DE LSHGSimi Waalwijkse en Langsiraatse Courant DUINEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG GAPELLE Voorjaarsvergadering WAALWIJKS BELANG BAL in „Thalia". VRIJDAG 1 MEI 1953. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week echo an 70e JAARGANG No. 35 Abonnement 18 cent per week 2.88 per kwartaal ƒ2.60 franco p. p. Advertentiepriji 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" mmim De voorjaarsvergadering, die de vereniging „Waalwijks Belang" Woensdagavond in Hotel Verwiel hield, had zeer veel weg van een gemeenteraadsvergadering, omdat de deelnemenden nogal eens een keer problemen aansneden en vra gen stelden, die op het gemeentelijk terrein lagen, zoals door de voor zitter dan ook werd opgemerkt. Alleen was er dit verschil, dat 't aantal vergaderden veel groter was dan hef aantal leden van de ge meenteraad. Dit was een aspect van deze vergadering, dat het bestuur vreugde moet hebben verschaft. Er was veel animo en men kreeg zo een indruk wat er in de gemeen te leeft. De veertig aanwezigen werden dan ook door de voorzitter hartelijk verwelkomd, terwijl een van hen een bijzonder woord van welkom zich hoorde toevoegen, namelijk burgemeester Teijssen, die als ere voorzitter van de vereniging de ver gadering bijwoonde en in wiens aanwezigheid blijkbaar verschillen de leden aanleiding vonden tot het stellen van bepaalde vragen. Onder de ingekomen stukken van deze vergadering bevonden zich en kele berichten van verhindering; de notulen werden zonder enige op merking dankbaar door de verga dering goedgekeurd, hetgeen ook 't geval was met het jaarverslag dat de secretaris, de heer Jan Tielen, keurig verzorgd uitbracht. In dit verslag werd o.m. gememoreerd 't 45-jarig bestaan van de vereniging en de installatie van de burgemees ter als ere-voorzitter; voorts wer den gememoreerd de tentoonstel ling Waalwijks Kunstbezit die zo'n groot succes werd, de uitgave van de folder, de bemoeienissen van de vereniging met de wederopbloei van de Harmonie St. Crispijn, en de diverse, jaarlijks terugkerende activiteiten van de vereniging, ging. De bestuursverkiezing, die na dit verslag aan de orde werd gesteld, deed de aftredende bestuursleden, de heren Norb. v. Loon, A. Meys en Jan Tielen allen met grote meer derheid herkiezen, terwijl in de va cature Harry Hoffmans Jr werd voorzien door de keuze van de heer Harry Bergmans, na een herstem ming tussen hem en de heer P. Dirks. De voorzitter bracht, toen alle gekozenen zich (weer) bereid ver klaarden, een extra woord van dank aan de heer Jan Tielen, die al zo veel jaren de functie van secretaris vervulde en dit nog steeds deed met bekwaamheid, activiteit en jeugdig elan. Bij de mededelingen herinnerde de voorzitter aan de dodenherden king op Maandag a.s., terwijl hii alle aanwezigen en over hen heen alle Waalwijkse ingezetenen aan spoorde deze herdenking tot een waardige herdenking te maken; de stille tocht te volgen, niet op de trottoirs mee te lopen, dan minstens even te blijven staan tot de tocht voorbij was. Thans zou als route gevolgd worden: Raadhuisplein, Grotestraat, Mr v. Coothstraat, Bur gemeester Moonenlaan. Na afloop van deze stille tocht was de her denking van „Oefening en Ver maak" in de Gildenbond. Op de bevrijdingsdag zou de har monie „Volksvlijt en Volksver maak" een concert geven. DE STADSFEESTEN. Men ging vervolgens over tot een bespreking van de stadsfeesten, in welk verband de heer G. v. Oos trum een vraag stelde betreffende de deelname van de diverse buur ten aan deze feesten, vooral waar het betrof de versiering. De burgemeester antwoordde hierop dat het vooral in de bedoe ling van het comité versieringen lag dat in alle delen van de gemeen te een soort sub-comité's werden gevormd; hij vond deze gedachte zeer acceptabel niet alleen, maar dit was ook een basis voor de voor bereiding van alle feestviering in de gehele gemeente. Op een vraag van de heer Pot of de diverse buurtcomité's om steun of materiaal bij het centraal comité konden aankloppen, antwoordde de burgemeester dat de buurt op eigen inzicht en eigen initiatief voor de versieringen zou zorgen (afgezien van de enkele centrale versieringen die waren geprojecteerd), hij kon (dit in antwoord ook op een vraag van de heer G. v. Oostrum) niet zeggen of en in hoeverre het cen trale comité behulpzaam zou kun nen zijn in het verstrekken van materiaal. De heer J. v. Oostrum informeer de naar de suggestie van een blij vend monument, welke suggestie hij vorige vergadering ook reeds had gedaan. In antwoord hierop antwoordde de voorzitter dat dit een kwestie was van financiën en dat men even moest afwachten hoe de financiële uitkomsten waren. De heer J. v. Oostrum suggereer de of het dan misschien mogelijk zou zijn dat het beeld van Hertog Jan, dat in de entree van het raad huis prijkte, tijdens de feesten in het openbaar kon worden geplaatst, zodat de hertog het feest kon mee vieren en hij kon zien hoe goed gebruik Waalwijk maakte van de rechten die hij de stad had ver leend. Maar het beeld van de hertog, al dus de voorzitter, kon niet tegen de buitenlucht. De heer J. v. Oostrum stelde ver volgens voor om bij de gelegenheid van dit feest een ere-burgerschap in te stellen. Dit punt zou met het gemeentebestuur besproken wor den, want het lag op het terrein van de gemeente. Ook naar aanleiding van de SLEM werden door de leden, te weten de heren Bossaerts en G. v. Oostrum nog enkele vragen gesteld. Bij de mededelingen die de voor zitter vervolgens nog deed, kwam ook ter sprake de kwestie van een recreatie-oord voor de gemeente en de ontspanning in het algemeen, in welk verband de heer v. Adelberg de vraag stelde of er nog geen kans bestond dat er in Waalwijk ge mengd kon worden gezwommen, maar de burgemeester antwoordde hierop dat het gehele bad technisch was ingericht op het gescheiden zwemmen. De heer G. v. Oostrum vroeg de aandacht voor de medische sport keuring, die erg slecht was, en voor de instelling van een bureau voor lichamelijke opvoeding. Hij brak 'n lans voor de turnverenigingen in alle delen van de gemeente, die aangewezen waren op een zeer be perkte ruimte. Deze kwestie, aldus de voorzitter, zouden een punt van bespreking met het gemeentebestuur uitmaken. Aan het slot van zijn mededelin gen bracht de voorzitter hartelijk dank aan de Waalwijkse bedrijven die ook dit jaar de vereniging met een gift hadden gesteund. Toen de rondvraag aan de orde werd gesteld, informeerde de heer Pot namens diverse buurtvereni gingen of de mogelijkehid nog niet aanwezig was om in diverse buur ten een speeltuin aan te leggen; bijvoorbeeld in zijn buurt bestond dit initiatief en hij vroeg of daar voor subsidie van W. B. of de ge meente zou worden verleend. En, hij bepleitte het belang van meer dere speeltuinen boven dat van een centrale speeltuin. Het hele recreatie-vraagstuk, al dus burgemeester Teijssen, was niet alleen een object van studie voor het gemeentebestuur, maar ook van zorg. Hij wees op enkele verbete ringen die reeds waren aangebracht zoals het zwembad en de nieuwe wegen daar naar toe, en hij verze kerde de aanwezigen dat het ge meentebestuur zich intensief met. dit vraagstuk bezig hield. De heer Speelman informeerde naar het sluitingsuur van de ver schillende middenstandsbedrijven tijdens de feestdagen, waarop de burgemeester hem de overtuiging gaf van zijn zeer mild standpunt in deze. De heer Pot wees tenslotte op de mogelijkheid op het Vredesplein' ook enkele banken te plaatsen, welk punt met het gemeentebestuur be sproken zou worden. En toen kon de voorzitter met een woord van hartelijke dank een geanimeerde en goed bezochte ver gadering sluiten. W. P. SWINKELS GEHULDIGD. Woensdagmiddag werd de heer W. P. Swinkels die ter gelegenheid van de verjaardag van H. M de Koningin begiftigd is met de bron zen medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nas&au, gehul digd. Op het postkantoor overhan digde de directeur hem, in het bij zijn van vrouw en kinderen, de on derscheiding en sprak daarbij har telijke woorden van gelukwens. Ook de collega's van de onder scheidene waren hierbij tegen woordig. STICHTING 1940—1945. Dezer dagen zult u allen een en veloppe in u,w bus vinden van de Stichting 19401945. II weet allen waarvoor deze Stichting werkt. Maar u realiseert zich waarschijn lijk niet wat de Stichting doet en wat ze nog jaren zal moeten doen: „Het helpen van de nagelaten fa milieleden van de verzetslachtof- fer.s". Bjj al het vele wat er van ons gevraagd wordt, mogen we deze mensen toch zeker niet vergeten, het is een nationale plicht deze mensen te helpen. Als u van nabij wist wat er gedaan moet worden om deze mensen 't leven toch nog dragelijk te maken, dan is het co mité er van overtuigd dat u iets extra in deze enveloppe zou doen. Laten we hopen dat vele mensen mee willen helpen om deze natio nale plicht te vervullen. De Stich ting 19401945 dankt u er harte lijk voor, ook namens haar pupil len. BINNEN- EN BUITENPOLDER VAN BAARDWIJK. De stemgerechtigde ingelanden van de Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk kwamen Dinsdag j.l. in café 't Vosje in jaarvergade ring. bijeen. Nadat de voorzitter, de heer Ant. van Tuijl, de vergadering geopend had en nadat de secretaris de heer N. Klerx, de notulen had voorge lezen, werd de rekening 1951'52 vastgesteld op 7841.87 aan in komsten en 7847.50 aan uitgaven. Bij de voorlopige vaststelling van de begroting 1953-'54 die werd vastgesteld op 7777.94, werd o.m. voorgesteld de jaarwedden van de bestuursleden te verhogen. De omslag werd evenals vorig jaar vastgesteld op 12% van de kadastrale huurwaarde voor onbe_ bouwd en 2.4 van de huurwaar de voor bebouwd eigendom. Het bestuurslid de heer A. van Leijden werd herkozen, terwijl Jan van Woensel werd gekozen in de vacature Jac. van Woensel. Van het gemeentebestuur was 'n schrijven ontvangen, dat het in de voorlopige bedoeling lag gronden in de polder aan te kopen en deze later aan de provincie weer te ver kopen in verband met de aan te leggen verkeersweg. Twee water lopen, n.l. de Hoogeindse en de Laageindse Heul eigendom van het Waterschap, kwamen ook voor verkoop in aanmerking. De verga dering besloot voor 40.50 deze beide waterlopen te verkopen, ter wijl de gemeente eveneens voor 40.50 de onderhoudsplicht zou overnemen. Herna kon de voorzitter tot slui ting van de vergadering overgaan. A.S. ZONDAG ENKELE BOTSINGEN. Maandag kwart voor vier was er een botsing tu,ssen 'n vrachtauto, bestuurd door B. uit Drongelen en een luxe auto, bestuurd door v. R. uit Waalwijk. De botsing ontstond toen de eerste zijn wagen achter uit zette en de tweede zijn wagen de Poststraat wilde inrijden. De schade (bleef echter beperkt tot wat deuken. Erger er aan toe was de wagen van K. uit Tilburg, die Dinsdag middag op het Hoogeinde reed, en kele geparkeerde wagens wilde passeren, echter moest afremmen voor een tegenligger, waarbij hij slipte, tegen de tegenligger aan reed, door de klap terug werd ge schoven waarbij hij nog eens tegen een van de geparkeerde wagens opbotste. De gevolgen van deze gecompliceerde botsing waren zo danig dat de wagen moest worden weggesleept. VERGADERING. In de Ned. Herv. Kerk wordt Zater dagavond 8 uur een opwekkingsverga dering gehouden. Sprekers, ieder een kwartier: Ds. J. H. Hofman, Ned. Herv. predikant (C.H.); J. H. Ros, lijsttrekker (A.R.); Drs. D. Schouten, directeur Chr. H.B.S. Waalwijk (C.H); C. W. Wach tels v .d. Berg, voorzitter A.R Kiesver. Waalwijk, slotwoord. BENELUX-KAMP. Zoals reeds eerder gemeld zal op 1, 2 en 3 Mei op het gemeentelijk kampeer terrein, onder auspiciën van de Ned. Toeristen Kampeerclub een groot Bene- lux-kamp worden gehouden. Hierover vernemen wij nog het volgende: Er wor den plm. 200 personen verwacht. Op Za terdag 2 Mei te 7 uur zal de E.A. heer Burgemeester de gasten op het kampeer terrein welkom heten. Tevoren zal de Kon. Erk. Harmonie Beatrix de volks liederen spelen. Na het welkomstwoord door de Burgemeester taptoe door de harmonieën, waarna het officieel gedeel te is beëindigd. Het gezelschap zal ook uitstapjes ma ken in de omgeving, o.m. staan op het programma de Drunense Duinen, terwijl ook de St. Jan in 's-Bosch zal worden bezichtigd. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Door het Hoofdstembureau is bij lo ting vastgesteld de volgorde van de candidatenlijsten voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad. De volg orde is als volgt: 1 Lijst Ploegmakers; 2 lijst A. J. C. Pijnenborg; 3 lijst L. Th. van Drunen; 4 lijst W. C. van Sprang; 5 lijst A. van de Wiel; 6 lijst R. van Drunen; 7 lijst H. Maas; 8 lijst J. H. Ros. DECLAMATIE-WEDSTRIJD. Op de Interkring-declamatie-wedstrijd van de N.C.B. te Princenbeek bij Breda, behaalde onze dorpsgenoot Ant. Robben de 2e prijs van de Jonge Boeren in de Westelijke afdeling. Door hem werd ge declameerd: De Bonte Kraai, van G. Ge- zelle. Over het algemeen waren de op drachten naar de mening van de jury zwaar. Er was grote vooruitgang te be speuren in de voordrachtkunst van de Jonge Boeren, aldus de Jury. GESLAAGD. In 's-Hertogenbosch slaagde voor het examen typiste de dames Coby v. Aken, Willy de Wit en Theresia Smits. Zij werden opgeleid bij de Eerw. Zusters. DODENHERDENKING. De dodenherdenking van 4 Mei zal dit jaar zoals per circulaire reeds is be kend gemaakt, alleen met kerkdiensten worden herdacht. Door de Stichting 1940 1945 zal ook een collecte worden ge houden middels huis aan huis bezorgde enveloppen. Plaatselijk zal alhier ook vanwege jle Stichting 19401945 een donateursactie worden gehouden. STEENTJES-ACTIE. De steentjes-actie heeft in onze paro chie 168.75 opgebracht. Voor de hele gemeente bedroeg de opbrengst 945.25. De heer A. v. H. was prijswinnaar met nummer 320. MUZIEK- EN ZANGCURSUS. Door de Weleerw. heer Kapelaan A. van Leeuwen zal geheel gratis een cur sus worden gegeven in muzieklezen en zang. Een unieke gelegenheid dus voor de Elshoutse jeugd om zich in de mu ziek te bekwamen. Aanvang der cursus a.s. Zaterdag 2 Mei om 8.15 precies in de Jongensschool. ONGEVAL. Bij werkzaamheden in de schuur kwam J. v. W., doordat de ladder onderuit schoof, zodanig te vallen dat hij zijn pols brak. R.K.J.B. Kermis-Maandag hielden de leden van de R.K.J.B. een oriëntatierit welke was uitgestippeld over pl.m. 25 km en een tijdschema van 1 uur en 12 min. Ook enkele prijzen waren uitgeloofd: le prijs W. van Delft en H. van Balen 1 u. 15 min.; 2e prijs J. Pulles en G. Kolmans 1 uur 17 min; 3e prijs Sj. Muskens en T. Muskens 1 u. 17 min.; 4e prijs P. Kolmans en J. Biekens 1 u. 20 min.; 5e prijs M. Muskens en J. Klijn. W. G. KRUIS. Het bestuur van het W. G. Kruis afd. Elshout hield een vergadering. Met ken nisgeving waren afwezig mevr. Janssen en de heer A. v. d. Wiel. De voorzitter de heer P. van Huiten heette bijzonder welkom Dr. Verhaak. Verschillende kwesties en moeilijkheden werden uit voerig besproken. Dr Verhaak werd tot medisch adviseur van het W.G. Kruis benoemd. KONINGSCHIETEN. Kermis-Dinsdag hielden de leden van de O.L.Vr. Schutse haar traditioneel Koningschieten. Om 7,30 uur verzamel den allen zich in het stamcafé bij Gez. Klerks. Met slaande trom en wapperen de vendels ging men toen naar de kerk, waar om 8 uur aan het Maria-altaar een H. Mis werd opgedragen voor de over leden leden. Na de H. Mis bracht men op het kerkplein aan de Gildeheer de Z. E. heer Pastoor de vendelgroet. Aan de gezamenlijke koffietafel zat ook aan de Beschermheer de Edelachtb. heer Burgemeester Snels.. In een korte vergadering besprak men vooral de mogelijkheid en wenselijkheid om te komen tot oprichting van een spaarkas. De bedoeling is het lidmaat schap behalve voor de leden van de Schuts en de handboog Victoria, ook voor anderen open te stellen. Een 30-tal leden gaven zich reeds op. Een voor lopig bestuur werd gekozen, n.l. de heren L. Wolfs, W. Klerks, A. van Logten, Chr. Klerks en E. de Haan. Om 10 uur ging men naar de Voge lenboom. Na gebed en het ontnemen van het Koningszilver door de hoofd man J. v. d. Wiel, werd de boom be vrijd door de beschermheer. Daarna werd door de gildebroeders gekampt om de Koningstitel. In de 4e ronde wist Chr. Klerks de vogel af te schieten en zo de oude koning te onttronen. Na het drinken van het Koningsbier, aangeboden door de Beschermheer, werd een korte wandeling door het dorp ge maakt. In de loop van de dag werd door de Hoogwaardigheidsbekleders nog een bezoek gebracht bij de Vaandrig, die na een maandenlange afwezigheid weer ge zond in de familiekring was terugge keerd. DE MEIMAAND. Met de Meimaand komt voor de pa rochie Elshout weer de drukte aan. Dui zenden pelgrims zullen weer optrekken naar de Wonderbare Moeder om aan hun devotie te voldoen. Ten gerieve van de pelgrims zullen door de week de H. Missen zijn om 6.30 u. en 7.30 u. en op de Zondagen en Feestdagen om 5.30 u., 6.30 u., 7.30 u., 9 en 10.30 uur. UITREIKING DIPLOMA'S Maandag had in het parochiehuis al hier de uitreiking plaats der diploma's aan de leerlingen der Huishoudschool. De cursus werd gegeven door de dames Somers en Coenraads uit Tilburg, ,Voor Nieuwkuijk en omliggende plaatsen. Aanwezig waren o.m. de geestelijken der parochies Nieuwkuijk en Vlijmen, bestuur boeren- en boerinnenbond alhier en de voorzitter van de Boerenbond uit Herpt, dhr. Chr. van Herpt. Het woord werd bij deze gelegenheid gevoerd door de pastoor der parochie en de heer van Herpt. Aan de volgende dames werd het di ploma uitgereikt: A. Jehoel Drunen (met lof), F. van Wezel Drunen (met lof), M. Klerkx Vlijmen (met lof), J. van Drunen Drunen, R. van Delft Drunen, Sj. van Halder Drunen, N. van Spijk Drunen, M. Vissers Drunen, R. v. Bok hoven Herpt, F. v. d. Besselaar Nieuw kuijk, P. van Eggelen Nieuwkuijk, D. Minten Nieuwkuijk, R. v. d. Staak Heus- den, A. Dusemos Vlijmen, R. Dusemos Vlijmen, C. Pijnenburg Vlijmen. A. v. d. Meerendonk ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bij de vele Nederlanders, wier verdiensten dezer dagen door H. M. de Koningin zijn erkend met 'n bijzondere koninklijke onderschei ding, was ook onze plaatsgenoot de heer A. v. d. Meerendonk, die benoemd werd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassuu. De heer v. d. Meerendonk werd Woensdagmorgen van dit heuglijk feit in kennis gesteld door burge meester van Hout, die hem in de morgenuren ten kantore van de N.V. Wagenberg-Festen, in tegen woordigheid van familieleden en directie, de onderscheiding kwam uitreiken. Hartelijk wenste de burgemees ter deze gewaardeerde gemeente naar geluk met deze onderschei ding. De heer v. d. Meerendonk vier de onlangs zijn 25-jarig jubileum als deel uitmakend van het perso neel der N.V, v. Wagenberg, waar hij thans procuratiehouder is. Dat de heer v. d. Meerendonk zich ook op ander gebied zeer ver dienstelijk heeft gemaakt, blijkt wel uit de grote belangstelling die hij die dag ondervond van de zijde der harmonie die een serenade kwam brengen, van de voetbalver eniging, toneelvereniging, buurt vereniging enz. en vele particulie re belangstellenden, die de nieuwe ridder van harte kwamen geluk wensen. Bij deze gelukwensen voegen wij gaarne ook de onze. Maandvergadering. Zondag 3 Mei maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Ro- zenjacht gevestigd in café A. van Vugi. Met het oog op de belang rijke agenda en liet aanstaande in ternationale concours worden alle leden zeker verwacht. Aanvang 7 uur. E.H.B.O. Het was Maandag j.l. een wel zeer belangrijke dag voor onze plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Om 7.30 uur des avonds zou n.l. in het verenigingslokaal van café G Kolen aan niet minder dan 32 nieuwe leden het examen worden af genomen. Het mag zeker wel een mijl paal in de geschiedenis genoemd worden, dat zoveel jeugdige personen zoveel op offeringsgezindheid aan de dag leggen om zich geheel belangeloos in dienst van de naastenliefde te stellen. 'Het valt te begrijpen dat daarom de zenuwen hun allen parten speelde, toen de docent dr. Martens en de examinatoren dr Smimmel en dr Meeuwesen de zaal betraden. Geslaagd zijn: de dames To van der Heijden, Annie van Bladel, Ria van Bla- del, Ria van Oijen, Sjaan van Bijnen, Lena van de Wiel Riek van Bladel, To van Bokhoven, Nellie de Laat, Annie Smits, Frida Pulles, Riet van Gestel, Dina de Vaan, Sien Siegers, Dora de Vaan, Dilly van Heijst, Tonny Walk, Riek Beekmans, Nellie v. d. Broek, Sjaan van Bokhoven en Ans van Bokhoven, en de heren Jan Kok, Nico van den Broek, Hub. van Oijen, Tini van Bladel, Janus Relets en M. van de Wiel. Afgewezen werden 4 candidaten. Na het bekend maken van de uitslag werden de geslaagden bij monde van Dr. Smimmel toegesproken. Hij feliciteerde allereerst allen die het diploma waardig werden bevonden; hij sprak er zijn te vredenheid over uit dat de cursisten de stof zo goed beheersten, alsmede ook 't practische gedeelte. De docent Dr. Martens bracht dank aan de heren examinators; hij vond het geen gemakkelijke taak om van zo n groot aantal cursisten de bewijzen van bekwaamheid te eisen, maar hij kon zich toch dankbaar gestemd voelen dat alle leerlingen met zo'n grote ijver de lessen hebben gevolgd en dat er slechts enke len behoefden te worden afgewezen. Met een dankwoord van de voorzitter van de vereniging dhr. M. v. d. Sterren werd de avond gesloten. KONINGSCHITEN. Op de banen van het Kruisboogschut tersgezelschap Onderlinge Vriendschap had Zondag j.l. het jaarlijkse Koning- schieten plaats. Na een zeer spannende strijd was het de schutter Th. v. Gestel die de koningstitel in de wacht wist te slepen met 91 punten uit 20 pijlen. De verdere uitslagen waren: 2e Sjef v. Bij nen 86 pt., 3e M. van Ravenstein 85 pt„ 4e M. van Engelen 85 pt., 5e W. Koks 85 pt., 6e J. Kuis 82 pt., 7e W. v. Bij nen 82 pt., 8e J. Koks Hzn 78 pt., 9e W. v. d. Loo 76 pt, 10e J. Ekels 74 pt., lie L. Koense 74 pt. EMIGRATIE. Onze dorpsgenoot H. v. d. Wiel is voornemens nog deze week naar Canada te emigreren; hij jzal zich vestigen in On tario. Wij wensen hem vanaf deze plaats veel succes in zijn nieuwe mogeving. RONDE VAN HEUSDEN. Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, zal morgen, Zaterdag 2 Mei, de Ronde van Heusden worden verreden. De Ron de zal worden gereden in twee groepen, te beginnen des namiddags om 6 uur. Bij voldoende deelname zal na afloop hier van nog een bromfietsen-race worden gehouden. PLECHTIGE DODENHERDENKING. Op Maandag 4 Mei a.s. zal des voor middags om 10 uur de Gewestelijke Do denherdenking in de 5e Militaire Afde ling worden gehouden. Deze herdenking welke onder leiding zal staan van de Territoriaal Bevelhebber Z. W., zal plaats hebben op het terrein waar eer tijds het stadhuis heeft gestaan, hetwelk in de nacht van 4 op '5 Nov. 1944 doro de Duitsers werd opgeblazen, waarbij 140 personen het leven verloren. Alle verenigingen in de gemeente zijn uitgenodigd om met minstens twee af gevaardigden deze plechtigheid te doen bijwonen, terwijl bovendien alle school kinderen onder leiding van het onder wijzend personeel eveneens aanwezig zullen zijn. Het programma van de her denkingsplechtigheid is als volgt samen gesteld 1. Inspectie over de erecompagnie door de Territoriale Bevelhebber Zuid- West, tevens Bevelhebber in de 5e Mil. Afd. 2. Roffel tamboers. 3. Zang door het Dubbelmannen- kwartet. (Wilt heden nu treden). 4. Toespraak door Kol. J. B. Lagau- ne, Terr. Bev. Z.W., tevens bevelheb ber in de 5e Mil. Afd. 5. Toespraak door de Edelachtbare Heer A van Delft, Burgemeester van Heusden. 6. Zang door het Dubbelmannen- kwartet. (Beati Mortui). 7. Toespraken door Ds. B. K. W. Dijkstra en Kapelaan van Engelen. 8. Taptoe. 9. 1 minuut stilte. 10. Reveille. 11. 6e Couplet van het Wilhelmus, uit te voeren door het Dubbelmannen- kwartet. 12. Krans- en bloemlegging door au toriteiten en bevolking." DODENHERDENKING. Waar in verband met de restauratie van de Ned. Herv. Kerk, deze a.s. Maan dagavond niet behoorlijk bruikbaar ge maakt kan worden, zal de Dodenherden king Maandagavond in de Geref. Kerk worden gehouden en aanvangen om kwart voor zeven, waarna de stille tocht naar de algemene begraafplaats, waar men om 8 uur behoort te arriveren. De gecombineerde dienst wordt geleid door Ds. M. J. Mulder. WINKELSLUITING. Ingevolge plaatselijke verordening zul len in de gemeente Sprang-Capelle niet alleen kruideniers, doch alle winkels, on verschillig welke branche, alsmede kap perszaken op Dinsdagmiddag na 13 uur voor het publiek gesloten zijn. Deze ver ordening, welke schijnbaar nog geen al gemene bekendheid heeft, is reeds op 19 April j.l. in werking getreden. BENOEMING. Tot hoofd van de Chr. school aan de Loonsedijk is benoemd de heer M. Hoog straten te 's-Gravenhage, GESLAAGD. Bij het te Breda gehouden schriftelijk examen Gemeente-administratie I slaag de de heer J. G. Knaap, werkzaam ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle. OUDERAVOND. Dinsdagavond werd in een der lokalen van de Prinses Wilhelminaschool aan de Loonsedijk de jaarlijkse ouderavond ge houden, welke zich in een flinke belang stelling mocht verheugen. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid to t het bezichtigen van het werk der leerlingen, waarvan door de ouders een dankbaar gebruik werd gemaakt en waarbij de handwerken van dë meisjes meer in het bijzonder de belangstelling der moeders genoten. Tevens werd tij dens dit uur door verschillende ouders

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5