dag- Wijde Wereld 1 De dag van morgen. DE LSNESimi woeiisf log-prijzen LOON-OP-ZAND SLOTACGOORD WASPIK UIT DE 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 6 's-HERTOGENBOSCH VROOM DREE§MAM TllBuRGhelmok. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 5 NOVEMBER 195 Geschiedenis der Koninkl. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik. Prachtige pop, met stem en slaapogen, Q65 in leuk jurkje Papiermandje, div. dessins, stevige uitvoering, OC c handig formaat Wollen breigaren, in ma rine, bruin, beige ©CÏC en groen, 1 00 gr. Witte katoen, prima kwaliteit, voor ledikant lakentjes en sloopjes, 90 cm. breed, m 25 per meter Chocolade-beestjes, zeer licht, 200 gram zeer licht, 90c Gelderse rookworst, geurig en smake- lijk, 100 gram Damespantoffels, van stevige vilt, in diverse kleuren, met prima rubber zolen. Maten 36/42 Vol automatische aan steker, merk „Consul", sierlijk model, ,a 20 goed werkend Herenpyama, flanel van degelijke, warme kwaliteit, mooie streepdessins, maten 48 t/m 56 850 Heren handschoenen, met drukknoop, in mooie kwaliteit leder, ge voerd. Alle maten SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Effen grijze wollen Smyrna tafelkleedje, deken, 1-persoons, in 5 verschillende Perzi- 120x170 cm., ook zeer sche dessins, aan geschikt voor tocht- en 2 kanten franje, 4 EOO autodeken 590 90 x 90 cm. 1 D Meisjesonderjurkje, zijde geplatteerd, zalm, keurige afwerking. Bijzon der voordelige aanbieding, 4-7 jaar 8-1 2 jaar Siertrommeltjes, in Delfts blauw decor, prach tige uitvoering. Een hoog en een laag model, per stel en !W. die gedaan hadden Konder hoof delijke stemming aangenomen, echter met de aantekening dat de heer 'Verdoorn had tegengestemd. HAMEREN - HAMEREN. De rest van de agenda ruim twintig punten was een kwestie van hameren; in een van onze vorige nummers hebben wij uitvoerig de prae-adviezen afgedrukt, zodat We niet in herhaling hoeven val len. I Echter we maken enige uitzonderin gen, op de eerste plaats voor punt 19, het voorstel tot verlenging van de pacht, dat de heer Verdoorn deed vragen, of het in de toekomst niet mogelijk was de grond gelegen 'binnen de gemeente te verpachten aan die grondeigenaren die door het uitbreidingsplan gedupeerd wa len. Deze sympathieke gedachtenging, al dus de voorzitter, is niet voor "verwezen lijking vatbaar. Er is nu eenmaal een pachtrecht dat. uitgaat van het conti- nuatierecht van de pachters. De punten 15, 1I6, 17 en 18 die allen betrekking hadden op grondaankoop, werden op verzoek gedeeltelijk van de heer Pullens in geheime vergadering be handeld, maar later toch algemeen aan genomen. Tenslotte werd er nog een punt aan de agenda toegevoegd, n.l. een voorstel een crediet te verlenen van 1.123 aan de R.K, Jongensschool St. Clemens voor aanschaffing van een klein-beeld-pro- jector, die ook dienst zou kunnen doen bij de R.K. (Meisjesschool in de Minis ter Loeffstraat. j Hiertegen bestond geen bezwaar. En zo was dus het vlotte einde van deze vergadering. I' t I VilHUMIIMMWii Het is niet waarschijnlijk dat de pre sidentsverkiezingen die morgen in de Verenigde Staten worden gehouden, een wereldschokkende gebeurtenis worden. Het lijkt zelfs nauwelijks mogelijk dat ze verrassend zullen zijn, omdat er niet eens een favoriet is. Die was er vier jaar ge leden wel in de persoon van gouverneur Dewey en de verrassing was er des te groter om, toen bleek dat de verguisde Truman zijn tegenstander op overtuigen de wijze had geslagen. Mogelijk zijn de opinieonderzoekers door deze averecht se uitslag van hun onderzoek wat voor zichtiger geworden. Bovendien wordt het hun deze keer wel erg moeilijk gemaakt. Het lijkt alsof de kiezers tot het aller laatste volkomen hun vrijheid behouden, althans voor de buitenwereld, al zullen de meesten morgen wel niet op hun pot lood bijtend hun knopen staan te tellen om te beslissen aan wie ze uiteindelijk hun stem zullen geven. Voor de candidaten is ondertussen de grote strijd gestreden en tot morgen blijft er alleen de spanning over. Slechts voor één kan die zich oplossen in een gevoel van triomf. Of voor de ander de teleurstelling zo groot Zal zijn, blijft een vraag. Wat niet wil zeggen, dat ze zich niet tot het uiterste ingespannen hebben om de gunst van de kiezers te winnen en Stevenson en Eisenhower hebben ge lijkelijk in de volksgunst gedeeld, in dit geval van hun aanhangers. 21e hebben ook het duel niet geschuwd en men kan niet zeggen dat er altijd met de fijnste wapens is gestreden. De manier waar op in Amerika twee candidaten elkaar te lijf gaan, kan men natuurlijk open hartig noemen, maar ons West-Europea nen doet het soms wat pijnlijk aan. Als echter de verkiezingen eenmaal achter de rug zijn, is bij hen alles verge ven en vergeten, zodat men toch ge neigd is de scherpte van de wederzijdse aanvallen toe te schrijven aan het stre ven de kiezer te laten weten waar hij aan toe is. De kaarten zijn dus van beide kanten op tafel gelegd. Eigenlijk waren het niet eens de candidaten voor het president schap die er de aanleiding toe gaven. De stoot tot de grote onthullingen gaf de republikeinse candidaat voor het vi- ce-presidentschap, senator Nixon, die in discrediet dreigde te raken wegens fi nanciële manipulaties. De openbare biechten die daarvan het gevolg waren, hebben de atmosfeer gezuiverd en deze kwestie weggewerkt. Maar er bleef nog genoeg over voor de candidaten om el kaar in het vaarwater te zitten. Favo riet is b.v. de te voeren politiek ten op zichte van Rusland en het communisme. Opmerkelijk is dat, terwijl de republi keinse partij steeds een straffere hou ding tegenover Moskou heeft voorge staan, haar candidaat werd beschuldigd van te groot vertrouwen in de 'Sovjet- regering. Wat overigens weer niet zo verwonderlijk is, wanneer men bedenkt dat Eisenhower een tamelijk onpolitiek verleden achter de rug heeft. Nu zijn deze zaken voor de kiezers bij het be palen van hun keuze waarschijnlijk wel bijkomstigheden. Het is gemakkelijker achteraf vast te stellen waarop, ze hun keuze waarschijnlijk gebaseerd zullen hebben, dan vooraf te speculeren over de motieven waarop ze hun stem aan een bepaalde candidaat zullen geven. Een kiezerscorps is een te logge massa dan dat men er zich ook maar in grote lijnen op zou kunnen oriënteren, doch het is ook weer niet zo onpersoonlijk dat er uit de stemmenverhouding ach teraf geen enkele conclusie zou zijn te trekken. Vooralsnog kan men alleen nog maar afwachten. Wel kan men nu al vaststellen dat politieke factoren een belangrijkere rol zullen spelen dan aanvankelijk leek. Toen er voor het eerst sprake van was dat Eisenhower zich candidaat zou stellen voor het presidentschap, was zijn populariteit zo enorm, dat het er de schijn van had dat elke andere candi daat wel zou kunnen inpakken. Toen hij echter in het politieke vaarwater terecht kwam, bleek zijn onervarenheid in deze hem geen goed te doen en aanvankelijk was het zelfs twijfelachtig of hij het wel tot officieel candidaat zou brengen. Daarna kreeg hij als tegenstander de democratische candidaat Stevenson, die behalve politieke ervaring, ook de gave van het woord op hem voor had. Het leek er aanvankelijk op dat zijn kansen ernstig daalden, maar de generaal heeft zich in de loop van zijn verkiezings campagne goed hersteld en de ongerust heid die hij verwekte bij zijn eerste op treden voor een goed deel weggenomen. Het is lang onzeker gebleven wie de democratische candidaat zou zijn, maar toen president Truman gouverneur Ste venson als zodanig had voorgesteld, bleek hij een goede greep te hebben ge daan. Stevenson maakt al direct een goede indruk in zijn speeches en had bovendien voor dat hij bekend staat als een ijverig bestrijder van de corruptie, waarover jn de afgelopen jaren in de Verenigde Staten heel wat te doen is geweest. Ondertussen kan van hem evenmin gezegd worden dat hij onbetwist favoriet is voor de openvallende zetel in het Witte Huis. Dat is niet alleen het gevolg van Eisenhowers herstel, maar ook van enkele onhandigheden die pre- sident Truman in zijn verkiezingscam- pagne voor Stevenson heeft begaan. I Zo staan twee candidaten met onge veer gelijke kansen op de drempel van het Witte Huis. Als we de opinieonder zoekers mogen geloven ligt Eisenhower zelfs nog iets voor, maar die voorsprong is zo miniem, dat in ieder geval nie mand er hun hard om kan vallen als de stemmenverhouding nu eens precies andersom uitvalt of de weifelaars de balans alsnog in het voordeel van Ste venson doet doorslaan. Al staan dan Ei senhower en Stevenson niet zo lijnrecht tegenover elkaar als de verkiezingscam pagne soms heeft gesuggereerd, toch kijkt 'heel de wereld met spanning toe wie president Truman zal opvolgen voor de komende vier jaar. Is het Eisen hower, dan zou 'de republikeinse partij voor het eerst sinds vele jaren weer de hoogste post in het land door een van haar leden bezet zien. Is het Stevenson, dan zou de bewering als zou het land het langdurige democratische bewind moe zijn, niet meer dan een sprookje zijn. We zullen het gauw weten. ABONNEERT U OP DIT BLAD E. H. B. O. Jubileumviering - Diplomauitreiking. In de zaal van de heer G. Wijtvliet had Woensdagavond te 8 uur de uit reiking van de diploma's plaats voor de leden van de gegeven cursus E.H.B.O. Tevens werd in intieme kring het 10- jarig bestaansfeest van genoemde ver eniging gevierd. In zijn openingswoord memoreerde dè voorzitter de grote moeilijkheden die de jonge vereniging voor 10 jaren mee maakte. Door de voortvarendheid van de oprichter, de thans ontslapen heer P. v. Veldhoven, die door de (voorzitter werd herdacht, gelukte het de vereniging de kinderziekte waarmee schier iedere jonge vereniging te kampen heeft te bo ven te komen. Spr. memoreert verder de activiteit van de twee eerste voorzitters der vereniging de heren G. Nijkamp en C. Michielsen. Na deze inleiding werd overgegaan tot uitreiking der diploma's, yvaarbij dokter Smals, de leider van de E. H. B. O. de gelegenheid had om het grote nut, maar ook de grote verantwoorde lijkheid van de E.H.B.O.-er te schetsen en tevens ieder gediploimeerde toe te spreken. Speciaal richte dokter Smals zich tot de geslaagde cursisten van Kaatsheuvel, waar thans ook een nieu we afdeling van de E.H.B.O. is opge richt. Spreker hoopt dat ook daar het werk van de E.H.B.O. ingang zal vin den bij alle lagen 'de,r bevolking zoals hier ter plaatse. Dan bood de jongste cursist de heer v. Onsenoort, dokter Smals bij het einde van de lessenreeks 1951'52 een weten schappelijk boekwerk aan. Hulde werd verder gebracht aan de geestelijk advi seur der vereniging, Pastoor Schoenma kers, voor de Wijze adviezen waarmede deze in de 12J/j jaar de vereniging ter zijde stond. Een speciaal woord van hulde werd gebracht aan de heer J. Torians die thans sinds 10 jaren de jubilerende vereniging voorzit en deswege tegelijk met vele hartelijke woorden van waardering na mens alle leden door de heer Jos (Boons een prachtig horloge met inscriptie werd aangeboden, terwijl Mevrouw Torians in deze huldiging deelde door de bloe men die haar werden aangeboden. De heer A. Oomen, die 10 jaren on afgebroken lid was der vereniging, werd eveneens gehuldigd en deswege ee» in signe uitgereikt als 10 'jarig trouw lid. Pastoor Schoenmakers sprak 'bij deze gelegenheid zijn hartelijke wensen uit tot de jubilarissen en paarde hieraan een opwekkend woord tot de leden, waarbij spreker vooral de geestelijke belangen op de voorgrond plaatste. EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 12) Vermoeid viel zijn hoofd terug op het kussen. De dokter, die in de hoek van de kamer zat, kwam nu snel toegelopen en fluisterde iets tegen vrouw Hardink. Frits trok zich terug van 't bed, maar zijn blikken lieten het gezicht van de oude boer niet los. Hardink, een stijfkop, maar één van de bes te. De vader van Siets. Zijn schoon vader zou hij niet meer zijn. Hij dacht op dat ogenblik niet aan het feit, dat hij eindelijk zijn doel had bereikt en dat een ander doel zo nabij scheenhij sloeg zijn arm om Sietske heen en samen staarden ze naar het gezicht van de oude man. Moeder Hardink lag op haar knie- en bij het bed en streelde zachtjes de rimpels van het vertrouwde ge zicht. Nog eenmaal gingen ze open. Annavrouwwij sa men. altijd.zo benauwd. ik kan niethou me vast, Anne, hou me vast Toen viel zijn hoofd opzij, en snikkend boog zich de kleine grijze figuur over het bed, waarop boer Hardink van „De Wijde Blik" zo juist de geest gegeven had. HOOFDSTUK VI. In Amsterdam, Sietske Terlaer zat in de erker van het Amsterdamse bovenhuis en keek naar beneden in 'de drukke straat, waar het fluitsignaal van de tram bij de halte weerklonk, waar 'n venter zijn waren luidkeels aan prees, waar auto's snorden, voet gangers zich haastten over de natte trottoirtegels. In de winkels aan de overkant gloeiden de lichten reeds aan, een felle Neonreclame zette de erker in een rosse gloed. Sietske kon hier zitten schemeren en pein zen. De overgang was wel heel scherp en plotseling geweest. Vaders on geluk, de verzoening, het sterven, de begrafenis. De bespreking met de notaris, met moeder en Hanne. Ook Frits en Harm waren er bij ge weest. Moeder had de twee schoon- zoons-in-spé erbij willen hebben. Het was allemaal heel prettig ge- gaan.Gelukkig dat Harm en Frits het zo goed met elkaar konden hebben, bedacht ze. Geen wrijving, geen geschillen. Moeder had gezegd dat Harm en Hanne nu maar gauw moesten trouwen. De boerderij moest 'n baas hebben. Moeder zou er blijven wo nen. Hanne vond dat heerlijk en Harm vond het best, hij had een schoonmoeder uit duizend en zou met haar nooit ruzie krijgen. Vader's testament was gelezen. Wel wonderlijk, had de oude nota ris gezegd, dat Hardink dat juist verleden jaar had laten maken. Sietske had geconcludeerd: dat was toen het conflict met Frits begon nen was. Hij had aan de toekomst lopen denken. Hij had toenral voor zien dat hij het hoofd zou moeten buigen. En de notaris had 'n brief van vader voorgelezen: Als Sietske gaat trouwen moet ze er voor zorgen dat ze nooit hele maal afhankelijk wordt. Ze moet geld van zichzelf hebben. Ik weet niet met wie ze gaat trouwen en dat doet er ook niet toe, maar als ze wil doen wat haar vader vraagt, dan trouwt ze op huwelijksvoorwaar den. Ze had Frits verlegen aangezien, maar die had gezegd: Daar ben ik het goed mee eens. Mijn groot ste bezwaar is altijd geweest dat men zou denken dat ik Sietske wil de om haar geld. Ik zou dat zelf ook niet anders wensen. En zo was het gebeurd. De trouwdag was gekomen. In alle stilte waren ze gehuwd. Siets ke was niet in 't wit. In de kerk was het toch vol geweest, de men sen hielden van sensatie. En na 't formulier hadden de leden van „Zanglust" hen toegezongen Siets kreeg nog vochtige ogen als ze aan dat ogenblik dacht, toen ze daar, hand in hand met Frits, had geluisterd naar die plechtige klan ken. Ze hadden ook afscheid genomen van het koor. Het was geen dolle avond geworden, dat paste niet in deze omstandigheden. Maar Drie kus Krol was naar voren gekomen en had een toespraak gehouden, zó, dat Frits aan het eind alleen maar heel lang de hand van Driekus had geschud en gezegd: Dankje, Driekus dank je wél, man. En dat Frits, die nooit om een woord verlegen zat Later op de avond had hij toch nog gesproken, en de leden aange maand bij alle drang naar gezellig heid toch de zangkunst niet te ver onachtzamen. Een prachtig cadeau hadden ze gehadeen radio met pick-up. En de school uit Blijga gaf een geschenk, waarbij het advies van het schoolhoofd merkbaar was: twee albums met gramofoonplaten, symphonieën van Beethoven „het begin van je collectie" had de bovenmeester gezegd. Neen, ze zou de streek vanwaar ze kwam niet makkelijk vergeten. Iedere dag werd ze er aan herin nerd. De mooie doek die over de tafel thuis gelegen had, had ze mee gekregen en prijkte nu op haar ei- De voorzitter de heer J. Torians dankte vervolgens voor de woorden van waardering hier gesproken, tevens voor het stoffelijk blijk van belangstelling hem hier aangeboden. Het liefste blijk van waardering echter zou zijn, zegt spreker, dat allen die zich voor de lessen bpga- ven, deze ook metterdaad volgden, waarmede zij de mensheid in 't algemeen een groten dienst zouden bewijzen. Na de officiële viering had een zeer gulle tractatie plaats. Dat de goede feeststemming aanwezig was, bleek wel uit het feit dat er uit de aanwezigen steeds een of meer „op de planken" wa ren. Dat het sluitingsuur dan ook weer te vroeg kwam behoeft nauwelijks ge zegd. Tot de geslaagden behoorden de da mes: Martina Pijnenburg, Lena Pijnen burg, Anny v. d. Nieuwenboer, Joh. v. d. Schoor, Nelly v. d. Ven, Jeane Moo- nen, J. v. d. Ven, iCor Balvers en Tiny Beerens, de drie laatsten dit Kaatsheuvel. Verder de heren: B. v. Onsenoord, J. v. Lier, M. v. d. Nieuwenboer, !W. Vugts uit Loonopzand; verder P. Hamers uit St. Joachimsmoer en Lamb. Beerens, Piet de Kort, N. Tiggelman, Hub. Wijgerde en Wim Sprangers. In ons vorig nummer hebben we een uitvoerig verslag gegeven van de ver gadering van bovengenoemde harmonie, in 't kader van hare „koninklijke" onder scheiding. In dit verslag "was ook de door de voorzitter de heer P. B.rokx ge geven geschiedenis dezer harmonie op genomen. Door gebrek aan plaatsruimte werd deze geschiedenis slechts in een gedeelte der oplaag opgenomen; wij ach ten het voor de Langstraatse lezers van belang genoeg dit brokje historie nog maals op te nemen. Nadat de notulen waren gelezen, gaf de voorzitter een beknopte uiteenzetting over het ontstaan en de groei van onze harmonie. Zevenig jaar geleden namen enkele vooraanstaande ingezetenen dezer gemeente het initiatief tot oprichting ener vereniging, welke ten doel had de bevordering van volksvlijt en veredeling van volksvermaak. Daarom werd als naam van deze vereniging gekozen „Volksvlijt en Volksvermaak". De afdeling Volksvlijt beoogde haar doel te bereiken door het geven van cur sussen o.a. in bouwkunde en handteke nen en het houden van tentoonstellingen gen tafel. Maar inplaats van het orgel stond nu een mooie piano in de hoek.haar cadeau aan Frits! Wat moet ik jóu nu geven? had hij Verrast en bijna ontroerd gevraagd. Jezélf had ze geantwoord. Het was een ongekende gewaar wording, Frits iedere dag bij zich te hebben, 's Morgens het ontbijt. Hij moest al vroeg weg, want zijn school was een eind verderop en hij was er altijd graag op tijd. Maar ze was altijd present in haar lange ochtendjas, waaraan ze eerst wel even had moeten wennen, maar die ze toch wel makkelijk en heerlijk warm vond. Dan waren er al de kleine dingen van het huishouden, de leveranciers. Graag ging ze zelf boodschappen doen in de winkels. Ze bleef gesloten en zei niet veel, maar waardeerde de gemakkelijke en hartelijke spraakzaamheid van de Amsterdammers, die „dat me vrouwtje" wel mochten, omdat ze zo weinig pretenties had en zo stipt contant betaaldedaar scheen in deze „kouwe-aardappelbuurt" nog wel eens iets aan te ontbreken. Ze vond de politiemannen en de tramconducteurs, wier hulp ze in de eerste tijd van haar verblijf in Amsterdam vaak nodig had, aardig en voorkomend. (Wordt vervolgd). en wedstrijden. Volksvermaak legde zich toe op muziek. Als eerste voorzitter trad op de Wel- edelgeleerde heer dokter H. N. Free- ricks. Nog dat zelfde jaar werd in deze afdeling opgenomen het bestaande man nenkoor „Concordia Laeta". Al spoedig bleek dat de leiding in goede handen was en mocht de nieuwe vereniging zich in 'n grote bloei verheugen. Vooral de afdeling Volksvlijt nam een grote vlucht en de gehouden tentoon stelling op het gebied van landbouw, lederbewerking en scheepsbouw bleek aller belangstelling te wekken. Tevens werd tentoongesteld hetgeen de cursisten in bouwkundig en handtekenen ver mochten. Echter niet alleen Volksvlijt, doch ook Volksvermaak, de harmonie, mocht de sympathie der inwoners weg dragen en genoot aller steun. In de loop van het jaar 1882 reeds, kon de eerste steen gelegd worden voor een in die tijd' prachtige concertzaal, waarin de harmonie tot het jaar 1926 zöu zijn gehuisvest. Deze vereniging bleek dus levensvat baarheid te bezitten. [Wel heeft zij in deze 50 jaren, perioden van mindere bloei moeten doormaken, doch steeds heeft de harmonie stand kunnen houden en heeft zij een eervolle plaats pnder ,de harmonieën kunnen behouden. Met Volksvlijt is het anders gegaan. In 1882 werden de eerste leraren der lekenschool benoemd, nl. de 'heren C. H. de Bruijn, voor bouwkundig- en A. van Velthoven voor handtekenen, welke laat ste in 1891 werd opgevolgd door de heer J. P. van Velthoven. Grote lof heeft deze afdeling mogen oogsten, vooral ook door de opoffering der leraren. Door het steeds meer voort gang makende openbaar en bijzonder vakonderwijs moest Volksvlijt in 1915 haar bemoeiingen staken en zou het be stuur zich geheel op de muziek instellen. In het jaar '1920 werd voor de eerste maal aan een concours te Nijmegen deel genomen, waar een tweede prijs in de derde afdeling werd behaald. Van toenaf ging het opwaarts; er werd in Breda, Eindhoven, Geertruidenberg aan con coursen deelgenomen. Zij behaalde in 1928 te Zevenbergen de eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid. Ook wat de huisvesting betreft heeft de harmonie niet te klagen gehad. De in 1882 gebouwde concertzaal met tuin voldeed aan normale eisen, doch het jaar 1926 bracht ons een geheel naar de eisen van de moderne tijd ingerichte ruime zaal, gebouwd aan Jiotel van Iersel. Eén ding ontbrak echter nog, nl. een kiosk. Hiervoor werd een beroep gedaan op de ingezetenen en in 1930 werd de nieuwe muziekschelp in gebruik geno men. Men was thans in 'het bezit van een prachtige gelegenheid voor het ge ven van concerten. In 1930 trad de harmonie toe tot de federatie van harmonieën en nam in '31 deel aan het concours te Beek en Donk, waar zij in de tweede afdeling een 2e prijs behaalde. In 1941 werd op het concours te Eindhoven een eerste prijs behaald in de 2e afdeling. In Raams- donksveer in 1948 een Je prijs in de eerste afdeling. In 1949 behaalde zij in Bergeijk de eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid. Gedurende de oorlogsjaren 1941 tot 1945 konden concerten en repetities geen doorgang vinden, daar aan de door de bezetter gestelde eisen, waaronder toe treding tot de cultuurkamer, niet werd voldaan. In 1950 promoveerde zij naar de Ere- afdeling. Zij had te Vlijmen voor de 2e keer de eerste prijs behaald in de 'afde ling Uitmuntendheid. Als president de,r harmonie hebben de Volgende heren gefungeerd: Dr. Freerickx van 1881 tot 1890; W. C. J. Kamp van 1890 tot 1900; P. Klaassen van 1900 tot 1915; J. Brokx van 1915 tot 1922; B. v. Schijndel van 1922 tot 1947; A. P. Brokx van 1947 tot 1952. De thans fungeren de voorzitter de 'heer P. Brokx is de 3e uit één familie. Dit was de balans van het verleden; de voorzitter hield vervol gens een beschouwing over de toekomst. Er waren 19 jongens aanwezig, die in Verschillende cursussen onderricht krij gen in de muziek, gedeeltelijk zelfs reeds In de instrumentale muziek. Uit hen moeten de muzikanten dér toekomst ko men. De vöorzttter had deze jongens ook uitgenodigd, opdat zij nu reeds zul len zien bij welke vereniging zij later kunnen komen. 'Hij spoorde de jongens aan om goed hun best te doen, omdat hetgeen nu geleerd wordt een genoegen zal zijn voor het hele leven. Vervolgens sprak hij vol lof over onze drumband en de werkende leden van de harmonie. Hij moest toch nog even een teer punt aanraken en de werkende le den aansporen trouw de repetities te be zoeken.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6