DE LANGSTRAAT Waalwljkse en Langsiraaise Courant ORINEH ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG GAPELLE Gemeenteraad Raamsdonk. Algemene Gedenkdag Wij vragen uw aandacht voor de bescherming bevolking. Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op «ah.... Plannen voor 1953. EDEN: DE ZEVEN NEO NAZI'S ZIJN TERECHT GEARRESTEERD. Koningin Zondag voor de Radio VRIJDAG 6 FEBRUARI 195S Uitgever Waalwljkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week HET ZUIDEN 76e JAARGANG No. 11 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal ƒ2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" HULPACTIE. Zodra het nieuws van de grote na tionale ramp Zondag j.l. in Drunen be kend was en het vermoeden omtrent de grootte van de ramp met 't uur sterker werd, dat dit een ramp was die men sinds eeuwen niet had gekend, werd al hier een hulpcomité in het leven geroe pen dat Zondagmiddag ten gemeente huize reeds bijeen kwam. Het dagelijks bestuur van dit comité bestaat uit de E.A. heer Burg. Snels, voorzitter; K. v. Dun, secretaris; Mevr. Schreurs, H. Por. tier, J. Vissers, L. Th. van Drunen, C. van Drunen, W. van Esch. Tijdens deze vergadering kwam reeds het bericht binnen dat de gemeente Dus- sen zou moeten evacueren en dat in Dru nen pl.m. 400 personen zouden moeten worden ondergebracht. Hoezeer het lot van deze personen.de ingezetenen van Drunen en Elshout ter harte ging bleek wel uit het feit dat direct na de oproep om geëvacueerden op te nemen, spon. taan zich 800 personen hiervoor opga ven. Ongeveer 140 personen uit Dussen werden in de loop van Maandag in Dru nen en Elshout ondergebracht. Door het hulpcomité werden ook reeds geldinza. melingen gehouden. Alle bedragen zijn nog lang niet bekend, omdat tal van wijken nog moeten binnenkomen, maar verwacht mag worden, dat in onze ge meente met deze eerste geldinzameling pl.m. 10.000 zal worden bijeengebracht. Tal van giften in natura, zoals b.v. 100 paar schoenen zijn reeds toegezegd. Deze week zal ook begonnen worden met de inzameling van kleren, schoeisel, enz. enz. NIEUWE FABRIEKSHAL. Bij de N.V. Lips werd Dinsdagmiddag een nieuwe fabriekshal geopend. Hierbij waren aanwezig de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, die het nieuwe ge bouw inzegende, de E.A. heer Burgem. Snels, die het opende, en verder de di. rectie der N.V. Lips, stafpersoneel en verdere genodigden, Bij deze gelegen heid werd het woord gevoerd door de E.A. heer Burgemeester en de heer Max Lips, die de opening van deze nieuwe stripwalserij weer een goede aanwinst noemde. Inmiddels is men weer begonnen met de bouw van een nieuwe fabriekshal, die een oppervlakte zal krijgen van 120 m lang en 40 m breed. GEEN OPENBARE VERMAKELIJK HEDEN Naar wij vernemen zullen van ge. meentewege alle openbare vermakelijk heden, zoals dansavonden, uitvoeringen etc., in verband met de nationale ramp, worden afgelast. AANBESTEDING. Dezer dgaen had de onderhandse aan besteding plaats van een woonhuis met practijkgebouwen voor de zich alhier te vestigen geneesheer Dr. H. M. Verhaak. De inschrijvingen waren als volgt Fa. A. Herrijers, Drunen 33356 L. Verboord, Vlijmen 33760 G. Merkx, Drunen 34264 Gebr. de Wit, Drunen 34290 A. van Iersel, Drunen 34750 M. v. Loon, Drunen 34760 P. Kouwenberg, Drunen 35270 Biemans, Oosterhout 38000 De opdracht is gegeven aan de laag. ste inschrijver. UITVOERING HARMONIE GAAT NIET DOOR. In ons vorige nummer publiceerden wij een bericht betreffende een uitvoe ring door de Kon. Erk. Harmonie de Volharding die morgen gegeven zou wor den. Dit bericht berustte echter op een misverstand, omdat wegens de nationale ramp deze uitvoering is afgelast. geuite verlangens rekening te zullen Houden. Op gebruikelijke wijze sloot de voorz. de geanimeerde vergadering. KL FAMILIE. A.s. Zondag 8 Febr. zal in de boven zaal van het parochiehuis een vergade ring gelegd worden van de heren pre fecten en onderprefecten der H. Familie, 't Voornaamste punt is de bespreking van de ledenwerving. De bedoeling is ook dat er een intensieve propaganda wordt gemaakt voor het Familieblad. VOLLEYBAL. Daar de demonstratie volleybalwed strijd niet is doorgegaan, heett men nog met gehaast met de oprichting van de dames volleyclub. Men zal echter zo spoedig mogelijk het Bossche damesteam opnieuw uitnodigen. HULPVERLENING. Het actiecomité voor hulpverlening aan de slachtoffers van de watersnood heeft ook in onze parochie druk ge-- werkt. Met behulp ;van verschillende pa rochianen en onder leiding van de be. heerder van het Opvangcentrum St. Norbertus, de heer V/. v. Esch, werd Zondagavond voor pl.m. 70 geëvacueer den een slaapplaats klaar gemaakt. De huis aan huis collecte voor een financiële bijdrage is eveneens schitte. rend geslaagd. Ongetwijfeld zullen de bijdragen van kleding, meubilair enz, eveneens een succes worden. FANFARE. Door het bestuur der Kerkelijke Fan fare is besloten om de vastge-stelde teer- avond van 9 Febr. niet te laten door gaan in verband met de nationale ramp, KATH. GEZINSZORG. Voor de Kath. Gezinszorg afd. Els hout zal een collecte gehouden worden. In gesloten enveloppen kan men zijn gift deponeren. KERKELIJKE FANFARE. De Kerkelijke fanfare „Eendracht maakt macht" hield in café G. v. Ooyen haar jaarvergadering. Wegens ziekte van de voorz. dhr. v. d. Brink, werd de ver gadering geleid door dhr. F. Vermeer. Door de secretaris werd een jaarver slag uitgebracht, waarin het wel en wee de revue passeerde. Het in Dec. overle den lid werd staande de vergadering nog met gebed herdacht. Met applaus werd het jaarverslag, na een kleine aanvulling, goedgekeurd. De penn. kon nog geen nauwkeurig financieel overzicht geven, ciaar alle parochianen nog niet bewerkt waren voor de jaarlijkse bijdrage. Hij hoopte echter met een zuinig beheer het jaar weer rond te komen. Een gegronde hoop heeft het bestuur dat men dit jaar bij de aanschaffing van enkele nieuwe instrumenten de steun van het Anjer fonds zal ondervinden. In de kascon trolecommissie werd benoemd dhr. L. v. d. Sanden. De winteruitvoering, aan vankelijk bepaald op 8 Febr. moest wor den verzet op 14 Febr. De teeravond werd bepaald op Maandag 9 Febr. De altredende bestuursleden P. Janssen, H. Portier en A. Lommers werden herkozen. De rondvraag bracht nog enkele wen sen naar voren; een discussie ontspon zich over het organiseren van een dans avond. Het bestuur zegde toe met de STORMSCHADLE. De zware storm die enkele dagen heeft gewoed en die zulk een grote ramp heeft veroorzaakt, heeft ook in on ze plaats veel schade aangericht. Voor al dakpannen en huizen met riet gedekt moesten het ontgelden. Van het water is het dorp bevrijd gebleven. De deelne ming van de zijde der bevolking met de getroffen gebieden is zeer groot, direct na de gedane oproep vertrokken een groot aantal E.H.B.O.-ers per bus naar West-Brabant en Zeeland en verleenden o.a. in Krabbendijke hulp aan de getrof. fenen. Door het plaatselijke comité van actie is een huis aan huis collecte ge houden, die naast een vrachtwagen met goederen ook de prachtige som van meer dan 1100 heeft opgebracht. DE WATERSNOODRAMP. Ook in Vlijmen wordt hard gewerkt en zoveel mogelijk hulp geboden. Ver schillende evacué's zijn ondergebracht en veel vee is bij de boeren ondergebracht. Ook met giften is Vlijmen niet achter, gebleven; Woensdag werd een huis-aan- huis collecte gehouden; volgens de coL lectanten werd royaal gegeven. Ook in tal van verenigingen worden plannen beraamd, om door het geven van uiE voeringen, sportwedstrijden enz. gelden te verzamelen voor de slachtoffers van de ramp. Ook op de fabrieken bestaan reeds plannen voor overwerk ten bate van de ramp. Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan de lof die ze voor Rennies hebben. Innemen doen ze die tabletjes onopval lend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! UITVOERING. De R.K. Toneelvereniging Volharding gevestigd in café B. Oremans, geeft Za terdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 Febr. haar derde winteruitvoering. Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven: Moe. der Antje, van Edm. Lauwaet. Indien de uitvoering doorgaat staan weer enkele mooie avonden te wachten. Volharding heeft weer een prachtig en leerzaam stuk gekozen. Tot adviseur van Volharding is be noemd Kapelaan v. d. Berg. VLIJM. BOYS I—RKDVC I. Zondag spelen de Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen DVC, Drunen, dat de 2e plaats inneemt op de ranglijst. Dit wordt een mooie wedstrijd, waar in het aan spanning niet zal ontbreken. In Drunen werd gelijk gespeeld; een voorspelling is niet te wagen; één ding is zeker; een goede en spannende strijd staat te wachten. Aanvang half drie. VISCLUB DE HUT. Visclub de Hut houdt Zondag haar maandvergadering in Café Vismalen. Ben belangrijke agenda is opgesteld; dus allen present. BEROEP. Ds. M. J. Mulder, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving een beroep naar Winschoten (2e predikantplaats). HULP VOOR DE SLACHTOFFERS. Ook onze gemeente heeft zich op ini tiatief van Burgemeester Smit ingezet tot leniging van de nood voor de slachtof fers van de watersnood. Een groot aan tal dames stelde zich beschikbaar langs de huizen te collecteren en wij vernemen reeds dat met milde hand wordt gegeven. De Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij belastt zich met het ophalen van goede ren; eeen grote partij goederen, waaron. der vele bedden, ledikanten, een grote partij dekens en kleren werd reeds bij eengebracht. DE WATERSNOOD. De te dezer plaatse gedetacheerde mi. litairen en het personeel van gemeente diensten en vrijwillige brandweer heb ben onversaagd voortgewerkt aan de versterking van de, als gevolg van het werken van het wild kolkende water, ontstane zwakke plaatsen in de Was. pikse- en de Winterdijk en het maken van waterkeringen bij de laagste ge deelten van deze dijken en in de Hoofd, straat. Mede hierdoor en dank zij het luwen van de stormachtige wind met fle daarmee gepaard gaande langzame val van het water in de Buitenpolders aan weerszijden van de haven is het gevaar voor uitbreiding van de overstroming van de Binnenpolder bezworen. Er zijn thans reeds tal van woningen, die Zondag ontruimd moesten worden, watervrij geworden. Diverse woningen hebben van het binnendringende water en de krachtige golfslag ernstig geleden en sommige ervan zijn voorlopig niet geschikt voor bewoning. Velen, die voor het aanstormende water elders een on derdak moesten zoeken, kunnen thans hun woningen gelukkig weer betrekken en nog maar enkelen zijn genoodzaakt voorlopig op hun evacuatie-adres te blijven. De tuinderijen, die voor het merendeel diep onder water zijn gekomen, zullen belangrijke schade hebben, niet alleen aan de reeds in de kassen en onder het glas staande jonge groenten, welke als verloren kunnen worden beschouwd, doch ook aan de opstallen, warenhuizen en platglas. Wat de raming van de schade aan woningen en gebouwen, huisraad en kle. ding, alsmede aan de tuinbouwbedrijven en voor de landbouw aangaat, verwacht men, dat deze in de honderdduizenden zal lopen. Aan de spanning omtrent het lot van het personeel van het pontveer over de Nieuwe Maasmond en hun gezinnen, alsook van de familie van Suijlekom aan het Oude Maasje, kwam Maandagmorgen een eind, toen twee man van het pont- personeel per kano naar het dorp kwa men. Alles was daar wel. NIEUWE VERENIGING. In het café Land, en Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh. werd in een bijeenkomst van vogelliefhebbers beslo ten tot oprichting van de vogelclub „De Vogelvriend". Het ledental bedraagt 15, terwijl het bestuur wordt gevormd door de heren L. J. Cové, voorzitter, Joh. Ro- senbrand Azn„ secretaris en Zach. Mo. legraaf, penningmeester. WERK OPGEDRAGEN. Bij onderhandse aanbesteding is aan de Fa. Adr. Rosenbrand alhier opgedra gen het bouwen van een landbouwschuur met veestalling en bijkomende werken voor rekening van dhr. P. Stevens te Bavel. ONTWIKKELINGSAVOND. I Door de plaatselijke afdeling van de K.A.B. zal Vrijdagavond in café J. van Oijen een ontwikkelingsavond worden gehouden. Als spreker zal die avond op treden P. Vriens, lid van het hoofdbe stuur van de K.A.B., met als onderwerp „Honderd jaar Kromstaf". Gezien het zeer actuele onderwerp zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken en worden ook vele personen buiten de or. ganisatie verwacht. Vrijdag j.l. hield de gemeente raad een openbare vergadering. Burgemeester Prinssen opende deze met een rede, waaraan wij het volgende ontlenen Op 1 Januari 1952 bedroeg het aantal inwoners 8039. Vermeerderd door geboorten met 213 en door vestiging met 262, samen 495; to taal 8534. Verminderd door over lijden met 48 en door vertrek met 351, samen 399, zodat deze ge meente op 31 December 1952 8135 inwoners telde, waarvan 4108 mannen en 4027 vrouwen. Het aantal huwelijken bedroeg 60 tegen 72 in 1951. Aan (het grote aantal aanvragen om woonruimte kon slechts in z'eer beperkte mate worden vol daan. De 19 woningen in de Mar grietstraat en omgeving en in de Raalhuisstraat kwamen gereed, als mede enkele herbouwgevallen. Bo vendien werd begonnen met de bouw van 18 andere, terwijl tevens een complex van 21 woningen en van 50 militaire woningen gegund- werd. Het aantal woningaanvragen bedraagt thans eohter nog 312, zo dat de oplossing van het woning probleem nog lang niet in zicht is. De voorzitter noemde de tot stand gekomen openbare werken, de rio lering en bestrating van de Hoe- pelsteeg en de Rietsteeg. De Kerk- laan werd gedeeltelijk gereconstrut eerd met dichting van enkele slo ten en de Beatrixlaan doorgetrok ken tot de Oranjestraat. In de Bo- terpolder werd een gemaaltje ge bouwd en kwam de aanleg van de Vincent van Goghstraat, alsmede een gedeelte van de Boterpolder- laan gereed. Voorts werd een aan vang gemaakt met de aanleg van diverse andere straten. In Raamsdonkdorp werd een nieuw wachtlokaal voor het bus- verkeer geplaatst. De verfraaiing van de gemeente vond voortgang door aanleg van nieuwe plantsoenen in de Beatrix laan, aan de Keizersdijk en nabij het slachthuis. Door de P.T.T. werd Raams- donksveer voorzien van een mo dern radiodistributienet. De Pontonnierskazerne bij Rei- zersveer werd, hoewel nog niet ge heel gereed, in het midden van het jaar in gebruik genomen. WERKGELEGENHEID. Het verschaffen van werkgele genheid aan onze groeiende be" volking blijft punt nummer één, dat de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur heeft. Het afgelopen week-end heeft overduidelijk aangetoond, hoeveei er te beschermen valt, wanneer er zich een calamiteit, een grote ramp voordoet. En al betrof het nu een waters nood, een volkomen onverhoeds gebeurende ramp, heel apert is toch gebleken wat een goed func tionerend beschermingsapparaat vermag, of wat de gevolgen zijn, wanneer zo n apparaat ontbreekt. De Bescherming Bevolking is zo'n apparaat, afgestemd op en be doeld voor tijden van oorlog, wan neer ook grote rampen een volk bedreigen, wanneer er ook hon derden en nog eens honderden zich in hun dierbare leven bedreigd zien. Een feilloos werkend be schermingsapparaat is een van de verweermiddelen tegen de moder ne wapens waarmee de vijand strijdt. Het is alleszins zaak dat wij in Waalwijk ons beschermd weten hierdoor. En daarom is het verheu gend dat reeds een groot gedeelte van dit apparaat in aanbouw is, onder bekwame instructeurs ge plaatst en zich reeds bekwaamt om in tijden van nood aanstonds pa raat te zijn. Naast deze min of meer vaste en officiële ploegen moeten er echter in de verschillende wij ken door de daar wonende burgers eenheden gevormd worden, die een beginnende brand kunnen blussen, die opruimingswerkzaamheden kunnen verrichten en aan eventu ele gewonden de eerste hulp kun nen verlenen. Geef u op voor een dergelijke Van industrievestiging in 1952 was helaas geen sprake, hoewel vaak onderhandelingen zijn ge voerd. Alleen konden meerdere ingezetenen als burgerpersoneel bij de nieuwe kazerne werkgele' genheid vinden. Het aantal ingeschrevenen be droeg op 10 Januari 1952 108, welk cijfer zeker ongunstig beïn vloed is door de weersomstandig heden, In Juli 1952 vond voor de gehele bevolking een zeer geslaagd borst onderzoek plaats onder leiding van het „Sotu". Het aantal gefoto grafeerde personen bedroeg 4321, waaronder gevonden werden 3 ge vallen van actieve tuberculose en 13 gevallen van dubieus actieve tu berculose. Nadat de voorzitter ieder de dank had betuigd die hem toekwam, vervolgde hij Omtrent de woningbouw worden voor 1953 grote verwachtingen ge koesterd. Met inbegrip van de her bouwgevallen, waarvoor een extra bouwvolume is beschikbaar gesteld zullen 135 woningen gereed komen hetgeen ongetwijfeld een toppres tatie zal zijn. Daardoor zal onge twijfeld veel leed kunnen worden verholpen. Van de voorgenomen openbare werken noemde hjj in Raamsdonk dorp de verbetering van de bocht SchansstraatMolenstraat, het ge deeltelijk doortrekken van de Raadhuisstraat en de reconstructie van een gedeelte van de Kerklaan vanaf de Nieuwe weg tot aan de Zuideneindse straat. In Raamsdonksveerhet vol tooien van de Beatrixlaan en het doortrekken van de Emmastraat, de vernieuwing; van het Poststraat- je, de reconstructie van de Zuid zijde van de Haven. Daarenboven zal een groot gedeelte van de Bo- terpolder bouwrijp worden ge maakt en als het ware aan de oude woonkern worden vastgehecht. Ook op gebied van bouw en uit breiding der scholen was nog veel te doen. Het plan voor een wandel- en sportpark is gereed en voor de uitvoering is zelfs door de Raad reeds een crediet verleend. De definitieve plannen voor de bad- en zweminrichting zijn in een vergevorderd stadium van voorbe reiding, terwijl de kansen op de levering van gas door de Staats mijnen aan een aantal gemeenten, waaronder ook Raamsdonk, zeer gunstig staan. blokploeg, beoefen |zo inderdaad die prachtige eigenschap die ons volk zo kenmerkt in deze dagen van gezamenlijk gedragen leed, de hulp aan de naaste. Bezoekt de propagandavergade- ring die heden Vrijdagavond in Thalia gehouden wordt en waarvan wij nogmaals het program publi ceren. Toont uw daadwerkelijke belangstelling, het is een zaak die u niet onverschillig mag laten. Programma 1. Openingswoord Burgemeester. 2. Film ,,Wij leven vrij". 3. Propaganda-woord door Gene raal b. d. J. Sitsen, promotor voor N.-Brabant der Stichting „Bevordering Bescherming Be volking". 4. Film „De les van Londen". 5. Korte uiteenzetting door Mr. A. A. J. Smits, werkzaam ter se cretarie v. Waalwijk over rech ten en plichten van de ver schillende categorieën nood- wachters. Pauze. 6. Film „Buurman's buurman". 7. Een en ander over de organi satie van de „Bescherming Be volking" door de heer F. Riet veld, Kringhoofd Bescherming Bevolking. 8. Slotwoord Burgemeester. Hierna dankte de nestor, de heer Lankhuijzen, de voorzitter voor de vele werkzaamheden door deze verricht. De heer v. Woerden had nog eni ge critiek op de., - vETAOIND ge gegronde critiek op de notulen inzake de aanleg van een park. Hierin werd gezegd dat hij princi piële bezwaren zou hebben hierte gen; wel waren de bezwaren ge grond op financiële en materiële basis. De R.K. Meisjesschool zal een crediet gegeven worden voor de aankoop van 21 banken van 1952.32. Een voorschot van 741.49 zal verleend worden voor vakonder wijs, voor nuttige handwerken en handelskennis aan de R.K. Meis jesschool, Eenzelfde voorschot ver kreeg de Ned. Herv. school voor een bedrag van 788.44. Drogisterijen zullen in onze ge meente voortaan dag en nacht open mogen zijn voor de verkoop van genees-, heel- en verbandmid delen. Een stuk bouwgrond werd ver kocht aan A. v. Strien. In de Boterpolder zullen enige stukken grond worden gekocht van L. Hooymayers ;en A. H. v. Seters, groot resp. 755 m2 en 205 m2 ten behoeve van de nieuwe meisjes school. De gemeente zal het Leo-gebouw overnemen van de parochie St. Ba- vo voor 32.000. Een bedrag van 250.000 zal ge leend worden van ide Ver. v. Ned. Gemeenten voor woningbouwdoel einden. Verder machtigde de Raad om een kasgeldlening en rekeningcou rant aan te gaan van 2 ton. De brandweer krijgt nieuwe uni formen, wat een bedrag vraagt van 5445.—. Het Noordbrabants Studiefonds ontving een subsidie van 200. per jaar. Verder werden diverse rekenin gen vastgesteld voor vee en vlees, de gemeente en Burgerlijk Armbe stuur, benevens de begroting 1953, waarover wij reeds in een van on ze vorige nummers schreven. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat uit de be studering van in beslag genomen 'documenten is gebleken, dat de aanhouding van de zeven voorma lige Nazi-leiders in West-Duits- land „volledig gerechtvaardigd" is. Volgens de leider van de groep Werner Naumann, moest zo spoe- die mogelijk een einde worden gemaakt aan het Huidige demo cratische parlementaire stelsel in West-Duitsland, aldus verklaarde Eden, en de leden van de groep hadden plannen gemaakt om in het geheim hun agenten op in vloedrijke posten te krijgen en om binnen en buiten Duitsland con tact te leggen. VERRASSEND PLAN VAN EISENHOWER. Generaal Eisenhower overweegt de Zeviende Vloot te ontheffen van haar taak om Formosa te be waken. De Chinese nationalisten zouden hierdoor de vrijheid krij gen aanvallen te doen op het Chi nese vasteland, dat in handen is van de communisten. Dit is van daag in Washington bekend ge maakt door woordvoerders van de Amerikaanse regering. Hiermee zou een besluit van Truman uit 1950 ongedaan worden gemaakt. Toen Truman vlak na het uitbreken van de vijandelijk heden in Korea de Zevende Vloot naar Formosa stuurde, deed hij tevens een beroep op de Chinese nationalisten om alle lucht- en zee-aanvallen op het vasteland te staken. Het resutaat was dat de nationalisten op Formosa tot werk loosheid gedoemd werden in ruil voor de bescherming van hun laatste bolwerk tegen een commu- nistisch-Chinese invasie op het eiland. In verband met de ramp welke Nederland heeft getroffen, heb ben de gezamenlijke kerken besloten Zondag in de kerkdiensten op te roepen tot bijzondere verootmoediging, tot gebed en tot offer. Hare Majesteit de Koningin zal zich om één uur op die dag door de radio tot haar volk richten. De programma's der omroepverenigingen zullen het stempel dragen van herdenking van en bezinning op het geleden leed. De Regering spreekt de verwachting uit dat algemeen in 't openbare leven met het bijzondere karakter van deze Zon dag rekening zal worden gehouden.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5