Waalwijkse en Langs 1 SPRANG-GAPELLE VLIJMEN CAPELLE HEUSDEN DRUNEN DELFT EN BOLSWARD EUROPESE STEDEN. de natuurzuivere peper/n Geertruidenbergse begroting werd vastgesteld. Gsmi enteraadJirpdering SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 Op 17 December In KING pepermunt proeft U - maar dan in de vorm van een verfijnde lekkernij hetzelfde natuurproduct, dat door de eeuwen heen in de geneeskunde is gebruikt als middel ter opwekking en verkwikking. Thans besloot de raad wel TOT EEN KOOPAVOND VKIJDAG 12 DECEMBER 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 75e JAARGANG No. 101 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. TELEGR.-ADRES „ECHO" Er gaat op 17 December in twee Ne derlandse steden iets merkwaardigs ge beuren. Delft en Bolsward zullen zich die dag volgende week Woensdag kunnen uitspreken of ze voor dan wel tegen een verenigd Europa zijn. Dat juist die twee plaatsen die gelegenheid krijgen, is niet anders dan een speling van het lot. Het gaat namelijk om een proefneming, waardoor men een beeld wil krijgen hoe Nederland staat tegen over een Verenigd Europa. Bij de ver kiezingen van 25 Juni nu hebben Delft en Bolsward ongeveer een beeld gegeven van de verhoudingen in de landelijke verkiezingsuitslag en daarvan uitgaande heeft men ze gekozen als proefkonijnen voor een Europese stemming. Eigenlijk is het dus niet zo dat Delft ep Bolsward op 17 December al Euro pese steden zullen zijn, maar de kiezers kunnen zich er dan over uitspreken oi ze Europese burgers willen worden. De Europese Beweging laat de mensen niet zo maar naar het stemhokje komen om ze dan ja of nee te laten antwoorden. Nee, ze bereidt ze er wel degelijk op voor door verschillende acties: span doeken, bijeenkomsten met bekwame sprekers en gelegenheid tot discussie, voorlichting op de scholen enz. De hele stemming wordt zo echt mogeiijk geën sceneerd met stemhokjes en alles. De enige verschillen zijn dat er geen stem plicht is en dat men maar ja of "nee hoeft te antwoorden op de vraag of men een Verenigd Europa wenst met een Europees politiek gezagsorgaan en een Europese grondwet. Dat er geen stem plicht is geeft de organisatoren meteen een graadmeter in de hand hoe het staat met de belangstelling voor de Europese Beweging. Want zij die zich voor de hele zaak niet interesseren komen na tuurlijk niet, wie er wel belang in stelt maar er tegen is, zal tegen stemmen, de rest stemt voor of onthoudt zich van stemming als men niet weet wat aan te vangen met dat nieuwe Europa. Deze stemming heeft niet alleen plaats in de twee Nederlandse steden, maar wordt door de Europese beweging op dezelfde manier in andere landen van Westeuropa georganiseerd. Dit is onge twijfeld een van haar belangrijkste ini tiatieven, want het is de eerste keer dat zij zich, zij het vooralsnog in het klein, tot de bevolking in haar breedste lagen wendt, waarvan velen waarschijnlijk nog nauwelijks van het streven naar een ver enigd Europa hebben gehoord en zich er zeker niet van bewust zijn wat dat inhoudt. Toch is enig begrip bij de kie zers in een demokratie onontbeerlijk om een zo ingrijpende structuur-verandering van Westeuropa mogelijk te maken. Een Europese demokratie zonder kiezers en dat zijn praktisch alle Europeanen is immers onuitstaanbaar. Enige maanden geleden werd er aan een groep mensen uit het hele land, van wie redelijkerwijs verondersteld kon worden dat zij zich voor de politiek in teresseerden, een adres ter ondertekening toegezonden, waarin werd gevraagd om zo spoedig mogelijk een Europese grond wet op te stellen. Zelfs van deze men sen was de reactie teleurstellend; het merendeel vond het niet eens de moeite waard dit adres te ondertekenen en in een antwoordenvelóppe terug te sturen. Men moet zich dus geen al te grote il lusie maken over de belangstelling van het gros van de mensen voor het Ver enigd Europa. Het zal in veel gevallen meer moeite kosten de onverschilligheid dan de onwetendheid te overwinnen. Toch is het op zichzelf al een goed teken dat deze stemming wordt gehou den, want wie had zich tien jaar geleden kunnen voorstellen dat zo iets in 1952 zou gebeuren? Het Verenigd Europa is wel zo iets nieuws en moderns dat het per slot van rekening geen wonder is dat de bewoners van het oude verdeelde Europa aan het idee moeten wennen dat zij eigenlijk allemaal landgenoten zouden moeten zijn. Men kan het hen die de glorie van Europa geleidelijk aan heb ben zien tanen zelfs niet kwalijk nemen als ze aanvankelijk zuchten: er valt toch niets meer aan te redden! Maar wij moeten redden wat er te redden valt en als we iets dieper kijken is dat nog heel wat, En waarom zou de mogelijkheid zijn uitgesloten dat de Europeanen ge zamenlijk van hun werelddeel iets be ters maken dan ze vroeger afzonderlijk gekund hebben. Europa heeft nog veel te verliezen wat niet verloren mag gaan en het een en ander te herwinnen wat verloren is gegaan. Laat het dit dan in eenheid proberen. Het oude is ondeug delijk gebleken voor deze tijd, het nieur we moet een kans krijgen te bewijzen wat het waard is. Eetf stapje in die richtng wordt a.s. Woensdag in Delft en Bolsward gezet, Als het experiment lukt, kon er wel eens een. belangrijke faze aanbreken in de ontwikkeling naar een Verenigd Europa. Indertijd is voor Holland van Alkmaar de victorie begonnen, misschien begint voor Europa de victorie wel van Delft en Bolsward. Be gemeenteraad van Geertruidenberg had Woensdagavond m ziin begrotingsvergadering heel weinig op te merken of af te keu ren toen dit belangrijke stuk aan de orde kwam. Slechts enkele punten van ondergeschikt belang werden besproken, waarna zon der hoofdelijke stemming de begroting 1953 werd vastgesteld. Meer voeten in de aarde had een hernieuwd verzoek van üe Bergse winkeliers, om de raad te bewegen een koopavond m te stellen; hierbij kwamen de meningen vaak scherp tegenover el kaar te staan en zelfs werd Sinterklaas er met de haren bijge sleept, maar het einde was dat de raad met een meerderheid van één stem besloot een koopavond in te stellen. VERHOGING VERGOEDING B.L.O. "Nadat de notulen waren goedge keurd en de raad zijn instemming had betuigd met de rekening Stede lijke Godshuizen 1951, besloot men het reglement van de Stedelijke Godshuizen in dier voege te wijzi gen, dat er in plaats van een in koopsom van de bewoners dier in richting een geringe huur gevraagd werd, om aldus de plannen moge lijk te maken tot reorganisatie van het gebouw. Het lag namelijk in de bedoeling de kamertjes te verbete ren en te voorzien van eigen kook gelegenheid, eigen toiletten enz. Voor de huidige bewoners echter •zou de oude regeling van kracht blijven. Dit besluit van de raad im pliceerde tevens diens toestemming tot verbouwing. De voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst 1951 le verde geen enkel punt tot discussie op, wel het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het buitengewoon la ger onderwijs. Aanvankelijk was 't de bedoeling van B. en W., en zo was het ook nog in de aangeboden begroting opgenomen, de bedragen met 1.te verhogen, maar na overleg met de inspecteur achtte men het beter de bedragen te bren gen op 26.voor het g.l.o. en op S 35.per leerling voor het v.g.l.o. De heer Hartong betoogde dat de bedragen erg aan de lage kant wa ren en toonde dit met cijfers van andere gemeenten aan. De cijfers echter, aldus de voorzitter, waren moeilijk te beoordelen; inderdaad, Geertruidenberg behoorde niet tot de gemeente die de hoogste bedra gen uitkeerden. Ook de heer Schot drong aan op verhoging en bepleitte, dat meil niet genoeg voor 't onderwijs kon doen. Tenslotte verlangde de heer Har tong stemming, die uitwees dat al leen de heren Heurter, Hartong en Okkerse bezwaar hadden tegen het betreffende voorstel. DE BEGROTING 1953. Uit het rapport van de commissie, die voorstelde de begroting zoals die door B. en W. was aangeboden, ongewijzigd vast te stellen, bleek dat men uit de reserve over een be drag van 45.000.moest beschik ken om de gewone dienst sluitend te maken; dit bedrag was vorig jaar slechts 14 200. De grotere nadelige verschillen blijken voornamelijk te zijn ver oorzaakt door de uitbreiding en modernisering der gemeente; dit gaf de commissie reden tot tevre denheid; maar van de andere kant beschouwde zij het als een zeer ongezond verschijnsel dat tegenover deze meerdere uitgaven slechts een meeropbrengst staat van f 6000. hierin lag een groot gevaar voor de financiële zelfstanidgheid der ge meenten. Nadat er even was gepraat over de subsidies, waarbij bleek dat alle bestaande subsidies waren gehand haafd, sprak de heer Hartong er zijn spiit over uit dat aan het kleuter onderwijs nog geen hogere subsidie was verleend. Met 5.per kind was de gemeente zeer aan de lage kant, zoals hij ook nu weer met an dere cijfers aantoonde. Hij stelde voor niet te wachten op de rijksregeling, maar nu deze sub sidie zo vast te stellen, doch wan neer er echter een verzoek in de loop van het jaar binnenkwam dit j niet a priori af te wijzen, gelijk hij j meende te hebben verstaan, dat de voorzitter gezegd zou hebben. De voorzitter zegde toe een even tueel verzoek serieus te bezien. En hierna werd de begroting vastge steld. Enige voorstellen tot verlenging van rekening-courantovereenkomst en tot het aangaan van een geldle ning, deze laatste voor de bouw van 50 militaire woningen, ontmoetten geen tegenstand, evenmin als het voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanleg van een cen trale verwarming in de meisjes school en tot betegeling van de speelplaats. Bij de ingekomen stukken be vond zich o.m. een verzoek van de heer Seegeren uit Made om de grond op Stuivezand, welk perceel 5,37 ha. groot was, van de gemeen te te kopen voor 400.per ha. of te huren voor 8.per ha.de raad besloot tot het laatste. Sympathiek stond de raad tegen over het verzoek van de Harmonie Apollo, die voor haar festival op 23, 24 en 25 Mei van het komende jaar de beschikking vroeg over het Marktplein om dit zelf te verhuren aan de exploitanten van de even eens te organiseren Kermesse d'été. EEN KOOPAVOND? Van 't winkelierscomité was die zelfde dag pas een verzoek binnen gekomen om in de gemeente een koopavond te verordonneren op Vrijdag tot 9 uur, gezien ook 't feit dat Raamsdonksveer tot het instel len van eenzelfde koopavond was overgegaan. De winkeliers zouden zich verplichten geen personeel op die'uren in dienst te doen zijn. Wethouder Rutgers wees er nog op dat vele kopers een dergelijke avond ook zeer op prijs zouden stel len. De heer Schot vroeg waarom men op het laatste moment met dit ver zoek moest komen. Voor een be paalde groep scheen het zeer moei lijk te zijn zich bij een eenmaal ge nomen raadsbesluit neer te leggen. „Ze overvallen de raad" zei dhr. Venus, ik moet dit afkeuren. En zowel hij als de heer Schot dachten dat er van gemeentewege wel gevraagd zou zijn om dit ver zoek. De burgemeester had immers Sinterklaas al gevraagd om een koopavond, dus dat wierp zijn scha duw in zekere zin al vooruit. Sinterklaas is gelukkig een wijs man, zei de heer Schot, hij liet zich niet achter het politieke wagentje van de burgemeester spannen. Ik ben het er niet mee eens dat U bij de begroeting van St. Nicolaas cri- tiek leverde op een bepaalde groep van de raad. Ik ben blij dat U geen Sinterklaas bent, want dan hadden we een erg conservatieve Sinter klaas. U toonde weinig begrip voor de sociale wetgeving. Ik zal aan Sinterklaas, antwoord de de voorzitter, een pedicure vra gen om al die gevoelige tenen van de raad te laten behandelen. Enfin, toen men weer tot het on derwerp kwam, drukte er de heer v. Boxtel ook zijn spijt over uit dat de aanvrage zo laat was ingediend. Het comité scheen niet meer zo ac tief te zijn. Maar zoals ook Waspik zich naar Raamsdonksveer had ge richt, zo moesten ook de Geertrui- denbergse winkeliers in staat ge steld worden te voorkomen, dat hun klanten 's avonds naar 't Veer zouden gaan. Wethouder Broeken achtte over leg tussen de organisaties in de bei de plaatsen meer op zijn plaats, terwijl de heer Hartong betoogde dat van tevoren nooit het resultaat van een dergelijke avond was te zien. Men moest eens een proef ne men. Lang en breed werd er nog over gepraat. Weth. Broeken, de heren Zijlmans en Schot verklaarden zich onomwonden tegen een koopavond, terwijl diverse heren ook bepaalde bedoelingen zochten achter dit ter elfder ure indienen van 't verzoek, zodat de heer v. Boxtel op een ge geven moment voorstelde dit punt dan tot een volgende vergadering aan te houden. Dit zou echter maar uitstel zijn, betoogde de oppositie. Toen het voorstel van de heer v. Boxtel in stemming werd gebracht, waren alleen de heren van Boxtel, Venus, Hartong en Broeken tegen een behandeling in deze vergade ring. Tenslotte werd er over de koop avond zelf gestemd, waarbij de he ren Zijlmans, Schot, Heurter, Venus en Broeken zich tegen verklaarden, de overige 6 leden stemden voor, zodat in den vervolge in Geertrui denberg de winkels Vrijdagsavonds tot 9 uur open zullen zijn. Op een ingekomen verzoek van de heer Dupont om zijn zaak in huisvlijtartikelen tot 19 uur geo pend te mogen houden, werd afwij zend beschikt. Bij de rondvraag drong de heer Hartong er op aan om de Stadsweg, naar het nieuwe gedeelte, te verbe teren; deze weg, die wel geen eigen dom was van de gemeente, was de laatste maanden, vooral wanneer 't donker was, onbegaanbaar. Na drie uren vergaderen kon de voorzitter toen de vergadering slui ten. VORMINGSAVOND. Maandagavond houdt de K.A.B. haar vierde vormingsavond van dit seizoen. Onder de titel: Het veel omstreden recht", zal op deze avond de eerw. Pa ter Fidentius de geschiedenis vertellen van 100 jaar Katholiek onderwijs en de betekenis daarvan. Aanvang half acht, in de gymnastiekzaal. ONGELUK. Zondagavond kwart over zes had aan de Eindstraat alhier een ongeluk plaats waarvan het 5-jarig zoontje van de wed. Hartman het slachtoffer is geworden. Het jongetje stak pardoes de straat over en werd gegrepen door de bestel wagen van R. uit Capelle, die juist in de richting van Waalwijk passeerde. Het jongetje liep een been- en arm breuk op, alsmede enkele inwendige kneuzingen. Dr. v. d. Wouw, die de eerste hulp verleende, achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. F H Roza 31 j te Zeist en C den Hol lander 25 j alhier. Overlijden Hendrikus v Velthoven echtg v A M de Kort 74 j. J.l. Maandagavond kwam de raad der gemeente Sprang-Capelle in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren de heren Wethouder Winkelman, Oerlemans en de Rooij. Nadat de voorzitter, de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit, de verga dering had geopend, stelde hij aan de orde de beëdiging van het nieuw be noemde raadslid de heer Chr. v. Peer. Nadat de heer van Peer in handen van de voorzitter de bij de wet voorge schreven eden had afgelegd, richtte de voorzitter enkele woorden van welkom tot de heer v. Peer en wees er op dat hij in deze zittingsperiode slechts kort meer zitting zal hebben, maar de bur gemeester hoopte toch dat de heer van Peer met genoegen in het midden zal tegenwoordig zijn en de belangen der meente naar beste weten zal dienen. De burgemeester sprak daarbij de hoop uit dat hij een waardig opvolger zal zijn van de heer de Bas, die in de vorige ver gadering werd herdacht, en feliciteert de heer van Peer tenslotte met zijn be noeming. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde punt 3 der agenda: Uitlening gelden. (Zie prae-advies in ons vorig nummer). Nadat de voorzitter nog een korte toe lichting heeft gegeven, gaat de raad z. h. st. met het voorstel accoord. Eveneens gaat de raad z.h.st. accoord met een aan de agenda toegevoegd punt, waarin B. en W. voorstellen in te gaan op een aanbieding van de Bank van Ned. Gemeenten, tot het aangaan van een geldlening groot 157.500.ter consolidatie der vlottende schuld, aan te gaan voor de tijd van 40 jaar tegen 4)4 rente. De voorzitter wees er nog op dat de voortekenen er op wijzen dat er het volgend jaar weer niet gemakkelijk aan geld te komen zal zijn, en waar de gemeente in 1953 ook weer 24 woningen kan bouwen, acht de voorzitter het ver standig op de aanbieding in te gaan. Hierna sluiting. K.A.B. Maandagavond werd in café van den Hout (Den Braai) een vergadering ge houden van de K.A.B.waar een uit eenzetting, werd gegeven over de P.B.O. Het was een leerzame avond. Verder werd een film vertoond over gezinszorg; verschillende dames toonden hiervoor be langstelling. KANARIE-VERENIGING. Dinsdagavond werd in café P. van Eggelen een vergadering gehouden tot oprichting van een kanarievereniging. Een bekend vogeldeskundige was uit genodigd om degelijke toelichting te ge ven. Na de uiteenzetting gaven alle aan wezigen zich als lid op. Een voorlopig besuur werd gekozen als volgt: H. van Heeswijk, voorz.; W. de Loos, secr.- penningm., M. de Gouw, lid. Op de vol gende vergadering zal een definitief be stuur worden gekozen. ZILVEREN JUBILEUM. Op 17 Dec. a.s. hoopt de heer H. v. v. Dungen, besteller bij de PTT alhier, de dag te herdenken, dat hij voor 25 ja ren in dienst trad bij genoemd bedrijf. De heer v. d. Dungen is een zeer geziene figuur in onze gemeenschap, die altijd trouw zijn plicht vervuld en voor eenieder behulpzaam is. Hij is een voor beeld voor ieder. Het zal hem dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken en de hoop van heel Vlijmen is dat hij nog vele jaren met Gods hulp in goede gezondheid zijn werk mag vervullen. Driekske, onze gelukwensen reeds voor het a.s. jubileum en nog vele jaren. DRUNEN EN DE B. B. Wist men in Drunen misschien voor Woensdagavond nog niet dat de B.B., Bescherming Burgerbevolking is. Woens dagavond heeft men er op de propa- ganda-avond in grote getale kennis mee gemaakt. Toen Burgemeester Snels om half 8 deze propaganda-avond met een gloedvolle speech inleidde, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Onder de aanwezigen merkten we op de Hoog- eerw. heer Deken Rooyackers, het vol tallig gemeentebestuur, Dr. v. d. Wouw, de Directie der N.V. Lips en diens staf personeel, het onderwijs-personeel, het secretariepersoneel en vele anderen. De Luitenant-Generaal b.d. Sitsen schilderde in een uitvoerige rede het ge vaar dat ons allen bedreigt vanuit 't Oos ten. Wij hebben in 1940'45 geleerd dat wij klaar moeten zijn vóór de ver schrikking komt, als die komen zou, en daarom heeft men de organisatie B.B. in het leven geroepen. Met enkele films werd die noodzake lijkheid van de B.B. nog eens naar vo ren gebracht en gepropageerd. Hierna sprak de prov. commissaris de heer Vorselaars een kort woord, waarin hij in korte trekken uiteenzette de organisatorische opbouw van de B.B., die in de top reeds gereed is, maar waar het momenteel gaat om het per soneel dat de diverse opgerichte colon nes zal moeten bemannen. De heer Vor- selaar wees ook op dé prachtige sociale taak die ligt in de dienst bij de B.B. Het woord werd ook nog gevoerd door de Kringcommandant Kolonel Rietveld, die de technische zijde van de B.B. belichtte. Drunen heeft, aldus spr., reeds een goede vrijwillige brandweer, die reeds meermalen op oefeningen in het kader der B-B. getoond heeft goed geoefend en paraat te zijn. Het gaat hier in Drunen dus alleen om de oprichting van opruimingsploegen, die naast deze brandweer zullen moeten worden opge richt en EHBO-ploegen. Het kwam deze avond tot de oprich ting van deze ploegen, die zullen worden opgeleid door Dr. v. d. Wouw. Voor de EHBO-ploegen gaven zich ruim 100 personen op. Na een slotwoord door de E.A. heer Burgemeester Snels en een kort filmpje werd deze avond besloten, een avond die Drunen nader bracht tot een organisatie die reeds een bittere noodzaak is ge worden. GELUKSAVOND. De Geluksavond van de pas gehou den Winkelactie zal gehouden worden a.s. Zaterdagavond in de zaal van Th. Elshout. GESLAAGD. Onze stadgenote mej. Wies v. Hooff, slaagde op het te Tilburg gehouden exa men in machineschrijven. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters alh. DAM-SIMULTAAN-SEANCE. Vorige week gaven de heren R. Da genais en Deslauriers, beiden uit Cana da, die ook beiden aan het wereldkam pioenschap hebben deelgenomen, in 'hotel Central alhier, een dam-simultaan-sean- ce. De uitslag laten wij hieronder als nog volgen. 20 partijen werden door de Canadese heren gewonnen, tegen vijf deelnemers speelde men remise, n.l. tegen A. v. d. Krachten, G. Burgerhof, W. de Bie, M. Huiter en H. Hoskam; twee par tijen werdén door hen verloren, n.l. te gen A. de Graag, titelhouder van het kampioenschap voor Noord-Brabant, en M. Nelis. BURGERLIJKE STAND Over November 1952. Geboren Hendrik Daniël zv B J de Bruijn en M W Kleinloog - Frederik Adrianus Rutger zv J H v Hemert en R v Heivoort Lydia dv H Clerkx en G Krijgsman Margriet Everdine The- resia dv J B M Wtenweerde en H v d Mooren Clazina Johanna Geertruda dv M Storchart en G H v Wijk Wil helmus Michiel Johannes zv P H Mom- mersteeg en A D v Esch. Huwelijken M H J Kops 28 j en M A Oerlemans 29 j beiden alhier A INDRUKWEKKENDE PLECHTIGHEID. Groot was Maandagmiddag de belang stelling bij de teraardebestelling van wij len de heer D. J. Schuller, in leven kan toorhouder der posterijen alhier, die vo rige week Donderdag op 54-jarige leef tijd overleed. Bij aankomst van de lijkwagen op de begraafplaats, werd de lijkkist op de baar geplaatst en door PTT-bestellers in uniform, grafwaarts gedragen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, sprak de consulent der Ned. Herv. ge meente Ds. Verweij uit Waalwijk (Be- soijen), die tevoren ten sterf huize een lijkdienst had geleid, een kort woord, waarna namens de echtgenote, kinderen en familie, door een zwager dank werd gebracht voor de laatste eer de gestor vene bewezen en voor het innig mede leven in deze droeve dagen van alle zijden ondervonden. Diep onder de indruk verlieten allen de dodenakker, in het besef een liefde vol, zorgzaam echtgenoot en vader, een verdienstelijk man, die voor velen een steun is geweest, ten grave te hebben gebracht. Mogen de echtgenote en kinderen troost vinden in het algemeen medeleven en in de overweldigende belangstelling bij de begrafenis en mogen zij van God de kracht ontvangen dit smartelijk verlies moedig en gelaten te dragen. 50-JARIGE ECHTVERENIGING. Aan de Lage Zandschel was het j.l. Dinsdag feest. De echtelieden H. Ver- duijn en M. Hoomer herdachten onder grote belangstelling het feit, dat zij vóór 50 jaar in het huwelijksbootje stapten en nu een halve eeuw samen lief en leed gedeeld hebben. Door de zorgen van de jongelui uit de buurt 'had de woning van het gouden echtpaar een feestelijk aan zien gekregen en van verschillende hui zen wapperde de driekleur. Gedurende de gehele dag was het een gaan en ko men van familie en vrienden, die hun gelukwensen kwamen aanbieden en tal rijke stoffelijke bewijzen van medeleven in de vorm van bloemen en cadeaux werden het huis binnengebracht. Het is voor de beide jubilarissen en hun fami lie een stralende feestdag geworden. Bij de vele felicitaties voegen wij ook de onze en we wensen hen toe, dat zij nog' tal van jaren met en voor elkaar vereend mogen blijven en dat nog meer dere jubilea voor hen weggelegd mogen zijn. BURGERLIJKE STAND over November. Geboren: Adriaan J zv A v d Wer- ken-van Drongelen Pieteronella C dv C P de Rooij-Oerlemans Cornelis J zv Tj Heij-Timmermans Hendrika J L dv H Ros-Bodt Adriana T dv L A Spierings-Heurter Arie W zv D de Rooij-Konings Cornelia J dv J W Maris-Kerst. Gehuwd: W v d Schans 26 j en D Wiersma 21 j. Overleden: J de Roon 73 j echtg v M Quirijns A 'C Vos 77 j echtg v A J v d Made M A de Bie 83 j echtg v P Verschuren L Vennink 47 j echtg

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5