PLUIMVEE HET WAPEN Daarom is het nu méér dan ooit waar: Uit Binnen- en Buitenland Hoe méér nieuwe merken er komen, hoe beter de rokers kunnen vergelijken. Dat is nét wat King's Cross hebben moet! Dan komt het verschil uit de bus! Dan waardeert de Cross-roker nog meer het goede dat hij heeft! En bovendien komen er juist nu vele nieuwe Cross-rokers bij Bestaan der confessionele partijen staat op 't spel BREECK 2 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 MAART 1953 6 „DE ECHO" jÊÊM de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! P.v.d.A. congresseerde aldus Koos Vorrink te W 01 d< lij ei h b e fc u s fc a t c V De heer G. v. d. K. Hiermede be antwoord ik Uw vraag. De blauwe Andalusiërs zijn van Spaanse afkomst. Dat ze slecht te gen ons klimaat kunnen, is over dreven. Ik ken fokkers, die ze al jaren hebben gehad en er ook in de winter veel eieren van raapten. Men moet ze huisvestenin 'n droog en luchtig hok. De Andalusiërs hebben wat ge aardheid betreft, veel overeen komst met de Leghorns en Minor ca's, die oorspronkelijk ook 'n pro duct zijn van Zuid-Europa. De blauwe kleur is niet gemakkelijk te fokken en dit zal wel een der redenen zijn, waarom ze niet veel vuldig op de tentoonstellingen aan getroffen worden. Er komt vaak wit en zwart in de veren en als men daarmee voortfokt, krijgt men een mengelmoes van kleuren. Het is werkelijk een mooi ras. Van Wyandottes en Plymouth Rocks moet. men de kuikens liefst einde Maart of de eerste helft van April zien te hebben, met het oog op de a.s. vroege winterleg. geeft U voor Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME. MAU-MAU VERMOORDDE 250 KIKOEJOE'S. Terroristen van de Mau Mau-bewe- ging hebben ongeveer 250 van hun eigen stamgenoten vermoord. Het was het grootste bloedbad in Kenya sedert de komst der blanken. De meeste slachtof fers waren vrouwen en kinderen. Zij be hoorden tot families, waarvan de man nen lid waren van de burgerwacht of anderszins voor de regering werkten. De moordenaarsbenden, tezamen onge veer 500 man sterk onder leiding van de beruchte Dedan Kimathi, trokken bij volle maan moordend en brandstichtend door het dorp Lari, ten Noorden van Nairobi, dood en vernieling achter zich latend. Britse troepen hebben bijna alle schuldigen gearresteerd. Versterkingen van 12 tot 15.000 militairen zijn uit En geland per vliegtuig naar het bedreigde Kenya onderweg. Te middernacht begon de massaslach ting. Bij het licht der fakkels omsingel den de terroristen de dorpen, sloten de houten hutten aan de buitenkant af en staken ze in brand. Het geloei der vlam men werd overstemd door de hartver scheurende kreten der stervende Kikoe- joe's. De meesten kwam enlevend in de vlammen1 om. De ongelukkigen, die er in slaagden naar buiten te vluchten, wer den door de terroristen met lange mes sen en dolken afgeslacht. Zelfs kinderen werden niet ontzien. Zij werden voor de ogen van hun moeders vermoord. de begroting voor het Plein zo lioog, omdat men het moest be schouwen als een onderdeel van hel grote geheel. De heer van Helvoirt vroeg of het niet mogelijk was het stukje straat van Verhoeven naar de Mommersteeg te verbreden. Hieromtrent waren besprekin gen gevoerd met de Prov. Water staat, antwoordde de burgemees ter. Als de omwonenden wilden meewerken, dan kon men er ko men. Voor meerdere plaatsen vroeg de burgemeester de steun en de medewerking van de bewo ners. Men kon de behoefte aan be paalde stukjes grond nu eenmaal niet ontlopen, wanneer men een riolering of een hoogspannings kabel wilde aanleggen. Laat ieder een het belang hiervan inzien, al dus spr.; het wordt hoog tijd, de klok staat tegen twaalven. Ook met betrekking tot de 87 noodwo ningen die na een jaar of twee, drie, onbewoonbaar zouden zijn en vervangen zouden moeten wor den door nieuwe woningen, zou ook weer heel wat grond nodig zijn. Bij de ingekomen stukken be yond zich ook nog een dankbetui ging van het gemeentebestuur van Dussen voor de hulp tijdens de dagen van de ramp ondervonden, terwijl de familie van Hout ook haar dank betuigde voor het feit, dat de raad besloten had een straat te noemen naar Meester van Hout. De heer v. d. Meerendonk stelde voor op het bordje Mister van Hout te zetten, opdat ieder een wist wie er met die naam be doeld was, het oude hoofd van de school namelijk. De pas opgerichte Oranjevereni ging vroeg om een subsidie, maar zowel B. en W. als de leden wil den eerst wel eens enkele inlich tingen hebben over die vereniging en hoe ze was opgericht etc. Dus werd het verzoek aangehouden. De nieuwe weg van het Piein naar de Pastoriestraat werd Mgr. van Kesselstraat gedoopt de pun ten 3 en 4 vergden geen bespre king en het punt 5, een voorstel tot verbetering van de straatver lichting te Nieuwkuijk, verschafte de heren van Son en Samuels vreugde Terwijl het voorstel om 2250 beschikbaar te stellen voor ver harding van de toegangsweg naar de meisjesschool te Nieuwkuijk de heer Wijkmans een „eindelijk" ontlokte. GEMEENTELIJKE INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJKE ZORG. De bedoeling van de reorganisa tie van het burgerlijk armbestuur was, zoals uit de toelichting van de voorzitter en het commissielid de heer v. d. Meerendonk bleek, los te komen van de armenzorg- sfeer en te komen tot een doelbe wuste en uit een punt geleide werkzaamheid van de gemeente lijke instelling voor maatschappe lijke zorg. Het oude armbestuur zou ge handhaafd blijven, vermeerderd met twee leden om besluiten te ne men die de armenwet betreffen daarnaast zou een deskundig amb telijk apparaat optreden, aan het hoofd waarvan een ter zake kun dige zou staan, die beschikte over het diploma gemeente-administra tie en het diploma maatschappe lijke werker. Aan dit sociaie bu reau zouden opgedragen worden alle maatregelen op maatschappe lijk terrein die het college van B. en W. ter uitvoering van rijkswege werden opgedragen. Nadat de heer v. d. Broek B. en W. gevraagd had rekening te hou den met de sociale organisatie, met name de K.A.B., werd dit voorstel door de leden zonder meer geaccepteerd. BEVORDERING PARTICULIERE WONINGBOUW. Ter bevordering van de particu liere woningbouw stelden B. en W. vervolgens voor het garande ren van de betaling van rente en aflossing van door particulieren onder verband van eerste hypo theek te sluiten geldleningen en het verlenen van voorschotten op de door het Rijk te verlenen pre- mieën ingevolgen de premierege ling Woningbouw 1950. De levensverzekering O.V. had de mogelijkheid geopend, dat uit haar kas een eerste hypotheek verstrekt werd van 85 aan ie mand die een premiewoning wil de bouwen, terwijl dan tegelijker tijd een gemengde verzekering werd afgesloten op het leven van de man. Men verlangde van de ge meente, dat deze garant zou blijven voor het betalen van de rente en de premie. Dit voorstel ontlokte nogal en kele tegenwerpingen met name van de heren v. d. Meerendonk, van Son en Wijkmans, die sterk in twijfel trokken of deze regeling voor de gemeente wel minder ri sico met zich bracht dan de be staande hypotheekregeling. Het slot van de discussie was echter dat men de proef zou wa gen ieder advies dat de gemeente echter aan de levensverzekering zou geven betreffende de betrouw baarheid van een eventuele candi- daat, zou ook in de raad behan deld worden. 18 yvoningwetwoningen tbesloot de raad vervolgens te bouwen deze woningen zullen komen op een terrein van de familie Ore mans, in de Grote Kerk, de Door braak, de Kerkstraat en de Burge meester van de Venstraat. Aan de heer Merkx en Mej. Stu- pers werd grond verkocht, even als aan Henskens, welke persoon nog wel even een punt van dis cussie uitmaakte, omdat men niet goed wist wat men aan hem had, of hij nu wilde bouwen of niet Aan de gebr. Schoonen, J. Ver schuren, J. Beekmans, P. Buite- tnan, G. Timmermans en W. Dek kers werd grond verkocht gelegen aan „De Akker" de burgemeester had goede hoop dat het open stuk tussen Oosterwaal en Boom dit jaar zou zijn volgebouwd. Bij de rondvraag tenslotte gaf de heer v. d. Meerendonk namens de overige leden uiting aan zijn ge noegen, dat de burgemeester deze avond weer aanwezig had kunnen zijn De bloemetjes die de tafels sierden en die eigenlijk bestemd waren voor de plechtigheid die morgen, toen een groep Oosten rijkse industriëlen ten gemeente huize werd ontvangen, hadden nu dubbel dienst gedaan. De burgemeester kreeg van de heer v. d. Meerendonk de raad zichzelf een beetje te ontzien. Nadat de heer Wijkmans de aan dacht had gevraagd tenslotte voor een salariskwestie, wees de heer Samuels op de slechte toestand van het fietspad naar de Hoeve en dat was het laatste wat in deze vergadering werd behandeld. Vrijdag heeft dhr Koos Vorrink met een grote rede 't 3-daags con gres van de Partij van de Arbeid geopend en het grootste gedeelte van deze rede was gericht tegen de strijd die er van conservatieve en confessionele zijde gevoerd wordt tegen de politiek van de Partij van de Arbeid. Hij meende dat er een crisis is ontstaan in de opbouw van het po litieke partij-wezen in Nederland. Het voortbestaan der confessionele partijen staat volgens hem öp het spel. In alle democratische partijen bevinden zich persoonlijkheden en „vleugels" waarmee een gesprek mogelijk is op basis van hun open heid voor de ingrijpende problema tiek van de toekomstige ontwikke ling der menselijke verhoudingen in nationale en internationale zin. Dit zei de heer Vorrink, en dit Was dus een nogal gekleurde voor stelling van zaken; want zou de P.v.d.A. niet weten dat de K.V.P. bijvoorbeeld (waartegen Vorrink zich nogal eens 'n keer richtte in zijn speech) steeds de bereidheid heeft getoond met de P.v.d.A. aan een tafel te zitten om over de be doelde problemen te spreken. Vor rink vervolgde: Wanneer prof. Rom- me van opvatting is dat de K.V.P. tot opdracht heeft het onverzoen lijke te verzoenen, dan blijkt dat hij de reële moeilijkheden van sociaal politieke aard en ook voor de so ciale heterogeniteit van zijn groep zeer goed beseft. Het doel van Rom- me is het scheppen van verhoudin gen in het samenleven der mensen, waarin gemeenschapszin, offervaar digheid, dienst aan de medemens en gehoorzaamheid aan bovenpersoon lijke normen, onontbeerlijke ele menten zijn. Een dergelijke gedachtengang is ons niet vreemd alle belachelijke beschuldigingen van een „materia listische grondslag" ten spijt, aldus de heer Vorrink. Wij constateren, vervolgde hij, dat binnen de K.V.P. de onverzoenlijkheid van de tegen stellingen telkens weer aan 't dag licht treedt en dat het streven naar verzoening voorshands weinig vruchten schijnt te dragen (ons dunkt dat de feiten die geschied zijn reeds en hetgeen nog gebeuren gaat, wel het tegendeel bewijst en zal bewijzen, red.). Dat, aldus dhr. Vorrink, is op zichzelf aanleiding geweest tot een campagne tegen de P.v.d.A. van de zijde van de K.V.P. en haar satellieten (sic.) die ons in de hoogste mate verontrust. De P.v.d.A.-voorzitter betoogde ook, dat niets hem het voorbije jaar zo aangegrepen had als de hardnek kige poging speciaal van katholie ke zijde om humanisme als element in de geestelijke structuur van het Westen en dus ook van Nederland te diskwalificeren en uit te sluiten van de strijd om het behoud, de verdediging, de opbouw van de geestelijke waarden van 't Westen. Hierbij dienen wij aan te tekenen dat de lezer zeer goed weet hoe Katholicisme en humanisme niet per se onverenigbaar zijn. Is er van de zijde der Katholieken strijd ge voerd en wordt die nog gevoerd, dan is die strijd, een felle strijd, te gen het atheïsmjsch humanisme ge richt; tegen het humanisme dat zich apert keert tegen God en tegen allen die zijn wetten als de hoogste normen erkennen. En men kan niet ontkennen dat er in de kringen van de P.v.d.A. personen zijn die zich meermalen zonder iets te verbloe men tegen deze normen hebben ge keerd. Vanzelfsprekend is ook de „door braak" onderwerp van gesprek ge weest op het partij-congres; Vor rink heeft er over gesproken en prof. Mr R. Kranenburg. „De door braak is geslaagd" sprak deze tri omfantelijk, daarbij doelend op de vergadering van zeer kleine groep jes katholieken en protestanten in de P.v.d.A., die een demonstratie waren, nog voor het eigenlijke con gres begon. „Het bewijs is geleverd, aldus Mr Kranenburg, dat dit sa mengaan in de P.v.d.A. kan bestaan en dat vele in den aanvang geuite bezwaren onwerkelijk en onjuist zijn gebleken". Wij mogen hierbij de „Gazet van Limburg" citeren, die in dit ver band aantekent: Deze onwerkelijkheid en onjuist heid zouden dan bestaan in de op merkingen van de K.V.P.-zijde, dat de doorbraak nooit zou slagen, om dat de P.v.d.A. de beginselkracht miste, om daarop 'n duurzame een heid te gronden van splintergroep jes uit principiëel geheel anders'ge aarde partijen. Als wij in ons blad wezen op de spanningen en diepere meningsverschillen in de hybridi sche samenwerking in de P.v.d.A., dan placht het Vrije Volk onze ar gumentatie te bestrijden. Het hield: vol wat prof. Kranenburg herhaal de, dat de doorbraak gelukt was! Terwijl iedere nuchtere waarnemer ziet dat de verkiezingen van 1952 niet het begin zijn geweest van de overwinning der doorbraak, maar van de overwinning op de door braak. Tot zover de „Gazet van Lim burg". En dat het bëstaan van spannin gen niet verborgen is gebleven, wordt bewezen door de uitlatingen van diversen, zowel katholieken, protestanten als humanisten, tijdens de vergadering Van de werkge meenschap j es, waarin een toon is te beluisteren van ongerustheid, van een twijfel aan de mogelijkheid van het samengaan der verschillen de confessies en aan de mogelijk heid dat de eigen levensbeschou wing in voldoende mate tot gelding komt. Ook de andere inleiders van het congres spraken in gelijke geest en typisch ging 't ook bij hen speciaal om de K.V.P. Mr Burger, fractie-voorzitter van de Partij van de Arbeid in de Twee de Kamer, heeft op het congres van deze partij in de Haagse Dieren tuin een felle aanval gedaan op de K.V.P. Deze partij zou volgens hem niet weten wat zij wil. Zij zou zelfs niet weten dat het juist haar be sluiteloosheid is die haar aanhang deed aarzelen. Zij zou nog niet kunnen erkennen dat eindelijk ook het vooruitstrevende deel van de partij zijn rechten opeist. De K.V.P. zou hierdoor, volgens mr Burger, een onzekerheidsfactor scheppen in het Nederlandse poli tieke leven. Prof. Romme zou vol gens hem de illusie vasthouden van een stabiele middenpositie en de K.V.P. „vervolgt haar koersloze zwerftocht over de politieke wate ren". Mr Burger zeide ook dat de heer de Bruijn minister was, dank zij de P.v.d.A. (zeer vriendelijk bedankt!) Ook de V.V.D. heeft haar congres gehouden te Utrecht, waar mr Oud een politieke rede hield en waar ook een aanval op de K.V.P. één der hoofdmomenten vormde. Hij verklaarde dat zijn partij absoluut niet tegenover de P.B.O. stond. KONINKLIJKE LUCHTMACHT. Overal ter wereld, waar militairen van de Nederlandse luchtmacht gelegerd zijn, gingen Vrijdag de gedachten een ogen blik naar het oude Soesterberg, waar eenmaal Nederlands vlieghistorie geschre ven is. Omlijst door de uniformen van zee-, land- en luchtmacht, in aanwezig heid van de hoogste militaire autoritei ten, voltrok zich daar in een feestelijke plechtigheid een fase in de ontwikkeling van het Nederlandse luchtwapen. Een forse stem las twee Koninklijke Beslui ten, waarin de luchtmacht voor het eerst Koninklijke Luchtmacht wordt genoemd en waarbij ,,de luitenant-generaal-vlieger, Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden" tot Inspecteur-Generaal van dit wapen wordt benoemd. DE KONINGIN EN PRINS NAAR DENEMARKEN EN NOORWEGEN. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben, naar reeds is gemeld, het voor nemen een bezoek aan Denemarken en Noorwegen te brengen. In Denemarken zal het Koninklijk paar waarschijnlijk op 18 en 19 Mei zijn. Het bezoek aan beide landen heeft niet in de eerste plaats ten doel de dank van het Nederlandse volk over te bren gen voor de door Denemarken en Noor wegen verleende watersnoodhulp, zo meldt het A.N.P. Het was reeds voor bereid voor de stormvloed van 1 Febr. Een bezoek aan Zweden ligt niet in het voornemen van Koningin en Prins PRINS BERNHARD DANKT PRESIDENT EISENHOWER. Prins Bernhard heeft op het Witte Huis president Eisenhower persoonlijk dank gezegd voor de „prachtige hulp, die het Amerikaanse volk ons heeft ge geven". De prins sprak twintig minuten met het Amerikaanse staatshoofd over de pogingen, die in Nederland worden gedaan om de gevolgen Van de over stromingsramp te boven te komen. Na afloop deelde prins Bernhard mee, dat hij de president had verteld dat de toestand in Nederland over het algemeen „snel verbetert". „Wij: beginnen de si tuatie onder controle te krijgen", zo voegde hij hieraan toe. „Het verheugde mij zeer met de president van gedachten te wisselen. Het was drie jaar geleden, dat ik hem het laatst ontmoette", aldus prins Bernhard. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VAN 10). Was dit het aardige, kordate en vrolijke meisje dat hij in de trein had ontmoet? Waarom deed ze dan zo zonderling? Het leek wel of hij een geest was, zo had ze hem aan gekeken. Hij moest er haring of kuit van hebben en zocht meten de aanne mer Grevelink op. Zeg Grevelink ,wie was die juffrouw die hier door het huis liep te dwalen? Grevelink zou in alle andere om standigheden een grapje gemaakt hebben over jongelui met een open oog voor een knap gezichtje, maar nu Stond zijn hoofd er niet naar. Dat was juffrouw van Vueren antwoordde hij wat kortaf. Nou, wat zou dat? drong de jongen aan. Man, je zegt 't alsof ze een misdadigster is of zoiets. O nee, dat is ze helemaal niet. Ze is een van de aardigste en flink ste meiskes van Breeck.... zei Ja, dat dacht ik ook Harm Verdonck. Zo, dacht jij dat ook. Nou, ik wil 't je wel vertellen. Ze is de dochter van de eigenaar van Het Wapen van Breeck, aan de over kant. Je begrijpt dat ze daar niet zo vreselijk enthousiast zijn over de nieuwbouw hier Op dat ogenblik ging Harm Ver donck een licht op. En de vrolijk heid verdween van zijn gezicht. O, wat was hij in een vervelende positie geraaktDaar was nu een meisje, dat hij één keer ontmoet had. Ze had, dat gaf hij zichzelf toe, een diepe indruk op hem ge maakt. Hoewel hij wel op z'n vin gers kon natellen dat hij bijna geen kans had haar ooit te ontmoeten, dat het zoeken was naar een naald in een hooiberg, had hij de hoop toch nooit helemaa-l opgegeven haar weer te zien. En nu had hij één ogenblik gedacht dat 't geluk wer kelijk op een ongekende manier met hem was. Nu was ze hier, nu woonde ze hier.en nu bleek ze de dochter te zijn van een man die zeer zeker de bewoners van De Gouden Leeuw geen goed hart toe droeg. Nu stond hij, Harm Ver donck, daar als concurrentNu begreep hij plotseling haar hou ding. Hij smoorde een verwen sing.... je moest ook maar pech hebben. En toch, zo besloot hij, terwijl hij doelloos ronddwaalde tussen stel lingen en schragen, liet hij zich niet op z'n kop zitten. Hij had dit meisje opnieuw ont moet. Hij was heel blij geweest toen hij haar weer zag, zo blij dat hij meteen begrepen had, wat ze voor hem betekende. Zou hij zich dit geluk af laten nemen door toe vallige omstandigheden? Mochten zakelijke belangen ko men tussen hem en haar? Neen, zo beloofde Harm Ver donck zichzelf, hij zou het er niet bij laten zitten. Liefst was hij met een naar Het Wapen van Breeck gestapt en had naar haar gevraagd. Maar hij besefte dat hij dit niet kon doen. En naar wie moest hij vragen Hij had haar zijn naam genoemd, maar zij niet de hare. Blijkbaar was ze op verdere toena dering niet gesteld. Enfin, dat was te begrijpen Maar dat kan veranderen be sloot Harm Verdonck en het zal veranderen. We zullen wel eens zien Hoofdstuk VI. VERKLARING. Harm Verdonck liet het er niet bij zitten.. Zijn vader vroeg zich af, of er nu werkelijk zoveel bijzonders te doen was in Breeck, dat de jongen daar bijna dag op dag zat. In werkelijkheid spiedde Harm voortdurend met één oog door de opening in de schutting of Marian van Vueren (hij was haar volle naam door handig uithoren van de werklui te weten gekomen) de va derlijke woning soms verliet. Hij was vastbesloten van die gelegen heid gebruik te maken. Een van de werklui, Gijs Nieuw- land, was een rare vent. Hij had heel de wereld omgezworven, als koloniaal in Indië, als stoker op een tramp in de Stille Oceaan, als sjouwer in Canada. Hij kende de wereld en de mensen. Hen had ple zier in het leven. En hij had al di rect door dat de jonge heer Ver donck „sjenieïgheid" had in het meisje van Van Vueren. Met de vrijmoedigheid hem eigen zei hij dat Harm op zekere dag ronduit in 't gezicht. Die weifelde een ogenblik, of hij de onbescheam- de timmerman z'n vrijpostigheid kwalijk zou nemen, dan wel lachend toestemmen. Hij had het laatste al gedaan voor hij er zich van bewust was, want Gijs Nieuw- land had zo z'n manier om de men sen wat te zeggen en ze aan te kij ken. Harm besefte opeens dat er een mogelijke bondgenoot voor hem stond. Nou ja, Gijs bevestigde hij nofe wat aarzelend ik moet je eerlijk zeggen.zo lopen er geen twee. Dat heb je goed gezien, me neer stemde Gijs toe. Het is een reuzemeid. Flink en knap en niks geen flauwe fratsen. Die haar krijgt mag z'n handen dichtknijpen, dat zeg ik. En ter bevestiging van deze verklaring spuwde hij een flinke straal tabakssap over de rauwe betonnen vloer. Harm keek nadenkend voor zich uit, maar de lofprijzing deed hem goed. Hen had zich dus niet in Ma rian vergist. 't Zit natuurlijk niet makke lijk ging Gijs vrijmoedig verder, die aan praten verre de voorkeur gaf boven timmeren zij in Het Wapen en u in De Gouden Leeuw. Dat zit glad verkeerd. Ja, dat is 't 'em juist stem de Harm toe. Je kan d'r zo maar niet bin nenstappen Vanzelf niet. Maar je ken d'r wel es zo bij ongeluk tegen 't lijf lopen. Ja, ja glimlachte Harm jij kent het klappen van de zweep. Maar 't is gek, Gijs, als je dat wilt, dan krijg je de kans niet. Je moet 't geluk een handje helpen filosofeerde Gijs. Als die juffrouw Marian Vrijdagsmor gens met de bus naar Vierhouten gaat, wat ze iedere Vrijdag doet, naar de ennevée Van Mechelen en Zoon, de bottelarij en wijnhandel, zo met de bus van tien uur, en u zou daar net in Vierhouten zijn, in de buurt van die zaak, en u zou dan Da's geen gek idee. Harm lachte nu voluit, 'k Snap al z'n le ven niet dat jij vrijgezel gebleven bent, Gijs. Ik ken ze te goed sprak Gijs somber. An mijn lijf geen polonaise. Vrijheid, blijheid, zeg ik maar. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6