L00N-0P-ZAND BERKDIJK KANTEN FR0NTSCHR00IER FRONTSCHUURDER OVERLEER SCHALMER OPHALER GOEDE KRACHT ZWIKKERI) prima MACHINE-ZWIKKER BANKWERKERS en SLIJPERS „WIDELOVADO WERKSTER Voederaardappelen 2.69 i>£ echo YANv|ïET2tji,ErE^AN ""annemieke verjaart IN DECEMBER. Het eerste lustrum der GEZINSZORG G° WOENSDAG 3 DECEMBER J L, P. M. TEIJSSEN HEDENAVOND 8 UUR Trekking Juliana'-Loierij PRIJSVERLAGING JOS VAN DE VEN JAN DE JONG GEVRAAGD Fa. G. VLOEMANS KAATSHEUVEL GEVRAAGD voor STANZMESSEN-AFDELING. Fa. F. van Wees Zn. Waalwijk i Vol verwachting kiept ons hart. P. PLUIJMERTS VLEESPALEIS SLIJTERIJ „WIDELOVADO" V V. yen schap heeft willen aanvaarden. Ter uitvoering van de nationale hulp- jctie, welke de commissie zal organise ren, zijn plaatselijke comités nodig, die, bekend met de plaatselijke omstandighe den, de actie doeltreffend kunnen voe- ,[en. Ik ben van mening, aldus Burge meester Mr. v. d. Heijden, dat Uwe me dewerking in deze ten zeerste is gewenst, en ik vertrouw dan ook, dat U aan mijn verzoek om zitting te nemen in het co mité Vluchtelingenhulp dezer gemeente zult willen voldoen. De uitnodiging was gericht tot de he ren J. Beerens, A. in 't Groen, J. v. d. put, P. Steenbergen, H. Achterberg, De ken' v. d. Brekel, Pastoor de Klijn, Pas toor Rietra, Dominé Haring en de da mes: Mevr. Schalken-v. d. Schaaf, Mevr. p Damen-Oerlemans, Mevr. G. Nou- wêns-Verboven, te Kaatsheuvel; de he ren J. v. Noye, A. v. d. Loo, F. v. Til- borg, L. v. Loosdrecht, Pastoor H. Schoenmakers en de dames P. Beerens- d. Schoor en C. Vermeulen-v. Don- te Loonopzand en de heren J. de Kort, Pastoor Ras en Mevr. E. Verdaas- donk-Leijten te de Moer. jn korte woorden belichtte öurge- meester v. d. Heijden nader het doel en de werkwijze van de gevormde com missie. Er is geld nodig in een hoeveel- beid, waartoe de landen, die de vluch telingen herbergen en wij denken hier in hoofdzaak aan Duitsland en Oosten- rïjlc alleen niet in staat zijn. Het ligt in de bedoeling, dat het plaat selijk comité deze actie voert. Daarbij is qedacht de bevolking in drie groepen te verdelen en wel de werknemers, de landbouwers en de middenstand, met hieronder de andere niet genoemde groe- ^Aan de werknemers wordt gevraagd 10 ct voor Vluchtelingenhulp te willen afstaan. De werkgevers hebben reeds toegezegd dit bedrag te willen verdub belen. De industriële >r offert op deze wijze Yl van - totale netto weekloon. De landbou e.rs en midden- -standers zullen via hun organisaties door middel van een blanco gesloten zakje, m de gelegenheid worden gesteld hun bij- i drage te leveren. De heer Beerens meent zich met tot i deze bijdrage te moge beperken. Hij stelt voor naast de bijdrage komende uit de industriële sector deze zakjes ook te doen uitgaan naar de werknemers. Na ampe le bespreking wordt dit voorstel geac cepteerd, zodat deze zakjes aan de ge hele burgerij zullen worden toegezonden en later opgehaald. Verwacht wordt, dat niemand zich zal onttrekken aan wat in deze van hem verwacht wordt. Laat uw gift een otter zijn! Geef uit medelijden met de mensen, die zon hard lot getroffen hebben; geef uit dankbaarheid, omdat God U v_p°r lot heeft gespaard; geef uit eigenbelang, omdat het opnemen van de vluchtelingen in de samenleving een bedreiging minder van deze samenleving betekent. ^GYMNASTIEK DUEL-MEET. Zaterdagnamiddag had in het patro naat alhier de eerste ontmoeting plaats in de Duel-meet tussen onze R.K. Gym nastiekvereniging K.G.V. en de R.K. G.V. S.O.S. uit Goirh. De wedstrijden werden in zeer vriendschappelijke geest gehouden en de uitslag bewijst, dat de prestaties onderling zeer weiflig uiteen liepen. We mogen gerust zeggen, dat de prijzen broederlijk gedeeld werden. De wisselbeker van de vereniging met het hoogst aantal punten, ging de eerste keer naar S.O.S. met in totaal 601 pun ten tegen 599»/2 pt. voor K.G.V. De wis- selprijs voor de damesgroep bleef in Kaatsheuvel met 284J4 P»- te9en 276/3 pt. voor S.O.S.; daarentegen wonnen de heren van S.O.S. weer met 324% pt. te gen 315)4 pt. voor K.G.V. de wisselprijs heren. Ook de individuele prijzen werden broederlijk gedeeld: le prijs voor de da me met het hoogste aantal punten mej. Geurtjens met 51 J4 pt. lid van S.O.S.; 2e prijs mej. A. Fijneman met 46 pt. van K G.V. in loting met mej. M. Smits van S.O.S. lste en 2de prijs heren gingen resp. naar J- v. Oort van K.G.V. met 70% pt. en J. v. Ostade van S.O.S. met 70 p. In de bovenzaal van Euphonia had na afloop de prijsuitdeling plaats, waarna de Gymnasten allen nog een herinne, ringsmedaille ontvingen en in goede stemming nog geruime tijd bijeen bleven. BILJARTSPORT K.N.B.B. I Er begint reeds enige tekening te ko men in de competitie-wedstrijden van de afdeling Kaatsheuvel van het district De Langstraat van de bij de K.N.B.B. aan gesloten verenigingen. In klasse A is de stand: K.O.T. b 6 gespeeld 26 pt.; NAS I 5 gespeeld 24 pt.; DES I 6 gespeeld 22 pt.; H.K.S. I 5 gespeeld 20 pt.; KOT a 6 gespeeld 20 pt. In deze afdeling is, gezien het kleine verschil, nog veel mo gelijk. Klasse B HKS II 6 gespeeld 40 pt.; NAS II 7 gespeeld 32 pt.; 't Centrum 7 gespeeld 24 pt.; ONA I 6 gespeeld 20 pt. en DES II 6 gespeeld 12 pt. Hier staat HKS II nagenoeg onbedreigd aan de kop. Klasse C; ONA III 5 gespeeld 30 pt.; HKS III 5 gespeeld 21 pt.; HKS IV 5 gespeeld 18 pt.; DES II 5 gespeeld 17 pt. en ONA II 4 gespeeld 10. Ook hier heeft nummer 1 een bijna onbedreigde voorsprong. EEN GRANDIOOS ST. NICOLAASFEEST Bttkl*.-» J Ondanks het minder prettige weer was het Zondag een grandioos St. Nicolaas feest in Kaatsheuvel. Goed half twaalf verscheen de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia op straat met voor het eerst de door leider van Best keurig getrainde Drumband, 't Was geen won der, dat in een minimum van tijd de Hoofdstraat golfde van de honderden belangstellenden, groot en klein, op het machtige geluid van de band bijeenge- drumd. Doch behalve naar déze attrac tieve uitbreiding van het Euphonia- corps trok nog naar iets anders de be langstelling vooral van de jeugd. Men wist het; St. Nicolaas was gearri veerd op het gemeentehuis. Daar was de H. Man ontvangen door Burgemees ter Mr. v. d. Heijden met woorden van r--i welkom, de verwachting inhoudend, dat de Bisschop, als altijd, de Kaatsheuvels? jeugd niet zou teleurstellen, doch ver rassen met zijn rijke gaven. De H. Man antwoordde in keurig Ne derlands en zegde ook aan de Burge meester en de gemeente gedacht te heb ben. De enorme bedragen, die -.voning- e'. wegenbouw vergen, hadden hïm deen besluiten een bijdrage in de gemeentekas te sterten en de daad bij zijn woord voe gend, reikte hij aan de burgemeester een grote bu'del met gouden dukaten als St. Nicolaas-verrassing over. Hartelijk dank te de burgemeester voor deze onver wacht-; verlichting van het gemeentelijk budget. Dan liet de H. Man vanaf het bordes van het Gemeentehuis zijn zegenende handen over de juichende kinderschare gaan, die verlangend stond te wachten. Zijn zes zwarte Pieten hadden niet I minder belangstelling dan Sinterklaas zelf en als een moment later de H. Man met zijn zwart gevolg verscheen, was het een ovatie uit de monden van de saamgedrongen kleinen in de straat. Lenig beklom St. Nicolaas zijn prach tige schimmel om onder de tonen van de drumband en de harmonie van het Kon. Muz. Gez. zijn rondrit door Kaats heuvel te maken, terwijl de leden van de K.A.J. een collecte hielden. Op de Markt werd Euphonia voor de tocht door het westelijk deel van Kaats heuvel afgelost door de Harmonie Apol lo. 't Was reeds half twee toen even gepauseerd werd in het tehuis van Apol lo bij de heer W. Smit, want ook Berk dijk mocht niet vergeten worden. Om goed twee uur stond de harmonie St. Jan opgesteld aan de grens der pa rochie en nu volgde een even joyeuse entree in dit gedeelte van Kaatsheuvel. Voor de schoolkinderen der beide pa rochiescholen werd onder de rondtocht gecollecteerd en de resultaten hielden ook hier gelijke tred met de ijver waar mede met de collecte-bussen gerammeld werd. In de zaal van de Wed. v. Din- teren volgde na de rondwandeling een reünie van de leden van St. Jan met hunne dames en kinderen en zovele an deren, dat de zaal te klein bleek. Ook in de R.K. Gildenbond was het na het lof een drukte, zoals we die al van jaren kennen. Alle kinderen tussen 4 en 9 jaar van de K.A.B.-leden, die zich daarvoor hadden opgegeven, waren hier aanwezig om vol verwachting St. Nico laas te begroeten en zijn gaven te ont vangen. De K.A.J.-voorzitter de heer Stokketvnans verwelkomde de H. Man in het Gildehuis hem dankend, dat hij van zijn beperkte tijd nog de gelegenheid wilde waarnemen om de kinderen van de K.A.B.-leden te verrassen. Onder be geleiding van de accordeon van de jon gedame de Vries zongen dan de 400 kinderen enthousiast hun Sinterklaas liedje, 'waarna de H. Man zijn verrassin gen uitdeelde nu en dan vergezeld van een pluimke of vermanend woord. t Is een waar St. Nicolaasfeest van Kaatsheuvel geweest. Dit werd uitgemaakt door de inzen ders van de duizenden bonnen, die in de afgelopen week werden uitgereikt door de bij dé K.W.A. aangesloten winkeliers in Kaatsheuvel. Na de telling en con trole, die verschillende uren in beslag nam, werden Voor de derde maal 200 aan geldprijzen onder de goede inzen ders uitgereikt. Deze week gaat de laat ste ronde in de K.W.A. De vierde serie bonnen wordt hierbij uitgereikt en ook nu weer komt een mooi bedrag aan prijzen terug in de zakken /an die kopers bij de winkeliers van de K.W.A., die nu de juiste datum weten te raden, waarop Annemieke in de maand December géboren is. komtl door de heer Meert van de Harmonie St. Jan. De voorzitter van St. Jan heette de H. Man na mens alle bewoners van de paro chie welkom en drukte zijn vreug de uit over het feit, dat St. Nico laas dit jaar weer een rondrit door Berkdijk kwam maken. De Sint antwoordde hierop, dat hjj inderdaad wegens te grote drukte enkele jaren niet in Berk dijk heeft kunnen komen. Waar echter nu door onderlinge samen werking van de vereniging Berk- lijks Belang en de Harmonie Si. Jan grote aandrang op hem is uit geoefend, mocht hij niet weigeren ook een bezoek aan de parochie te brengen. Hierna ving de tocht aan. Voor op enkele ruiters, dan de Harmo nie St. Jan, verder een wagen niet St. Nicolaas, omgeven door zijn zwarte Pieten en een drom van groten en kleinen. Ondanks de gladde wegen werd de tocht een succes en jong en oud genoten van de vriendelijke begroeting van de H. Man en de gulle tractatic van zfjn Pietermannen. Na afloop verbleef St. Nicolaas nog even in de harmoniezaal, maar spoedig kwam hieraan een einde, want Hij moest nog meer afspra ken inwilligen, die gemaakt waren. De voorzitter van de vereniging Berkdijks Belang, de heer W. van Kuijk, dankte St. Nicolaas en al len, die hadden medegewerkt aan het doen slagen van deze middag. Hij sprak de hoop uit dat de sa menwerking' in de toekomst nog moge toenemen om nog meer voor de parochie Berkdijk te kunnen bereiken. Berkdijk kan weer op een geslaagde actie terugzien; 20 u. Bestuursvergadering. 21 u. Leidersbijeenkomst. Zondag 11.45 u. Studiekring. Kajotters denk aan uw suprise op de Maandagavond-bijeenkomst minste 75 ct. waardering. van ten AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. rep. Dames koor Bel Canto. 8.30 u. n.m. rep. Gem. koor BéLCanto. L.O.M.I. De vereniging van Loonse Oud- Militaire Indiëgangers hielden j.l. Zaterdagavond hun jaarlijkse sta- CORRESPONDENTIE, ;i. J. de H. en W. A. (Twee heren van onguur gehalte (allooD. Het moet U toch bekend zijn dat wij geen Ingezonden Stukken kun nen opnemen, waarvan ons de naam van inzender niet bekend is. Als U gegronde klachten hebt over deze actie van de middenstand en die mijnheer X, dan kunt U daarmee toch gerust voor de dag komen in ons blad, of mogelijk nog beter bij het., bestuur van d»e act»e. De bijvoeging van Uw initialen lijkt ons minder gelukkig. RED. N. liedag in café van Haren alhier. Om 5.30 werd de leden een wel voorziene koffietafel aangeboden, waarna de jaarvergadering gehou den werd. Na de vergadering werd een barakconcours georganiseerd, waaraan mooie prijzen verbonden waren, welke respectievelijk wer den gewonnen door Fr. v. d. Vel den, C. Broeders, J. Toorians, J. v. Vugt, B. Hamers, C. Boers en Jos Remmeren. Er heerste onder de aanwezigen een opgewekte stemming, welke de gehele avond aanhield. ST. NICOLAAS BIJ DE K.A.B. Zaterdagmiddag bracht St. Nico laas traditiegetrouw weer zijn jaarlijks bezoek aan de kinderen van de Ivath. Arb. Bevy, in het pa rochiehuis alhier. Ruim 250 kin deren waren met hun ouders in het gebouw verenigd, toen om klokke 3 de H. Man per auto arri veerde, toegejuicht door jong en oud. Nadat kisten en koffers wa ren gelost .en St. Nicolaas van zijn verre reis enigszins was uitgerust, sprak hij de kleinen toe, terwijl z'n zwarte knecht handen te kort kwam om de; vele geschenken uit te pakken. Na de vaderlijke vermaningen van de goede H. Man, begon de uitdeling van geschenken, waarbij de Sint voor ieder kind apart een woordje over had. Groot en klein was tevreden over het ontvangenc. Het kinderfeest nam ongeveer 3 uren in beslag.. Donderdagavond zttllen onze Ka jotters de H. Man onder tromge roffel aflialen om daarna in het parochiehuis St. Nicolaasfeest te vieren, welk feest bij de jeugd een geheel apart karakter draagt. Wie in deze beweging Wel eens een dergelijk feest heeft meegemaakt, zal begrijpen dat de Kajotters met spanning naar deze gelegenheid uitzien. 'vïï VIJF JAREN VAN OPOFFERENDE NAASTENLIEFDE. Zaterdag heeft de R.K. Gezinszorg in de Langstraat het feit her dacht dat vijf jaren geleden de eerste groep van 17 meisjes haar zegenrijk en menslievend werk begon. Deze pioniersters kregen volgelingen, andere meisjes die evenals zij hun krachten in dienst van de hulpbehoevende naasten stelden, en al deze hebben gedurende deze jaren de R.K. Gezinszorg in onze omgeving tot een instituut gemaakt, dat alle waardering ver dient en alle medewerking, bij liet uitoefenen van zijn heilzaam werk. LAfifel—»k;-A j,.N!EUWS. Vrijdagavond hield de K.A.J. zijn tweede Massa-avond, die weer voor 100 geslaagd mag worden genoemd. Om streeks 8 uur opende voorzitter Dinge- mans deze massa-bijeenkomst, waarna de bekende K.A.B.-toneelgroep Kunst naar Kracht" voor de 3de maal voor een goed bezette zaal het bekende to neelstuk „De rauwe grond" op zeer ver antwoordelijke wijze vertolkte. In de pauze sprak de heer Snijders over de K.A.J. Spreker noemde het een verheugend feit, dat er in Kaatsheuvel zon vooruitstrevende K.A.J. beweging bestaat. Verder wees hij er op, dat elk lid van deze beweging zich verplicht voelt in de beweging actief deel te ne men. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat elke jonge arbeider zich zal organiseren om met liefde elkanders lasten en moei lijkheden te helpen dragen. INSTRUMENTENFONDS APOLLO. Vrijdag hield het Comité Instrumen tenfonds Apollo een vergadering onder leiding van voorzitter P. Steenbergen. Met genoegen mocht worden gecon stateerd, dat de verwachte medewerking alzijdig is. Het aangevraagde Barak concours is toegezegd door alle café houders van Kaatsheuvel en zal aanvan gen op Zaterdag en Zondag 13 en 14 December. De Instrumentenfondsbals zijn reeds ingezet met een goed geslaagd bal op Zaterdag 29 November in de Apollo- zaal. Het bestnur van ude Kegelclub NOP zegde reeds volle medewerking toe in de organisatie van een groot Kegelcon cours op de banen in Euphonia. Over wogen wordt het houden van een fancy - fair, terwijl enderhandelingen zijn aan gevraagd om ook de duivensport in te schakelen om het Instrumentenfonds te steunen. AGENDA K.A.J. Maandag 19.30 u. groep. Maandag 20 u. Toneel-avond. Dinsdag 19.30 u. St. Nicolaas bezoek. Woensdag 19.30 u. Ontspanning. Donderdag 19.30 u. Groeps-avond. Deze feestdag werd begonnen met een H. Mis, die door Pater Adam in de kapel van de Eerw. Zusters werd opgedragen en waarbij aanwezig waren, op de eerste plaats, atle Ge zinsverzorgsters, het plaatselijk be stuur, afgevaardigden van de stich tingsbesturen, de Zeereerw. Heren Pastoors J. Ras en Dr B. van den Hurk, de diocesane inspectrice Mej. Schellekens en haar assistent Mej. Kamerbeek en de eerste leidster van de R.K. Gezinszorg in Waal wijk, Mevr. Nederveen-Lamber- mont. Een kinderkoor zong de ge zangen. In huize „Ancilla" had een geza menlijk ontbijt plaats waaraan alle meisjes en andere genodigden aan zaten, terwijl Dr P. v. Loon en Mej. v. Slobbe bericht van verhindering hadden gestuurd. De voorzitter van de Gezinszorg, de edelachtb. heer Fr. Smolders, hield tijdens deze maaltijd een her denkingsrede, waaraan wij het vol gende ontlenen: De voorzitter begon met het noe men van de pioniersters, de groep van 17 meisjes wie de eer toekomt de eersten te zijn geweest, er van wie er thans nog negen in dienst zijn; dit zijn de dames v. Breugel, v. Drunen, v. Duijl, gezusters v. Heusden, Kriek, Muskens, Pullens en J. Timmermans. Ik begroet deze meisjes, aldus spreker, op de eerste plaats bij ge legenheid van deze plechtige bij eenkomst, omdat zij het zijn die de gezinszorg-gedachte het eerst in ons district metterdaad in practijk heb ben gebracht met de overige acht reeds uitgetreden meisjes. geopend. Ook Mej. v. Slobbe, be- Stuurglid van de plaatselijke stich ting, heeft in haar kwaliteit als Di rectrice der R.K. Huishoudschool zich sterk beijverd voor de opleiding der eerste gezinsverzorgsters en voor de practische vorming van alle andere meisjes. Spr. memoreerde verder de grote steun die ook de Zeereerw. Heer Pastoor J. Ras steeds aan het werk had verleend en roemde zijn aan deel in de geestelijke verzorging der meisjes, evenals het aandeel van Pater Adam, die vele maanden de maandelijkse recollecties der meis jes leidde. Dan kwam hij te spreken tot de afgevaardigden van de afdelingsbe sturen, met wier niet te onderschat ten medewerking het gehele werk staat of valt. De leidster Mej. de Bruijn, die haar ontslag heeft gevraagd omdat zij is benoemd tot gemeentelijk Maatschappelijk werkster te Eind hoven, werd dank gebracht voor 't vele werk dat zij in haar bijna 3- jarig leidsterschap ambitieus in het district heeft verricht. Zij zal wor den opgevolgd door Mé.j. Goud smits, die ook al bijna drie jaren als tweede maatschappelijke werk ster in het district werkzaam was. „Ik zou in mijn dénk- en hulde betuigingen, aldus de voorzitter, te kort schieten als ik de penning meester, tevens administrateur van de gehele districtsadministratie, de heer v. Roosmalen, met roemde voor de wijze waarop hij zijn veel omvattende functie vervult. Al de. werkzaamheden geschieden met 'n accuratesse waar ik respect voor heb". En nadat hij de Zeereerw. Heer Pastoor Dr van den Hurk als nieuw lid van de plaatselijke stichting had verwelkomd en zijn dank had be tuigd aan de Eerw. Moeder Overste en Zusters en het Wit-Gele Kruis die steeds de volle medewerking verleenden, besloot hij Zoals alle arbeid op sociaal en maatschappelijk terrein moeilijk is, zullen ons de moeilijkheden van 't gezinszorgwerk in de toekomst ook niet bespaard blijven, zeker niet waar dit jonge instituut zijn geves tigde grondslag nog moet zien te bestendigen en uit te bouwen. Door aller ingespannen arbeid aan deze verheven taak zullen we trachten dit werk in de komende 5 jaren niet alleen in stand te hou den, maar het te vervolmaken. Ik eindig met de bede, dat God ons aller werk, op welke plaats hij of zij ook sta, verder moge zegenen en leiden. Na deze met grote aandacht ge volgde herdenkingsrede werd het woord nog gevoerd door Dr Wijten- burg, voorzitter van de Kaatsheu- velse stichting, door de inspectrice Mej. Schellekens en door de eerste leidstér Mevr. Nederveen. In de avonduren had er in „An cilla" een gezellige bijeenkomst plaats, waar de gezinsverzorgsters volop gelegenheid kregen de erva ringen. opgedaan in een 5-jarige practijk, op een komische wijze uit te beelden. Moge het komendé, lustrum voor het R.K. Gezinszorgwerk in onze omgeving even vruchtdragend zijn als het voorbije lustrum het ge- val bleek. Het zal een zegen blijven voor geheel onze streek. De Heer en Mevrouw P. VAN LOON-BARONESSE VAN VOORST TOT VOORST geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Cornells Eduard Jacobus. 's-Gravenhage, 30 Nov. 1 952 GEZINSZORG OPGANG. MAAKTE ST. NICOLAAS IN BERKDIJK. Om goed twee uur werd St. Ni colaas aan het Missiehuis verwel- ..ik 3rfo Het is deze groep van 17 verzorg sters die de bevolking van alle plaatsen van het uitgebreide dis trict moest tonen wat gezinszorg was en wat deze verzorging te brengen had. De resultaten van die eerste werksters deden al spoedig de hoop post vatten, dat er iets groots tot stand zou komen. Aan hun voorbeeld en ijver, aan hun juiste gedragingen in de gezinnen en daarbuiten, aan hun opofferend en liefderijk optreden in hun werk enz. enz., is het te danken dat Ge zinszorg in deze streken, ondanks critiek en wat dies meer zij, in kor te tijd naam maakte, waarbij de weg geopend werd om voort te gaan met de uitbouw van het werk. Regelmatig werd het aanvankelij ke korps versterkt met nieuw opge leide meisjes de eerste 2 jaar zelfs uit eigen intei'naat tot in korte tijd het aantal werksters groeide tot 30 eh rrieer. De ruim 30 hier samengekomen ^verzorgsters, aldus vervolgde de heer Smolders, en ook de velen die in. de-.afgelopen 5 jaren zijn gekomen en intussen gegaan, verdienen de grootste dank. niet alleen van bestuurders en af delingen en andere boven hen ge plaatsten, maar van de gehele be volking, omdat zij in de loop van 5 jaren in honderden gezinnen, die vaak met de ernstigste moeilijkhe den te kampen hadden, hun be kwame helpende hand hebben ge boden tot oplossing van schier on overkomelijke gezinsmoeilijkheden, tot ophefing van wantoestanden in sommige gezinnen, tot verzachting van het lijden van aan bed gekluis terde huismoeders, tot hulp en bij stand aan zovele overspannen moe ders en aan verscheidene zwak-so- ciale gezinnen en vooral niet te ver geten de liefderijke verzorging, die zij verleend hebben aan zo talrijke kinderen van al die gezinnen, wel ke door hun werk behoed zijn voor verval en voor indrukken, die hun jonge zieltjes nog niet verwerken konden. WOORDEN VAN DANK. Nadat hij de meisjes had gecom plimenteerd en hun het beste had toegewenst voor hun toekomst, bracht hij hulde aan de eerste lei-, dinggevende kracht in de dagelijk se practijk, toen Mej. Lambermont, thans Mevr. Nederveen. Zij was het immers op wier schouders de dage lijkse last van het nog tot ontplooi ing komende werk rustte. Zij heeft zich gedurende ruim 3 jaren met ongeëvenaarde werkkracht gewijd aan de opbouw en de uitgroei van het districtswerk in samenwerking met zovelen in het gehele district en daarbuiten. Hij betuigde haar zijn hartelijke dank. Als de personen die mede de grondslag hebben gelegd van het districts-gezinszorgwerk noemde de heer Smolders vervolgens ook Dr P. v. Loon, de toenmalige dagelijks bestuurder, die later voorzitter werd, en Mej, Schellekens, de in spectrice, wélke beiden evenals ook Mevr. Nederveen hun grote krach ten ook gegeven hadden aan het internaat dat spoedig kon worden God verrijkt* ons leven door de geboorte van ons dochtertje en zusje Cornelia Johanna J. W. Maris E. C. Marii-Kerst Elsje Capelle (N.-Br.), 29 Nov. 1 952 Nieuwevaart 2 Hartelijk dank aan familia buurtcomité, Harmonie, Zang vereniging, vrienden en bekenden voor de mooie bloemen, cadeaux en voor de belangstelling bij ons gouden huwelijksfeest onder vonden. CHR. VAN ENGELEN KORTHOUT. Grotestraat 81 a Waalwijk. De BURGEMEESTER van Waalwijk maakt bekend, dat hij in plaats van Dinsdag 2 Dec van 9-11 uur zal houden. spreekuur 70' De Burgemeester voornoemd gevraagd voor halve dag per week Grotestraat 207 Waalwijk (Voetbalver. Baardwijk.) in Café Ad. van Gromvoirt. Voor ieder gratis toegankelijk WINTERJASSEN van f118.- voor 85.— dat kan alleen WAALWIJK Het Huis voor goede kleding TE KOOP: grondvrije a 6 cent per kg. (Goedkoper dan meel) bij Expediteur CAPELLE Telefoon 287 In verband met uitbreiding luxe schoenfabriek in de Langstraat, gevraagd voor direct of later Prettige, absoluut vaste werkkring. Hoogste loon- klasse. Aanb. Wendelnesseweg 58 CAPELLE Gasthuisstraat 69, Zij die reeds eerder hierin werkzaam waren genieten de voorkeur. Machine- en Stanzmessenfabriek Stationsstr. 122 V L" - f: Ut.:- -U - srrCT Veel geld moet U deze feestweek uilgeven. Maar dat geeft niet. PLUIJMERTS VLEESPALEIS zal U helpen. Deze week geven wij het voor weinig 1 Onze grote reclame van deze week 5Ö0 gram VARKENSCOTELETTEN 500 gr. RUNDS- en VARKENSGEHAKT Koopt ons 1ste kwaliteit RUNDVLEES vanaf 1.49 500 gr. U krijgt daarbij extra nog 500 gram Rundvlees voor 0.99- KOGEL BIEFSTUK; 1.79 500 gram RIB FILET HAAS 1.79 500 gram HAM SCHIJF 1.69-1.79 500 gram GEKOOKTE HAM CORNED BEAF 0.69 250 gram. Doat Uw voordeel en laat U niet misleiden. OOSTEINDE 61 SPRANG St. Nicolaas weet alles. Daarom gaat hij voor een prima ADVOCAAT naar Daar is moeder erg blij mee, want deze ADVOCAAT kost maar f 4.25 3'4 1. fles en mag uitsluitend in vergunnirgszaken worden verkocht. Ook voor Vader MOOIE SURPRISES in de vorm van leverworsten of een grote ham. Besoijensestraat 62 a Telefoon 2776 -Y. ,Tft« - f ÉV1'* Tl'"*

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7