BE LSHGSÏBMÏ SMS WSALWYK JpoM. DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-GAPELLE SPRANG GAPELLE WASPIK rolt plakt foêeb brandt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 DECEMBER 1952 Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE KAARTEN EN ZEGELS VOOR HET KIND. WINKELACTIE. Het eerste lustrum van de winkelactie van de R.K. Winkeliersvereniging is 'n groot succes geworden. De winkeliers hadden het kopen zo attractief mogelijk gemaakt en speciaal de goed verzorgde etalages, waarin dank zij de etalage wedstrijd bij verschillenden «enkele origi nele vondsten prijkten, trokken zeer de aandacht. Er werd een omzet van ruim 100.000 genoteerd, wat vergeleken bij de andere acties een record was. A.s. Zaterdagavond zal een geluks- avond worden gehouden, waarop tevens de uitslag van de etalagewedstrijd voor de winkeliers bekend zal worden ge maakt. Voor de kinderen komt nog een spe ciale middag, waarop de prijzen van de kinderetalagewedstrijd zullen worden uitgereikt. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de bestrijding der kosten van het bezoek van St. Nicolaas aan onze gemeente bracht ca. 250. op. Van een jachtpachter van de ge meente kwam nog een gift van 25. binnen, een gift die natuurlijk hogelijk wordt gewaardeerd. PROPAGANDA-AVOND. Woensdagavond zal in de zaal van Th. Elshout een propaganda-avond wor den gehouden voor de Bescherming Bur ger Bevolking. Op deze avond zullen spreken Generaal Majoor Sitsen, Kolo nel Rietveld en de Prov. commissaris de heer Vorselaars. Tevens zullen enkele films worden vertoond. Toegang boven 18 jaar. Aanvang 7.30 uur. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers speelde een wedstrijd te gen een team va nde Heusdense Sport vereniging en won met 73. FANFARE. Na het bedanken van de heer H. Brok uit Drunen als directeur der fanfare, werd benoemd de heer v. Iersel uit Waalwijk. Na kennismaking met het volledig bestuur en de muzikanten, werd eerst een woord van welkom aan de nieuwe directeur en een woord van aan sporing tót de muzikanten gesproken door de secretaris der fanfare de heer P. Janssen. De Z.E. heer Pastoor die even later nog verscheen sprak enkele woorden in dezelfde geest, waarbij ook nog enkele waarderende woorden aan de heer Brok. DE MIDDENSTANDSWEEK, De actie met het houden van de Mid denstandsweek kan weer geslaagd ge noemd worden; het aantal bonnen dat is uitgegeven is nog niet officieel bekend maar volgens schatting zullen de vier avonden weer met volle zalen kunnen aanvangen. Deze zijn in Jan. Wij komen hier nader op terug. OUD-STRIJDERS. In de gehouden vergadering van de Oud-strijders die hun dienstplicht in Indonesië hebben vervuld, werd besloten het bestuur voorlopig te handhaven tot een algemene vergadering, die in café van den Hout zal plaats vinden op Donderdag 11 Dec, waarop de vereni ging definitief zal worden opgericht en een voltallig bestuur wordt gekozen. DE ZWALUW. De maandvergadering van de Post duivenvereniging De Zwaluw ging Za terdag 6 Dec. door omstandigheden niet door en werd uitgesteld tot 3 Januari. EMIGRATIE. Weer enkele dorpsgenoten staan op het program om te emigreren: de heer J. Broeren en mej. M. Parijs, Pastoor v. Akenstraat en mej. Steenland, Wolput. Datum van vertrek ongeveer 7 Jan. VISCLUB DE HUT. Zondag 14 Dec. a.s. jaarvergadering van de Visclub de Hut in café Visma len. Zeer belangrijke agenda. Aftredende bestuursleden herkiesbaar, tévens uit breiding van het bestuur, enz. Vergadering. Voor het houden van de gebrui kelijke najaarsvergadering kwam de Onderlinge Jongveeverzekering onder voorzitterschap van de heer W. Pulles Azn in café W. Zeeuwen in vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening wer den door de secretaris de presentie lijst en de notulen der vorige ver gadering voorgelezen, welke laatste zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. Door de secreta ris werd eveneens rekening en ver antwoording gedaan, waaruit bleek dat de kas sloot met een batig sal do. In het afgelopen jaar werden in totaal 16 runderen opgeruimd. Door de beheerder van de gascel werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden daaraan verbon den; daaruit bleek dat er in totaal 225 stuks een behandeling hebben .ondergaan met een totale opbrengst van 613Na aftrek van de on kosten leverde lit een batig saldo op van 199.50. Het aftredende bestuurslid, dhr. Th. v. Bijnen, werd met grote meer derheid van stemmen herkozen. De aftredende schatters, de heren J. Siegers en H. v. Es. werden even eens met grote meerderheid herbe noemd, terwijl inplaats van de heer J. Zeeuwen, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen dhr. H. Beekmans. Het bedrag, verbon den aan het ophalen van de contri butie, werd verhoogd; ook werd be sloten de boete te verhogen voor 't niet bijwonen van de vergadering. Het op te ruimen vee werd voor het komende jaar bij inschrijving geffund aan de erkend veehandelaar, de heer W. v. Bokhoven alhier, voor 40% van de geschatte waarde. De bediening van de gascel dat tot heden geschiedde door de Kin deren v. d. Brandt, kunnen deze taak wegens drukke werkzaamhe den niet meer vervullen en in diens plaats werd gekozen de heer Th. v. Bijnen. Door de vergadering werd, na een geanimeerd debat, besloten de runderen, die zichtbaar drachtig zijn, over te schrijven naar de vee verzekering en ook werd besloten het vee tweemaal in het jaar te la ten schatten, en wel in het voorjaar en in het najaar. Ter verkrijging van een nauwkeurige controle, zul len de dieren voor elke schatting van een brandmerk moeten zijn voorzien. Op verzoek van een der leden werd het besluit genomen de gascel te verzekeren tegen brand. Na de rondvraag, waarvan een gering gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TQNNEMA N.V. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente, op Maandag 8 Decem ber 1952, des n.m, 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging nieuw benoemd raads lid Chr. van Peer. 3. Uitlenen van gelden. Prae-advies Als gevolg van de vóór de aanvang van de bouw ten behoeve van de finan ciering van de woningbouw 1952 geslo ten geldlening groot 50.000.waar toe de investeringspolitiek der Regering noodzaakte, heeft de gemeente tijdelijk een overschot aan financieringsmiddelen. Dit overschot is in rekening-courant gedeponeerd bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. Het credit saldo in rekening-courant bedraagt thans ruim 500.000.—, waarover de Bank J4 rente per jaar vergoedt. De gelegenheid doet zich voor gedu rende het tijdvak van 29 December 1952 7 April 1953 400.000.— uit te lenen tegen per jaar, zulks tegen onder pand van Nederlands Schatkistpapier tot een nominaal bedrag van 400.000. Aangezien schatkistpapier niet aan koerswisseling onderworpen is, doch a pari wordt verhandeld, kan het vorderen Van een surplus achterwege blijven, ter wijl het volledige zekerheid biedt. Het resterende bedrag in rekening-courant is voldoende voor betaling van de tot 7 April a.s. voorkomende uitgaven. B. en W. stellen voor hiertoe te be sluiten. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. A.R. KIESVERENIGING. A.s. Donderdag 11 December houdt de A.R. Kiesvereniging alhier, 's avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond een ledenvergadering. TUINBOUWVER. HULDIGT ZILVEREN JUBILARISSEN, In de loop van deze winter wordt het 25 jaar, dat de Onderlinge Tuinbouw- vereniging 's Grevelduin-Capelle en om- str., die vóór 1928 een kwijnend bestaan leed, nieuw levenwerd ingeblazen en heropgericht werd. Vanaf deze herop richting hebben de tegenwoordige voor zitter, de heer J. den Hollander en het bestuurslid de heer H. Mouthaan, on afgebroken zitting in het bestuur gehad en de vereniging mede helpen leiden, zowel in tijden van voorspoed als in moeilijke jaren. Zij hebben in deze tijd hun beste krachten gegeven voor het welzijn der vereniging, hetgeen niet steeds even gemakkelijk ging, want vaak waren de moeilijkheden naar buiten groot en ook meermalen baarde het interne leven zorg. Maar dank zij het werk van het bestuur is de vereniging blijven be staan en uitgegroeid tot een organisatie, welke onder de plaatselijke verenigingen een vooraanstaande plaats inneemt. In het Stationskoffiehuis Pruijssers werd vorige week een feestvergadering van de tuinbouwvereniging gehouden, meer speciaal bedoeld om de beide jubi larissen te huldigen. Het merendeel der leden in gezelschap van hun dames ga ven van hun belangstelling blijk, terwijl mede aanwezig waren wethouder H. Maijers, de directeur van de Drunense veiling, de heer Boelen, de heren de Waard uit Werkendam en Korteweg uit Zevenbergen, als vertegenwoordigers van de N.Brab. Mij. van Landbouw, de heer Blank, inspecteur van het Centraal Bureau van Aankoopver. te Rotterdam en de heer Elsman, directeur van de Chr. Lagere Landbouwschool alhier. De secretaris van de tuinbouwver. de heer C. Quirijns heette de dames én he ren hartelijk welkom, in het bijzonder de beide jubilarissen en de vertegenwoor digers van gemeentebestuur en diverse organisaties. Spr. memoreerde in het kort de heroprichting van de vereniging in de winter van 19271928 en gaf een globaal overzicht van het moeizame werk door het bestuur in deze kwarteeuw in het belang der organisatie en dus in het tuindersbelang verricht. Hij schetste hoe de vereniging ondanks moeilijkheden naar buiten en strubbelingen in eigen gelederen, dank zij het tactvol beleid van het bestuur is blijven bestaan en uit gegroeid is tot de tuindersorganisatie van thans. Spr. wees op het belangrijke aandeel, dat de jubilarissen in de voor bije 25 jaar in het verenigingswerk ge had hebben, waarbij hij voorzitter den Hollander „de stuwende kracht" noem de, die de vereniging gediend heeft in onderscheiden functies en soms het werk van voorzitter, secretaris en penning meester geheel voor zijn rekening moest nemen. De benoeming destijds van dhr. den Hollander tot bestuurslid van de N. Br. Mij. van Landbouw noemde spr. een grote eer en een vooruitgang voor de vereniging, want toen was het tijd stip daar, dat de heer den Hollander de tuindersbelangen in groter verband kon gaan behartigen. Spr. noemde de heer Mouthaan de rus tige werker in de vereniging en in het bestuur, steeds bereid zijn volle mede werking te verlenen waar dit nodig was, daarbij zich liefst zoveel mogelijk op de achtergrond houdende. De secretaris dankte de jubilarissen voor de opoffe ringen, welke zij zich in het belang d?r tuinders getroost hadden en hij hoopte dat zij nog tal van jaren leiding in de vereniging zouden kunnen en mogen geven. Als blijk van waardering voor het vele werk bood spr. uit naam van de tuinders de heer den Hollander een pols horloge aan, terwijl de heer Mouthaan met een bureaustoel werd verblijd. Aan Mevr. Mouthaan en aan het dochtertje van de voorzitter, mej. Corrie den Hol lander, werden bloemen aangeboden. Vervolgens voerde de heer de Waard, voorzitter van de N.Br. Mij. van Land bouw het woord en namens deze orga nisatie bood spr. de heer den Hollander een portefeuille en de heer Mouthaan 'n bloemstuk aan. De heer Blank compli menteerde uit naam van het Centraal Bureau van Aankoopver. te Rotterdam en bood een Delfts-blauw bord (molen) aan. Wethouder Maijers bracht de ge lukwensen van het gemeentebestuur over, terwijl de directeur van de Land bouwschool, de heer Elsman waarderen de woorden sprak namens de Sprang- Capelse Landbouwver. Deze bood een bureauklok aan. De secretaris van de Prov. Landbouwmij. de heer Korteweg, sloot de rij der sprekers. Tenslotte dankten de jubilarissen voor de vriendelijke en van waardering getui gende woorden tot hen gericht en voor de hun aangeboden cadeaux. Tot de le den van de vereniging richtten zij zich in het bijzonder, hun dank brengende voor de prettige samenwerking. Het verdere gedeelte van de avond, het einde kwam pas na het middernach telijk uur, werd in, prettige stemming doorgebracht. Het was een gezellig tuin- dersfeest, waarop het goed toeven was en waarover ongetwijfeld nog lang ge sproken zal worden. In memoriam D. J. Schuller. Na een betrekkelijk korte onge steldheid overleed Donderdagmor gen te zijnen huize de heer D. J. Schuller, kantoorhouder bij de Pos terijen alhier. In de loop van het jaar 1924 trad de ontslapene als opvolger van de destijds met pensioen gaande kan toorhouder, de heer Adr. van Beek, in functie. Achtentwintig jaar is hij te dezer plaatse ten postkantore werkzaam geweest en nu op slechts 54-jarige leeftijd heeft hij afscheid moeten nemen voor altijd van allen die hem lief waren, van alles wat hem trok. Gevoelens van deernis gaan uit naar zijn echtgenote en zijn drie dochters. Zij hebben een liefdevolle, zorgzame man en vader verloren en slechts degenen die eenzelfde ver lies hebben geleden, beseffen wat dit zeggen wil. Mogen zij kracht er langen naar het kruis dat hun te draeen is gegeven. Dit verscheiden is niet alleen voor de nabestaanden een zware slag, ook voor de gemeenschap is het een groot verlies, maar soeciaal voor hen waarmee hij dagelijks sa menwerkte en voor de tallozen waarmee hij door ziin werkzaam heden in aanraking kwam en voor wie hij in postale aangelegenheden en dikwijls ook in andere omstan digheden een vraagbaak was. waar op nimmer tevergeefs een beroet) werd gedaan. Velen hebben de vriendschao en het medeleven van de heer Schuller in blijde en droeve dagen mogen ervaren. Hij handelde meestal reeds voor er gesnroken werd met kleine gedienstigheden, welke zo dieo konden treffen door de harteliikheid en het medegevoel, hetwelk uit zulke dingen bleek. Men zal hem missen niet enkel in de huiselijke en familiekring, maar evenzeer on het nostkantoor, waar men hem kon treffen van de vroege morgen tot de late avond. Men zal hem missen in de gemeente m°t haar naaste omgeving, maar in ziin nagedachtenis zal ieder de gave herinnering bewaren aan een goed mens. Spreekbeurt. Daartoe uitgenodigd door de Ned. Hervormde kerkelijke verenigingen hoopt a.s. Woensdagavond half acht in het gebouw Elthato als spreker op te treden Ds. Bouw uit Ridder kerk. Ringvergadering. Donderdagavond 8 uur wordt in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk een vergadering gehouden van de bij de Ring 's Grevelduin-Capelle van Ne derlandse Herv. Jongelingsvereni gingen aangesloten plaatselijke af delingen. Een tweetal inleidingen komen aan de orde. Kinderfeest. Donderdagnamiddag brachten St. Nicolaas en Zwarte Piet een bezoek aan de zaal Baggerman aan 't Brug getje, waar de kinderen van de le den der afd. Sprang-C.apelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bijeen waren. Mevr. Hovinga heette de hoge gasten hartelijk welkom, waarna de Sint zich met de kleinen onderhield, nu eens vermanend, dan weer prijzend. Verschillende St. Nicolaasiiedjes werden gezongen en versnaperingen rondgedeeld. Ieder der kleinen ontving een surprise, 't Was een gezellige middag, waar aan de kinaeren zeker met genoe gen zullen terugdenken. SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING. E»n St. Nicolaas-surprise voor de woningzoekenden. Zaterdagmorgen kwam de Raad de zer gemeente in een spoedeisende ver gadering bijeen om te kunnen besluiten tot het aangaan van een geldlening ten behoeve van de bouw van 14 woningen in deze gemeente. Een mooiere surprise had het college van burgemeester en wethouders wellicht niet kunnen uitden ken. Dank zij het onvermoeid streven van het gemeentebestuur zullen dus in 1953 in totaal 42 woningen worden ge bouwd, waarvan 22 in Waspik-Boven en 20 in Waspik-Dorp. Nadat de notulen der vorige verga dering ongewijzigd waren gearresteerd, kwam het voorstel tot het aangaan van een geldlening t.b.v. de woningbouw aan de orde. Besloten werd om met het Bankierskantoor Staal Co. 'een geld lening aan te gaan van 170.000. Van de 14 woningen, waarvoor deze lening zal worden aangewend, zullen er 8 ge bouwd worden in Waspik-Boven en 6 in Waspik-Dorp (4 aan de Julianastraat, 2 aan de Prins Bernhardstraat en 8 aan de Arnold Verschurenstraat) Reeds eerder werd een geldlening aangegaan van 110.000.voor de bouw van 10 woningen aan de Juliana straat. Daar deze woningen nog niet zijn aanbesteed zullen de 14 woningen, waarvoor in deze vergadering een geld lening is aangegaan en de 10 woningen in de Julianastraat tegelijk worden aan besteed. Van de 20 woningen, die in 1953 in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp zul len worden gebouwd zijn er dus 4 reeds in aanbouw aan de Wilhelminastraat; 14 zullen er worden gebouwd aan de Julianastraat en 2 aan de Prins Bern hardstraat. De 22 woningen, die in 1953'in Was pik-Boven zullen worden gebouwd, ko men dus allen aan de Arnold Verschu renstraat; 14 van deze woningen zijn reeds aanbesteed. Van het bouwvolume zijn 3 woningen gereserveerd voor par ticuliere bouw. Rondvraag. Wethouder van Dongen had uit een verslag van de zitting van de Provciale Staten vernomen dat het plan tot gas- voorziening van de gemeenten Made c.a., Geertruidenberg en Raamsdonk vermoe delijk in 1953 gereed zal komen. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede dat het plap Oosterhout, waartoe ook Waspik behoort, bij voor rang zal worden uitgevoerd. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. C. de Graauw slaagde voor het examen steno-typiste. CURSUS. Onder leiding van de heer J. Kuijs- ters uit Raamsdonk zal een cursus wor den gegeven voor aspirant-choristen voor het kerkkoor van de St. Bartholo- meuskerk. KANARIE-TENTOONSTELLING. De kanarievereniging Vogellust orga niseerde een tentoonstelling, die Zater dag 6 en Zondag 7 Dec. werd gehouden in samenwerking met de vereniging „Ka narie" te Oosterhout, DES en Zanglust uit Dongen en Zang veredeling uit Kaats heuvel. Deze eerste tentoonstelling die in deze afdeling wordt gehouden is een groot succes geworden. Tengevolge van een ziekte onder de vogels was de deel name wel iets beneden de verwachting, maar er stonden toch ongeveer 250 ka naries, die wedijverden met hun kleuren pracht of om het hoogste lied. Het- doel van de samenwerkende af delingen, aldus de voorzitter, is de sport en liefhebberij op een hoger peil te bren gen en te trachten de nog niet verenigde kwekers lid te doen worden van de af delingen die aangesloten zijn bij de Alg. Ned. Bond van Kanarieteeld en Vogel bescherming. De kleur der vogels werd beoordeeld door de heren de Haan uit Breda en Wouters uit Tilburg. De zang der vogels werd beoordeeld door de he ren de Jong en Vermeulen uit Tilburg. Uitslag: Harzers, klasse I' le prijs J. in 't Groen Dongen, 2e M. Soeters, Oos terhout, 3e Nic. Aarts Dongen, 4e J. F. Fens Oosterhout, 5e P. Aarden Dongen. Harzers, klasse III: le prijs M. Soe- Oosterhout, 2e en 3e A. van Wanrooij Kaatsheuvel, 4e J. van Kappel Oostet- hout, 5e J. F. Fens Oosterhout. Harrzers, klasse III: le prijs M. Soe ters Oosterhout, 2e A. Aercscn Ooster hout, 3e J. v. Kappel Oosterhout, 4e en 5e J. F. Eens Oosterhout. Harzers, klasse IV: le prijs A v Don gen Kaatsheuvel, 2e Joh. Damen Kaats heuvel, 3e P. J. Tak Oosterhout. Harzers, klasse V le prijs A. van Wanrooij Kaatsheuvel, 2e C. P. Verbunt Dongen, 3e B. Koks Dongen, 4e P. Aar den Dongen. De eerste prijs in de zang behaalde M. Soeters, Oosterhout. Kleurvogels: Kampioen W. Kaps Oos terhout (Dominant Wit); 2e prijs A. v. Hooft Dongen (Bronsgroen); 3e t.m. 5e A. Vermeulen2 Dongen (Mozaik); G. v. Delft Waspik (Oranje), P. Schellekens Waspik (Oranje); 6e en 7e Th. de Graauw Waspik (Citroengeel) en W. Kops Oosterhout (Dominant Wit); 8e A. Vermeulen Dongen (Beige zilver agaat); 9e t.m. 14e Jos de Graauw Was pik (Citroen isabel), Th. van Dongen Waspik (Oranje). J. van Hooren Was pik (Oranje), H. Broeders Dongen (Oranje Rood), Th. de Graauw Was pik (Zalm), A. van Hooft Dongen (Mo zaik). VORMINGSWEEK. Met ingang van Maandag 8 Dec. zal in het Rectoraat St. Theresia alhier een vormingsweek voor meisjes worden ge geven door Pater van den IJssel. De SLEM-organisatie draait op 't ogenblik op volle toeren, al is dit vooralsnog vooral binnenskamers. De verschillende comité's verga deren druk om de plannen van hun afdeling uit te werken, om de resul taten daarvan aan het hoofdbestuur ter overweging en goedkeuring voor te leggen. Zo zal binnenkort de reclame campagne beginnen, waaraan tal van kunstenaars op dit gebied hun medewerking zullen verlenen en die uitermate verzorgd zal zijn. De bedrijven der schoen- en le dernijverheid en alle die daarmee annex zijn, hebben een persoon lijk schrijven ontvangen, waarin van de a.s. internationale ten toonstelling aan belanghebbenden wordt kennis gegeven en doel en strekking worden uiteengezet, wel ke mededeling weldra, gevolgd zal worden door een uitnodiging tot deelname, waarin opzet en voor waarden der expositie uitvoerig worden behandeld. Aan de Provinciale Staten en aan de gemeenteraad van Waalwijk zijn bereids verzoeken gericht tot deel name in 't garantie-fonds. Zo ziet men dat er op verschil lend terrein intens wordt gewerkt en aller medewerking en belang stelling wordt opgewekt en ge vraagd. Iedereen weet nu wel dat de kin derzegels en -kaarten er weer zijn. Als men bedenkt hoeveel goed er gedaan wordt met het geld die deze zegels en kaarten extra opbrengen, dan zal er niemand worden gevon den die in deze maand niet met ge noegen enige zegels en kaarten wil kopen. Alle inrichtingen van alle gezindten op ieder gebied hebben grote moeilijkheden om te kunnen blijven bestaan. Wij moeten blij zijn dat deze inrichtingen bestaan, daar er hierdoor zo heel veel kin deren waardige leden van onze maatschappij kunnen worden. Laat ons dan allemaal de last van deze inrichtingen een beetje verlichten door zegels en kaarten te kopen. Dit jaar zal er geen tentje in het postkantoor zijn, maar de zegels zijn aan het loket natuurlijk ver krijgbaar. De ka arten kan men dit jaar ook kopen bij ,,De Bieb", en de kaarten en zegels bij Mevr. N. v. Loon, Mr v. Coothstraat 41. Deze zullen Uw orders, hoe klein ook, met genoegen uitvoeren. We hopen dit jaar weer een even grote verkoop te mogen hebben als vorige jaren. MENSEN IN NOOD. Zoals U door de radio gehoord zult hebben, heeft Pater Loop, de leider van de Bond Zonder Naam, een actie op touw gezet voor de mensen die in nood verkeren. Ten bate hiervan zullen een par tij mooi uitgevoerde kerstkaarsjes worden verkocht. Deze kunt U nu reeds bestellen bij de promotricen of promotoren van de Bond Zonder Naam. De promotricen zullen deze week huis aan huis bestellingen op komen nemen. Zij hebben daartoe de monsters bij zich. De actie heeft reeds veel mensen uit de nood geholpen; zelfs hier in Waalwijk. Ook kunt U de kaarsjes bestellen bij de volgende adressen: Hoekeinde nr 2; Tel. 2075. Grotestraat nr 278; Stationsstraat 88; Tel. 3037. UITVOERING DER BLINDEN UITGESTELD. De uitvoering van het toneelspel Lord Demon, die door de toneel groep van het blindeninstituut uit Grave a.s. Zaterdag 13 December in de Gildenbond gegeven zou worden met medewerking van The Melody- band o.l.v. P. v. d. Hoven, is wegens ziekte van één der acteurs tot na dere datum uitgesteld. AUTO GESTOLEN. Zaterdag kwam een zekere D. uit Rotterdam enigszins opgewonden bij de politie een verhaal doen, dat hij met een auto opgescheept zat. Mijnheer D. was namelijk met 'n wagen van Rotterdam richting Waalwijk gelift, toen even vóór Waalwijk de benzine op bleek te zijn. De chauffeur zou benzine gaan halen, maar mijnheer D. heeft ben zine noch chauffeur gezien; moe derziel alleen bleef hij in de a do zitten. De politie, die dit zaakje natuur lijk niet erg vertrouwde, too,! op onderzoek uit en al spoedig bleek dat de betreffende auto van een zekere B. in Den Haag ge tolen was. De chauffeur die zo prins leer lij k met de wagen reed, bietk bij B. in dienst te zijn. GEVONDEN EN VERLOR Gevonden: bril met hoornen mon tuur, hondje (pekineesje), kinder wantje, grijze alpino, pari ij stik werk, doublé polskettinkje, glacé handschoen, zilveren kettinkji. met medaillon, een paar zwart lederen wanten, damesportemonnaie n>. in houd, schakelarmband, herenschoen, glacé herenhandschoen, mondhar monica. Verloren: een paar glacé heren handschoenen, gebreide h jrenhan 1 schoen, zwarte boekenta.; met in houd, rode portemonnaio m. inh.: twee doublé armbanden, een j1 at bruin-lederen handschoenen, ge-Lis- foto, zilveren armbandje. AGENDA WAALWIJKS KAMERORKEST. A.s. Woensdag om ha'jf repo- titie bij Mej. H. v. Boort o.l.v. 'iu- strusteur Piinsinga. Er wordt r j- rekend op alle violisten. AGENDA. Maandag 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Ko lommen". Woensdag 8 uur: repetitie dames en heren ,,C. fe- ning en Vermaak" in H: tel er- wiel. Zondag 12 uur: repetitie Mannenkoor in „De Twee Kolommen". Eerste klasse A. DOSFrisia VSV—GVAV HeraclesSneek RCHW ageningen 5—1 2—0 6—2 3—0 gestaakt EDOZwolse Boys 11 NECVole wijekers afgelast AjaxEnschedese Boys 1—0 Eerste klasse B. Eerste klasse A EnschedeV itesse AchillesHaarlem AGOVVGo Ahead Heerenveen't Gooi Be QuickStormvogels LeeuwardenBlauw-Wit D W SElinkwij k Eerste klasse C J ulianaSittardia BWTheole HBS—SVV BrabantiaWillem II LONGA—MW VWExcelsior SpartaEmma Eerste klasse D NO ADPSV LimburgiaRBC DHCNAC Hermes-DVSADO TECEindhoven MauritsXerxes Feij enoordBlij erheide Tweede klasse A. VelocSchijndel De SpechtenSARTO WoenselWilhelmina Tweede klasse B. MOC '39Terneuzen AxelRAC De BaronieMiddelburg AllianceDOSKO afgelast 2—1 afgel. 3—1 1—2 1—1 2—1 2—3 3—3 1—0 0—2 2—0 1—1 0—0 3—2 4—0 1—3 afgel. 1—2 2—2 3—2 1—1 4—1 1—4 n d. 3—3 1—0 2—1 Rood Wit (W.)—Interno°sPAl—2 Derde klasse B. GUDOKHeusden n.d. Uno AnimoRKC 32 OSS '20Hieronymus 3—2 WSC—Blauw Geel '31 1—2 Derde klasse C. BoeimeerWVO 02 BSCDongen 1 HERO—SCO 1—0 RoosendaalZierikzee 23 Vierde klasse D. WaspikHaarsteeg n.d. RaamsdonkVeerse B. 03 RKJVV—Wit Zwart 4—2 W.S..C.Blauw-Geel 12. Niemand van de bezoekers van deze wedstrijd kende de WSC- ploeg terug van de laatste weken. Zonder de minste samenhang en zonder ploegverband moest WSC het onderspit delven tegen de be zetter van de onderste plaats, die nog niet één wedstrijd in deze competitie tot winst kon brengen. Het zag er al direct bedenkelijk uit, toen, na de aftrap van WSC en de gebruikelijke verkennings- aanvallen, de achterhoede van WSC wat laks bleek in haar op treden. Vooralsnog werd de situa-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2