WM1WÏK 1 a\p9e° 9 u VROOM DREESMANN 2 11 1/ O b'e<f poö^®^"9' e NergcnS b lSerge1lS slaag1 U betcT* DE E€HO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MAART 1953 Hat Groene Kruis in 1952. voof Viaof \eo9' ^\an*en' - e0 xe99e" .„gu<H,cr l tfoet Baby- en, kleuterzorg. De methode die de afdeling Waalwijk van het Groene Kruis toepast om de jaarvergadering niet tot een geestdodende gebeurtenis te maken, waar niemand komt, blijkt succes te' hebben, want aan de vriendelijke uitnodiging die was uitgegaan, hadden een kleine honderd leden gevolg gegeven. Kom daar tegenwoordig anders maar eens om. De uitnodiging legde de nadruk op de tentoonstelling die in zaal Thalia was ingericht een initia tief van mevrouw dr Kuit en waarop vele en velerlei zaken te zien waren, die wetenswaard zijn voor hen die zich met de verzor ging van baby's en kleuters bezig houden. Vooral de bezoeksters legden dan ook een grote belang stelling aan de dag, toen aan het eind van de avond de tentoonstel ling onder leiding van dr Kuit en Zuster van Veen werd bekeken. Bovendien hield dr Kuit, die leid ster is van de consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters in Waalwijk, een interessante cau serie over de opvoeding van zuige lingen en kleuters. Zowel de gees telijke als de lichamelijke aspecten kwamen ter sprake en zo vertelde dr Kuit het een en ander over voe ding, kleding, speelgoed, feestta fels, om maar enkele uit elkaar lo pende zaken te noemen, waarvan het ene meer in de belangstelling staat dan het andere, maar die al lemaal belangrijk zijn. Groeiende activiteit. Ondertussen waren ook de zake lijke bezigheden van een vergade ring niet vergeten, want per slot van rekening was het een jaarver gadering. De secretaris, de heer W. Hoogendoorn, bracht dan ook een jaarverslag uit dat getuigde van een grote activiteit en groei van de vereniging, maar anderzijds speciaal over de financiën niet erg optimistisch kon zijn, We ontlenen er het een en ander aan: Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1952 499 en groeide tot 503 op het einde van dat jaar. Er werden 385 keer verplegingsarii- kelen uitgeleend en de secretaris zag zich genoodzaakt er op aan te dringen die direct na het gebruik terug te brengen. Van de werkzaamheden der wijk verpleegster, zuster van Veen, leg gen een aantal cijfers getuigenis af ze bracht in totaal 3998 bezoeken, waarvan 2482 voor ziekenverple ging, 45 voor praenatale zorg, 135 voor kraamzorg, 592 voor zuigelin genzorg, 137 voor kleuterzorg, 26 voor de schoolartsendienst, 355 voor de t.b.c.-bestrijding, 62 voor de geestelijke en 4 voor de zedelij ke volksgezondheid, 14 voor ge- brekkigenzorg, 54 voor rheuma- tiekbestrijding en 92 maatschap pelijke bezoeken; een respectabele staat van dienst. Er werd weer een moedercur sus georganiseerd onder leiding van de dictrictsverpleegster zuster Gantvoort; een 12-tal dames volg den de volledige cursus. Het consultatiebureau voor zui gelingen hield in 1952 25 zittingen met 433 consulten, ten opzichte van het jaar daarvoor een stijging van 105. Dat voor kleuters ver toonde hetzelfde beeld: 147 consul ten tegen 110 in 1951. Dr Kuit had de leiding van deze beureaux. Het wijkgebouw in de Mr van Cootlistraat bewees in het afgelo pen jaar weer veel diensten door dat er zittingen konden worden gehouden en er verpleegartikelën opgeslagen kunnen worden) Zoals gezegd, klinkt er uit het verslag een bezorgde toon over de financiën: het uitblijven van de verwachte bijdrage van het Rijk uit het Preventiefonds bij de stijgende kosten veroorzaakte over 1952 een nadelig saldo van 1103.Twee wegen werden er aangewezen om niet in nog grotere moeilijkheden te komenverhoging van de con tributie en het aanvragen van een hogere subsidie bij de gemeente. Een tiental kinderen werd uit gezonden om nieuwe krachten op te doen en aan de vermelding van dit feit knoopt de secretaris een pleidooi vast voor uitzending in de wintermaanden, zijnde zeker zo doeltreffend als in de zomermaan den. Aan het slot van zijn verslag waarschuwde de secretaris er voor niet te verzakelijken en het gees telijk element in het oog te houden. H(j wees op het voorbeeld van de mannen die veertig jaar geleden op 15 September 1913 in café Van der Zaken in Besoijen deze afdeling hebben gesticht uit naas tenliefde, met een geestelijk ide aal dus en hij wekte op hen te vol gen door nieuwe taken op te vat ten „als vrijwilligers in het Leger van de grote commandant. De voorzitter, de heer Van den Hoven, sloot zich hier van harte bij aan en dankte de secretaris voor zijn verzorgd verslag. De heer Bonis, penningmeester, bracht het financiëel verslag uit. Zoals gezegd leverde dit hij een be drag aan inkomsten van 5972.59 en aan uitgaven van 7075.59 een nadelig saldo op van 1103.—, dat gereduceerd kon worden tot 606.63 door middel van 't voor delig saldo van vorige jaren. De exploitatie van het wijkgebouw daarentegen gaf een voordelig sal do van 1446.47. Behalve dat de penningmeester werd gedechar geerd, viel hem bovendien 'n klei ne huldiging toe, omdat de kas- commissie had ontdekt dat de heer Bonis dit ambt 12y2 jaar vervulde. De minimum contributie werd voor 1953 verhoogd van 4.tot 5,terwijl voor 1954 een waar schijnlijke verhoging tot 6.in het vooruitzicht werd gesteld. De vergadering, de noodzaak hiervan inziende, keurde dit goed. De aftredende bestuursleden, de heren Both, Van Gent en Van Zeist werden bij acclamatie herkozen. Daarmee was het vergaderings gedeelte afgewerkt en konden de aanwezigen zich wijden aan boei ender zaken, zoals in de aanvang vermeld. Het geheel was niet alleen een vruchtbare, maar ook 'n pret tige avond, wat niet van alle jaar vergaderingen kan worden gezegd. TUSSEN INDUS EN GANGES. Musis Sacrum zat aardig vol toen daar Donderdagavond Mr Hustincx zijn film over India liet zien. Mr Hustincx •was hiertoe uitgenodigd door de Kunst kring, die al meerdere malen de eer van zijn gezelschap genoten had. Mr Hustincx vertelde wat over India alvorens hij zijn film vertoonde; maar dit laatste was toch de hoofdschotel van de avond, die zijn vele aantrekkelijkhe den had. In suggestieve beelden liet de rolprent ons het boeiende en rijke land zien, waar het sprookje nog leeft te midden van de ergste ellende. We heb ben de voornaamste steden bezocht met hun weelde van paleizen en poorten, we zagen de ongemeen rijke flora in een verbijsterende pracht van helle kleuren, we zagen het schone bewegen van de sierlijke Oosterse dans. Het tweede gedeelte van de film toon de ons de Indische bouwkunst die haar hoogtepunt vindt in de Taj Mahal, het onvergankelijk schone monument waarin een radjah zijn liefde voor zijn gestorven vrouw gestalte gaf. We zagen dus veel moois, maar op den duur, waren de indrukken te veel, werden we ietwat overzadigd en het commentaar was niet altijd even boeiend en vlot. K.V.P.-CANDIDATEN VOOR DE GEMEENTERAAD. Zoals uit achterstaande advertentie blijkt, is door het bestuur van de Ka tholieke Volkspartij afdeling Waalwijk, de mogelijkheid opengesteld tot het stel len van candidaten voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Ten behoeve van onze, hierbij geïnteresseerde, lezers, vermelden wij graag even de gang van zaken bij deze candidaatsstelling. Wanneer men dus (een) bepaalde persoon(onen) graag als lid van de ge meenteraad ziet gekozen, dan haalt men bij een van de bekende adressen een lijst waarop men de naam (amen), van deze persoon (onen) vermeldt. Deze lijst dient ondertekend te zijn door minstens 15 kiezers. Let wel; zowel candidaat als ondertekenaars moeten lid zijn van de Katholieke Volks Partij. Op een bepaalde plaats en een bepaald uur (dat in dit geval nog nader wordt bekend gemaakt) kan men deze lijst weer indienen; hij dient dan vergezeld te gaan van een verklaring van de can didaat, dat hij inderdaad bereid is elke opengevallen plaats in de gemeenteraad in te nemen en dat hij, wanneer hij bij de gemeenteraadsyerkiezingen met voor keurstemmen wordt gekozen, deze be noeming niet zal aanvaarden. Door loting wordt dan de volgoirde van de gestelde candidaten op de gros lijst bepaald en de leden-stemmers wij zen dan bij de groslijststemming door middel van de cijfers 1 t.m. 6, zes favo riete candidaten aan. Het aantal behaal de stemmen, berekend volgens een pun- tenstelsel, is dan bepalend voor de volg orde van de uiteindelijke candidatenlijst die bij het gemeentebestuur wordt inge diend. Hieruit blijkt dus dat de kiezers een grote invloed kunnen uitoefenen op de samenstelling van de gemeenteraad. Laat men van deze mogelijkheid een goed gebruik maken en zo consciëntieus mogelijk zijn candidaten kiezen. De gemeenteraad moet een weerspie geling zijn van de bevolking, die daar in zijn geheel in vertegenwoordigd moet zijn. i 1 Niet alleen dus, dat alle maatschappe lijke groeperingen zoveel mogelijk ver tegenwoordigd zijn in de raad, moet het streven zijn, maar ook moet deze depu tatie zo deskundig mogelijk zijn samen gesteld. Onze groeiende, zich snel ontwikke lende stad, vraagt een gemeenteraad die het goede werk van de vorige raad kan voortzetten en zijn er personen die meen den critiek te moeten uitoefenen op de zittende raadsleden, nu krijgen zij de kans hun eigen candidaten naar voren te brengen of het zelf te doen, beter te doen. Het bestuur van de KVP verzoekt ons nog mee te delen dat.wanneer er per sonen zijn wie nog geen lidmaatschaps kaart is aangeboden, zij zich kunnen op geven bij een van de volgende adressen; F. Smolders, Antoniusstraat 69, M. van Eyl, Poolsestraat 1, M. Rullens, West einde 30, v. d. Mee, Baardwijksestr. 22. AGENDA. Woensdag 25 Maart; 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Ver wiel. Zondag 29 Maart: 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de St. Te- resiaschool alhier is benoemd, Me vrouw M. W. Heijhuurs-Blikken- daal alhier. PUTSTRAAT's JEUGDTONEEL. Zo luidt de naam van de op 3 Maart j.l. opgerichte toneelvereni ging, bestaande uit jongelui, wo nende in de Putstraat. Het doel van deze vereniging is om de bewoners van de Putstraat tweemaal per jaar een genoegelijke avond te bezor gen door het geven van een bonte avond, een toneelstuk of revue. Om dit te kunnen bereiken heeft men contact gezocht met de bestaande buurtvereniging „De Putstraat" en is men in onderling overleg tot een accoord gekomen. Dus Putstraat's Jeugdtoneel, doet Uw best. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Voor de nieuwe cursus die 1 April aanvangt hebben zich voor de drie afdelingen die op dit tijdstip nieu we leerlingen aannemen, het vol gende aantal gemeld: smeden-bank werkers 54, timmerlieden 22 en schoenmakers 22; in totaal bij deze halfjaarlijkse aangifte 98. Het aantal leerlingen telt mo menteel 325 op de dagschool en 253 op de avondschool, in totaal 578. GEMEENTE-SECRETARIE. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders hebben de navolgende bevorderingen en benoemingen plaats gehad: Aan de waarn. secretaris, de heer J. A. Thijssen, is de persoonlijke titel toegekend van referendaris; de heren J. A. M. Kees en J. F. C. Martens zijn bevorderd tot ad junct-commies le klas; de heer J. H. v. d. Mee is bevor derd tot adjunct-commies. Benoemd zijn tot adjunct-comi- mies le klas de heren G. J. C. v. d. Sanden te Vlijmen en W. J. Slaafs te Deurne; benoemd tot adjunct commies is de heer B. G. J. Hee- bing te Heteren (G.). K.A.V., AFD. BAARDWIJK. Het bestuur van de K.A.V., afd. Baardwijk, is op het voorstel van een van de leden ingegaan om een ontspanningsavond te houden. Zij heeft daarom besloten iedere 1ste Maandag van de maand deze ont spanningsavond te doen houden en wel in de vorm van breien, haken en borduren, en liefhebbers van kaarten kunnen hier hun avond in gezelligheid doorbrengen. Zodoen de komen de leden steeds meer in contact met elkaar. De eerste ont spanningsavond zal gehouden wor den op Maandag 13 April, met het oog dat het op 6 April 2e Paasdag is. Wij hopen dat vele leden hieraan zullen deelnemen. Verdere bijzon derheden zullen op de eerste bij eenkomst worden besproken. KATHOLIEKE ARBEIDERS VROUWEN BEWEGING. De K.A.V. houdt een ledenverga dering, waarvan de agenda luidt: Opening van de voorzitster; no tulen van de vorige vergadering; ingekomen stukken en mededelin gen; bespreking; wegens de K.A.V.- boetedag is er Kruisweg bij de Eer waarde Zusters op Woensdag 25 Maart om 7 uur; rondvraag; slui ting; daarna corsettendemonstratie in het K.A.B.-gebouw. - Chique jongenspakje, vlot culottemodel met ceintuur rondom, in uni en fantasiestof. Maten 5-10 jaar, maat 5 (7 jaar) „Harold", het Ameri kaanse snufje, 2-delig en 2-kleurig corduroy, bijzonder mooi. Maten 6-12 j. Q g 50 maat (6 j.) Mm^ Jongensjacket, super kwaliteit jeans. Divers© mooie kleuren. Maten 3-12 jaar, Q90 maat 3 (5 jaar) Q „Jos", het leuke kleuter jacket in corduroy, vlot wijd model met contrasterende garnering. Maten 2-5, 44 90 maat 2 (2 jaar) Sterke tricot blouse, lange mouw met ritssluiting, fraaie streepdessins. Maten 0-5, 3^ „Jaap", de sterke Hazewind culotte, prima corduroy met elastiek in taille en omslag aan pijpen, div. mooie kleuren. Maten 4-16 jaar, 4*90 maat 4 (4 jaar) Zuiver wollen blazer met embleem, elastiek in de rug en 3 zakjes, diverse kleuren. Maten 3-7, ^75 Sportieve jongensblouse, lange mouw, in 6 moderne ruitdessins Maten 26-32, 025 maat 26 (4 jaar) Jongensdasjes in uni en fantasiedessins, enorme sortering in 4 45 prijzen van 0.95 - maat 0 (3 jaar) maat 3 (3 jaar) Alle artikelen met kleine stijging per maat. Kinderswagger van prachtige velours, vlot model met ceintuur, diverse kleuren. Maten 60-100, maat 60 (6 jaar) Velours kleutermanteltje met hoed en borduursel, in fraaie voorjaarskleuren. Maten 45-50, S4075 maat 45 (2 jaar) Kinderjurk, losse bolero met witte blouse, in rood, blauw en groen, Maten 55-100, maat 55 (4 jaar) Kinderblouse, katoenen nopje, leuke frisse kleuren, Maten 50-100, ^90 maat 50 (6 jaar) Kinderpullover, model „Liesje", in vele mooie effen kleuren. Maten 50-100, 4 45 maat 50 (4 jaar) f Wollen kinderpullover met aangeknipte mouw. Maten 4-8, C90 maat 4 (5 jaar) Blazer, flausch velours met anker op revers, koperen knopen. Maten 60-100, 4 Q75 maat 60 (6 jaar) Kinderjurk, uni top) prima regatta kwaliteit, geschikt voor alle leeftijden. Maten 60-100, 90 maat 60 (6 jaar) Q Alle artikelen met kleine stijging per maat. DEN BOSCH - EINDHOVEN TILBURG HELMOND

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3