Nee meneer.mij hoeven ze niets te vertellen! mim THOOH DREESMANN FEEST VAN DE DIS! DE GEDEKTE TAFEL RAAMSDONKSVEER WASPIK HAARSTEEG mitieuïi Daarom ik als vakman De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Het jaarlijks onderzoek bij sigarettenrokers wees uit, dat de oude King's Cross-rokers ook in 1952 trouw bleven aan hun merk. Bovendien bleek, dat het aantal nieuwe King's Cross-rokers weer belangrijk is gestegen. U nu werkelijk dat ik met mijn drukke zaak y niet zou weten welke sigaret de meeste vaste klanten heeft?! Dat zie ik toch elke dag met mijn eigen ogen...! Natuurlijk, als er een nieuw merk uitkomt, dan zijn er altijd mensen, die daar direct op afvliegen. Maar ik laat ze rustig gaan. Want één ding weet ik uit ervaring: een King's Cross roker ben ik nog nooit kwijt geraakt voor langer dan 'n week. Altijd zeiden ze daarna: Geeft U mij m'n King's Cross maar weer.." KERSTFEEST, OUD- EN NIEUWJAAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 DECEMBER 1952 GEMEENTERAAD RAAMSDONK Huldiging van Burgemeester Prinssen Grootse bouwplannen in het vooruitzicht jgiwsprr^*,!»1 Vanaf heden tot en met 24 Dec. a.s. houden wij in ons magazijn op de le etage een interessante Show van Een keur collectie serviezen, aangevuld met prachtig glaswerk en uitgebreid bestek, kunt U in vele variaties bewonderen. Komt en ziet: U zult er zeer'enthousiast over zijn. Toegang vrij HELMOND TILBURG EINDHOVEN DEN BOSCH De voltallige raad der gemeente Raamsdonk kwam Vrijdagavond j.l. bijeen. Na opening door de voorzit ter, verkreeg loco-burgemeester Nollen het woord en sprak zijn bes te wensen uit aan het adres van burgemeester Prinssen in verband met diens herbenoeming. Het is thans zes jaar geleden dat ik U de ambtsketen mocht omhan gen, zo begon weth. Nollen. In deze periode is veel tot stand gekomen. Eezien wij de tijd eens toen U kwam en het aspect dat onze ge meente thans biedt, dan komt men tot de conclusie dat hier iets groots gepresteerd is. Maar behalve dit al les, zo vervolgde de heer Nollen, is U ook mens gebleven; voor een ieder waart gij steeds bereid Uw beste krachten te geven en had gij open oor voor alle moeilijkheden; Uw medeleven was voor eenieder. Spreker kenschetste Raamsdonks eerste burger als een figuur van groot formaat. Ook in het college van B en W. was steeds een harte lijke verstandhouding geweest, en hiervoor bracht hij zijn hartelijke dank. Dhr. Lankhuyzen sprak hierna als nestor van de raad en uitte zich in dezelfde geest als de wethouder. Namens de raad wenste hij burge meester Prinssen proficiat met zijn herbenoeming en hoopte dat hij nog lang zal mogen werken voor zijn gemeente om deze nog tot grotere bloei te brengen. Onder het uitspreken van deze woorden werd een prachtige bloe menmand binnengebracht, die spre ker namens de raad aan Raams donks eerste burger aanbood. Hierop nam burgemeester Prins sen het woord, die zich zeer dank baar toonde voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en voor de fraaie geste. Vóór zes jaar terug, aldus de voorzitter, was ik hier ge heel vreemd en beschouwde men elkaar als een boeman. Het tegen deel is echter bewezen. Iedereen in mijn gemeente ken ik thans, en men kent mij. Ik heb er steeds naar ge streefd eenieder ter wille te zijn. De gemeente is zeer zeker vooruit gegaan, doch dit heuglijke feit is niet alleen aan mijn persoon te danken; zonder deze raad en wet houders was mij dit ook onmoge lijk geweest. Burgemeester Prinssen sprak ver der zijn dank uit aan loco-burge meester Nollen, die hem steeds met raad en daad heeft bijgestaan, voor al in het begin. Ook de heer Lank huyzen mocht in deze dank delen. Met de raadsleden, waarvan de meesten i'eeds zitting hebben ge durende mijn laatste ambtsperiode, heb ik steeds op zeer prettige wijze samengewerkt. Spreker zeide ver volgens gehecht te zijn aan de ge meente Raamsdonk, omdat hij hier zoveel heeft kunnen doen. Vooral de plannen wat betreft de werk verruiming, hebben mijn volledige aandacht en ik zal alles in 't werk stellen om deze plannen te verwe zenlijken. Hierna begon men aan de agenda, welke een 26 punten omvatte. Ingekomen was de goedkeuring van grondverkoop aan de heer G. Hommel in de Brej aartstraat en een medisch verslag van de T.B.C.- doorlichting, die in onze gemeente gehouden is; 4321 personen boven 12 jaar hebben deelgenomen, w.o. 3 act. besmet, 13 dubieus en 24 ge vallen voor controle, hetwelk in zijn geheel niet ongunstig is. Er zal ook een begin worden ge maakt met de verbetering van het fietspad naar Keizersveer tot een breedte van 1.80 m. De heer H. J. de Bruyn werd her benoemd als lid van Maatschappe lijk Hulpbetoon. Met algem. stem men werd herbenoemd tot lid der schoolcommissie J. F. Jansen (fra ter Marcello). Een nieuwe regeling werd getrof fen voor een regeling tot compen satie van het werknemers-aandeel in de premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering. De kin dertoelage-verordening voor het ge meente-personeel werd verhoogd. De vroede vaderen waren bereid in principe een crediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een 8- klassige R.K. Meisjesschool in de Boterpolder. Wegens ruimtegebrek staat deze school op de urgentie- lijst. Een bedrag van ƒ4500 werd be schikbaar gesteld aan het bestuur der R.K. Jongens U.L.O.-schöol voor banken, gordijnen, vloerbedekking etc., voor het nieuwe schoollokaal dat pas gereed is gekomen. Wegens de grote toeloop van leerlingen zal de R.K. Jongensschool voor lager onderwijs 2 nieuwe leslokalen bij bouwen, met de bedoeling hierin centrale verwarming aan te leggen. Ook in de overige 9 klassen, bene vens de toiletten, zal een dergelijke verwarming worden aangebracht. Wat voor soort verwarming dat zijn zal, staat nog niet vast. Dezer da gen ontving de voorzitter echter de mededeling dat in het komende jaar begonnen zal worden met de aan leg van mijngas. Dus zou het even tueel gasverwarming kunnen wor den. De raad keurde beide voor stellen goed. De scholen voor L.O., U.L.O. en V.G.L.O. kregen hun ver goeding over 1951 vastgesteld. Zo werd ook de vergoeding voor de vakonderwijzers vastgesteld over 1951. Voor de Ned. Herv. School L.O. en U.L.O. ƒ716.- per jaar. R.K. Meisjesschool voor U.L.O. 708.57. De algemene politie-verordening onderging enige wijziging. Er be staat ook een verordening in onze gemeente aangaande het gebruik van havens, andere wateren en ka den; deze werden enigszins gewij zigd, zodat de waterpolitie meer zeggenschap krijgt om in sommige gevallen op te treden. De woning aan de Lange Broek straat 19 te Raamsdonk (dorp) werd onbewoonbaar verklaard. Volgens het urgentie-programma '53 zullen er in onze gemeente nog een 25-tal woningen gebouwd mo gen worden, wat misschien ver hoogd zal kunnen worden tot 27 woningen. Een 9-tal herbouwgeval- len zullen echter niet gerekend j worden. Drie zullen er in Raams- j donk in de Raadhuisstraat komen, j de rest in de Boterpolder. Hiervoor j is nodig eefi crediet van 2.72500; I voor 27 huizen 294300. Van de heer J. v. d. Elshout zul len twee perceelsgedeelten grond met de woning Grote Kerkstraat 21 gekocht worden, dit ten behoeve van de aansluiting van de in de Bo terpolder aan te leggen Rembrandt- laan aan de Grote Kerkstraat, 17.7 vierkante meter groot, voor een be drag van 1200. Met de heer C. Beerens zal grond worden geruild, eveneens voor bo- genoemd doel. Voor de waterlevering aan de ge meente werden aan N.V. Waterlei ding Mij. Noord-West Brabant nieu we concessies gedaan. Een laat Sinterklaas-surprise kreeg de Kon. Harmonie ,,De Een dracht", die een renteloos voorschot kreeg van 2000. Met nader aan te stellen perso nen en instellingen zal een kasgeld en rekening-courant-overeenkomst worden aangegaan van ten hoogste 400.000. De rekeningen van de keurings dienst van vee en vlees, de gemeen te en Maatschappelijk Hulpbetoon over 1951, evenals de aanbieding der begroting van deze diensten voor 1953 waren nog niet gereed, en zal dit eerst half Januari 1953 ge schieden. De commissie bestaat weer uit de heren Lankhuyzen, Roden burg en Verschuuren. Hierbij was men aan het. einde van de agenda. Niemand had bij de rondvraag iets op zijn hart, en de vergadering werd gesloten. Middenstandsactie. De winkelweek is ook dit jaar alle verwachtingen te hoven ge gaan. In totaal werden 158650 bon nen uitgegeven. De trekking van de hieraan verbonden loterij vond plaats in café Boelaars, met als hoofdprijzen een Bromfiets, 'n vet varken, 10 mud kolen, enz., in to taal 30 stuks waardevolle voor werpen. Hieruit is wederom ge bleken dat kopen in eigen plaats veel voordeel met zich mede brengt. GEMEENTERAAD. Vergadering van de Raad dezer ge meente op Donderdag 18 December 1952 om 20 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Voorlopige vaststelling Gemeente rekening 1951. 3. Goedkeuring rekening v. h. Bur gerlijk Armbestuur 1951. 4. Vaststelling Gemeente-begroting 1952. 5. Goedkeuring begroting Gem. In stelling voor Maatschappelijke zorg 1953. 6. Voorstel tot het aangaan van een Rekening-courant-overeenkomst en kas geldleningen 1953. 7. Voorstel m.b.t. een verzoek om wijziging van de vermakelijkheidsbelas ting. 8. Voorstel m.b.t. het aan de Gem. Zangvereniging „Polymnia" verleende renteloos voorschot. 9. Voorstel m.b.t. wijziging van de W achtgeldverordening. 10. Voorstel m.b.t. wijziging van de Arbeidsovereenkomstenverordening. 11. Voorstel m.b.t. wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 12. Voorstel tot benoeming c.q. her benoeming der leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 13. Voorstel tot verlening van mede werking ex. art. 72 der L.O. wet 1920. 14. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling ex. art. 101, L. O. wet 1920. 15. Voorstel tot vaststelling vergoe ding in de beloning vakonderwijzeres. 16. 6e wijziging begroting dienstjaar 1952, Bijzondere Lagere Meisjesschool. 17. Rondvraag. Vergadering. In café J. v. Oijen hield de to neelvereniging Ernst en Luim een algemene ledenvergadering. Na de opening werden door de secreta ris de presentielijst en de notulen der vorige vergadering voorgele zen. Uit het financieel verslag, dat daarna volgde, bleek, dat er een nadelig saldo te constateren viel. De reden hiervan is dat door de vereniging nieuwe gordijnen met toebehoren zijn aangeschaft en dat de laatste uitvoeringen niet aan het gestelde doel hebben be antwoord. Na een geanimeerde bespreking werd besloten deze winter nog maals een uitvoering te geven. Als data werden daarvoor vastgesteld 1 •en 2 Febr. Op 8 Febr. zal dan een dansavond worden gehouden ter versteviging van de kas. Op ge noemde data zal worden opge voerd het toneelstuk in 3 bedrij ven „Van ander Ras". Tot besluit van het seizoen zal er nog een feestavond worden ge houden. Dank werd nog gebracht aan de regisseur P. v. Oijen voor zijn on vermoeide ijver in het belang' van de vereniging en werd hem een cadeau geoffreerd.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3