KJtLiÈi □MjhLl \jf EL RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER OEERTRUIDENRERG WIELRENNEN. DUIVENSPORT, BIUARTEN Drs.F.A.GROOTSWAGERS Economisch Adviesbureau 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 MEI 1953 6 ff fP VIHflMflfTf ffSf |o V V u VERBOUW GODSHUIZEN TE GEERTRUIDENBERG. ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN. V L Het nieuwe gebouw der Prot. Chr. H.B.S. aan de Floris V-laan te Waalwijk, ontworpen door architect Ir J. de Wilde te Breda, en waarvan de aanbesteding reeds heeft plaats gehad. AAA 1 lnl aw I met het onderwijzend personeel van ge- dachten gewisseld over vorderingen, vlijt en gedrag hunner pupillen. Um 8 uur werd de bijeenkomst door het hoofd der schooi de heer F. Busink op de gebrui kelijke wijze geopend, waarna de heer busink een lezing hield over „Vernieu wing van het Onderwijs". Deze leerza me, interessante rede, welke aan de hand van diverse platen nader werd toege licht, werd door de aanwezigen met de meeste interesse gevolgd. Nadat gepauzeerd en chocolademelk met gebak was geserveerd werd middels een projectiefilm een beeld gegeven van de watersnoodramp, welke ons land en meer speciaal het zuid-westen ervan be gin Febr. heeft getroffen. Van de rond vraag werd geen gberuik gemaakt en hierna sloot het hoofd der school deze goedgeslaagde ouderbijeenkomst, de laat ste welke de heer Busink in verband met zijn vertrek naar Rotterdam, aan deze school heeft geleid. CONCOURS-HIPPIQUE. 1834 gebouwd zijn, worden opgeruimd. Hierdoor zal 'n obstakel voor het druk ke scheepvaartverkeer worden wegge ruimd. Daar de opruiming in hoofdzaak zal geschieden met gebruikmaking van springstoffen, zullen de bewoners in de buurt tijdig worden gewaarschuwd, wan neer met de werkzaamheden wordt aan gevangen. Bij onderhandse aanbesteding was de firma Gbr. Oome te Raams- donk en Made met 107.400 de laagste inschrijfster voor het ver bouwen van de Godshuizen te Geer- truidenberg. Zondag hebben opgelopen zijn zij twee punten op de leiders achter geraakt. Het meest voor de hand liggend is dat zij alles op alles zul len zetten om die twee punten zo spoedig mogelijk weer in te halen. Wij mogen dus wel aannemen dat er Zondag gevoetbald zal moeten worden in Oss en dat het zal zijn van dik hout zaagt men planken. Als we de rollen omdraaien, dan kunnen we aanmerken dat 't voor DESK even broodnodig is de pun, ten binnen te halen als voor TOP. Bijgevolg staat er een spannende wedsirijd voor de deur, waarin de beide partijen zich volledig zullen moeten en willen geven. Dat DESK dit doen zal, daar zijn we van over tuigd. Indien het geluk nu 'n beetje meewerkt, is het niet uitgesloten dat ze één puntje ntee naar Kaats heuvel brengen. Alle beetjes hel pen. Succes er mee. DESK 2 ontvangt thuis OJC 2. We mogen redelijk verwachten dat de punten hier in het Sportpark zullen blijven. BERKDIJK. AudaciaBerkdijk 23. Met een hoog tempo nam Berk dijk de aftrap. Mooie momenten kwamen er tussen door, met goede opgezette aanvallen. Vele goede schoten gingen rakelings naast, of Vrouwe Fortuna bracht redding. Audacia werd hevig in de verdedi ging gedrongen en al gauw opende Berkdijk de score uit een prachtig doorgegeven bal van Emmers, die debutant Jo v. Boxtel inschoot. Door deze voorsprong begon Berk dijk nog sneller te spelen, en met succes. Uit een prachtige omhaal van Emmers kopte N. Netten on houdbaar in. Audacia wist vóór de rust de stand nog te verkleinen. Na de hervatting kwam al spoe dig de gelijkmaker uit een scrim mage voor Berkdijks doel. Van bei de zijden begon men nu harder aan te pakken. Aanval op aanval volg de, gesteund door de achterhoede. In de laatste ogenblikken van de wedstrijd wist Berkdijk de over winning te behalen, doordat Fr. Hermans de bal over de Audacia- keeper in het doel plaatste. W.S.C. 4—Berkdijk 2 1—2. Vóór de rust was het een span nende en faire wedstrijd, zodat de gelijke stand van 11 met de rust voor beide partijen verdiend was. Na de rust ging Berkdijk harder zwoegen voor de twee punten, en zij wisten zowaar door een doelpunt van Damen een verdiende overwin ning mee naar huis te nemen. Baardwijk 3Berkdijk 3 27. Voor de rust was het een op en neer getrap en van weerskanten werd éénmaal gescoord. Na de her vatting bracht Baardwijk al gauw de stand op 2—1. De jongens van Berkdijk gingen aanpakken en scoorden nog 6 maal. De goalgetters waren M. Seebregts, Th. v. Riel, G. Donders en P. v. Wanrooy. Wedstrijden voor a.s. Zondag: Berkdijk 1WSJ 1 2.30 uur Voor de wedstrijden van a.s. Zon dag voor het 2e en 3e elftal raad plege men de opstellingen. HAARSTEEG. Na de nederlaag, die Haarsteeg Zondag j.l. van koploper Veerse Boys kreeg te incasseren, wordt haar Zondag a.s. de gelegenheid geboden zich te rehabiliteren. Zij zal dan bezoek ontvangen van Wit- Zwart uit Capelle en zij zal dan de kans krijgen om revanche te ne men op de nederlaag die de Capel- lenaren haar enkele maanden ge leden hebben toegebracht. Gemak, kelijk zullen de Haarsteeg-lui het wel niet krijgen, doch de thuisclub is de laatste tijd goed op dreef en daarom hebben wij het volste ver trouwen. VLIJMEN. Vlijmense BoysWaspik. Zondag 3 Mei krijgen de Boys Waspik (de hekkensluiters) op be zoek. Volgens het succes van Zon dag kunnen de Boys de puntjes thuis houden maar dan zal vanaf 't begin flink moeten worden aan gepakt,want Wapsik verlangt nog steeds naar een overwinning. Het ziet er naar uit dat Zondag een spannende wedstrijd te wachten staat. Aanvang half drie. De Eerste Kon. Erk. Wielerclub „Leonora" te Waalwijk gaat kermiscoursen. Het seizoen van de wielersport is in volle gang en de organisatoren zijn druk in de weer de courses te organiseren. Tot deze groep be hoort ook de Eerste Kon. Erk. Wielerclub „Leonora". In de korte tijd van haar bestaan, n.l. 3 jaar, heeft deze actieve vereniging al 5 ronden op haar naam staan, n.l. de eerste in de Sportweek '51 ten bate der Kleuterschool, een junio renronde en drie ronden in 1952, waaronder ook een junioren ronde ten batè van Santos. Door de watersnoodramp heeft het be stuur de oorspronkelijke datum van 19 April verschoven naar Zon dag 19 Juli en het parcours is Mr. V. Coothstraat, Kerkstraat, enz. Reeds vele firmanten steunen de organisatoren door het schenken van prijzen, premies en geldbedra gen een bewijs dat zij erkentelijk zijn voor de activiteit van het be stuur en leden van „Leonora". Het „Wandelparkcriterium" is 'n sportgebeuren dat vooral door de bewoners van het parcours met enthousiasme wordt tegemoet ge zien, hetgeen tot een bespreking zal leiden met enige sub-comitéle- den, om deze bewoners de werk zaamheden mede te doen uitvoe ren. Het voornemen is om alsnog als sluitstuk der grote tentoonstelling „Slem" op Zondag 6 September 'n wielercourse te organiseren. Zo zien wij dat Leonora" met haar ere-lid, onze wielercrack Frans Slaats, Waalwijk wederom zal laten genieten van hoogstaande wielersport. Mogen bestuur en leden in haar moeilijke taak bijgestaan worden door Waalwijks burgerij. Het gemeentebestuur als zodanig werkt mede waar het nodig mocht zijn. „Leonora" Good Luck. VLIJMEN. P.V. De Zwaluw. Zondag wedvlucht vanuit Mons (België). Afstand 168 kin. Inkorven Vrijdagavond tot half negen. Dus allen op tijd. Waalwykse Biljartvereniging W.B.C. Uitslagen van de gespeelde wed. strijden ten bate van het Natio naal Rampenfonds Zaterdag WBC 3Spaarver. „Groot tot Klein". P. v. Veldhoven verloor eervol van A. Rombouts. L. v. Eeten won van W. Pullens, die ver onder zjjn gemiddelde bleef. Hombergen won van De Graaff. De slotpartij was tussen Wijkmans en Dorus v. Balkom, die op het nippertje ver loren werd door v. Balkom, die enkele opgelegde kansen miste, doordat z'n zenuwen overstuur r3skt6n Uitslag WBC 3 182 car. „Groot tot Klein 157 car. Zondag WBC 34-tal v. d. Ven. Hombergen verloor van P. v. d. Ven. L. v. Eeten won van P. v. Veldhoven. G. Reijers verloor van G v. Veldhoven. M. Vugts ging de zelfde weg op en verloor van Joh. v. Veldhoven. Uitslag WBC 3 142 car. 4-tal v. d. Ven 203 car. Maandag WBC 3—Keesje 3. G. Reijers won van Heuveling. Verhoofstad deed net zo en ver sloeg Kees Hamers. N. Blom .speel de gelijk tegen Hamers en G. Reijers verloor van Heuveling. Uitslag WBC 3 191 car., Kees je 3 183 car. Door te weinig animo was er maar een dagprijs voor deze week voor het Barakken. Deze werd gewonnen door B. Pullens. Sport liefhebbers, denk aan het goede doel. Het einde komt in zicht. Probeer nog een prijs te bemach tigen, het is tenslotte voor het goede doel. Nog 14 dagen scheidt ons van de sluitingsavond, die practisch geheel gevuld zal zijn door het optreden van de Bond voor Ouden van Dagen met als tus senspel de prijsuitreiking. Er wordt een grote opkomst ver wacht; wij mogen niets verraden, maar de oudjes zullen een avond hebben om nooit te vergeten. De volgende wedstrijden zijn voor deze week vastgesteld Zaterdag 2 Mei: WBC 3—KOT (v. Beers). Zondag 3 Mei: WBC—TOP. Maandag 4 Mei: WBC-Leenheers. Dodenherdenking. Zoals andere jaren heeft ook dit jaar op Maandag a.s. de Dodenher denking plaats. De plechtigheid vangt aan in de kerk en wordt dan voortgezet met een stille tocht naar de Markt, waar een symbolisch ge denkteken wordt opgesteld en de hulde plaats vindt. Het wordt aan bevolen niet alleen de plechtigheid buiten mede te maken, doch ook de korte godsdienstoefening in de kerk te volgen. Aan een gebed heb ben de gevallenen meer dan aan het uiterlijk vertoon. COLLECTE STICHTING 40—'45. We willen er even aan herinneren, dat Maandag a.s. de dag der Dodenher denking evenals andere jqaren weer de collecte gehouden zal worden voor de Stichting 19401945. Het doel der Stich ting is steun te verlenen aan de nage laten betrekkingen van de gevallenen in de oorlog 19401945 en de collecte ge schiedt door oud-strijders. Ieder onzer is dit doel wel een klein offertje waard. MIS IN BYZANTIJNSE RITUS. We mogen het wel vermelden als een heel grote bijzonderheid, dat Zondag 3 Mei in de parochiekerk van St. Jan te Kaatsheuvel een Hoogmis zal worden opgedragen in de Bijzantijns-Slavische Ritus. 'Het Byzantijnse koor uit Utrecht zal onder leiding van de heer 'H. v. Hom bergen de gezangen uitvoeren. We heb ben allen al wel eens door de radio deze gezangen gevolgd en hebben dan ver baasd gestaan over 't grote verschil van deze ritus met die van de latijnse kerk. De gelegenheid niet alleen de gezangen te horen, doch ook de handelingen te volgen, biedt Zondag de Parochiekerk in Kaatsheuvel. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van het Apostolaat der Her eniging, waarvan Mgr. A G. Smit, Pas toor te Soestdijk de nationale voorzitter is. De H. Mis geschiedt niet aan het al taar, maar op een daarvoor geplaatste tafel. Er worden geen hosties geconsa creerd, doch de priester brengt de offer gave gebakken tarwebrood zelf mede. Een priester de ZeerEerw. heer F. van Wijnhoven zal vanaf de kan sel, reeds beginnend voor de H Mis, uitleg van de handelingen geven, waar voor bij de ingang van de kerk tekst verkrijgbaar is. Onder de H. Mis wordt een collecte gehouden om de onkosten te bestrijden en verder tot steun van het Apostolaat. De H. Mis wordt opgedra gen door Mgr. Perridon met Pater Fran ken als diaken. (Er is geen subdiaken bij). Voor de goede orde wordt dringend verzocht voor 110 uur in de kerk aan wezig te zijn. Julianastraat 13. TELEFOON 2369. AANGENOMEN. Aan de firma Pepping alhier werd te 's jBosch onder architectuur van de heer Knoers het bouwen van een danszaal gegund voor rekening van de heer W. Voeten. j t j WIT-GELE KRUIS. Jaarverslag van de secretaris Bestuur Th. van der Linden, voorzitter; Mevr. Schalken-v. d. Schaaf, vice-voorzitster; G. van den Hoven, secretaris; M. van Opstal, penningmeester; H. vani Woen- sel, A. Dekkers, J. Vloemans, L. Hamers en A. Nou wens, leden. Op de bestuursvergadering van 21 Maart 1952 werd mevr. Schalken-van der Schaaf op voorstel van de voorzitter benoemd tot vice-voorzitster. In de vacature van penningmeester, ontstaan door het ontslag van de heer J. van Woensel, in verband met zijn be noeming tot Burgemeester van Hooge- loon, werd voorzien door de benoeming van de heer M. van Opstal. De beide Heren Medici, de Heren Raaymakers en Wijtenburg fungeren als medische advi seurs, terwijl de hoogeerwaarde heer Deken van den Brekel, de Geestelijke Adviseur van het Wit-Gele Kruis is. In 1952 werden 4 bestuursvergaderin gen gehouden. Statuten Onze statuten zijn goedge keurd bij Koninklijk Besluit van Novem ber 1931 no. 49. LedenHet ledental op 1 Januari 1953 beliep 1561. ZiekenverplegingDeze instelling mag zich in een blijvende belangstelling verheugen, getuige de vele diensten wel ke van onze Zusters in het afgelopen jaar zijn gevraagd. Het aantal patiënten bedroeg 485 met 3975 bezoeken, 788 zul- gelingenbezoeken en 1321 huisbezoeken. Deze dienst werd waargenomen, door Zuster van Wezenbeek. Hoogtezon Van de hoogtezon werd door 33 patiënten gebruik gemaakt, met 523 bestralingen, 166 zittingen werden gehouden. VerplegingsartikelenVan ons ma gazijn van verplegingsartikelen werd 315 maai gebruik gemaakt. TuberculosebestrijdingDoor deze dienst werden 305 gezinnen bezocht met 501 huisbezoeken. SchoolartsendienstVoor deze dienst werden door Zuster van Wezenbeek 56 bezoeken afgelegd. Kinderuitzending Het aantal kinderen boven 6 jaren die werden uitgezonden naar de vacantiekolonie te Eersel be droeg 22, Krabbenbossen 1. Totale kos ten 2905.60. Saldo kas per 1.1.'53 282.34. Kraamverpleging De dienst van de kraamverpleging verleende het afgelopen jaar 153 maal hulp bij bevallingen, waar van 101 interne hulp en 52 beurten. Zuster Sauter is het hoofd van deze kraamverpleging. Naast genoemde zus ter zijn aan deze dienst verbonden Zus ter Otten, kraamverzorgster; Zuster van Eyk, kraamverzorgster; Zuster v. Beers, kraamverzorgster. Naast deze verpleging werd tevens in de hulp in de huishouding voorzien. Wij kunnen niets anders zeggen dan dat het werk der kraamverpleegsters onze grote waardering ten volle verdient. Hun werk moet dikwijls gebeuren onder zeer moei lijke omstandigheden. De noodzakelijke medewerking om tot een algemeen ge bruik te komen blijft nog steeds uit. Er werd nog steeds gebruik gemaakt van zgn. gediplomeerde kraamverpleegsters tot schade van onze dienst. ConsultatiebureauOp 1 Jan. 1953 waren ingeschreven 190 zuigelingen in Kaatsheuvel en 29 in Berkdijk. Het aan tal gehouden zittingen was in Kaatsheu vel 43 en 15 in Berkdijk. Het aantal ge geven consulten was in Kaatsheuvel 1820 en in Berkdijk 105. De leeftijd bij inschrijving was: Jonger dan 1 maand 84; 1 maand 71; 2 maan den 35; 3 tot 5 maanden 26; 6 tot 8 maanden 3. Van deze kinderen ontvingen 152 op de leeftijd van 3 maanden nog geheel of gedeeltelijke natuurlijke voe ding. Door 82 moeders werd dit jaar een moedercursus gevolgd. Finantiën 1952. Inkomsten f 21.570.26 Nadelig saldo 2.036.38 23.606.64 Uitgaven f 23.606.64 Hieruit blijkt dat de verhoging van de contributie van 5.20 tot f 7.20 wel degelijk nodig was. Van Juliana tot Juliana. loen in 1949 de Gouden Koets per schip een tournée door ons land maakte, heeft deze varende tentoonstelling enorme belangstel ling getrokken en belangrijke ba ten opgeleverd voor het Koningin Juliana-fonds, onder auspiciën waarvan de expositie was georga niseerd. Ruim 300.000 landgeno ten hebben toen de gelegenheid gehad de gouden koets te bewon deren die anders slechts op Prins jesdag, uitsluitend in Den Haag te zien is. De Gouden Koets ging va rend door Nederland en kon dus Kaatsheuvel en Loonopzand niet bereiken. Een nieuwe rijdende ten toonstelling gaat nu door ons land en kan onze gemeente wel aan doen. H. M. de Koningin heeft het goedgevonden, dat een schat van voorwerpen uit 't koninklijk huis archief beschikbaar wordt gesteld om daarmede deze nieuwe expo sitie te organiseren. De opbrengst hiervan komt ditmaal niet alleen ten goede aan het Koningin Julia- na-fonds ter bevordering van maat schappelijk werk, doch ook aan 't Prins Bernhard-fonds, nationaal fonds voor culturele belangen. De tentoonstelling reist in twee grote autobussen, die tegen elkaar geplaatst een lenge hebben yan 30 meter. Op 23 Mei verschijnt de tentoonstelling op het Oranjeplein te Loonopzand, waar ze vermoede lijk ook de 24e Mei zal blijven, om dan naar Kaatsheuvel te komen, waar ze op de Markt stationneert. Vanaf 9 uur 's-morgens tot 22 uur, met een onderbreking van een uur pauze van 1819 ur is de show geopend. Een tweetal dames begeleiden de tentoonstelling voor uitleg van alles wat nadere verkla ring behoeft. Vooral ook voor de jeugd is de tentoonstelling van veel belang, waarom dan ook de gele genheid geboden wordt tegen een 'zeer klein bedrag tijdens de school uren de expositie te bezoeken in schoolverband. We komen in een volgend num mer nog op deze zaak terug. Agenda. Vrijdag 7.30 uur nam. tot 9.30 uur nam. duiven inmanden in zaal De Sportwereld. Op Donderdag 14 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) wordt door de Rij vereniging Juliana 't groot landelijk concours hip- pique met springconcours georganiseerd. De dressuurwedstrijden vangen reeds te 12 uur aan. Daar er dit jaar in het ge west Breda maar twee. concoursen wor den gehouden is er 'n zeer grote deel name. Om 2 uur wordt dit paardenfes- tijn officieel geopend door de Edelachtb. heer Prinsen, burgemeester. Het trompet- tercorps van het gewest Breda zal ook aanwezig zijn. Nationale Herdenkingsavond. Op Maandag 4 Mei zal in deze gemeente de herdenking der geval lenen gehouden worden. Om half 8 beginnen de stille tochten naar de begraafplaatsen in de gemeente. Voor Kaamsdonk vertrek vanaf 't v.m. station, waarna eerst de prot. begraaipiaaiS wordt bezocht en uaaina ue tt.K. begraafplaats. voor ttaaiiisdonxsveer vertrek van ue Coop. Ver. Broederhulp op het Sandoei. Er zuiien geen toespraken wor den gehouden de tochten zullen in volkomen stilzwijgen plaats heb ben, Door oud-militairen zullen op de graven bloemen worden gelegd. Om 8 uur zal er 2 minuten stilte in acht worden genomen, waartoe het sein door de sirenes zal wor den gegeven. Het is gewenst dat geen openba re vermakelijkheden worden gebo den en alle verkooplokaliteiten zullen gesloten zijn. WONINGWETWONINGEN RAAMSDONK. TE De bouw van 40 woningwetwo ningen van de gemeente Raams- donk, waarvan 34 geprojecteerd in de Boterpolder te Raamsdonksveer en 6 aan de Raadhuisstraat te Raamsdonk(dorp), is gegund aan E. den Hartog te Velp (Gld.). Met de bouw zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Siho-cursus. De Siho-club hield in Hotel De Witte Leeuw 'n familieavond. Het betrof hier de 5e lesavond waarop de genodigden kennis konden ne men van de vorderingen der cur sisten. Diverse onderwerpen wer den hier behandeld, o.a. muziek, middenstand, film, verkiezingen, tot zelfs bescherming burgerbevol king toe. Hierbij was behalve de docent dé heer Verstrepen uit Bre da ook aanwezig de directeur van het Instituut voor Psychologie de heer C. v. Dorp uit Nootdorp, die de cursisten een pluim op de hoed stak voor hun uitstekende spreek beurten. Hij wees nogmaals op het nut van het spreken in het open baar. Hij prees de sprekers voor hun durf en doorzetting om voor hun auditorium op te treden. Tot slot nodigde de heer Verstrepen een der aanwezige niet-cursisten uit om een woordje te spreken, waarop men zweeg. Dit is nog te meer een bewijs, aldus de docent, dat een Siho cursus voor iedereen nodig is. Het was veel te gauw 11 uur op welk uur men deze inte ressante en leerzame avond beëin digde. Telefooncentrale. In verband met de automatise ring van het telefoonnet in deze gemeente is dezer dagen een aan vang gemaakt met de bouw van de Telefooncentrale aan het Post- slraatje alhier. Wanneer 't gebouw over enkele maanden in gebruik zal worden genomen, zal door de gemeente ook hef Poststraatje ver breed worden met een gedeelte van de tuin die achter 't Postkan toor is gelegen. Men kan gerust zeggen dat een en ander weer een stap in de goede richting; is. Benoemd. Tot leerling-ambtenaar ter secre tarie te Waspik is aangesteld per 1 Mei de heer H. Prinssen alhier, voorheen volontair ter gemeente secretarie te Oosterhout. Aangesteld. Mej. J. P. Oerlemans alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Openb. Lagere School te Capelle. Geslaagd. Te 's-Bosch slaagde voor het exa men fröbelonderwijzeres Mej. Cor- ry van Aalst alhier. OPRUIMING RESTEN VAN DE OUDE BRUG. De twee landhoofden en de acht pe nanten in de rivier de Donge, welke in WAALWIJK. RWB 4—WSC 4 5—5. Op uitnodiging van RWB 4, dat kampioen van haar afdeling was geworden kwam WSG 4, een van de oude rivalen der kampioenen, Zondag j.l. op het RWB-terrein de huldigingswedstrijd spelen. Nadat de WSC-aanvoerder de kampioe nen een kleine bloemenhulde ge bracht had en de RWR-aanvoer- der met een toepasselijk woordje voor deze hulde zijn dank betuigd had, ontspon zich een aardige strijd met WSC, dat een klas ho ger speelt in de competitie iets in de meerderheid. Doch R.W.B. kwam, door een fout in de WSC- defensie, het eerste aan een doel punt, welk resultaat door WSC in korte tijd beantwoord werd met twee doelpunten. Voor rust scoor de WSC nog eenmaal, zodat de rust met een 31 voorsprong voor de gasten èanbrak. Na rust deed WSC het wat kal mer aan, terwijl de RWB-voor- waartsen niet bij de pakken ble ven neerzitten. Binnen een korte spanne tjjds wisten zij enkele gro ve fouten in de WSG-verdediging met twee doelpunten af te straf fen. De RWB-voorhoede oefende nu een zware druk uit op het WSC-doel, waar nog steeds met een zekere nonchalance te werk gegaan faerd. Geleidelijk werd de stand opgevoerd. Door RWB door gebruik te maken van de in de WSC-verdediging ontstane ver warring en door WSG na enkele „geheide" uitvallen over beide vleugels. Bij RWB viel vooral haar linksbuiten op door zijn tactvol optreden, dat telkenmale de groot ste chaos stichtte in de WSC-de- fensie. Het einde kwam met gelij ke stand (55), waarmede heide partijen zich het beste konden verenigen. Na afloop boden de gastheren de gasten een welver zorgde koffietafel aan en steeg de gezelligheid met het uur. Ook hier bleken beide partijen aan elkaar gewaagd en bleek een gelijk spel de juiste verhouding. BaardwijkW.V.O. A.s. Zondag staat Waalwijk een sport-evenement te wachten op 't Juliana-Sportpark. Dan komt n.l. WVO uit Oosterhout de strijd aan binden met de Juliana-mannen. Van de belangrijkheid van deze wedstrijd zal iedere sportliefheb ber van Waalwijk en Omstreken wel op de hoogte zijn. Wint Baard wijk n.l., dan zullen haar kansen voor een hernieuwd kampioen schap aanmerkelijk stijgen. Mocht evenwel WVO als winnaar uit de j strijd komen, dan zouden zij zich veilig stellen voor het behoud van haar derde klasschap. WVO staat bekend als een hard werkende ploeg die als maatstaf heeft dat zij de ballen ineens spelen, zodat een technische ploeg als Baard wijk met een heel andere spelop vatting er haar handen (benen) aan vol zal hebben. Het heeft Juliana de laatste tijd nogal tegen gezeten door blessu res van enkele spelers, waardoor zij niet volledig uit konden ko men en enkele belangrijke punten verloren. Voor a.s. Zondag staan hun papieren weer gunstiger en mog,en zij verwachten dat zij met een volledig eerste elftal de spor tieve strijd tegen WVO aan zullen kunnen binden. Juliana-mannen, stelt uw aan hang niet teleur. Speelt voor de volle honderd procent, opdat door de overwinning weer vreugde zal zijn in het Juliana-kamp. Supporters, moedigt uw jon gens aan, want met uw hulp zal het voor de spelers gemakkelijker zijn een overwinning te behalen. Baardwijk 3Zigo 2, 12 uur. WSG 4Baardwijk 4, 12 uur. Zaterdagmiddag RKG ABaardwijk A, 4 uur. RKC G—Baardwijk B, 3 uur. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. Er staat voor DESK zonder meer een moeilijke uitwedstrijd voor de deur. Zondag moet n.l. een bezoek gebracht worden aan TOP in Oss. Wat dat wil zeggen weet iedereen. Dat Osse veld heeft Desk meryigynaal parten gespeeld. TOP is voor hen altijd een moeilijke tegenstander geweest. Hoe haar houding a.s. Zondag zal zijn, is moeilijk te voor spellen. Door de nederlaag die zij

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6