I MSLWÏR VITRAGE De avonturen van BIM en BAM R.K. MIDDELBARE HANDELS-AVONDSCHOOL Verkoudheid DAM PO OLIEBOLLEN ETEN Alléén Vrijdag Zaterdag 79 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 2 Putstraat 74 een Feestadres Alle Waalwijkse Bakkers laten U van 1.35 Wij ontvingen van de R.K. Middel bare Handelsavondschool het verslag over het Kalenderjaar 1952, aan welk verslag wij de volgende gegevens betref, fende deze vorm van onderwijs in onze gemeente ontlenen. In verband met het vormen van 2 af delingen voor de 2e klas, is de samen stelling van het leraren-korps in zoverre gewijzigd dat er twee leraren bij be noemd werden, n.l. de heer Drs. A. Vos sen voor Engels en de heer W. v. d. Mee voor Nederlands. Gedurende het gehele jaar werd nor, maal onderwijs gegeven in de 3-jarige Onderbouw en de 2-jarige bovenbouw (4e en 5e klas) volgens het gewone leerplan. Ook dit jaar was het aantal leerlingen van de eerste klas niet hoog genoeg om voor deze klas twee parallel, afdelingen te vormen; echter wel voor de 2e en 5e klas (voor handelswetenschap pen). Naast de gesubsidieerde klassen en afdelingen is het in het afgelopen jaar mogelijk geweest cursussen te vormen voor moderne Bedrijfsadministratie (M. B. A.) en voor Praktijkdiploma Engels en Duits. Tot de 2e klas werden enige jongelui toegelaten, die in het bezit zijn van het Middenstandsexamen Algemene Han delskennis en bovendien werkzaam zijn in een Middenstandsbedrijf. Deze leer, lingen werden allen in dezelfde afdeling geplaatst, omdat zij allen de gewone leeftijd van de leerlingen der 2e klas te boven gaan. l De bedoeling is hun een bredere op leiding te verschaffen dan zij door hun studie voor het Middenstandsexamen hebben verkregen. In verband met be drijfseconomische vraagstukken zal hun het dubbel boekhouden worden bijge, bracht, terwijl ook hun kennis van de Nederlandse taal wordt verdiept en ze bovendien lessen moeten volgen in En, gelse taal. Het is een poging om door de Avond scholen de toekomstige middenstander beter te vormen als middenstander en zakenman. Het zal, vervolgt het verslag, ons waarschijnlijk gelukken, met behulp Van de heer Inspecteur, deze zgn. Vomio. klas in het gewoon program van de avondschool in te bouwen, ofschoon we daarvoor enige minder belangrijke wijzi gingen hebben moeten aanbrengen in het voor deze Vomio-cursussen ontworpen leerplan. De directeur spreekt er dan zijn ge, noegen over uit, dat juist aan de Waal- wijkse avondschool de eerste Vomio, klas in ons land geopend kon worden. Hoewel het aantal leerlingen nog niet erg groot is, hoopt men toch over enkele jaren meer jonge Middenstanders (tus sen 18 en 25) te trekken, indien men in en uit de praktijk het nut van deze cur, sussen leert kennen. Tenslotte wordt opgemerkt, dat deze leerlingen lessen volgen in Bedrijfshuis- houdkunde en Boekhouden, Nederlandse taal ien Engelse taal (voor elk vak twee uren per week)terwijl ze daarnaast een aparte kleine opleiding zullen krijgen in het maken van reclame, lakschrijven en papierbewerking. "Tot de vierde klas werden dit jaar verschillende jongens en meisjes toegelaten die iri het bezit zijn van het Mulo-diploma. Uiteraard wordt daardoor het peil van deze klas ver. hoogd en verwacht men in de toekomst nog betere resultaten in de hogere klas sen dan tot nu toe het geval was. Ook dit jaar werden examens afgeno men voor het Rijksdiploma 5 jarige Handelsavondschool; 19 leerlingen na men aan deze examens deel, 16 slaagden, gedeeltelijk met zeer hoge cijfers. Voor het examen van de drie-jarige cursus slaagden 8 candidaten, terwijl er 4 werden afgewezen. In het jaar 1952 legden 31 leerlingen examen af voor het practijkdiploma Boekhouden (Associatie, diploma); 17 hiervan slaagden. Eén can- didaat legde examen af voor het diplo ma Moderne Bedrijfsadministratie en slaagde, en een candidaat slaagde voor het diploma Engelse taal en Handels, correspondentie. Op 31 December 1951 bedroeg het aantal leerlingen 103; in de loop van het jaar kwamen hier 58 leerlingen bij; 37 leerlingen daarentegen verlieten de school, zodat het leerlingenaantal met 21 gestegen is. Van de 37 leerlingen die de school verlieten, vertrokken er 9 wegens het verkrijgen van een diploma, 5 wegens militaire dienst, 7 wegens het doorlopen van het 3e schooljaar, 6 wegens onvol doende vlijt en vorderingen en 7 om an dere of onbekende redenen. Het verslag van directeur H. v. Well sluit met een woord van erkentelijkheid jegens bestuur en directeur van de R.K. H.B.S., die de gebouwen beschikbaar stelden en steeds bereid waren alle me dewerking te verlenen. HET ECHTPAAR A. DE GRAAFF-MAAS, dat op 23 Februari a.s. zijn gouden bruiloft hoopt te vieren. Je hebt van die adressen, waar het nogal 'ns 'n keer te doen is, waar nogal 'ns een feest of iets van dien aard is; bij deze adressen mogen we zeker reke. nen Putstraat no. 74. Want wanneer op 23 Februari a.s. het echtpaar A. de Graaff-Maas zijn gouden bruiloft viert, dan is dat de tweede gou den bruiloft in hetzelfde huis, en dan Zijn er al een diamanten bruiloft en een zilveren aan voorafgegaan. Want lang hebben bij het huidige gouden paar de ouders van de bruid ingewoond en deze vierden in datzelfde huis, waar nu binnenkort groot feest zal zijn, hun gouden en zelfs hun diamanten bruiloft. Het laatste feest werd gevierd in de dagen van de oorlog; moeder de Graaff heeft er nog schik in als ze ver. telt, hoe ze in een bus met twee paar den er voor toen naar de kerk zijn ge gaan en ze ieder ogenblik bang waren dat de paarden op hol zouden slaan. De gouden bruidegom en bruid van 23 Februari willen ook het voorbeeld van hun ouders volgen. Het is, zoals men dat noemt, nog een kras paar. Toon, die al 74 wordt, doet het de laatste tijd wel een beetje kalm aan; 't kan ook wel als ge altijd flink gewerkt hebt. 42 jaar is ie bij Kleijberg, later Bloch en Stibbe, geweest, terwijl de meeste Waalwijkers 'm ook wel zullen kennen nog als de vlugge en nette be. diende, in verschillende hotels en café's. Nou geniet ie na een leven van hard werken van een mooie zorgeloze oude dag; nou heeft ie z'n vreugde aan het jonge geluk van het opgroeiend gezin van zijn zoon, die bij hem in woont. Nou kan ie iedere morgen naar de kerk; be halve de laatste dagen, hij heeft name lijk een beetje griep en hij maakt zich ook wel wat zorgen over het feest. van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met Maar Toon hoeft zich helemaal niet bang te maken, dat komt allemaal wel dik in orde. I Moeder de Graaff zoudt ge haar 72 jaren helemaal niet aanrekenen; zij lijkt het eeuwige leven wel, zo kras en vlug ze nog is. Iedere morgen om half 8 kunt ge haar naar de kerk zien lopen; voor de was draait ze haar hand niet om en al het werk in het huishouden kan ze nog goed af. Een prachtig programma. Men hoeft er niet aan te twijfelen of hun gouden bruiloft' zal een heel feest worden; de naam Pustraat zegt in dit verband natuurlijk genoeg. Er is een ijverig comité onder voorzitterschap van dé heer C. v. Mierlo, dat al lang druk bezig is de nodige voorbereidingen te treffen en dat dezer dagen het volgende programma heeft opgesteld en dat pro. gram klinkt als een klok; oordeelt U zelf maar 9 uurzanghulde door de bruidjes voor het vertrek naar de Kerk. 9.30 uurPlechtige Gezongen H. Mis met assistentie in de Kerk van St. Jan; na afloop zanghulde en toespraak door de bruidjes. 1 uur tot half driereceptie, tijdens welke het cadeau namens de Putstraat zal worden aangeboden. 4 uurDan komt de bekende Cia v. Boort in de zaal van de heer Frans van Helvoirt met haar grote poppenfamilie voor de kinderen van 4 tot 16 jaar een voorstelling geven en na afloop hiervan worden de kinderen getraoteerd. half 5worden de zieken van de Putstraat en de kinderen beneden de 4 jaar getracteerd. 7 uur brengt de Harmonie St. Cris- pijn een serenade. 8 uurBebint de grote revue „Heel de Putstraat op z'n kop", die geschreven is door H. Maas, die ook de algehele leiding heeft, terwijl de muzikale leiding in handen is vair de heer Piet Mulders. Deze revue wordt gegeven in de zaal van de heer van Helvoirt, en zal Maan dagavond vertoond worden voor het gouden paar, de familie en de gehuw, den en Dinsdagavond voor de ongehuw- den van 16 jaar en ouder. U ziet, lezers, dat ziet er prima uit. En we twijfelen er niet aan of het zal voor het echtpaar de Graaff-Maas een prachtig feest worden, dat ze niet ge makkelijk zullen vergeten. We feliciteren hen al van harte met hun gouden huwelijksfeest en we wensen hen graag toe nog heel veel jaren in de. zelfde liefde en dezelfde trouw, gevrij waard voor ziekte en zorg, in het ge lukkige bezit van alles wat een levens, avond schoon en vredig kan maken. DRAMA IN SCHIEDAM. Een uit Zierikzee geëvacueerde vrouw die bij een familie aan het Rubensplein te Schiedam was ondergebracht, heeft j.l. Maandagmiddag haar kinderen, een jon getje van twee jaar en een baby, van een 12 meter hoog balcon op straat ge- Worpen en is daarna zelf naar omlaag gesprongen. De baby werd dood opge nomen, terwijl de vrouw en het jongetje in deerniswekkende toestand naar het ziekenhuis werden overgebracht. De vrouw moet gehandeld hebben in een vlaag van verstandsverbijstering. Terwijl haar man de stad was in ge gaan, zat de vrouw thee te drinken met haar gastvrouw. Eensklaps snelde zij naar boven, waar haarbeide kinderen lagen te slapen. Copyrighl P. I. 8. Box 6 Copenhagen 2G2. Een jager trekt door het bos met een klein gevolg negers. „Wat moeten we doen?" vragen de die ren aan Bim en Bam. „Hij zal ons vast vinden". „Houdt je maar kalm'', zet Bim. „We zullen hem zonder moeilijkheden wegjagen". Ze halen een groot tafelblad, waarin ze een gat zagen in 't mid den. Dan vullen ze Jumbo's grote mond met kogels, waarna ze hem zeggen, dat hij zijn slurf door het gat moet steken. Het duurt niet lang of de jager vindt hen. „Bla zen, Jumbo", beveelt Bim en Jum- In zware letters wordt het op de advertentiepagina aangekondigd Oliebollendag. Heel Waalwijk eet oliebollen ten bate van het Natio naal Rampenfonds. Al is de officiële openbare Car navalsviering wegens de droeve ramp die ons land trof afgelast, niemand zal het euvel duiden, wanneer men toch enige aandacht besteed aan dit afscheid nemen van de vette dagen voor we ons begeven in de tijd van boete en versterving, die de Grote Vasten is. Niemand zal het ons euvel dui den, wanneer wij de traditie ge trouw willen blijven en oliebollen eten. En zeker zal niemand hier aan stoot aan nemen, wanneer wij de ze oliebollen eten ten bate van het Rampenfonds, wanneer wij dus deze bescheiden viering van de vastenavond inpassen in het ka der van de grote hulpactie die al lerwegen in buiten- en binnenland momenteel gevoerd wordt. Dit wordt ons mogelijk gemaakt door de Waalwijkse Bakkers. De R.K. Waalwijkse Bakkersvereni ging „Eendracht maakt macht" heeft namelijk het initiatief geno men om op Vastenavonddinsdag een grote oliebollenactie op touw te zetten en alle bakkers van Waalwijk, niet een uitgezonderd, hebben zich aanstonds achter dit mooie initiatief geschaard en hun volle medewerking toegezegd. Zaterdag en Maandag zal iedere bakker bij zijn eigenklanten de bestellingen noteren en Dinsdag middag ien -avond zullen dan de geurige warme oliebollen op het door de klant gewenste tijdstip door de bakker worden bezorgd. De oliebollen worden door het bestuur van de bakkersvereniging gebakken en zullen verkrijgbaar zijn aan de normale kermis-prijs. En de hele opbrengst van deze actie zal afgedragen worden aan het Waalwijkse comité van het Nationaal Rampenfonds. Dat is dus het aandeel van de Waalwijkse bakkers in de grote hulpactie de leden van de bak kersvereniging plus twee bakkers builen de vereniging hebben ech ter al meer gedaan die hebben n.l. ook onmiddellijk gehoor ge geven aan een oproep van het hoofdbestuur om per bakker een baal meel beschikbaar te stellen voor de bakkers in de noodgebie- den. Het is onnodig hier te verkla ren, dat wij iedereen aansporen deze actie te stepnen. Vier carnaval met oliebollen en steun zodoende dit initiatief van de Waalwijkse bakkers en de ac tie van het Nationaal Rampen fonds. Heel Waalwijk moet oliebollen eten ten bate van liet Nationaal Rampenfonds. I.' '7 R.K. ZIEKENKAS VAN DE KAB. Bovengenoemde instelling hield Maandag 'j.l. de jaarvergadering, die zeer slecht bezocht was. Na opening door de voorzitter, de heer A. Kerkhof, las de secr.- penn. de notulen van de vorige vergadering, die ongewijzigd wer den goedgekeurd. Daarna kwam 't financiëel verslag over 1952 aan de orde, waaraan wij 't volgende ont lenen In kas op 1 Jan. 1952 2211.38 Batig saldo over 1952 218.50 In kas op 1 Jan. 1953 2429.88 De voorzitter bracht de penning meester dank voor zijn accuraat beheer en hoopte dat hij nog vele jaren zijn krachten aan de Zieken kas zou geven. Bij monde van de heer G. de Jong bracht de controlecommissie ver slag uit over haar bevindingen. Al les was in de beste orde bevonden en de penningmeester werd dan ook dank gebracht voor zijn be heer. Als lid van de controlecom missie werd herkozen de heer G. de Jong. Het volgende was huldiging van de heer Adr. Stokwielder wegens zijn 25-jarige bestuursfunctie. Hij werd door de voorzitter in hartelijke bewoordingen toegespro ken. Spr. wees er op dat de jubi laris een man van weinig woorden was, maar altijd voor de belangen van de Ziekenkas op de bres stond. Hij vond het daarom, ook voor de heer Stokwielder, jammer dat zo weinig leden acte de présence had den gegeven. De voorzitter hoopte dat Stokwielder nog vele jaren ge tuige mocht zijn van de groei van de Ziekenkas. Als blijk van waar dering bood spr. namens bestuur en leden de jubilaris een cadeau aan. De jubilaris stelde deze attentie zeer op prijs en dankte bestuur en leden hartelijk; hij hoopte nog vele jaren het wel en wee van de Zie kenkas te mogen meemaken en gaf de verzekering steeds zijn besie krachten aan de vereniging te zul len blijven geven. Bij de mededelingen wees de voorzitter nog op het feit dat ver schillende leden te laag verzekerd zijn; bij eventuele ziektegevallen was men daar dan de dupe van. Nadat nog enkele vragen door de voorzitter naar genoegen waren beantwoord, werd de vergadering met de chr. groet gesloten. ONDERLINGE VARKENS VERZEKERING v.m. Baardwijk. Genoemde vereniging hield dezer da gen in het café van de heer A. Kroot haar algemene jaarvergadering, die on. der voorzitterschap stond van de heer N. L. Klerx. Uit het door de secretaris de heer A. v. Leyden uitgebrachte jaar verslag bleek dat het afgelopen jaar voor de vereniging niet zo bijster gunstig was geweest; 38 Varkens zijn er uitbetaald voor niet minder dan 1706.50; vier varkens hiervan hebben nog 85.op gebracht. j Ongeveer 360 varkens waren er ver. zekerd en het ledental steeg tot 64. Uit het financieel verslag bleek, dat er 112.72 meer uitgegeven was dan er aan premie v?as ontvangen. Spaargelden, kasgeld en ontvangen premie bedroegen 2333.60; de uitgaven waren 1798.60, zodat er nog een batig saldo was van 535. Het bestuurslid de heer P. Klerx werd met grote meerderheid van stemmen her kozen. Tijdens deze vergadering werd nog meegedeeld, dat het bestuur besloten had de uitbetaling der gestorven of opge ruimde varkens te verlagen en dan de premie voor elke categorie met 10 cent te verhogen, terwijl dan tevens de premie maar eens in de maand zal worden ge. ind, zodat dit dus uiteindelijk een premie verlaging betekent. De vergadering ging met dit voorstel zonder meer accoord. Door een van de leden werd tijdens de rondvraag de vraag gesteld of de uit betaling voor een afgekeurde lever niet wat verhoogd zou kunnen worden. De voorzitter stelde voor de vergoeding voor een lever te bepalen op 2.50 en voor nieren op 0.75, welk voorstel de in stemming had van alle aanwezige leden. Een dankwoord van de voorzitter be sloot deze geanimeerde vergadering. BAARDWIJKS TONEEL. Op 22 Maart a.s. zal „Baardwijks Toneel" deel gaan nemen aan een toneelconcours in Tilburg. Zij zul len daar met het stuk „Als de klok waarschuwt" naar de hoogste on derscheiding dingen. We wensen de Baardwijkse tone listen veel succes. bo blaast uit alle macht. De kogels komen zo onverwacht, dat de ja ger en zijn gevolg ontzettend schrikken en bang zijn, dat ze ge raakt zullen worden. Ze hollen weg zo vlug als ze kunnen en heb ben heus geen zin meer om terug te komen. BRIDGEN TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS. „De nood bedaart, als U maar kaart". De gezamenlijke Waalwijkse Bridge clubs hebben besloten zich ook in te zetten in het algemene streven de nood in de getroffen gebieden van ons vader land zo snel en zo afdoend mogelijk te lenigen. i i voor cent Week-end aanbiedingen houden wij van artikelen, waarvan de kwaliteit zó beduidend boven de gangbare soorten uitsteekt en de prijs daarentegen zó opvallend laag is, dat onze vaste klanten het moeten weten. geen kunstzijde of een keuken ruitje, maar zuiver katoenen was echte marquisette (bekend door de buitengewone soepelheid en sterkte). Met deze mooie rijke vitrage van 1.35 p. mtr. bent U in één slag klaar voor het a.s. voorjaar en bezit U nieuwe glasgordijnen, die al Uw kennissan U zullen benijden. Vrijdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze prima katoenen marquisette van 11.35 maar voor cent p. mtr. IEDERE VRIJDAG KOOPAVOND-ATTRACTIE Heden (Vrijdagavond) om half acht zal er in Hotel Verwiel een Grote Wilde Bridge-Drive gehouden worden ten bate van het Rampenfonds onder het motto: „De nood bedaart, als U maar kaart". De mooie prijzen werden belangeloos door diverse bedrijven beschikbaar ge steld, zodat de gehele opbrengst derhalve ten goede komt aa nhet Rampenfonds. Tot hedenmiddag bestaat nog gelegen heid in te schrijven a raison van 3.50 per persoon. Ieder paar gelieve een spel kaarten mee te brengen. VISSCHERSLUST". In haar bestuursvergadering van 9 Februari j.l. besloot het bestuur dit jaar wederom pl.m. 1250 stuks pootsnoekjes in haar wateren uit Ie zetten. Het bestuur rekent weer op de medewerking der leden bij het uitzetten van deze visjes, door middel van „mankracht", bootjes en teilen. De uitzetting wordt na der bekend gemaakt. In de vacature van 2e voorzitter werd voorzien door het nieuwge- kozen bestuurslid A. van Eggelen. De maandblaadjes worden ver zorgd door de 2e secretaris de heer J. A. v. Seist, P. Vreedestraat 37. Eventuele klachten niet indienen bij de secr., maar bij de 2e secr. In verband met een circulaire van de Algemene Hengelaarsbond, waarin de aangesloten verenigin gen worden opgewekt deel te ne men met een bijdrage voor 't ram penfonds (waaruit blijkt dat ook de verenigde hengelsportbeoefe naars hun aandeeltje in de nood wensen hij te dragen) besloot het bestuur uit de kasmiddelen 100.- (honderd) gulden over te schrij ven op het gironummer van de Bondspenningmeester. Ook uit de* Bondskas zal een bedrag ter be schikking varf het rampenfonds worden gesteld. Rekening en ver antwoording zal door de Bond in het Maart-nummer van het orgaan worden afgelegd. De penn. deelde mede dat pl.m. 30 leden hun nieuiwe vergunning hebben geweigerd en ook niet meer zuilen betalen. Het bestuur over weegt (gerechtelijke) maatregelen. Een 7-tal nieuwe leden werden aangenomen, waarvan 1 uit Waal wijk. Een Belgische donatie-aan vraag werd afgewezen, in verband met een alg. vergaderingbesluit. INSCHRIJVING KERMIS SLEM. Dinsdagmiddag had in „De Twee Kolommen" een inschrijving plaats voor het Lunapark op de a.s. ten toonstelling. De inschrijving was als volgt J. Zimmerman de Poorter, Ge bakkraam 810.W. Brinksma, Orthen, Gebak 758.-; C. Verhulst Oosterhout, Nougat en suikerkraam 602.P. van Twist, poffertjes kraam 100.Antoon van Mil, Oosterhout, patates-frites en gebak 285.Antoon van Mil, Ooster hout, bumper 515.G. Pulles- Paashuis, Nougat en suikerkraam 376.Frans Bul, Oosterhout, Nougat en suikerkraam 328. A. J. Trommelen, Waalwijk, gebak en frituur 785.A. J. Tromme len Waalwijk, patates frites 275.-; A. P. Trommelen, Waalwijk vlieg- bomspel 100.Verenigde bum- perspelhouders, Amsterdam, bum per 550.R. A. Been Apeldoorn theater-variété 210.J. Stui, Sliedrecht, autofietsmolen 237.-; J. H. Koostra, Leeuwarden, Nou gat en suikerkraam 250.A. I\,ustersSpannings, gebakkraam 426.J. v. d. Pauw, steilwand 310.Joh. van der Haar Zn. palingkraam 500.G. de Lange Apeldoorn, balcospel 480.F. Gerssen, Breda, gebakkr. 1519.-; H. Kooistra, Bergenopzoom, balco spel 210.J. M. van Gastel, Nougat en suikerkraam 686. J. W. Janvier, Berg|enopzoom, speedwaytrack 1200. De verpachting van de grote ver- maakinrichtingen zal over enige weken plaats vinden. OVERLAST VAN WATER IN DE ANTONIUSPAROCHIE. De afgelopen dagen leek de An- toniusparochie, speciaal het zui delijk gedeelte vanaf de kerk tot halverwege de Kloosterweg wel een, zij het klein, watersnoodge biedje. De fiets- en wandelpaden langs de helft van de Kloosterweg ston den flink onder water, dat soms de hele weg overspoelde en ook flinke gedeelten van de Antonius- straat, het Antoniusplein, de Zei- ne en de Crispijnstraat inundeerde en dat de kelders van de bewoners binnendrong. Men heeft zich dezer dagen meer dan eens afgevraagd, waar dat water vandaan komt en waar om er niet voor voldoende lozing gezorgd wordt. Uit onze informaties is geble ken, dat het water afkomstig is van het honderden h.A. grote ge bied ten Zuiden van Waalwijk, dat aanmerkelijk hoger gelegen is, met het gevolg dat thans na de grote sneeuw- en regenval der laatste dagen het water in de richting Waalwijk zakt. Heeft men in normale tijden al veel last van het vele water, dat men ternauwernood kan lozen, thans, nu de pompen in de bui- tenpolder ten Noorden van Waal wijk wegens de zeer hoge water stand tijdens de rampdagen, on klaar zijn geraakt, kan men hele maal het water niet meer lozen, zoals behoorde te gebeuren. Met het gevolg dat men in de Anto- niusparoehie grote kans loopt natte voeten te krijgen en dat de bewoners van de Kloosterweg slechts door van tegel op tegel te springen, hun woningen kunnen bereiken of verlaten. NOODLOTTIGE VAL. Mej. A. G. A. kwam Zondaga vond in de Grotestraat wegens de gladheid van de weg zodanig met haar fiets te vallen, dat een zware hersenschudding het gevolg hier van was. Dr. Lenglet die de eerste hulp verleende, achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodza kelijk.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2