UIT DE PROVINCIE HET WAPEN De avonturen van BIM en BAM Waalwijk's Begroting. WEK DE GAL IN UW LEVER OP BREESK POPENT °oop' 7""'* fl/ERMOGÈNE; 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 MAART 1953 2 r Vragen en Antwoorden. den over bisschoppen en abten, graven en hertogen, abdissen (als Brabander Limburger) heeft hij speciale belangstel ling voor Thorn) en edelvrouwen. Hij kent de Voorgeschiedenis en de histori sche gang van allerlei wereldlijke en kerkelijke instellingen en weet zelfs snel de weg in de ingewikkelde geschiedenis van de streken, die thans de provincie Limburg vormen. Monseigneur had zeker een beroemd historicus kunnen worden, rnaar hij was te actief voor kamerge leerde. Er was te veel ander werk direct te doen. Mgr Van Gils heeft zelf histo rie gemaakt. En talrijke anderen gehol pen om historie te beoefenen. Dit zijn slechts enige facetten van een rijke persoonlijkheid. Kerk en Staat heb ben Dr Van Gils' verdiensten op veler lei gebied erkend. Z.H. de Paus benoem de hem tot Geheim Kamerheer, het Bis dom Roermond verhief hem tot ere kanunnik. Monseigneur is voorts Com mandeur in de Orde van Oranje Nassau en Ridder in de Nederlandse Leeuw. Tot zover een medewerker van „De Maasbode' ie Woensdag, op zijn diamanten priester feest heeft de jubilaris een H. Mis van dankzegging opgedragen. Van 12.3013.30 uur werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij tal van autoriteiten, speciaal op 't gebied van 't onderwijs, familieleden en kennis sen hun opwachting maakten, terwijl tal van gelukwensen in andere vorm bin nenkwamen. Zoals bekend is mrg dr van Gils ge boren Waalwijker, zoon van J. B. van Gils, apotheker, die gevestigd was in 't pand tegenover ons bureau. Mgr. van Gils heeft z'n betrekking met z'n familie en kennissen in z'n ge boorteplaats steeds levendig gehouden. Hij placht gedeelten van z'n vacanties door te brengen bij de familie J. van Iersel en pastoor Knijpers van de St. Antoniusparochie. i Nog onlangs bezocht hij z'n familie relaties in Waalwijk. Ook wij wensen Mgr van Gils van harte geluk bij dit bijzonder jubileum, met dank voor 't geen hij voor Waal wijk en de Langstraat heeft gedaan, spe ciaal terzake de stichting der R.K. Han delsschool, die is uitgegroeid tot H.B.S. A en B en M.M.S. DE WATERSTAATKUNDIGE TOESTAND IN DE STATENKRING HEUSDEN. Voor de leden van de Katholieke Volkspartij in de Statenkring Hcusden wordt morgen, Zaterdag 21 Maart om 3 uur, een algemene vergadering gehouden in Hotel Central, Markt te 's-Bosch, tijdens welke vergadering dhr. A. Kamp, lid van de Prov. Staten v. Noord- Brabant, zal spreken over de Wa terstaatkundige toestand in de Sta tenkring en over daarmee verband houdende landbouwkundige, ver keerstechnische en industriële ont wikkeling. Het bestuur van de Statenkring en de besturen der diverse plaat selijke afdelingen verwachten dat voor deze bijeenkomst een grote belangstelling zal bestaan van de zijde der leden, daar het onder werp en de bespreking daarvan van groot belang zijn voor onze streek. De heer A. Kamp is de aan gewezen man om deze problemen toe te lichten. KONINGIN BEZOCHT BRABANTSE RAMPGEBIED. Grote schade, vele doden. Dinsdag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan Hoge- en Lage- Zwaluwe, Nieuw-Vossemeer en Rucphen in Noord-Brabant. Hare Majesteit maak te de reis per Dakota, bestuurd door de reserve-majoor vlieger Gerben Sonder- man tot de vliegbasis Gilze-Rijen. Van daar reisde zij per auto verder naar de gemeente Hoge- en Lage-Zwaluwe, waar Hare Majesteit zich voornamelijk onder hield met de twee colonnes gezinsver zorgsters, die daar de helpende hand bieden bij het schoonmaken der huizen. De koningin, bij wie zich Prof. Dr. J. de Quay had gevoegd, stelde er prijs op de interieurs te zien, zoals het Water deze heeft achtergelaten en het resultaat te aanschouwen, wanneer de meisjes van de gezinszorg haar arbeid hebben ver richt. In huize „Sancta Maria heeft de Koningin tezamen met de meisjes van de gezinszorg de lunch gebruikt. De tocht eindigde in 't militaire kam pement te Rucphen, waar de goederen voor de rampgebieden door het provin ciaal opbouworgaan werden opgeslagen. De goederen nemen daar zeven hallen in beslag. H. M. de Koningin bezichtigde in deze hallen de sorteringsarbeid. Om kwart over zes vertrok de Koningin van de vliegbasis Gilze-Rijen weer naar Soest- dijk. i „Voor zover thans officieel bekend is, zijn er in mijn provincie 252 slachtoffers gevallen ten gevolge van de waterramp", zei Prof. Dr. J. de Quay tijdens het ko ninklijk bezoek aan Nieuw-Vossemeer. „De materiële schade scheen vlak na de ramp ontzettend groot", voegde hij er aan toe. „Later, toen het mogelijk was een duidelijkere indruk te krijgen, was de opinie dat het nogal meegevallen was. Het blijkt nu, bij een verder gevorderde registratie, dat ook deze mening herzien moet worden. De omvang van de schade is zeer groot. Om het met cijfers te zeg gen: 640 huizen zijn volkomen verwoest, 1100 zijn ër zwaar beschadigd, 55000 lichter". i GROOT LANDELIJK CONGRES VOOR LEKENAPOSTOLAAT. 2426 April te Den Bosch. Ter voorbereiding en bezinning op het eeuwfeest van het herstel der kerkelijke hiërarchie in Nederland zal vein 2426 April in het Casino te Den Bosch onder de titel „Het Apostolaat van de Christen in de wereld" een groot landelijk congres voor het lekenapostolaat worden gehou den. Dit congres beoogt meer dan een historische bezinning een richting-bepa len voor de toekomst te zijn. Een drie honderdtal afgevaardigden werkende op de verschillende deelgebieden ,van 't apostolaat zal aan dit congres deel nemen met het doel door een diepgaan de bespreking van prae-adviezen meer inzicht te krijgen in de grote lijn van het gehele apostolaatsleven. ERNSTIG AUTO-ONGELUK, Op de grote verkeersweg Roosendaal- Etten is een auto-ongeluk gebeurd, dat M. van Vossen uit Vossemeer het leven heeft gekost. A. Kosten, uit Tholen, die de wagen bestuurde, werd levensgevaar lijk gewond en de achterin zittende zoon van Van Vossen kreeg ernstig letsel. Deze veehandelaren waren uit Tholen op weg naar de veemarkt te Rotterdam. Even buiten Rucphen stond op de weg een vrachtauto van de firma S. uit Bre da geparkeerd. De auto is in volle vaart hierop ingereden: vermoedelijk heeft de bestuurder de vrachtauto niet of te laat gezien. DODELIJKE AANRIJDING TE HEESCH. Dinsdagavond te circa half 7 heeft te Heesch een aanrijding plaats gehad, die het leven heeft gekost aan de 55-jarige echtgenote van de heer J. v. d. K. uit Heesch, terwijl de bestuurder van de personenauto de heer K. uit Enschede zeer zwaar werd gewond. Toen mevrouw v. d. K. per rijwiel de weg overstak heeft de bestuurder van de auto getracht haar te ontwijken, maar desondanks werd zij meegesleurd. De auto zelf botste met grote vaart te gen een boom en werd totaal vernield. Daardoor werd ook de heer K. zwaar gewond. Beide slachtoffers werden van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. De vrouw overleed vrij spoe dig na de aanrijding. Zij laat een man en negen kinderen na, waarvan twee gehuwd. De heer K. werd in zorgwek kende toestand naar het St. Annazieken- huis te Oss vervoerd. TJ zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VAN 6). Maar niemand wist 't rechte. En de notaris zweeg, wetende dat niets zo goed als dit zwijgen de gewich tigheid van zijn ambt zou demon streren. De staande klok in de hoek kon digde wat schor aan dat het half elf was. De notaris keek eens om naar het tafeltje waar de klerk en de afslager zaten, en rees op. Alle anderen volgden zijn voor beeld en gingen achter hem aan, de betegelde gang door, naar de zaal. Daar nam notaris Geutjens plaats achter een tafel met een groen kleed, waarop een karaf met twee glazen water. Rechts zette zich de candidaat, een schrale veerti ger met een lorgnetje op, en links de klerk. Aan een apart tafeltje nam de afslager plaats en speelde met de hamer. Hij sprak geen woord, maar groette met een reeks knipoogjes en gelaatstrekken de vele bekenden. Want Manus Ballegooyen was een Breeckenaar geboren en getogen en wie hij niet kende, was de moeite van het ken nen niet waard. De notaris schraapte zijn keel, dronk uit het glas dat de candidaat naarstig had volgeschonken en be gon met een commandostem de ac te voor te lezen. De verkoop zal geschieden onder de navolgende voorwaarden kennen de heren die allemaal of moet ik de hele ceel maar voor lezen Een zacht gemompel moest dui delijk maken dat de heren ze ken den. Wel, dan zullen we maar be ginnen, stelde de notaris vast en knikte naar Manus. Manus stond op en snoot om slachtig zijn neus. Vervolgens nam hij de hamer ter hand, kuchte en deelde mede,- dat 't pand werd in gezet op vijftienduizend gulden. Wie biedt meer dan vijftien duizend gulden? wilde Manus weten en zweeg in afwachting. Zijn ogen zwierven over de rijen. Er zaten zo'n dertig mensen. Een paar aannemers, die er altijd bij waren om op de hoogte te blijven, de „Oude Garde" natuurlijk, die mankeerde nooit, Bergman de ren tenier, die weer op een plokje uit was, enkele gepensionneerden, die alleen maar kwamen ter opluiste ring, en verder nog 'n stuk of tien „Hoera!", een brief van neef Pinguin". Hij schrijft dat hij een poosje bij Bim en Bam komt loge ren. „Maar hoe moet dat nu?" zeg gen ze tegen elkaar, „neef Pinguin is gewend op een ijsschots te wo nen en hier zal de zon de hele dag op hem schijnen. De warmte zal hem ziek maken!" Als neef Pinguin aankomt ont vangen ze hem met een parasol om hem tegen de zon te beschermen en als ze thuis komen, eten ze ver se vis en ijsjes, Alles verloopt goed maar als het bedtijd is, zegt neef Pinguin: „Tot dusver hebben jul lie alles prachtig geregeld, maar waar dachten jullie dat ik 's nachts zou slapen? Een bed zal veel te warm voor me zijn." „Wees maar niet benauwd", ver zekeren Bim en Bam hem, „ook daar hebben wij aan gedacht. In de ijskast liggen drie grote blokken ijs, daar kun jij dan slapen, beste neef." Hieronder geven wij weer de vragen die de commissie tot onder zoek van de gemeentebegroting 1953 aan het College van B. en W. stelde en de opmerkingen die zij maakte, terwijl wij hierop laten volgen de antwoorden van B. en W. De Commissie schrijft in haar rapport Bij ons onderzoek van de begro tingen der bedrijven en van de ge meentebegroting voor het dienst jaar 1953 kwamen in onze com missie de volgende posten naar vo ren, waarmede wij ons niet volle dig konden verenigen. Openbaar slachthuis. Hierbij wordt voorgesteld de aan schaffing van een gehaktmolen en een slijpmolen. De commissie vraagt te worden ingelicht waar- voo/ deze gehaktmolen nodig is Zij is n.l. van mening, dat alle sla gers thuis een dergelijk apparaat hebben en in eigen slagerij het ge hakt vervaardigen. Havenplannen. De commissie ontving gaarne toelichting op de stand van zaken betreffende de havenplannen, daar zij uit de bewoordingen op pag. 4 memorie van toelichting de indruk krijgt, dat de plannen voor een z.g. Maashaven, ondanks de toezeggin gen, reeds bij vorige begrotingen gedaan, zeer ver op de achtergrond zijn geschoven. Zij is van mening, dat reeds lang 'n plan aan de Raad had kunnen worden voorgelegd en indien het Technisch Bureau, dat reeds zo lang geleden de opdracht ontving, thans nog niet klaar is, adviseert zij naar andere deskun digen uit te zien. Subsidie „Oefening en Vermaak", Het spijt de commissie, dat het college gemeend heeft afwijzend te moeten beschikken op de aanvraag voor een subsidie of garantie voor de Liedertafel „Oefening en Ver maak", daar zij van mening is dat, gezien de richting waarin het mu zikale leven zich de laatste jaren beweegt, het noodzakelijk is ook andere muzikale uitingen, zoals de herleving van de oude volksliede ren en gewijde muziek, te stimu leren. Wij menen dat niet subsidie, doch een garantie hier op zijn plaats is. Wij zijn het met het college niet eens, dat van dergelijke muziek slechts door een beperkt aantal personen kan worden geprofiteerd. In dit verband willen wij nogmaals wijzen op de mogelijkheid, door een der ondergetekenden bij de vorige begroting reeds aangevoerd, n.l, dat door het plaatsen van een muziekkiosk in het plantsoen een schitterende gelegenheid wordt ge schapen om muziekliefhebbers in een rustige omgeving van goede muziek te laten genieten. Subsidie voor kleuterscholen. Met het voorstel van het college van B. en W. om in afwachting van de inwerkingtreding van wettelijke bepalingen, toch voort te gaan met verbetering van de financiële ba sis voor het Bewaarschoolonder- wijs en dus voor 1953 een mini mum bijdu.age van 25..per leer ling toe te kennen, kan de com missie volkomen accoord gaan. Zij is het met het college eens, dat dit punt eigenlijk behoort onder de Rijksbemoeiïngen, doch ze ver heugt zich dat, waar het Rijk thans nog te kort schiet, de gemeente be sloten heeft in te grijpen. Subsidie aan Jeugdverenigingen. In de laatste alinea van dit punt van de memorie wordt voorgesteld 500.uit te trekken voor verde ling onder Jeugdsportverenigingen. De commissie zou gaarne worden ingelicht welke Jeugdsportvereni gingen hier zijn bedoeld en welke een aanvrage voor subsidie hebben ingediend. De begroting 1953 geeft 'n beeld van de groei en ontwikkeling van de gemeente Waalwijk, hetgeen vanzelfsprekend een verhoging van lasten met zich brengt en het is dan ook te begrijpen, dat in zulk een periode de begroting wel eens niet met een batig saldo zal sluiten. Wanneer dan echter uit vorige ja ren belangrijke reserves aanwezig zijn, dan zijn wij het volkomen met het college eens, dat in plaats van verhoging van belastingen en hef fingen eerst uit een dergelijke re serve mag worden geput. Wij hopen, dat het college in 1953 alle plannen zal kunnen ver wezenlijken en menen het dank te moeten zeggen voor het omvang rijke werk, bij deze begroting ver richt. Deze dank geldt dan mede allen, die hieraan hebben medege werkt. De Commisise, (get.) G. Duijvelaar (get.) C. P. v. d. Hoven (get.) A. Meijs HET ANTWOORD VAN B. en W. Naar aanleiding van het rapport van de commissie tot onderzoek van de begrotingen der bedrijven en van de gemeentebegroting voor liet jaar 1953 wordt het volgende opgemerkt Openbaar slachthuis. De oude (kleine) gehaktmolen is versleten. De nieuw aan te schaf fen molen is benodigd voor de ver werking tot gehakt van de minder gangbare vleeswaren, afkomstig van de z.g. vrijbank. Voorts dient het steriliseren van vet ten behoe ve van de slagers ingevolge de uit voeringsvoorschriften van de Vlees- keuringswet op het slachthuis te geschieden. Momenteel kan liet vet alleen gesneden worden. Indien ten behoeve van het steriliseren van het vet van een molen gebruik kan worden gemaakt, ligt 't rendement van 't vet 20 en meer hoger. De vergoeding voor het gebruik van de gehaktmolen is verdisconteerd in de thans reeds door belangheb benden verschuldigde rechten voor het gebruik maken van het slacht huis. Haven. De toelichting, gegeven in de RHEUMATIEK... Uw tergende winterkwaal legt het at tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène. aanbiedingsbrief van de gemeen tebegroting voor het jaar 1953 met betrekking tot het jaarlijks uibag- geren van de haven, wil geenszins zeggen dat de plannen voor een z.g. Maashaven ver op de achter grond. zijn geschoven. Zolang deze plannen nog niet verwezenlijkt zijn zal het wil de thans bestaande haven regelmatig bruikbaar zijn noodzakelijk zijn deze elk jaar uit te baggeren. Ten aanzien van de gevraagde informaties omtrent bedoelde ha venplannen wordt medegedeeld, dat geruime tijd terug een uitvoe rig rapport met plannen door het Adviesbureau voor Civiel-Ingeni- eurswerken terzake is uitgebracht Dit plan was evenwel veel te groots van opzet om gerealiseerd te kun nen worden. In October 1952 heeft ons Colle ge met de Rijkswaterstaat weder om overleg gepleegd over de aan leg van een havencomplex. Daar het plan betreffende de aanleg van de haven doorkruist wordt door de aanleg van een nieuwe provinciale weg aan de Noodzjjde van de ge meente, waarmede het eveneens verband houdt, is enige vertraging ontstaan. Ons college verklaart zich gaarne bereid de raad op informele wijze in te lichten over de verdere gang van zaken. Er zal ernstig gepoogd worden 0111 zo spoedig mogelijk aan Uw Raad concrete plannen met be trekking tot het havencomplex voor te leggen. Subsidie „Oefening en Vermaak". Tegen het verlenen van een sub sidie of garantie aan de Liederta- jel Oefening en Vermaak bestond in hoofdzaak het bezwaar, dat de uitvoering van de „Requiem" van Mozart voor eenieder gratis toe- gankelijk was. Dit bezwaar bestaat ook thans nog. Naar het oordeel an het College van B. en W. ligt het niet op de weg van de gemeen te om een dergelijke manifestatie hoe belangrijk en waardevol overigens ook voor het culturele leven geheel of althans groten deels tot haar last te nemen. Op grond hiervan menen B. en W. hun aanvankelijk ten opzichte van deze aanvraag 0111 subsidie of garantie ingenomen standpunt te moeten handhaven. Ten aanzien van het in het rap port van de commissie geopperde denkbeeld om een muziekkiosk te plaatsen in het Wandelpark wordt opgemerkt, dat naar het oordeel van ons college een muziekkiosk daar niet thuis hoort. Op de eerste plaats bestaat er in het park geen voldoende gelegen heid tot het plaatsen van een ki osk, Doch gesteld, dat zulks wel mogelijk zou zijn, dan nog is ons college van oordeel, dat dit niet moet plaats vinden. Immers, dan zal er een dergelijke toeloop van mensen komen, dat voor ernstige beschadiging van de grasmat moet worden gevreesd. Aanvankelijk hebben B. en W. gemeend een afwijzend standpunt te moeten innemen met betrekking tot het verzoek van de Stichting „Een uur muziek" om een garantie van gemeentewege van maximaal 100.Daar gebleken is dat de leerlingen van dé scholen, die de door de Stichting georganiseerde uitvoeringen bezoeken, een beteke nende toegangsprijs betalen, heb ben B. en W. besloten U alsnog voor te stellen op het verzoek van de Stichting gunstig te beschikken, zulks tot wederopzegging en onder de gewone voorwaarden. Subsidie kleuterscholen. B. en W. zijn de commissie er kentelijk voor het feit, dat zij in stemt met de door hen gevolgde gedragslijn inzake de subsidiëring van de kleuterscholen. TÏSÏlÊl- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN onbekenden. Die moest je speciaal in de gaten houden. De mensen op de stoelen tuurden de rijen langs en maakten eveneens de balans van het gezelschap op, Het was nu doodstil. Kom heren, vijftienduizend gulden voor dat prachtige huis? 't Is nog lang geen Sinterklaas deelde Manus mede. Wie biedt meer dan vijftienduizend gulden? Vijftiendui zend gulden.... wie biedtzes tienduizend zestienduizend ge boden Er kwam spanning in de zaal. Ie der probeerde te ontdekken wie de bieder geweest was. Dat was niet zo makkelijk. Want Manus kon ieder een zien en iedereen kon Manus zien, maar ze konden elkaar niet in de gaten houden. En Manus kende z'n mannetjes. Hij wist dat meneer Geerdes altijd een knipoogje gaf als hij bood en dat de aannemer Rijke lij khuizen, die daar zo met z'n si gaar in z'n hand zat, alleen die si gaar maar even bewoog. Hij spiedde langs de gezichten, want geen be weging mocht hem ontgaan. De meeste bieders verhieven bij voor keur niet hun stem en lieten de rest maar raden. Zestienduizend geboden zes tienduizend guldenwie biedt meer dan zestienduizend gulden zestienduizend gulden voor dat mooie huis van de ouwe Bonner man niemand meer dan zestien- zeventien.zevenijtienduizend gulden gebodenzeventiendui zend guldenzeventienduizend gulden voor dat perceelkom heren, 't begint nou pas goed, laat me vanavond nou geen suikerwater slikken voor m'n schorre keel. 't Zal wel wat anders wezen dan suikerwater lachte iemand. Het gegrinnik was algemeen; dat Manus nooit iets voor geheelonthou ding gevoeld had, wist heel Breeck. 't Is voor de ganzen niet ge brouwen, Jantje. Gooi d'r liever duizend op, man. Zeventienduizend gebodenniemand meer dan achttienduizend? Achttienduizend geboden Hamerlinck had het gezien Geerdes had geknipoogd. Die zat dus te bieden. Voor wie? Zou hij het zelf kopen? Hij fluisterde met Hijzelendoorn, die het ook niet wist en dus een gewichtig gezicht trok. De afslager rammelde maar door. Achttienduizend eenmaal, acht tienduizend anderm.. negentien.. negentien gebodenGeerdes keek om, probeerde uit te vissen wie z'n concurrent was.... Ne gentien eenmaal.... twintig gebo den! Aha! dat was Bergman, de strijkgeld jager. Die rook wild en probeerde er 'n slaatje uit te slaan. Enfin, 't kon geen kwaad, als hij er aan bleef hangen, was hij voor die twintig mille ruimschoots goed. Manus begon met hernieuwde moed zijn litanie. De notaris staarde als een sphinx over de hoofden ,de can didaat deed of hij in de acte las, al leen de klerk toonde belangstelling voor het gevecht dat nu in volle gang was. Twintigduizendtwintigdui zend gulden gebodentwintig duizend eenmaal.... twintigdui- eend andermaal.... niemand meer dan twintigduizend gulden.Nie mand een en twintiggoed zo heren, laat je niet kennen, een en twintig geboden. Nu begreep men zo langzamer hand dat er wat loos was. Er be stond liefhebberij voor het huis van Bonnerman. Manke Marinus, de kellner, die onhoorbaar sluipend de notaris een tweede kopje koffie bracht, talmde zo lang mogelijk, want ook hij ving de sfeer in het zaaltje. Maar nadat het bod nog tweemaal verhoogd was en Bergman voor drie en twintig duizend gulden de hoog ste bieder was geworden, kwam de eigenlijke veldslag: de afslag. In de pauze tussen opbod en af slag werd Bergman van alle kanten geplaagd. Tal van adviezen werden gegeven omrent de toekomstige be stemming van het huis, van snoep winkel of tot tehuis voor ouden van dagen toe. Ieder wilde een borretlje met hem drinken wanneer hij straks z'n plok binnen had, en Bergman grinnikte maar zo'n beetje. Achter in de zaal zat Korstiaan van Vueren en praatte met de oud ontvanger over de prijzen. Zijn ge zicht was onbewogen als altijd. Nadat Manus zich met een kopje koffie (als hij met de notaris was, dronk hij nooit iets sterkers) nieu we moed had ingedronken, kwam de afslag. Nou, daar gaat het huis van Bonnerman kondigde Gertjan Greep, de gepensionneerde brieven besteller die geen veiling miste, aan. Zeg maar het huis van Berg man vond Rijkelij khuizen en er werd weer algemeen gelachen. Bergman knipoogde en zei niets. Manus rees op. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2