10 HEI moederdag m VROOM DREEBMANN PLUIMVEE Onze woens dü^-prijxeii in het teken van ffloetlcrdag' DUIVENSPORT. 89c 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 MEI 1953 3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 6 MEI §it h tY-' hU 's-HERTOGENBOSCH siM m TILBURG - HELMOND R.K.C—HEUSDEN 5—4. Een doelpuntrijke wedstrijd, waar bij de club, die de meeste goals scoorde, ook het meeste recht op de overwinning kon doen gelden. RKC speelde dan ook technisch een klas beter dan hun tegenstanders. Het gemis aan techniek werd bij Heus- den enigszins goedgemaakt door n onuitblusbaar enthousiasme. Met verre, forse trappen wisten ze dan ook herhaalde malen de RKC-veste te belagen. Na 5 minuten reeds had Heusden 'succes, toen zij uit een schijnbaar onschuldige aanval toch nog wisten te doelpunten; 01. Vlak daarop wist Jan Duquesnoy bij een mooie aanval der thuisclub niet beter te doen dan in handen van de keeper te spelen. Zijn broer Wim dacht er 5 minuten later an ders over, toen hij uit een mooie voorzet de bal heel handig over de uitlopende doelman lepelde en daar mee de gelijkmaker voor zijn reke ning nam; 11. Het bleek echter slechts het begin van de doelpun- tenregen. Uit een vrije trap wegens hands, op de rand van 't strafschop gebied, wist rechtsbuiten de Kok zijn club met een hard schot weer de leiding te geven; 12. Het was echter duidelijk te zien dat dit geen verontrusting hoefde te geven, want het spel in de voorhoede van RKC was dermate goed dat de gelijkma ker moest volgen. Ze bleven dan ook met mooie aanvallen het doel van Heusden belagen. Even later liet de Peffer z'n supporters jui chen toen hij uit een mooie voorzet van rechts even zo mooi onhoud baar wist te doelpunten, zodat de stand weer gelijk was; 22. Her haaldelijk zagen we zeer goed werk van de voorhoede, daartoe in staat gesteld door de prachtig spelende half-linie. Enkele corners, waarvan één door Donhuijzen laag en strak ingeschoten, vermochten echter geen succes te brengen. Aan de overkant mocht RKC van geluk spreken en Heusden van pech, toen Tinus nog juist de bal uit de doel- mond wist te koppen, nadat de ge hele achterhoede, de keeper incluis, reeds geslagen was. Toch was het Heusden dat nog vóór rust, zij het dan met een dubieus doelpunt, de leiding nam; 23. Na rust had Tinus Mahieu de midvoorplaats weer ingenomën en z'n eerste werk was de stand gelijk te maken, wat reeds in de eerste minuten na rust plaats vond; 33. Aangemoedigd door dit succes, kwam RKC nu geweldig opzetten, daarbij gesteund door de straffe wind. Er werd hard gewerkt. Voor al linkshalf Brok deed zich gelden en hij wist dan ook Donhuijzen te bedienen, zodat deze de kans kreeg onhoudbaar te doelpunten; 43. In deze periode had Heusden niet over geluk te klagen. De paal bracht eenmaal redding en bij een volgend zeer listig tikje van Donhuijzen kon de achterhoede nog op het nip pertje wegwerken. Een schot van Piet Brok beukte de lat en de te rugspringende bal die door Jan Du quesnoy werd ingeschoten, werd fraai door de doelman gestopt. Toen Heusden even aan die druk wist te ontkomen, zagen ze echter kans met een prachtig doelpunt in de uiter ste hoek gelijk te maken; 44. Bartje de Peffer zorgde tenslotte met een keurig doelpunt voor de winnende goal, 54, nadat de lat nog enige malen redding had ge bracht voor Heusden. B.V.V. 4R.K.C. 2 1—3. Nadat RKC heeft afgetrapt, neemt BW de bal over, maar deze aanval vindt zijn einde bij de keeper, die de bal prachtig stopt. Ook een schot van Swinkels vindt de BVV-keeper op zijn post. Er wordt een fris en pittig partijtje gevoetbald, maar 't spel werd wel iets te kort gehou den, waarvoor het ingrijpen van de achterhoeden vergemakkelijkt werd. Na een half uur spelen weet Kuijs de bal te bemachtigen en onhoud baar te doelpunten; 0—1. Van Hilst schiet even later bij een snelle aan val juist over. Een vrije trap, door Schellekens genomen, gaat naast de verkeerde kant van de paal. Vijf minuten voor rust weet Kuijs we derom door te breken en met een onhoudbaar doelpunt vergroot hij de voorsprong; 02. Met deze stand gaat de rust in. Na rust weer dat korte spel. Drij ven tot in de goal, doch geen schot. Het is aardig om te zien, maar zeer onproductief. Totdat Leijtens de'bal bemachtigt en meteen snel door speelt naar J. Swinkels, die op zijn beurt de bal tussen de achterhoede doorspeelt, waardoor Kuijs oog in oog komt met de keeper, die hij on houdbaar het nakijken geeft; 03. Nu doet RKC het wat kalmer aan en uit een corner weet de midvoor van BW met een kopbal de eer te redden. Met de stand 31 in het voordeel van RKC komt het einde van deze sportieve strijd en RKC 2 heeft haar kans op het kampioen schap behouden. CONCORDIA-S.V.D. 3—R.W.B. 2 3—1. Reeds na 3 minuten scoorde de SVD-midvoor het eerste doelpunt door een misverstand in de RWB- achterhoede, doch na 30 min. maak te de RWB-midvoor gelijk. Door 't minder goed optreden van de re serve-doelman, wist Concordia ech ter spoedig de stand tot 31 in hun voordeel op te voeren, zodat niet deze stand de rust inging. Na de rust bleek dat RWB, na hun elftal gewijzigd te hebben, een veel beter geheel vormde, doch hoe hard men ook werkte, men slaagde er niet in in de stand verandering te brengen. De wedstrijd zelf had een uiterst sportief verloop. Tweede elftallers, aan deze ne- derlagenreeks moet spoedig een ein de komen, wil men tenminste niet op de laagste plaats eindigen; dus opgepast. RWB 4 won haar laatste compe titiewedstrijd met 73 van Berk dijk, waaruit blijkt dat de „oudjes" het doelpunten nog niet verleerd ziin. RWB 6 won bij RKDVC met 4—0, terwijl het zevende elftal RKC wist te overwinnen. De benjamins, RWB 8 en RWB 9, speelden tegen elkaar, waarbij de kleinsten door hun 6-2 overwinning aan het langste eind trokken. HAARSTEEG. HAARSTEEG—WIT-ZWART 3—2. Nadat de rust met een 11 gelij ke stand was ingegaan, zag het er voor de thuisclub niet naar uit dat zij uiteindelijk nog met de zege zou gaan strijken, want het waren toch wel de gasten die in de eerste helft, ondanks windnadeel, de toon aan gaven, maar zoals het in de afgelo pen competitie al meermalen het geval is geweest, speelde Haarsteeg tegen wind in ook nu veel beter. Toch heeft de overwinning nog lang aan een zijden draadje gehan gen, maar toen v. Bladel en even daarna v. d. Heijden de stand met twee doelpunten wisten op te voe- j ren, konden de blauw-witten wat i ruimer adem halen, doch konden niet verhinderen dat 6 minuten voor het einde de Wit-Zwart-schare nog eenmaal kon juichen toen B. Kerst uit een door linksbuiten Priest ge nomen corner de achterstand wist te verkleinen. Van fraai voetbal was deze middag geen sprake, bei de clubs verschenen met enkele in vallers in het veld en aan het spel was het te zien dat de wedstrijd van geen belang meer was. Na een zwak en zeer aarzelend begin waren het de zebra's die in de 7e minuut al succes hadden toen 'n geheel ongevaarlijke Wit-Zwart- aanval werd beloond met een goed doelpunt van hun rechtsbuiten B. Kerst. Van goed spel was bij beide ploegen geen sprake en het feit dat door beide clubs met enkele in vallers werd gespeeld, deed zich vooral gelden; de strijd speelde zich in de volgende periode meestal op het middenveld af met beide doe len beurtelings in gevaar; het wer ken van de thuisclub werd na een half uur spelen beloond, toen uit een fraaie aanval over rechts de bal belandde bij midvoor v. Bladel en deze maakte geen fout; met een 11 gelijke stand brak de rust aan. Tegen ieders verwachting in was het de thuisclub die, zoals in de aanhef reeds is omschreven, de toon aangaf. Met groot enthousias me werd er gespeeld en vooral het tijdig ingrijpen bleek een doorslag gevende factor te zijn; ondanks windnadeel bouwden de blauw- witten vele aanvallen op; uit één daarvan wist midvoor v. Bladel met een onhoudbaar schot de Wit- Zwart-doelman kansloos te passe ren. De strijd verkreeg tengevolge daarvan een meer levendig karak ter omdat de zebra's alles in het werk stelden om de achterstand te herwinnen; succes kwam evenwel aan de andere zijde toen bij een on verwachte uitval v. d. Heijden de stand op 31 bracht. De zege was evenwel nog niet verzekerd, want even daarna kon één der Haarsteeg- achterspelers niet anders doen dan de bal met de hand spelen, en om dat dit gebeurde in het beruchte gebied, wees de scheidsrechter on verbiddelijk naar de witte stip. Het was de Wit-Zwart-linksbuiten die het vonnis zou voltrekken, maar doelman Kuijs wist met een mach tige safe het leder uit zijn doel te slaan. Zes minuten voor het einde kre gen de gasten een corner toegewe zen, de linksbuiten plaatste de bal keurig in de doelmond en bij een poging om de bal te grijpen werd doelman Kuis zwaar gehinderd en greep mis, rechtsbuiten Kerst van Wit-Zwart was er als de kippen bij en plaatste de bal in het net; 32. Na enig heen en weer getrap kwam het einde van deze matige wed strijd. SPRANG. i N.E.O. 2 KAMPIOEN. Good Luck 2—N.E.O. 2, 1—2. Ongeslagen heeft het tweede elftal van N.E.O. haar kampioenschap geprolon geerd, door Good Luck in eigen huis te kloppen in een wedstrijd die wel span nend, maar toch zeker niet fraai te noe men was. Voor de rust speelde N.E.O. met de sterke wind in de rug, doch de zenuwen speelden hen teveel parten om hier voldoende profijt van te trekken. Van de vele opgelegde kansen werd er slechts één benut door de linksbuiten, die met een scherp schot zijn elftal de lei ding gaf. 1 Na de rust werd er beter spel te zien gegeven; na 10 min. werd de score op 20 gebracht, toen uit een goede aan val de centervoor onhoudbaar wist in te schieten. Het verdere van de wedstrijd was er weer weinig goed voetbal meer te zien, daar het spel te hard werd, doch scheidsrechter Rekkers hield de teugels goed in handen. Tegen het einde wist Good Luck nog een tegenpunt te sco ren; verder kwam er in de stand geen verandering meer en kon N.E.O. 2 als Kampioen worden begroet en gehuldigd, wat ook is gebeurd. Reeds voor zij haar clubhuis had be reikt, moesten zij vele felicitaties, plus iedere speler een keurig bloembouquet in ontvangst nemen. Het deed prettig aan het elftal in feesttoilet het club lokaal te zien binnenkomen, waar het direct weer letterlijk en figuurlijk in de bloemen werd gezet. Dat het verder een prettige avond is geworden, behoeft geen betoog. Muziek, zang en humor werden ten beste gegeven, waarbij vooral de heer J. Pruijssers met zijn goed verzorgd programma veel bijval genoot. Dat al leen het klokje van gehoorzaamheid een einde aan deze gezellige N.E.O.-avond kon maken is begrijpelijk. A.s. Donderdagavond 7 uur speelt'het eerste elftal van N.E.O. een vriendschap pelijke wedstrijd tegen H.N.C. uit Ca- pelle. Wij rekenen er op dat dit een faire wedstrijd zal worden, waarin beide ploegen hun volle aandacht aan de op bouw van het spel zullen bésteden. De wedstrijd wordt gespeeld op het N.E.O.-terrein aan het Oosteind. MIDDLESBROUGH VERVANGT BLACKPOOL. Blackpool, dat door de KN.V.B. was uitgenodigd voor drie wedstrij den in Nederland o.a. op 21 Mei tegen Rapid in Amsterdam komt niet. Het bestuur van de Engelse club heeft meegedeeld dat 7 spe lers niet beschikbaar waren. Tot die zeven behoorde ook Matthews. Blackpool wordt vervangen door Middlesbrough, de club van Man- nion. Het oorspronkelijke programma heeft geen wijziging ondergaan. Op 13 Mei wordt in Rotterdam ge speeld: Voorlopig Nederlands elftal Middlesbrough; op 19 Mei in Nij megen Nederland B-Middlesbrough en op 21 Mei in Amsterdam Rapid Middlesbrough. De Engelsen arri veren op 12 Mei. tor 24; A. Snaphaan 26, 75; Spuij- broek 28, 70; J. A. Zwart 21; G, Ro-, zenbrand22, 31, 32, 33, 34, 64, 73; A. Haverhals 30, 46; P. Versteeg 35; Gebr. v. Os 36, 58; H. de Jong 38; G. Geenen 41; A. v. Campen 42, 53, 66; H. Blok 45; H. v. Zeist 51, 55, 60, 77; D. v. Beek 56; C. Verhagen 57; P. v. Rooy 76. A.s. Vrijdag inmanden voor Quie- vrain. HOGEVAART. De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij C. v. Tilborgh, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Vil voorde. Ingemand werden 278 dui ven. De prijzen werd behaald door: P. Verhagen 1, 15, 79; J. Spierings 2, 25; H. Vos 3, 8, 11, 50, 63, 69, 74; G. v. d. Esch 4; J. Bax 5, 47, 62; C. Broeks 6, 27, 39, 48, 49, 59, 68, 82; P. Blom 7, 65; H. Netten 9, 40; J. Pols 10, 72, 80; H. Janson 12; Gebrs Versteeg 13, 14, 16, 61, 81; Jos Ro- zenbrand 17, 52; G. Janson 18, 29, 37, 43, 67, 78; Gebr. Rijken 19, 44; A. J. Ophorst 20, 23, 54, 71; A. Tac- Weer kwamen veel vragen bij mij binnen, die ik hiermee beantwoord. De heer J. K. te T. Het Ochtend- voer dat U verstrekt is goed. De dieren van Uw ras zullen per dag ieder ongeveer nodig hebben 1 ons voer in totaal, b.v. 40 gram och- tendvoer en 60 gram hardvoer. Het is echter niet juist in gewicht aan te geven. Zaak is, de dieren genoeg te geven, maar niet zoveel dat ze er vet van wórden. Wanneer groene erwten enigszins geweekt zijn, eten de kippen ze altijd veel liever. Men merkt dat als er bij toeval eens eni ge ongemerkt een paar dagen er gens buiten in het nat zijn blijven liggen. Daar zijn de kippen happig op. Dezelfde: Uw hok is veel te klem voor 25 hoenders. Veel meer, dan U er thans hebt, kunt U niet met blijvend voordeel inhouden. Ook de ren is te klein, zelfs voor Uw be staand toompje reeds. Een vierkan te meter uitloop per kip is wel het minimum. Voor enigszins grotere koppels is het reeds beslist onvol doende. Het werken met de broedmachine is geen heksenwerk. Het werken met de broedmachine hoeft niemand af te schrikken. Wanneer men 'n handleiding volgt die bij een machine behoort, dan gaat het wel, mits de eieren maar sterke kiemen bevatten. Ik heb zelfs menigmaal ondervonden dat beginnelingen vaak beter resultaat hadden dan zij, die „op de hoogte" waren. Natuurlijk lag dat aan het zorgvuldig opvolgen der gegeven wenken. Het verschil tussen een Caroussel- en Kachelkunstmoeder. De heer G. v. E. te O. Carousselkunstmoeders zijn niet hetzelfde als kachelkunstmoeders. De naam zegt het reeds, dat bij deze laatste de kachel dienst doet als warmtebron. Men stookt er anthra- ciet met/of turf in. Carousselkunst moeders zijn meestal kleiner en hebben een lamp tot warmtebron. De lamp zit er helemaal, binnen in en over de kuikens spreidt zich een reuzenkap uit .Men kan ze telkens verplaatsen, wat bij het reinigen 'n groot gemak is. Ze voldoen uiter mate. Levertraan (en gist) hebben zeer zeker invloed op de bevruchting. Veel mals groenvoer eveneens. Kip pen, die gebrek aan vitaminen heb ben, zullen doorgaans minder be vruchte eieren leggen, dan die wel ke dat alles volop krijgen. Geen kippen en eenden in één verblijf. Eenden en kippen in hetzelfde hok raad ik beslist af. Niet alleen dat de eenden bazig-lomp optreden, maar ook, ze stoten de drinkbakken om, bevuilen het drinkwater en zijn oorzaak dat de bodem spoedig ver andert in een smerige boel. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid t L.l. metselaar Metselaars Betontimmerlieden Timmerlieden Opperlieden Schoen- en Leder i Stikmeester Bedrijfsleider Schoenfabr. Dames-Kinder-Meisjesschoeisel Ontwerper Kantenschrooier Mannel. schoenstikkers Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Viezer voor lederfabriek in Engeland Sjouwers nathuis (ongeh.) voor lederfabriek in Engeland Kleding-reiniging L.l. naaisters Voeding- en genot! Bakkersleerling Handel Verkoopster (ijsverkoop) Winkel- en/of magazijnbed. (17 j.) Vrije beroepen t Kantoorbediende vr. (16 j.) Huishoudelijke diensten t Dagmeisjes' Werkster BIEDEN ZICH AAN: Schoen- en Leder t Chef afmakerij (incl. Kantenschrooier) Modeleur Snijmeester Bijtuiger Sjouwers looierij Div. hulparbeiders (2e en 3e kl.) C.A.O Metaalnijverheid i Mach. bankwerkers Metaaldraaier Verkeer t Bezorgers Chauffeur Handel L.l. verkoopster Vrije beroepen Mannel. kantoorbedienden Correspondent BRITSE COMET NEERGESTORT. Een Comet-straalpassagiersvlieg- tuig van de Britse luchtvaartmaat schappij BOAC is Zaterdagavond'in India verongelukt, even nadat het was opgestegen van het Dum-Dum- vliegveld bij Calcutta. Alle 43 in zittenden, van wie 37 passagiers, zijn om het. leven gekomen. Het toestel, de Gady-V, kwam neer op een alleen te voet bereikbare plaats in de omgeving van Jangipara, 40 kilometer ten Noordwesten van Cal cutta. Het werd vermist toen het, na een laatste mededeling van de piloot („klimmend op de vastge stelde route") zes minuten na de start, niets meer van zich liet ho ren en niet op tijd arriveerde bo ven New Delhi. De politie van Jan gipara werd kort na het ongeluk al van het gebeurde op de hoogte ge bracht door hevig ontstelde oogge tuigen, die zes kilometer gehold hadden, of de duivel hun op de hie len zat. Maar door een hevig nood weer was de verbinding tussen Jan gipara en de buitenwereld verbro ken. Eerst gistermorgen ontving men in Calcutta de telegrafische mededeling „Vliegtuig door nood weer neergeslagen". *-■ SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN ■■•'ssL Carré, fantasiedessin in 6 leuke kleurstellingen, mousseline weefsel, ^45 80 x 80 cm. Plastic saladecouvert in helder en kieurenassorti- ment, zeer prac- (}Qc tisch cadeautje Theezeefje, fraai vernik keld, met blauw Delfts lekbakje, 95c samen voor Cretonne theebeurs met piastic overtrokken en met gouddraad doorgestikt Fraaie koperen beu- Q9Q gel, kapokvulling Rotan fauteuil voor serre en terras, prima gelakt, tegen weer en 4 4 75 wind bestand Doosje bons, inhoud 210 gram heerlijke bon- Schaaltje met Agarfrult, bijzonder aardig 47c opgema a kt Charmeuse dames onderjurk met strook en schouderbandjes, fantasie- streepdessins, O 95 diverse kleuren Handtasje, met spiegeltje, kam en portemonnaie in wit, zwart, beige, bordeaux en groen. Ook als schou dertas te dragen £50 Een practisch cadeau is een plastic kapmantel tje in leuke kleu- 25 ren uitgevoerd Fijn gehaakte dames handschoenen, mooi dessin, in zwart 195 en wit Prima baddoek in rood, groen en blauw ruitdessin, degelijke QOc kwaliteit r\J Zephir dameszakdoek in doosje, leuke bonte ruitdessin, 30 x 30 cm. Lederen damescosy- pantoffels in bruin, beige, blauw, groen, rood en zwart, «S25 maten 36-42

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3