USUÜWÏR Waalwijkse en Langsiraaise Courani Gemeenteraad Waalwijk ZWITSAL JAARMARKT le Waalwijk op Don derdag 29 Jan. a.s. MAANDAG 26 JANUARI 1953. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 8 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal /2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 29 Januari 1953 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 30 December 1952. 2. Ingekomen stukken: Goedgekeurde raadsbesluiten enz. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet ten be hoeve van de aanleg van een stamriool. 1 s tii» I -vil fifcAiLL-JESsi i:. - V» 1 Sft Prae-advies: Het vraagstuk van de riolering der gemeente vormt reeds sinds '41 een onderwerp van aanhouden de studie van B. en W. Hoewel de verbetering van de riolering in de bewoonde delen van de gemeente in de achter ons liggende jaren na genoeg geheel tot stand is gekomen, dient de afvoer van de in de riolen verzamelde rioolstoffen nog geheel te worden herzien. Dit is op de eerste plaats nood zakelijk ter opheffing van de ver vuiling van de sloten van de bui tenpolders en verder ter verbete ring van de afvoer van het polder water van de binnenpolders naai de buitenpolders. Ten aanzien van de eerste be weegreden voor de verbetering van het rioolstelsel in de gemeente, me nen B. en W. te mogen volstaan met een verwijzing naar de enige jaren terug in deze omgeving geheerst hebbende epidemische para-typhus, welke veel leed heeft veroorzaakt. Een goede verzorging van de volks gezondheid eist, dat de afvoer van de rioolstoffen op hygiënisch ver antwoorde wijze plaats vindt. Verder is het een bekend feit dat de binnenpolders, welke in de ge meente liggen, bij hoge waterstand geen voldoende gelegenheid tot lo zing van het polderwater op de bui tenpolders hebben. Ten aanzien van dit vraagstuk hebben B. en W. zich uitvoerig la ten voorlichten door het Technisc' Adviesbureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten te Amers foort en het Rijksinstituut voor Zui vering van Afvalwater te 's-Gra- venhage. Bij het opstellen van het riole ringsplan der gemeente is men er na een ingesteld onderzoek van uitgegaan dat aanvankelijk bij droog weer aan industriëel en huis houdelijk afvalwater uit Waalwijk zal moeten worden afgevoerd 6000 a 7000 m3 per etmaal met een hoe veelheid verontreinigende organi sche stoffen, overeenkomende met ca. 60.000 inwoner-aequivalenten. Voor de toekomst wordt voorlopig gerekend met een toeneming der industrie met 50%, waardoor de droog weeraf voer zou stijgen tot 9000 a 10.000 m3 per etmaal en de organische stoffen tot 80.000 a 90.000 inwoner-aequivalenten. Het door de adviseurs met de Rijkswaterstaat gevoerde overleg heeft tot de conclusie gevoerd, dat het rioolwater van Waalwijk moet worden afgevoerd naar de Bergse Maas en dat hierbij voorshands kan worden volstaan met het tevoren op nader aan te duiden wijze te on derwerpen aan bezinking. Voorts is bij het overleg tussen de beide adviseurs gebleken, dat, ten einde het overstorten van verdund rioolwater op de Haven en op de Waalwijkse Buitenpolders te be perken tot enkele malen per jaar, in geval van regen 1800 a 1900 m3 per uur naar de Bergse Maas moet worden gepompt. Nader is nog be- SDroken dat het overstorten op de Haven en op de Waalwijkse buiten- nolders minder gewenst is en dat het graven van een afzonderlijke afvoersloot parallel aan de haven ten behoeve van de overstorting bij regenval de voorkeur verdient. De voorzieningen, welke aan de hand van de bovengeschetste ver beteringen, ten behoeve van de af voer van de rioolstoffen moeten v/orden getroffen, zullen bestaan uit: 1. de aanleg van een stamriool (met pomngemaal) evenwijdig aan de Winterdijk; 2. de aanleg van een persleiding naar de Bergse Maas; 3. de aanleg van een zuiverings installatie. Hoewel de sub 1 t/m 3 genoemde werken ten nauwste met elkaar in verband staan en ook op betrekke lijk korte termijn na elkaar dienen te worden verwezenlijkt, is de uit voering van de sub 1 genoemde werkzaamheden als gevolg van de nog dit jaar te verwachten aanleg van de provinciale weg dermate ur gent geworden, dat uitstel daarvan niet langer kan worden gedoogd. Evenwijdig aan de provinciale weg wordt n 1. ter afsluiting van de bebouwing aan de Noordzijde van de gemeente met medewerking van de Provinciale Waterstaat een pa rallelweg aangelegd, waarin tevens het stamriool moet worden gelegd. Indien dit achterwege blijft zouden de kosten van aanleg op een later tiidsthj een belangrijke kostenver hoging met zich mede brengen, zulks, omdat alsdan weer over een grote lengte sleuven moeten wor den gegraven, enz. Ten aanzien van de dekking van de jaarlijkse kosten van 't nieuwe rioleringsplan (afschrijving, rente en onderhoud) merken B. en W. op, dat de bepalingen van de Gemeen tewet verschilende mogelijkheden bieden tot geheel of gedeeltelijk verhaal van die kosten op belang hebbenden, waaromtrent B. en W. zich nog nader beraden en waar over t.z.t. bij 't prae-advies inzake uitvoering van het gehele plan de finitieve voorstellen de raad zullen bereiken. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor de nodige cre- dieten beschikbaar te stellen voor de aanleg van een stamriool langs de Winterdijk. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet ten be hoeve van de aanleg van een weg naar het Hoefsven. Prae-advies: Mede als gevolg van de aanleg van het nieuwe zwembad is onder ogen gezien, of de huidige weg, welke naar het zwembad en naar het voor eenieder toegankelijk na- tuurschoongebied der gemeente leidt, nog wel aan redelijk te stel len eisen voldoet. Daarbij is geble ken dat deze weg in een dermate slechte toestand verkeert, dat alge hele vernieuwing gebiedende eis is. De gemeente is toch met het oog op een behoorlijke ontsluiting van het daar gelegen gebied en in ver band met de normale uitleg der ge meente in die richting, gehouden voor een redelijke toegangsweg zorg te dragen. Het ligt in de bedoeling aldaar een weg aan te leggen ter breedte van 5 meter, met een constructie van zgn. koud-asphalt-beton. Daar over de weg geen al te zwaar ver keer zal plaats vinden, zullen de kosten van onderhoud van een zo danige weg practisch nihil bedra gen. B. en W. verzoeken het voor de aanleg van de weg benodigde cre diet beschikbaar te stellen. g e nee st VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT V DE HUID 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet ten be hoeve van de aanleg van een hoogspanningskabel naar het Hoefsven. Prae-advies: In de raadsvergadering van 30 December j.l. is ten behoeve van de eiectriciteitsvoorziening van de om geving van het Hoefsven een cre diet beschikbaar gesteld van 19.800,voor de aanleg van een laagspanningskabel. Zoals daarbij is medegedeeld, zou met deze voor ziening een beperkte mogelijkheid (n.l. tot een aansluitwaarde van ca. 20 kW) voor de levering van elec- triciteit worden geschapen. Bij nader inzien is deze voorzie ning evenwel van te beperkte be tekenis. Gevreesd moet n.l. worden dat alsdan een normale ontwikke ling en groei van deze omgeving' wordt belemmerd, temeer, daar de thans in dat gebied aanwezige wer ken reeds een zodanige aansluit waarde vragen, dat van enige re serve nauwelijks kan worden ge sproken. On grond hiervan is het noodza kelijk de voorziening aldaar met electriciteit te doen plaats vinden door aansluiting on 't lichtnet door middel van een hoogspanningska bel (grondkabel) vanaf de Baard - wiiksestraat, waarvoor eveneens de bouw van een klein onderstation nodig is Deze oplossing biedt te vens het voordeel, dat bij een te verwachten uitbreiding van de eiec triciteitsvoorziening in de buurt van de Baardwijksestraat 'n nieuw onderstation door dezelfde kabel zal kunnen worden gevoed. De kosten van de houw en de in richting van een onderstation wor den geraamd on 8000.en die van de aanleg en de montage van 2500 meter grondkabel op 26 400.in totaal derhalve op 34.400. B. en W. stellen voor. voor het bovengenoemde doei een crediet van 34.400.beschikbaar te stel len. 1 'TD 6. Voorstel tot het deponeren van gelden bij de gemeente Tilburg, ter financiering van door de Volksererh'otbank van de ge meente Tilburg aan ingezetenen van de gemeente Waalwijk te verstrekken volkscredieten. Prae-advies: Tot vóór het jaar 1952 was het voor ingezetenen van Waalwijk, die voor de aanschaffing van duurzame verbruiksgoederen, over z.g. con sumptief crediet wensten te be schikken mogelijk zich ter beko ming daarvan te wenden tot de ge meentelijke volkscredietbank te Tilburg. Na ingewonnen advies ver strekte bedoelde bank alsdan ge heel of gedeeltelijk het gevraagde crediet en droeg zij daarover het nu eenmaal onvermijdelijke risico. In verband met de in de voor gaande jaren plaats gehad hebben de financieringsmoeilijkheden, zag de gemeente Tilburg zich genood zaakt de bovengeschetste crediet- verlening aan inwoners van buiten gemeenten te beëindigen, tenzij de buitengemeenten voor de financie ring aan de gemeente Tilburg de nodige gelden beschikbaar stelden en zij bereid waren het risico over de verstrekte credieten te dragen. Deze vorm van samenwerking, waartoe meerdere gemeenten zich verbonden, bleek zo vruchtdragend te zijn, dat de gemeente Tilburg zich ook thans nog, nu de financie ringsmoeilijkheden zij het wel licht tijdelijk zijn opgeheven, op dit standpunt stelt. Daar de gemeente Waalwijk zich tot heden buiten deze vorm van sa menwerking heeft gehouden, kun nen onze ingezetenen hun consump tieve credietbehoeften niet anders bevredigen dan door middel van particuliere geldschietbanken, af- betalingsbedrijven e.d., waaraan zoals genoegzaam bekend is gro te bezwaren zijn verbonden. Een gemeentelijke volkscrediet bank is,*zulks in tegenstelling met de particuliere commerciëel gerich te geldschietbanken, uitsluitend so ciaal georiënteerd. Zij stelt zich n.l. ten doel het op zo goedkoop en maatschappelijk zo goed mogelijke wijze voorzien in de credietbehoef ten. De sociale doelstellingen vin den haar uitdrukking in de tarie ven van de volkscredietbank, in de omstandigheid, dat de bank geen of nagenoeg geen winst nastreeft en wel zeer in het bijzonder in de wij ze, waarop de ingekomen aanvra gen worden behandeld. De volks credietbank let op de eerste plaats op_ de persoonlijke credietwaardig- heid van de aanvragers, d.w.z. dat van hen verwacht wordt dat zij hun verplichtingen naar vermogen zul len nakomen. Voorts wordt na gegaan of de aanvragers credietbe- voegd zijn, waaronder wordt ver staan dat zij over genoeg en vol doend vaste inkomens beschikken om daaruit regelmatig de nodige af lossingen te doen zonder dat het evenwicht van hun budget daardoor in gevaar wordt gebracht. Dit laat ste leidt tot vermindering, in over leg met de aanvrager van de voor schotten, indien zonder die vermin dering de aflossingen te zwaar zou den drukken of ten koste van de bevrediging van dringender behoef ten zouden gaan. Gezien de onmiskenbare behoefte aan consumptief crediet, achten B. en W. het niet juist en verantwoord dat de ingezetenen van de gemeen te Waalwijk ter verkrijging daar van uitsluitend of in hoofdzaak op de particuliere geldschietbanken, op de betaalzegelkassen of op de afbetalingsbedrijven zijn aangewe zen. De oprichting van een eigen gemeentelijke volkscredietbank is financiëel niet verantwoord. Daar als gevolg van deze financiële be zwaren de kleinere gemeenten niet tot de oprichting van een volkscre dietbank kunnen geraken, hebben de gemeentebesturen van de ge meenten, waar een volkscrediet bank is gevestigd, aan die bank re gionale werking gegeven, in die zin, dat de bank bereid is in de volkscredietbehoeften van de om liggende kleinere gemeenten te voorzien. Waalwijk behoort tot het werkingsgebied van de regionale volkscredietbank der gemeente Til burg. Op de in de aanhef van dit prae-advies genoemde voorwaarden is de gemeentelijke volkscrediet bank te Tilburg bereid de crediet behoeften van ingezetenen van de vemeente Waalwijk te verzorgen. Van de kant van B. en W. is daarbij beding gemaakt dat de te verstrek ken credieten in de gemeente Waal wijk betaalbaar worden gesteld, zo dat de gelden bij de plaatselijke middenstand kunnen worden be steed. Ook is het mogeliik dat de neringdoenden rechtstreeks van' de volkscredietbank betaling van de geleverde goederen kunnen verkrii- gen. Op deze wijze is er voor ge zorgd dat bij een samenwerking met de gemeente Tilburg ook de plaatseliike middenstand is gehaat. Het risico, dat de gemeente bij 't aangaan van deze overeenkomst loopt, is niet groot. Uit ervarings cijfers van de volkscredietbanken blijkt n.l., dat het risico tot 1% van de verstrekte credieten be draagt. Blijkens opgaaf van de Directeur van de gemeentelijke volkscrediet bank te Tilburg is het maximum van de bij de gemeente Tilburg te storten gelden voor de gemeente Waalwijk te stellen op ƒ50.000.—. Voorlopig kan volstaan worden met de storting van ƒ25.000.Gere kend naar een credietverstrekking van 250.per geval, kunnen met dit bedrag, de omloopsnelheid van de uitgeleende credieten in aanmer king genomen een 200-tal ingezete nen aan crediet worden geholpen. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor te besluiten tot het in deposito storten van een bedrag van ten hoogste ƒ50.000. bij de gemeente Tilburg, zulks ter financiering van door de Volkscre dietbank aldaar aan onze inwoners te verstrekken credieten. B. en W. het bij de raadsstukken ter inzage gelegde ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. 7. Voorstel betreffende enkele in gekomen bezwaarschriften te gen opgelegde aanslagen school geld. 8. Voorstel tot vaststelling van de bedragen per leerling, welke door de gemeente beschikbaar worden gesteld voor het jaar 1953 voor het gewoon lager, voortgezet gewoon en uitge breid lager onderwijs. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van voorschotten op de onder agenda-punt 8 bedoelde onderwijsvergoedingen. 10. Voorstel tot 't verstrekken van een garantie aan de Kunstkring voor de uitvoering van de Mat- thaus-passion. Prae-advies: Reeds gedurende enkele jaren worden, in het kader van de cul turele ontwikkeling van de bevol king van de provincie Noord-Bra bant, in enkele plaatsen uitvoerin gen gegeven van de Matthaus-Pas- sion, en wel onder auspiciën van de Zuid-Nederlandse Bach-stichting. Het ligt in de bedoeling op 11 Maart a.s. een uitvoering daarvan te geven in de Ned. Hervormde kerk aan de Haven te Waalwijk. De or ganisatie is in handen van de Waal wijkse Kring voor Kunst en Weten schap. Uitvoerenden en medewer kenden zijn een aantal vocale en instrumentale solisten van naam, 't Kon. Zaltbommels Mannenkoor, 't Dameskoor Excelsior, het Brabants Kamerkoor en Jongenskoor, alsme de Het Brabants Orkest, alles onder leiding van de dirigent F. v. Amels- foort te 's-Hertogenbosch. Voor Waalwijk en omgeving is dit zeer zeker een evenement van be tekenis. De Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap heeft B. en W. echter verzocht om een garantie vanwege de gemeente en wel tot een bedrag van maximum 300. Hoewel vertrouwd wordt dat het publiek deze bijzondere gelegenheid zal aangrijpen en van zijn belang stelling zal blijk geven, wordt het toch niet geheel onmogelijk geacht dat gezien de noodwendig vrij hoog te stellen entrée-prijzen in verband met de economische om standigheden van sommige delen der bevolking, het becijferde kos- tenbedrag 3000.—) niet geheel door de entrée's zal kunnen worden gedekt. Bij een volledig bezet aantal zit plaatsen van 800, is te rekenen op een opbrengst aan entrée's van ca. 2400.—. Om het aldus geraamde tekort te kunnen dekken is op de eerste plaats art. 10 der Verordening op de heffing ener belasting op toneel vertoningen en andere vermakelijk heden op deze uitvoering van toe passing te brengen, waardoor vrij stelling van die belasting wordt ge noten. In het andere geval zou 10 procent van de opbrengst verschul digd zijn. B. en W. is van mening dat hiervoor alleszins gronden aan wezig zijn. Daarbij wordt evenwel een ga rantie van de gemeente tot een be drag van maximum 300.nodig geacht om het risico voor de Kunst kring niet te groot te doen zijn. Deze beschikt namelijk slechts over weinig middelen. Gezien het vorenstaande zijn B. en W. van mening dat deze uitvoering voor Waalwijk- wel van zodanige betekenis is, dat het verlenen van een garantie gemotiveerd is. B. en W. stellen daarom voor ga rant te blijven tot een bedrag van ten hoogste 300.zulks onder de voorwaarden en bepalingen van het ter inzage liggende ontwerp-besluit. 11. Voorstel betreffende de perso neelsformatie ter gemeente-se cretarie. 12. Voorstel om aan de P.N.E.M. toestemming te verlenen tot 't aanleggen van een bovengrond se electrische geleiding boven gemeente-eigendommen. 13. Voorstel tot vaststelling van een algemeen subsidie-voorwaarden- besluit. 14. Aanbieding begrotingen takken van dienst en gemeente-begro ting 1953. 15. Voorlopige vaststelling rekenin gen takken van dienst en ge meenterekening 1951. 16. Voorstel tot intrekking raads besluit 30 December 1952 betref fende crediet ten behoeve van het sparen door gemeenteper- soneel. 17. Voorstel inzake grondaankoop ten Westen van de Kerkstraat BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Don Bosco-school voor Bi.L.O:. is be noemd onze plaatsgenote Mej. Jeanne de Kort, die tot heden on derwijzeres was aan de St. Teresia- school alhier. Fa. VAN DELFT TER BERG. Naar wij vernemen is het vroe gere pand der familie Van Wijck aan de Grotestraat, dat kortelings in eigendom was overgegaan aan de firma Zeckendorf, thans aan gekocht door de firma Van Delft ter Berg, lederhandel, die 't zal in richten voor kantoren en magazij- en van hun steeds uitbreidende handel. GEEN ONVERDEELD SUCCES VOOR DE WALLERSTEIN-GROEP. De Wallerstein-groep, die Don derdagavond, hiertoe uitgenodigd door de Waahv. Kring voor Kunst en Wetenschap, in Musis Sacrum 'n aantal opera-fragmenten trachtte te vertolken, heeft deze vriendelij ke uitnodiging geen eer aangedaan en heeft in de verste verte niet kunnen bereiken, dat de avond 'n onverdeeld succes werd. Zeker, daar waren zeer goede momenten; en om deze het eerst te noemen willen wij wijzen op 't zeer mooie zingen van de bas J. Athos in zijn aria van Philips uit Don Carlos van Verdi; deze jonge zanger heeft een behoorlijk geluid, dat hij in vrijwel alle omstandig heden goed beheerst en dat ook in alle registers welluidend is. We. willen dan ook wijzen op de so praan Anneke van de Graaff, die we al eens eerder in Waalwijk hoorden optreden en die we graag nog eens zullen horen. Zij heeft deze avond nog al enkele rollen voor haar rekening genomen en ons trof steeds haar aangename manier van zingen, niet sterk steeds, maar welluidend en vol komen beschaafd, gesteund en ge accentueerd door een goede voor dracht en een beheerst spel. Wij hebben aan haar optreden in fragmenten uit Don Pasquale, La Traviata en La Bohème, vooral met. als tegenspeler de goede bari ton Guus Renaud, wiens zingen alleszins aanvaardbaar was, mooie- herinneringen. Tenslotte willen wij dan bij het geen goed was ook indelen de be geleiding van Chris Veelo. De rest was beneden het peil, waarop men een gezelschap waar aan de naam Wallerstein is ver bonden en dat toch heet te bestaan uit geschoolde zangeressen en zan gers, mag verwachten. Voor Me vrouw Maria Wallerstein geldt het excuus, dat zij lijdend was aan een vrij hevige laryngitis, terwijl haar spel, met name in Carmen en La Bohème wel het een en ander vergoedde. En verder kunnen wij niet veel goede woorden hebben voor wat wij zagen en hoorden; het spel was soms werkelijk belachelijk om zijn valse dramatiek en als men 't zin gen soms hoorde, dan waardeert men bepaalde Waalwijkse amateurs Waren er de bovenaangehaalde goede momenten niet geweest dan was het als 't ware een lijdensweg geworden van fragment naar frag ment, als een kruisweg van statie naar statie. Men heeft met de meeste van deze fragmenten, die met enkele woorden ingeleid en verklaard werden door Willem van der Mee, niet veel eer ingelegd. FILMAVOND VOOR REISLUSTIGEN. Er zijn blijkbaar heel wat reis lustige mensen in Waalwijk en om geving, want zaal „Thalia" was heel goed bezet tijdens de filmavond, die het reisbureau Lissone-Linde- man (vertegenwoordiger de heer L. v. Oudheusren) Donderdagavond daar organiseerde. Vooraf gaf een van de ver tegenwoordigers van het reisbu reau een korte uiteenzetting over de service die Lissotne-Lindemian biedt, waarna filmpjes werden vertoond over Austalië, Zuid-Afri- ka, Canada en Amerika, die hun aantrekkelijkheid vooral ontleen den aan het onderwerp dat zij be handelden. In ieder geval gaven ze een interessant beeld van de ont wikkeling en mogelijkheden vain deze „nieuwe" landen, die op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling staan. De bezoekers kregen ook de gelegenheid infor maties in te winnen over bepaalde reizen waarvoor zij zich interes seerden, waarover ze later persoon lijk ingelicht zouden worden. Een nuttige avond, gezien de reislust van de na-oorlogse Nederlander. K.A.V. AFD. WAALWIJK. De laatste les van de heer v. d. Zanden uit St. Oedenrode wordt gehouden op Woensdag 28 Jan. om acht uur in de St. Jozefzaal van de K.A.B. Alle gehuwden, mannen en vrou wen, zijn welkom. Onderwerp: Verstand en wil te- samen. Liefde onze grondwet. NAAR AMERIKA. Met het s.s. „Westerdam" van de H.A.L. vertrekt 1 Februari o.m. de soldaat J. Benckhuizen alhier naar Amerika, waar hij een cursus voor vlieger gaat volgen, welke cursus 69 weken duurt. OPRICHTING TECHNISCHE CLUB. Op de vergadering der Waalwijk se Kappersvereniging van Woens- SLEM Op de persconferentie die vorige week werd gehouden, was, behalve een groot aantal dagbladen en de binnenlandse vakpers, ook de bui tenlandse' vakpers vertegenwoor digd; opnieuw een bewijs dat de SLEM internationale belangstelling trekt. dag 21 dezer is besloten tot oprich ting van een technische club vooi herenkappers, als onderdeel van bo vengenoemde vereniging. Reeds lang werd in kapperskringen be hoefte gevoeld aan een technische club. De vereniging stelt zich als doel door regelmatige trainings avonden het technische vakpeil te verhogen in de richting van con- concourswerk. Als secretaris-penningm. werd gekozen de heer A. Schoemans, ter wijl de technische leider zal worden gekozen in overleg met de nog aan te stellen trainer. Reeds de volgen de Waalwijkse kappers gaven zich op de vergadering als lid op: M. Heesbeen, B. Rooymans, P. Dinslage, K. Hombergen, L. de Vries en A. Schoemans. VOOR DE 3e MAAL STIERF DE HANDELSREIZIGER. Voor de derde maal heeft de to- nneelvereniging O.O.G. gisteren in de Gildenbond een vertolking ge geven van het prachtige toneelspel „De Dood van een Handelsreiziger" en ook deze voor de derde maal herhaalde opvoering is een groot succes geworden. De zaal. die, hoe wel niet helemaal, toch goed gevuld was, heeft zeer genoten van het goede spel. AGENDA. MAANDAG 8 uur repetitie da mes Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander. WOENSDAG 8 uur repetitie da mes en heren Oefening en Vermaak in Èotel Italiaander. AGENDA W.K.O. Woensdagavond om 8 uur repe titie van alle violisten bij mej. H. van Boort. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: passer; groene "step; damesrijwiel; doublé schakelarm band; rolschaatsen. Verloren: bruine portemonnaie; garagesleutel; een paar grijze kin derkousen; groene step; bril; wit leren portemonnaie met inhoud. REORGANISATIE ARBEIDSBUREAU. De reeds eerder aangekondigde reorganisatie van het Rijksarbeids bureau zal ingevolge besluit van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid d.d. 23 Janu ari 1953, ingaande 1 Maart a.s. een feit worden. M.i.v. die datum zal de dienst be staan uit een Hoofdkantoor bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, 11 Districtskan toren (1 voor elke provincie) en 84 Gewestelijke Kantoren. Een aantal van deze laatste krijgen bovendien één of meer nevenkantoren. Het Arbeidsbureau Waalwijk, dat tot dusver bijkantoor was van het Gewestelijk Arbeidsbureau Tilburg zal op die datum tot zelfstandig Gewestelijk Arbeidsburau worden verheven. Aan het reeds bestaande gebied (Drunen, Loonopzand, Sprang-Ca- pelle, Waspik) zullen op 1 Maart a.s. worden toegevoegd de neven kantoren Almkerk (w.o. Almkerk, Andel, Dussen, Eethen, Giessen, Rijswijk, Veen, Werkendam, Wou- drichem, Wijk en Aalburg) en Don gen, (w.o. Dongen, Gilze en Rijen). Het publiek zal van deze wijzi gingen geen hinder ondervinden. De reorganisatie is namelijk op de eerste plaats bedoeld om het con tact en de samenwerking met de talrijke provinciaal georiënteerde bestuenr, instellingen en commis sies te vereenvoudigen. Voorts V/il men hierdoor een betere verwe zenlijking bereiken van de werk gelegenheids- en arbeidsmarktpoli tiek binnen de grenzen van de pro vincie (met name de interlocale bemiddeling). RECHTZAKEN. Tegen A. v. d. B. uit Vlijmen, die 't vorig jaar in Raamsdonk een fiets liet verdwijnen, werd voor de rechtbank te Breda 1 jaar en 6 maanden geëist, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk, met een proeftijd van 3 jaar. DADERS VAN ROOFOVERVAL GEARRESTEERD. Drie personen die medeplichtig zijn aan de roofoverval die op 8 Januari op de kassier van de Boe renleenbank te Blaricum is ge pleegd, zijn dit weekend gearre steerd. Het vermiste geld, een be drag van 17.000, werd volledig te ruggevonden. Eén van de daders was een 15-jarige jongen, die nog op het politiebureau met een pis tool wilde gaan werken. De tweede was een 20-jarige soldaat die op de kazerne van zijn bed werd gelicht. De derde dader was diens oom, die de rovers geholpen had met 't ver branden van hun kleren. Ze had den het geld begraven. Bij het ver hoor bekenden na kortere of lange re tyd allen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1