zijn allereerste competitiewed strijd in de 2de klasse en wel tegen Be Quick uit Den 'Bosch, 't Was een zware opgave voor onze jongens, waarbij ze echter goed partij gaven. De uitslag 3-7 mogen we voor Be Quick wel iets ge flatteerd noemen. Het 2de team moest een thuiswed strijd spelen tegen Ons Genoegen uit Tilburg, doch de Tilburgers Zijn niet op komen dagen. Het 3de team trok naar Vught om het tegen 't Verzetje op te nemen, doch de Vughtenaren bleven baas in eigen huis en zonden onze jongens met een 73 nederalag naar Kaatsheuvel terug. Het komend programma luidt; Zater dag 7.30 u. n.m. Never Down 4N. V. R. I en Zondag 12 u. LUTON.V.R. 2. GETROUWE DIENST. Ook in onze moderne tijd van wij ziging en verandering treffen we zo nu en dan nog gevallen aan van gedienstige trouw, wat steeds spreekt van een goe de verhouding tussen werkgever en werknemer. Zo hoorden we vandaag vertellen, dat mej. Cor van Wanrooij, in de omgang Keetje van Dr. Cappetti, twintig jaar reeds de familie gediend heeft. In het gezin van de dokter opge nomen, toen nog maar het eerste kind van dit met kinderen rijk gezegende 'ge zin geboren was, heeft Keetje het vele lief en leed van deze familie meege maakt en meegeleefd. En juist dat mede leven heeft haar gemaakt tot een lid van de familie Cappetti, waar we haar niet uit weg kunnen denken. Natuurlijk is Keetje hartelijk gefeliciteerd bij haar ju bileum en de jubilaresse denkt er nog niet aan haar dienst te verlaten. Ze nam gisteren nog stil het 'besluit te blijven dienen tot haar dood. APOLLO THEATER. Het Apollo-theater komt de komende dagen met een zeer attractief programma uit. Een film van wereldvermaardheid: „Morgen is telaat". De nieuwe, jonge Ita liaanse actrice, een ster in de filmwe reld, speelt er de hoofdrol, terwijl Gino Leurini, Vittorio de Sica en Lois 'Max well de voornaamste medewerkers zijn. Zaterdag (Allerheiligen) en Zondag zijn de voorstellingen om 4, 6 en half negen en Dinsdag, Woensdag en Don derdag om uur. Toegang 14 jaar. AGENDA. Vrijdag 8 u. n.m. Vergadering K.V.P.- Jongeren in Euphonia. Zaterdag en 'Zondag Apollo Theater: Morgen is telaat, om 4, 6 en 8.30 u. n.m. Toegang 14 jaar. Zondag 230 u. n.m. Voetbal Natuur park De Efteling: Desk IWoensel I. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollö. „HEDDEM AL GEZIEN". „Heddem al gezien", begint reeds door te dringen. Wat „Heddem ;al gezien" is, weet nu voort iedereen, nu de machtige affiches voor talrijke etalages meedelen, dat over een week Kaatsheuvels derde Revue in zee gaat met een vlotte start en onge twijfeld de zesdaagse reis zal volboeken. Wij weten immers uit ondervinding - wij zouden haast zeggen wat door het- Revue-gezelschap geboden wordt, gegarandeerd goed is en in de smaak valt van iedereen. i De affiches die ieder jaar een typische kop hebben, zijn dit jaar getooid met de ingangspoör van het pleintje van het Sprookjesbos. Dit wijst natuurlijk in zekere richting en wel, dat het Sprookjesbos en het sprookjesidee, dit jaar in de Revue de boventoon voeren. Trouwens de voor bouw van het toneel is geheel in de zelfde stijl opgetrokken en brengt de be zoekers reeds direct in de sfeer die men als fundament gebruikt heeft voor de hele revue. De decors zullen daarbij het geheel als volmaakt doen worden. Met recht zal de komende weken op ieders lippen liggen; „Heddem al gezien"? De zorg, toewijding, overgave en tijd door allen aan deze Revue besteed zullen on getwijfeld beloond worden met een mas saal bezoek, dat zee.r tevreden huis waarts zal gaan en iedereen zal aanspo ren, dit kostelijk gebeuren letterlijk en figuurlijk te gaan zien. Wat abusievelijk op de affiches ver geten is maar wat natuurlijk iedereen weet „'Heddem al gezien" draait in de zaal van de heer van Dun. KATH. VROUWEN-ORGANISATIE K.A.V. AFD, LOON-OP-ZAND. Op Woensdag 22 dezer gaf boven genoemde vereniging in aansluiting aan de feestdag van het Moederschap van Maria een feestavond, welke geheel in het teken stond van de Maria-verering. De voorzitster mej. N. Beerens-v. d. Schoor opende op de gebruikelijke wij ze en 'heette allen hartelijk welkom, spe ciaal pater v. d. Broek, die wegens ver hindering van de Eerw. Adviseur aan wezig was, dhr. H. v. Gestel en het bestuur der K.A.B. In haar openingswoord zette spreek ster de bedoeling van deze avond uiteen, waarna zij het program ontvouwde. Be gonnen werd met het zingen van een Marialied. Vervolgens werden door en kele kinderen van de leden declamaties ten gehore gebracht. Drie leden van de K.A.V. vertoonden daarna een schets Mijnhaidt KoofdpSjiapoedm, Doot 47 tt. Mij nhardt Hoofdpij ntabletten. Koket 80 ct. die betrekking had op het lidmaatschap der vereniging. Daarna verkreeg Pater v. d. Broek het woord. In een kort maar kernachtig betoog belichtte spreker het Goddelijk Moederschap van Maria, welk betoog door de aanwezige huismoeders met grote aandacht werd gevolgd. Dat de gewijde spreker indruk had gemaakt, bewees wel het daverend applaus. In de pauze werd de aanwezigen het gebruikelijke „bakske" geschonken, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Vervolgens kreeg dhr. v. Gestel het woord. Deze gaf een zeer interes sante lezing, verduidelijkt met lichtbeel den, over de Volkskrant, vanaf het ont staan dér berichtgeving tot aan de be zorging bij de abonnè's aan huis. Aan het einde gekomen, sloot de voor zitster de goed geslaagde avond, na dank gebracht te hebben aan allen die aan het welslagen hadden meegewerkt. GEGUND. Het bouwen van een blok van twee woningen aan de Heistraat voor reke ning van de heer D. J. Schuller is ge gund aan de heer M. Verhagen alhier, die voor 25074 het laagst had inge schreven. Het glas-, behang- en verf- 4E1: OF nci Frs ser ti tge W iw- ird' Mi M.j ooi r gat nrd op tot; G da die in. m ssis ïrs als INI ST ere reri in ;n n eaa 5 k DOl] eg. lur 1, :in<

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5