KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langsiraaise Courani GAPELLE BAL in „Thalia ■iferiÉaiMifiii y i Mm HET VERKEER XXX V (J in d« Langstraat VRIJDAG 21 NOVEMBER 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 75e JAARGANG No. 94 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal ƒ2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878.SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" wxLvm MIDDENSTANDS-ACTIE WAAI.WIJK. De Commissie van de Midden stands-Actie van Waalwijk heeft St. Nicolaas om hulp verzocht, en deze heeft dit verzoek aangenomen. St. Nicolaas heeft beloofd dat hij gedurende de actie-dagen zijn spe ciale vriend naar Waalwijk zal zen den. Dit zal zijn MIJNHEER X, DE GROTE ONBEKENDE. Deze mijnheer X zal namens St. Nicolaas aan elke persoon, dame of heer welke hij aanhoudt een sur prise schenken, daartoe in staat ge steld door de deelnemers aan de actie. Koopt daarom in Waalwijk, en speciaal bij de deelnemers aan de actie. Zij hebben een blauwe kaart als kenteken. KATHOLIEK VROUWENGILDE Op Maandag 24 November a.s. zullen de leden van het Katholiek Vrouwengilde bijeenkomen voor 'n vergadering in Hotel „De Twee Ko lommen", waar na een korte be handeling van enkele punten Caty Verbeek een „Mode Cocktail" zal aanbieden en practische raadgevin gen zal geven om er zo goed moge lijk uit te zien, mode-nieuwtjes zal vertellen en diverse andere wenken zal geven. DE FIRMA VAN DEN DUNGEN OPENDE VERNIEUWDE ZAAK. We hebben de laatste maanden geleidelijk aan één van de oudste, zo niet de oudste gevels van Waal wijk zien verdwijnen, toen de heer van den Dungen eenmaal besloten had zijn winkel en bakkerij gron dig te laten vernieuwen. Heel wat is er gebroken moeten worden, 25.000 stenen kwamen er van de oven en uit het dak bracht men balken waarop het jaartal 1627 stond. Thans echter is het zover, dat gistermiddag de vernieuwde ban ketwinkel kon worden geopend en dat ook de sigaretten-, sigaren- en tabakswinkel, die sinds de bevrij ding gesloten was, weer in gebruik kon worden genomen. Beide zaken zien er keurig uit en zijn practisch en modern ingericht. A. S. ZONDAG ii Ook de bakkerij heeft een gron dige vernieuwing ondergaan; het meest opvallende is hier wel de prachtige nieuwe gas-oven die er is geplaatst; dit zal het werken onge twijfeld bevorderen en zal ook de kwaliteit van het product van deze bekende firma ten goede komen. Naast de brood- en banketbak kerij zal ook het bereiden van scho tels en hapjes e.d. vakkundig ter hand worden genomen; hiervoor is de zaak thans ook volledig inge richt. Het is al met al een keurige ver betering voor de firma Van den Dungen, een verbetering waaraan hebben meegewerkt de fa. Kleijn- geld als aannemer; de firma Hens, die het schilderwerk verzorgde en de firma Zeegers die het sanitair en de electriciteit voor haar reke ning nam. Het geheel stond onder de supervisie van architect v. Hui ten. Wij weAsen de heer Vam den Dungen graag geluk met deze ver nieuwing en uitbreiding. JAARVERGADERING K.A.B.O. De jaarvergadering van de afde ling Waalwijk van de Kath. Bond van Overheidspersoneel die dezer dagen werd gehouden, werd voor gezeten en geopend door de waarn. voorzitter, de heer Adr. Gloude- mans. die het aanwezige gemeente en P.T.T.-personeel hartelijk ver welkomde en in het bijzonder de Eerw. Heer Adviseur Kapelaan P. Ras en de Districtsbestuurder, dhr F. H. v. Hest. Het rapport van de controle-com missie en de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden zonder meer goedgekeurd. Hierna gaf de voorzitter 't woord aan vriend v. Hest, die een uitvoe rige toelichting gaf op 't te Utrecht gehouden congres en vervolgens sprak over de Ziektekostenrege ling, de Kindertoelage, Pensioen wet, Gemeenteclassificatie en ten slotte een enkel woord wijdde aan de propaganda. Aan het einde van ziin rede werd er hartelijk door de leden geapplaudisseerd, zodat bleek dat de afdeling zeer ineenomen was met haar nieuwe hoofdbestuurder. De bestuursverkiezing had een vlot verloop: de heren F. Berkel- mans en M. Kuijs werden herkozen, terwijl de heer W. Bruurmijn als nieuw bestuurslid werd gekozen. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt en de heer v. Hest wist alle vragen nag genoegen te beantwoorden. De voorzitter kon tenslotte een vlotte en geanimeerde vergadering sluiten. SLEM. Prof. G. H. M. Holt, van de Tech nische Hogeschool Delft, te Haar lem, zal optreden als hoofd-archi- tect en supervisor der Internationa le Tentoonstelling Schoenen, Leder, Mode 1953, SLEM te Waalwijk. K.A J.-AGENDA ST. ANTONIUS. Zondag half 12 zal de Drumband de goede Sint inhalen. Maandag 7,30 uur n.m.: pioniers- groep voor Groep A. Donderdag 7.30 uur n.m.: huis vlijt voor Groep B. Vrijdag 7.30 uur n.m.: ontspan ning voor Groep C. DE WEG DOOR DE LANGSTRAAT. Tot de wegverbeteringen, die op de ontwerp-provinciale begroting 1953 worden voorgesteld, behoort 0.a. de aanleg van een nieuw weg dek in de Langstraatweg. Een deel van deze weg, gelegen tussen Drunen en Waalwijk in het gebied van de z.g. Baardwijkse Overlaat, dat thans de spoorweg Lage Zwaluwe's-Bosch gelijk vloers kruist, zal onder de spoor lijn worden doorgevoerd. Het sluit dan aan op de brug over het Dron- gelens kanaal, die het Rijk in 1954 zal bouwen ter vervanging van de huidige Baileybrug. De nieuwe brug zal worden ge bouwd ten Noorden van de Bailey brug in het tracé van de Noordelij ke randweg, die in het uitbreidings plan Waalwijk is opgenomen. Wes telijk van de genoemde brug zal tevens de aanleg van het eerste deel van deze randweg ter hand worden genomen. ST. NICOLAAS KOMT. Aanstaande Zondag 23 November zal het ogenblik aangebroken zijn dat de boot van St. Nicolaas in de Waalwijkse haven voor anker gaat en dat de heilige man voet aan Waalwijkse wal zal zetten. Sint Nicolaas die, vergezeld van negen Zwarte Pieten, in een boot van de Pontonniers uit Geertrui- denberg zal arriveren, wordt bij zijn aankomst begroet door de voor zitter van de K.J.M.V. en zal dan, gezeten op een schimmel, zijn tocht door de Waalwijkse straten aan vangen. De tocht voert door Grote straat en Mr v. Coothstraat naar de St. Antoniusparochie, vandaar te rug naar het Raadhuisplein, waar hij om goed 1 uur waarschijnlijk door de burgemeester toegesproken zal worden. Hij vervolgt dan zijn tocht, waarop hij vergezeld wordt door de Drumband en de Harmonie St. Crispijn, naar het Westelijk ge deelte van Waalwijk. En onderwijl zullen de Zwarte Pieten een beroep doen op de mild dadigheid der bevolking ten bate van de armen. In de middaguren zullen de Pie termannen in die wijken, waar St Nicolaas wegens tijdgebrek (het Waalwijkse stratencomplex breidt zich immers ieder jaar meer en meer uit) niet kan komen, voor de armen collecteren. HET PERSONENVERVOER IN DE LANGSTRAAT. Contact met de B.B.A. Wij vernemen dat het gemeente bestuur van Waalwijk j.L Woenz dagmorgen ten gemeentehuize een onderhoud heeft gehad met de di recteur en de vervoerschef der B.B.A., tijdens welke conferentie 'l gemeentebestuur zijn groot misnoe gen heeft geuit over de slechte ser vice die de B.B.A. de reizigers in de Langstraat biedt. De algemeen ge- 1 uite klachten zijn ook hier ter sprake gebracht, terwijl daartegen over de B.B.A.-suggesties zijn ge daan voor een betere regeling van het personenvervoer per bus in de Langstraat. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Francisca M. C., dv. W. P. Raaijmakers-v. d. Heijden; Ru- dolf J. F., zv. J. Brok-van de Wete ring; Alphons M. H., zv. A. W. Brands-v. Helvoirt te Drunen; Jea- nine, dv. H. J. Blok-Muis; Evelvne C. M., dv. G. J. Schoemans-Mut- saers; Adriana C., dv. C. F. v. d. Hoeven-v. d. Schans; Cornelis G. J., zv. G. A. de Louw-de Haan; Pieter A., zv. H. Greve-Konings. Overleden: Antonius G. v. Assen 51 j., echtg. van C. Pennings. Huw.-aangiften: Geen. Gehuwd: H. Paans 25 j. te Sprang- Canelle en J. A. M. de Rooij 24 j. te Waalwijk; W. C. van de Leur 29 1. te Vught en W. A. H. van de Wa ter 29 j. te Waalwijk. Ingekomen: A. H. J. Hermus'van St. Mich. Gestel: H. P. C. v. Aken van Rotterdam; M J. Pagie en ge zin van Sprang-Capelle; H. Leij- tens en gezin van Sprang-Capelle; A. P. Blankers en gezin van Raams- donk; T. G. Han van Enschede. Vertrokken: C. L. van Son naar Drunen; G. van de Wiel naar Dru nen; J. M. T. de Bont naar Bever wijk; T. M. v. Boekei naar Utrecht; A. Scholt naar Weert; F. H. Cleve- ringa naar Driebergen-Rijsenburg. Jaarvergadering. In het gebouw „Elthato" werd Dinsdagavond j.L onder leiding van de Eerwaarde heer V- Teijlingen de jaarvergadering gehouden van de Ned. Herv. Kleine Meisjesvereni- ging, welke bijeenkomst, ondanks het minder aangename weer, nog een goede belangstelling genoot, ook van de zijde der ouderen. Een gevariëerd programma, dat naast de jaarverslagen, inleidingen en de clamatie, afgewisseld met zang ver meldde, werd door de jonge meis jes op verdienstelijke wijze uitge voerd en door de aanwezigen met gespann enaandacht beluisterd. Muziekuitvoering. In het café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart geeft de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" Woensdag 26 en Donderdag 27 de zer 's avonds voor leden en dona- teurse haar jaarlijkse uitvoering. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, zv. J. v. d. Hoek- v. Drongelen; Lukas Th. C., zv. L. Hulzentop-v. d. Schans; Maria C., dv D. v. Oversteeg-Schuutevaar; Elizabeth, dv. P. v. d. Pol-v. Don gen; Catharina J., dv. J. Mes-Ko- nings; Adriaan P., zv J. v. Lange- velde-Klotwijk; Jacobus zv J. Rij ken- de Jong; Arie, zv. K. Hommel- v. Dongen; Gerrit, zv. G, Verhagen- v. Beek; Hendrika A., dv. A. Ka merman-v. Dongen; Josijnus, zv. P. Huijsman-v. Baardwijk. Gehuwd: G. Combee 25 j. en A. Kuijsten 24 j.; O. v. d. Wielen 26 j. en C. J. M. v. Wijlen 25 j.; -J. D. Koman 49 j. en C. F. Coenie 32 j.; D. Rosenbrand 25 j. en W. Kruijf 30 j. Overleden: E. M. Zijlmans 89 j., wed. v. B. Verhoeven; H. Verduijn 85 j., wed. van A. A. v. Baardwijk; G. A. S. de Bas, 64,j., echtg. van A. W. Lankhuijzen; G. L. Vos 78 j.; C. de Geus 76 j., wedn. van H. Ver duijn; J. v. d. Sijde 69 j. Ingekomen: J. H. M. Langerwerf van Tilburg; G. Bodewits van Waal wijk; C. Krooshof van Dodewaard; C. H. Konings van Loon op Zand; A. v. d. Heide van Kollumerland D. H. J. de Rooij van Amsterdam; H. de Jong van Heerenveen; A. D. de Roon van Meerkerk; T. A. de Graaf van Hoge Zwaluwe; W. H. v. Tilborg van 's-Bosch; C. Smits van Tilburg. Vertrokken: J. Nieuwenhuizen naar Delft; A. Kuijsten naar Ee- then; A. A. Oerlemans naar Am sterdam; L. A. Chabot naar Eethen; M. Ter louw naar Raamsdonk; M. A. v. Venrooij naar Waalwijk; C. G. Kien naar Amsterdam; P. Christ naar Tilburg; A. P. v. Achterberg naar Raamsdonk; M. J. Dees naar Amsterdam; M. C. Braspenning naar Serooskerke; F. I. L. van der Lee en echtgenote naar Loon op Zand; H. W. v. Corstanje naar Heusden; D. v. d. Linden naar Waalwijk. Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. Thuiswedstrijden Wit-Zwart. Als gevolg van de gemeentelijke -verordening, waarbij voetballen op Zondag te dezer plaatse verboden is, kon de voetbalvereniging Wit- Zwart voor de thuiswedstrijden van haar eerste elftal dat uitkomt in de 4e klasse K.N.V.B., en voor die van het tweede elftal in de afd. Noord- Brabant van de K.N.V.B. .spelende, de laatste jaren geen gebruik ma ken van haar aan de Willem van Gentsvaart gelègen sportterrein. Twee jaar geleden had het bestuur voor het competitieseizoen de be schikking over een weiland aan de Vrouwkensvaart, gemeente Waspik, en vorig seizoen werd gespeeld op een terrein aan de Zandschel, op Loon op Zand's gemeentegebied ge legen. Voor de pas begonnen com petitie had het bestuur der voet balvereniging weer met dezelfde moeilijkheid te kampen, maar dank zij de medewerking van de Sport vereniging White Boys te Waspik, kunnen de thuiswedstrijden voor Wit-Zwart thans op een terrein van deze vereniging in Waspik-Boven worden gespeeld. Naar we verne men wordt a.s. Zondag de eerste Wit-Zwart-wedstrijd aldaar ge speeld. R.K. FEDERATIEF CONCOURS. Op de Zaterdag gehouden vergade ring van de R.K. Federatie van Harmo nieën en Fanfares te 's-Bosch, mocht de Kon. Erk. Harmonie St. Jan de vereren de opdracht ontvangen om in 1953 een Concours te organiseren gedurende de Pinksterdagen, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Harmonie. ST. NICOLAAS IN DE BERKDIJK. Door samenwerking der vereniging Berkdijks Belang en de Harmonie St. Jan is het gelukt St. Nicolaas' te bewegen een apart bezoek te brengen aan de Pa rochie Berkdijk op Zondag 30 Novem ber a.s. Door Berkdijk s Belang zal tijdens de rondtocht der harmonie gecollecteerd worden om de schooljeugd van Berkdijk een tractatie te kunnen verstrekken. HEDDEM AL GEZIEN? Met een zevende succesvolle uitvoe ring in successie sloot Dinsdagavond de 3de Kaatsheuvelse Revue van „Ons Ge noegen" haar deuren. Ruim 2000 bezoe kers hebben genoten van het mooie kijk spel, dat Piet Borsten fantaseerde en dat de medewerkenden in hun enthousiasme tot 'n sensationeel succes hebben gemaakt Niet slechts Kaatsheuvel heeft van dit amusante werk genoten, doch ver bui ten Kaatsheuvel ging een roep en kwam bezoek op deze mooie avonden. En het waren juist de scheppers en kenners van het revue-werk, die „Heddem al gezien? een bezoek brachten en hun overgrote waardering over inhoud en uitvoering niet onder stoelen of banken staken. Zo troffen we de revue-artisten uit Roosendaal, dat een naam heeft in ge heel het land' bekend; we zagen Elshout, Dongen, Oisterwijk, Moergestel, Tilburg, Waalwijk en Dordrecht present in de zaal van Jan van Dun.. De welbekende Jac. Mol was een en al enthousiasme over wat hier gepresteerd werd en bij herhaling werd het verzoek gedaan om in Roosendaal te komen spelen, waar volle zalen gegarandeerd werden. Een bijzonder woord van lof werd hierbij gesproken, niet alleen aan de fan tastische samenstelling van het werk, doch ook aan de vlotte en vrij gespeelde scènes en de gracieuse baletten, die het spel verluchtten. Een speciaal woord gold ook het prima orkest, dat zonder muziekpartijen een samenwerking bood, die zelden of ooit beter gevonden wordt. Een compliment aan de dirigent Joop v. d. Linden met zijn mannen, die zeer veel hebben bijgedragen tot het grote succes. Een woord van waardering voor Mej. Elly de Jong, die het kijkspel door haar balletten tot een bekoorlijkheid maakte; 'n woord van hulde aan alle spelers, die zich zo spontaan en enthousiast zeven avonden gaven zonder een ogenblik van inzinking of vermoeidheid te tonen. De laatste avond draaide geheel on baatzuchtig voor het Jeugdwerk van de St. Joseph-parochie. Kapelaan v. Hoek bracht voor de Dinsdagavond-uitvoering hiervoor een hartelijk woord van dank aan de heer Borsten, de acteurs en ac trices en de verdere medewerkers; de he ren Reichardt, v. Wijngaard en de zaal houder v. Dun. Kaatsheuvel wacht weer in spanning op het 4e oeuvre van Piet Borsten. MISSIETENTOONSTELLING. 't Zijn weer drukke dagen geweest op de tentoonstelling van de Missienaai- kring in het patronaat. Maandagavond werd de show gesloten met de trekking van de diverse verlotingen aan deze ten toonstelling verbonden. Vooral van de zijde van de jongere generatie bestond hiervoor grote belangstelling. Bij het slui ten van de avond waren de volgende prijzen van de grote verloting nog niet afgehaald; nr. 173, 213, 209, 421, 155, 403, 300, 318, 187, 64, 418, 327, 190, 152, 166, 34, 312, 280, 6, 351, 361, 242, 8, 411, 345, 365, 28, 417, 253, 138. Van de Handwerkloterij (rode bon nen); 217, 165, 78, 250, 136, 230, 103, 122, 315, 228, 40, 90, 102, 294, 182, 98, 46, 29, 218, 30. Het fietsje viel op nummer 119 (gele bonnen De fruitmand op nummer 306 (witte bonnen Het grote krentenbrood op 140 (Rode bonnen). De bruto-recette bedroeg ruim 1300. INSTRUMENTENFONDS „APOLLO". Kaatsheuvel gaat met recht trots op zijn muziekgezelschappen. Bijna drie kwart eeuw ging de roep van zijn kun dige harmoniecorpsen door het gehele land. Waar Kaatsheuvel op het concours verscheen wist men met een gevaarlijke concurrent te kampen te krijgen; waar Kaatsheuvel kwam concerteren, was men overtuigd van waarderende belangstel ling. Nog klinkt de naam van Kaatsheuvel met goede klank in de verre omgeving, doch de tijd, die aan alles knaagt, spaar de ook het materiaal van onze harmo nieën niet. Het Kon. Muz. Gez. Eupho- nia en de Kon. Erk. Harm. St. Jan, wa ren al zo gelukkig de middelen gevon den te hebben om de aankoop van een volledig nieuwe harmonie-bezetting te kunnen financieren. De Kon. Erk. Har monie Apollo kan zich echter deze grote uitgave niet gedogen. En toch moet er zeer noodzakelijk ook daar een volledig nieuwe bezetting komen. Iedereen is er van overtuigd, dat Apollo die dubbel waard is. De immer stijgende onkosten van reparatie met dan nog steeds de last te moeten werken met versleten in strumenten, waarvan stemming en toon veel te wensen overlaten, belet het corps die vorderingen te maken, die liggen weggelegd voor een harmonie, die be schikt over goede krachten en gedegen leiding. Om uit deze impasse te geraken, besloot het bestuur te trachten te komen tol; de vorming van een instrumenten- fonds. Op verschillende manieren zal getracht worden dit fonds te steunen. Reeds is men bezig om hiervoor een ba rakconcours op te zetten, waarvoor de medewerking van alle plaatselijke café houders gevraagd wordt. Er is gedacht aan een kegelconcours, zowel voor ke gelaars als voor jongelui, die mogelijk in de toekomst tot deze sport getrokken worden. Er worden bals ingelast met aparte attracties voor dit doel. Er wordt overwogen te komen tot het houden van een fancy-fair. Daarnaast zal de grote stoot aan het fonds wel moeten gegeven worden door de deelname aan een obli gatie-lening of het beschikbaar stellen van een voorschot op beperkte duur. Alle middelen, die tot het beoogde doel kunnen leiden. Nooit deed de gemeen schap een vergeefs beroep op de mede werking van Apollo" als het gold ge legenheden met muziek op te luisteren. Kaatsheuvel weet dit en zal ongetwijfeld daarom ook nu Apollo steunen, nu het om deze steun verlegen is. K. A. B. Zondagnamiddag tussen 3 en 5 uur houden de Kajotters zitting in de Gilden bond om de namen te noteren van de kinderen van de K.A.B.-leden van 4 tot 9 jaar, die op Zondag 30 November in aanmerking wensen te komen voor een verrassing van St. Nicolaas, die dan in de Gildenbondzaal zal verschijnen. K.A.B.-TONEEL. De nieuwe toneelgroep van de K- A. B. „Kunst naar Kracht" komt Zaterdag 22 en Zondag 23 November voor het eerst op de planken. Onder kundige Jei- ding is 3 maanden gestudeerd op een to neelspel van A. v. d. Lugt „De Rauwe Grond". Beslist zal er voor deze première van K.A.B.-zijde grote belangstelling be staan. TAFELTENNIS N.V.R. In de afgelopen week kwam N.V.R. 1 tweemaal in het strijdperk. De eerste maal werd gespeeld tegen TECO in Tilburg, een club, die ongeveer van de zelfde sterkte is als N.V.R. Toch lukte het Kaatsheuvel niet de overwinning te behalen. Met 64 bleven de beide winst punten in Tilburg. De tweede ontmoeting had in eigen huis plaats. Nu waren de tegenstanders minstens dubbel zo sterk. Nog niet kreeg N.V.R. een team te bekampen, dat over dergelijke capaciteiten beschikt. 100 was de overwinning voor Irene uit Til burg. Een gevoelig verlies voor N.V.R., doch een goede leerschool. Het tweede team deed het beter. Op bezoek bij Sorry in ,Waalwijk werd een wedstrijd gespeeld, die aardig tegen el kaar opging, doch ten slotte een over winning werd voor Kaatsheuvel, 64. Het derde team ging eveneens naar Waalwijk en was de gast bij R.K.C. Beide ploegen gaven elkander weinig of niets toe en de uitslag 55 gaf de ver houding goed weer. Het totaal der uit slagen is niet slecht, doch het eerste team zal anders voor de dag moeten ko men willen ze de eer in de afdeling red den. Deze week speelt N.V.R. I thuis tegen Cor Dubuy uit Den Bosch; dit Bossche team is niet van de sterkste, dus er kan Zondagmiddag om 2 uur een overwin ning in de lucht zitten. Het tweede team speelt Zaterdag om half acht thuis tegen TECO 3. GROTE H.K.W.-FEESTAVOND. Een primeur voor Kaatsheuvel. Op Dinsdag 25 November a.s. om 8 uur houdt de Ned. Kath. Bond van Ad ministratief, Verkopend en Verzeke- ringspersoneel „St. Franciscus van As- sisië" in de R.K. Gildenbond een grote feestvergadering. Muziek en Cabaret worden verzorgd door een van de allerbeste muziek- en sembles in Nederland bekend. De bezoe- Er is grote actie gaande voor verbe tering der vervoersmogelijkheden in de Langstraat. De busreizigers klagen dat men met veel te veel mensen in een bus wordt gestopt, en als men anderzijds het aan tal staanplaatsen beperkt, dan reclameren degenen, die moeten blijven staan en in regen en kou een uurtje mogen wachten, zoals dat ons enige tijd geleden twee maal in één week is overkomen. Dat bewijst alleen dat de vervoers capaciteit, speciaal op de spitsuren, on voldoende is en daarin ligt het probleem. En nu kan de directie der B.B.A. daarover artikelen schrijven en zeggen dat ze met haar frequente diensten heel wat meer service geeft dan de vroegere spoorverbinding en dat het in de lijn der vervoersontwikkeling ligt, dat de spoor lijn verdween, toch zijn wij zo vrij te beweren dat een goede dienst op de spoorlijn aan vertegenwoordigers, aan arbeiders, aan scholieren heel wat betere diensten zou bewijzen, dan de bussen der B.B.A., die voor inter plaatselijk verkeer zeker belangrijk zijn, maar niet voor massa-vervoer en evenmin kunnen vol doen aan de eisen, die handel en indus trie stellen. Kwam het vroeger voor dat reizigers, personeel van fabrieken, scholieren enz. ooit moesten blijven staan, neen, de trein kon de mensen in een slag opvangen en met regelmaat brengen waar ze op tijd zijn moesten; terwijl men nu, en niet al leen als er sneeuw ligt, of als de weg glad is, meerdere malen moet wachten op een bus die over tijd is, of omdat het aantal reizigers te groot is. En dan de service!; als men buiten in weer en wind moet gaan staan, terwijl men anders in een goed verwarmde sta tionswachtkamer kon verpozen. In elk geval hopen wij dat de Kamer van Koophandel en de gemeentebesturen hun krachten eensgezind zullen blijven concentreren op het herkrijgen van het personenvervoer per trein door de Lang straat in een goede dienstregeling en met goed materiaal en zich zeker niet zullen laten verleiden tot nieuwe experimenten met de bussen die vermoedelijk weer tot niets leiden. kers kunnen er van overtuigd zijn, iets te horen, wat ze zeker niet verwacht hebben. Voor radio en regeringsuitzen dingen trad het ensemble reeds meerma len op. Leden, oud-leden en allen die behoren tot de beroepsgroep van het administra tief, verkopend en verzekeringspersoneel zijn met hun ouders, vrouw of ver loofde en bekenden op deze avond wel kom. Waar dit de eerste maal is, dat de ze vergadering in Kaatsheuvel gehouden wordt en de avond zo attractief moge lijk wordt gemaakt, kan op grote belang stelling gerekend worden. In 't belang van een goede regeling en de te verwachten drukte wordt aan geraden tijdig present te zijn om het ge hele programma te kunnen afwerken. TAFELTENNIS K.A.T. Het bekende K.A.T., gevestigd in de grote speelzaal van de Gildenbond heeft ook deze competitie op een fantastische wijze ingezet. K.A.T. behaalde het vorig jaar ongeslagen de Kampioenstitel en promoveerde hierdoor naar de 2de klas se. Dit was een prachtig succes, waar op de K.A.T.-ers met trots konden neer zien. Nu staat de naam van K.A.T. weer bovenaan op de ranglijst, doordat de club Zondag j.l. het sterke Never Down uit Zaltbommel versloeg en hier door van de kop van de lijst verdrong. Een klinkende 82 overwinning was de uitslag en Never Down was er heus down van. Tweemaal moest de zeer sterk spelende v. d. Heijden buigen voor de flitsende aanvallen van Balvers en Klijn. K.A.T. nam onmiddellijk een sterke voorsprong door de eerste vijf partijen op overtuigende wijze te winnen; v. d. Heijden van Never 'Down wist ten slotte de eer te redden door een partij te win nen, terwijl ook het dubbelspel in het voordeel der gasten eindigde. De Boys kunnen nu met trots naar de ranglijst kijken, waar K.A.T. bovenaan prijkt en onder hen de namen van Never Down, Irene en Tilburg. K.A.T. 2 speelde tegen T.O.S. uit Tilburg. Hier gingen de twee teams te gen elkaar op en de kostbare puntjes werden gelijk verdeeld. J. Hamers speel de zeer goed en wist dan ook 5 partijen te winnen door zijn effectvol spel. Uit slag 55. Vrijdag 21 November R.K.C. I- K.A.T 2. DESK-NIEUWS. Zondag staat weer een nieuwe zeer belangrijke wedstrijd op het programma van DESK I, n.l. de ontmoeting met Wilhelmina in eigen huis. Wilhelmina is in Kaatsheuvel altijd een zeer geziene

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5