■ÉL 3e RONDE VAN WASPIK 3ê DE ECHO VAN HET ZUIDEN If BERNDIJK L00N-0P-ZAND VLIJMEN verkwikkende adem iris en WR!GL£Y_ VOORBESCHOUWING KORFBAL. BIUARTEN 3 e Ronde van Waspik Bezoekt Zondag 26 April a.s. de „HET CRITERIUM DER KAMPIOENEN" CYLINDER ONTPLOFTE 45 GEWONDEN. I'q V V V deèchtekauwg01" 185 181 177 175 166 154 153 147 139 129 VRIJDAG 24 APRIL 1953. 76e JAARGANG No. 33 Nationaal Criterium der Kampioenen. Zondag 26 April a.s. wordt de 3e Ronde van Waspik verreden op het al om geprezen parcours, dat door de toe schouwers vanaf elke plaats geheel is te overzien, zodat de strijd op de voet gevolgd kan worden. Door een prima organisatie en e»n sterk veld met renners heeit deze Lang- siraatse Ronde zich snel een goede naam verworven, hetgeen wel blijkt uit de stijgende belangstelling, die de renners en de bezoekers aan de dag leggen. De organisatoren stellen alles in het werk om de toeschouwers iets meer en beters te brengen, dan de gemiddelde wielerronde biedt. Ook thans zijn zij daar wederom vol komen in geslaagd, daar alle Nationale Kampioenen in de categorie amateurs hebben ingeschreven. Met recht kan de ze Ronde dan ook genoemd worden ,,het Criterium der Kampioenen Tot de deelnemers behoren nl. WereldkampioenPiet van Heusden; de Nationale Kampioenen: Daan de Groot en Jan Hijzelendoorn, terwijl Kees Aanraad heeft laten weten, dat hij tot zijn spijt wegens militaire dienst niet kan deelnemen: W. Verhoeven, Kampioen van Zuid-Holland en winnaar van de „Ronde van Noord-Holland 1953; Krijn Post, Kampioen van Noord-Holland en winnaar van het Criterium van Etten 1953: Kees Verstraeten, 2e in het Kam pioenschap van Noord-Brabant en win naar van de 2e Ronde van Waspik; M. Wolfs, 3e in het Kampioenschap van Noord-Brabant en 2e in de Ronde van Geldrop: T. Kempff, Kampioen van N.- Holland (Nieuwelingen): H. Rutten, Kampioen van Noord-Brabant (Nieuwe lingen): L. Cantineau, winnaar van de Ronde van Loven (Tilburg) en winnaar van de Intern. „Devil Point to Point Race" (2e Paasdag) in Engeland; M. Ligt voet, winnaar van de Ronde van Raamsdonksveer 1953; Wies van Don gen, winnaar van het Criterium van Gent (België) en 2e te Vorsselaere (België) en Belcrumpolder Breda; Paul Schollen, winnaar van de Ronde van Etten 1953; J. Bruggenkamp, winnaar van de Elf stedentocht 1952; P. de Bruijn, winnaar van meer dan 10 wedstrijden in 1952 en reed dit jaar nog uitsluitend in Belgiëë en boekte daar vele mooie successen; naast deze winnaars van de eerste voorjaars wedstrijden start nog een keurtroep van Nederlands beste amateurs, n.l. Kees en Karei Paymans (Tilburg), Wim Snij ders (Halfweg), P. Muilwijk (Rotter dam), W. Gramser („de kleine Mete oor" uit Siebengewald), J. Mehagnoul (Amsterdam), W. Rusman (Haarlem), M. Wolfs (Vlijmen), Arie Geluk (Rot terdam), G. Verhoeve (Tilburgj, J. Bruggenkamp (IJmuiden), S. van Amen (Rotterdam), H. v. d. Elshout (Made), P. de Bruijn (Roosendaal), W. Hollee der (Amsterdam), P. Emmen (Raams donksveer), J. Kuijs (Den Bosch), J. Konings (Breda), J. Driessen (Terheij- den), enz. enz. Verder een hele serie streek-renners, wier namen een goede klank hebben in de wielersport, omdat zij reeds menige kranige prestatie geleverd hebben o.a. J. v. Gogh, L. Pardoel, A v. d. Linde, J. Gommers, v. Oosterhout, Heurter, Groffe, A. de Bruijn, van Beers, Jansen, van Geel, Timmermans, van Bragt, Ker- stens, Haverkamp, enz. enz. In totaal starten ruim 100 amateurs en 110 nieuwelingen. Het aantal aanvragen voor deze wedstrijden was gewoon over weldigend, meer dan 600 verzoeken be reikten het secretariaat, zodat een stren ge selectie is toegepast. De concurrentie in deze wedstrijd is wel bijzonder groot, degene die de 3e Ronde van Waspik wint, kan er van overtuigd zijn, dat hij er voor heeft moe ten vechten en al zijn reserves heeft moeten aanspreken, want hij zal het niet cadeau krijgen. Het moet dan ook een ware profeet zijn, die zich voor deze wedstrijd aan een prognose zal durven wagen. Vast staat echter, dat hier de wieler sportliefhebbers een strijd van uitzon derlijke klasse staat te wachten. Ver wacht wordt dan ook, dat, wanneer het weer medewerkt, vele duizenden belang stellenden naar het vriendelijke Lang- straatse dorp Waspik zullen trekken om daar van een uitzonderlijk spannende wedstrijd te genieten. Door de organisatoren zijn dan ook de nodige maatregelen getroffen om het geheel een vlot en prettig verloop te doen hebben. Het gemeentebestuur en de Rijkspolitie verlenen hunne volledige medewerking, dat betekent niet alleen een grote steun voor het organiserend comité, maar ook dat hun organisatie de volledige instemming van de autoriteiten heeft. Geheel Waspik maakt zich op om de bezoekers van dit grote sport-evenement een prettige ontvangst en genoeglijke middag te bereiden. De winkels zijn alle de gehele Zondag tot 22.00 uur geopend, terwijl in de zaal van Hotel van Iersel na afloop een speciaal „Ronde-Bal" wordt gehouden. Hier starten Wereldkampioen Piet van Heusden en alle Nationale Amateur-kampioenen en de beste amateurs en Nieuwelingen, uit geheel Nederland PRACHTIG PARCOURS - PRIMA ORGANISATIE Aanvang Nieuwelingen 1 3 uur Amateurs 1 5 uur CAPELLE. Na enkele maanden rust heeft het bestuur der Korfbalvereniging Wit-Zwart besloten om weer een aanvang te maken met de training en wel op Vrijdag 1 Mei a.s., des avonds 7 uur precies. De leden worden opgewekt om op genoem de tijd aanwezig te zijn, zodat wij ook deze zomer wederom verschil lende wedstrijden kunnen spelen en dat gaat natuurlijk niet als er niet getraind wordt; het bestuur rekent dan ook op jullie aller me dewerking. Ook niet-leden van 16 jaar en ouder zijn dan welkom, vooral jongens van genoemde leef tijd kunnen we gebruiken. Du^ jongelui, komen jullie eens kijken en leer ook het korfbalspel, zodat Wit-Zwart in de toekomst de korf balclub van Capelle wordt. En dat kan, als wij aller medewerking hebben, op andere plaatsen gaat 't ook. Laat ons dan niet achter blij ven en beoefen de korfbalsport met ons. En ga met ons Zaterdags middags de wedstrijden meespe len. Ook de ouders en ouderen kunnen meehelpen aan de opbouw onzer club door zich meer te inte resseren voor deze sport en ons te steunen. Waalwjjkse Biljartver. W.B.C. Uitslagen van de gespeelde wed, strijden ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Zaterdag. WBC 3 tegen 4-tal Muskens. P. v. Veldhoven verloor van A. Rombouts. Joh. v. Veldhoven volg de z'n vader op de voet en verloor van A. Muskens. Th, Vugts ging dezelfde weg op en verloor van Kees Pullens, terwijl J. Verhoof- stad de rij sloot met een nederlaag tegen Wiesje Pullens. Uitslag WBC 34-tal Muskens 123—220 car. Zondag was vastgesteld WBC 1 BSV 1. Deze wedstrijd ging niet door in verband met de voetbal wedstrijd HollandBelgië. Maandag. WBC 2—KOT (v. Beers). Heeffer verloor van v. Beers. Jac. Pullens bleef precies onder de maat en verloor van v. Drunen H. Pullens deelde de broederliefde en won van v. Delft; G. van Veld hoven verloor van v. Helvoirt. Uitslag WBC 2—KOT 239—257 car. De uitslagen voor de dagprijzen van het barakconcours waren als volgt Zaterdag: Fr I,eenheers; Zondag: uitgest.; Maandag: Fr, Leenheers. De wedstrijden voor deze week zijn als volgt Zaterdag 25 April: WBCSpaar- vereniging Groot tot Klein. Zondag 26 April: WBC4-tal v. Veldhoven. Maandag 27 April: WBCKeesje 2 (Verhilst) De sluitingsavond met prijsuit reiking is vastgesteld op Zaterdag 16 Mei, Zoals reeds gemeld zal de Bond van Ouden van Dagen zijn gewaardeerde medewerking verle nen voor deze avond, alsook de Zangvereniging De Jonge Bloesem, die ook enkele fragmenten zal la ten horen van een onuitgegeven werk van Verdi: Hoe schoon was het jong te zijn. Volgens de voor zitter Dorus v. Eggelen moet dit wel het hoogtepunt zijn van deze avond. In elk geval, de heren bil jarters van WBC zullen die avond een harde noot te kraken krijgen. Beide partijen zijn in volledige concentratie gegaan tot 16 Mei. GROTE HEIDEBRAND OP DE VELUWE. Woensdag heeft er een grote hei debrand gewoed op de Veluwe tussen Nu,nspeet en Elspeet. Deze ontstond, doordat tydens militaire oefeningen een mortiergranaat in de hei ontplofte. Met man en macht moest anderhalf uur hard gewerkt worden om het vuul meester te worden en 150 ha. natuurschoon ging verloren. FIREFLY IN ZEE GESTORT. Een Fairey Firefly van de Ma rine-Luchtvaartdienst is Woens dagmiddag bij Katwijk in zee ge stort, vermoedelijk doordat de pi loot een noodlanding wilde ma ken. De piloot werd door 'n vlieg, boot gered, maar overleed later aan de doorgestane ellende. Tien brandweerlieden en vijfen dertig burgers werden gewond, toen Woensdagavond in een sme derij in de Ruyschstraat te Amster dam een acetyleen-cylinder ont plofte. De smederij werd gedeelte lijk verwoest en honderden ruiten van woningen in de wijde omtrek werden vernield door de lucht druk. Vier van de brandweerlie den werden ernstig gewond, ech ter niet levensgevaarlijk. VERLAGING WEELDEBELASTING. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot afschaffing van de weeldebelasting van 30 Hierdoor zal ze teruggebracht wor den tot 15 procent. RUIM 2 MILLIOEN VOOR RAMPENFONDS. Het Nederlandse R.K. Huisves tingscomité heeft aan het Natio naal Rampenfonds een bedrag van 2.350.471.71 afgedragen. Voor 't grootste deel is dit de opbrengst van de kerkcollecten in de bisdom men Utrecht Haarlem, Den Bosch en Breda. Bij het Nationaal Rampenfonds was tot Woensdagavond een be drag van 106.9 millioen gulden binnengekomen. BESNOEIING AMERIKAANSE HULP. President Eisenhower heeft aan het Amerikaanse congres voorge steld de economische en militaire hulp aan het buitenland met ruim 7 milliard te verminderen. Het is echter niet uitgesloten dat de ver mindering nog met enige milliar- den verhoogd zal worden. UITWISSELING GEWONDE KRIJGSGEVANGENEN. De hele week is de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevan genen tussen de Verenigde Naties en de communisten in Korea door gegaan. De Verenigde Naties le verden dagelijks vijfmaal zoveel krijgsgevaigenen uit als de com munisten: 500 tegen 100. De ver bindingsofficieren van de UNO hebben de tegenpartij dan ook ge vraagd meer krijgsgevangenen uit te wisselen. De Noordelijken heb ben laten doorschemeren dat dit niet onmogelijk is. Vrijgelaten krijgsgevangenen van de UNO hebben verklaard dat een derde van de gevangen genomen UNO soldaten in de kampen zijn omgekomen door gebrek aan voed sel en medische verzorging. AAA mmtm K.V.P.-JONGEREN. De aangekondigde vergadering van de K.V.P. Jongeren, waarin het urgente probleem van het Humanisme zou be sproken worden, is uitgesteld tot vol gende week. We komen nader op deze vergadering terug. NOG EEN SUCCES. Behalve de grote successen door de muzikanten van het Kon. Muz. Gez. Eu- phonia in Reusel behaald, werd nog in de Ere-Afdeling met een 2de prijs be kroond, de heer Henk Spapens met ac cordeon, leerling van Coen van Or- souw. Op 3 Mei komt de heer Spapens te Antwerpen op een internationaal con cours en in Juli te Nijmegen op het districtconcours uit. JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS. Zondag a.s. om 12 uur houdt de af deling Kaatsheuvel van het Wit Gele Kruis in Café-Restaurant Euphonja zijn jaarvergadering. Behalve de gewone huishoudelijke agenda heeft de bestuurs verkiezing plaats wegens periodieke af treding van M. v. Opstal, L. Hamers, G. v. d. Hoven en Mevr. A. Nouwens- Verboven. EEN GESLAAGDE MODESHOW 't Is voor ons mannen moeilijk een modeshow voor dames te verslaan. Doch we hebben de moed gepresteerd een kijkje te nemen in de concertzaal van de heer Jan van Dun, waar in de namiddag een goed bezette zaal van hoofdzakelijk dames en 's avonds een overvolle zaal belangstellend genoten heeft van wat de heer Jan Frederiks daar met veel durf en energie voor Kaats heuvel en omgeving gebracht heeft. We kennen nog de schoenen-show, waarme de Kaatsheuvel op zijn „Schoen 1949" een première leverde. Aan Magazijn „De Zon" komt de eer toe, deze première in het damesconfec tiebedrijf als eerste op de kleinere plaat sen te presenteren. En de heer Frede riks heeft dat gedaan met veel succes. Met zekere trots mocht hij dit in zijn openingswoord getuigen, waarin hij de drukke opkomst als een waardering voor dè inspanning en het risico aan de show accepteerde. Was het dan al geen show van over dreven luxe, wat op een kleinere plaats beslist een mislukking zou zijn, er werd in het betere, bereikbare genre een va riatie in snit en dessin gebracht, die de aanwezige dames drie volle uren inte resseerden. Mevr. Jager toonde de arti kelen damesjaponnen, damesblouses, dames-swaggers en toppers, mantelcos- tumes en deux-pièces met hare manne quins met een bevallige gratie, die tot verlangens en kooplust lokte. De firma v. Adelberg uit Waalwijk bracht daarbij een keuze van dameshoeden voor de da mes om van te smullen. En niet uitslui tend het werk van Hollandse huizen werd geboden, doch japonnen en costu mes van een origineel Frans huis Adèle Paris passeerden de revue tot bewonde ring van het kijkgrage publiek. deze strijd die plaats vond bij de Wed. van Dinteren was veel belangstelling. Eel werd er gestreden tussen de finalis ten H.G.L. 2 en Altijd Raak I. De eerste partij nam van Riei voor zijn rekening, maar de tweede partij wist Th. bulsters met een prachtig moyenne de stand ge lijk te maken. W. Netten zorgde weer voor een voorsprong van Altijd Raak, maar P. v. Wanrooij maakte wederom gelijk, zodat een barrage partij nodig was. In deze partij die gespeeld werd tussen Th. van Riel en Th. Sulsters werd met glans gewonnen door eerstgenoemde en hier mede kwam dus Het Groene Laken in het bezit van het begeerde kleinood. Na afloop dankte voorzitter Snoeren onder hartelijke woorden voor de aan geboden prijs, die bestond uit een minia tuur keuenrek en bood H.G.L. zijn ge lukwensen aan. Tevens dankte hij ook de wedstrijdleiding voor haar actief werk. Van de zijde van H.G.L. dankte Th. v. Riel de voorzitter voor zijn gesproken woorden en bood de aanwezigen een consumptie aan vanwege het behaalde succes zijner vereniging. AGENDA. Vrijdag van 7.309.30 u. n.m. in- manden duiven K.P.V., café De Sport wereld. Zondag 12 u. v.m. Jaarvergadering Wit Gele Kruis, Euphonia. Zondag 2.30 u. n.m. Voetbal: DESK—Sarto. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harmo nie Apollo. SUPPORTERSVERENIGING „BERKDIJK". A.s. Zaterdag 25 April geeft de Sup portersclub Berndijk een balavond in de zaal van dhr. Th. van Boxtel. Deze avond is ook toegankelijk voor iedereen. Het zal vanzelfsprekend niet aan be langstelling ontbreken. Ook zal er deze avond 'n attractie zijn, welke ten goede zal komen aan de R.K.V.V. Berkdijk. Wat zou het zijn??? AGENDA. Vrijdag 24 April 8.30 uur n.m. repe titie Par. Zangkoor in het R.K. Jongens koor. Zaterdag 25 April Balavond bij dhr. Th. van Boxtel ten gunste van de sup portersclub Berkdijk. Zondag 26 April 11.3012.30 uur Leesbibliotheek in 't Patronaat. Van 56.30 en van 7.309 uur n.m. J ongenspatronaat. Maandag 27 April 8 uur n.m. repetitie Harmonie St. Jan. VOETBAL. Zondag speelde Berkdijk '1, 2 en 3 een gecombineerde wedstrijd. Voor de rust werd er van beide zijde hard ge zwoegd om een voorsprong te krijgen, temeer omdat er aan deze match een attractie verbonden zat. Het geluk was eerst met de geelblauwen. Linksbinnen v. d. Houdt scoorde tweemaal en A. de dan lager geworden. Wij achten 't noodzakelijk dat de gemeente weer overgaat tot de bouw van 40 a 45 woningen. Dit aantal is o.i. nodig om een verantwoorde verdeling over de verschillende delen der gemeente te krijgen. Mocht 't voor dit jaar beschikbare bouwvolume niet voldoende zijn, dan zullen wij trachten daarvoor een regeling te treffen met het ministerie van we deropbouw en volkshuisvesting. Het onmiddellijk woningtekort vertoont in de diverse delen der gemeente nog aanmerkelijke ver schillen. Wij zjjn van mening dat het streven er op gericht dient te blijven deze verschillen te nivelle ren. Per 1 Januari 1953 waren de cijfers als volgt aantal aantal onmid- in woon ruimten gezin nen dellijk woon ruimte- tekort Loonsedijk e.o. Berndijk Kaatsheuvel (kom) 161 230 1.370 183 278 1.541 22 48 171 12 17,3 11,1 Kaatsheuvel (dorp) Loonopzand De Moer 1.761 559 79 2.002 621 85 241 62 6 12 10 7,1 Gehele gemeente 2.399 2.708 309 U,4 Kaatsheuvel heeft dus nog steeds een achterstand bij de andere de len der gemeente en met name in de wijk, welke gewoonlijk als Bern dijk wordt aangeduid is het wo ningtekort groter dan waar ook. Daar komt nog bij dat een groot aantal woningen in deze wijk zeer slecht is en normaliter onmiddel lijk afgebroken zou moeten wor den. De in Kaatsheuvel te bouwen woningen zouden naar onze me ning dan ook in de omgeving van het grootste woningtekort moeten worden gebouwd. Door de aan koop van de grond van de wed. J. Zwaans komt voldoende grond be schikbaar. Bouwen in deze omge ving heeft tevens het voordeel dat de bebouwing van het dorp Kaats heuvel, welke momenteel min of meer in twee delen uiteenvalt, meer een aaneengesloten geheel gaat vormen. Huldiging Liedertafel „Echo der Duinen". Nauwelijks was de Gem. Zang vereniging „Echo dér Duinen" Zon dagavond in ons dorp gearriveerd, of dadelijk waren velen op de been om bestuur en leden en ook de directeur, de heer J. Lombarts, te complimenteren. Vele bloemstuk ken sierden het podium toen de Kon. Harmonie Sophia's Vereni ging z'n opwachting kwam maken. De heer P. Baeten, vice-voorzitter der Harmonie, verving de voorzit ter, de heer J. D. E. v. d. Heuvel, en sprak het corps, directeur, be stuur en leden toe, terwijl hij hen nog tal van successen in de toe komst toewensten. Zoals gewoonlijk kwam het sluitingsuur te vroeg. Maandagavond bracht de lieder tafel, zoals dat in ons dorp bij een dergelijke gelegenheid gebruikelijk is, een serenade bij de Zeereerw. Heer Pastoor. O.m. werd bij deze gelegenheid uitgevoerd het „Halle luja" van Handel, het nummer waarmee in de eerste afdeling de lste prijs werd behaald. De Pastoor had alle lof over het koor en hoopte dat de successen die onder hun di recteur behaald zullen worden, nog vele zullen zijn. In de zaal der vereniging terug gekeerd zijnde, was het Loon op Zand's Gemengd Koor dat het eerst zijn opwachting maakte en uit het Magnificat van Bach uitvoerde: „Sicut locutus est". De voorzitter van genoemd koor feliciteerde het prijswinnend koor en zeide met zijn bestuur het con cours te Reusel te hebben bezocht en te hebben genoten van de keu rige zang die „De Echo" daar te ge nieten gaf. Hij sprak verder de wens uit dat het deze zangvereni ging onder haar bekwame directeur, steeds cresendo moge gaan. Op zeer geestige wijze beantwoordde de voorzitter, de heer H. v. d. Heuvel, vorige spreker en sloot zich volko men aan bij diens wensen, daarin tevens betrekkende de zusterver eniging, die hen hier deze avond komt huldigen. De Kon. Erk. Harmonie Concordia sloot de rij. Na een pittige mars complimenteerde de vice-voorzitter van Concordia de heer G. v. Loos- drecht, terwijl hij in goedgekozen woorden blijk gaf van de gevoelens van bestuur en leden van zijn corps en directeur, bestuur en leden van Echo der Duinen nog vele successen Vanwege de eigen aard van de Loonsedijk met omgeving achten wij het gewenst dat ook, ter oplos, sing van enkele gevallen ter plaat se, aan de Loonsedijk enkele wo ningen worden gebouwd. Te Loonopzand is het woning tekort minder groot dan in Kaats heuvel. De gemeente beschikt daar over een perceel grond, gelegen aan de oostzijde van de woning bouw in de van Salm-Salmstraat, dat voor de bouw van woningen kan worden gebruikt. Wjj zouden de te bouwen wonin gen als volgt over de gemeente ver deeld willen zien: Kaatsheuvel (kom) 30 a 35 wo ningen; Loonsedijk e.o. 2 a 4 wo ningen; Loonopzand 4 a 6 wonin gen. Wij stellen u voor in principe tot het bouwen van deze woningen te besluiten. Op de bovenzaal demonstreerde met veel succes de heer Jos de Brouwer, die eveneens de geluidsinstallatie op keurige wijze verzorgde, met de nieuwste elec- trische apparaten, waarvan de „Ken- mix Liquidiser" van de N.V. Handels- Maatschappij „Electrocentrum" uit Am sterdam wel zeer bijzonder de aandacht trok. Alles bijeen een „Show" die ongetwij feld voor de volle 100 aan de ver wachtingen voldeed, zowel voor de on dernemers als de bezoekers en die de bewijzen geleverd heeft, dat niet alleen de grote stad in deze op succes kan bo gen. KAATSHEUVELSE BILJARTBOND. J.l. Zaterdag had de finale plaats van het Tournooi om de Kastelijnsprijs. Voor Beer eenmaal. De tegengoal werd ge maakt door N. Netten. Na de rust keerde alles om. De blauw- witten wisten de meerderheid te bemach tigen en scoorden nog 4 maal. En zo kwam het einde van een prettige en spannende wedstrijd. Voor de wedstrijden van a.s. Zondag raadplege men de opstellingen. Nagekomen prae adviezen. 13. Voorstel tot het bouwen van woningwetwoningen. Prae-advies Het woningtekort in deze ge meenten is nog steeds ernstig. Bin nen het raam van de tot nu toe ontvangen toewijzingen van bouw volume is dit tekort eerder hoger in de toekomst toewenste. Nadat allen een tractatie was aangeboden onder een „Lang zullen ze leven", werd het gezellig samen zijn nog tot sluitingsuur voortgezet. Uit het rapport der jury nemen we het volgende over: „Wat we hier te horen kregen was een zeer verdienstelijke pres tatie; absoluut qua stijl, een te waarderen interpretatie, ook al heeft men nog wensen. Houdt Uw directeur in ere. Hij weet wat het koor bij machte is". Kegelconcours De Vriendenkring Stand van Woensdagavond 22 April Korps vijftallen 1. Rode Haan 341 (49 treffers) 2. Natte Spons 341 (48 treffers) 3. De Vereniging 336 4. NOP 313 5. Zet 'm op 311 6. Reünie 308 7. ROL 305 Korps drietallen 1. Zet 'm op 2. De Vereniging 3. De Rode Haan 4. NOP 1 5. NOP II 6. NOP III 7. Natte Spons 8. Reünie I 9. Reünie II 10. Reünie III 11. Zet 'm op II 195 Op de JubileumbaanW. Pes- sers 77, Hoogste korpswerper van het 5- tal Fr, Schalken 76. Hoogste korpswerper van het 3- tal C Hendriks 71. Vrije baan dames 42 1. Mevrouw Bennaars 2. Mevrouw van Corp 37 3. Mevrouw Jansen 35 4. Mevrouw van Dun 3 X 33 Vrije baan heren 45 1. Jos Schalken 3 X 2. Fr. Grootswagers 45 en 2 X 44 -3. P. Remmeren 45 en 44 4. B. Vesters 45 en 3 X 43 .5. Fr. Michielsen 45 en 43 6. E van Hoorn Sr. 4 X 44 7. G. Smulders (Rode Haan) 42 2 X 44 en 43 en 4 X 8. J. Schagen 2 X 44 en 43 9. Hettema 2 X 44 en 42 10. J Horsten 44 en 43 11. M. Huybregts 44 en 43 12. A. Schalken 44 en 42 Propagandabaan 1. Fr. Torians 41 2. C. van Loosdrecht 3834 3. W. Vrinten 38 4. G. de Jong 36 STEENTJES ACTIE. Voor de Steentjes-actie is in Vlijmen veel animo. Huis aan huis wordt gecol lecteerd. We zijn benieuwd of Vlijmen ook onder de gelukkigen behoord en een hoofdprijs in de wacht sleept. ROZENKNOPJE. Zaterdag wordt in café H. Boom het jaarlijks Koningschieten gehouden. Wie zal de grote eer te beurt vallen? POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Zondag 26 April wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 150 km. Aan deze wedvlucht is voor de Combinatie een ereprijs verbonden. Wie zal nu de ge lukkige weer zijn? Inkorven Vrijdag in café B. Oremans, tot half 9; dus allen op tijd. VOETBAL. R.K.J.V.V. IVlijmense Boys I. Zondag 26 April spelen de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen RKjVV uit Den Bosch. We zijn benieuwd wat de Boys presteren, in Vlijmen werd een goede wedstrijd gespeeld. Intussen zijn de Boys met een verjongd elftal bezig en als zij het harde maar faire spel van RKJW doorstaan kan succes behaald worden. Dus Boys, Zondag alle flink aangepakt: een paar puntjes kun je nog wel gebruiken. Vlijmense Boys 2R.K.D.V.C. 2. Beide elftallen hebben zich deze com petitie van haar goede zijde laten zien. Beiden zijn steeds concurrent geweest voor de Kampioen Baardwijk 2. Zondag kan daarom een mooie wedstrijd worden verwacht. Boys doet allen uw best en probeer de puntjes thuis te houden. Aanvang wedstrijd half drie.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 11