MA1WÏR Of WW 4 Nieuwe Prisme™boeicen WIELRENNEN. BOEKBESPREKING ROUWGOEDEREN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 de hemel mijn beloning. HET GEVAL VAN DE REIZENDE JONGEN. Isaac Cornelis Mortier agenda. Isaac Cornelis Mortier VERPLAATST Accountantskantoor P C. J. SCHAPENDONK SCHOOLSTRAAT 4 B Telefoon 2002 De heer J. TUERLINGS zal contact-persoon optreden. RECHTSGELDIGHEID VAN SCHOENENCONVENTÏE IN HET (KORT) GEDING VOOR BREDASE RECHTBANK. volle buit mee naar Waalwijk te nemen. Met de rust was de stand nog blank, zo dat ieder zijn kansen nog had. Een kwartier voor t einde was het C. iheij- se die voor' Waalwijk scoorde, zodat de wedstrijd toch nog in een overwinning is is geëindigd. TILBURG IV—HEREN II, 0—8. Deze wedstrijd is door Waalwijk ver diend met grote cijfers gewonnen. Voor de rust hadden de Munnik (4x), J. Timmermans en Th. van Wel, de ma tig spelende Tilburg-keeper het nakijken qeqeven. De achterhoede had weinig en eenvoudig werk te doen gehad. De keeper W. Wiesman had net zo goed thuis kunnen blijven, daar hij in de hele wed strijd slechts één bal heeft gehad. Na de thee wist de Munnik de bal nog twee maal achter de keeper te plaatsen, waar mee de acht bereikt was en daarmee het einde. KAATSHEUVEL. DES. Vier doelpunten voor en vier tegen, dat is t gezamenlijke resultaat van de drie thuiswedstrijden die Des gisteren te spelen had. De dames begonnen met van Liberty met 3—0 te verhezien. 1Hoewel de Des-dames stug volhielden, kon toe niet voorkomen worden dat de Dongense dames voor de rust éénmaal en in de Ze helft tweemaal de doelverdedigster pas- De heren speelden ook tegen Liberty en van meet af werd er n zeer hoog tempo ingezet en de bal vloog van de ene speelhelft naar de andere. Men gaf elkaar niets toe. Nadat Des n paai prachtige kansen op n haar had gemi had Liberty 't eerste succes. De n"dv°°y plaatste 'n mooi strak schot op doel dat de keeper te machtig was. Des had antwoord klaar en nagenoeg tot aan rust werd Liberty teruggedrongen. Hierbij ontstonden veel moeilijke situaties voor de Dongenaren, maar tot doelpunten kwam het nog niet. n Vliegend schot van de midvoor ging juist naast en an dere schoten die al bijna als doelpunt geteld werden, konden teikens weer ge keerd worden. In de tweede helft bleef Des weer 't meest in de aanval en ein delijk kon 'n van de doellijn af voorge brachte bal de uitstekende Dongense doelman verslaan, I—1. Met nog n kwartier te spelen gingen beide partijen proberen 'n voorsprong te bereiken. In deze periode was 't weer Des dat de ge vaarlijkste situaties schiep en dank zij t uitstekende werk van de Dongense doel man bleef voor de Libertymannen verder onheil uit. Met Liberty in de aanval kwam 't einde van deze snelle en span nende partij. Heren 2 kwam om 3 uur tegenover Forward 4 te staan en speelde 2 x 35 minuten een vlotte en aardige partij hockey. Na 'n kwartier was het al 2—U. Een doelpunt van de linksbinnen en een van de midvoor uit 'n stralbilly. Na rust werd 't 3—0 en ware het niet. geweest dat de iilburgse doelman de meest meest onwaarschijnlijke sales vei- richtte, dan was de score veel hoger ge worden, want de Des-doelman had na rust nog minder te doen dan daarvoor. De strijd speelde zich op de 1 iiburgse helft at en het moet voor deze l'iiburgse jongens dan ook wel een verlossing ge weest zijn toen t laatste fduitsignaal klonk. WAALWIJK. KON. ERKENDE WIELERCLUB LEONORA. De uitslag van de gisteren gereden trainingsrit is als volgt: 1 L. Litters, aankomst 12.29.40; 2 J. Verhagen 2.42. 13; 3 Kivits 12.44.10; 4 C. Horen 12.45. 14; 5. A. van Es 12.45.15; 6 J. y. Hooff 12.55.0; 7 C. Herman, pet pech 13.UZ.3U. Vooral Kivits die opdracht had ge kregen niet voor in het peleton te rij den, leverde desondanks een schitteren de prestatie door als 3e te finishen. A.s Zondag staat er een tijdrit op het programma. De leden van Leonora ko men Vrijdagavond in een algemene le denvergadering bijeen. Na drie ritten is het algemeen klasse ment nu: 1 C. Floren; 2 A. v. Es op 1 m. 46; 3 L. Fitters op 9.46; 4 J.v.Hooff op 25 55; 5 C. Hermans op 28.13 en J. Verhagen op 23.12; deze laatste rijdt in een uitstekende vorm, evenals Cor Her mans; welke laatste jammer genoeg Zon dag door pech 22 min. en 50 sec. ver loor. Zondag beter en zonder pech Cor. WAALWIJKSE MOTORCLUB. Woensdag 19 Nov. j.l. organiseerde de W.M.C. met de medewerking van Das trol oliemaatschappij onder leiding van de heer K. Burlage een ontspannings avond voor haar leden en donateurs. De belangstelling was overweldigend. Het programma dat geboden werd was rijk aan inhoud en voor elk wat wi s. Voor de pauze muziek en tekenfilms en een prachtige Motorfilm van de we reldkampioenschappen uit 6 verschillen- Na de pauze volgde de hoofdfilm Recht op Geluk. Alles bij elkaar was t een prachtige propaganda-avond, zowe voor de Castrol Oliemaatschappij als voor de Waalwijkse Motorclub. Na deze avond, die rijkelijk laat was afgelopen, dankte de voorzitter der W. M C. de heer K. Burlage voor de mede werking en wees hij op de grote op komst der belangstelling. Tevens gaf de heer Burlage de verzekering dat hij spoe dig weer hoopt terug te komen, wat met luid applaus werd begroet. Hiermede werd de eerste ontspannings avond als inzet van het winterseizoen besloten. boekje van Charles Dickens „The Un commercial Traveller", dat verschenen is in de complete werken van Dickens, zo als het Spectrum die aan het uitgeven is. De onzakelijke reiziger is Dickens zelf, die op latere leeftijd geen beter middel wist om tot rust te komen dan urenlange dooltochten door de typische stadsdelen van Parijs en Londen en de keuze van deze stadsdelen verraadt Dickens voorkeur voor het groteske en het lugubere. Het boekje waarover wij hier spreken is samengesteld uit min of meer korte opstellen over deze tochten en ons valt aanstonds weer op de gave van de scher pe waarneming, die een van de meest karakteristieke eigenschappen was van de schrijver Dickens. Suggestief en boeiend weet hij uit te beelden wat hij zag en het is ons zeer wel mogelijk de levendige verteller op al zijn dooltoch ten te volgen en zijn deernis mee te voelen met de uitgestotenen zoals hij die in de beide grote wereldsteden in zo groten getale aantrof. IN MEMORIAM i s ia _l j ISAAC MORTIER, Een vreselijk auto-ongeluk, dat Behalve door de ijzeren regelma- tiqheid waarmee Uitgeverij „Het Spectrum" haar Dickensserie voortzet, verrast zij ons ook tel kens weer met de uitgaven van haar Prisma-reeks, een aantal goedkope, handzaam uitgevoerde romans, echter van een uitsteken de kwaliteit, die bijna van week tot week verschenen. Soms, zoals nu, verschijnen ze met vier tege lijk. Het eerst willen wij even de aandacht vragen voor de roman van 1 horton Wilder „Heavens my destination die onder de titel „De hemel mijn beloning in de goede vertaling van kge Poppema in deze reeks verscheen. Het is een vreemd verhaal. Of noemt U het niet vreemd in deze wereld wan neer een reiziger in schoolboeken, George brush geheten, op het vloeiblad van een hotelschrijftafel schrijft; „Gij o God ziet mij", of wanneer hij in de trein op^ plaats waarvan zich de rokende reizig ster even verwijderd heeft, een kaartje aanbrengt, waarop hij in heel fijn schrift heeft gezet; „vrouwen die roken zijn on qeschikt voor het moederschap Vindt U het niet vreemd, wanneer de rente van zijn bankrekening niet wil opnemen, omdat hij niet in rente gelboft, wanneer hij bij een diefstal op een hee vreemde manier te werk gaat, omdat 1 nj diefstal zelfmisleiding vindt en geWeld uit den boze acht. Gij vindt dat vreemd, zoals al de men sen die met George Brush in aanraking komen hem stapel-idioot vinden en gek gemaakt worden door zijn rare theoneen die hij tot aan absurde doorvoert, maar tenslotte hem dusdanig eerlijk en oprecht vinden, dat zij volkomen ontwapend zijn. De belevenissen van deze jonge man, die Gandhi wil navolgen een gelofte van vrijwillige armoede aflegt, die absui oprecht is, worden door Wilder vlot en raak verteld. Het is een vreemd boekje geworden, zoals de hoofdpersoon vreemd is, het is echter ook ontwapend, gelijk Georges Brush ontwapend is. Michaëël Innes schreef met The Case of the journeying boy, een aardige de tective die het Spectrum door T. Boe- zeman-Droog liet vertalen en uitgaf in haar Prisma-reeks. En niemand zal wil len ontkennen, dat dit boekje zijn plaats in deze reeks volkomen waard is. Als detective-roman is het werkje al buitengewoon goed geslaagd, omdat het de aandacht van de lezers tot het einde toe gespannen weet te houden, hem vol komen in het onzekere laat, omtrent be paalde gedragingen van bepaalde perso nen, omdat hij hem zoveel te gissen laat rond de figuur van de jeugdige Humprey Paxton, de zoon van een wereldberoemd atoom-geleerde. Wat heeft .deze jongen uit te staan met de moord in de bioscoop, met de treinramp;, wat moet de man met de baard van hem en de geheimzinnige juffrouw en wat zijn neven in Ierland. Het zijn alle vragen die zich aan de le zer opdringen bij het lezen van dit goed geschreven boekje, dat een psycholo gisch goed portret geeft van de jongen, hoe die alleen met oude en wijze angst door het leven moet en zo dapper deze angst weet tc overwinnen. KAT JA IN ROK. Dit boek van de Zweedse schrijver Hjalmar Bergman, dat vertaald werd door Dr P. Boeren Hoed, is ongetwijfeld het meest amusante boekje in deze reeks van vier. Het is het gezellige verhaal van een jong meisje in een oerstijve en oerdetti- ge provinciestad, die in feite geregeerd wordt door een oude matrone. Op een avond zien de Ontstelde dames van die stad hoe het meisje Katja, gekleed in het rokcostuum van haar broer, de trap pen bestijgt van het grote hotel waarin de eind-examenfuif wordt gehouden Zeer geestig vertelt de schrijver het meisje hiertoe kwam en even geestig vertelt hij van de ontstellende gevolgen die deze inbreuk op de goede zeden en tradities in de stijve stad had.. De gees telijke herders van de volgzame kudde prediken schande, de plaatselijke cou rant schrijft over het betreurenswaardige gebrek aan pudor bij het moderne jonge meisje. En onderwijl is Katja door een onstuimige jongeman naar het landgoed van zijn vader gevoerd. En voordat de twee jonge mensen ten slotte hun eerste verlovingsvisite gaan maken bij de deftige matrone die de stad regeert, heeft de schrijver vele blad- zijden met geestig en sprankelend proza nodig gehad, om deze amusante geschie- denis uit de doeken te doen. KEES DE JONGEN. Het meest bekende en ook het beste boekje van deze vier is dunkt ons ..Kees de jongen" van Theo Thijssen, wel boekje hiermee zijn negende druk be leefde. Onmiskenbaar spreekt uit dit boekje de grote liefde van de schrijver voor het als kind, een liefde die ook tot uiting kwam in de bemoeienissen die Thijssen onderwijzer en als kamerlid voor de S.D.A.P. had betreffende de onderwijs vernieuwing. Hij kent het kind en zijn diepste ge dachten en verlangens niet alleen, maar hij weet ook al hetgeen het kind beroert en wat voor het kind belangrijk is pre cieus te registreren. Zo is dit boekje geworden een klem monument voor die heerlijke jongens uit de Amsterdamse buurten, jongens die de moeilijkheden zien en de bittere realiteit in hun arme gezinnen, jongens ook die in hun dagdromen zich de held zien in een stralend leven, jongens die achter hun branie hun kinderleed verbergen, hun deerniswekkend medelijden met hun arme ouders en hun onvoorwaardelijke liefde aan hun ouders. Kees Bakels is zon jongen, en de schrijver is blij hem gekend te hebben; want, zegt hij, ik weet het maar al te gode: als alles een beetje anders gelo pen was, dan zou iedereen trots zijn op zijn bekendheid met Kees, de belangrij ke jongen. Laat ik dan maar de enige zijn, die er nu al trots op is, hem goed gekend te hebben. - BSÜÉSWS SISR*».. DE ONZAKELIJKE REIZIGER. In deze rubriek willen wij thans ook In deze rubriek willen wij thans ook nog even dé aandacht vragen voor het Vrijdagavond omstreeks half zeven pp de nieuwe weg tussen Drunen en Nieuwkuijk nabij de werk plaatsen van Vissers' Wegenbouw plaats had, heeft plotseling een einde gemaakt aan het verdien stelijk leven van een onzer meest geachte ingezetenen, en zijn familie en toegewijd personeel in diepe rouw gedompeld. De heer Mortier keerde per auto met zijn chauffeur, de heer Bruys- ters, van een zakenreis uit Duits land terug, toen, bijna aan het eind van zijn reis, vlak bij htiis zijn auto in botsing kwam met een gepar keerde vrachtauto, die, wel van parkeerlichten voorzien, door een tegenligger en slecht zicht niet tij dig door de chauffeur werd opge merkt. De auto botste met grote kracht tegen de vrachtauto, terwijl de vlak achterop rijdende B.B.A.- bus de auto niet meer kon ontwij ken en deze ook nog enkele meters meesleurde. De gevolgen waren verschrikkelijk. De heer Mortier, die naast de chauffeur zat, kreeg een schedel-basisfractuur en tal van andere verwondingen, de chauffeur een shock en ook meerdere blessu- TGS. De heer Mortier werd in een na- bijzijnd huis binnengebracht en toen even daarna enkele doktoren aanwezig waren en de gewonden een eerste behandeling hadden ge geven, werden de slachtoffers per ziekenauto naar Den Bosch ver voerd. De heer Mortier echter is tijdens dit vervoer overleden. De chauffeur verblijft nog steeds in 't ziekenhuis, maar zijn toestand is thans redelijk goed te noemen. En van levensgevaar is geen spra ke meer. Met de heer Mortier is, zoals we reeds zeiden, één onzer beste bur gers heengegaan. Een bijzonder begaafd, actiel za kenman van huis uit, heeft hij zijn bedrijf, dat hij indertijd van Mevr. de Wed. Vaags overnam, tot grote hoogte en bloei weten op te voeren. Zijn ijzerhandel, zijn handel in schoenfournituren hadden een be kendheid niet aleen in Waalwijk; de Langstraat en het Land van Heusden en Altena, maar ook over het gehele land. Ook buiten zijn bedrijf echter kenmerkte de overledene zich door zijn grote activiteit. Als ouderling diende hij de Ned. Hervormde Gemeente met al zijn kracht en hij had een groot aandeel in de totstandkoming der restaura tie van de Ned. Herv. Kerk. Velen deden een beroep op hem om fin an- ciële en morele steun en nooit te- vergeefs. Men zal zich herinneren hoe hij vroeger de idealen der Ox- fordbeweging en later die der MR A („Morele efi Geestelijke Herbewapening"), waarvan hij vele congressen bijwoonde, als de zijne beschouwde en hoe hij deze propa geerde om de maatschappij terug te brengen tot een christelijke levens beschouwing en levenshouding. En ook de belangen -van de plaats zijner inwoning gingen hem zeer ter harte en steeds stond hij op de bres om deze mede te verdedigen. De slagen des levens werden hem niet bespaard; zo verloor hij o.m. bij het bombardement van Roosen daal z'n enige zoon; doch alles ver droeg hij in een groot geloof en een diep Godsvertrouwen. Met hem is een gelovig, goed, hulpvaardig en hoogstaand man uit onze gemeenschap heengegaan, die aller achting en sympathie genooi. Dit moge de achtergeblevenen tot troost zijn. MIJNHEER X IN WAALWIJK. Zaterdagavond is de mysterieuze mijnheer X zijn tocht door Waal wijk begonnen. Er waren gelukkige mensen die zich op de schouder voelden ge tikt, en die, wanneer zij de mid denstandsbonnen konden tonen, een couvert kregen van die mijnheer met een waardevolle waardebon of een andere aardige surprise. Voor f 180.zijn er dit week end uitgereikt, terwijl vele aardige verrassingen hun weg vonden naai degenen, die dezer dagen gekocht hadden in de winkels van de mid denstanders die aan deze origine., actie deelnemen en daarvan de bewijzen, in casu de bonnen, kon den tonen. In ons volgend nummer geven wij een lijst van de deelnemende middenstanders. HELMA EN SELMA IN WAALWIJK. Meer dan welk kleinkunst-gezel- schap zijn Helma en Selma, de be kende zangeressen van Radio Brus sel, Zaterdagavond in staat geweest de Gildenbondzaal behoorlijk te vullen. Kunnen de meeste gezelschappen van buiten, die de laatste maanden in deze zaal optraden, nu niet be paald roemen op een grote belang stelling, naar Helma en Selma wa ren talrijken komen luisteren. De twee meisjes traden op in een ge- variëerd programma, waarin plaats was voor de Flying Dutchmen, een Hawaiian ensemble, de clown Pier- ke en nog vele anderen, die allen tesamen het publiek zeer wisten te ermaken. Maar Helma en Selma waren toch e favorieten van deze avond. Heden nam God tot zich mijn lieve man, onze vader, behuwd-, grootvader en pleegvader in de leeftijd van 62 jaar, na een noodlottig auto-ongeluk. Voor oni en voor allen, die hem gekend hebben zal hij blijvan een levend getuige van naastenliefde en trouw gebed. 1 Cor. 13. A. C. MORTIER—KUIPÉRI H.C. DE ROOIJ-MORTIER M. H. DE ROOIJ en kinderen A. C. MORTIER H. G. TH. KUIPÉRI J. C. H. KUIPÉRI en Verloofde Waalwijk, 21 November 1952. De begrafenis zal plaats vinden te Waalwijk op Woensdag 26 November om 1 1 ,30 uur voorafgegaan door een Rouw dienst in de N. H. Kerk aanvang 10.30. Gelegenheid tot condoleren van 9.30—10.30 uur in het koor der kerk. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Zoals vorig jaar, gaat „Vogellust' dit jaar wederom een tentoonstel ling organiseren. Degenen die ze vorig jaar bezocht hebben, weten wat het zeggen wil als „Vogellust" vóór de dag komt. Was ze vorig jaar schitterend, dit jaar wordt de ten toonstelling nog groter en mooier opgezet. In de geheel hernieuwde t zaal van de heer E. v. d. Pluijm wordt nu reeds druk gewerkt. Maandenlang worden reeds bespre kingen gehouden en voorbereidin gen getroffen om 't publiek iets ten toon te stellen wat dan ook de moei te waard is. Zeldzame exemplaren uitheemse vogels zullen worden tentoongesteld, alsmede de broed- resultaten van het afgelopen sei zoen U zult verbaasd staan over wat „Vogellust" op dit gebied kan presteren. Alle inlandse vogels die mogen worden gehouden met daar naast de bastaarden, kruisingen van kanaries met inlandse wildvogels in allerlei kleurschakeringen, zullen daar wedijveren. Was 't vorige jaar de ruimte wat beperkt, dit jaar is er een overvloed van plaats, zodat U met een gerust hart kunt rond dwalen en van al het mooie naar hartelust kunt genieten. Houd daarom nu alvast één der dagen, n.l. 26, 27 of 28 vrij. Maandag 8 uur; repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Ko lommen". Woensdag 8 uur: repetitie Dames en Heren „Ue- fening en Vermaak in Hotel Verwiel. Met groot leedwezen geven wij kenni», dat na een nood lottig auto-ongeluk is overleden, onze Hooggeachte patroon de WelEd. Heer Hij was voor ons niet alleen een goed patroon, doch,ook een groot vriend. Zijn nagedachtenis zal door ons in grote ere worden gehouden. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL. I Diep-zwart verven NIJMEGEN I te Waalwijk: iV. v. d. GRIENDT, ionsstraat 1 20. 2457 en 2817. Capelle en omg. VULPENHOUDERS Parker - Osmia - Swan Mont Blanc enz. ruim gesorteerd, BALLPENNEN KLEURPOTLODEN Giel van Boxtel Schoolstr. 11, Kiatsheuvel Zondag 12 uur; repetitie Mannenkoor en Vermaak". „Oefening m GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; rode portemonnaie m. inhoud, kleurpotloden, kip in doos, jonge hond, actetas met boeken, 3 muntbiljetten van 1.een paar herenhandschoenen, 8 zakjes met kinderpostzegels. Verloren: diverse handschoenen en wanten, gouden dasspeld, bril, 2 damesportemonnaies met inhoud, ribfluwelen jasje, dynamo. mmm ST. NICOLAAS-ACTIE K A.J. Vol verwachting klopt ons hart. Inderdaad, vol verwachting klopt het hart van honderden kleinen, want op Zondag 30 November zal de Sint met z'n gevolg een bezoek brengen aan de R.K. Gildenbond, waar Hij de kinderen van de K.A.B.-leden zal ontvangen. Tel ken jare is dit traditioneel St. Nicolaas- feest een succesvolle verrassing, en ook dit jaar belooft het wëer een groot suc ces te worden, want St. Nicolaas zal ook nu weer zijn geschenken met milde hand uitdelen. Vanaf heden is het van Markt 2 naar verplaatst. als K.A.J.-AGENDA. Maandag 19.30 u. Groep-avond; 20 u. Toneel-repetitie. Dinsdag 19.30 u. Pioniers-avond. Woensdag 19.30 u. Ontspannings avond. Donderdag 19.30 u. Groeps-avond. Vrijdag 20 u. St. Nicolaas-comité. Zaterdag 19.30 u. Groepsavond. K.A.J. MASSA-BIJEENKOMST. Jonge Arbeiders van Kaatsheuvel; U zag .reeds onze eerste massa-bijeenkomst? Welnu weer staat de K.A.J. voor U paraat. Weer film, vraagt U? Neen!! Nu brengen wij U een toneel-avond in drie bedrijven. Vrijdag 28 Nov. De titel luidt: De rauwe grond. Een mees terstuk van Arie v. d. Lugt. Echt iets voor een echte K.A.J.-er! TONEEL IN DE GILDENBOND. Zaterdagavond zijn wij getuigen ge weest van de eerste uitvoering van de pas opgerichte K.A.B.-toneelgroep Kunst naar Kracht, in het Gildenhuis. Men had er goed aan gedaan, om voor de eerste keer geen al te zwaar toneel werk op te zetten. Opgevoerd werd n.l. „De Rauwe Grond van Arie v. d. Lugt. In aanmerking genomen, dat we hier te doen hadden met krachten, die meren deels voor de eerste keer op de planken kwamen, kunnen we niet anders dan zeer tevreden zijn over 't vertoonde spel. De avond werd geopend en gesloten door de K.A.B.-voorzitter de heer J. Bee- rens. Wij wensen Kunst naar Kracht nog zeer veel succes toe in de toekomst en... ook meer publiek van de zijde van de K.A.B.-leden. Kunst naar Kracht maakt daarop reeds met haar eerste optreden aanspraak, ST. NICOLAAS. Traditiegetrouw zal St. Nicolaas ook dit jaar weer zijn intocht en rondgang in Kaatsheuvel houden. De Edelachtbare heer Burgemeester zal de H. Man Zon dag a.s. om half 12 in het gemeentehuis welkom heten, waarna de rondgang ge houden zal worden, waarbij de harmo nieën Euphonia en Apollo bereid gevon den zijn de H. Man bij zijn tocht te vergezellen. De K.A.J.-ers zullen zoals ieder jaar weer collecteren. De opbrengst dezer collecte zal dienen om de kosten te drukken van de St. Nicolaas-middag die de K.A.J, de kinderen uit de arbeiders gezinnen zal aanbieden. Het bestuur van de K.J.M.V. heeft St. Nicolaas bereid gevonden gedurende de ze en volgende week huisbezoeken te houden. Zij die hierin interesse hebben gelieven zich even te vervoegen Hoofd straat 215 tel. 2131, of Gasthuisstraat 34, tel. 2295. K. J. M, V. Dinsdagavond half 8 zal de bekende film-journalist Pieter van der Valk voor deze vereniging een lezing houden over de film nu en in de toekomst. Ier.il lustratie zullen enkele zeer mooie films vertoond worden. Wij willen de leden van de K.J.M.V. aansporen de zeker aanwezig te zijn. avond AGENDA. u. n.m. repetitie Kon. Erk. De N.V. Algemene Schoenhandel Faanakker te Arnhem had bij een vertegenwoordiger van de firma Kosters te Oisterwijk een partij pantoffels gekocht. De fabriek wei gerde echter die partij te leveren. Om de naleving van een verkoop overeenkomst te verkrijgen, was de fabriek in kort geding gedagvaard. De schoenenconventie regelt de leverings- en betalingsvoorwaarden in de schoenhandel. De conventie bevat o.a. een bepaling, dat de fa briek binnen zes dagen aan een winkelier kan meedelen dat een be stelling niet wordt geaccepteerd. Voorts wordt er in bepaald dat bij een geschil een bindend advies moet worden gevraagd van 'n arbitrage commissie, waarin een afgevaardig de van de koper en verkoper, sa men een derde buitenstaander aan wijzen. De schoenwinkeliers erken nen deze A.S.C. echter niet, dus ook niet de noodzaak van het vragen van een bindend advies. Mr Remmens, optredend namens de schoenwinkelier, vroeg naleving van de koopovereenkomst en zei, dat dit in kort geding geschiedde, omdat de winkelier de pantoffels voor Sint Nicolaas wilde hebben. De A.S.C. werd niet erkend. Mr Notten voerde namens de ge daagde partij aan, dat volgens de A.S.C. een bindend advies moest worden gevraagd en geen beslissing van de rechter nodig is. Zo lagen de principiële kaarten. Tijdens de pleidooien bleek, dat de A.S.C.-con- dities, die door de fabrikant op de orderbevestiging waren gestempeld, door de vertegenwoordiger waren doorgekrast, zodat de winkelier zich daaraan toch al niet zou houden. Voorts verklaarde de fabrikant zich wel bereid tot leveren, echter al leen wanneer de zending direct zou worden betaald. De vertegenwoor diger had geconditionneerd dat bin nen dertig dagen zou worden be taald. De winkelier wenste niet on middellijk te betalen, omdat hij dan de partij niet kon controleren. De president trachtte de partijen op dit punt bij eikaar te brengen, waardoor een principiële uitspraak op de achtergrond kon raken. Dins dag a.sr volgt de uitspraak, welke van belang is voor alle schoenwin keliers in ons land, en richtlijnen voor de toekomst kan bevatten. ONLUSTEN IN IRAK. n.m. K.J.M.V.-avond Maandag Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 zaal W. Smit. Woensdag 8 u. nm. Apollo-Theater De Liefde van de Frontsoldaat. Toegang 18 jaar. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 u. n.m. repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. ST. NICOLAAS IN AMSTERDAM. Zaterdagmiddag heeft St. Nico laas zijn officiële intocht in Am sterdam gehouden. Er waren drie kwart millioen mensen op de been om de H. Man te zien en onder hen bevond zich H.M. de Koningin niet de twee jongste prinsessen, Magriet en Marijke. -■ - jli. In het afgelopen weekend zijn in de hoofdstad van Irak, Bagdad, on lusten uitgebroken en betogingen gehouden tegen de regering, Enge land en Amerika. De regering is afgetreden. De betogers staken ver schillende gebouwen in brand, o.a. het gebouw van de Amerikaanse Voorlichtingsdienst. Ook werden de Engelse en Amerikaanse ambassa des met stenen bekogeld. Er zijn 11 doden en 100 gewonden gevallen. Later heeft het leger ingegrepen en de orde hersteld. De betogingen waren gericht te gen het getrapte kiesstelsel en te gen de invloed van Engeland en Amerika. De Engelsen bezetten en kele luchtbases in Irak en hebben de oliewinning in handen. In opdracht van de prins-regent heeft de stafchef van het leger, ge neraal Mahmoed, een nieuwe rege ring gevormd. - m: o.;

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7