BERNDIJK L00N-0P-ZAND «DE ECHO» LANDBOUW PLUIMVEE WAALWIJK KAATSHEUVEL BIUARTEN Werkkleding nodig..? i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 APRIL 1953 BURGEMEESTER COUWENBIRG OPENDE Waspikse Verkoopshow merk KLM De steeds groeiende belangstelling voor ons blad, zowel in Waalwijk, Kaatsheuvel, als de Langstraat, is voor onze adverteerders een waar borg dat hun advertenties in het meeste rendement geven voor hun bed&ijjf. den de grondslag legden voor onze Ka- jottersbeweging in onze plaats. Vriend C. Laurijsen, voorzitter van de K.A.J., riep de aanwezigen een har telijk welkom toe, in 't bijzonder aan de ZeerEerw. heer Pastoor Klijn, de waar nemend aalmoezenier Kap. v. Oord, Jan Beerens, afgevaardigden van de K.A.B. en Districtsleider Ad Haans; Aalmoeze nier Strijbos kon echter niet op deze avond aanwezig zijn. De accordeons onder leiding van Ties van Wanrooy gaven hierna enkele nummers ten gehore. De waarnemende aalmoezenier Kap. van Oord sprak mede namens aalmoeze nier Strijbos enkele woorden van dank, waarna vriend L. Broeders namens de oud-leiders enkele waarderende woorden sprak tot de drie prominenten, zoals hij ze noemde, van onze Kajottersbeweging. Drie pioniers, die van de K.A.J. hier plaatselijk hebben gemaakt een bewe ging zoals zij op het ogenblik is. Want, zo ging hij verder, zij zijn het geweest die in de chaotische wereld van vlak na de oorlog, in de jaren van '45 en 46 het aangedurfd hebben de vorming van de arbeidersjeugd op zich te nemen, en wij die het geluk gehad hebben met deze mensen te hebben mogen samenwerken, wij hebben dikwijls versteld gestaan van de enorme energie welke zij aan de dag legden. En wij hebben ons dikwijls afge vraagd, waaruit putten zij deze energie, om ondanks alle tegenwerkingen èn van binnenuit èn van buiten, door te zetten. En dan is er mijns inziens geen enkel ander antwoord dan dat zij hun katholieke levensbeschouwingen in de practijk hebben willen brengen. En, geachte aanwezigen, ik kan niet nalaten onze vriend Sjaak Stakkermans eens extra te vernoemen, hij is de man geweest die vlak na de oorlog daadwer kelijk heeft medegewerkt om te komen tot een overkoepelingsorgaan van Jonge Bofaren, Jonge Middenstanders en Jonge Arbeiders. Ook de heer J. Beerens, Voorz. van de K.A.B. vroeg enkele woorden tot de scheidende vrienden te mogen spreken; hij noemde het n verheugend feit dat één van de oude scheidende vrienden, n.l. Sjaak Stokkermans in het bestuur van de K.A.B. was gekomen en hoopte dat Sjaak daarin, evenals in de K.A.J., zou verder werken voor de belangen van de arbediers. Hierna brachten de Kajotters enkele humoristische schetsen voor het voet licht, die 'n grote bijval van het publiek genoten. Onze vriend Jan Netten dankte hen namens de kerngroep, bestaande uit pi oniers, leiders en bestuur, en bood hierna namens de groep cadeaux aan. Ook districtleider Ad Haans dankte Sjaak voor zijn vele werken in zijn district, waar hij als kringleider van de K.A.J. werkzaam was. Toen hield de voorzitter van de K. A. J. zijn afscheidsrede. Het doet mij een groot genoegen zo zei hij, een dank woord tot onze scheidende vrienden te mogen richten namens de gehele K.A.J., voor het vele en schitterende werk dat jullie verricht hebben voor onze Jonge Arbeiders. Jullie hebben thans 7 a 8 ja ren Uw beste krachten gegeven voor onze KAJ, en de grondslag gelegd. Jullie hebben steeds met één doel voor ogen gewerkt en ingezien dat de nood van onze jonge arbeiders groot is. Hij stelde ook de echtgenoten van de scheidende vrienden als voorbeeld aan de verloof den van de Kajotters. Ook zij hebben een groot aandeel gehad in onze K.A.J. door het vele werk van hun echtgeno ten. Steeds hebben zij hen geholpen, omdat zij wisten waarvoor het was. Ook dank te hij de ouders van onze drie vrienden. Tenslotte bood hij de drie scheidende vrienden cadeaux en de echtgenote bloemen aan namens de gehele K.A.J. De accordeons zorgden nog voor wat vrolijke muziek, waarna om ongeveer half elf de voorzitter van het comité de avond sloot met de Kajottersgroep. De witte boot. Aanstaande Zaterdag en Zondag speelt de Gem. Toneelvereniging Ons Genoegen in de zaal van de heer Jan van Dun het machtige Tsjechische toneelspel „De witte boot". Een spel uit het volle leven gegrepen, dat zeker ieders waar dering zal wegdragen. Dat Ons Ge noegen krachten bezit, die "behal ve een revue ook een goed toneel spel kunnen vertolken, willen ze Zaterdag en Zondag bewijzen. Het doel van deze opvoeringen is reeds bekend. Het instrumenten fonds van de harmonie Apollo wil, nu de Rampenfondsperiode weer achter de rug is, zijn activiteit her vatten. Ons Genoegen werd dade lijk bereid gevonden dit mooie plaatselijk doel te steunen en komt nu zodoende aanstaande Zaterdag en Zondag met „De witte boot" voor het voetlicht. Wij bevelen deze opvoeringen gaarne aan èn we twijfelen er niet aan of menigeen zal een bezoek brengen aan de sympathieke To neelvereniging en daarmee tevens zijn steun geven aan de sympathie ke harmonie Apollo. Voor degenen die reeds in het bezit zijn van een toegangsbewijs, wordt opgemerkt dat er gelegen heid is tot plaatsbespreken a.s. Za terdag van half 1 tot half 3 en aan staande Zondag van half 12 tot 1 uur aan de zaal. Een modeshow. Het getuigt van durf en onderne mende zakengeest voor de midden stander in de kleinere plaats, om een modeshow te presenteren. Wordt het bij industrie- en nijver- heidstentoonstellingen een onder deel, dat niet meer kan nagelaten worden, voor de particulier is het een kwestie, die vooraf nog wel 'n overweging waard is. Dat de heer Jan Frederiks durf bezit, hebben we al jaren achtereen mogen ge tuigen. Zijn zakelijk aanpassings vermogen aan de eisen des tijds to nen telkens opnieuw, dat het hem niet aan energie en vakmanschap ontbreekt. Opnieuw wil hij dat gaan bewijzen met de modeshow, die op 22 April a.s. is aangekon digd. Als het de dames van Kaats heuvel en omgeving niet aan laak bare schroom ontbreekt, veronder stellen we dat dit eerste pogen een succes inhoudt. Jaarvergadering. Vrijdagavond houdt de Vereni ging van Huiseigenaren in de bo venzaal van Euphonia haar jaar vergadering. Door verschillende omstandigheden is deze vergade ring vertraagd. De agenda bevat in hoofdzaak huishoudelijke punten. In deze tijd van weinig zegging schap over het woningbezit zal het toch goed zijn, dat er weer eens gelegenheid geboden wordt om van gedachten te wisselen. Agenda. Vrijdag van 6.308.30 inmanden in De Sportwereld voor de vlucht Vilvoorde. Vrijdag 8 uur n.m. Jaarvergade ring Ver. van Huiseigenaren in de zaal Euphonia. Zaterdag en Zondag 7.30 uur To neelvereniging Ons Genoegen „De Wittie boot", zaal Jan v. Dun. Maandag 8 uur nam. repetitie Harmonie Apollo. Agenda. Vrijdag 17 April 8.30 uur n.m. repetitie Par. Zangkoor in de R.K. Jongensschool. Zondag 19 April 11.3012.30 u. Leesbibliotheek in 't Patronaat. Van 56.30 uur en van 7.309 uur n.m Jongenspatronaat. Maandag 20 April 8 uur n.m. re petitie Harmonie St. Jan. Gemengde Zangvereniging Liedertafel Echo der Duinen. De Loonopzandse Gem. Zangver. Liedertafel Echo der Duinen zal a.s. Zondag deelnemen aan het muziekconcours te Reusel. Genoemde vereniging zal als con coursnummer uitvoeren „Hallelu jah" uit de Messias van Handel en het dankkoor uit een gelegenheids- oratorium, eveneens van Handel. Echo der Duinen komt uit in de le afdeling. Uitbreiding Defensiewerken. Naar verluidt, zijn door Defensie wederom een groot complex gron den aangekocht met het doel de defensiewerken in de nabijheid van Loonopzand in de buurt van Huis ter Heide nog verder uit te breiden. Zestien Waspikse winkeliers, al len leden van de Winkeliersvere niging, hebben de handen in el kaar geslagen en hebben gezamen lijk een verkoopshow georgani seerd in de Harmoniezaal, welke show Woensdagmiddag door bur gemeester Couwenberg officiéél werd geopend. Het deed de eerste burger van Waspik vanzelfsprekend genoegen dat hij was uitgenodigd deze ver koopshow te openen, omdat de middenstand in het maatschappe lijk en economisch leven een zeer voorname plaats innam. Helaas be grepen dit niet alle middenstan ders en beseften zij niet allen dat begrip voor eikaars belangen ook in hun eigen belang was. Daarom deed het de burgemees ter goed, dat zo'n groot gedeelte van de Waspikse winkeliers dit belang wel begrepen had en samen dit organiseerde. Men moest zich niet blind staren op eigen belang, tijdig moest men de bakens weten te verzetten, men moest de stem ming kweken dat de klant koning was; dit waren enkele raadgevin gen aan de Waspikse middenstand. De hier exposerende middenstan ders wilden bewijzen dat de con sument met vertrouwen bij de Waspikse winkeliers zijn inkopen kon doen, en dat het niet nodig was dit elders te doen. Als zodanig verdienden deze middenstanders de sympathie van het gemeente bestuur. Want het gezegde: 'n goe de middenstand brengt welvaart in het land, gold ook voor de gemeen te Waspik. Tenslotte bood de bur gemeester de deelnemers zijn beste wensen aan voor het welslagen van de onderneming en verklaar de de verkoopshow voor geopend. De voorzitter van de winkeliers vereniging, de heer de Glas, sprak ook een enkel woord, waarbij hij de burgemeester, die getoond had mee te leven met het wel en wee van de gemeentenaren, hartelijk dank bracht. Ook dankte hij het actiecomité en zonder de andere comitéleden tekort te doen vooral de heer Hart man, die zich in het bijzonder voor deze tentoonstelling had uitge sloofd. Natuurlijk hoopte de heer de Glas ook dat de tentoonstelling een goed succes zou worden en dat vooral het saamhorigheidsgevoel onder de Waspikse middenstan ders zou worden versterkt. Vanaf dat moment werden de belangstellenden in de gelegenheid gesteld de expositie te bezoeken, terwijl er voor de schoolgaande kinderen om 3 uur een aardige attractie was. De Waspikse winkeliers hebben getoond hun tijd te verstaan en met die tijd mee te willen gaan. Hoewel bescheiden van opzet heb ben zij niettemin een keurige ex positie weten in te richten er zijn heel mooie stands bij, terwijl ook op andere manieren de aandacht van de bezoekers op de stands wordt gevestigd. Zo bieden de ge zamenlijke Waspikse bakkers, die in hun collectieve stand een heel goede samenwerking demonstre ren, iedere bezoeker gebak aan, terwijl men in een andere stand voor de koffie zorgt anderen de monstreren weer de nieuwigheden in hun branche enz. Zo is deze verkoopshow niet al leen voor velen ongetwijfeld een gelegenheid om eens prettig te winkelen, maar ook en vooral voor de Waspikse winkeliers een gele genheid hun cliëntèle te tonen hoe -ook zij, evengoed als de winkelier ,in de stad, „bij de tijd" zijn en in staat zijn aan de verlangens van de Waspikse inwoners te voldoen. We wensen de deelnemers zeer "veel succes toe. DE MAART-PRIJSWINNAARS ZIJN: le prijs: Corrie Meurs, Lindenstraat 80, Amsterdam. 2e prijs: Nelly van Schijndel, Kerkstraat 51, Born (L.) 3e prijs: Nellie de Groot, Van Hogend orpstraat 42 III, Amsterdam. 4e prijs Hans Schalk, Vlietstraat 26II, Amsterdam. Deze en de overige prijzen werden inmiddels aan de betreffende winnaars toe gezonden. BAARDWIJK 1—WSC 1. Om in vorm te blijven, heeft de v.v. Baardwijk tot de v.v. WSC het verzoek gericht een wedstrijd te komen spelen. We zien dan a.s. Za terdagmiddag om 17.45 uur beide elftallen op de grasmat verschij nen, hetgeen voor het Waalwijkse publiek interessant kan worden. Wij herinneren ons nog van de vo rige ontmoetingen, dat WSC en Baardwijk elkaar tot het einde partij gaven en beide evenzeer op de overwinning gebrand waren. Wij willen ons niet wagen aan voorspellingen, maar we spreken wel de verwachting uit dat beide clubs zich geheel zullen geven om voor het toeziend publiek een goed figuur te slaan. In afwachting van de uitslag wensen wij beide elftal len veel succes en hopen een gezel lige en vooral sportieve wedstrijd te mogen aanschouwen. 1908 FEESTAVOND RWB. 1953 Zoals reeds eerder aangekondigd houdt RWB op Zaterdag 18 April een feestavond in de zaal van de heer Ouwerkerk, waaraan mede werken het cabaret van Ton en Joop v. Engelen, met medewerking van Corry Mariné, Ans Roels, The Torna Rangers, Fr. Verweij en Fr. v. d. Straeten in een non-stop pro gramma onder de titel „Gaat u even met ons mee?" De aanvang van de avond is in verband met het uitgebreide pro gramma gesteld moeten worden op half acht. Na afloop bal met het dans- en showorkest „The Music Stars". slag hangt af of de bezoeker nog een serieuze kans op het kampioenschap be houdt. Doch ook de thuisclub mag geen veer laten, willen zij hun kans zelf in handen houden. .Wij verwachten echter niet dat zij het zover zullen laten ko men. Doch, dan zal er beter gespeeld moeten worden dan j.l. Zaterdag tegen S.D.O., anders is succes uitgesloten, daar Sparta over een goede ploeg beschikt, die er zeker op uit is haar laatste kans te verdedigen. Wij verwachten dan ook een span nende doch tevens sportieve wedstrijd en... dat de sterkste mag winnen. Aanvang 4 uur. CAPELLE. SP ART A-NIEUWS. Het eerste elftal speelde Zater dag een uitwedstrijd tegen D.F.V. te Breda. Daar deze club momen teel nog geen enkel winstpunt heeft uit haar 10 gespeelde wed strijden, werd deze club door Sparta wel wat onderschat en zou het bijna op een nederlaag zijn uit gelopen. Kort na de aanvang was het reeds 10 voor D.F.V.maar voor de rust wist Sparta toch nog gelijk te maken. De eindstand werd 32 voor Sparta en al is het dan op het nippertje, de twee winst punten zijn toch binnen. Het tweede elftal moest te Bre da haar meerdere erkennen in P.T.T. en verloor met 30. Zaterdag speelt het eerste elftal uit tegen N.E.O. te Sprang. Denk er om, Spartanen, dat uit een an der vaatje getapt zal moeten wor den als verleden week Zaterdag, anders gaat ge zeker een grote ne derlaag tegemoet. En dan is dit een belangrijke wedstrijd, daar bij een eventuele overwinning Sparta gelijk komt te staan met de leider. Aanvang van deze wedstrijd om 4 uur. Het tweede elftal is Zaterdag a.s. vrij. WAALWIJK. Waalwjjkse Biljartvereniging W.B.C. Gevestigd bij de heer C. v. Berkel Uitslagen van de gespeelde wed strijden ten bate van het Nationale Rampenfonds Zaterdag W.B.C. II—K.O.T. Waspik. Heeffer won van Ad Roovers. Jac. Pullens moest de eer aan W. v. Dijk laten, evenals H. Pullens, die verloor van P. Roovers. L. v. Eeten verloor op het nippertje van de beter spelende Fitters. W.B.C. II 229 car., K.O.T. 251 car. Zondag W.B.C. III—-Fa. Hendriks. P. v. Veldhoven verloor eervol van Fr. Sohoelitz. Hombergen won van z'n oude tegenstander L. van Eetert. J. Wijkmans moest de eer laten aan H. Hendriks en G. Reij- ers won in eén langdradige partij van A. v. Breugel. W.B.C. III 191 car. Fa. Hendriks 196 car. Maandag: WBC 2—HBS 2. P. v. Velthoven verloor van van Delft, evenals Th. Vugts, die de eer moest laten aan P. Brok. II. Pul lens verloor eveneens van A. Mus- kens; G. v. Veldhoven verloor van P. Verhilst. Uitslag 161270 car. De dagprijzen van het barakcon cours werden behaald als volgt Zaterdag G. v. Veldhoven, Zon dag H. Hendriks, Maandag G. van Veldhoven. De wedstrijden voor deze week zijn als volgt: zangkoor „De Jonge Bloesem" be gonnen met zijn repetities voor die avond. SPRANG. N.E.O. N.E.O.Sparta. A.s. Zaterdag zal deze belangrijke ont moeting gespeeld worden en van de ult- Zaterdag 18 April: WBC 3Spaarvereniging Klein tot Groot. Zondag 19 April: WBC 1—BSV 1. Maandag 20 April: WBC 2—KOT (v. Beers). Wat de sluitingsavond betreft, kan nog worden meegedeeld dat 'de vijf afgevaardigden van de Bond van Ouden van Dagen begonnen zijn zich te oefenen onder leiding van H. Metz, tweevoudig nationaal kampioen. Wjj hebben getracht te weten te komen waar dat was, maar de voorzitter Dorus v. Egge- len, liet niets ios. Tevens is het LUCHTBANDEN IN DE LANDBOUW. Gedurende de laatste jaren is het gebruik van luchtbanden in de landbouw aanzienlijk toegenomen. Dit zal niemand verwonderen, die bedenkt, welke enorme voordelen de luchtband boven het ijzeren wiel heeft. Immers de laatste zakt diep weg in de grond en op de weg heeft zo'n ijzeren wiel veel meer weerstanden op te heffen dan een soepele luchtband. Het is jammer dat zovele boeren in verband met de hoge kosten nog niet alle hun wagens van luchtban den kunnen laten voorzien. Toch behoeven die, althans wat de ban den betreft, niet zo'n bezwaar te vormen. Ja, men kan fraaie, nieuwe land- bouwbanden kopen, dat zijn ban den, die speciaal voor de boeren gemaakt zijn. Maar men kan even eens via de handel banden betrek ken, die in het boerenbedrijf ook zeer goed voldoen. Het gaat hier om banden, die niet meer geschikt zijn voor het snelverkeer en door bonafide bandenbedrijven geschikt worden gemaakt voor landbouw tractie. Deze mogen een grotere afplatting vertonen en kunnen min der koordlagen hebben. Ze hebben minder te lijden, want de snelhe den zijn niet zo hoog, terwijl van echte slijtage ook weinig sprake is. Ook zijn vliegtuigbanden in de han del, die geschikt gemaakt zijn voor de landbouwer. Zo ziet men dat 't werkelijk niet nodig is een nieuwe autoband voor een landbouwwagen aan te schaffen. Wel moet men er natuurlijk om denken, dat men de door de leve rancier voorgeschreven spanning aanhoudt, die over het algemeen minder is dan voor een autoband. Laat men er echter om denken dat men de .banden steeds bij erkend goede bedrijven koopt, want een autoband b.v. die op een onjuiste wijze voor landbouwtractie is ge schikt gemaakt, kan spoedig can- vasbreuken gaan vertonen. Men had een dergelijke band eigenlijk weg moeten gooien, maar hoopte hem nog te kunnen verkopen. De boer zal, wanneer hij oordeelkun dig met zijn banden omgaat, spoe dig bemerken, dat het gebruik van luchtbanden in het bedrijf zeker veel voordelen heeft en weinig be hoeft te kosten. EMELTENBESTRIJDING. Reeds zeer vroeg in het voorjaar zodra de nachttemperaturen wat oplopen, vraagt de emeltenbestrij- ding de volle aandacht. De emelt, larve van de langpootmug, voedt zich met de wortels van alle moge lijke planten, waardoor enorme schade kan ontstaan aan cultuur gewassen en weilanden. Het is dan ook van groot belang dat onmiddellijk nadat emelten- schade geconstateerd wordt, be strijdingsmaatregelen worden ge nomen, welke uiteraard zeer een voudig zijn. Men neemt per ha. 3 kg. Hexa- melt en mengt dil onder toevoe ging van een weinig water met 25 kg. verse tarwezemelen tot 'n rulle massa welke op een avond die niet al te koud is, breedwerpig over het land gestrooid wordt. De beste resultaten worden ver kregen bij een nachttemperatuur van 4 tot 6 gr. C,, doch ook bij temperaturen van pl.m. 2 gr. C. is het middel reeds werkzaam en de ze werkzaamheid blijft het enige nachten behouden, waardoor een afdoende emeltenbestrijding wordt verkregen. Het preparaat is zeer goedkoop in het gebruik en niet giftig voor mens en warmbloedige dieren. de ruimte ter beschikking is." Tot nu toe hebben de slachtkalkoenen nog steeds een goede prijs opgele verd. Men moet natuurlijk voor 'n goede kwaliteit zorgen. De grote winst zal echter voor een groot deel afhangen van het doelmatige rokken en opfokken der kalkoe nen. Dit is iets wat niet allemaal ineens verteld kan worden Wat de kwestie van de grond soort aangaat, zo weet ik uit erva- nng, dat het ook heel best op de zware klei gaat, alsook op de Ve- luwse hei Ook in de polder moet net naar mijn idee gaan als de kui kens maar niet direct in de mod der behoeven te lopen! Voor het goede van een vette weide zijn kal koenen ten minste niet ongevoelig De Rhode Island is een populair ras. Dat de R.I.R. veel broeds wor den, is in z'n algemeenheid niet zo. Men heeft stammen, die heel wei- nig broedse neigingen yertonen terwijl er daarentegen zijn, waarbij de broedsheid hardnekkig is. Dit ras wordt steeds meer populair doch voor de bedrijfspluimveehou- der is het geraden, broedeieren te betrekken bij iemand die meer waarde hecht aan een flink aantal eieren dan aan de mooie tentoon- stellings (diep rode) kleur. Zeer zeker kan het nuttige en mooie sa mengaan. Dit wordt door vele fok kers thans ingezien. Ei- zijn reeds zeer productieve stammen, die niet alleen veel, maar ook grote eieren leggen. Bovendien leveren zij een niet te versmaden slachtbout op, wat mede een zaak van groot gewicht is. Men ziet dat nog veel te veel over het hoofd. Het waardeverlies bij de zwaar dere rassen is lang zo groot niet als bij de lichte. Is kalkoeuenjeelt winstgevend en kan zij op iedere grondsoort bedreven worden Dat zijn vragen die mij de laat ste tijd dikwijls gesteld worden. Op beide vragen meen ik te kunnen antwoorden: „Ja, indien voldoen- Voor hen, die met kippenhouden beginnen. Koop een toompje prima raskip- pen met haan. Dat is duur, maar ge hebt dan zelf direct broed- en consumptie-eieren. Ook kan men dagkuikens bestel len. Men zorge dan op tijd klaar te zijn met 't timmeren van 'n kunst moeder, waarin de warmte 95 gra den is. Of koop een broedse kip en broedeieren van Uw lievelingsras. Kuikens zijn erg teer. Men stelle zich vooral op de hoogte hoe ze gevoerd moeten worden. Eisen, waaraan een goed broedei voldoet. Het ei moet schoon zijn. Geef vaak nieuw stro in de legnesten. Het ei moet normaal van vorm en grootte en stevig van schaal zijn en ongeveer 55 gram wegen. Men moet vuile eieren nooit was sen of met een natte doek afwrij ven. De poriën raken dan .verstopt en het kuiken zal stikken. Men kan wel een enkel bevuild ei door on derdompelen in sterke soda ont smetten. KIPPENVRIEND. CANDIDATENLIJSTEN GEMEENTERAADSVERKIEZING. K.V.P.1 F. Smolders, 2 J. v. Hees- wijk, 3 D. v. Os, 4 G. Duyvelaar, 5 J. de Kort-Vloemans, 6 A. Meys, 7 J. Ei bers, 8 L. Mombers, 9 J. v. Heesbeen, 10 H. v. Velthoven, 11 C. v. Mossel veld, 12 H. v. Mil, 13 A. v. Well, 14 O. van Roessel, 15 N. v. Nooy, 16 J. Pullens, 17 J. v. d. Wiel. Vrije -lijst1 A. J. v. Seters. Vrije lijst1 P. Brouwer, 2 A. J. Pullens. i P. v. d. A.1 N. B. Talsma, 2 F. Kemperman, 3 M. van Leeven, 4 N. Pol, 5 A. Möring. Protestanten 1 C. P. v. d. Hoven; 2 J. A. Verdoorn, 3 M. Faro, 4 A. Derek- sen, 5 A. Reuvers, 6 C. W. Wachtels- v. d. Berg, 7 A. Koogje, 8 G. M. van Zelst, 9 H. J. v. Heijst, 10 L. H. Both. MEESTER DE BRUIJN R.I.P. Terwijl hij Zondag nog zijn gewone gang naar Gods Huis maakte, moesten hem 's avonds de 'HE. Sacramenten der Stervenden worden toegediend, daar een zware attaque hem had getroffen. 74 jaar oud heeft de heer De Bruijn 9 jaar in kalmte van zijn pensioen ge noten. In 1944 verliet hij het onderwijs, waarin hij 45 jaar werkzaam was ge weest. In 1921 werd hij opvolger van de heer Van Gennep als hoofd van de Jongensschool in Berkdijk. Al die jaren heeft hij zich met hart en ziel gewijd aan de opvoeding van de Berkdijkse jeugd. Hij was onderwijzer met zijn hele persoon. Daar hij de laatste jaren in de paro chie St. Jan woonde, had daar Donder dagmorgen om 10 uur de plechtige uit vaart plaats, waarvoor grote belang stelling stond. Meester De Bruijn ruste in vrede.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6