D DRUNEH ELSHOUT HAARSTEEG HEUSDEN WASPIK VLIJMEN GRIEP? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 JANUARI 1953 Na de pauze sprak Dr. Theunis- sen over de tijd waarin wij leven en hij kenschetste deze tijd zoals elke tijd, als een boeiend duel tus sen hemel en aarde, tussen geest en stof, ziel en lichaam. Hij kenschetste deze tijd ook als een tijd die lijdt aan intellectuele zelfoverschatting, aan een hypokri- sie in de pers over de tegenstelling Oost-West, aan een merkwaardige sexuele en erotische gulzigheid, 'n tijd waarin een immense hoeveel heid grieven leven en waarin een steeds groter aantal rechten wordt opgeëist; een tijd die zich ken merkt door een verachten van de traditionele waarden, een ziekelij ke belangstelling voor de crimina liteit, waarin de eigendom aan uit holling bloot stond en waarin de tcchnokratie de geestelijke waar den overheerst. En al deze fa cetten van een materialistische tijd wees hij ook aan in de kleine krin gen waarin iedere mens leeft; en zich rechtstreeks wendend tot de studenten, zei hij De beste houding die wij kunnen aannemen, is die, welke geboren wordt uit een zeldzaam verant woordelijkheidsgevoel, uit 'n har telijke liefde, want er is een einde loze zee van leed. We moeten veel meer naar elkaar toegroeien; in de kleine omgeving waar wij werken kunnen wij veel goed doen en hij besloot met het vers van Guido Gezelle: „Als de ziele luistert, spreekt 't al een taal dat leeft..", hiermee aantonend hoe God in alle dingen spreekt, hoe wij in alles de geestelijke waarden moeten onder kennen, want zoals hij eerder reeds Romano Guardini citeerde: Nur derj enige der Gott kennt, kennt den Menschen. Dit is in heel grote trekken iets van de boeiende lezing die Dr. Theunissen hield voor de vak schoolstudenten, een lezing die haar schoonheid en haar boeiende kracht vond in vele details, die wij natuurlijk niet weer kunnen geven een lezing die onderbroken werd om bij de vreemd-schone Russische kerkmuziek het gesprokene te over peinzen en die tenslotte de leden van Vedehova vragen deed stellen en opmerkingen deed maken, tot de Waalwijkse politieverording het niet langer toeliet, liet beste bewijs voor de belangstelling die er voor bestond. LOOP DER BEVOLKING. In 1953 vermoedelijk 6000 inwoners. De loop der bevolking in 1952 voor de gemeente Drunen was als volgt: Inwoners 1 Jan. 1952 5797; geboren 163, Vestiging 368, totaal 6328. Overleden 41, vertrokken 360; op 1 Januari 1953 5927 inwoners. R.K. WINKELIERSVERENIGING. De R.K. Winkeliersvereniging zal 27 Jan. a.s. in het kader van de gehouden winkelactie een slotvergadering houden, waarop aan de deelnemers een koffie tafel en een gezellige avond wordt aan geboden. Op deze vergadering zal te vens de uitreiking der prijzen van de etalagewedstrijd plaats hebben. Mede werking aan deze avond wordt verleend door het Brabants Cabaret Ensemble. KON. ERK. HARMONIE DE VOLHARDING. De Kon. Erk. Harmonie De Volhar ding zal op Zaterdag 7 Febr. a.s. haar tweede winteruitvoering geven. Mede werking voor deze uitvoering zal wor den verleend door de bekende toneel groep De Spieghel uit Den Bosch, die een aardig blijspel ten tonele zal bren gen. Op 31 Januari houdt de Harmonie haar jaarlijkse statiedag, waarbij tevens een muzikale wandeling zal worden ge maakt. Zondag 1 Febr. geeft de Har monie De Volharding een balavond. De Volharding heeft de eerste weken dus een druk programma. die steeds hun volle medewerking ge ven en daardoor een gezellige samen werking met het bestuur bevorderen. We kunnen al op een drietal gezel lige feestavonden terug zien en vooral het vorige jaar was iedereen meer als tevreden. Doch deze avond zal voor onze vereniging wel een mijlpaal in de geschiedenis worden, want niet alleen dat vanavond voor het eerst de dames aanwezig zijn, er zal ook nog een hul diging plaats vinden van een achttal le den die 25 jaar of langer in dienst zijn van ons brandweercorps. Wat de huldiging van die leden be treft, daarop zal ik niet vooruit lopen, dit officiële gedeelte vindt plaats direct na de koffietafel. Doch wat voor het eerst de aanwezigheid van de dames be treft het volgende: Reeds een paar jaar geleden, toen ik bij een voorbereiding van een feestavond bij brandweerman nen kwam, kreeg men van de vrouwen al te horen waarom zij ni^t naar de feestvond mochten. Ik heb toen geant woord: zo gauw als de finantiële toe stand van onze kas het toelaat, zal er wel eens werk van gemaakt worden. Het vorige jaar kwam daardoor het voorstel van het bestuur, als de con tributie gehandhaafd bleef was er kans dat in 1953 de dames mee mochten komen. Als U weet dat toen met 25 tegen 23 stemmen de con tributie hetzelfde bleef, dan vraag ik me af, waren de leden bang dat hun vrou wen of verloofden toch niet mee zou den gaan of hadden zij zelf liever dat ze thuis bleven. In beide gevallen zijn ze wel bedrogen uitgekomen. Ik moet eerlijk bekennen, ook bij 't bestuur heeft Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 47 co, AANRIJDING. Dinsdagmiddag had alhier ter hoogte van de schoenfabriek van Bloch en Stib- be een aanrijding plaats, welke wonder boven wonder goed afliep. Het kind van v. d. Linden stak pardoes de weg over en liep tegen de B.B.A.-bus komende uit de richting Waalwijk. De chauffeur remde zeer krachtig en wonder boven wonder liep het kind geen letsel op. KINDERFEEST. In het kader van de onlangs gehouden Winkelactie houdt de Winkeliersvereni ging Woensdag 28 Jan. een feestmiddag voor de kinderen. Dit kinderfeest wordt gehouden in het parochiehuis te Els- hout en het zal bestaan in uitreiking der prijzen, film en tractatie; van 1 tot 3 u. voor de kinderen uit Drunen en van 3- 5 uur voor de kinderen uit Elshout. FEESTAVOND BRANDWEERVERENIGING. De brandweervereniging alhier hield dezer dagen een feestavond, waarop een 8-tal jubilarissen, die 25 jaar en langer bij de brandweer zijn, werden gehuldigd en onderscheiden met de medaille voor goede diensten van de Vereniging van Ned. Brandweercommandanten. Op deze avond waren aanwezig de leden van de brandweer met hunne dames, Burgemees ter en Mevrouw Snels, de beide Wet houders en hunne dames, Secretaris P. Elshout en Mevrouw Elshout, de hoofd bestuursleden van de vereniging van Ned. Brandweercommandanten de heren Donders en Harmsen en vele anderen uit brandweerkringen. De voorzitter der vereniging de heer A. Brok opende deze avond met een hartelijk welkomstwoord. Hij zeide o.m.: Het is voor mij een grote eer en een genoegen dat ik deze feestavond van onze brandweervereniging mag openen, en dat doe ik dan door U allen een har telijk welkom toe te roepen in deze feestzaal, maar daarbij wel een bijzonder woc-d van welkom tot onze ere-voor- zitter de Edelachtb. heer Burgemeester, de heren Donders en Harmsen, die hier de Ned. Ver. van Brandweercomman danten vertegenwoordigen en verder de genodigden, zoals de Wethouders en de Secretaris. Ik zei dat het voor mij een eer was om deze avond te openen en wel om die reden dat ik er trots op ga voorzit ter te zijn van een vereniging van brand weermannen, die in zo'n korte tijd zo veel vooruitgang maakten, dat zij tot een van de beste corpsen behoren in de verre omgeving en daardoor ook bij het bondsbestuur hoog staan aangeschreven. Dank zij natuurlijk de volle mede werking van Burgemeester en gemeente bestuur, maar ook dank zij de leden zelf het de stoutste verwachtingen overtrof fen, want toen vorige week de leden konden opgeven of zij alleen of met tweeën kwamen, hebben we zelfs de be groting nog even moeten herzien. Dat neemt niet weg dat het ons een groot genoegen is dat U in zo grote getale bent opgekomen. Immers U hebt daar recht op, want als een man lid van de brandweer wordt, dan brengt dat auto matisch plichten mee, die ze te allen tijde behoren te volbrengen, d.w.z. dat ze steeds klaar moeten staan en bij het eerste alarm op moeten komen, of het dag of nacht is, weer of geen weer. En dat is voor een vrouw, die met kleine kinderen alleen thuis blijft, wel eens minder prettig. Doch er is nog meer waarom wij uwe aanwezigheid zeer op prijs stellen, n.l. zo dadelijk zullen er nog enkele sprekers meer het woord voeren en die zullen U er nog duide lijker van overtuigen dan dat ik het kan, wat het wil zeggen lid van de brandweer te zijn. Zodat U in de toe komst uw mannen of verloofden niet al leen zult aansporen om trouw en op tijd de oefeningen bij te wonen, maar dat U in de toekomst er ook trots op zult gaan een man of verloofde te bezitten die lid van de brandweer is. Ik wil deze woorden besluiten met U allen een prettige, gezellige en onverge telijke avond toe te wensen, ook en vooral voor de heren commandanten van het hoofdbestuur, zodat zij daar niet al leen weten wat het wil zeggen in Dru nen een actieve en soliede brandweer te bezitten, maar ook wat het bij de Drunense brandweer wil zeggen een ge zellig en degelijk feest mee te maken. Hierna sprak de E.A. heer Burge meester Snels, -die zeide zeer blij te zijn om namens het gemeentebestuur op deze gedenkwaardige avond, _waarop een 8- tal jubilarissen zouden worden gehul- digt, te mogen spreken. Na eerst de be tekenis van een goede brandweer te heb ben belicht, wees spreker op de bijzon dere taak van de brandweermannen, die geheel vrijwillig, daar waar nodig is, in georganiseerd verband gaan helpen. Spr. had groot respect voor de brandweer man die in de ure des gevaars klaar staat en niet altijd zonder gevaar zijn werk en taak verricht. Het was voor spreker deze avond niet alleen een ge noegdoening om hier namens het ge meentebestuur te mogen spreken, maar het was hem ook een persoonlijk ge noegen. Spreker huldigde dan de jubi larissen bij dit mooie jubilé, maar ver gat daarbij de vrouwen niet. Ook zij, al dus Burgemeester Snels, hebben hun steentje bijgedragen, toen zij in die ern stige uren, toen de brandklok ging, hun mannen lieten gaan en alleen bleven. Ook hen huldigde spr. bij dit jubilé. Hoezeer het werk van de brandweer man gewaardeerd wordt, aldus spreker, blijkt wel uit het feit dat de vereniging van Ned. Brandweercommandanten voor deze jubilarissen een herinneringsmedail le heeft beschikbaar gesteld, die door U, aldus spreker, met rechtmatige trots in ontvangst mag worden genomen. Onder applaus werden hierna de vol gende brandweermannen onderscheiden, de heren M. van Drunen, G. v. Huiten, Th. Jehoel, H. van Huiten, Ant. Brok, L. van Halder, A. Klerkx en L. Klijn. Na de jubilarissen met deze onder scheiding geluk te hebben gewenst, wees spr. de jongeren op de oude garde, die hij als voorbeeld stelde voor moed, hulp betoon en offervaardigheid. In dit verband wees spreker nog eens op de taak van de Brandweer in het kader van de Bescherming Burgerbevol king en vroeg de jongeren, om als er op hun een beroep zou worden gedaan, zich ook spontaan beschikbaar te stel len. Door de gemeente, aldus spreker, wordt alles gedaan wat mogelijk is om de brandweer ter wille te zijn. Het woord werd vervolgens gevoerd door de heer Harmsen, die sprak na mens de Ned. Ver. van Brandweer commandanten. Ook deze spreker wees op het nut van een goede brandweer, maar ook op de brandweervereniging die de teamgeest kan en moet versterken. De spreker wenste de jubilarissen van harte geluk en deed zijn woorden ver gezeld gaan van een oorkonde behoren de bij de uitgereikte medaille. Hierna sprak de heer A. Brok, voor zitter van de brandweervereniging. De ze zeide o.m.: De feestavond die we nu mogen vie ren is wel een heel bijzondere. Zou ik anders meer kunnen spreken over een onderlinge teeravond, vandaag is het woord „Feest", en nog wel Feest met een hoofdletter, alleen in staat de bij zondere sfeer van deze avond aan te geven. Het cachet van deze avond wordt wel heel bijzonder gemarkeerd niet al leen door de aanwezigheid van het ge meentebestuur, maar wellicht nog meer door de aanwezigheid der Ned. Ver. van Brandweercommandanten in de per sonen van de heer Donders, comman dant der Bossche brandweer en de heer Harmsen, commandant der brandweer te Baarle Nassau. We zijn zelfs al zo ver gekomen dus, dat zelfs voor een buitenstaander het feest is gaan stralen in een bijzondere heerlijkheid. Zie slechts naar onze vrienden, die nu het eremetaal op hun borst dragen en een oorkonde ontvangen hebben voor 25 ja rige of langere trouwe dienst in ons vrijwilligerscorps. Edelachtbare heer Burgemeester, wij danken U, tegelijk met de vertegenwoor digers van het Hoofdbestuur, dat Gij ons de eer hebt willen aandoen om hier te komen om aan onze jubilerende ver- enigingsleden de onderscheidingen uit te reiken en door uw aanwezigheid en door uw woorden de betekenis van deze hul diging nog meer hebt willen benadruk ken. Gedecoreerde vrienden, als voorzitter van onze vereniging is het mij een vreugde U namens alle leden te mogen gelukwensen met de verdiende eretekens en meer nog U te danken voor het voor beeld aan de jongere leden gegeven Zo'n dag als vandaag doet ons on willekeurig nog eens denken aan de tijd, dat wij nog jongens waren en gij reeds brandweermannen. Wij kwamen dan vol nieuwsgierigheid kijken, hoe gij met gebrekkige middelen, met handpompen en wateremmers, onvoldoende geüni formeerd en geoefend, de strijd moest aanbinden met vuur en wind. Toen heb ben we misschien staan lachen en grap pen gemaakt, nu beseffen wij pas met welk een verbetenheid gij gezwoegd hebt om voor uw getroffen medeburgers nog te redden wat er gered kon worden. Nu voelen wij beter aan met welk een moeite gij toen gevochten hebt, nu wij zelf lid van de brandweer zijn, maar dan van een brandweer uitgerust met moderner materiaal, beter gekleed in de strijd met vuur en het water en zo no dig door de moderne communicatiemid delen in de kortste tijd geassisteerd door zustercorpsen uit de omgeving. Wanneer voor ons het brandweerman zijn een moeizame burgerplicht is, dan stijgt bij ons de achting voor U, die on der zoveel moeilijker omstandigheden uw plicht steeds zo trouw hebt vervuld. Dan is uw werk voor ons een steun en prikkel, waar wij U oprecht dank voor zeggen. Wij zouden in onze taak tekort schieten, wanneer we naast de felicita tie aan U, niet een hartelijk woord van geliukwens en dankt richten tot uw vrouwen. Wanneer gij tijdens de brand alles om U heen vergat en geheel in uw taak opgingt, dan bleven zij alleen ach ter in zorgen voor U, als gij straks weer nat en vermoeid thuis zoudt ko men; in angst voor U, want de strijd met het vuur was niet altijd zonder ge varen. Maar met U deden zij hun plicht, hun burgerplicht, ik mag gerust nog meer zeggen: hun christenplicht. Vrienden, de taak van eeri brandweer man kan zwaar zijn, want men moet klaar staan, bij dag en nacht, bij tij en ontij. Maar de taak van brandweerman is altijd een mooie en verheven taak. Wanneer onze plicht ons roept, dan is het altijd een hulp bieden aan mede mensen in nood. Dan is het altijd een liefdedienst. Daarom is de plicht van de brandweerman een uiting van ware ge meenschapszin, van burgerplicht, een uiting van liefde tot de evenmens die in nood verkeerd. Moge deze gedachte ons helpen steeds klaar te staan om onze plicht als brand weerman te vervullen. Moge God ons helpen en ons steeds de kracht geven voor de gevraagde offers. Gedecoreerde vrienden, gij gaaft het voorbeeld, wij willen volgen. 1 - Deze huldiging zou nog niet volmaakt zijn als ik het bij deze woorden zou la ten; wij hebben dan ook gemeend U allen afzonderlijk een klein cadeautje te geven, namens de vereniging, bestaande uit een mooie asbak en tevens voor uw dames een kleine bloemenruiker als at tentie, welke ik II dan hier namens de vereniging aan U allen aanbied. Verder werd nog het woord gevoerd door Weth. v. Sprang, de heer Donders en de commandanten de heren Fr. Els hout en H. Portier. Door de heer Donders werd nog eens speciaal het sociaal fonds voor brand weermannen gepropageerd en een col lecte voor dit fonds bracht 45.op. Namens de gedecoreerden dankte het lid de heer Klijn. Spr. zei dat allen verrast waren door deze onderscheiding die men toch eigenlijk niet verdiend had. Wij, aldus spr., deden onze plicht daar waar het nodig was. Spr. hoopte tenslot te dat de jongeren zouden volgen in de voetsporen der ouderen, dan aldus spr. hebben wij genoeg verdiend. De verdere avond werd in gezellig samenzijn doorgebracht. GYMNASTIEKCLUB. Zondag a.s. zal met de nieuwe gym nastiekclub begonnen worden. Om kwart voor twee worden de meisjes verwacht aan het parochiehuis en om 3 uur de jongens die zich opgegeven hebben. Van zelfsprekend gymschoenen meebrengen en de eerste contributie. PATRONAAT. Voortaan zal het patronaat voor de jongeren gehouden worden van vijf tot zeven uur. Voor de ouderen van na het lof tot half tien. In verband daarmee zal 's Zondags het lof zijn om 7 uur en niet meer om 6 uur. S.D.O. De Volleybalclub S.D.O. speelde in de zaal van het parochiehuis een wed strijd tegen twee teams van de R. K. H.B.S. uit Waalwijk. Het eerste team van S.D.O. verloor met 41, het twee de team won met 32. Er was veel be langstelling. VERGADERING FANFARE. De kerkelijke fanfare „Eendracht maakt Macht", hield een vergadering, die wegens ziekte van de voorzitter ge leid werd door de secretaris. Over de jaarlijkse bijdrage van de parochianen was men weer uiterst tevreden; nage noeg nergens werden de collectanten met lege handen weggestuurd. De jaar vergadering werd bepaald op Maandag 26 Jan. a.s. Van gedachten werd ge wisseld over de wenselijkheid om enkele oud-leden van de fanfare weer terug te krijgen. Wegens financiële zorgen zal de gebruikelijke teerdag met muzikale wandeling vervangen worden door een eenvoudige teeravond op Maandag 9 Febr. Op deze avond zal afscheid wor den genomen van de oud-directeur de heer H. Brok. CULTURELE ONTWIKKELINGSAVOND. In de zaal van het parochiehuis had de tweede parochiële culturele ontwik kelingsavond plaats, waarvoor veel be langstelling bestond. Ruim 150 dames en heren waren aanwezig. In afwijking van het oorspronkelijk program hield na 't openingswoord van de Z.E. heer Pastoor de heer van Adelberg uit Waalwijk een korte spreekbeurt onder de titel: Het teken aan de wand. Op duidelijke wijze werd uiteengezet, waarom de katholieke eenheid bewaard moest blijven, om de vele programmapunten, zoals gezinspo litiek, progressieve kinderbijslag, bezits vorming, enz. in katholieke geest ver wezenlijkt te krijgen. Spr. spoorde voor al de jongeren aan om te komen tot op richting van een Jongeren-groep, om zo doende de vele problemen te kunnen be studeren. Na deze goed gefundeerde spreek beurt kreeg de Z.E. heer Pastoor Drie ven uit Eindhoven het woord. Hij gaf een causerie onder de titel: Ernst en luim. Omdat men al een half uur ern stige taal had gehoord van dhr. Van Adelberg, was pastoor Drieven minder ernstig, maar helde sterk over naar de luim. Hartelijk werd gelachen met de manier waarop en met hetgeen werd voorgedragen. Het dankwoord van de Z.E. heer Pastoor voor de beide spre kers was verdiend en 't „tot weerziens" echt gemeend. De gratis koffie tijdens de pauze werd natuurlijk erg gewaar deerd. VOLLEYBALCLUB. A.s. Maandag 26 Jan. zal door de Volleybalclub de jaarvergadering wor den gehouden die een feestelijk karakter zal dragen, in café Doomerink. Aanvang half 8. MUZIEKAVOND. Door de harmonie St. Caecilia zal op Zaterdag 24 en Zondag 25 Januari a.s. in café J. van Oijen, voor donateurs, ho noraire leden en verdere belangstellen den een muziekavond worden gegeven. De belangstelling voor de verrichtingen van het corps is in het algemeen groot en de muziekavonden die er in de afge lopen jaren reeds hebben plaats gehad werden steeds flink bezocht. Als hoofdnummers staan op het pro gramma de ouvertures waarmede in het afgelopen jaar in de Ere-afdeling een le prijs werd behaald. Verder zullen nog worden uitgevoerd de mars Over de Top en Jubelklange, en de ouverture Le Barbier de Seville, Csardas de Opera, Danses Hongroises en de Valse Inter- rompue. Medewerking zal verder nog worden verleend door de Carnavalsver eniging De Vrolijke Hutters en de boe- renkapel De Poffers, die aan het geheel een vrolijke noot zullen geven. Dezer dagen is er door de harmonie St. Caecilia huis aan huis een circulaire verspreid om te komen tot verjonging van het corps. Daarin wordt gezegd dat het bestaan van de harmonie in gevaar komt. Als reden hiervoor wordt opge geven dat vele leden al ver in jaren zijn gevorderd en dat het noodzakelijk is dat Zich een aantal jongelui, die liefde ge voelen voor de muziek, zich als lid aan melden, om de opengevallen plaatsen te kunnen aanvullen. Tevens wordt er in de circulaire aan de ouders op gewezen, dat de jongens in de vereniging, naast de muziek, onder goede leiding ook dis cipline, harmonische saamhorigheid en verdraagzaamheid leren. Wij van onze kant, zouden vanaf deze plaats de jon gens willen aansporen: geeft u op als lid, het voortbestaan van de harmonie hangt er vanaf. 110-jarig bestaan. In April 1953 zal het 110 jaar geleden zijn, dat onze harmonie St. Caecilia werd opgericht. Dit feit mag niet onop gemerkt voorbij gaan. Er bestaan dan ook nu reeds plannen om dit zeldzaam feit op grootse wijze te vieren, door het geven van een festival. Reeds meer dan een eeuw heeft de harmonie zich een onmisbare schakel getoond in de dorps gemeenschap. Zij stond in het verleden en heden ten dage nog steeds klaar om alle plechtigheden, zowel op kerkelijk als burgerlijk gebied met haar vrolijke klanken op te luisteren. In die 110 jaar heeft de harmonie getoond haar plaats waardig te zijn en daarom draagt zij de volle sympathie weg van alle inwoners. Grote en vele successen heeft ze in het verleden weten te behalen en door de wilskracht der leden en onder geniale leiding is het 't kranige korps gelukt om tot in de ereafdeling door te dringen, een gebeurtenis waarop een gemeen schap met recht trots mag zijn. Gezien deze staat van dienst kan het niet an ders of het festival dat in April zal wor den gehouden zal zeker slagen. VECHTPARTIJEN. Na afloop van een biljartwedstrijd is het dezer dagen in het late avonduur tot een vechtpartij gekomen tussen onze dorpsgenoten de G. en v. B. Na een woordenwisseling die er was ontstaan over een oude schuld die nog niet was voldaan, raakten zij slaags. Laatstge noemde kreeg daarbij met een hard voorwerp enkele slagen op zijn hoofd, met het gevolg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zondagavond is het tijdens een dans avond die hier ter plaatse werd gehou den eveneens tot onenigheid gekomen. De Gebr. B. uit Vlijmen waren er klaar blijkelijk eens op uit getrokken om hun vechtlust eens te kunnen botvie ren. Toen het hun niet lukte om onenig heid te veroorzaken onder de aanwe zigen, gingen zij er toe over om de eigendommen van een ander moedwillig te vernielen. Het spreekt vanzelf dat zulks niet toelaatbaar werd geacht en hun werd verzocht de zaal te verlaten; dit veroorzaakte echter een groot tumult en ook hier raakte men slaags. De rust kon pas worden hersteld toen de ge alarmeerde politie ingreep en de zaal deed ontruimen. VOETBAL. Na een lange rustperiode zal a.s. Zon dag naar alle waarschijnlijkheid de voet bal weer gaan rollen. Het voetbalmin- nend publiek zal dan weer naar de vel den trekken om hun favorieten aan te moedigen. Voor Haarsteeg is echter een karig programma vastgesteld. Het le en 4e elftal hebben vrijaf. Het 2e en het 3e elftal spelen een thuiswedstrijd en wel tegen de Vlijmense Boys. Met belang stelling zien wij deze beide wedstrijden tegen de Boys tegemoet en een verde ling der punten ligt hier, gezien de ge ringe krachtsverhouding, in het ver schiet. N.V. de Haan en Oerlemans. Opgericht is de N.V. de Haan en Oerlemans, scheepswerf te Heus- den. Het doel is het bouwen en re pareren van schepen enz. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt ƒ500.000.verdeeld in 500 aande len van 1000.Geplaatst zijn 300 aandelen, die worden volgestort door inbreng van ƒ2000.in con tanten en van de vroegere gelijk namige firma. Directeur is de heer A. de Haan; commissaris Mej. A. de Haan. HollandZwitserland. Leden van de v.v. „Heusden" die in aanmerking willen komen voor een plaatsbewijs voor de internatio nale voetbalwedstrijd Holland Zwitserland, welke op 22 Maart a.s. te Amsterdam zal worden gespeeld, gelieven zich vóór Zondag 25 Jan. op te geven bij de secretaris. Uitslag aanbesteding. Vrijdag j.l. had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een boerderij voor de heer Ant. Buys te Herpt, onder leiding van de heer A. J. v. Gerven, architect alhier. Ingeschreven werd als volgt: A. Smits, Heusden 42.760 J. v. Oosterhout, Haarsteeg ƒ42.611 G. v. d. Eijnde, Herpt 39.999 Fa. G. Nieuwkoop en Zn., Heesbeen 39.827 A. A. v. Bergeijk, Aalburg 39.225 Th. v. Horen, Herpt ƒ39.063 Fa. A. Hendriks en Zn., Rosmalen 38.144 Jaarvergadering Heusdense Brandweer. Onder voorzitterschap van haar commandant, de heer Lutgert, hield de Heusdense Vrijwillige Brand weer haar jaarvergadering in hotel „Concordia" alhier. Burgemeester A. v. Delft was hierbij tegenwoor dig. Na het openingswoord van de commandant sprak de burgemees ter de aanwezigen toe. Namens het gemeentebestuur dankte hij hun voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor het algemeen belang had den gedaan. Hij roemde de paraat heid van het corps en hoopte dat dit i" de toekomst ook zo zal mogen blijven. Door de onder-commandant, de heer v. Bergen-Henegouwen, werd vervolgens het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dat de brand weer in 1952 slechts 3 maal werd gealarmeerd. Enkele verlangens en wensen werden onder de aandacht van de burgemeester gebracht, die beloofde zijn volle aandacht hier aan te zullen schenken. Vervolgens schonk de heer v. Bergen de burgemeester de fraaie legpenning in de vorm van een pressepapier, die het corps vorig jaar in de brandweerwedstrijd te Breda had verworven. Voor dit mooie geschenk bracht de burgemeester dank, en sprak de hoop uit dat het corps de verdere avond prettig en gezellig door zou brengen en dat brandalarm deze avond niet zou verstoren. Deze wens is gelukkig bewaarheid geworden en men heeft een gezellige avond gehad, welke met een koffiemaal tijd werd besloten. Jaarvergadering Oranje-vereniging. Het bestuur van de Oranje-ver eniging „Heusden" heeft besloten de jaarvergadering te houden op Donderdag 5 Februari a.s. in hotel „Concordia". De agenda vermeldt o.m. bespreking feestelijkheden op Koninginnedag. Actie ten bate van de Harmonie. In verband met het feit dat on langs aan de Harmonie het praedi- caat „Koninklijke" is verleend, is thans een comité gevormd dat een grote actie zal organiseren om na mens de Waspikse bevolking aan de Koninklijke Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" een geschenk aan te bieden. Zondag 25 Januari a.s. zal in de zaal van hotel v. Iersel een groot bal worden gegeven. De entrée- prijs bedraagt slechts 1.25, terwijl de opbrengst ten goede komt aan de harmonie. De White-Black-band garandeert prima dansmuziek. Hoge onderscheiding voor een gouden jubilaris. Maandag 19 Jan. j.l. werd in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk alhier onder zeer grote be langstelling gerecipiëerd in verband met het gouden jubileum van de koster, de heer Lankhaar, die te vens zijn gouden huwelijksfeest vierde. Bij deze gelegenheid werd door de Edelachtb. Heer J. C. M. Couwenberg, in opdracht van de Minister van Justitie en op verzoek van Hare Majesteit de Koningin, de ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aangebo den. Van de kerkelijke instellingen ontving de jubilaris onder couvert een bedrag aan geld. De buurt over handigde hem een prachtig schil derstuk. LOOP DER BEVOLKING 1952. Aantal inwoners op 31 Dec. 1-951 4267 m. en 3987 vr., totaal 8254. Vermeerderd door geboorten 109 m. en 99 vr., totaal 208; door vestiging 84 m. en 114 vr., totaal 198, totaal 4460 m. en 4200 vr., totaal 8660. Verminderd door overlijden 37 m. en 36 vr., totaal 73 en door vertrek 119 m. en 123 vr., totaal 242. Aantal inwo ners op 31 Dec. 1952 4304 m. en 4041 vr„ totaal 8345. Vermeerdering in 1952: 37 m. en 54 vr„ totaal 91. In 1952 zijn 4 kinderen levenloos aan gegeven en werden 55 huwelijken vol trokken. BEVOLKINGSONDERZOEK. In de parochie Vlijmen zal van 10 tot en met 17 Febr. een bevolkingsonderzoek op T.B.C. worden uitgevoerd. Haarsteeg van 5 tot en met 9 Febr. en Nieuwkuijk van 2 tot en met 4 Febr. K.A.B. AFD. VLIJMEN. Het bestuur van de K.A.B. afd. Vlij men heeft plannen om te komen tot op richting van een plaatselijke afdeling van de K.A.B.O., R.K. Bond van Overheids personeel. V. G. T. - rr-VT.T"* Vlijmens Gemengd Toneel heeft een uitnodiging ontvangen een uitvoering te geven in Oirschot. Opgevoerd zal wor den: Nacht en Morgen, dat Zondag al hier met groot succes werd opgevoerd. HARMONIE CONCORDIA. De harmonie Concordia hield in café van den Hout haar jaarvergadering. We gens ziekte van de voorzitter, burge meester van Hout, werd de vergadering geleid door de heer Broeren. Na de ope ning gaf de penningmeester een kas overzicht dat met een batig saldo sloot ondanks dat er veel is gedaan aan 't in strumentenpark door aanschaffing en re paratie. Dan volgde verkiezing van 4 bestuursleden; in verband met de stij ging van het ledental werd het bestuur tot 7 leden uitgebreid en werden geko zen J. v. d. Hagen, J. v. Heivoort, Jos v. d. Wiel en J. Oremans. Allen dank ten voor het vertrouwen in hun gesteld en zullen trachten de vereniging nog ho ger op te voeren. Hierna sprak het hoofdbestuurslid de heer P. Achten een woord van dank en hulde tot het be stuur en in het bijzonder tot de voorzit ter de heer Broeren, die voor deze waar derende woorden dank bracht, waarna deze druk bezochte en gezellige verga dering werd gesloten. GROOT BAL. Zondag wordt door de Harmonie Con cordia een dansavond gehouden. Dans liefhebbers treedt aan en steunt de har monie Concordia. VOGELLUST. De dag voor de grote vogeltentoon stelling van de Kanarievereniging Vo- gellust op Zaterdag 31 Jan. en 1 Febr. breekt aan. Een groot aantal ereprijzen komen binnenstromen. Behalve kanaries in alle kleuren zullen er nog vele soor ten vogels tentoongesteld worden. Allen op naar Café P. v. Eggelen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6