U L00N-0P-ZAND ELSHOÜT LAATSTE BERICHTEN WASPIK J. F. M. VAN UEMPT WAALWIJK De Raadsleden staan hun presentie gelden af aan het Rampenfonds Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHOnoodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 18 cent per week. u DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG LkL_ 9 FEBRUARI 1953 R AADS VERSLAG HEUSDEN XXX V V Schrijfmachine. Adviezen bij schaderegeling en credietaanvragen. 's-HERTOGENBOSCH Vanuit bijkantoor Waalwijk (ten huize van de heer N. L. Klerx, Hoogeinde 14) wordt zitdag gehouden te WASPIK in HOTEL VAN IERSEL Woensdag 11 - 18 en 25 Februari 1953 's avonds van 7 10 uur. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Donderdag 5 Febr. 1953 des avonds 8 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Edelachtbare heer Burgemeester A. van Delft. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij de navolgende rede uitsprak. Alvorens met de afwerking van de agenda te beginnen, moge ik U verzoe ken een ogenblik stilte in acht te nemen ter eerbiedige herdenking van de slacht, offers van de watersnood en van dege nen die bij 't reddingswerk het leven lie. ten. Moge de goede 'God de nabestaan- dei». en de overige slachtoffers kracht en steun geven idin, de offers die van hen werden gevraagd in Christelijke geest te dragen. Dat Hij onze pogingen om de noden zoveel mogelijk te lenigen moge zegenen. Hedenmorgen zijn, aldus de voorzitter, door de gezamenlijke bakkers uit onze gemeente, 500 broden ten gemeentehuize bezorgd. Dézé' broden zijn direct door. gezonden naar de noodgebieden bij Ber gen op Zoom. De voorzitter bracht dank aan het secretarie-personeel, aan de Rijkspolitie ter plaatse en aan de vele burgers, voor de tijdens deze rampspoed- dagen ondervonden hulp. Hierna spreekt de Voorzitter de nieuw jaarsrede uit. Met de door de'voorzitter gesproken woorden kan de heer v. Herpt zich vol komen verenigen en hij meent dat Heus. den bij de nationale ramp een schitterend figuur slaat met de opname van vele evacuees uit de rampgebieden. Uit het verslag dat de voorzitter gaf over het afgelopen jaar. zo zegt de heer v. Herpt, constateert hij een langzame groei van de gemeent^ hiervoor sprak hij een woord van dank aan het college van B. en iW. Natuurlijk, zo zegt hij, heeft al t werk dat door het college wordt ver richt niet altijd de instemming van ieder een en worden er ook wel eens fouten gemaakt, maar dit bewijst dan ook dat er gewerkt wordt, want waar niet wordt gewerkt, volgens spreker, kunnen ook geen fouten gemaakt worden. Punt. 2. De notulen van de vergade ring van 30 Dec. '52 worden vastgesteld. Punt 3. Behalve enkele goedkeuringen van in vorige vergaderingen genomen besluiten, zijn er geen belangrijke inge komen stukken. Punt 4. Voorstel van B. en W. inzake het in eigendom verkrijgen van perceel kadastraal bekend gemeente Heusden Sectie A 608 (Breestraat 20). Dit punt brengt enige beroering in de Raad. De heer Dekkers protesteert tegen het niet aanvaarden van de aanbieding van de heer v. Zevenbergen om het pand voor 12000 aan de gemeente te verkopen, dit was volgens hem eerder toch beslo ten. Spreker merkte op dat de onteige ningsprocedure mogelijk een hele tijd in beslag zou nemen en de uitkomst in 't geheel niet voordeliger zou zijn voor de gemeente, tevens betwijfelde hij of de ge meente dan nog wel op tijd in aanmer king zou komen voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. De heer v. Herpt is van oordeel dat, aan het praten van de heer Dekkers te horen, deze zelf in contact heeft gestaan met de heer v. Zevenbergen; dit vrij. waart, volgens spr„ de verdenking op elk ander lid van de raad. De heer Ver- i O schuur sluit zich aan bij het voorstel van b, en VV.de uitspraak, zo zegt hij, welke de Burgemeester volgens de heer Dekkers zou hebben gedaan, dat het nog wel 10 jaar zou duren alvorens men aan de bouw van een nieuw gemeentehuis zou beginnen, zal wel niemand geloven. Doordat deze kwestie steeds heftiger wordt aangepakt, en men toch niet tot overeenstemming kan komen, sluit de voorzitter deze discussie en brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Met 5 stemmen vóór en 1 tegen wordt het voorstel aangenomen. De heer Dekkers stemde tegen. punt 5. Uitbreidingsplan Oudsheus- den. Volgens de voorzitter zijn hierop wel bezwaarschriften ingediend, maar deze komen hiervoor niet in aanmerking. De heer v. Heer is vol lof over het tijdig krijgen van de stukken voor dé vergaderingen, om deze op z n gemak te kunnen bestuderen, maar tot zijn spijt is hij deze keer, mede door de druk be wogen dagen van deze rampspoedige week, niet in de gelegenheid geweest de ze stukken eens terdege in te zien; daar. om moet hij zich onthouden hierover verder uit te weiden. De heer Te Vruchten vraagt enkele inlichtingen over de bebouwingsvoor schriften en vraagt of de voorzitter al geslaagd is tot aankoop van de grond, waarop de voorzitter antwoordt dat dit niet 't geval is en het wel een onteige ning zal worden, zoals wel te verwach. ten was. Nadat ook het eventuele ruilen van gronden onder ogen was gezien, werd dit plan door de raad vastgesteld. Punt 6. Aan C. Verspuij, welks kind een school in Gorinchem bezoekt, zal n vergoeding worden toegekend van 20.88 per maand. Punt 7. Aan de fa. de Haan en Oer- lemans zal een bedrag op de rioolbe lasting worden gerestitueerd groot 1.47. Als de voorzitter tot sluiting overgaat wordt het woord verleend aan de heer van Bladel, die de raadsleden voorstelt hun presentiegelden van deze vergade. ring af te dragen aan het nationaal ram penfonds, waarmede de andere leden van de raad instemden. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Hierbij laten wij nog een beschrijving volgen in wat voor een toestand deze raadsvergadering is gehouden. Zoals be. kend herbergt deze gemeente ongeveer 600 evacuees uit Dussen en Hank, waar door van Zondagmiddag het gemeente huis dag en nacht geopend is geweest; daarbij kwamen in de nacht van Woens dag op Donderdag een afdeling genie troepen in onze stad, welke hun leger plaats kozenin de raadszaal van ons noodgemeentehuis, zodat de vroede vaderen genoodzaakt waren de vergade ring te houden op de secretarie, gezeten rondom de bureaux. Tot overmaat van ramp kregen, juist toen de vergadering pas was begonnen, de soldaten opdracht om op te breken wat natuurlijk met het nodige lawaai gebeurde. Tijdens de ver gadering kwam er ook nog een zending kleren aan voor de getroffenen van de watersnood, dit is op zichzelf natuur lijk een heugelijk feit, maar aangezien het gemeentebestuur maar in een oude [school zetelt, bracht dit alles hinderlijke geluiden met zich mede. sbeuvel MODERNISERING MAGAZIJN „DE ZON". Opnieuw heeft Magazijn De Zon een verandering ondergaan, die we ten volle jals een modernisering mogen bëfötèlen. De afdeling: da mes- en herenkleding, tot lieden in het middengedeelte van de parter re ondergebracht, is overgebracht naar de eerste etage. Een ruime trap geeft toegang tot deze afdeling wiaar zeer intiem en gesepareerd de dames-, heren en kinderkleding is opgesteld, terwijl twee paska mers het geheel voltooien en een gemakkelijk zitje de wachtenden het vertoeven veraangenaamt. Als bijzonderheid vertelde ons de eigenaar, dat voor het a.s. seizoen honderden japonnen werden inge kocht, waarvan geen twee in de zelfde snit. De plaats waar vroeger de rek ken voor bovenkleding in de bene- denwinkel waren geplaatst, is nu ingenomen door expositieruimte, die tevens plaats biedt voor een aparte gordijnstoffenafdeling. Het geheel is practisch en keurig ver beterd. De betimmering werd cor rect en snel uitgevoerd door de fa. S. Pepping Zn. alhier. K. G. V. Zaterdag werd door de K.G.V. de jaarlijkse onderlinge wedstrijd voor meisjes-junioren en jongens-adspi- ranten voortgezet. Begonnen werd met de jongens-adspiranten met als resultaat Groep A: 1 Jef Dekkers; 2 J. Voogd; 3 Joh. Netten; 4 Ad Hen driks; 5 M. Emmers. Al deze jon gens behaalden het vereiste aantal punten van 52, waaraan tevens een verenigingsdiploma is verbonden. Gewerkt werd aan ringen, brug, paardspringen en vrije oefeningen. Groep B: 1 Jacq Heiynen; 2 Fr. Netten; 3 Leo Hamers; 4 J. v. d. Ven, welke het verenigingsdiploma behaalden met een minimum van 15 punten. Groep Meisjes-junioren A: 1 An- nelies Span; 2 Willy Robben; 3 Ria Kleijngeld. Deze behaalden het ver eiste-aantal punten van 39 voor het verenigingsdiploma. Gewerkt werd aan ringen, brug en paardspringen. Groep B: 1 Toosje Remmeren; 2 Doortje van Es; 3 Betsy Maas; 4 Ant. Emmers, welke een vereni gingsdiploma ontvingen met een minimum van 26 punten. De wedstrijden zijn ook dit jaar weer zeer vlot verlopen onder lei ding van de heer Nouweland uit Tilburg. De prestaties waren be duidend beter dan het vorig jaar. VOOR DE NOODRAMP Na de laatste opgave van ingeko men gelden werd ons nog meege deeld, dat een collecte op Recht vaart, Lage en Hoge Zandschel, de Loonse Dijk en bijbehorende ge deelten nog opbracht een bedrag van ongeveer, 1100.De op brengst van de bioscoopvoorstel ling op Donderdag j.l. in 't Apollo- theater, waarvoor alle medewer kenden, de directie, de heer W. Smit, de heer G. v. Boxtel en de P.T.T. belangeloos het hunne bij droegen, was 800. De kerkcollecte op Zondag be droeg in de parochie Sint Jan 414.385, in de parochie van Sint Joseph bijna 1800.—. BEL CANTO ZINGT VOOR HET RAMPENFONDS Het bestuur der zangvereniging Bel Canto besloot heden om op Zondag 15 Februari a.s. een con cert te geven ten bate van het Ram penfonds. Bereids werd de volle instemming reeds ontvangen van Burgemeester Mr v. d. Heijden. De medewerking zal gevraagd worden van de leden van het parochiaal zangkoor. Het concert zal geheel in de sfeer van het doel gehouden worden. F 1000.-- VAN DE ST. VINCENTIUSVERENIGING. De St. Vincentiusvereeniging be sloot in haar bijeenkomst van Zon dag 8 Febr. om 1000.beschik baar te stellen voor de Conferen ties van de Bijzondere Raad ,,De Langstraat" voor de aldaar getrof fen gebieden. ALGEMENE VERGADERING N.C.B. Na een H. Mis in de Parochiekerk St. jan hield de afdeling Kaatsheuvel van de N.C.B. Woensdag j.l. haar algemene jaarvergadering in de zaal van de R.K. Gildenbond. Na een kort openingswoord door de voorzitter en de gebruikelijke verslagen volgde de bestuursverkiezing met als resultaat, dat de heren C. van Rooij en Adr. Verboven met algemene stemmen in hun functie werden herko zen. De heer P. Broeders, de plaatselijke bureauhouder deed de mededeling, dat er mogelijk in onze gemeente vee zou worden geëvacueerd. De voorzitter durf de reeds staande de vergadering de volle medewerking van de gehele boerenstand toezeggen. De Rijkslandbouwconsulent van Midden Brabant de heer Chreins hield hierna een lezing met als onderwerp „Voorlichting in de Landbouw". Deze zeer interessan te en bijzonder leerzame lezing werd met veel aandacht beluisterd, wat wel zeer duidelijk bleek uit het groot aantal vra gen, dat na afloop gesteld werd en die alle naar volle voldoening werden be antwoord. De geestelijke adviseur, de Zeereerw. Pastoor de Klijn sprak op het einde de vergadering op de zijn gebruikelijke wij ze toe. Met een dankwoord aan de heer Chreine en de geestelijke adviseur sloot de voorzitter de vergadering. C.A.V. HOUDT JAARVERGADERING. De Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging Afd. Kaatsheuvel hield op 4 Februari in de Gildenbondszaal om 7 u. n.m. haar algemene vergadering. Met genoegen mocht de voorzitter in zijn openingswoord bekend maken, dat de C.A.V. weer een gunstig boekjaar achter de ru gheeft. Het best blijkt dit gunstig resultaat uit het feit, dat de omzet van 263.910.35 in het boekjaar steeg tot 322.708.27 in 1952. De veevoederom- zet steeg met 30.459 kg, terwijl de kunst- mestomzet 54 ton hoger was dan het voorgaande jaar. Met, algemene instemming kon dit jaar Ij/j reductie afname op het ledenkapi taal worden bijgeschreven, terwijl de re serve nog door een beduidend bedrag kon worden versterkt. De vergadering had een zeer geanimeerd verloop. De verkoop van het nog resterend worstenbrood bracht een bedrag op van 120 voor de getroffenen van de wa terramp. WIJ JONGEREN. Vrijdagavond houdt de overkoepelings organisatie „Wij Jongeren" in het pa tronaat een. ledenvergadering om 8 u. n.m. met als agendapunt „Een Jeugd- gemeenteraadsvergadering". De gemeen teraad wordt gevormd door de K.V.P.. jongeren, terwijl de leden van „Wij Jongeren" de publieke tribune zullen be zetten. De agenda van de gemeente raadsvergadering omvat verschillende punten o.a. Een verzoek van de Stich ting tot vorming en instandhouding van een Vakschool voor de schoenmakerij tot het oprichten en in standhouden van een plaatselijke vakschool voor de jeug dige werknemers uit Kaatsheuvel en Loonopzand; een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 100.000 bij de Amsterdamse Bank; een voorstel tot het bouwen van een muzieknis te Loonop zand en een muziekkiosk te Kaatsheuvel, enz. enz. DE K. P. V. De postduiven weer in actie voor de charitas De Kaatslieuvelse Postduiven vereniging K.P.V. hield Zaterdag avond in haar verenigingslokaal hij café „De Sportwereld" haar jaar vergadering. Alhoewel wat iaat, wenste de voorzitter de leden nog een zalig nieuwjaar in sport, huis gezin en werk. De notulen der laat ste vergadering, alsmede de jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester, werden met volledig accoord van de gehele vergadering goedgekeurd en de fu,nctionnaris- sen mochten de dank van de leden hij monde van de voorzitter ont vangen voor hun merkzaamlieden. De diverse kampioenen werden uitgereikt en ook de generaalkam- pioen J. van Riel. Voor de bestuursverkiezing wa ren geen candidaten binnengeko men. Een vacature werd aangevuld door de verkiezing van de heer M. Ververs. Het voorstel van het be stuur om 180.uit de vereni gingskas beschikbaar te stellen voor de getroffenen bij de waters nood werd spontaan goedgekeurd. Dit bedrag werd nog aangevul met 82.door de verkoop van de door enige leden beschikbaar ge stelde bonnen voor duivenmateri- aal van de laatste kringtentoonstel ling, zodat de K.P.V. weer ruim 262.voor de charitas bijeen bracht. Het voorlopig vliegprograirma werd gepubliceerd, terwijl tevens het officiéél bedrag werd bekend gemaakt dat afgedragen is aian de T.B.C.-commissie van het Wit-Gele Kruis, zijnde 2522.50. Er werd druk gebruik gemaakt van de rondvraag, doch alle vra gen konden tot volle tevredenheid worden beantwoord. Het was een drukke, zeer geani meerde vergadering, die alleen maar bij de Herdenking van de gro te waterramp die ons land getrof fen heeft, even onder de indruk kwam. Burgerlijke Stand van 16 t.m. 31 Jan, 1953. Geboren; Johannes A. M. P., zv. A. J. v. Esch- Snoeren; Petrus A. J., zv. P. A. v. Wanrooij-v. Wanrooij; Alida C. M., dv N C Schagen-v Weick; Antonius C. G., zv. P. Donders-de Bont; Pe trus H., zv. H. L. Snoeren-Voogd; Petronella J. M., dv. A. M. Zijl- mans-Kools; Johanna A. M., dv. A. H. W. Vrinten-de Leijer; Franciscus A. M., zv. J. Damen-de Nijs. Huw.-aangiften: L. van den Heuvel 30 j. te Vlijmen en A. G. Snoeren 22 j. te Kaatsheuvel; J. C. Stokker- mans 28 j. en A. G. v. Beers 30 j., beiden te Kaatsheuvel; Chr. Tim mermans 31 j. te 's-Gravenmoer en A. J. Timmermans 26 j. te Kaats heuvel. Gehuwd: P. W. G. v. Beers 28 j. en J. Th. J. Heuer 26 j., beiden te Kaatsheuvel; J. Grootswagers 24 j. te Kaatsheuvel en P. H. Ansems 22 j. te Sprang-Capelle; H. G. L. J. de Kuijer 22 j. te Tilburg en A. J. Maurits 21 j. te Loon op Zand; G. Snoeren 25 j. en Cl. M. C. van der Wouw 24 j., beiden te Kaatsheuvel; C. A. C. M. van de Ven 26 j. te Kaatsheuvel en J. M. Voets 26 j. te Loon op Zand. Overleden; J. J. Meeren, echtg. van B. Oerlemans 81 j.; J. H. van Baaien, wed. van A. S. Heuer 75 j.; A. Snaphaan, echtg. van L. J. van Heijst 66 j.; C. de Kok 69 j.; A. P. de Graaf, echtg. van A. H. Dekkers 65 j.; J. de Jong, wed. van J. Broe ken 83 j.; C. J. A. Monsieurs 5 mnd. Ingekomen: H. G. J. Rijs van Venlo; J. M. v. Dongen van Nijme gen; B. F. M. v. Hout van Waal wijk; M. J. v. Esch van Tilburg; A. Kleine van Nistelrode; M. Blom van Tietjerksteradeel; J. v. Dissel dorp van Waalwijk; J. W. H. Kruijs- sen van Eindhoven; Fr. J. J. J. Kamp van Eindhoven; J. J. M. de Kort van Teteringen; L. H. de la Haije van Nistelrode; C. A. Walra- vens van Heusden. Vertrokken: A. D. A. v. Opstal naar Tilburg; A. P. J. C. Snoeren naar Drunen; M. Schonis naar Et- ten en Leur; A. M. v. Gorkom naar Tilburg; E. M. H. v. Oudheusden naar Tilburg; A. F. W. Druijts naar Tilburg; J. H. v. Venrooij naar Waalwijk; H. M. Brabers naar Til burg; F. T. Noords naar Eibergèn; A. H. J. v. Empel naar Eindhoven; G. H. J. A. Hurks naar Eindhoven; P. H. v. Boxtel naar Breda; J. M. W. C. v. Loosdrecht naar Arnhem; A. J. Govers naar Waalwijk. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen en Leder. Overleersnijders Machine-zwikker Machine-overhaler Machine-gradeerder. Doorzetter Kantenschrooiers. Afmakers. Ophalers. Mannel. schoenstikkers. Div. hulp-arbeiders (2e en 3e kl. C.A.O.) Jeugdigen ter opleiding in de schoen- en lederwarenindustrie. Schoenstiksters (fabriek). Plaksters. Schuurder. Slijper. Hout, kurk, stro Aankomende jongen voor meubelfabriek Kleding-reiniging. L.l. Naaisters Voeding en genot. Slage'rsleerling. Bakkersleerling Aank. Broodbezorger Vrije beroepen. Boekhouder M.O. Kantoorjuffrouw Pers. in alg. dienst. Loopknecht voor een cartonna- gefabriek. Magazijnbediende pl.rn. 19 jr. in bezit van rijbewijs. Huishoudelijke diensten Dagmeisjes. Werkster. BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid. Timmerlieden. Schilders. L.l. schilders. Grondwerkers. Schoen en Leder. Modelmaker. Snijmeester. Sjouwers looierij. Metaalnijverheid. Mach. bankwerkers. Metaaldraaier. 2e Automonteur. L.l. Electro-monteur L.l. Machine-monteur I oeding en genot. Slagersknechten Broodbakker. Landbouw Tuinbouwknechten. Verkeer. Div. chauffeurs. Bezorgers. Vrije beroepen. Mannel. kantoorbedienden. Hout, kurk, stro Meubelmaker. Aanmelden dagelijks tussen en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339. Tele foon 2131. COLLECTE. De huis aan huis collecte voor de slachtoffers van de waterramp heeft in onze parochie opgebracht 2511.22, d.i. een gemiddelde van ruim 8 per gezin. Ook de goedereninzameling werd een groot succes. Direct konden daarmee de geëvacueerden in het opvangcentrum St. Norbertus geholpen worden. De kerkcollecte bracht ruim 500 op. KERKELIJKE FANFARE. De teeravond van de Kerkelijke fan fare, evenals de uitvoering die 14 Febr. voor de donateurs gegeven zou worden, gaan vanwege de grote nationale ramp niet door. OUDERSAVOND. Vrijdag a.s. zullen de Welpen en Ver kenners ter viering van hun eerste lus trum een ouderavond houden in het pa rochiehuis. Ook de oud-verkenners zul len daaraan hun medewerking verlenen. Na de opening door de aalmoezenier, de Weleerw. heer Kap. A. v. Leeuwen, zal de hopman de heer H. Peters een film praatje houden. Mr R. Holla, de distr.- commissaris zal spreken over: Het Ver kennen. Onder de pauze de traditionele verloting. Daarna groot kampvuur. Tot slot de sluiting door de Zeereerw. heer Pastoor. Toegang gratis. MINISTER DULLES OVER DE RAMP. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en de directeur van het bu reau voor wederzijdse veiligheid, Stassen, hebben zowel bij hun aan komst in Nederland als bij hun ver trek over de rampgebieden gevlo gen. Tijdens hun verblijf hebben zij een onderhoud gehad met H.M. de Koningin en verschillende leden van 't kabinet. Toen de beide Ame rikaanse autoriteiten Zaterdagmor gen van Schiphol naar Brussel ver trokken, verklaarde minister Dul les dat hij over de watersnood die Nederland heeft getroffen verslag zou uitbrengen aan president Ei senhower en het Congress. Deze heeft ook een onderwerp van be spreking uitgemaakt met de Neder landse regering. Inmiddels zijn Dulles en Stassen van hun Europese reis naar de Ver enigde Staten teruggekeerd. NEDERLAND—DENEMARKEN VOOR RAMPENFONDS. Op Zaterdag 7 Maart wordt in 't Feijenoordstadion in Rotterdam een officiële voetbalwedstrijd gespeeld tussen Nederland en Denemarken ten bate van het Rampenfonds. De K.N.V.B. heeft 't betreffende voor stel van de Deense Voetbalbond aanvaard. De hele bruto-opbrengst zal ten goede komen aan het Ram penfonds. LUTGEHETMANN EUROPEES KAMPIOEN 71/3. De Duitser Lütgehetmann is Eu ropees kampioen biljarten cadre 71/2 geworden. Hij verloor geen enkele wedstrijd en speelde tegen Van de Pol remise. Deze werd twee de met twee punten minder, door dat hij bovendien van Vingerhoedt verloor. Metz won geen enkele par tij. NEDERLANDSE SCHAATSERS VERSLAAN ZWEDEN. De Nederlandse schaatsploeg heeft 'n Zweeds team verslagen, ondanks dat de 22-jarige Zweed Ericsson zowel de 1500 in dezelfde tijd als Van der Voort als de 3000 meter won. Van der Voort won de 500 m. en Broekman de 5000 meter. Geven met vreugde kennis van de geboorte van. ons Zoontje en Broertje HANSJE die bij het H. Doopsel de namen ontving van Johannes, Josephus, Petrus, Maria. J. KOBBEN-PAFFEN Pietje Marijke Marie-José 9 Februari 1953 Waalwijk, Wilhelminastraat 23 Tijdelijk adres: St. Nicolaas-Ziekenhuis Waalwijk. TE KOOP GEVRAAGD: Liefst portable. Brieven onder No. 5266 Bureau van dit blad. Accountant y. d. Weaghenslngel 5. Telefoon K 4100-4316 BRIDGEDRIVE VOOR RAMPENFONDS. Vrijdagavond a.s. wordt er, naar wij vernemen, in Hotel Ver wiel een bridgedrive georganiseerd ten bate van het Rampenfonds. Deze begint om half 8. De inschrijving bedraagt 3.50 en de hele opbrengst wordt afgedragen aan het Rampenfonds. De uitnodigingen zullen uiterlijk morgen in het bezit van de bridgers zijn. GESLAAGD. Voor het examen Engelse Handels correspondentie slaagden onze plaatsge noten de heer Bertus Berkelmans en mej. Dora Tabbers. i LOFWAARDIG BESLUIT. Eenparig besloten de leden van onze plaatselijke afdeling van de Nationale Reserve en Reserve Rijkspolitie, alsmede de leden van de Brandweer, om de ver goedingen die zij zullen ontvangen voor de door hen verrichte diensten m.b.t. de watersnood op Zondag 1 Februari j.l. af te staan aan het Nationaal Rampenfonds. NATIONAAL RAMPENFONDS. De huis aan huis collecte ten bate van het nationaal rampenfonds bracht in onze gemeente ruim 5200 op. Défilé. De militairen, die in Waspik ge legerd waren en hier zo krijgshaf tig hebben gestreden tegen 't water, defileerden Zondagmorgen door Waspik Dij wijze van afscheid. De parade werd afgenomen door het College van Burgemeester en Wet houders. Tengevolge van 't slechte weer kon de harmonie niet aan deze parade deelnemen. Wel trok de drumband mee. De militairen kregen ieder enkele consumpties aangeboden. Collecte in de St. Bartholomeuskerk. De kerkcollecte in de St. Bartho lomeuskerk ten bate van het Natio naal Rampenfonds bracht 936. op.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3