DE LMSTHMT WAALWIJK DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-GAPELLE SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSOONKSVEER HEUSDEN BILJARTEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 FEBRUARI 1953 6 1 ook een overwinning kunnen wor den. Met een beetje haar op de tanden zien we dit ook gebeuren. DESK 5 gjaat op bezoek by WSJ 3. Een prognose is hier moeilijk te geven. Maar trachten we het te houden in de geest van de overige elftallen. Het zou wat waard zijn als Zondag over de gehele linie de overwinningsvlag kon wapperen. We houden het er op: Zondag 1 Maart algeheel herstel van DESK. Werkt er allen voor. Het zit in de lucht. BERKDIJK-NIEUWS. Berkdijk 1 speelde een uitwed strijd tegen Zigo. Men speelde een prima wedstrijd, hoewel zij er met drie invallers op uit moesten. De uitslag was 33. Berkdijk 2 ging bij DESK 4 op bezoek en mocht over de uitslag 44 ook niet klagen. Berkdijk 3 kreeg Baardwijk op bezoek en speelde ook gelijk 22. Jongens, denk nogmaals aan de training, die je zo hard nodig hebt. A.s. Zondag gaat Berkdijk 1 op bezoek bij Oirschot Vooruit. Hier kan ook gewonnen worden, maar dan moet van het begin tot 't eind aangepakt en volgehouden worden. We rekenen natuurlijk op de sup- portersschare. Vertrek om 1.15 van het clublokaal. Berkdijk 2 en 3 zijn vrij. CAPELLE. Sparta-nieuws. Daar Zaterdag j.l. alle elftallen dezer vereniging vrij waren van competitiewedstrijden, speelde het jeugd-elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen NEO, welke met 31 werd gewonnen. Voor Zaterdag a.s. is het tweede elftal vrij en het eerste elftal speelt thuis tegen SDO. Dit belooft een spannende strijd te worden, daar beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn en over de uitslag niets kan worden voorspeld. Aanvang van de wedstrijd om 4 uur, en wij ver wachten hiervoor een talrijk pu bliek. Het jeugd-elftal speelt voor de competitie een uitwedstrijd tegen RKC 9 te Waalwijk. Voor Zaterdag 7 Maart a.s. zijn geen wedstrijden vastgesteld in verband met de te spelen interland wedstrijd Nederland—Denemarken, ten bate voor het Rampenfonds. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1RKDVC 1. Zondag spelen de Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen DVC Drunen. Dit kan weer een spannende strijd worden, wan' DVC is een ernstige candidaat voor de bovenste plaats. Tn Drunen wisten de Boys in een zeer goede wedstrijd gelijk te spe len. We zijn benieuwd wat Zondag de Uitslag zal zijn. Een voorspel ling is moeilijk te doen, daarom zullen we rustig afwachten. Aan vang van de wedstrijd half drie. JIU JITSU DEMONSTRATIE. A.s. Zondag 1 Maart wordt er in de grote zaal van 't K.A.B.-gebouw een Jiu-Ji'su en Judo-demonstratie gegeven, Aan deze uitvoering, die wordt gegeven ten bate van het Rampenfonds, werken mee Sport school P. Beljaars, Tilburg, met ca. 30 Judoka's, waaronder een da- mesploeg, de Judo-club uit Breda en de Eerste R.K. Waalwijkse Ju do-club. Ass. C. de Vaan. Velen staat een mooie, interes sante en leerzame avond te wach ten. Als afgevaardigde van de Ned. Judo-Bond, om de demonstraties te Waalwijk bij te wonen, is aange wezen de consul de heer Th. Aalst. WAALWIJKSE BILJARTVERE NIGING W.B.C. Hier volgen de uitslagen van het biljart- en barakconcours, dat ge houden wordt ten bate van het Rampenfonds door de Waalwijkse Biljartver. WBC, gevestigd bij de heer C. v. Berkel. Voor de competitie: WBC 1Nooit Volleerd 1 62. Voor het tournooi WBC 2HKB niet opgekomen. WBC 3Keesje 2 198156; ge wonnen door WBC 3 met 42 car. Voor a.s. Zaterdag 6 uur is de volgende wedstrijd vastgesteld: WBC 1 RKC 1 M. Slaa'sA. Timmermans. L. v. EngelenC. v. d. Sanden. C. van BerkelP, Brok. A. HeefferDonhuijzen. Voor Zondag 6 uur: WBC 3 Fa. Hendriks Jac. PullensFr. Schoelitz H. PullensL. van Eeten. B. MosselveldH. Klijsen. J. WijkmansH. Hendriks. Voor Maandag 7 uur: WBC 2 tegen Entre Nous. Bij het barakconcours wist Fr. Leenheers wederom beslag te leg gen op de dagprijzen van Zaterdag, Zondag en Maandag; een pracht- prestatie. Heli bestuur van de WBC stelt een extra prijs beschikbaar voor hem die de heer Fr. Leenheers achter zich laat. Sportliefhebbers doet dus uw best ONGEVAL. Tijdens de gymnastiekoefeningen van de R.K.J.B. kwam de heer F. Pelders bij het hoogspringen zodanig te vallen dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Verhoeven uit Vlijmen die spoedig ter plaatse was constateerde een hersenschudding. VEEVERZEKERING ST. ISEDORUS De Onderlinge Veeverzekering St. Ise- dorus zal a.s. Vrijdag 6 Maart haar al gemene jaarvergadering houden in café P. Klerkx. JAARVERGADERINGEN. De controlevereniging De Toekomst en de K.I.-vereniging Drunen—Elshout zullen op 13 Maart a.s. hun jaarverga deringen houden in café P. Klerkx. TONEEL. De toneelvereniging der K.A.B. en K.A.V. zal op Zondag 15 Maart (half Vasten) een toneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden het toneelspel getiteld: Zij die gestuurd werd. BALAVOND. Ten bate van het comité dat een uit stapje zal organiseren voor de ouden van dagen, zal op Zondag 15 Maart a.s. (half Vasten) in de zaal van Th. Fis hout een balavond worden gegeven. FILMAVOND. Ten bate van de Stichting Het Vier de Prinsenkind zal in April a.s. alhier een filmavond worden gegeven. Deze stichting verzorgt de uitzending van zwakke en behoeftige kinderen naar vacantieoorden. K. A. B. De K.A.B. afd. Drunen zal op 19 Maart a.s. haar jaarvergadering houden. Op de agenda staan: Bestuursverkiezing, Begroting, Verslag over 1952. VOORLICHTINGSAVONDEN. Dezer dagen werden een tweetal voorlichtingsavonden gehouden voor de boeren uit Drunen en Elshout, die zeer druk werden bezocht. Zo sprak voor de N.C.B., R.K.J.B. en Boerinnenbond de heer Leo de Bekker, over zijn reis naar Amerika en Canada, en vertelde de boe ren zeer uitvoerig over het leven en wer ken op het platteland aldaar. Met een film werd een en ander nog verduide lijkt. Het was een zeer interessante avond. De Eerw. Broeder Alquines sprak voor de fok en controlevereniging, over het doel en het nut van deze onderafde ling van de N.C.B. De boer moet contro leren welke dieren het meest productief zijn, het is zijn geld. De spreker werkte deze avond veel met statistieken en ge tallen. Tot slot werd nog een film vertoond over het besmettelijk verwerpen bij die ren, welke film werd toegelicht door de veeteeltconsulent de heer de Groot uit Gilze. Het was een zeer leerzame avond. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders afd. DrunenElshout hiel ddezer dagen in de zaal bij Th. Elshout haar algemene jaarvergadering. Deze vergadering werd bijgewoond door de E.A. heer Burge meester Snels. De voorzitter de heer Th. van Son herdacht in zijn openingswoord met een minuut stilte de gevallenen van de storm ramp van 1 Febr. De voorzitter heette allen van harte welkom, speciaal de heet Burgemeester. Hierna bracht de secretaris verslag uit over 1952. Het ledental bleef constant en is 55. In 1952 werden verschillende acties onde'r- nomen Op 25 Febr. werd te Elshout een geslaagde toneelavond gegeven. Men nam deel aan de schietwedstrijden, terwij) ook een wandeltocht werd georganiseerd. Er was voor de eerste maal een goede deelname,, maar voor 1953 verwacht men meer. Men heeft nu reeds toezeg gingen ontvangen. Ook werd de collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen verzorgd, die 107 opbracht. Ben bal avond moest in verband met de ramp worden afgelast. Aan de orde was verder: Bespreking ontspanningsavonden. Door Burgemees ter 'Snels werd medegedeeld dat nog 40 onderscheidingen voor oud-militairen op Uitreiking liggen te wachten. Voorgesteld werd om deze uit te reiken op een spe ciale avond die door de afdeling zal worden georganiseerd. Als richtdatum vohr deze avond zal worden aangehou den de tweede week na Pasen. Op 3 Mei zal een deputatie van de afdeling Drunen worden afgevaardigd naar Schijndel om de onthulling bij te wonen van een monument dat aldaar door de Bond van oudstrijders zal wor den opgericht. Op 17 Mei zullen enkele leden deelnemen aan de jaarlijkse schiet wedstrijden. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de geanimeerde ver gadering werd gesloten. VOLLEY. Het 2e en 4e damesteam van de Ba tavieren uit Den Bosch gaven een de monstratie volleywedstrijd in het paro chiehuis. De voorzitter heette de dames hartelijk welkom en hoopte dat de avond aan zijn doel zou beantwoorden, n.l. de volleybalsport bij de Elshoutse dames meer populair te maken. Gezien de be langstelling bestond daarover weinig twijfel Tijdens de pauze gaven zich reeds een 30-tal dames op. Maandag begint de training onder bekwame leiding. MARIA GORETTI-AVOND. De Maria Goretti-avond die aanvan kelijk bepaald was op Maandag 2 Maart kan wegens omstandigheden niet door gaan, maar zal nu gehouden worden Dinsdag 17 Maart. TAFELTENNIS. In de zaal van het parochiehuis speel den De Smashers een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Haarsteegse tafelten nisclub de Meppers. Het eerste Elshout se team verloor met 37, het tweede met 19. GROEPENWEDSTRIJD. De groepen van Carnaval en Set co mité hebben plannen om binnenkort een vergadering te beleggen om de groepen- wedstrijd nóg door te laten gaan. We komen hier nog nader op terug. UITVOERING UTILE DULCI. De R.K. Toneelvereniging Utile Dulci gaf Maandagavond nog een uitvoering voor het Rampenfonds; ook deze avond was de zaal. tjokvol. De aanwezigen wa ren vol lof over het gebodene; er werd zeer goed en vlot gespeeld. Na afloop dankte de voorzitter dhr. Kuipers voor de belangstelling: een mooi bedrag zal weer afgedragen kunnen worden voor het Rampenfonds. Wie volgt' VERGADERING. Zondagavond vergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café A. van Vugt. Ben zeer belangrijke agen da komt aan de orde, dus allen present. BELANGRIJKE VERGADERING. Op Maandag 2 Maart a.s. des avonds om 7.30 uur zal er alhier in café J. van Oijen een zeer belangrijke vergadering worden gehouden, waarvoor dok uit de omliggende dorpen grote belangstelling wordt verwacht. Op deze vergadernig die belegd door de Rijks Landbouw-voor- lichtinjjsdienst, zal het woord worden gevóeld door ir Crijns en ir 'Sinnema. Het dèel van de vergadering is contact op te "nemen met alle landeigenaren en huurders van het land gelegen in de pol der tussen Engelen, Bokhoven, Haar steeg en Vlijmen en om van gedachten te wisselen over het tot stand brengen van een algemene verbetering en verka veling van de in de polder liggende gronden. In een circulaire wordt gezegd dat de grasladen in het verleden onder zeer ongunstige omstandigheden zijn ge ëxploiteerd. Dat de verpachting die van jaar tot jaar geschiedde niet 'bevorderlijk was voor een goede bemesting en ver zorging. Op de tweede plaats het feit dat de percelen her en der verspreid liggen en dat er zeer veel tijd mee is gemoeid om zich naar 'het land te be geven, ,hetgeen niet efficiënt kan worden genoemd. Eveneens wordt genoemd dat het onderhoud van sloten en watergan gen tengevolge daarvan niet ideaal is. Gezegd wordt dat als gevolg daarvan de productiviteit ver beneden normaal ligt, waarvan de boeren de nadelige gevolgen ondervinden. Aanbevolen wordt een al gehele ruilverkaveling, die voor het ge hele gebied betere voórwaarden schept en ook de productiviteit zal verhogen. De vraag is daarna of de landbou wers uit een eventuele verkaveling ook de grootst mogelijke profijten zullen trek ken en de voordelen ten volle zullen worden benut. Daarom heeft de Rijks- landbouwconsulent ir Crijns in samen werking met de plaatselijke organisaties enz. een verbeteringsplan ontworpen. De bedoeling is de eerstvolgende jaren speciale aandacht te schenken aan de komgraslanden, terwijl de deelname daar aan voor de boeren openstaat tot een maximum van 100 ha. De deelnemers ontvangen gedurende drie jaar subsidie, maar moeten zich onderwerpen aan de bepalingen van de R.L.V.D. Op de vergadering zal gelegenheid zijn .om vragen te stellen en voor deelname "kan men zich'tot 15 Maart opgeven op het kantoor van de Rijkslandbouwcon- sulent voor Midden Brabant, Heuvel 83 te Tilburg. BILJARTEN. Mocht in afd. A Juliana er vorige week in slagen door een overwinning op 't Hoekje het kampioenschap te verwer ven, in afd. B werd een felle strijd ge leverd tussen het 2e vijftal van Juliana en het 2e vijftal van 't Hoekje. Doordat de reserves van Juliana er in slaagden de strijd te winnen is er een beslissingswed strijd noodzakelijk geworden. Deze wed strijd die op een neutrale biljart zal wor den gespeeld, belooft zeer spannend te worden, want zou Juliana 2 deze wed strijd weten te winnen, dan heeft deze vereniging alle drie de kampioenschap pen die er aan de competitie zijn ver bonden, wat zeker een prachtige pres tatie genoemd mag worden. De uitslagen van de laatste ronde zijn als volgt: Afdeling A.: DVK IHBC I J. KoksB. v. d. Heijden 7564 A TimmermansJos Treuren 6575 Th SiegersJo v. Bijnen 57—75 W. v. BijnenJos Koks 7556 W, KoksJ v. Ravenstein 7558 Uitslag 20 voor DVK I. Hoogste serie Jo v. Bijnen 14 car. Hoogste gem. Jos Koks 4.17. Afd. B. 't Hoekje IIJuliana II. J. v. AsseldonkB. Verreijt 4060 J. MeestersM. v. d. Wiel 4160 J. v. Helvoirt—T. v. Ravenstein 5560 A. v. d. Brandt-H. v. Bokhoven 36-60 J. v. d Brandt-W. v. Ravenstein 5060 Uitslag 20 voor Juliana II. Hoogste serie W. v. Ravenstein 22 c. Hoogste gem. B. Verreijt 3.53. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Vrijdag 27 Februari 1953, des n.m. 7.30 uur, ten gemeente huize. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verpachting gemeente-eigendom- men. 5. Verbetering Wittedijk. 6. Wijziging besluit tot het aangaan van kasgeldleningen. 7. Beroepschrift tegen aanschrijving van Burgemeester en Wethouders inge volge de Woningwet. 8. Verlenen van voorschotten op de vergoeding van de exploitatie-kosten der bijzondere scholen. 9. Voorstel tot weigering medewer king ex art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het Bestuur der Ver. tot Stichting en In standhouding van scholen met de Bijbel te 's-Grevelduin-Capelle, voor het ver richten van verfwerk tot omzetting van een vergaderlokaal in een leslokaal. 10. Verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het Be stuur der Ver. tot Stichting en Instand houding van scholen met de Bijbel te 's-Grevelduin-Capelle, tot de bouw van een rijwielbergplaats. 11. Subsidiëring R.K. Land- en Tuin bouwschool te Breda. 12. Voorstel om afwijzend te be schikken op het verzoek van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen te Voorburg om subsidie. 13. Verzoekschrift Voetbalvereniging „Wit-Zwart'" te 'Capelle om openbare sportbeoefening op Zondag toe te staan. 14. Goedkeuring rekeningen over '51 van de Burgerlijke Armbesturen te Sprang en Capelle. 15. Wijziging gemeente-begrotingen over 1952 en 1953. i 16. Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Prae-advies voorstel inzake verbetering van de Wittedijk. Reeds meerdere malen is de zeer slech te toestand waarin de Wittedijk verkeert in Ow vergaderingen ter sprake ge bracht. Bij pogingen om in deze toestand verbetering te brengen, vormde het feit, dat de onderhoudsplicht van genoemde weg o.a. op de eigenaren van de langs deze weg liggende percelen rust, een ernstige belemmering. De eerste stap op weg naar enige verbetering in de be. staande toestand was de aankoop van een voor verbreding van de weg beno digde strook grond krachtens Uw besluit van 4 April 1952. Inmiddels werd ook contact gezocht met andere grondeige naren, omdat de gemeente zich van de eigendom van diverse stroken grond moet verzekeren wil zij een werkelijk doel. treffende verbetering ter hand kunnen nemen. Zoals reeds vermeld berust de onderhoudsplicht van de Wittedijk ech ter bij de verschillende grondeigenaren, terwijl ook het Waterschap „De Bin- nenpolder" voor een gedeelte van de weg, lang 279 m onderhoudsplichtig is. Indien de gemeente de verbetering van de weg in uitvoering neemt, treedt zij in de verplichtingen van derden. Voor een en ander is nu de volgende oplossing ge vonden. De betrokken grondeigenaren staan, de voor verbreding van de weg benodigde grond af aan de gemeente voor een symbolische koopsom van 25 cent, terwijl daartegenover de op de ver schillende percelen rustende last tot on derhoud van de Wittedijk door de ge meente wordt overgenomen. De volgende grondeigenaren zijn hij deze transactie betrokken: Jacob Paans, Lage Zandschel 130 te Kaatsheuvel voor 186 m2 grond; Adriaan Rijken, Hogevaart 82 voor 132 m2 grond; Pieter Michaël, Loonsendijk 155 te Kaatsheuvel voor 166 m2 grond; Willem Sulsters, 'Wittedijk 6, voor 72 m2 grond; Gerrit Boeser, Nieuwevaart 107, voor 100 m2 grond; Antonie van der Schans, Nieuwevaart 115, voor 100 m2 grond; Jan Pruissers, Willem van Gentsvaart 3, voor 54 m2 grond; Jacobus Rietveld, Nieuwevaart 30, voor 136 m2 grond; J. M. van Veen, Kanaalweg 4d, Die ren, voor 180 m2 grond; Erven Wed. J. Steenis, 'Mozartlaan 6, Utrecht voor 60 m2 grond; Wed. J. J. Pruijssers ën A. M. Pruijs- sers, Zuidhollandsedijk 99, voor 42 m2 grond. Met de meeste eigenaren is omtrent <ie verkoop van grond al overeenstem ming bereikt. Wat betreft de overname van de onderhoudsplicht van het Wa. terschap „De Binnenpolder van Capelle" zijn de besprekingen met betrekking tot de daarvoor door het Waterschap te be talen afkoopsom reeds gaande. Wij hebben gemeend U thans reeds met de verschillende door ons genomen stappen op de hoogte te moeten stellen, hoewel na voltooiing der voorbereidende werkzaamheden concrete voorstellen tot overname van de grond vanzelfsprekend tegemoet kunnen worden gezien. In het kader van deze voorbereidingen ontvingen wij bij schrijven dd. 8 Januari j.l. van de Cultuurtechnische Dienst te Breda een begroting der kosten van ver harding van de Wittedijk. Teneinde te kunnen bepalen in welke richting wij verdere besprekingen met de Cultuur technische Dienst behoren te leiden, zou den wij gaarne zien dat U zich over de aan te brengen verharding uitsprak. De begroting van genoemde Dienst omvat de kosten van drie verschillende soorten verharding, n.l.: 1Koolas-verharding. Grondwerk 2650.97 Verharding 2209.69 Andere kosten 2297.50 7158.16 Deze methode van verharding menen wij U niet te moeten adviseren, omdat de kosten van onderhoud hiervan vrij hoog zijn. Bovendien wordt hiervoor geen subsidie gegeven. 2. Klinker-verharding. Grondwerk 2650.97 Verharding 8760. Andere kosten 2299.03 13710. Subsidie 6.000.— 7710.— Dit type verharding is weliswaar veel aantrekkelijker, maar heeft ook een groot nadeel in de vorm van optredende ver zakkingen, waardoor ook hierbij het on derhoud vaak grote bedragen vordert. 3. Eshalite Z.M. verharding. Grondwerk 2650.97 Verharding 9000. Andere kosten 2349.03 Subsidie 14000.— 6200.— 7800.— Deze wijze van verharding lijkt ons het meest doelmatig. Het onderhoud blijft hierbij tot een minimum beperkt, terwijl de opgedane ervaringen met het gebruik van eshalite bij de verharding van het overgrote deel van ons wegennet de deugdelijkheid hiervan voldoende heeft aangetoond. Wij stellen U daarom voor te beslui ten tot het aanbrengen van een eshalite Z.M. verharding. Overigens vertrouwen wij, dat U met de reeds door ons genomen en nog te nemen stappen tot verbetering der Wit tedijk instemt. Prae-advies voorstel inzake verzoek Wit-Zwart betr. voetballen op Zondag. Bij ongedagtekende gezegelde brief, welke op 2 Februari 1953 ter secretarie is ingekomen, verzoekt het Bestuur van de Voetbalvereniging Wit-Zwart te Ca pelle, namens leden en supporters dier vereniging, aan Uw College, te bevorde ren, dat de vereniging in de gelegenheid wordt, gesteld de voetbalsport des Zon-' dags la eigen gemeente te beoefenen. Ingevolge art. 57a der Algemene PcF litie-Verordening dezer gemeente is voet balsport op voor het publiek toegankelij ke of^vatj de publieke weg af waarneem bare' rerriÉnen verbidden, zulks onverminP"' derd de artikelen 3 en 4 der Zondags wet. Régdsjjëerder zijn verzoeken tot wijzi ging van deze verbodsbepaling door ge noemde vereniging ingediend. Laatstelijk werd in Uw vergadering van 26 Sep tember 1952 besloten een overeenkom stig verzoek van genoemde vereniging voor kennisgeving aan te nemen, omdat Uw College unaniem van oordeel was,» dat gedurende de huidige zittingsperiode van de leden van Uw College deze kwestie niet meer aan de orde dient te worden gesteld. De na de periodieke aftreding nieuw samengestelde Raad kan zich dan op nieuw over deze kwestie beraden. Wij refereren aan deze uitspraak van Uw College en stellen U daarom voor het verzoek van genoemde voetbalver eniging voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe is te meer reden nu een ont werp van een nieuwe Zondagswet bij de Staten-Generaal aanhangig is, met betrekking waartoe de Memorie van Ant woord reeds op 22 October 1952 aan de Tweede Kamer is ingezonden. Verwacht mag worden, dat in dit voorjaar de openbare behandeling in de Tweede Kamer zal plaats vinden. Hét zou mitsdien praematuur zijn in dit stadium wijzigingen aan te brengen in de thans geldende bepalingen. UITVOERING TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS. - Zoals wij de vorige week reeds mede deelden geeft de Dilettantenvereniging „Gezelligheid" alhier a.s. Zaterdagavond in dé zaal van de Ohr. Volksbond een uitvoering ten bate van de slachtoffers van de watersnoodramp. ■■•■•in Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven „Polly Perkins", van Douglas Murray, vertaald- door Gerard Nielen. Onder dej bekwame leiding van de re gisseur de heer C. Dekkers, zal Gezel ligheid dit mooie blijspel opvoeren en het gezelscjipp, dat hier reeds zovele pan- gename avonden organiseerde, staaf'e'r borg, yqor dat ook Zaterdagavond weer volop zal kunnen worden genoten. Nu de baten van deze uitvoering voor het Rampenfonds zijn, verwachten wij temeer dat de zaal ditmaal zeker te klein zal zijd*.; 'T' De Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit zal bij deze gelegenheid een ope ningswoord spreken. Het cfecor wordt verzorgd door de he ren .Ml. Hulst en A. L. de Jong, zodat men er van verzekerd kan zijn dat dit ook uitstekend zal worden verzorgd. Men zie verder de affiches. 40 JAAR BIJ HET ONDERWIJS, Naar wij vernemen hoopt de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de Julianaschool alhier, in Maart a.s. het feit te herdenken dat hij voor 40 jaar bij he^ O.L. onderwijs te voormalig Ca pelle; Syerd benoemd. Dajjdit feit door velen zal worden aangegrepen om de heer Nieuwenhuijzen van hun achting te doen blijken is wel zeker en de oud-leerlingen kwamen j.l. Dinsdagavond reeds bijeen om de plan nen hiertoe te bespreken. Een comité werd gevormd dat een waardige heiden» king .asil yoorbereiden. Hét zèl de heer Nieuwenhuijzen, die zich gedurende deze 40 jaren ook in het verënfgmgsleven zeer verdienstelijk, ge maakt heeft zeker niet aan belangstel ling ontbreken. 25 JAAR HOOFD DER SCHOOL. Wh vernemen dat de heer M. Kom. mers,, onze oud-plaatsgenoot, Maandag a.s. het feit zal herdenken dat hij voor 25 jaar benoemd werd als hoofd der school te Gortel. VRIJMOEVE-CAPELLE. Autorijschool. Wij 'waren in de gelegenheid een kijk» je te nemen in de Autorijschool van de heer G. N. Achterberg in Vrijhoeve- Cape%. Als er naast een practische op leiding ergens werk gemaakt wordt van een tot in de finesses opgezette theore. tische vorming van candidaten voor het rijbewijs, dan moeten we dit getuigen van Qfih school die dhr. A. daarvoor ge sticht heeft in zijn woning aan de Raad huisstraat. 't Is fantastisch te zien, hoe in een maquette op een grote tafel op. gesteld alle mogelijke verkeerskwesties in beeld zijn gebracht en gevormd kun nen worden. De wanden zijn bedekt met verkeersborden en tekens en verder met komische tekeningen van alle denkbare verkeersovertredingen, die de gebruikers van de weg, zowel voetgangers, als fiet sers en automobilisten kunnen maken. t Is een school die met recht de naam Safety First mag voeren. Daarnaast biedt de heer Achterberg aan de getrof. feneip hij de watersnood nog alle moge lijke jervice. Zonder een cent kosten kunnen de getroffenen uit Zeeland en N.-Brabant die hun rijbewijs zijn kwijt, geraakt dit bij dhr. A. opgeven en bin nen 5 dagen wordt een nieuw rijbewijs overgelegd. Burgerlijke Stand ioo over Januari 1953. Geboren: Joseph H., zv. R. v. Don- gen-v. d. Ven; Maria P. Th., dv. A. J. Kamp-Musters; Maria R. A., dv. H. E, A. v. Dongen-v. d. Rijken; Johanna D. H. A. Th., dv. B. Ver- duijm-Timmers; Gerardus J. M., zv. G. J,. ,v. Esch-Schapendonk; Johan nes C., zv. J. C. v. Pas-Michaël; ThatnaiasiJ., zv. H. A. Smits-v. Raams donk; Johanna Chr. E., dv. J. de Groot-Ramstijn; Cornells F. J., zv. W. M. Savelkouls-v. d. Born; Mari- nus JVP. Bk, dv. A. H. Smits-Kroos- hoop; Maria L. R., dv. J. J. v. d. Ven-Vi d. Gouw; Hendrina, dv. ,,Q. Heesters-Votel. Overleden: Chr. J. Joosen, 86 j., wedn. van M. Peijs; P. J. Gijsman 70 j., echtg. van C. A. H. M. Ver schuren; I. M. v. d. Rijken, 2 mnd.; A. J. Ruijtenberg 76 j., wed. van J. v. d. Stelt en G. Vonk; M. J. Pruijsers 58 j. Huw.-aangiften: A. Akkerman 26 j. en A. H. de Hond 25 j.; G J Kemmere 24 j. e&C. J. Geerts 24 j.- H. F. Verhoeven 41 j. en H. Rek kers 33 j.; G. M. Broeders 25 j. en A. C. Pols 24 j.; Chr. Hamel 25 j. en J. Hoogesteger 25 j. Gehuwd: H. A. Montens 23 j. en J. J. Raafs 22 j.; A. Akkerman 26 j en A. H. de Hond 25 j.; H: F. Ver hoeven 41 j. en H. Rekkers 33 j.- G. M. Broeders 25 j. en A. C Pok' 24 jaar. Ingekomen: J. v. Oers van Don- gen; H. Vrienten van Loonopzand; Vertrokken: G. J. Kemmere naai Oosterhout; H. H. E. v. d. Wassen- berg naar Dongen; C. A. M. H. Ver schuren naar Raamsdonk; A. Huij- bregts en echtgenote naar Nieuw- Gmneken; J. H. Emmers naar Spr.- Capelle; E. S. M. de Glas naar Box meer; l. Okkers naar Waalwijk; J Okkers naar 's-Gravendeel. Kermis 1953. Door B. en W. zijn de navolgende staanplaatsen voor de Kermis 195; gegund. L. Janvier. Lunapark Lmdaert, Zweefmolen H Gut s' kindermolen - G. Alberts, Kinderfietsmolen A. van Meel, Bumperspel - Gebr. Witte, Schiet' n T\/r Speelgoedkraam C. Mustaers, Gebakkraam F Bul Nougat-Suikerkraam B. de Bont', Frituurkraam c. de 7pe,m; Fruittent F. J. Groenweg, Vis kraam - A. d'Arsie, IJsverköop. Biljarten. Maandag j.l. werd de laatste wed strijd gespeeld voor de competitie Kring Waspik. Vriendenkring I wist' hierbij een 64 overwinning te be halen op O.K.K., zodat O.K.K. en Vriendenkring II nu evenveel pun ten hebben. Deze competitie blijft dus wel tot het laatste moment spannend. De beslissingswedstrijd tussen O.K.K. en Vriendenkring II zal Maandag 2 Maart a.s. worden gespeeld in het café van de heet Chr. v. Dongen. 25 Jaar Wijkverpleegster. Op Zondag 1 Maart zal het 25 jaar geleden zijn dat Zuster van den Heijkant haar werkzaamheden als verpleegster van het Wit-Gele Kruis voor Raamsdonksveer en Geertruidenberg begon. Vooral in die eerste jaren, toen zij nog twee gemeenten te helpen had, werd veel van haar gevraagd, maar steeds was haar geen moeite te veel en nooit beriep men zich tevergeefs op haar hulp. Algemeen is dan ook de waar dering en de dank die men haar toedraagt. En wij twijfelen er niet aan of velen zullen Zondag a.s. van de gelegenheid gebruik maken Zus ter van den Heijkant bij gelegen heid van haar zilveren jubileum van hun waardering en dankbaar heid blijk te geven. K.V.P.-BESTUUR. In haar vergadering werd het bestuur van de K.V.P. afd. Heusden met de na volgende personen uitgebreid: J. Peijnen- borg, J. Klaren, F. Hagenaar en A. Schellekens. In déze vergadering werd ook de gemeenteraadsverkiezing bespro ken en besloot men met een 'gecombi neerde lijst Heusden, Herpt, 'Hedikhuizen uit te komen. De nieuwe raad voor de gemeente Heusden zal inplaats van uit 7 uit 11 raadsleden bestaan. BURGERLIJKE STAND over Januari 1953. Geboren: Maria Catharina dv C v d Raden en S Kwetters Maria Johanna Theresia dv A Smetsers en H Hommels Karelina Pieternella Antonetta Josina dv Z Baaijens en A A v d Bosch - Jo hannes Adrianus zv M J v d Staak en J E van Sprang Johannes Adrianus zv C A Verschure en A P v Hooren Jo hannes Kasper Antonius zv J Heijne en J G Burghouts. Huwelijken Abraham J Sluijmers '27 j alhier en Dirkje van Dongen 27 j te Sprang-Capelle Hendrikus C Duso- mos 24 j te Vlijmen en Adriana F van Noort 24 j alhier Carolus A H Leer- makers 26 j te Loonopzand en Cornelia A Walravens 22 j alhier. Overleden Gijsbertus G de Kort 2 mnd zv A de 'Kort en J G Piron Ma ria J van Gils 71 j echtg van M A de Jonq Hendrika Moraal 59 j echtg v H G Clerkx. 64 MILLIOEN VOOR RAMPENFONDS. By het Nationaal Rampenfonds was tot Woensdagavond 'n bedrag binnengekomen van 63.5 millioen gulden, waarin begrepen zijn de 2 millioen gulden die vanuit Cura sao zijn overgemaakt. De radio-actie „Beurzen open dijken dicht" eindigt op Zaterdag 28 Maart, terwijl omstreeks die tijd ook de andere inzamelingen zullen eindigen. De Limburgse mijnwerkers heb ben door drie maal twee uur over te werken en een dag vacantie af te staan, een bedrag van ruim 2 millioen 600.000 gulden bijeenge bracht voor het Rampenfonds. NIEUWE GOUVERNEUR VAN NIEUWGUINEA. Bij Koninklijk Beslu.it van 25 Fe bruari is met ingang van 1 April 1953 benoemd tot gouverneur van Nieuw-Guinea dr J. van Baal, lid der Tweede Kamer voor de A.R. partij. Hij werd' in 1909 geboren, promoveerde in 1934 aan de rijks universiteit in Leiden, waarna hij naar Indonesië vertrok, waar hij zowel voor als na de oorlog werk zaam was. Onder de oorlog werd hij daar geïnterneerd. In 1950-1952 was hij lid van de Nederlandse de legatie bij de Verenigde Naties als deskundige voor Nieujw-Guinea.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6