MALWYR Waaiwijkse enLangstraatse Courant „Sf. Crtspt/'/z - Waarom kreeg Henskens geen grond van de gemeente? WAALWIJKSE HARMONIE OPERA-KLANKEN BUS-CHAUFFEUR DOOR BEROERTE GETROFFEN. MAANDAG 10 NOVEMBER 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN 75e JAARGANG No. 91 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" Vlijmense Raad contra B. W. HET UITBREIDINGSPLAN „DE VLIEDBERG" WERD ZONDER VEEL VIJVEN EN ZESSEN VASTGESTELD. De hardste noot die er in de gemeenteraadsvergadering te Vlij men Vrijdag j.l. gekraakt werd was de „kwestie Henskens", die een verzoek had ingediend om grond te mogen kopen van de ge meente, waarop B. en W. voorstelden afwijzend te beschikken, om meerdere redenen, waaronder ook als reden, dat de betrok kene elders, zoals B. en W. bekend was, voordeliger klaar kon komen. Maar dit laatste, dit voordeliger kunnen kopen, leek nogal betrekkelijk, althans volgens de voorstelling van zaken die de heer Wijkmans gaf. De raad nam echter niet zijn voorstel over, dat hij trouwens later zelf terugtrok, maar adviseerde de heer' Henskens eerst eens overleg te plegen; haalde dit niets uit, dan zou de gemeente zeer zeker helpen; de raad had in deze zijn gevoelens duidelijk genoeg kenbaar gemaakt. WAAROM EEN SPREEKKAMER VOOR DE JONGENSSCHOOL? In deze vergadering die, wegens ziekte van de burgemeester, werd voorgezeten door weth. v. Bokho ven, kwamen allereerst de notulen en een aantal ingekomen stukken aan de orde; deze leverden echter geen noemenswaardige moeilijk heden op, alleen wees de heer Wijk mans op het rapport van het veri ficatie-bureau, waarin er op gewe zen werd dat er diverse posten wel waren geboekt, maar niet uitbe- taald. Dit laakte hij ernstig. De voorzitter kon bij de ingeko men stukken ook meedelen dat het terrein van de gemeente in de as toor van Akenstraat niet meer werd gebruikt als begraafplaats voor de Ned Herv. Kerk; de lijken waren overgebracht naar een begraaf plaats aan de Haarsteegse weg. 130.000.besloot men vervol gens te lenen ten behoeve van de consolidatie van de vlottende schuld, aangegaan bij de bouw van de nieuwe jongensschool. Maar het volgende voorstel dat een crediet vroeg van f 700.- voor het inrich ten van een spreek- en leermidde lenkamer in het oude gebouw van de jongensschool, ging niet onde de hamer door. De heer van den Meerendonk vond het zeer merkwaardig dat de ze kamer nu ineens noodzakelijk was, terwijl men het toch zo lang zonder had gedaan en terwijl men thans in de nieuwe jongensschool toch ook een spreekkamer had. Hij zou graag hierover eens na dere inlichtingen hebben, en daar om besloot men het punt aan te houden tot de volgende vergade ring, alhoewel de inspecteur toen goedgunstig had geadviseerd. RESTAURATIE gemeentetoren. B. en W. konden vervolgens tot hun en veler groot genoegen de aangename mededeling doen, dat de oude gemeentetoren als 1m°"ul ment was geregistreerd en dat het rijk dus het leeuwendeel der res tauratiekosten voor zijn rekening zou nemen. De restauratie zou m etappes verlopen. Het rijk zou een bedrag van 18.000.— bijdragen en het aandeel van de gemeente zou slechts ƒ2000.— bedragen De heer v. d. Meerendonk maak te het gemeentebestuur een com pliment dat het dit had weten te bewerken en graag gaf de raad zijn toestemming voor deze bijdrage, alsook voor de bijdrage van 3000.- voor de restauratie van het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente, welke restauratie al op schitteren de wijze was volbracht. P ACHTPERIKELEN Een voorstel tot machtiging aan B. en W. tot het doen verpachten van gemeente-landerijen, bracht verschillende raadsleden m het ge weer. De heer Wijkmans o.m. vroeg of het niet mogelijk was de nu vrij komende of gekomen landerijen telkens maar voor de tijd van een jaar te verhuren, om ze aldus in petto te houden voor mensen die gedupeerd zouden worden door het uitbreidingsplan „De Vlieberg". Maar dit bleek niet mogelijk, vol gens de voorzitter, terwijl de heer v. d. Meerendonk dhr. Wijkmans gerust kon stellen met de medede ling dat de landerijencommissie be sloten had een aantal percelen zelf te exploiteren, om die aldus dispo nibel te hebben voor eventuele ge dupeerden. De heren Mommersteeg en v. Son wezen er op dat de pachtprijzen niet bepaald moesten worden door de toestand waarin de grond ver keerde; zo immers zou iemand die zijn land slecht had onderhouden in het voordeel zijn boven iemand die er meer moeite en kosten aan had besteed. Genoemde heren vonden ■de manier waarop de landerijen ge taxeerd werden, niet geheel juist. De heer Dekkers adviseerde ech ter de raad gerust met deze rege lingen in zee te gaan; alles was wijd en breed in de landerijencom missie en B. en W. besproken. De heer v. d. Broek stelde de vraag: Hoe staan B. en W. tegen over de boeren die hun eigen grond verhuren en toch nog landerijen van de gemeente in pacht krijgen? Dit is een grote fout hier in Vlij - De heer Samuels wees op 't feit dat Vlijmense boeren in Drunen hun land af moesten geven, en hij vroeg: kunnen wij hier dit ook niet besluiten? Maar dit bleek niet wel doenlijk. Geen van de leden had echter overwegende bezwaren tegen het voorstel, zodat besloten werd het geen B. en W. voorstelden. Vervolgens werd een aanslag honden belasting oninvftrderbaar verklaard, ter wijl ook in enkele gevallen ontheffing werd verleend van schoolgeld en straat belasting. B. en W. vroegen voorts gelden voor de tewerkstelling van werkloze hand arbeiders, in het kader van de gemeen telijke sociale werkvoorzieningsregeling; de kosten hiervoor werden gedragen door Rijk en Gemeente in de verhouding 9 1. Ook in Vlijmen was reeds een betref fende commissie in het leven geroepen, die in haar vergadering van 28 Octo ber de volgende objecten als werkgele- genheidsobjecten had aangewezen het bennen van diverse wegen en verschil lende werkzaamheden aan de Heisteeg, de Parallelweg en de Rademakerssteeg en voorts het rooien van knuisten in het Gemeentebos. De kosten voor deze werk verschaffing zouden voor de gemeente 30 tot 50 per week bedragen. De heer v. d. Merendonk juichte dit ten zeerste toe; in de gemeente zijn nog projecten genoeg. De heer van Son opperde de sugges tie dat middels deze regeling misschien ook een jeugdhuis voor Haarsteeg zou kunnen worden gebouwd. En natuurlijk onderstreepte de heer van Noye dit vol komen. Hebben B. en W. hier hun ge dachten nog niet eens over laten gaan? vroeg hij. Een halve timmerman kan toch ook wel een jeugdhuis bouwen, al staat het dan een beetje slim, zei hij. zoals de burgemeester zei; „Bouw maar waar ge afgebrand bent!" Wethouder Berkelmans antwoordde hierop dat Henskens volgens de burge meester bij van Stokkum voordeliger klaar komt dan bij de gemeente, en dat was de reden, waarom hem deze grond niet gegeven werd. De heer Wijkmans zou de heer Hens kens dan willen adviseren aan B. en W. de prijs te vragen die van Stokkum, zo als hij het gemeentebestuur had meege deeld, voor die grond vroeg en als de betrokkene voor die prijs de grond kon krijgen, dan accoord, maar wilde van Stokkum voor deze prijs de grond niet kwijt, dus* wanneer bleek dat er nog geld onder de tafel door moest, dan moest de gemeente die man helpen. Kan de gemeente niet beter tegen van Stokkum zeggen, aldus de heer v. d. Meerendonk, verkoop ons die grond voor die prijs en dan kan hem de gemeente weer verkopen aan Henskens voor de zelfde prijs. Maar de heer Wijkmans wilde toch nog wel eens weten waarom eigenlijk de heer Henskens geen grond kon kopen van de gemeente en hij vroeg ook of dit een onverdeeld voorstel van B. en W was, waarop de -wethouders volmondig ja antwoordden. De heren van Noye, v. Hout en van Son onderstreepten allen hetgeen de heer Wijkmans had betoogd. En de heer Wijkmans wilde er een voorstel van maken, maar de heer Dek kers weer er op, dat wanneer Henskens en van Stokkum tot een accoord kon den komen, de gemeente toch geen grond hoefde te verkopen. De heer Wijkmans echter kwam nog eens op zijn vraag terug: Het stuit mij tegen de borst, zei hij, wanneer aan Henskens grond wordt geweigerd, terwijl wanneer er een ander komt, die het oude marktveld wil kopen, hierin graag door de gemeente wordt tegemoetgekomen. De mensen worden verbitterd. Waarom de kleine man niet en de grote man wel? Ik had niet verwacht dat de burge meester zou zeggen: Bouw maar waar ge afgebrand bent; ik moet hiertegen in gaan; graag verdedig ik de burgemees ter door dik en door dun, maar nu niet! Wethouder Berkelmans: Het spijt me dat de burgemeester ziek is. Hij zou U wel van antwoord gediend hebben. De burgemeester heeft immers alles gedaan wat ie kon voor die man, zelfs zou hij nog voor een kosteloze architect voor hem zorgen. U kunt niet zeggen dat de arbeiders worden gepasseerd. De heer Wijkmans echter persisteerde bij zijn voorstel; hij verlangd stemming. De heer v. d. Meerendonk opperde bedachtzaam de betere mogelijkheid, dat Henskens eerst maar eens moest onder handelen met B. en W„ waar voor hem geschikte grond was. Nam de raad nu dit voorstel aan, dan was het zeer goed mogelijk, dat de heer Henskens een stuk grond kreeg toegewezen, waarop bepa lingen rustten die het bouwen voor hem niet voordeliger maakten. Men moest geen dingen gaan doen nu, waar -men later spijt van zou krijgen. Het gemeen tebestuur weet nu goed hoe de gevoelens van de raad zijn. De heer Wijkmans trok hierop zijn voorstel in, op voorwaarde dat de man overleg zou plegen met het gemeente bestuur; bleef hij op zijn standpunt dan moest de gemeente hem grond geven. Hierop werd dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. Ruiling van een perceel met de heer Hub. van Heesbeen werd na geheime vergadering door de raad goedgekeurd. En nadat de ontwerp begrotingen '53 waren aangeboden werd de gemeentere kening 1951 voorlopig vastgesteld; er was aldus het lid van de commissie dhr. v. d. Meerendonk geen reden deze reke ning niet vast te stellen, al zouden en kele punten van meer persoonlijke aard na de openbare vergadering even be sproken moeten worden. Twee nieuwe straatnamen stelden B. en W. hierna voor: de straat van de Pastoriestraat naar het plein stelden zij voor te noemen Burgemeester v. Hout straat, dit was een meerderheidsvoorstel van B. en W.; de straat vanaf de prov. weg in zuidelijke richting langs de Grote Kerk naar de Torenstraat Koningin Em- mastraat te noemen. Koningin Emmastraat vond men niet erg juist gekozen, enkele leden waren er voor deze straat Meester van den Hout straat te noemen, terwijl men er ook niet al te veel voor voelde een straat te noe men naar een nog in functie zijnde bur gemeester. Het punt werd aangehouden. Tenslotte besloot men een lening aan té gaan van 25.000.— met de Bank v. Nederlandse Gemeenten. Bij de rondvraag vroeg de heer Wijk mans hoe het zat met de bijeenkomst van de betreffende commissie het Burgerlijk Armbestuur en het gemeentebestuur om tot instelling te komen van een gemeen telijke sociale dienst. Dit was niet van de baan antwoordde de voorzitter, zo spoedig mogelijk zou men een bijeenkomst beleggen. Het was even aangehouden ter nadere bestude ring van het plan. De heer van den Meerendonk stelde voor alsnog te trachten in de winkelslui tingsverordening de bepaling op te ne men, dat de winkels iedere dag tot 7 u, geopend zullen zijn en dan geen koop avond in te stellen. Het gemeentebestuur zou zijn moeite in die richting aanwen den. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Afgelopen week werd een succes-week voor onze Harmonie. De Kerkstraat-bewoners hebben een goede worp gedaan naar de instrumenten-première. 93 Procent werd hier donateur. Bravo Kerkstraat! Deze week zijn de Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Burgemees ter Moonenlaan en Brederodelaa n aan de beurt. Dit mag, en be hoeft beslist niet minder te zijn. Onze Harmonie verhuisde deze week van 't K.A.B.-gebouw naar zaal Thalia, het nieuwe home. Repetities zijn voortaan 's Maan dags vanaf 8 uur. Iedere belang stellende is hier welkom. Hieronder de ranglijst: Wijk 1 Hoekeinde-Postkantoor 47% Wijk 2 Postkantoor-Haven 70% Wijk 3 Kerkstraat OUDERSAVOND O.L.S. In één van de lokalen van de Openbare Lagere School werd de jaarlijkse oudersavond van deze onderwijsinrichting gehouden, die zeer druk bezocht was. Nadat het werk bekeken was, hield het hoofd der school een korte causerie over verschillende onderwijsproblemen. Tot nieuw lid van de oudercom missie werd gekozen mevr. A. de Jong-Kosters. Nadat het jaarlijkse Sinterklaasfeest en het schooluit stapje waren besproken, werd de avond gesloten met een ook voor de ouders interessante les met de Nederlandse Onderwijsfilm. EEN PRACHTIGE FILMVERTONING. Donderdagavond gaf dr. H. Eys- vogel uit Haarlem, een sportman en amateurfotograaf van formaat, op uitnodiging der Rij- en Jachtver- eniging „Rossinant", in 't intieme zaaltje van „De Twee Kolommen" een vertoning van enige sportfilms door hem opgenomen bij de Olym piade in Helsinki, en van het drie daagse concours-hippique te Rotter dam. De talrijk opgekomen leden en genodigden hebben zeer genoten van de prachtig genomen films van verschillende takken van sport, speciaal paardensport, en de pret tige deskundige causerie van dr. Eysvogel. Het was een hoogst in teressante avond in menig opzicht. OPENING WINTERPROGRAMMA K.A.J., AFD, ST. CLEMENS. men. Hiervan echter was de voorzitter niets bekend, als het zo was, klopte het natuurlijk niet. De heer Dekkers vroeg de heer v. d. Broek hem de juiste gegevens hieromtrent te verschaffen; het be vreemdde hem zeer, en niets was er ook hem van bekend. UITBREIDINGSPLAN „VLIEDBERG". Hierna legden B. en W. de raad het uitbreidingsplan „Vliedberg" voor. Een tiental bezwaarschriften waren bij het gemeentebestuur binnengekomen, deze waren alle door de planologische dienst weerlegd. De heer Mommersteeg vroeg hoe het met de onteigening zat. Maar de heer v. d. Meerendonk stelde hem gerust; het was natuurlijk absoluut niet de bedoeling om aanstonds te ont eigenen. Maar met het oog op een toe komstige uitbreiding van de gemeente moest er een plan klaar liggen, dat suc cessievelijk uitgevoerd kon worden. De heer v. d. Meerendonk geloofde wel dat er een juist punt gekozen was, hier lagen de minste landbouwgronden. Bovendien zou er nog met de belangen van gedupeerden rekening worden ge houden. De naam Vliedberg vond hij goed ge kozen. Zijn conclusie was dat de raad het plan rustig kon accepteren. Hetgeen de raad dan ook deed. WAAROM GEEN GROND VOOR HENSKENS? Toen B. en W. voorstelden afwijzend te beschikken op een verzoek van de heer Henskens, die vroeg een perceel bouwterrein te kopen van de gemeente (t.o. de Loos)werd dit gemotiveerd, als we 't goed verstaan hebben, door de op merkingen dat de betreffende geen oor logsslachtoffer was, dat hij ruim verze kerd was, en over eigen bouwterrein beschikte en dat er bovendien elders bouwterrein voor hem beschikbaar was gesteld. De heer Wijkmans ging hiertegen in, in een betoog dat flink en hoog op z'n poten stond: De burgemeester hal altijd gezegd, als U mensen weet die zelf kunnen bouwen, stuur ze naar ons, we zullen ze altijd helpen, ook met grond. Deze man heeft inderdaad zelf grond, waar hij woonde voor hij afbrandde, maar daar kan hij toch niet bouwen, dit ligt midden in de polder, er is geen weg naar toe, er is geen waterleiding enz. B. en W. wezen er op dat er andere grond voor hem beschikbaar was. Inder daad had de heer van Stokkum hem grond aangeboden tegen een redelijke prijs; maar wat is een redelijke prijs, vroeg de heer Wijkmans. Henskens heeft eerder van v. d. Heuvel grond willen kopen voor 500, maar toen zei de burgemeester tegen hem dat dit veel te veel was. Welke prijs vraagt van Stokkum? vroeg de heer Wijkmans: „Veel minder dan 500.antwoordden de wethou ders. „Maar dan moet er onder de tafel zoveel bijbetaald worden", aldus de op posant, „want Henskens verklaarde te gen mij, dat hij 700.moet geven. Als dit inderdaad zo is, dan zou ik willen vragen, verkoop aan die man toch bouw grond van de gemeente. Hij zit met 5, 6 kinderen te huizen in een hok dat niet goed genoeg is voor kippenhok. Help hem nou, zet hem nou niet achteruit, we moeten de mensen niet verbitterd ma ken, we moeten niet tegen hen zeggen, STICHTING „SLEM" 1953. Dezer dagen werd de stichting opgericht die de Internationale Tentoonstelling van schoenen, le der, lederwaren enz. zal voorberei den, welke tentoonstelling onder de naar „SLEM" van 21 tot 31 Augus tus te Waalwijk zal worden gehou den. Deze expositie zal zich vooral bewegen op het terrein van de mode. Het dagelijks bestuur bestaat uit: Burgemeester J. L. P. M. Teijs- sen, algemeen voorzitter. De heren J. W. v. Heesbeen, vice- voorzitter; J. J. M. A. Klijberg, vice-voorzitter; Jan Tielen, algem. secretaris; Jud. Timmermans, alge meen penningmeester; H. J. Berg mans, 2e algemeen secretaris. BENOEMINGEN. Z. H. Exc. de bisschop van Den Bosch heeft o.m. benoemd tot voor zitter van het Nederlands R.K. Huisvestings-Comité te 's-Bosch: Mgr. Drs. J. C. v. Overbeek, direc teur van het Instituut voor Doof stommen te St. Michiels-Gestel, on der gelijktijdig eervol ontslag aan Mgr. F. N. J. Hendrikx; Bisschoppelijk Commissaris van het Stedelijk Sociaal Charitatief Centrum te Tilburg de Zeereerw. heer W. Völker, pastoor te Tilburg (Broekhoven I) Geestelijk Adviseur van de af deling Tilburg van de R.K. Bond van Ziekenverplegenden de Wel eerwaarde H. Bolscher, Rector van het St. Elisabeth-Ziekenhuis. WAALWIJKSE AMATEURS IN BEKENDE OPERA'S. Nu morgenavond reeds de eerste uitvoering wordt gegeven van het opera-concert, waarmee de Opera Stichting Waalwijk haar bestaans recht bewijst, willen wij nog even enige aandacht schenken aan de rolverdeling in de diverse fragmen ten die ten gehore zullen worden gebracht. Het geheel staat, zowel wat muziek, als wat spel betreft, onder de enthousiaste en vaardige leiding van Mej. Alda van Boort, die reeds geruime tijd met zoveel vrucht en zoveel succes het Waal wijkse muziekleven stimuleert. Zij heeft ook thans de vele solisten ge- instrueerd en de zaalrepetities ge leid en haar naam mogen we rus tig een waarbarg noemen voor een goede uitvoering. De scène uit Mar tha, welke wordt opgevoerd en waarvan we reeds in ons vorige nummer, evenals van de andere fragmenten, een korte beschrijving gaven, wordt gerealiseerd door de dames Jo Oostelbos en Cis van der Griendt en de heren Gerard van Huiten en Johan van der Griendt. Hierna zullen we RinuS Hessel- berth een aria uit Don Giovanni horen zingen, terwijl het prachtige fragment uit Orpheus zijn vertolk sters zal vinden in de dames Nel Dupont en Rie van den Broek. Nel Dupont zullen we ook horen in een bekende aria uit Butterfly, waarna Mej. Alda van Boort en Ri nus Hesselberth een mooi fragment uit II Trovatore zullen vertolken. Een scène uit de Wapensmid, waarin optreden Nel Dupont, Rie van den Broek en Kees van Iersel, besluit het eerste gedeelte. Na de pauze zullen, zoals bekend, twee grote fragmenten worden ge speeld, waaraan wat decors, costu- mering en dergelijke betreft, zo mogelijk nog meer aandacht is be steed, dan aan de genoemde frag menten. I De Faust-scène wordt gebracht door Mevr. Jetty v. Laarhoven-de Kort, als Margaretha, Mej. Nel Du pont als Siebel, Gerard v. Huiten zal Faust zijn, terwijl de Mephisto- rol is toebedacht aan Harry Vesters. In het Carmen-fragment, dat zo veel als het tableau de la troupe zal vormen, zijn de rollen als volgt verdeeld: Micaela, Mevr. Jetty van Laar hoven-de Kort; Don José, Rinus Hesselberth; Carmen, Alda van Boort; Frasquita, Nel Dupont; Mer cedes, Rie van den Broek; Escamil- lo(Toreador) Harry Vesters; Luite nant Zuniga, Johan V. d. Griendt; Le Dancaira, Peter v. d. Griendt en Le Remendado, Gerard v. Hui ten. De dans La Falanga wordt in deze scène, waarin nog andere zange ressen en zangers het plankier be volken, gedanst door Mej. Corry van den Berg. De begeleiding berust ditmaal in handen van: Riet Verhoef, Jetty v. Laarhoven-de Kort en Nel Nijman. Wij geloven dat de verwachting gewettigd is dat ons een afwisse- lingsrijke en mooie avond te wach ten staat. Zo wij vernemen zijn de deelne mers, allen leerlingen van Mej. v. Boort, zeer enthousiast en dat is natuurlijk al heel veel waard. We kunnen een ieder die van opera houdt aanraden te gaan luis teren, en degene die niet van ope ra houdt raden wij het nog drin gender aan, want het zal een pret tige kennismaking zijn met deze opera-muziek en een gemakkelijke manier om in U de liefde voor deze vorm van kunst te voelen ontwa ken! Vanavond is er nog gelegen heid tot plaats bespreken. ST. VINCENTIUS-COLLECTE. De openschaal-collecte in de kerk van St. Jan ten bate der St. Vin- centius-vereniging heeft 1.1. Zondag het belangrijke bedrag van 835.- óp gebracht. De opening van het winterpro gramma van de Baardwijkse Kaj ot ters die in de vorm van 'n „Drop ping" was opgesteld, is letterlijk en figuurlijk „in 't water gevallen". Toen Vrijdagavond j.l. de Ka- jotters bijeen kwamen in hun ge bouw, was het buiten nog steeds regenachtig weer. Er werd besloten om het avondspel af te lassen. Maar toen de wagen arriveerde waarmee de jongens weggebracht zouden worden, wilde men weer doorgaan. Met een man of twintig werd de wagen geladen en voort ging het, een onbekende, plaats tegemoet. De controleurs togefi op pad om hun plaats in te nemen, en het spel kon gaan beginnen. Om 8 uur zouden de jongens in groepjes van 3 om de minuut afgezet worden en moesten dan met behulp van een kaart de weg in het donker naar het K.A.J.- gebouw terug zien te vinden en daarbij de aangegeven opdrachten uitvoeren. Juist toen de jongens uit de wagen stapten, kwam de con trole buiten adem en met modder bespat aangereden en vertelde dat de weg die zij moesten volgen on begaanbaar was. Dit was voor de jongens een grote teleurstelling en de leiders van het avondspel beslo ten toen de „Dropping" helemaal af te lassen. Men ging weer in de wagen en om ongeveer half negen arriveerde men aan 't clubgebouw. Maar als U denkt dat de Kaj otters de moed lieten zakken, hebt ge het mis. Onmiddellijk werden de kop pen bij elkaar gestoken en om 9 uur begon de in haast opgezette Bonte Avond. Intussen waren er nog een 15-tal jongens binnengeko- men, zodat men met een 35 man de avond verder ging. Er werden ge zelschapspelletjes gedaan en iedere jongen bracht iets ten tonele; er werd vlot gezongen en muziek ge maakt. Er was nog een kleine trac- tatie in de vorm van limonade en sigaretten, en vóór men er erg in had wees de klok elf uur. Daarom werd deze toch nog prima geslaag de avond door de voorzitter geslo ten. Hij zei o.m.: „De Kajotters heb ben weer eens laten zien dat ze niet gauw in het nauw gedreven zitten. Buiten verwachting is deze avond door de samenwerking van allen een groot succes geworden. Ik hoop dan ook dat de pioniers-, ónt- spannings- en knutselavonden en alles wat verder nog georganiseerd zal worden, steéds zo druk bezocht zullen worden en Uwe medewer king mag hebben zoals ge die deze avond gegeven hebt." Met de mededeling dat de „Drop ping" op een andere avond gehou den zou worden, gingen de Kajot ters huiswaarts. En nu het nieuwe seizoen tege- moed met volle kracht. We twijfe len er niet aan dat dit door de Ka jotters van St. Clemens gedaan wordt en wensen hen veel succes. GROTE PROPAGANDA- VERGADERING CHRISTELIJKE BESTURENBOND, WAALWIJK. Donderdag 13 November a.s. zal D.V. de jaarlijkse grote November- propagandavergadering worden ge houden van de Chr. Besturenbond, in het gebouw Chr. Belangen, Be- soyensestraat 3. De November maand vormt voor de Chr. Vakbeweging de inzet van de wintercampagne; dan worden door het gehele land propaganda- vergaderingen gehouden. Zo ook in Waalwijk, waar als sprekers hopen op te treden: T. Elsinga, voorzitter van de Ned. Centr. Bond van Chr. Arbeiders (sters) in de bedrijven van de Voedings- en Genotmidde len, met het onderwerp: „Wat doen wij met onze Vrijheid?" en H. v. d. Heijden, secretaris Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Houtindus trie met het onderwerp „Christe- lijk-Sociaal in de wereld". Ds. Verwey, Ned. Herv. Predi kant te v.m. Besoyen, hoopt een slotwoord te spreken. Leden en verdere belangstellen den, ook ongeorganiseerden, zijn hartelijk welkom. HOOG WATER. Door de Noordwesterstorm der laatste dagen zijn de buitenpolders achter Waalwijk en de Westelijke Langstraat geheel geïnundeerd, zo dat de verbinding met het Land van Heusden en Altena geheel is ver broken van Heusden tot Raams- donksveer. 't Ware misschien wel wenselijk de heren van boven de Moerdijk e.a. eens uit te nodigen thans eens een kijkje te komen nemen hoe 't polderlandschap er nu uit ziet en hoe het mogelijk is dat de Lang straat zich Noordwaarts uitbreidt en daar wegen en boederijen ko men. Dan zal er aan de Biesbosch werken wel wat meer waarde moeten worden gehecht, dan de heren in hun adressen voorstellen, en dan is dit nog slechts één facet van deze dringende aangelegen heid. De B.B.A.-chauffeur Leo Louer uit Tilburg werd, toen hij de dienst Tilburg—Den Bosch reed, kort na het vertrek uit Tilburg door een beroerte getroffen. L. had, daar hij zich onwel voelde worden, nog de tegenwoordigheid van geest de bus langs de weg tot stilstand te bren gen. Na in een nabije woning te zijn binnengedragen, werd hij later naar Tilburg vervoerd. Naar wordt ver nomen is zijn toestand niet zorg wekkend. PLOTSELING STERFGEVAL Zaterdag werd ons een plotseling sterfgeval gemeld. De 58-jarige P. v. Z. alhier, was bij zijn schoon zoon, wonende aan de Winterdijk, aan het werken toen hij plotseling in elkaar zakte. Dr. Langemeijer, die aanstonds ontboden werd, kon slechts de dood constateren. D.V.S.V. D.V.S.V. bracht j.l. Zaterdag nog maals een opvoering van 't toneel spel Greet Bos. Na de twee volle zalen van vorige week, was thans de belangstelling niet zo erg groot. BRAND GESTICHT. Zaterdagmorgen werd de brand weer gealarmeerd voor een brand bij de landbouwer v. D. in de Eerste Zeine. Bij aankomst bleek een stro- mijt te branden; de brandweer kon het vuur tot dit object beperkt hou- i den. Een onderzoek van de gemeen tepolitie wees uit, dat de brand op zettelijk was gesticht door de 11- jarige J. H. Drieduizend kg. stro ging verlo ren; verzekering dekt de schade. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. „VISSCHERSLUST". In de wiel te v.m. Besoyen zijn wederom 100 kg. meerzomerige kar pers uitgezet. Hierdoor zijn de on dermaatse karpers weer vermeer derd en heeft het bestuur besloten deze wiel vanaf heden tot 1 Juni a.s. uit te sluiten van elke visserij, zo dat het de leden en anderen ver boden is aldaar te hengelen. Wij dringen er op aan hieraan gevolg te geven, daar de politie is verzocht bij het vaststellen van overtredingen, geen pardon te ge bruiken. Er is een bord geplaatst „Verboden te Vissen", en als het niet weer wordt gestolen zoals het vorig jaar, kan ieder er mee be kend zijn. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: f ietssleuteltje, cein tuur, rode step, grijze wollen heren handschoen, wieldop van luxe au to, visnet, zak snippers, glacé da meshandschoen, zwarte vulpen, wit babywantje, zaklantaarn, blauw zij den damesshawl, sigarenaansteker.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5