dag- VROOM DREESMANN woeiis HET WAPEN DRUNEN prijzen BREEGK 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 APRIL 1953 6 s c ALLEEN GELDIG WOENSDAG 15 APRIL i 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND HUUB BROKKEN 25 jaar op het toneel. DONATEURS- EN OUDERSAVOND L C H D P N S J J A P E S I J Charmeuse onderjurken met schouderbandjes, zeer mooie kwaliteit m broderie of satinpas, in zalm, «340 bleu en wit SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Herenanklets in ringel- dessin, sterke fil d'ecosse in diverse mooie 105 kleuren Vistra carré in moderne fantasiedessins en frisse voorjaarskleuren, mooie kwaliteit, 4 95 flinke maat Vulpenhouder met vul potlood in luxe plastic doos. Vulpenhouder m. 1 4 krt. gouden pen, 1 j. vol ledige gar., in div. A 25 kleuren leverbaar Haircord met leuke fan tasie randdessins, buiten gewoon geschikt voor kin derjurkjes, 70 cm. 4 75 breed, per meter Culotte met elastiek in de band en omgeslagen zoom, prima jeans, in 5 kleuren. Leeftijd 5-15 jaar. ^50 Leeftijd 5 jaar 25 ct. stijging per maat Moltondweil.prima A Cc kwal., 50 x 50 cm. ^«7 Linnen knopen op kaart van 36 stuks in OQc 4 maten w <7 Pindabrokken, een ware lekkernij, 200 gram 45c Lunchworst, fijne M kwaliteit, 200 gram Voor fiets en bromfiets. Fietstas, zware waterproof, dubbele tassen, geh. com pleet met lederen riemen, 35 -J 50 40 ©90 cm. cm. Fluitketel,aluminium,11/2 liter inhoud, speciaal mo del waardoor ruime 4 35 gasbesparing Smyrna tapijtje, hoogpolig, 50 x 90 cm., met franje, in vier ver schillende dessins 90 Haardfauteuil, old-finish, rug en zitting gestoffeerd met prima terra O O 75 epingléstof A X B. Willigenburg, Sprang en Ch. J. V. v. Oosterhout, Tilburg. De examencommissie oestond uit de heren W. v. d. Hammen, voorz., W. Wouters, Secr., J. van Huiten, J. de Jong en Th. van Barkel. De voorzitter reikte de diploma's en prijzen uit. De prijswinnaars kregen behalve een boek, een waar debon van 10.—, die ze konden gebruiken als vergoeding van de onkosten voor het examen gezel, dit ter stimulering van verdere ont wikkeling. De heer F. Couwenberg sprak namens de afdeling Waalwijk van de R.K. en Chr. Bond van Bouwpa- troons een woord van dank aan de commissieleden en spoorde de leer lingen aan verder te gaan. Boven dien wees hij op de wenselijkheid en noodzakelijkheid, dat er een cursus voor metselen zou komen. Ook de heer Wouters spoorde de geslaagden aan door te zetten en door te gaan. Hij dankte voorts al len die het mogelijk haden gemaakt dat de examens in de Nijverheids school gehouden konden worden. Persoonlijke jubilea in de wereld van het amateurtoneel zijn zeldzaam. Er zijn talenten, er is gewoonlijk in het begin wel ambitie, maar de tijd doodt die dik wijls en zo ziet men menig talentvol amateur na enige jaren min of meer succesvol toneelspelen ondergaan in de massa van passieve liefhebbers, om de eenvoudige reden dat hem de tijd ont breekt zich verder actief aan zijn lief hebberij te wijden. Enkelen zijn er evenwel voor wie het toneelspel meer is dan liefhebberij in de gangbare betekenis van het woord, wier grote liefde het is, die ze trouw blijven omdat ze zonder haar iets zouden mis sen wat hun tot een tweede natuur is geworden. Hun talent is hun zoveel waard, hun ambitie is zo sterk, dat ze wat men noemt tijd maken als ze geen tijd hebben en daarmee leggen ze de grondslag voor een langduriger toneel loopbaan dan de meeste amateurs is be schoren. Het gaat; natuurlijk niet om het jubi leum dat ze dan mogelijk bereiken. Voor henzelf is het eerder de voltooiing van wat men als een soort roeping zou mogen beschouwen, terwijl ze bo vendien een sociale en culturele functie vervullen die meer wordt onderschat dan overschat. Al teveel wordt het ama teurtoneel uitsluitend als een vorm1 van tijdverdrijf gezien, waarbij men vergeet voor hoevelen het praktisch de enige vorm van hogere cultuur is waarmee ze in aanraking komen, als het tenminste verantwoord amateurtoneel is. Het is geen wonder als" we in dit ver band O.O.G. en Huub Brokken in één adem noemen. En deze keer vooral Huub Brokken, want hij is een van die zeld zame gevallen die als amateur een zil veren toneeljubileum vieren. Als hij op Zaterdag 18 April a.s. als Heathcliff uit „De Woeste Hoogte'' op de planken staat, zal het namelijk 25 jaar geleden zijn dat hij zijn eerste rol speelde. Hij bewijst daardoor dat de liefde van het begin af aan diep heeft gezeten en dat ze zich in de loop der jaren vaster heeft geworteld. Daaruit zijn de talrijke rollen die hij heeft vervuld, voortgekomen, die van edelen en schooiers, van fabrikanten en werklui, ernstige geleerden of zwie rige losbollen. Een buitenstaander kan zich moeilijk voorstellen wat dat bete kent, maar hij moet kunnen begrijpen dat er groot talent en een sterke ambitie moeten zijn om zoveel uiteenlopende creaties aanvaardbaar te maken. Hon derden zijn er herhaaldelijk getuige van geweest dat Huub Brokken dat vermo gen bezit en het feit dat hij in 1935 op het toneelconcours te Zeelst de publieks prijs als beste speler van het bele con cours behaalde, bewijst dat zijn presta ties in wijde kring werden gewaardeerd. Dat hij een aanbod kreeg om de toen malige Amsterdamse filmschool te vol gen zegt ook wel iets. Zes maanden volgde hij er de lessen en dat hij het instituut toen wegens geldgebrek vaar wel moest zeggen, kan ons misschien dankbaar stemmen dat hij geen filmster is geworden, maar sindsdien weer de volle maat van zijn talent aan O.O.G. en het Waalwijks amateurtoneel heeft gegeven. Men kan gerust veronderstellen dat O.O.G. en Huub Brokken veel aan el kaar en dat ons amateurtoneel niet min der aan beide heeft te danken. Zij heb ben het peil aanzienlijk omhoog gebracht en de keuze stukken in de naoorlogse periode alleen al spreekt voor zichzelf. Daar zijn werken bij als „Sonna", „Onder een dak" en „De 'Dorpsdokter" van Johan Fabricius, „De Privésecreta- resse" van A. den Hertog, „De Martel gang van kromme Lindert" van A. M. de Jong, „En waar de ster bleef stille staan" van Felix Timmermans, „De Spooktrein" van Ridley, „Van Ander Ras" van d'Usseau en Gow, en laatste lijk, maar zeker niet op de laatste plaats, „De dood van een handelsreiziger" van Arthur Miller, dat een grotendeels ge slaagde gooi betekende naar een hoogte als waar maar weinig toneelverenigingen mogen mikken. Bij al die namen bewaart men de herinnering aan een creatie van Huub Brokken die er zijn mocht, waar door hij een belangrijk aandeel leverde in de hoge kwaliteit van de uitvoeringen van O.O.G. Men kan zich voorstellen dat de jubilaris met bizondere voorliefde en zorg de rol van Heathcliff zal spe- FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VAN 14). Je schijnt er nogal op gebrand te zijn. Daar kom ik rond voor uit, dat ben ik ook. Ik wil die zaak zien, he lemaal. Ik wil wel eens weten wat die Verdonck er van gemaakt heeft, al was het alleen maar uit vakbe langstelling. En u wilt het ook wel weten, vader, maar u bent te trots om er te gaan kijken natuurlijk. Ik geloof dat ik niet anders ben, maar zoals de zaken nu staan, kan ik het me veroorloven er heen te gaan. Nou ja, je doet maar zei Korstiaan mat. Zijn dochter liep niet in zeven sloten tegelijk, en hij was toch ook wel nieuwsgierig hoe De Gouden Leeuw er uitzag. Hij wou het alleen niet horen van klets grage klanten, maar van zijn eigen dochter. Dat was zo pijnlijk niet Toen Marian binnen stapte, vlak achter wethouder Hij zeiendoorn, die haar verwonderd en toch ap preciërend groette, zag ze Harm al bij de deur staan. Ze zag aan zijn gezicht dat hij naar haar uitgeke ken had en het deed haar oneindig goed, hier „in 't hol van de leeuw", zoals ze bij zichzelf spotte, het ge zicht te ontdekken, dat haar zo langzamerhand zo vertrouwd, zo lief geworden was. Ze had 'n hoge kleur, die haar heel goed stond, toen ze op hem toestapte, en haar ogen schitterden van ingehouden pleizier om de kleine comedie die ze gingen opvoeren. Ik ben Marian, van Vueren zei ze de dochter van de eigenaar van Het Wapen van Breeck. Harm Verdonck hij boog plechtstatig en kon zijn glimlach maar met moeite verbergen dat vind ik aardig, juffrouw van Vue ren, dat u gekomen bent. Mag ik u even aan m'n vacler voorstellen Hij loodste haar door 't gedrang van de vele gasten van binnen en buiten de stad, en blies haar in het oor: „Schat, wat anig dat je er bent!" Ze maakte een grimas en trok toen weer een plechtstatig ge zicht. Ze voelde zach terug in haar schooljaren, wanneer ze in de klas een streek uithaalden. Plotseling stond ze voor de heer Verdonck, die juist met enkele op gewekte woorden, afscheid nam van een leverancier, He hem kwam feli citeren. len, niet alleen om het karakter ervan, maar ook omdat het zijn jubileumrol is, de waardige bekroning van een lange reeks, die voorlopig nog geen einde mo ge nemen. Men kan Huub Brokken en O.O.G. niets beters toewensen dan dat de komende uitvoeringen een groot suc ces worden voor een grote schare to neelvrienden die zij zich in de loop der jaren hebben gemaakt. En voor de restad muitos annos VERKEERSPROBLEMEN. Voor Donderdagavond had de Alge mene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie, district Noord-Brabant, in Hotel De Twee Kolommen een bijeen komst belegd, waarop de heer D. M. de Jaeger, inspecteur van politie te Eindho ven, een causerie hield over „De Auto mobilisten in het moderne verkeer". De secretaris van de organisatie, de heer H. W. Inklaar, sprak een inlei dend woord, waarin hij wees op: het be lang van avonden als hier gehouden met de bedoeling de kosten van het eigen vervoer verlaagd te krijgen. De heer In klaar onderscheidde de belastingen en de kosten aan het beheer van de ver voermiddelen verbonden. Met betrekking tot de eerste zei hij dat de lasten op het autovervoer met de helft zouden kunnen worden verlaagd, terwijl er dan toch genoeg geld voor verzorging der wegen zou overblijven. Voor de tweede wees hij op de chauffeurscursus der E.V.O. Inspecteur De Jaeger schetste in zijn causerie, vervolgens eerst in grote trek ken de ontwikkeling van het verkeer. De grootste omwenteling werd veroorzaakt door de stoomwagens, niet zozeer als middel van vervoer, maar eerder als voorloper van de auto. Deze laatste werd voor het eerst in Wenen gedemon streerd door Siegfried Markus en later door Karl Bentz en Daimler opnieuw en voorgoed op de voorgrond geschoven. Eind vorige eeuw verscheen de eerste auto vanuit Duitsland in Nederland. De eerste bepalingen die werden vast gesteld in verband met het autoverkeer golden niet de veiligheid van de wegge bruikers, maar waren er op gericht de wegen voor beschadiging te vrijwaren. In 1905 kwam de eerste motor- en rij- wielwet tot stand, maar eerst in de twin tiger jaren nam het gemotoriseerde ver keer zijn grote vlucht. In 1925 werden dan ook de eerste rijbewijzen uitgegeven, er werden reglementen en beschikkingen vastgesteld, doch pas in 1934 werd een definitieve Wegenverkeerswet afgekon digd, die echter in die vorm nooit in werking is getreden. Tijdens de bezetting werd de Wegenverkeersregeling afge kondigd en op 1 Januari 4951 trad een nieuwe Wegenverkeerswet in werking. In het vervolg van zijn causerie sprak inspecteur De Jaeger niet zozeer over de lasten die op het wegverkeer drukken, al vond ook hij die hoog, ais wel over de gevaren op de weg. Cijfers van 100 mil- lioen gulden per jaar aan materiële scha de in Nederland en in Amerika SJ/j mil liard dollar noemend, betoogde hij dat er bezuinigd moet worden op de schade, die uiteindelijk niet alleen door de verzeke ringen maar door iedereen betaald moet worden. En met cijfers als 60.000 ver keersongelukken per jaar met 1000 do den en verschillende keren zoveel ge wonden toonde hij aan dat er ook iets gedaan moet worden aan de verkeers ongelukken. Hiertoe deed hij een beroep op de weggebruikers, die door kennis te vergaren en deze in praktijk te brengen, aan de oplossing van deze problemen zouden kunnen meewerken. Na een pauze kregen de aanwezigen gelegenheid om vragen te stellen. UITREIKING ONDERSCHEIDINGEN. Woensdagavond werden in de zaal van Th. Elshout de onderscheidingen voor Orde en Vrede uitgereikt pan mi litairen die in Indonesië tijdens hun dienst hebben deelgenomen aan acties en een tweetal Oorlogsherinneringskruizen aan militairen die in de Mei-dagen van 1940 hun plicht hebben gedaan. Voor deze plechtigheid bestond zeer veel belangstelling. Onder de aanwezi gen merkten wij op het voltallige ge meentebestuur, de Hoogeerw. heer Deken Rooij ackers, Dominee Hoffmans, Pastoor Versteeg, Kap. van Erp (namens het Thuisfront), Kol. Vorselaars, de Bond van Oudstrijders afd. Drunen en zeer vele ouders en verloofden van jongens die werden onderscheiden. De Burgemeester die als eerste het woord nam zeide zeer gaarne de ver erende taak te verrichten om deze on derscheidingen uit te reiken. Spr. ver zocht allereerst met één minuut stilte de gevallenen te herdenken. Hierna ging spreker uitvoerig in op de betekenis van deze onderscheiding, speciaal die van Orde en Vrede, die door het Ministerie gegeven wordt voor allen die in de moeilijke jaren in Indonesië hun plicht deden om orde en vrede te brengen in dit land. Een taak die heus niet gemak kelijk was, maar die men met grote ver antwoordelijkheid en plichtsbetrachting heeft volbracht. Ook wees spreker op de betekenis van het Mobilisatiekruis. Spreker wenste hen die deze onder scheidingen kregen geluk en sprak de hoop uit dat men ze met gepaste trots zouden dragen. Tot slot sprak de Bur gemeester nog een woord van dank aan de ouders, de echtgenoten en verloofden en allen, het Thuisfront met name ge noemd, die in de moeilijke tijden hun mo rele of financiële steun hebben gegeven. Hierna werd aan de volgende perso nen het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt: A. G. Aerts, F. P. Klerkx, P. Lommers, J. W. van Wijk, G. van Son, H. Velt- huisen, A. F. Brok, A. A. Cales, C. J. C. van Loon, J. A. de Vaan, A. C. v. d. Aa, G. C. J. v. d. Aa, M. H. Aerts, M. C. M. v. Balen, A. Brok, A. Brok, J. C. Brok, A. v. Delft, J. C. v. Delft, L. van Delft, H. L. J. v. Dommelen, G. H. van Gorcum, A. M. Jansen, W. M. Klerkx, F C. J. Klerkx, C. J. Knippels, J. M. v. d. Krabben, P. M. de Leur, B. P. T. van 'Lier, G. H van der Linde, A. F. van Logten, J. T. Van Loon, H. J. Merkx, H. Mimpen, J. F. M. Mimpen, A. W. Musch, W. Nelis, C. A. Pulles, F. A. Pulles, J. A. van Son, T. A. van Son, D. C. Verhoeven, A. G. Vermeu len, T. van Weert, J. C. v. d. Wiel, W. J. v. d. Wiel. Het Mobilisatiekruis werd uitgereikt aan: M. A. K. Muskens en J. A. C. Stip hout. Hierna speelde de Kon. Erk. Harmo nie De Volharding het Wilhelmus. Op deze avond sprak ook Kol. Vorse laars die een propagandistisch woordje kwam zeggen over de Ned. Bond van Oudstrijders en de doelstellingen van deze vereniging uiteenzette. Spr. wenste ook en wel op de eerste plaats de ge decoreerden geluk met hun onderschei ding. Spr. hoopte ook dat velen zouden toetreden tot de Bond van Oudstrijders, die zulk een mooi doel nastreeft. Het eerste punt van het programma van deze vereniging is immers te zorgen voor de nagelaten betrekkingen van gesneuvelden en voor de invalide militairen. Het woord werd ook nog gevoerd door de voorzitter van de Bond van Oud strijders afdeling Drunen, de heer Th. v. Son. Deze dankte speciaal Burgemeester Snels die het erevoorzitterschap van de bond heeft willen aanvaarden en sprak, nadat ook hij de gedecoreerden had ge lukgewenst de hoop uit dat de afd. Dru nen zal mogen groeien en bloeien. Men bleef de verdere avond nog lan ge tijd in gezellig samenzijn bijeen. WERKMEESTERSBOND. De Werkmeestersbond hield Donder dagavond in het K.A.B.-zaaltje een alge mene ledenvergadering. Aanwezig was ook een lid van het hoofdbestuur, de heer Kee. Het voornaamste van de agen da was wel: verkiezingen en bespreking door de hoofdbestuurder. Het bestuur der afdeling werd met twee leden uitgebreid, n.l. de heren van Velthoven en Weyters. De heer P. Ver hulst werd als voorzitter herkozen. Er werden twee afgevaardigden aan gewezen voor het komende jubileum congres en twee voor de Verbondsver gadering. De heer Kee gaf hierna een zeer boeiende uiteenzetting van het doel en de noodzakelijkheid van de bond. Hier uit ontspon zich later een breedvoerig debat, dat tot laat in de avond duurde. DANSAVOND. De Ned. Bond van Oudstrijders afde ling Drunen heeft voor Zondag 19 April a.s. een dansavond georganiseerd, waar van de opbrengst ten goede komt van de bond. EERSTE STEENLEGGING. Op Maandag 20 April a.s. zal naar wij vernemen de plechtige eerste steen legging plaats vinden van de nieuwe kerk. Programma hierover volgt nog. EERSTE H. MIS. De Eerw. Pater Sixtus Verdiesen van de Orde der Capucijnen, zal op 15 Aug. 1953; in de parochiekerk alhier zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen. Op 16 Aug. 1953 zal de eerw. Pater de Hart van de Orde der Cisterciënsers zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen. DE MOLEN BLIJFT BEHOUDEN. Zoals bekend bestonden er plannen om de Drunense molen te slopen. De vereniging „De Nederlandse Molen" heeft echter pogingen gedaan om deze molen te behouden ...en met succes. Met steun van de overheid zal de Dru- nuense molen thans geheel worden ge restaureerd. De gymnastiekvereniging S. Herman Jozef zal naar wij vernemen op 18 en 19 April a.s. in de gymnastiekzaal een oudersavond en donateursavond geven. Voor deze twee avonden zal zeer ze ker veel belangstelling bestaan. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAADSVERKIEZING. Op Dinsdag 14 April a.s. kunnen van 9 t.m. 5 uur de candidatenlijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezing wor den ingeleverd ten gemeentehuize. STRUMABESTRIJDING. Bij beschikking van het Ministerie van Sociale Zaken afd. Volksgezondheid is de gemeente Drunen aangewezen voor strumabestrijding. Deze bestrijding ge schiedt door het verwerken van jodïurn- houdend zout in de broodbereiding. TWEE MENSEN DOOR GAS OM HET LEVEN GEKOMEN. Naar thans pas is gebleken, zijn vermoedelijk reeds in de nacht van Dinsdag op Woensdag in Stadska naal de 68-jarige scheepsbevrachter W. Höhenstein en zijn huishoudster mej. Haandrikman, door gasverstik- king om 't leven gekomen. Woens dag kregen verschillende leveran ciers aan de woning geen gehoor en toen daarin Donderdag geen veran dering gekomen was, wercl de poli tie gewaarschuwd. Deze verschafte zich toegang tot de woning, die vol gas bleek te staan. De heer H. en zijn huishoudster werden dood in hun slaapvertrekken aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat men waar schijnlijk bij het uitdraaien van 'n gaslamp de kraan niet geheel had gesloten voordat men zich ter ruste begaf. RAMPENFONDS NU 102.1 MILLIOEN. In het Nationaal Rampenfonds is tot Vrijdag een bedrag gestort van 102,1 millioen gulden. Sinds Donderdag is er dus weer 400.000 bijgekomen. De minister van Buitenlandse Zaken van Venezuela, heeft dezer dagen 30.000 dollars voor het Rampenfonds overhan digd als bijdrage voor de getroffenen. Reeds eerder was uit Venezuela een bedrag overgemaakt van 538.000, waarvan meer dan de helft was bijeen gebracht door de bevolking van Vene zuela en de rest door daar woonachtige Nederlanders. Een Franse fosfaatfabriek schonk 13.500. Vader zei Harm en zijn stem trilde een beetje dit is juffrouw Van Vueren uit „Het Wapen van Breeck". Marian keek naar de grote man met het al grijzende haar, de grijze, doordringende ogen achter 'n dikke hoornen bril. Die ogen namen haar op, dat zag ze, maar ze sloeg de ha re niet neer. Nogal een geweldenaar zo te zien, die meneer Verdonck. Harm zou er geen gemakkelijke va der aan hebben. Zo juffrouw Van Vueren baste zijn zware stem dat u ge komen bent vind ik bijzonder aar dig. Ik was al bang en ik zei al te gen Harm, m'n zoon hier (Harm knipoogde) als meneer Van Vueren die uitnodiging nu maar opvat als het bewijs dat ik graag met alle col lega's in prettige verstandhouding leven wil. We zitten hier zo vlak over elkaar.... maar daarom ben ik erg blij dat u er bent. Hij schudde haar hartelijk de hand. U loopt toch nog niet met een weer weg? Harm, weet je wat jij moest doen? Jij moest juffrouw Van Vueren de zaak eens laten zien als het u interesseert, natuur lijk O, maar.dat wel verze kerde Marian. Nou, kijk es an.we zien el kaar straks nog welen hij wendde zich tot de gemeentesecre taris die ook even kwam feliciteren. 't Lijkt wel een Amerikaan, die vader van jou zei Marian te gen Harm. Hij doet wel graag wat Ameri kaans, de oude heer glimlachte de zoon maar wat zakendoen be treft hoeven de Amerikanen hem niet veel meer te leren. Ik vind het tenminste nogal 'n onderneming, hier in Breeck zoiets op te zetten meende Marian. Ja kijk es antwoordde Harm vertrouwelijk eigenlijk is de oor zaak een andere. Moeder moet in 'n andere omgeving, daar in Rotter dam kwijnde ze weg. Daarom is va der hierheen getrokken. En nu maakt hij er ook wat van. En ik ge loof dat hij het redt ook! Hij ziet er naar uit peinsde Marian. Ze keek naar de moderne, smaakvolle inrichting van 't nieuwe restaurant, naar de kegelbaan, waar de burgemeester al een pracht van een poedel bewerkstelligde, ze be wonderde de grote zaal met 't fraaie toneel en alle snufjes, die Harm haar trots liet zien, de eenvoudige, maar keurig ingerichte hotelkamers met warm en koud water, en ze dacht aan de wasstellen thuis als vader maar niet zo stijfkoppig was.... en toen zei Harm: Nu wou ik je nog iets laten zien. Wat dan Ga maar mee. Ze gingen een trap af en kwamen terecht op een corridor, waar het rumoer vanuit de zalen slechts vaag doordrong. Hij tikte tegen 'n deur. Van binnen klonk 'n zacht geluid Enkele ogenblikken later stond Marian in een kamer, rustig en met smaak gemeubileerd, heel licht en zonnig. Eh bij het raam zat een vrouw met reeds geheel grijs haar, maar een nog wonderlijk jong ge zicht, in een makkelijke stoel. Moeder zei Harm met on vaste stem ik zou erg graag wil len dat u even kennis maakte met juffrouw Van Vueren, onze over buurvrouw. Mevrouw Verdonck glimlachte en haag ogen kregen een ondeugende schittering. Ik kan niet opstaan zei ze verontschuldigend, toen Marian naar haar toekwam. Ze greep de hand van het meisje en trok haar zachtjes naar 'n stoeltje dat vlak bij haar leunstiel stond. Ga even zitten, juffrouw Van Vueren.... of mag ik Marian zeg gen Marian kleurde tot onder haar haarwortels en toen ze naar Harm keek, bemerkte ze dat die er niet veel beter aan toe was. Plotseling begreep ze, dat deze vrouw wist. Dan moest Harm het haar verteld hebben. Een ogenblik was ze in tweestrijd of ze boos op hem moest zijn of niet. Maar dan begreep ze hoe goed het was, dat hij zijn moeder in vertrou wen genomen had. Dat pleitte voor hem.... en dat pleitte voor zijn moeder. In haar kwam opeens een wondere blijdschapnu waren er twéé mensen die zich om haar bekommerden, want de hartelijk heid waarmee mevrouw Verdonck haar tegenlachte, maakte haar dui delijk dat ze hier welkom, was. Ik was zó verschrikkelijk nieuwsgierig bekende ze aan Marian, die nog niet helemaal op haar gemak was hoe je er uit zou .zien. Harm had me wel van alles verteld, en ik verwachtte iets dat het midden hield tussen de Venus van Milo en iDorothy La- mour. Die jongens zijn altijd zo overdreven. Harm, jongen, wil jij even een kopje thee inschenken voor Marian? (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6