8» De avonturen van BIM en BAM D.D.D. lM>DENT°oo" «yj» Was de critiek van de VAN SETERS gegrond? Heer WEK DE GAL IN UW LEVER OP Raadsvergadering RAAMSDONK. HET WAPEN uitslag PASTOOR SCHOENMAKERS te Loon op Zand 40 jaar priester BREEGK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 MEI 1953 jrn Zijn beschuldigingen van ondergrondse activiteit en gemanoeuvreer ten koste van de arbeider volkomen onjuist. ,24). Voorts verklaarde minister Wil son dat de regering de begroting van Truman met 1.8 milliard dollar had weten te besnoéien door alle niet absoluut noodzakelijke posten te schrappen, door gunstiger con tracten te sluiten en door een snel lere aflevering te stipuleren. „Het nieuwe programma ziet er niet kwaad uit", aldus Wilson. „Het stelt ons in staat onze verplichtin gen stipt na te komen, wat van groot belang is, aangezien het een bijzondere slechte indruk maakt, wanneer wij de beloofde wapens niet op tijd afleveren". Minister Wilson maakte de vol gende bijzonderheden bekend trent de militaire bijstand: Het ministerie van Defensie kreeg om- in 1953 voor dit onderdeel circa 15 milliard dollar toegewezen. Op 31 Maart j.l. was er voor 12.3 milliard dollar aan orders geplaatst, terwijl op die datum voor een bedrag van 5.9 milliard dollar was afgeleverd. Het aantal contracten en uitga ven beweegt zich nog steeds in stij gende lijn. In het lopende belasting jaar zal met de militaire leveranties vermoedelijk een bedrag van 3.8 milliard dollar gemoeid zijn, dat is bijna de helft van het totaal der laatste vier jaren. De waarde van de militaire leveranties in het ko mende fiscale jaar wordt op 5 mil liard dollar geschat, dat is bijna 1 millard dollar meer dan het aange vraagde bedrag. De lezers hebben in het verslag dat wij gaven van de gemeenteraadsverga dering van Vrijdag j.l. kunnen vernemen, van het onverkwikkelijke gepraat rond het royement van de heer van Seters als lid van de Katholieke Volkspartij en betreffende het verzoek dat hem gedaan werd zijn zetel beschikbaar te stellen voor de rest van deze zittingsperiode. De heer van Seters was als candidaat van de K.V.P. vier jaren geleden in de gemeenteraad gekozen; hier was dus sprake van een zekere morele verplich ting, zijn zetel, nu hij geen deel Smeer uitmaakte van die partij noch van de be treffende fractie, ter beschikking te stel len van de partij. 'Hij heeft dit verzoek van de hand gewezen, hierbij het stand punt innemend dat hij door de kiezers van Waalwijk gekozen was voor deze zittingsperiode. Men kiest nu eenmaal personen en geen partijleden, zodat voor dit standpunt gevoeld kan worden. Dit neemt echter niet weg, dat de heer van Seters beschouwd kon worden als verte genwoordigend de ideeën der K.V.P., hetgeen nu dus niet meer het geval is. Maar in zijn antwoord op het verzoek dat hem in de vergadering nogmaals werd gedaan door de K.V.P.-fractie- voorzitter, is de heer van Seters heel wat verder gegaan dan alleen een af wijzen van dit verzoek; hij heeft namelijk een reeks zware beschuldigingen geuit tegen het bestuur van de K.V.P.; hij heeft zelfs geïnsinueerd en ernstige verdachtmakingen gelanceerd, waarop, zeer wijselijk overigens, de leden der K.V.P.-fractie op dit zeer ongelegen mo ment niet zijn ingegaan. Gedachtig echter het klassieke adagi um „audiatur et altera pars": dat ook de andere partij gehoord worde, hebben we ons tot het bestuur van de Katholieke Volkspartij gewend om zijn mening te horen over de netelige kwesties die de heer van Seters, zeer geagiteerd, aan roerde en ziehier onze bevindingen De heer van Seters uitte de beschul diging dat de samenstelling van de gros lijst zou zijn gewijzigd zonder dat het voltallige bestuur en de fractie hierin gekend was; er zou gemanoeuvreerd zijn ten koste van de arbeiders, er zou onder gronds gewerkt zijn. Laten wij kort en duidelijk de feiten weergeven: Daags nadat in het open baar door loting de samenstelling van de groslijst was kenbaar gemaakt, bleek dat de candidate Mevr. Hamers-Leysten niet voor een eventuele verkiezing in aan merking kwam, omdat haar man in over heidsdienst werkzaam was. Het aantal candidaten was dus teruggebracht tot 13; een veel te gering aantal, wanneer men U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag' moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. bedenkt, dat normaliter 10 candidaten van de K.V.P. zitting krijgen in de ge meenteraad en dat 'het ditmaal een peri ode van 5 jaren betrof; de reserve was dus veel te gering. Toen heeft het be stuur van zijn bevoegdheid gebruik ge maakt en de groslijst aangevuld met en kele personen uit industriële en midden standskringen, omdat deze bevolkings groepen in te geringe mate op de lijst vertegenwoordigd waren. Toen ook deed zich de vraag voor: hoe moeten deze personen geplaatst worden op de groslijst, schuiven de can didaten die er reeds opstaan na het .af voeren van Mevrouw Hamers een plaats op en moeten de nieuw bijgekomen can didaten maar gewoon achteraan gezet worden? Of moet er een geheel nieuwe loting plaats hebben? Zeer consciëntieus heeft het bestuur de voor- en nadelen van beide mogelijkheden overwogen en tot de laatste besloten, menend dat dit de baste en meest rechtvaardige oplos sing was, overwegende ook, dat de volg orde op de groslijst heel weinig invloed heeft op de uiteindelijke rangorde, zoals bovendien zeer duidelijk is gebleken bij de groslijststemming. Dat niet het gehele bestuur hierin ge kend is geworden, is in zoverre juist, dat één bestuurslid wegens uitstedïgheid niet kon worden bereikt; alle andere bestuurs leden hebben met deze gang van zaken zich accoord verklaard. Het bestuur was in geen enkel opzicht verplicht de KVP-gemeenteraadsfractie hierin te kennen; zij heeft echter ge meend goed te doen de mening en het advies te vragen van de voorzitter der fractie, hoewel deze mening niet in het minst bindend was natuurlijk. Wil de heer van Seters deze gang van zaken ondergronds noemen? Gemanoeu vreer ten koste van de arbeiders? Hij ga zijn gang; maar ieder weldenkend mens zal deze beschuldiging volkomen onjuist en misplaatst noemen. Stelt men dan de vraag: Hoe komt het dan dat de vertegenwoordigers der ar beiders op twee na, een niet verkiesbare <plaats innemen? Hier antwoorden wij met het bestuur der KVP op: omdat de katholieke arbeiders van Waalwijk het belang van de groslijststemming niet heb ben ingezien; waren alle arbeiders lid geweest van de KVP, en hadden alle arbeiders-leden hun stem uitgebracht, dan was het aan geen twijfel onderhevig ge weest, of deze zeer belangrijke bevol kingsgroep was op de juiste manier ver- tegenwoordige! geweest op de candida- tenlijst van de KVP. Nu kan men er slechts zijn spijt over uitdrukken, dat de katholieke arbeiders van Waalwijk hun belang en hun plicht niet hebben inge zien; dat zij verstek hebben laten gaan, waar het een zo belangrijke aangelegen heid betrof. Wanneer de heer van Seters het voorts doet voorkomen, alsof hij de eni ge vertegenwoordiger van de arbeiders zou zijn; dan heeft hij het wel heel ver mis. Heeft de heer Smolders ooit iets anders gedaan in zijn zeer verdienstelijk leven dan de belangen van de arbeiders behartigd, op een niet gemakkelijk te overtreffen manier. Paus en Koningin schijnen dit beter te kunnen waarderen, dan bepaalde personen in onze gemeen te. En mogen we ook de Heren Duyve- laar en van Heeswijk geen goede ver tegenwoordigers van de werknemers noe men? En zo zijn er meerdere. Is hier niet een gezamenlijke krachtsinspanning van de katholieke arbeiders op zijn plaats om de Heer Mosselveld ook in de raad te kiezen? En wat de heer van Seters dan verder nog zei aangaande een jonge man in on ze gemeente die toevallig ook aangeslo ten is bij de jongeren van de KVP, was dermate persoonlijk en had dermate wei nig met de zaak uit te staan, dat het werkelijk'geen zin heeft hier van onze zijde nog woorden aan vuil te maken. En wat de jongeren van de KVP hier mee te maken hebben is het bestuur van deze organisatie helemaal een raadsel; het commentaar van dit bestuur was dan ook zeer welsprekend, alhoewel weinig geschikt voor publicatie! U begrijpt de jongeren waren nog niet zo geoefend in het verschuilen van hun gevoelens in prachtige diplomatieke bewoordingen. Dit artikel wilde de juiste toedracht geven van een zaak, die in de laatste gemeenteraad blijkbaar niet in 't juiste licht is geplaatst. De heer van Seters dient te begrijpen dat hij de goede zaak met dergelijk ge- manipuleer allerminst van dienst is, in tegendeel. Ondertussen blijft het beslissende ant woord in deze aan de katholieke arbei ders van Waalwijk. Copyright P Bo« 6 Copenhoge» „Ik vraag me af wat er met onze kachel aan de hand is. Hij heeft nog nooit zo gerookt als nu", zegt Bim Ugh het wordt steeds er ger op het laatst kunnen Bim en Bant niet meer in hun huisje blijven, ze stikken bijna. Ze kijken eens naar boven, naar de schoor steen en wat zien ze Er zit een pelikaan op, dus het is'helemaal geen wonder dat de rook niet door de schoorsteen naar buiten kan. Bim haalt zijn pijl en boog. „Nee" zegt Bam ,,je mag niet op die arme pelikaan schieten hoor." „Dat ga ik ook niet doen" zegt „Moet je maar eens kijken Hij bindt een vis aan de pijl en schiet hem precies langs 't hoofd van de pelikaan. Dat kunstje helpt uitstekend. De pelikaan vliegt met een op om de vis te vangen en dan kan de zwarte rook weer uit de schoorsteen komen. Grote plannen voor het on derwijs. Er komt o.a. een landbouwhuishoudschool, een 8-klassige R-K. Meisjes school en een gymnastiek lokaal. Door op deze plannen direct een besluit te nemen, heeft de raad zijn vooruitstrevende idealen getoond. Op deze gemeenteraadsvergade ring van Vrijdagavond j.l. te half acht waren de heren v. Strien en v. Seters afwezig. Enkele ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennis geving aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming werd de salarisverordening 1952 aange nomen. Met het verlenen van een zake lijk recht op enige percelen in de Dombosch aan de N.V. P.N.E.M. in verband met de bouw van een bo vengrondse lijn van 150 K.V. be drijf sspanning ging de raad accoord. Hier zullen twee masten worden ge bouwd, terwijl de draden 7 m. bo ven de grond komen. De totale ver goeding, welke hiervoor wordt ont vangen, bedraagt 320.—; de scha de aan gewassen, hierdoor veroor zaakt, zal apart worden vergoed. De raad besloot tot intrekking van de raadsbesluiten van 6 Maart, in houdende het huren van wachtloka len van de Ned. Spoorwegen en het verbouwen er van, aangezien de kosten veel hoger bleken dan de raming. De algemene politieverordening werd van kracht verklaard op het toezicht op portieken. Hierdoor krijgt de politie volmacht om op te treden tegen personen, die hinder lijk samenscholen in portieken. Landbouwhuishoudschool. Op verzoek van de N.C.B. zal een landbouwhuishoudschool gebouwd worden. Dit werd zeer urgent ge acht, ook vanwege het streekbelang. Aangezien geen lokaal ter beschik king is, zal rffen een nieuwe school bouwen met een 2-jarige leerstof van 30 lesuren per week, benevens Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de ponen door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN avondonderwijs. De raad ging met het besluit accoord; nadere beslui ten hierover worden apart nog ge nomen. De R.K. Meisjesschool voor L. O. kreeg een crediet van 259.61 voor het aanschaffen van leermiddelen (aardrijkskundemethode). Voor de nieuwe Meisjesschool zal de benodigde grond in eigendom worden overgedragen aan het R.K. Kerkbestuur van de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart. Deze grond is gelegen in de Boterpolder aan de Rembrandlaan. Dé aanbesteding van de school kan dezer dagen worden tegemoet gezien. Aan de heer G. v. Zwol zal bouw grond worden verkocht aan de Juli- analaan voor de prijs van 996.70, met het beding dat binnen 2 jaar gebouwd zal moeten worden. Van de wed. D. Bèrvoets-Zijlmans te Vught zal een perceelsgedeelte grond worden gekocht in de Boter polder, groot 486 m2. tegen 65 cent per m2. Met J. B. G. Merkx zal ruiling van grond worden aangegaan ten behoeve van de bouw van een gym nastieklokaal. De gemeente krijgt hierdoor 740 m2 grond in eigendom. Aangezien hier ter plaatse 1121 schoolgaande kinderen zijn, die L.O. en TJ.L.O. onderwijs genieten, is een gymnastieklokaal niet overbodig te noemen. De grootte zal 10 bij 18 m. zijn en de kosten zullen 85.708.— bedragen behalve de grondkosten. Van de kring Waalwijk bleek dit 't meest urgente geval te zijn. Voor de doortrekking van de Be- atrixlaan zal een crediet worden verleend van 17.930.—. Naar aan leiding hiervan kon de voorzitter de mededeling doen dat verleden week de vergunning van het rijk is bin nengekomen om de Beatrixlaan te mogen doortrekken tot de Wilhel- minalaan. Ook voor de Brelaartstr. wordt zulk een besluit verwacht. Het gemeentehuis zal een nieuwe verwarmingsketel krijgen. Enkele subsidies werden voorts toegekend. Bij de rondvraag hadden de he ren Kieboom en Verschuren klach ten over een door de watersramp getroffen huis, wat gebruikt werd als speelplaats door enkele kinde ren. De heer Lankhuizen vroeg aan dacht voor een verhoging van de dijken bij de Donge, door deze op 3 m. te brengen. Een en ander had deaandacht van de voorzitter, waarna burge meester Prinssen de openbare ver gadering sloot. De ZeerEerw. Heer Pastoor H. Schoenmakers te Loonopzand zai op a.s. Zondagg 17 Mei de dag her denken dat hij uit handen van Mgr" v. d. Ven de H. Priesterwijling ontving. Al zijn we er van overtuigd dat de jubilerende pastoor: volstrekt geen uitbundig feestbetoon wenst (hij verzocht zelfs alles te beper ken tot een kerkelijk feest) even zeker weten we dat de parochia nen deze gelegenheid niet zonder meer zullen laten voorbijgaan om hun herder hun aanhankelijkheid en hoogachting te betuigen. Pastoor H. Schoenmakers werd geboren te Raamsdonk. Na zijn studie voleind te hebben aan de beide seminaries van ons bisdom, werd hij als jong kapelaan be noemd te Geldrop, waarna Zijn- Eerwaarde achtereenvolgens nog diende de parochies Helmond en Eindhoven, waarna hij geruime tijd Rector was hij de Zusters van Ouden Dijk te Tilburg. In April 1933 werd Rector Schoenmakers benoemd als ipas- toor te Loonopzand, als opvolger van wijlen pastoor E. Muré. Groot zijn de verdiensten in Pastoor Schoenmakers voor paro chie en kerk. Het openbare gods dienstige leven in de parochie stimuleerde hij door het oprich ten van meerdere nieuwe en in standhouding en tot bloei brengen van reeds bestaande godsdiensti ge verenigingen of broederschap pen. De jeugdverenigingen ondervon den van de nieuwe pastoor al spoedig de nodige steun en een zij- nei eerste daden was de stichting van een parochiehuis, om daar vooral de schoolvrije jeugd een veilig tehuis te verzekeren. Ook de plaatselijke sociale en culturele verenigingen ontvingen van hem, nnnen liet raam van het geoor loofde, alle steun. Goed econoom en financier als de pastoor is, bracht hij de kerk, die bij het aanvaarden van zijn ambt voor zeer zware lasten zat op een financiëel goed niveau niet alleen, doch wist, toen na de be vrijding en tengevolge daarvan 't kerkgebouw geweldig 'gehavend was en de parochie zeven maan den lang van een noodkerk moest gebruik maken, in een minimum van tijd het zwaar getroffen paro chiale kerkgebouw en toren me de door zijn erkenning als Rijks monument, zodanig te doen restau reren, dat ze mogen gerekend worden onder de mooiste monu menten van middeleeuwse archi tectuur in ons land. De godsdienstige verenigingen zoals H Familie en Congregatie' die in de twintiger jaren wel wat geleden hadden, bracht pastoor schoenmakers tot we mogen wel zeggen de hoogste bloei, zodat zo goed als alle mannen en jongens zowel als alle jonge meisjes lid zijn van de H. Familie of Maria-Con- gregatie. Zijn we goed ingelicht, dan is het onderwijzend personeel van de heide scholen met hun leerlingen bezig om pastoor Schoenmakers, die tevens ongeveer 20 jaren in specteur van het Bijzonder Lager Onderwijs was, een huldiging te bereiden, terwijl de verienigjng Loonopzand's Belang alle vereni gingen ter plaatse heeft opgeroe pen tot deelname aan het défilé dat a.s. Zondag te 5.30 uur gehou den zal worden, om hierdoor de jubilerende herder hun trouw en aanhankelijkheid te tonen. Moge O. L. H. onze ijverige pas toor nog vele jaren sparen. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VAN Na de lunch gingen ze samen naar enkele grote magazijnen, ook naar enkele kleinere winkels met een artistieke pretentie. Marian's aangeboren goede smaak deed haar alle onechte kitsch afwijzen, maar ze was verrukt over de goede en mooie dingen die ze zag. Langzaam maar zeker ging ze helemaal op in de mogelijkheden. Ze vroeg Sarto- rius uit naar de plannen die hij had, hij tekende op de achterkant van een enveloppe een schetsje van de kamers, en zij kleedde ze in haar verbeelding aan met meubels, gor dijnen, lampen, tapijten. Ze begon te begrijpen hoe makkelijk het is wanneer men zoveel geld heeft dat men al z'n wensen bevredigen kan. Sartorius kreeg zelf schik in het ge val en maakte ijverig notities. Ze spendeerden zo verscheidene uren en vergaten al het andere. Marian bemerkte zelfs niet eens dat Sar torius (en tot zijn eer moet gezegd worden dat hij het niet met opzet deed) weer in het vertrouwelijke jij en jou was vervallen. Het samen plannen-maken bracht hen tot el kaar. Maar terwijl dit op Marian de uit werking had dat haar eenvoudige, ongerepte natuur zich baan brak door al haar reserve en wantrou wen heen, dat ze als een groot kind helemaal opging in dat leuke werk van inrichten en mooi maken, was het resultaat bij Sartorius geheel anders. Het vertrouwelijk contact met dit meisje wond hem op, het was alsof hij teveel gedronken had en de wijn hem naar het hoofd steeg. Inderdaad, zoals Marian en hij daar samen praatten en bedis selden, was het alsof ze elkaar lang en intiem kenden, en ook hem kreeg deze illusie in haar greep. Hij was, zo bekende hij het zich zelf, verliefd op dit frisse meisje, maar verliefdheid was bij Sartorius alleen maar: begeerte. Het was de opwinding, de spanning van de jacht, van de verovering, het ver langen naar dat-wat-je-niet-hebt. Het zou ook in dit geval als in zo vele andere, een abrupt eind nemen wanneer hij z'n zin gekregen had, dan was de aardigheid er voor hem af en zocht hij nieuwe buit. Maar hij was zich daar op dit ogenblik niet van bewust. Het enige wat steeds positiever voor hem werd. was dat hij Marian moest en zou hebben. Hij zegende zijn ingeving, haar mee te vragen naar Amster dam. En hij maakte reeds z'n plan nen, vaag, en onbelijnd nog, maar hij zag de mogelijkheden. Korstiaan van Vueren nóg meer aan zich ver plichten ,zijn vat op de eigenaar van „Het Wapen" nóg steviger maken; onder voorwendsel van de inrich ting van het huis te reorganiseren, nauwer contact zoeken met Marian. En danhij was een man van de wereld, hij kende de vrouwen. Weelde en rijkdom hadden nog nooit hun uitwerking gemist. Ieder had zijn prijs, wist Sartorius die geen illusies omtrent de mensen had, waar hij ze alle afmat naar zijn eigen standaard. Deze gedachten doorwoelden zijn brein, leefden ergens achter in zijn hoofd, terwijl hij met Marion plan nen maakte en keek en rekende, en deden zijn hart sneller kloppen, maakten hem opgewonden als een schooljongen. Marian, onwetend van alles wat er omging bij de ander, zag Sarto rius in een geheel nieuwe gedaan te. Ze had nooit gedacht dat achter dit masker nog zo'n speelse geest kon schuilen. Ze merkte hoe hij helemaal opging in deze plannen makerij, ze kreeg gelegenheid zijn gezond oordeel, zijn goede smaak te bewonderen. Dit was een geheel nieuwe Sartorius en langzamerhand begon ze te denken dat ze hem al tijd verkeerd beoordeeld had. In een plezierige stemming gin gen ze tenslotte naar een restau rant om, zoals Sartorius het zei, „een welverdiend hapje" te nutti gen. Marian voelde dat ze moe was, ze had zich ingespannen. Een ge zonde eetlust had zich van haar meester gemaakt. De drukte van Amsterdam, de gehele levendige sfeer van de grote stad, misten op haar hun uitwerking niet. En toen ze tegenover Sartorius aan de wit gedekte tafel schikte, waar 't zach te licht van een schemerlampje het kristal deed fonkelen, moest ze be kennen dat, hoezeer ze tegen deze dag had opgezien, ze er ten volle van genoten had. Ze was vergeten dat ze Sartorius had willen polsen, uithoren en be studeren, haar critische geest was ingeslapen. Ze was eigenlijk nog te jong, te onervaren, te weinig be kend met wat er in de wereld huist, dan dat ze onder dit alles constant op haar qui vive had kunnen blij ven. Ze dronk voorzichtig uit een edel gevormd glas een likeur, waarvan het bouquet haar al tegemoet kwam. Haar gastheer, aan de overzijde, was niet zo voorzichtig. Opgewon den en in de allerbeste stemming, verviel hij in z'n oude gewoonte en stimuleerde z'n gevoelens met al cohol. Maar Sartorius kon heel wat hebben voor men het aan hem be gon te merken, en Marian had dan ook tijdens het diner geen enkele reden om zich over hem te bekla gen. Hij zocht een paar goede ge rechten uit en zorgde er voor dat Marian in haar goede stemming bleef. Ergens in een hoek speelde een ensemble zachte, romantieke muziek, eft de violist wandelde zelfs eens naar hun tafeltje en speelde, dicht bij Marian een zoetvloeiende Hongaarse melodie. Ze luisterde met de ogen half gesloten en dank te hem met een stralende glimlach. De man glimlachte terug, maar z'n gezicht had een wonderlijke uit drukking. Hij kende de mensen,. Hij kende het type Sartorius. En hij kon het type Marian in dit gezel schap niet thuisbrengen. Na het diner zei Sartorius: We gaan nog niet naar huis, vóór we ons vind even een kijkje genomen hebben m de Star. En op Marian's lichte afweer en bezorgde blik, drong hij aan: Een half uurtje maar. De Star is één van de beste en interessant ste cabarets hier. Je zult daar nooit komen misschien, maar nu moet je het toch eens doen. Als 't maar niet te laat wordt, vreesde Marian met een blik op haar polshorloge. Het was al over half negen. We moeten nog een eind terug. Maak je maar geen zorg, ik lever je netjes vóór middernacht weer thuis af stelde Sartorius gerust. - Maar wei kunnen glas niet half vol laten staan je wel - Wat mij betreft, ik heb het al helemaal leeggedronken, schertste ze terug. O nee, er zijn altijd verrassin gen antwoordde hij is deze hele dag niet vol verrassingen Het was een heerlijke dag zei Marian spontaan en ik vind het erg aardig van u Integendeel haastte hij zich te verzekeren de dank is geheel aan mij. Als iemand reden heeft om voldaan te zijn, ben ik het. En juist daaromwe moeten nog even een klein stukje vuurwerk afsteken voor we dit feest beslui ten. Vind je niet Toe dan maar gaf Marian niet eens helemaal onwillig toe. HOOFDSTUK XII. I DE „STAR". Toen ze in de hal van het hotel kwamen, stond de Cadillac reeds voor de stoep. Een gedienstige por tier bracht hen naar de grote draai deur, hield het portier open. Mari an wipte naar binnen. Sartorius gaf de chauffeur enkele aanwijzin gen. Marian zag hem knikken, z'n gezicht onbewogen. Die man scheen geen uitdrukkingsmogelijkheid te hebben, zijn trekken waren als uit hout gesneden. De wagen reed door de drukke avondstraten, stopte voor een met een glinsterende, aan. en uitflit- sende ster gekroond gebouw. Een portier stond bij de ingang, een beloperde trap leidde naar boven. Dus zei Sartorius tot zijn chauffeur je kunt de wagen par keren, maar je zorgt dat je om half tien weer hier bent. Juffrouw Van Vueren hier wil uiterlijk twealf uur thuis zijn, dat halen we dan toch wel Met gemak, meneer verze kerde de man 't is nog geen twee uur rijden, 's Avonds is 't niet druk op de weg. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2