DE LMSTHMT Waalwijkse en Langstraatse Courant SPECIALE HANDSCHOENENRECLAME VERWIEL'S LEDERWARENHUIS GROTESTRAAT 244 ELSHOUT DRUNEN SPRANG HEUSDEN HAARSTEEG WASPIK Een huis vol VAN Loan-SCHRAUWER! VAN LOOX-SCtlRAUWERS VAN L001-SCHR1UWERS VAN LQJI-SGHRAUWlRS Alle mensen zoeken de weg naar het geluk. CADEAU Maar wat denkt U van VRIJDAG 21 NOVEMBER 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 94 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent, per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" Op 27 en 28 October j.l. vond het Verbondscongres plaats van de Ne derlandse Kath. Arbeidersbeweging met ais onderwerp: De weg naar het geluk. In „Ruim Zicht", het blad van de Ned. Kath. Arbeidersbeweging, heb - ik met belangstelling de verschil lende sprekers gevolgd. Ik heb over dit alles even mijn gedachten laten gaan en ik ben tot de conclusie ge komen dat de katholieke arbeiders in het algemeen niet voldoende be seffen wat hun katholiek orgaan betekent. De voorzitter heeft in „Ten geleide" bij het congres een verantwoording gegeven van 't feit dat het alzijdige geluk van de mens (in de arbeider) de beweging der katholieke arbeiders ter harte moet gaan. Daarbij heeft hij verwezen naar de beginselverklaring van de K.A.B. waarin staat „dat alleen de werkelijke beleving van de chris telijke beginselen een betere we reld kan scheppen en de mensheid kan verlossen uit de economische en sociale wanorde, waarvan de diepste oorzaak ligt in het looche nen dezer beginselen en het door dringen van de heidense geest in geheel het maatschaDneliik leven". In deze beginselverklaring ligt de grondslag voor een maatschao- pelijke opbouw; het is jammer dat er nog steeds katholieke arbeiders zijn die dit niet beseffen. Wij willen allen gelukkig zijn, in zoverre er in dit aardse leven ge heel te vinden is. Met geluk, bedoel ik hier: voor de arbeider en zijn gezin een mens waardig bes+aan en de mogelijkheid tot behartiging van het geestelijk welzijn van hem en zijn gezin. Dit is 'n natuurrecht voor iedere mens. Om dit te verwezenlijken is samen werking mpt iedereen oo grondslag van deze beginselen noodzakelijk. Ik zou in deze een beroen willen f)not, on ria Jrat.bolieke a'-hmriora, in 't bijzonder op de ongeorganiseer den. Wij, als katholieken, hebben de plicht mee te werken aan de doorvoering van onze katholieke beginselen in de maatschappij, en dit kan adeen geschieden als wij dit als katholieken doen in een vast aaneenc°sloten verhand. H°t kan de ongeorganiseerden geen voldoe ning zijn buiten de organisatie te blijven staan, terwijl zij maar al te goed weten dat al de activiteiten worden ontwikkeld door het geor ganiseerde bedrijfsleven, en dat de organisatie van de arbeiders hier ook van de partij is. In de tiid waarin wij leven, is, zonder organisatie, waarin aPen vertegenwoordigd zijn. democratie niet. mogeliik: wij willen allen de vrijheid, vriiheid in gebondenheid. Die gehondenheid en eendracht, v'ndt gij, katholieke arbeiders, in Uw eigen vak- en standsor.ganisat.ie. Het. is in het belang van het be- driifsieven in zijn geheel, dat de arheiders lid ziin van hun organi satie. In de organisatie worrit u in_ tePectuele scholing en sociale vor ming gegeven; gij wordt er be kwaam gemaakt invloed uit te oe fenen in het bedrijfsleven, op de arhoidsvnbrwaarden. De tijd is voorhij dat de twee partiien arheider en werkgever te genover elkaar stonden; de ontwik keling in het maatschannelijk leven en de twee wereldoorlogen hebben er toe geleid dat de mensen meer tot elkaar zijn gegroeid; dit is een grote winst. Wij kennen allen onze collectieve arbeidsovereenkomst; hierin is een gróót stuk medezeg gingschap op 't gebied van arbeids voorwaarden vastgelegd. Na de oor log kreeg men de medezegging schap per bedrijfstak, met als over koepelend orgaan de Stichting van welkome geschenken voor een ieder. „De Betere Textiel'' WAALWIJK de Arbeid. De wet op de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie zal worden uitgebouwd, en de wet op de ondernemingsraden zal spoedig in werking treden. In deze wet wordt bepaald dat men kan mee spreken en adviseren over de se cundaire arbeidsvoorwaarden bin nen de onderneming. Ik hoop dat gij, katholieke arbei ders, die nog buiten Uw vakbond staat, tot het inzicht zult komen dat dit alles niet te verwezenlijken is zonder Uw medewerking. De men sen zijn op elkander aangewezen, met weinigen kan men iets berei ken, maar met eendrachtig sa men te bouwen en te werken, bereikt men een menswaardig be staan. een gelukkige samenleving. Waarom kan die samenwerking die er vaak tussen de individuele ar beiders bestaat, die eendracht, die gebondenheid niet sterker tot uit drukking komen in een organisatie waarvan allen lid ziin? Men kan bezwaar maken tegen het kleine offer van de contributie, maar dit kleine offer weegt niet op tegen 't grote goed dat hierdoor verkregen wordt. Welke offers hebben wij niet gebracht in de bezettingstijd? Wel ke offers worden er nu niet ge bracht voor de bewapening om de vloed eoH van het communisme te keren? Zijn de oorlogen en revolu ties niet ontstaan door de slechte sociale toestanden' Ts h°t daarom niet onze eerste plicht de taak en de verantwoording op ons te ne men om de sociale toestanden zo te regelen dat er voor ieder wel vaart, tevredenheid en geluk zal zijn, dat de sociale voorzieningen zo worden geregeld dat ied°r een menswaardig bestaan kan leiden? Ik vind het zo jammer, en velen met mij, dat er nog altiid arbeiders buiten de organisatie staan: het is niet bevorderlijk voor het bedrijfs leven en de samenwerking in de onderneming dat gij buiten Uw or ganisatie staat het is niet solidair t.o.v. Uw mede-arbeider. Ook Uw wprkeever zal het on prijs stellen dat gii lid bent van Uw or«anisatie; Uw belangen ziin ook zijn belan gen en omgekeerd. Moge dit woord er toe bijdragen dat degenen die nog buiten de or ganisatie staan, ook in de organisa- tip worsen or»genomen. pank°nd voor de plaatsruimte, teken ik A A. J. van Seters Slechts 10 dagen: bij aankoop van'n paar leren hand schoenen een fraai leren (handgenaaid) étui met kam GRATIS (Waarde E 1 45) 'n Cadeau voor dames en heren. Kleur naar keuze 'n Zeer grote jortering d»meJ- en herenhandschoenen, gevoerd en ongevoerd. De mooiste kwaliteiten en leer soorten met prima voering. Profiteer ven deze extra recleme. Concurrerende prijzen. Kom ook eens Aijiren naar alle andere cadeauxDamestassen, Actetassen, Nécessaires. Reisen Boodschappentassen, Koffers, Etut's Portemonnaies Portefeuilles, sets en vele andere fiine kleine lederwaren. NOOIT ZAG U ZULK EEN SORTERING. Koop tijdig, U hebt dan de grootste keus. Zie onze speciale St. Nicolaas-étalages. concert in het teken van de opera. Er werden werken uitgevoerd uit opera s van Mozart, Weber, Bellini, Verdi, Do nizetti, Uizet, Moessorgsky en kimsky Korsakov. De verschillende nummers werden verdienstelijk en goed uitgevoerd en het zeer populaire programma viel bij het publiek goed in de smaak. Men applaudisseerde dankbaar en er was de gehele avond een wederzijds contact. De verschillende solisten, o.a. Mej. A. Snoeren, Ida Spee, j. de Munnik en J. v. d. Hoven en de heren A. Assman, J. Spee, J. Merkx, A. v. d. Heijden en A. van Drunen, kregen allen een warm en verdiend applaus. Alles droeg -het stem pel van een goede verzorging. De heer jo Verhoeven, die de algemene leiding had, had eer van zijn werk. Diens voortref felijke begeleiding alleen, was reeds een bezoek aan deze avond waard. Cantabile gaf een prima en populair concert, waarvoor het publiek met da verend applaus dankte. WINKELACTIE. A.s. Maandag start de R.K. Winke- hebben wij voor de komende avonden grote verwachtingen. De opvoering zal geschieden in de gymnastiekzaal. Onze KwaliteitS-artikelen zijn aiet duurder. Daarom een gewaardeerd WAALWIJK ST. NICOLAAS KOMT. Bij gunstig weer zal St. Nicolaas met enkele knechten a.s. Zondag een bezoek brengen aan ons dorp. Om 12 uur wordt hij aan de Kapelstraat verwacht.Begeleid door de Kerkelijke Fanfare gaat het dan naar de Meisjesschool, alwaar het orga niserend comité de Sint officieel zal ont vangen. Via Schanswijk en Woltshoek gaat de Sint dan verder naar Drunen. Het comité, gevormd door afgevaardig den van de K.A.B.de N.C.B., de Win keliersver. en de hoofden der jongens scholen, rekent op veler medewerking. OOST WEST,, THUIS BEST. Zaterdag 22 Nov. zullen de mede werkers' van de Revue Oost West, Thuis Best, een gezellige feestavond houden, als een kleine beloning voor het vele ge presteerde werk en ter versterking van de teamgeest. ELSHOUT VOORUIT. Zondag 23 Nov. zal aan de leden van de Par. Soc. Cult. Ver. Elshout Vooruit, de tweede ontspanningsavond worden aangeboden. Een bont program van zang, muziek, voordracht en enige dansjes, zal de leden worden aangebo den. weer een genotvolle avond bezorgd. Het gegeven speelt zich af in de kamer van de directie van een ziekenhuis, waar ge wonde soldaten, die van het front te rugkomen, worden verpleegd. Het gevolg is dat enkele verpleegsters verliefd raken op een der patiënten en wantrouwen en jalouzie gaan de hoofdrol spelen. Een der verpleegsters, die tot hoofdassistente zou worden benoemd, wordt het slacht offer van een laffe daad van een harer medeverpleegsters. Na veel ingewikkelde situaties komt ook hier tenslotte de gehele ontknoping en wordt de juiste dader bekend. De rollen wercfen alle zonder uitzondering goed vertolkt, een uitzonderinq mogen wij echter maken voor het sublieme spel van het werkmeisje Daatje. Mej. van Heijst wist door de uitbeelding van haar rol' als werkster die zich overal mee be moeide, het talrijke publiek voor zich te winnen en wist ook de lachspieren da nig in beweging te brengen. VORMINGSAVOND. De derde vormingsavond gegeven door de K.A.B. alhier zal gehouden worden op Dinsdag 25 Nov. a.s. Zoals bekend wordt op deze avonden, welke staan in het teken van de eeuwfeestviering van het herstel der kerkelijke hiërarchie, iede re avond een bepaald aspect van het katholieke openbare leven belicht. Deze avond zal de eerw. pater Fokke spreken over de 100 jaar politieke strijd, onder de titel: Schaepman's erfdeel. Dit zeer actuele onderwerp voor deze tijd zal zeer zeker een grote belangstelling krij gen, De vormingsavond wordt gehouden in de gymnastiekzaal. Aanvang half 8. Toegang vrij voor iedereen. UITVOERING CANTABILE. De gemengde zangvereniging Canta bile gaf dezer dagen haar eerste winter- concert voor haar donateurs. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de heer W. v. d. Steen, voorzitter, de dona teurs een hartelijk welkom toeriep en hen dankte voor de steun die de vereniging het afgelopen jaar weer had mogen ont vangen. In tegenstelling met andere con certen door Cantabile gegeven, stond öit liersvereniging alhier met haar jaarlijkse Winkelactie die zij rond St. Nicoiaas pleegt te houden. Deze vijfde actie be looft een goed succes te worden, want in de kringen der winkeliers bestaat hier zeer veel belangstelling voor; reeds ga ven zich ruim 60 deelnemers op en men kan gerust zeggen dat practisch alle winkeliers aan deze actie, die voor de winkeliers als eerste doel heeft de in woners van Drunen en Elshout tot ko pen in eigen plaats te animeren, meedoen. Bij de deelnemers der actie zal men van 24 Nov. tot 5 Dec. bij aankoop voor 1 een bon ontvangen, welke straks op de te houden geluksavond de kans biedt op de verschillende geldprij zen welke ter beschikking worden ge steld. Ook de kinderen zijn dit jaar weer niet vergeten. Er is een kinder-etalage- wedstrijd georganiseerd, waarvoor tal van fraaie prijzen beschikbaar zijn ge steld, die op een speciale feestmiddag zullen worden uitgereikt. Ook de winkeliers onderling hebben een etalagewedstrijd georganiseerd, waar voor veel belangstelling bestaat. Een speciale commissie van deskundigen zal de etalages beoordelen en ook hiervoor zijn fraaie prijzen beschikbaar. Met veel vertrouwen gaan de winke liers deze actie-tijd in; aan het publiek de taak dit vertrouwen niet te bescha men. Tijdens deze actie zijn de winkels des avonds tot 9 uur geopend. ST. NICOLAAS KOMT. A.s. Zondag zal St. Nicolaas zijn jaar lijks bezoek brengen aan Drunen en Els hout en op zijn schimmel een rondrit ma ken door onze gemeente. De H. Man zal omstreeks twaalf uur arriveren aan de Dijk te Elshout. Bij het Zusterhuis te Elshout zal de Sint worden verwelkomd door het gemeentebestuur. Omstreeks 1 uur zal de Sint arriveren bij de Lips- fabrieken, -waar Hij wordt afgehaald door de Kon. Erk. Harm. De Volhar ding. Dan gaat het naar het gemeente huis, waar de Sint zal worden ontvan gen door het gemeentebestuur. Begeleid door de Kon. Erk. R.K. Harm. Beatrix gaat de stoet via Torenstraat, Stations straat, Burg. v. d. Heij denstraat, School straat en Grotestraat naar de Drunense Dijk, waar de Sint de gemeente zal ver laten. A.s. Maandag zullen de kinderen op school, 1200 in totaal, nog worden getracteerd op wat de goede Man zal achterlaten. Dit jaarlijkse bezoek zal zeer zeker weer veel belangstelling trek ken. KEURINGEN. Door de Rijksveeteelt-consulent zullen op Vrijdag 21 Nov op het weiland van dhr. C. Pijnenburg aan de Stationsstraat, de afstammelingen worden gekeurd van de stieren Geetje 8 s Sjoerd; Geertje 8 s Sjoerd en Johanna 1 s Sjoerd II. Deze keuringen zullen ook geschieden in Nieuwkuijk, Haarsteeg, Vlijmen en Ber- licum. De keuring gaat uit van de K. I.- vereniging DrunenElshout, waarbij de andere plaatsen zijn aangesloten. DRUNENS TONEEL. Van Ander Ras. Drunens Toneel geeft a.s. Zondag en Maandag na maandenlange voorberei ding haar eerste toneelavond in dit sei zoen. Wij zien dit eerste optreden met grote belangstelling tegemoet. Ten eerste om het stuk waarmede men voor het voetlicht komt en ten tweede om het feit dat de regie voor dit toneelwerk in handen is gegeven van een bekwaam regisseur als Jo v. Erp. Van Ander Ras, een spel van strijd en eerzucht tussen blanken en kleurlin gen in Amerika, is een spel dat actueel is voor deze tijd. Tot welke gevolgen het rassenvraagstuk en de rassenhaat kunnen leiden, wordt U verteld in dit toneelspel. Dit spel werd pas voor kort vrijgegeven door het beroepstoneel. De regisseur Jo v. Erp kennende, als mede Drunens Toneel, dat reeds meer malen geslaagde avonden wist te geven, Het ii vaek voor hom of haar moeilijk een welkom geschenk uit te zoeken. KINDERZEGELS EA. De opbrengst van de kinderpostzegels en briefkaarten bedroeg in onze parochie 356.25. Twee klassen van de Meisjes school verkochten voor 227.25; één klas van de jongensschool voor 129. GOUDEN BRUILOFT. Donderdag 20 November herdacht 't echtpaar K. Spierings en C. van Oos- terhout, Jan de Rooijstraat, alhier, de dag waarop het voor 50 jaar in de echt werd verbonden. Al we.rd dit heugelijk feit, volgens de wens van het gouden paar, slechts in de kring der familie ge vierd, toch mocht het gouden paar van verschillende zijden blijken van belang stelling ontvangen. In de namiddag werd een receptie gehouden, die druk werd BENOEMING. Onze stadgenoot de heer D. A. van Kuijk is benoemd tot agent van politie te Tilburg, met ingang met 1 Dec. a.s. 25-JARIG JUBILEUM DAMCLUB. Ter viering van haar 25-jarig jubileum wil de Damclub V.D. alhier een levend damspel organiseren en een blind-de- monstratie geven. Om de benodigde geld middelen hiervoor te verkrijgen zal zij in de komende weken een verloting houden, waarbij zij op aller medewerking rekent om haar plannen te verwezenlijken. KRUISBOOGSPORT. Door het Kruisboogschuttersgezelschap Onderlinge Vriendschap we.rd op de on langs gehouden vergadering besloten de ze winter weer een onderlinge koppel wedstrijd en een nederlaagtournooi te or ganiseren. Met het nederlaagtournooi zal in het begin van de volgende maand een aanvang worden gemaakt, terwijl met de koppelwedstrijd reeds werd begonnen. Th. v. Gestel H. v. d. Heijden Sj. v. Bijnen J. Koks W. Koks J. Kuis A. v. d. Dungen W. v. d. Loo M. v. Ravenstein Ad. v. Engelen Tweede wedstrijd: Th. v. Gestel H. v. d. Heijden Sj. v. Bijnen J. Koks W. Koks J. Kuis A. v. d. Dungen W. v. d. Loo M. v. Ravenstein Ad. v. Engelen UITVOERING. Door de toneelvereniging Ernst en Luim werd Zondag j.l. in café J. v. Oijen haar eerste winteruitvoering gegeven, waarmede zij een groot succes wist te oogsten. Voor het voetlicht werd ge bracht het prachtige toneelsnel in drie ó»4riiven: ,,H't witte Uqioen Ernst en Luim heeft met dit stuk een noede keus gedaan en de vele toneelliefhebbers E«n p««r Nylons Zakdoekjes Handschoenen Zelibinder Vest Pullover Hoofddoek Knal stof voor Jurk mantel, rok of blousé Ook het menselijk vernuft werd tij dens deze uitvoering dienstbaar gemaakt. Tijdens het laatste bedrijf waar de vie ring van het Kerstfeest in voorkomt, was het noodzakelijk dat er het lied „Stille nacht, heilige nacht op een gramofoon- plaat gezongen werd, doch men zat met de moeilijkheid dat zo'n plaat niet te krijgen was. Dit bleek echter geen be zwaar en met toestemming van de Herder der parochie begaf Jo v. d. Heijden zich met zijn band-recorder naar de R.K. Kerk, waar hij het orgel bespeelde en Jo v. d. Heijden Lzn. met zijn prachtige stem het lied zong; zo kon enkele uren na de opname dit lied met orgelbegelei ding aan het publiek worden aangebo- den Aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek viel de speelsters en! spelers een hartelijk applaus ten deel. A.s. Zondag zajL van dit prachtige to neelstuk een heropvoering worden gege ven. Het echtpaar Spierings van Oosterhout, Jan de Rooijstraat, Sprang, dat gisteren onder grote be langstelling zijn gouden huwelijksfeest vierde. ter werd gesloten, dat de spreker dhr. Visscher in dankgebed was voorgegaan. WINKELIERSBEURS. Woensdagmiddag werd in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier de door de Winkeliersvereniging Sprang-Capelle georganiseerde Winkeliersbeurs geopend. De Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit, die deze korte plechtigheid verrichtte, sprak met veel lof over het door de gezamenlijke winkeliers genomen initiatief tot het organiseren van deze hèurs én prees het tot stand gebrachte, waardoor in een uitstekend verzórgde expositie wordt getoond, wat in éigen gemeente kan worden betrokken. De bur gemeester wenste de standhouders met deze eerste beurs gaarne alle succes toe. Er is in het gebouw van .de Chr. Volksbond de eerste dagen van deze week hard gewerkt en het mag worden gezegd dat hief iets is tot stand .ge bracht dat in elk opzicht „af" is en dal gezien mag worden. Het geheel ziet er keurig uit en de 19 winkeliers afzonder lijk hebben ook aan hun stand alle zorg besteed, zodat 'het een genoegen is een café W. v. d. Loo ,te wedstrijd: 24 22 21 67 17 21 17 55 Totaal 122 21 19 20 60 19 19 20 58 Totaal 118 19 22 19 60 22 19 22 63 Totaal 123 20 20 21 61 18 20 21 59 Totaal 120 i 21 21 21 63 20 20 17 57 i Totaal 120 1 21 20 20 61 17 19 19 55 Totaal 116 21 19 20 60 22 18 20 60 Totaal 120 19 22 19 60 22 19 22 63 Totaal 123 20 20 21 61 16 18 18 52 Totaal 113 21 21 21 63 17 18 18 53 Totaal 116 bezocht. Vele Vrienden, kennissen en buurtbewoners kwamen het krasse paar hun gelukwensen aanbieden, terwijl ook vele schriftelijke felicitaties werden ont vangen. Ook mocht het gouden paar verschillende stoffelijke blijken van be langstelling ontvangen in de vorm van geschenken, bloemen enz., zodat het voor het gouden paar een onvergetelijke dag is geworden. Ook wij bieden het gouden paar gaar ne onze hartelijke gelukwensen aan en hopen dat zij nog lang in gezondheid gespaard mogen blijven met allen die hen dierbaar zijn. CHR. BESTURENBOND. SPRANG—GAREllE. Onder leiding van haar voorzitter de heer C. Braspenning kwam de Chr. Be sturenbond Sprang-Capelle j.l. Maandag avond in het gebouw voor Chr. Belan gen aan het bruggetje in algemene ver gadering bijeen. in zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen welkom, in het bij zonder de heer Visscher, districts-be- stuurder van het C.N.V., die deze avond zou spreken over de Chr. Woningbouw- stichtingen. De propaganda voor de Chr. Vakbe weging werd vervolgens breedvoerig be sproken en regelingen werden getroffen voor een te houden grote C.N.V.-familie- avond op a.s. Maandag 24 November, in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang. De leden uit Capelle en hunne vrouwen zullen in de gelegenheid worden gesteld bedoelde bijeenkomst per auto bus te bezoeken. Als spreker op deze vergadering hoopt op te treden de heer C. J. van Mastrigt, secretaris van het C.N.V., Utrecht, ter wijl verder het nuttige met het aangena me zal worden afgewisseld door de be kende declamatrice Mej. Gré Konings uit Raamsdonk. De heer Visscher, het woord ver krijgende, wees er op dat de Chr. Vak beweging ook op het terrein der volks huisvesting een taak heeft, die in de sta tuten van het C.N.V. is omschreven. Daar de vroegere Chr. Sociale orga nisaties, die voorheen meer speciaal de ze belangen behartigden, na de bevrij ding niet meer in staat bleken dit werk te behartigen, is deze taak nu meer door 'het Verbond ter hand genomen. Verschillende Chr. Woningbouwver enigingen werden reeds in het land op gericht en Koninklijk erkend, o.m. ook een voor Oost-Noord-Brabant en de Langstraat. Spreker zet dan de taak en de werk wijze van de Woningbouwverenigingen breedvoerig uiteen en wekt tenslotte de afdelingsbesturen op de leden der Chr. Vakbeweging ter plaatse voor dit werk te animeren. Na een geanimeerde bespreking, dankt de voorzitter dhr. Visscher voor de ge geven voorlichting, waarna de vergade ring met een woord van opwekking en dank voor de opkomst door de voorzit- Lat op hei adrei WAALWIJK U vindt bij ons wat U zoekt. Wij helpen U gaarne met Uw keuze en U bent welkom bij en ander te bewonderen. De standhou ders hebben hun beste beentje vóór ge zet om hun stands, al zijn deze dan be scheiden van omvang, zo intens mogelijk te benutten en ze zijn hier zeker in ge slaagd. Op keurige wijze zijn hier een schat van artikelen op elk gebied tentoonge steld en zelfs in werking te zien. Al direct na de opening kwamen de belangstellenden en kopers ter beurze en de hele middag en vooral des avonds liep het steeds af en aan; al was het dan niet direct overdruk wat gezien de beperkte ruimte niet goed zou zijn toch heerste er een gezellige sfeer en de standhouders waren reeds zeer tevreden en maakten reeds aardig goede zaken. Het publiek zal er zeker geen spijt van hebben deze nieuwe vorm van re clame van onze winkeliers te bezoeken, en al wordt er dan met het oog op de beperkte ruimte een klein entree ge vraagd, ook dit behoeft 'het publiek niet af te schrikken, want dit wordt ruim schoots vergoed door het aanbieden door de standhouders van gratis koffie, thee, versnaperingen enz. De opzet van deze eerste beurs, nl. het publiek te tonen dat de plaatselijke win kelstand in staat is alles te leveren wat men nodig heeft, mag zeker geslaagd genoemd worden. Vooral met het oog op St. Nicolaas is 'hier keus te over; ook met een bescheiden beurs kan men hier reeds terecht. Wij verwachten de volgende dagen voor deze bijzonder mooie expositie nog veel belangstelling en wij wensen de standhouders gaarne veel succes toe. ST. NICOLAAS. Zondag 23 November a.s. zal St. Ni colaas een bezoek brengen aan Waspik. De Heilige Man zal om ongeveer 1 uur per luxe wagen arriveren bij het gemeen tehuis. Hier zal hij officieel worden ont vangen door Burgemeester en Wethou ders. Vervolgens zal Hij zijn jaarlijkse tocht door onze gemeente maken verge zeld van de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak. COLLECTE. De collecte ten bate van het Ned. Oor logsgraven Comité heeft 84.73 opge bracht.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 9