KMMEUVEt w.as tancai Dierenbescherming in Waalwijk Wfnterhancfen rolt plakt brandt Lutgeheimann Kampioen 47 2 WIELRENNEN. DEECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JANUARI 1953 -pAPM&r Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE De Groten werden uitgeschakeld. Jan van Delft n sublieme handelsreiziger De 2e Liefdadigheids- Kringtentoonstelling. 7omV91 «GtoÏw; Zoals men onlangs in De Echo van het Zuiden heeft kunnen lezen is de oprichting van een afdeling W aalwijk van de Nederlandse Die renbescherming sinds enige tijd in actieve voorbereiding. Enkele die renvrienden namen hiertoe het ini tiatief, en de eerste algemene ver gadering zal dezer dagen plaats- vinden, waarop het doel en streven der vereniging nader zal worden uiteengezet, en uit degenen die zich ïeeds opgaven als lid en verdere belangstellenden, zal een bestuur worden gekozen. Waalwijk heeft een goede naam, en terecht op sociaal en charitatief gebied; de Waalwijkers zijn over net algemeen, wij mogen 't gerust zeggen, goedgeaarde, hartelijke en behulpzame mensen. Wanneer ze zich ergens voorspannen, op welk terrein dan ook, doen ze dit niet ten halve; en wat hier ook georga niseerd wordt, heeft dank zij hun bekende hulpvaardigheid steeds de grootste kans tot slagen en de re sultaten van hun pogingen kunnen dan ook meestal de vergelijking met die van grotere en belangrij- Tir? sen Slonsrijk doorstaan. Wij denken hierbij aan onderne mingen op gebied van kunst en cultuur, aan tentoonstellingen op vakgebied, aan liefdadigheidsacties enz. enz., enfin, aan acties van de meest uiteenlopende aard. Dit geeft ons dan ook alle moed voor het slagen van een nieuwe oigamsatie, en nu niet op enig menselijk terrein, maar ten behoe ve van onze medeschepselen, de dieren. Wij weten wel dat vooral in vroe- gei jaren het woord Dierenbescher- ming alleen al bij velen het idee opwekte van een weeë sentimenta liteit, een overdreven en ziekelijk getroetel met schoothondjes en poe zen door oude vrijsters en het ver wijt volgde dan meestal dat er heus nog genoeg aan stakkerds van men sen te doen viel en dat vele hond jes het beter hadden dan menig arm kind. Maar tegelijk bijna, met de ver betering der sociale zorgen voor de minder bedeelden, zijn ook aan een veel bredere massa dan vroeger het geval was, de ogen opengegaan voor het onbeschrijfelijk grote leed der dieren. Men is meer en meer de zwakke positie gaan beseffen van het weerloze dier tegenover de weerbare mens. Overal ter wereld en vooral ook in ons eigen land zijn plaatselijke verenigingen opgericht voor de Dierenbescherming, met grote kos ten zijn er overal asyls gesticht voor de ontelbare zwerfdieren, er verschijnen geregeld periodieken die o.a. statistieken publiceren over de mensonteerende wantoestanden die overal nog heersen; de Dieren bescherming- weert zich in woord en geschrift en in daad. Wij zouden hier tot bewijs hoe dringend noodzakelijk de dieren bescherming is, een lijstje kunnen doen volgen van de meest recente wandaden tegen dieren in ons land begaan, en hoe klein zal dan nog 't percentage van de achterhaalde ge vallen zijn. Men staat dan versteld over de afschuwelijke mishandelin gen die er tegen dieren in alle delen van Nederland bedreven worden, en zo ze niet uit een onverdachte bron afkomstig waren, zouden we ze kwalijk kunnen geloven. Wij spreken dan nog niet over 't lot der ontelbare kettinghonden; de meer dan ruwe behandeling bij transport op veemarkten enz. Wij prezen in onze aanhef de goedgeaardheid der Waalwijkers en we geloven en nemen gaarne aan dat specifieke mishandelingen en uitingen van verréfeaand sadisme, zoals ze maandelijks in de periodie ken vermeld worden, hier niet voorkomen. Maar als we alleen al nemen het groot aantal zwerfdie ren die hier gevonden worden, o.a. honden die ronddolen zonder tehuis noch voedsel, dan blijkt toch dat als Waalwijk ook hierin zijn goede naam wil hoog houden, de oprich ting ener afdeling Waalwijk drin gend noodzakelijk is. Het dier, evengoed als wij door God gescha pen, waar Hij bij zijn geboorte in de stal reeds door omgeven wilde zijn toen de os en de ezel met hun adem Hem verwarmden, en de schaapjes Hem hun hulde kwamen brengen, het dier, geheel en al van de goodwill van de mens afhanke lijk, heeft recht op onze liefde en bescherming, die het beloont door trouw, vaak groter dan die van de mensen. Onze Koningin sprak van „eer bied voor al wat leeft" en Z. H. de Paus ontving verleden jaar een de putatie van de Werelddierenbe scherming in particuliere audiëntie, waar Hij Zijn warme instemming betuigde met haar werk. Grote vooruitgang is er dan ook te bespeuren op dit gebied en een -wetsontwerp voor de Dierenbe scherming is in zicht, terwijl reeds nu de rechters zoveel mogelijk de euveldaden, tegen dieren begaan, straffen met hechtenis. Filmen op dit gebied worden vertoond aan de schooljeugd om hun liefde in te boezemen voor de dieren, hetgeen van oudsher reeds nodig was, gezien wat Lafon- taine in een zijner fabels moest ui ten: „Cet age est sans pitié". Een kern van mensen, die vol geestdrift op dit terrein willen gaan werken, heeft zich in Waal- i wijk reeds gevormd, een voorlopig asyl voor zwerfdieren is reeds in gericht, de eerste schreden zijn ge zet, laat nu de Waalwijkérs in gro te getalen opkomen ter aanstaande vergadering, om dan gezamenlijk aan deze goede plannen een vaste vorm te geven, of tenminste, op welke wijze dan ook, hun instem ming te betuigen met en hun steun te verlenen aan het schone doel, de bescherming van het weerloze dier. ly Loman, d® handelsreiziger, zij waren wet voornaamste in zijn le ven, zij hadden al zijn hoop uitge maakt, zij waren nu ook de oor zaak, ten dele althans, van zijn ge broken zijn. Ze waren mogelijk iets te geproportioneerd om voor spor- tieve jongelui door te gaan, maar dit is een kwestie van uiterlijkheid die aan hun spel als zodanig geen af bi euk bleek te doen. Het waren ook een paar goed vertolkte rollen. We gaan niet alle overige actrices en acteurs noemen; we menen te kunnen volstaan met te zeggen dat er een voldoende mate van homo geniteit werd bereikt om het geheel zeer aannemelijk te maken. Na tuurlijk, niemand bereikte de hoog te waarop Jan van Delft zich wist te plaatsen, en het ontbrak wel een,s aan de nodige souplesse, ter wijl de rolverdeling (men heeft nu eenmaal steeds een beperkt aantal leden) niet in alle gevallen geheel goed kon zijn, maar wanneer we dan het spel zien van J. Hessel- berth als Oom Ben en van Mevr. Reijers-v. Gelder als de Vrouw, om maar enkele voorbeelden te noe men, dan menen we toch voldoen de grond te hebben om te consta teren dat hier verbazend veel is be reikt. Een enkel woord tenslotte nog voor de uiterlijke verzorging van deze toneelavond; een woord van grote lof, want die verzorging was uitstekend en alles functioneerde prima; iets wat ook nogal eens tc wensen overlaat bij onze amateur gezelschappen. Het publiek, dat Zaterdagavond bijna geheel de grote Gildenbond zaal vulde en Zondagavond ge heel, was zeer enthousiast en gul met zijn applaus toen het stuk ten einde was, en de spelers zich nogmaals voor de laatste maal lie ten zien. Jan van Delft was niet van de partij bij dit tableau de la troupe, maar hij kan er van ver- zekerd zijn dat het grootste gedeel- te van het goede succes aan hem e danken is, aan hem en aan de beide regisseurs, de heren Dekkers en van der Heijden, die met deze enthousiaste amateurs zo veel heb ben weten te bereiken. v. d. M. Namens de Oprichters van de Afdeling Waalwijk, G. van Imbeeck. Als criticus moet men zich zeer voor bepaalde dingen hoeden; men moet bijvoorbeeld erg oppassen voor overdrijving; bevalt een stuk je niet, dan moet je zorgen je niet te ver tc laten gaan-Jti je afkeuring; ben je daarentegen enthousiast over een stuk en de vertolking er van, dan dien je op je qui vive te zijn om je niet mee te laten slepen dóór je enthousiasme. Voor dit laatste geval zien we ons geplaatst, nu we Zaterdagavond _O G. de première zagen geven van ''Jr0 Good van ^en handelsreiziger". Ve waren al enthousiast toen we hoorden dat deze amateurtonelisten dit stuk op hun repertoire namen, want Arthur Miller's schepping is een van de beste, zo' niet het beste toneelstuk dat de toneelliteratuur der laatste jaren te zien heeft ge geven. Maar dit enthousiasme werd toch doorkruist door een zekere scepsis. „De Dood van een handelsreizi ger" is immers om de drommel geen gemakkelijk stuk. En dan spreken wij nog niet van de eisen die dit stuk, dat zo zeer apelleert aan de moderne film, technisch stelt. Dan denken we enkel aan de bouw van dit drama, dat met zijn retro- en prospectieve elementen, d.w.z. met zijn terug- en vooruitblikken niet gemakkelijk aanvaardbaar is weer te geven, dat door de door een weving van realiteit en waan zinnige herinnering het talent van de vertolker en het begrip van de toeschouwer voor een zware opga ve stelt. Ge begrijpt dus dat wij enigszins huiverig naar de Gilden bond gingen Zaterdagavond enigs zins bang, dat deze vooruitstreven de amateurs nu toch wel iets te hoog gegrepen zouden hebben. Maar toen begon het spel toen zagen we Jan van Delft als de moegesjouwde handelsreiziger, ka pot en murw, in zijn huis te Boston aankomen en vanaf dat moment, tot het ogenblik dat Linda, zijn vrouw, bij zijn graf haar verdriet uitzegt, zijn we gegrepen geweest in de ban van een eerlijk overtui gend spel. Dit was toneel, zoals we dat steeds graag in onze zalen zouden zien, dit was amateurtoneel, zoals we dat jammer genoeg maar al te zelden zien. Neen, we laten ons niet meesle pen in een snurkend enthousiasme, v» J wanneer we dit zo neerschrijven, maar we hebben een zeer groot res pect voor wat O.O.G. hiervan maak te, voor de volkomen aanvaardbare wijze waarop deze moeilijke toneel- stof werd behandeld en gevormd tot een gaaf geheel, waarnaar men heel graag keek. Dit was toneel, en wanneer we dit neerschrijven, wil dit niet zeggen dat er niets meer te wensen werd overgelaten. O, zeker, niemand ver wacht van wie dan ook dat een der gelijk stuk foutloos ten tonele wordt gebracht en ook in dit geval zullen we ons wel wachten te zeg gen dat het volmaakt was al wat we zagen, maar er was zoveel voor treffelijks, dat we ons enthousiasme volkomen gerechtvaardigd achten. En van dat vele voortreffelijks noe men we dan op de aller-, allereer ste plaats de hoofdrolvertolking van Jan v. Delft. Dit is een spelen van het zuiverste water, dermate goed van opvatting, doorleefd, doorvoeld, doordacht, dermate subliem, dat we er maar niet veel van zullen zeg gen, het enkel maar bij dit consta teren zullen laten, hoogstens nog als onze mening weergeven dat het Jan v. Delft was die met zijn weer galoos mooie en weergaloos knappe spel het stuk staande hield. En dit houdt niet denigrerends in ten opzichte van de andere spe lers, maar „De Dood van een han delsreiziger" vraagt nu eenmaal om een krachtpatser op toneelgebied, een meer dan gewoon talent, waar mee het stuk staat, en anders valt het onherroepelijk. Maar het is de eer van de overige speelsters en spelers dat zij vlot en goed het Jan van Delft mogelijk hebben gemaakt deze prachtige creatie het publiek te doen genie ten, dat zij een juiste achtergrond en een harmonieuze omgeving vormden voor zijn spel. Laten we ons tot de voornaamste beperken en noemen dan Mevr. N. Pulles-v. Beynen, als zijn vrouw Linda, die zich niet aan haar on gelukkige man opdrong, maar zor gend en liefhebbend haar edele plaats innam in zijn bewogen leven. Mevr. Pulles drong zich ook in haar rol niet op de voorgrond, en wist zo de figuur van Linda echt te ma ken. Het deed ons goed haar na zo veel jaren weer te zien spelen. H. Brokken en H. v. d. Müysen- berg waren de twee zoons van Wil- Donderdag begonnen de wedstrij den voor het Europees Kampioen schap Biljarten ancre, kader 47/2 te Groningen, en al aanstonds wa ren er een aantal grote verrassin gen; op de eerste plaats dat nage noeg geen enkele speler tot ook maar een behoorlijke prestatie kon komen, dat de eerste dag alleen de Duitser Tiedtke nog ongeslagen bleef, en dat de tweede dag alle deelnemers één of meer wedstrij den reeds verloren hadden. Speciaal voor onze landgenoten Van de Pol en De Ruyter, toch mee van de grootste kanshebbers voor het tournooi begon, waren de eer ste dagen niet bepaald bevredigend. Van de Pol verloor de eerste dag van de verbeten vechter Henk Metz en hoe De Ruyter zich ook inspan de hij kon het tegen v. Hassel niet bolwerken; deze laatste had het echter al eerder op de dag tegen zijn landgenoot Vingerhoedt moe ten afleggen. Dezelfde geduchte Vingerhoedt verloor echter in 7 beurten kansloos van de Duitser Lutgehetmann, de enige speler die in twee dagen een serie boven de 200 kon maken. Onze landgenoten De Ruyter won echter de eerste dag van Metz, ter wij] Van de Pol ternauwernood Gal- miche wist te bedwingen, maar geen van beiden legde een goede vorm aan de dag. Op de tweede dag van dit tour nooi der grootmeesters bleef het algemene peil ook ver beneden de verwachtingen. De Ruyter verloor van Van de Pol in 25 beurten, Vin gerhoedt en Galmiehe speelden re mise, evenals v. Hassel en Lutge- hetman, terwijl Henk Metz onze na tionale biljart-eer hoog hield door eerst Tiedtke van de bovenste plaats te drukken en Vervolgens later op de avond Galmiehe in 16 beurten te verslaan; hierdoor be zette hij na de tweede dag met Tiedtke de bovenste plaats. In de laatste avondpartijen ver loren Van de Pol en De Ruyter weer n.l. van Vingerhoedt en Lut gehetmann, terwijl v. Hassel het hoofd boog voor de kracht van Tiedtke. Tijdens de twee laatste dagen van het tournooi kwam er mee te kening in de strijd, toen bleek dat slechts de meest onverstoorbare en niet de meest talentvolle biljarters de kanshebbers waren van dit tournooi, waarin de krachten niet zo heel ver uiteenliepen, v. d. Pol, de Ruüter en v. Hassel, de drie grootmeesters in het cadrespel gin gen gebukt ónder de last van de concurrentie, die zij elkaar aande den en die de anderen hun begon nen aan te doen. En het waren Metz en de Duitsers Lutgehetmann en Tiedtke, die hel meest onver stoorbaar bleken en die zich niet zo gemakkelijk lieten imponeren door het talent van hun tegenstan ders. Vooral Tiedtke was het die de grootmeesters stuk voor stuk liet sneuvelen; hij hanteerde zijn queue als was het een hakbijl, zou de Volkskrant schrijven; hij heeft niet de allure van een kaderspeler, maar hij hakt eenvoudigweg zich een weg over het groene laken, slaat systemen stuk en maakt de tegenstander het spel onmogelijk. Deze Tiedtke bracht het zeer ver maar Lutgehetmann. en Metz. volg den hem op de voet; Henk Metz, die in dit tournooi der groten een prachtige come-back vierde en Lutgehetmann, die zich het best geconcentreerd toonde. Vingherhoedt, de virtuoze Belg, was de enige die Tiedtke aan kon en op wie zijn fantasiespel geen vat had, allicht niet, hij versloeg hem in een van de laatste partijen in 18 beurten; Lutgehetmann wist een overwinning te behalen op Henk Metz in 10 beurten, en böge- volg was een barragepartij tussen de twee Duitsers nodig. In 16 beurten won de geconcen treerde biljarter uit Frankfurt van het geweld van Tiedtke en Lutge hetmann kon aan zijn titel 71/2 die van 47/2 ook toevoegen. Tiedtke werd tweede, Henk Metz een goede derde. Dan volgden Vingherhoedt, van Hassel en de Ruijter en van de Poll en tenslotte helemaal oriderdan Galmiehe. Het enige vermeldenswaardige is nog dat de Ruijter Vingherhoedt versloeg in een goede partij van 10 hoogste serie van v. d. Pol Galmiehe Kees moeizaam in 37 beurten te winnen. Van de Pol verloor ook in 27 beurten van Tiedtke, speelde remi se tegen Lutgehetmann in 18 en te gen van Hassel in 11 beurten. De einduitslag werd daardoor als volgt Lutge hetmann 12 3041 114 224 26 67 Tiedtke 10 2634 169 120 15 58 Metz 8 2325 125 149 18'ö0 Vingerhoedt 7 2339 108 176 21 67 v. Hassel 6 2294 130 218 17 64 de Ruijter 6 2305 143 220 16 11 6 2262 146 217 15 49 3 2128 149 146 14.28 WIELERCLUB OLYMPIA WAALWIJK. Na een tijd van gedwongen rust gedurende de wintermaanden, zal binnen korte tijd weer begonnen worden met de training voor de a.s. clubkampioenschappen van Olympia en zullen de renners zich weer gaan inwerken voor de wed strijden die reeds vroeg in 't voor jaar overal in liet land worden ge houden. Ook het bestuur van Olympia heeft gedurende de laat ste maanden niet stil gezeten, wat moge blijken uit inlichtingen wel ke wij van bevoegde zijde ontvin gen. In de eerste plaats zaL door 01% mpia de Ronde van Midden Brabant, welke, vorig jaar op 28 Sept. zoveel succes eoogstte, dit jaar worden verreden op 15 Aug., terwijl thans amateurs en nieuwe lingen de strijd zullen aanbinden en ook de afstand beduidend gro ter zal zijn. Olympia wil van deze wedstrijd van stad lot stad een jaarlijkse z.g. klassieker maken en heeft reeds toestemming van de KNWU gekre gen voor deze grote wedstrijd. Deze jonge vereniging hoopt weer te kunnen rekenen op hen die vorig jaar hun medewerking gaven om deze wedstrijd tot een eclatant succes te kunnen maken. Naast de Ronde van Midden Brabant is ook reeds een Ronde van Waalwijk aangevraagd voor amateurs en nieuwelingen, welke in de maand Juni zal worden ver reden. Al met al zal Olymuia ook met eigen renners een hartig woordje meespreken op wielersportgebied. De Olympia renners M. Ligtvoetj A. Snoeren, H. Kivits en anderen zullen naast diverse ronden ook deelnemen aan klassieken over ge heel Nederland. Dat Olympia zich ook interes seert voor apdere sporten blijkt hieruit dat zij in samenwerking met de krachtsportver. DKV uit Dongen onder leiding van de Ne derlandse kampioen lichtgewicht- heffer G. Pieren, op Zaterdag 24 Januari a.s. in zaal Thalia een de monstratie-avond gewichtheffen or ganiseert met na afloop een groot bal. Naast de heer Pieren, die al driemaal achtereen kampioen van Nederland is, werkt ook mede de jonge Waalwijkse gewichtheffer Jac. Wijkmans, die men dus in ei gen plaats aan het werk kan zien. Aan deze demonstratie-avond wprdt een groot bal met verras singen verbonden, zodat dus naast een goede sportavond ook ieder een die deze avond bezoekt, ver zekerd kan zijn van een genoeglijk slot. Het bestuur van Olympia re kent er op dat iedere sportliefheb ber eens kennis zal maken met deze mooie krachtsport, die nog geheel nieuw is voor Waalwijk, en dat ook de Supportersclub M. Ligt- voet met haar leden op deze avond aanwezig zal zijn. /AA beurten mé^ee 220, maar later moest hij weer het hoofd buigen voor Tiedtke; zijn laatste partij tegen Tiedtke wist EEN LUSTRUM. Vijf Jaren „Pierre van Boxtel-Stam", „Vijf jaren bestaan is nu nog niet be paald een helden-feit, maar deze gele genheid mag toch gerust worden aange grepen, om zich te bezinnen op de afge lopen jaren en om weer beter bewust te worden van de toekomst die -van de ze generatie zal afhangen aldus Aal moezenier 'Strijbos in het voorwoord van „De Toorts", het verkenners-club blad in zijn Jubileum-uitgave van 11 Ja nuari 1953. Neen het is niet een bepaald helden feit, doch ook wel de moeite waard om genoemd te worden. Het aantal goede stammen is in de verkennerswereld nu juist nog niet zo overstelpend groot, of een stam, die, laat het dan zijn met „val len en opstaan" duidelijker uitge drukt „met heel wat tegenslag" het vijf jaar heeft volgehouden en nu mag roe men een stam te zijn met een goede geest en het echte voortrekkersideaal, mag zijn eerste lustrum niet "zonder enige feestviering laten passeren. En die feestviering ving aan met een plechtige H. Mis in de St. Jansparochie, opgedragen door Aalmoezenier Strijbos, waaronder hij in de predicatie over de opvoeding der jeugd, gelegenheid vond het ideaal van de beweging, met als re sultaat de vorming tot mannen van be ginsel en overtuiging te propageren. Na een gezamenlijk ontbijt in het pa tronaat werd in de blokhut een feeste lijke bijeenkomst gehouden, waarop de ouders der jongens, de familie-leden van Pierre van Boxtel, de aanverwante jeugdorganisaties, de heren Geestelijken, de Commissaris der Verkenners uit Til burg, de voortrekkers uit Waalwijk en meer anderen genodigd en aanwezig wa ren. Oubaas Fr. de Vaan opende de bij eenkomst met gebed, waarna hij een woord van felicitatie sprak tot het 12- tal stamleden, waarvan hij Aalmoezenier Strijbos en de heer Tuerlings, als op richters apart huldigde. Verder werd het woord gevoerd door de heer Pepping, de Commissaris uit Tilburg, de hoog- eerw. heer Deken v. d. Brekel, terwijl de heer Tuerlings in een uitvoerig over zicht het ontstaan en de ontwikkeling van de Stam in de afgelopen vijf jaren, met alle wederwaardigheden in die tijd beleefd, de revue liet passeren. Met een woord van dank, waarbij de hoop werd uitgesproken dat de Stam een goede toe komst tegemoet zou gaan, sloot Aal moezenier Strijbos om 1 uur de bijeen komst. Deze week zet de Stam zijn feestvie ring voort met een Oudersavond op Woensdag: een kampvuur voor de be weging op Donderdag en een reunie- avond voor de oud-stamleden op Za terdag a.s. t Is weer een volledig succes gewor den met de 2de Liefdadigheids-kring tentoonstelling van de K.C.C. Het doel: Herwonnen Levenskracht te Dongen, R.K. Gezinszorg te Kaatsheu vel, Rode Kruis te Waalwijk, Wit Gele Kruis te Waspik en de T.B.C. bestrijding te Loonopzand te steunen, was te mooi, dan dat niet alle duivenliefhebbers in de Kring weer opnieuw zouden laten blijken, dat sportiviteit en Charitas el kander nergens zo enthousiast dienen dan juist in de postduivensport Hieruit was weer vooraf een succes gegaran deerd. Behalve aan de leden van de K. C. C. mag echter 'n spontaan woord van hulde niet onthouden worden aan de kastelein van De Sportwereld, die ge heel voor eigen rekening een 250 m2 grote tent van de firma Boeken uit Hel mond liet plaatsen en daardoor de moge lijkheid schiep dit grote sportgebeuren opzand woorden van dank sprak voor het mooie werk, dat de K.C.C. nu per manent vastgelegd elk jaar te Kaats heuvel gaat verrichten. Door de geluidsinstallatie van Pivado mogelijk gemaakt, werd daarna met de verkoop van de bonnen voor duiven- materiaal, aangevangen. Zowel in de j,' in de tent en het café, konden de liefhebbers hun bod doen en kon de verkoop gevolgd worden, 't Was een evenement dat slechts geëvenaard wordt °ur de 9r°te kamPk>ensdag te Tilburg. We hopen in ons volgend nummer het totaal van de recette van deze 2de kring-liefdadigheidstentoonstelling te kunnen mededelen. De uitslag van de gehouden keuring was: (de namen, waar geen plaats ach ter vermeld staat, zijn liefhebbers uit Kaatsheuvel Waalwijk is aangeduid door Ww; Waspik door Wp; Dongen doOT C) n°PZand LoZ en Capelle Klasse I, Oude doffers 1949 en ouder, 87 vogels 1 en 2 W. v d. Ven; 3, 5, v. 21 Jac Koenen D.; 4 en EV A Vermeulen D; 7 Jan Weterings D; 8 C.' M. Snoeren; 10 G. Schrauwers; 11 F. Damen; 12 Jac. Vloemans; 13 en ZEV C. Labee; 14 P. Stokkermans; 15 C. v Dongen LoZ; 16, 23 Coremans-Hessels J, 17 Chr- v- Gompel LoZ; 18 P. Ra demakers D; 19 Fr. Brokken Ww; 20 reffers C; 22 Jan Hamers; 24 A J v Dongen LoZ; ZEV H. v. Niewstadt, r.' v' Linden, B. Kemmers en EV SmitsV\V^CSW A" Vermeulen D. N. Klasse II, Oude duiven 1949 en ouder, 79 vogels 1,7 H. Pullens Ww; 2 C D. 4°7 p :k3, 9' J5 A' Trommelen IA 4 A. Pijnenburg; 5, 12 G Schran 10 M. Ververs; 11 P de Grauw Wp; 13 A V3men; V' d" Linden: 16 21 A Vermeulen D; 17 M. Vera LoZ; 18 V 'rhU%%mt' 20,W' SPran9ers D; 22 v. (Jss, 23 Jac. Koenen D; 24 P. Tim- mermans; ZEV Gebr. Weterings'D en burg Wp. JaC' K'erkX £n J' v" Til- 1 Hape„ni- 1951- 34 vogels: D-r- ens Ww; 2 J- Damen; 3, 8 H v. Nieuwstadt; 4 A. Trommelen; 5 P.' v. Es Ww; 6 en EV Jac. Koenen D; 7 v. d. Wouw; 9 C. Moreval; ZEV P Aijlmans en M. v. Best; EV J. Kemme- Klasse IV. Duiven 1951, 48 vogels: 1 FVVf4 -M Trommelen D; 3 en W Nieuwstadt; 4 J. Hamers; 5 Aussems; 6 J v. Nieuwenhuijzen D; R. .de t; 8 J- Kemmeren; 9 A. de c 10 v. Oss; 11 J. v. Boxtel; 12 A Snoeren; 13 Jac. Vloemans; ZEV A. v Koenen C' Moreval en EV jac. 8 zFv v-p^"ers'95a 62 v°g*ls: i. o, ZEV en EV A. Trommelen D; 2 C Vermeulen D; 3 J. Bouwman Wp; 4 j' van Tilburg LoZ; 5 Chr. v. Heeswijk; 6 W. Aussems; 7 Jac. Klerkx; 9 H Hes- selmans; 10 A. v. Kuijk; 11 J. v. Nieu wenhuijzen C; 12 P. de Grauw Wp; 13 J.v. Heeswijk: 14 C. v. Gompel LoZ; 7FV H Dn?,eman,SU16 A" V°ermans; l n ww ACoremans- Hessels D en EV Treffers C en v. Oss. Klasse VI, Duiven 1950, 46 vogels: 1 W Sprangers D; 2. A. Trommelen D; 3 J. v. Riel; 4 J. Snoeren LoZ; 5 Fr v d. Linden; 6 A. Voermans; 7 A. Core- mans D; 8 W. Aussems; 9 A. v. Kuijk; 10 Jac Koenen D; 11 Th. Groenenveld Ww; 12 H. Pullens Ww; ZEV Jac Koenen D. en Fr. Damen en EV C v Dongen LoZ en C. Labee. Klasse VII, Jonge doffers blauw, 54 vogels; 1 en 5a W. Aussems; 2, 3, 10 A Trommelen D; 4 Th. Groeneveld Ww, 5 Chr. v. Fleeswijk; 6 en EV A. op een wijze te doen verlopen, dat èn J c „E, de show èn de verkoping der bonnen, v' Dongen D; 8 M. van èn de trekking der loterij een doorgang kon vinden, zonder dat het een door het ander gestoord werd. Vrijdagavond ving feitelijk de sport al aan, toen ruim 600 duiven vanuit alle plaatsen van de Kring moesten worden ingemand en geregistreerd. De duiven- boeren waren al echt in hun sfeer. Zaterdag v/as het de grote dag der keuring en de staf van keurmeesters, bestaande uit de heren A. van Dongen, A. van Iersel, N. van Steen en G. Nou- wens uit Tilburg, hebben heus geen ge makkelijke taak gehad om de verschil lende klassen, waaronder er waren van 90 vogels, naar kwaliteit te beoordelen en te plaatsen. Doch Zaterdagavond was, mede door de goede zorgen van het comité van bijstand, samengesteld uit leden van de K.C.C. van alle plaat sen, alles oké en konden dhr. J. v. Hees wijk, als voorzitter van het Tentoon stellingscomité en de heer P. J. v. Don gen, uit Dongen, als voorzitter van de K.C.C., met woorden van grote dank aan allen, die hadden medegewerkt aan opbouw, keuring, beschikbaarstelling van prijzen, enz. enz., de show open stellen. En het was er Zaterdag tot het sluitingsuur reeds gezellig druk, zowel in de show- als de vergaderzaal en het café van de heer v. E. Zondag was het echter de topdag van de liefdadigheidstentoonstelling. Toen had feitelijk de officiële opening plaats, wederom door de beide heren v. Dongen en v. Heeswijk, waarna de heer M. van Nieuwstadt als secretaris van R.K. Gezinszorg te Kaatsheuvel, ook na mens de andere liefdadigheids-instellingen uit Dongen, Waalwijk, Waspik en L.- Best; 9 W. Sprangers D; 11 A. Pijnen burg; 12 P. Jacobs D; ZEV A. Voer mans en P. Zijlmarrs en EV M. Ververs en A. Snoeren. Klasse VIII, Jonge blauwe duiven, 56 vogels; 1 en 5 A. Trommelen D; 2 L v Geel; 3 J. v. Dongen; 4 Jac. Vloe mans; 6, 7 C. van Gompel LoZ; 8 W Aussems; 9 J. Bouwman Wp; 10 p' Grootswagers; 11 J. Koenen D; 12 W Sprangers D; 13 C. Labee; 14 en EV Fr. v. d. Linden; 15 C. de Bie; 16 v. Oss; 17 J. v. Heeswijk; ZEV J. Kip ping en W. Snaphaan; EV J. v. Don gen LoZ. Klasse IV, Bonte doffers 1952, 34 vo gels; 1 en 5 W. Aussems; 2 W. v. d. Ven; 3, 7 A. Trommelen; 4 Jac. vioe- mans; 6 Fr. Damen; 8 J. v. Riel; 9 M. Ververs; ZEV G. Remmeren en EV A. v. Schaik Ww en Gebr. Wetering LoZ. Klasse X, Bonte Jonge duiven, 42 vo gels: '1 A. Vermeulen D; 2, 9 A. Trom melen D; 3, 11 J. v. Heeswijk; 4 C. v, Dongen D; 5 Jac. Vloemans; 6 C. M. Snoeren; 7 J. Bouwman Ww; 8 J. v. Til burg Ww; 10 Fr. v. d. Linden; ZEV J. v. d. Linden en EV J. Bouwman. De hoofdprijzen werden gewonnen door: 1 W. v. d. Ven; 2 en 4 A. Trom melen D; 3 en 6 H. Pullens Ww; 5 en 8 W. Aussems; 7 A. v. Kuijk; 9 W. Sprangers D en 10 A Vermeulen D. NOG EEN DUIVENFEEST. Nog is 't winterseizoen van de dui vensport niet gesloten. Na de vier op eenvolgende tentoonstellingen in De Sportwereld georganiseerd, houdt De Getrouwe Duif, gevestigd in café de Wed. van Heeswijk a.s. Zaterdag en Zondag een onderlinge wedstrijd en ten-

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2