Waalwijkse en Langs Courant I Wijde Wereld HET BRABANTS ORKEST Churchill voor conferentie. UIT DE HET RODE KRUIS HIELP vraagt VRIENDEN SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL BONDSRAAD IN BONN VOOR EUROPEES LEGER. Aan de Fam. Verduyn werd een waardevol pakketgeschenk ier hand gesteld. WSIIlll Plaatselijke comité's zullen vriend schapsbanden tussen orkest en be volking aanknopen en verstevigen MAANDAG 18 MEI 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 OPGERICHT 1878. TEL. 2121 76e JAARGANG No. 40 Abonnement 18 cent per week 2.30 per kwartaal ƒ2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief TELEGR.-ADRES„ECHO" 1 Winston Churchill is waarschijnlijk de ervarenste staatsman die de wereld op het ogenblik kent. Jarenlang is hij de hoofdpersoon geweest van de Britse po- litick en de draagwijdte daarvan gaat veel verder dan de Britse eilanden or het Britse Imperium. Churchill is een man van buitengewoon gezag en men mag dus veronderstellen dat hij het klap pen van de zweep kent en de invloed van zijn woorden kan meten. Wanneer hij iets met meer dan gewone kracht naar voren brengt, heeft dat bijzondere betekenis. Onlangs heeft Churchill ter opening van het debat over de buitenlandse po litiek in het Lagerhuis een rede gehou den waarin hij betoogde dat de tijd rijp is voor een conferentie tussen de Grote Drie Engeland, Amerika en Rusland, v.'aarbij Frankrijk stilzwijgend terzijde worde geschoven. Het verloop van het debat wees uit dat dit nu eens een on derwerp is waarover in het Engelse par lement grote overeenstemming bestaat, want zelfs de leider van de oppositie, Attlee, sloot er zich van hartef bij aan, en passant de Amerikanen een scherpe terechtwijzing meegevend. Churchill zelf verklaarde dat hij van een conferentie tussen de Grote Drie geen wonderen verwacht, maar er blijk baar een mogelijkheid in ziende tot be ter wederzijds begrip, heeft hij wat ook hij als een verandering in de Russische politiek beschouwt, als aanleiding geno men om nog eens een poging te wagen tot een gesprek. Het is in ieder geval veel waard eikaars standpunt te ken- nen, al zal men alleen daardoor niet veel verder komen dan kennis, die begrip noch overeenstemming insluit. Van de andere kant is het al belangrijk dat een man als Churchill mogelijkheden ziet en als hij ze met zoveel stelligheid naar vo ren brengt, moet er een reële overtui ging dat er kans van slagen is aan ten grondslag liggen. Te veronderstellen dat Churchill met zijn voorstel op de prop een gesprek tussen de grote mogendhe den een eerste voorwaarde is om tot efiige ontspanning te komen. Proberen is 't naaste zegt men wel overwegend dat inderdaad een mogelijkheid in zit, hoeft men toch niet teleurgesteld te zijn als ook een dergelijke conferentie niets uithaalt. Het hardnekkig parlementair ge vecht in West-Duitsland om het EDG-verdrag en het vredestractaat van Bonn is geëindigd met een voorlopige zege voor kanselier Adenauer. Met 23 tegen 15 stem men keurde de Bondsraad de Westduitse eerste kamer beide verdragen goed. De socialistische oppositie heeft haar verzet thans verlegd naar juridisch terrein. Zij heeft het hoge gerechtshof in Karls ruhe verzocht de uitspraak van de Bondsraad als onwettig te vernie tigen, zodat de ratificatie, die thans een jaar heeft gevergd, geheel op nieuw moet beginnen. Bovendien moet het hoge gerechtshof nog uit spraak doen over de vraag, of de verdragen zelf wel in overeenstem ming zijn met de grondwet. Eerst dan kan president Heuss door zijn handtekening de verdragen kracht van wet geven. AMERIKAANSE MILITAIRE AANKOPEN IN 'T BUITENLAND vertegenwoordigen reeds een bedrag van 1.5 milliard dollar. pen is gekomen om na eens iets te zeggen ware namelijk ab surd. Dan had hij er trouwens wel een kunnen lanceren dat minder risico van mislukken in zich had, al moet erkend worden dat ook dit zijn aantrekkelijke kanten heeft in een wereld die zich koestert in ieder straaltje hoop alsof het zomerse zonneschijn was. Daarom kan men zich afvragen of het nuchterheid is dan wel scepticisme die de Amerikanen de suggestie van Chur chill koeler heeft doen ontvangen dan de Engelsen zeker gewenst en misschien ook verwacht hebben. In dit verband is niet zonder belang de beschuldiging die Attlee heeft uitgesproken aan het adres van de Amerikanen, in het bijzonder van enkele „elementen" onder hen. Vol gens hem worden de pogingen van de regering-Eisenhower om tot vrede in Korea te koinen door elementen in Ame rika die geen oplossing wensen, verijdeld. Hij vroeg zich af wie sterker is in Amerika, de president of senator Mc Carthy. Nu is het algemeen bekend dat er in Amerika een stroming bestaat die in rigoureus optreden tegenover de com munisten de beste mogelijkheid zien om aan de koude oorlog een eind te maken, zij het dan door middel van een hete. Gewoonlijk zijn dat echter niet degenen die de verantwoording voor het beleid dragen, maar omdat ze zich graag laten horen, doorkruist hun stem wel eens de officiële stem van de regering. Boven dien, hoe invloedrijker de groep die deze richting wil volgen, des te meer rekening zal er mee gehouden moeten worden en de ketterjager McCarthy bijvoorbeeld schijnt nogal wat in de pap te brokken te hebben, anders zou hij zijn kruistocht niet met zoveel ijver kunnen voortzetten. Anderzijds wordt het mindere Ameri kaanse enthousiasme tegenover het idee van Churchill verklaarbaar door het feit dat de hele Amerikaanse buitenland se politiek doortrokken is van mislukte relaties met de Sovjet-Unie. Het is goed voorstelbaar dat ook degenen die op een zachtmoediger oplossing van de koude oorlog aansturen deze nieuwe po ging niet met bijster veel vertrouwen te gemoet zien. De verhouding tussen Ame rika en Rusland is nu eenmaal getekend, terwijl Engeland op een veel groter er varing op diplomatiek gebied kan bogen en kan wijzen op successen van beteke nis. Eisenhower ook Ondertussen heeft het ook van Ame- rikaanse zijde sinds de dood van Stalin en het optreden van nieuwe heren in het Kremlin niet ontbroken aan getuige nissen van goede wil om enige ontspan ning te brengen in de toestand. De rede die president Eisenhower, enige tijd ge leden heeft gehouden voor de vereniging van hoofdredacteuren is er een duidelijk bewijs van. Van Russische zijde blijft echter een beslissend antwoord uit. De reacties beperken zich tot min of meer welwillende commentaren, maar een wer kelijke stap blijft uit. Eisenhower heeft meer dan eens verklaard dat hij. bereid is de tegenpartij ergens te ontmoeten; het initiatief daartoe laat hij echter aan haar over en omdat ook Moskou de eerste stap niet zet, blijven beide partij en waar ze zijn en gebeurt er niets. Churchill echter wil verder gaan en zelf de Moskouse heren een eindweegs tegemoet komen, zonder zich grote il lusies te maken over eventuele resulta ten. Hij schijnt te redeneren: als er maar vast gepraat wordt en een soortgelijke gedachte heeft Z. ,H. de Paus ongeveer tegelijkertijd ontwikkeld toen Hij zei dat De Amerikaanse plv. onderminis ter van Defensie, belast met aange legenheden, verband houdende met de internationale veiligheid, N. E. Halaby, heeft tegenover de Senaats commissie voor Buitenlandse Za ken verklaard, dat de tot nu toe in het kader van het zgn. offshore pro curement program gesloten con tracten reeds een bedrag van bijna 1.5 milliard dollar vertegenwoordi gen. Hij zeide dat de militaire au toriteiten door deze aankopen waarmee, om precies te zijn, in to taal 1.436.700.000 dollar gemoeid is. de beschikking zullen krijgen over een groot deel van de voor het Pro gramma voor de Wederzijdse Be veiliging benodigde goederen. Hala by voegde hieraan toe dat er tegen 30 Juni a.s. voor ongeveer 2 mil liard dollar aan militaire orders in het buitenland geplaatst zal zijn. In een officiële mededeling aan de pers gaf Senator Wiley het vol gende resumé van Halaby's verkla ring: „Tot nu toe zijn er contracten ge sloten met ondernemingen in Ja pan, Formosa, Frankrijk, Engeland, Italië, België, Nederland, Grieken land, Portugal, Denemarken, Noor wegen en West-Duitsland. De or ders van 't leger beliepen 705.400.000 dollar, die van de marine 345.500.000 dollar en die van de luchtmacht 385.800.000 dollar. Het 'offshore procurement pro gram', met de uitvoering waarvan nu ongeveer 15 maanden geleden begonnen werd, bestaat in het ver richten van militaire aankopen in het buitenland met het doel de aan gekochte goederen in het kader van het MD AP ter beschikking te stel len van de landen, die daarvoor in aanmerking komen. Het heeft een drieledig doel. In de eerste plaats verschaft het ons de nodige militai re goederen, in de tweede plaats draagt het bij tot de uitbreiding van de Europese productiecapaciteit en de opvoering van de productie en, last but not least, helpt het de dol- larkloof te overbruggen". EEN DODE BIJ BOTSING. Bij een auto-ongeluk dat zich Vrijdagmorgen op de Rijksweg Utrecht Den Haag Rotterdam heeft voorgedaan, werd de heer G. J. Brinkman uit Hengelo (O.), pro curatiehouder van de N.V. Holland se Signaal-apparatuur aldaar, op slag gedood. DE TORNADO IN DE V.S. Aantal slachtoffers 93. Het aantal doden in het stadje Waco als gevolg van de wervelstorm, die j.l. Maandag Waco teisterde, is gestegen tot 93. Men vreest, dat zich onder de puinhopen in de verwoeste binnenstad nog meer lijken 'bevinden. Woensdag, twee dagen na de ramp, zijn uit het ingestorte ontspanningscen trum van Waco zeven jongemannen be vrijd, die nog in leven waren. TANK MET BITUMINEUZE VLOEISTOF ONTPLOFT. Twee doden, zeven gewonden. Bij een ontploffing van een tank met teer te Hoenderloo op de Veluwe heb ben twee mannen de dood gevonden. Twee arbeiders, een dame en vier kin deren liepen ernstige brandwonden op. De tank stond in een bocht van de weg tegenover de uitspanning Rust een weinig. Zij was gevuld met bitumineuze vloeistof. Men was bezig de laatste hand te leggen aan de verbetering van de weg. De gevolgen waren erg. De tank stond onmiddellijk in lichte laaie en het met vloeistof overstroomde wegdek veran derde over een lengte van tientallen me ters in een vuurzee. De chauffeur van de tank en een op de tank staande arbeider werden op slag gedood. Het waren de 40-jarige chauf feur M. N. Harterink uit Vinkeveen en de 38-jarige M. Biesheuvel uit Uithoorn. Hun, lijken waren zwaar verminkt. Twee arbeiders, een passerende wiel- rijdster en vier in de 'buurt spelende kin deren werden gewond, van wie het ern stigst de 24-jarige mej. A. Marten uit Utrecht, als serveerster op De Hooge Veluwe werkzaam, die een volle laag bitumen, tegen zich aangespoten kreeg. Haar toestand is thans iets verbeterd. Politie, brandweer en ziekenauto's wa ren spoedig ter plaatse. De ernstig ge wonde volwassenen en vier kinderen moesten naar het St. Liduïna-ziekenhuis in Apeldoorn worden overgebracht. KOK REDDE BEMANNING VAN VERSMACHTING, DANK ZIJ ZEEPLOOS WASMIDDEL. In de Rotterdamse haven hoor den wij een treffend verhaal van de opvarenden van de tanker „Pal- ma", die door zwaar weer en an dere tegenslagen een moeilijke reis met grote vertraging heeft volbracht. Midden op de Oceaan kwam kok L. A. Siermans tot de ontstellende ontdekking, dat een wrede versinachtingsdood midden op zee de argeloze bemanning bo ven het hoofd hing. Het dagelijkse waterverbruik deed immers de meegebrachte voorraad zoet water zienderogen verminderen. De bo dem van de tanks begonnen al zichtbaar te worden en tóch bleven de kok en de wasbaas dage^ lijks hun opdrachten geven om kleren te wassen en de vaat te doen en tóch bleven dagelijks de kranen lopen om de dorst der zee lieden (voor zover gericht op wa ter) te lessen. Met droogvallen der kranen in het vooruitzicht, kreeg kok Sier mans een lumineus idee. Hij zette zijn zeep, die zoveel zoet water verslond, overboord. Die was voor de haaien, die er uiteraard gretig op aanvielen. De kok greep naar een doos met pakken synthetisch wasmiddel, die hij als vooruitstre vend mens had meegenomen, zon der ze echter tot nog toe te gebrai- ken. Dat nieuwe spul, aldus had hij eens ergens gelezen, wast ook in zeewater. Hij vulde zijn wasketels dus met dit ruimschoots voorhan den zilte vocht en liet het zoete water onaangeraakt, ,,'t Is te pro beren", zei hij tot zijn maat, scep tisch zoals koks op de grote vaart meestal zijn. Het resultaat overtrof zijn stout ste verwachtingeninderdaad „de schoonste was van zijn leven". En dat in zeewater. Na de eerste proef, stukken ging de hele was van de „Palma" verder dagelijks in zeesop en niet meer in zeepsop. Natuur lijk ging ook de vaat dezelfde weg. Zo spaarde kok Siermans elke dag vele tientallen kostbare liters zoet water, terwijl de vertraagde Palma" slingerend en stampend zijn weg door de ziedende zee zocht. De bemanning bleef rustig (zoet) water drinken. Pas toen het schip in behouden welstand in Rotter dam voor de wal lag, onthulde kok Siermans zijn geheim, waarom wel de zeep, maar niet de bemanning naar de haaien was gegaan. Ook zonder zeep en zoef. water kan de moderne mens de was doen. De volgende reis koos de „Palma zee zonder zeep asp» v Vrijdagavond had op het adres Grotestr. 352, waar de uit Raams- donksveer door de watersnood verdreven familie Verduyn ver toeft, een korte plechtigheid plaats toen de heer C. Witlox na mens het Nederlandsche Roode Kruis aan deze evacué's een waar devol pakket linnengoed overhandigde. Na al het voortreffelijke werk dat het Rode Kruis verrichtte tij dens de watersnood, bleek thans hoe ook de nazorg de volle be langstelling heeft van deze bij uitstek menslievende internationale organisatie. ten waren, namen vol dankbaarheid t Na drie vollediqe seizoenen met concerten in A0 verschillen de Brabantse gemeenten kan worden gezegd, dat tiet liia- bants Orkest zijn plaats heeft veroverd en geconsolideerd Men heeft algemeen kunnen kennis maken met liet orkest en men beschouwt het als een gemeenschappelijk bezit dat men niet meer zou willen missen. Van meet af aan hebben kleinere gemeenten spontaan hun subsidies verleend, waar- onder als eersten de gemeenten Heusden en Oosterhout, en thans wordt de positie van het orkest in provinciaal ver band het best Gedemonstreerd door het feit, dat meer dan S0 gemeenten in enigerlei vorm subsidies verlenen en nog ieder jaar neemt dit aantal gemeenten toe, terwijl in zeer groot aantal van deze het orkest nooit zal kunnen op treden. Men ziet het orkest dus als een provinciaal belang, waarvoor men financiële offers brengt, zonder dat daar di recte voordelen voor de gemeenten zelf tegenover staan. De heer Witlox zei dan ook, toen hij het pakket overhandigde: Het Rode Kruis is een wereldorganisa tie die als devies voert de beoefe ning der naastenliefde in de hoog ste mate. De noden der mensheid zoveel in haar vermogen ligt te le nigen. Zij werkt voor iedereen, zon der -onderscheid van naastenliefde of politieke overtuiging, voor vriend en vijand. Nog kortelings hadden wij daarvan een duidelijk bewijs, ten tijde van de grote watersnood, die zoveel leed en kommer bracht. Het reddingswerk van onze kra nige helpsters en helpers werd over al geroemd. Maar ook stoffelijke bewijzen van medeleven werden door ons gegeven door het verstrek ken van kleding, voeding en ge neesmiddelen. Zodoende werd ook zoveel mogelijk de nazorg ter hand genomen. Door de Liga van het Rode Kruis werd aan het Nederl. Rode Kruis een zeer grote hoeveel heid geheel nieuw linnengoed ge schonken, uit te reiken aan de zwaarst getroffenen. Ook U, geachte familie Verduyn, zo vervolgde de heer Witlox, komt in aanmerking voor een extra offi- ciëel pakketgeschenk van het Rode Kruis. Moge het een geapreciëerde bijdrage zijn van ons medeleven met de slag die U trof. Ik heb de eer U namens het Rode Kruis dit pakket aan te bieden en U van ons medeleven de verzekering te geven. U de beste wensen en Gods zegen voor de toekomst toe te wensen. De heer en mevr. Verduyn-v. Ee, die in hun woonplaats Raamsdonks- veer zeer erg door de ramp getrof- MOEDER VERDACHT VAN KINDERMOORD. De Utrechtse politie heeft een 28- jarige vrouw gearresteerd, die er van wardt verdacht één van haar kinderen van het leven te hebben beroofd en een ander zeer ernstig te hebben mishandeld. Woensdagmiddag werd een arts gewaarschuwd, dat in de Van der Steenstraat een kindje zou zijn overleden. Hij constateerde sporen van mishandeling van de 9 maan den oude tweeling. Het meisje was aan de gevolgen hiervan overleden. Het jongetje dat nog leefde, moest in een ziekenhuis worden opgeno men. OOK IN WAALWIJK EEN COMITÉ, De Stichting „Vrienden van Het Brabants Orkest", in het leven ge roepen op 25 November 1947 met het doel o.m. te komen tot de op richting van een provinciaal orkest, ziet dit gedeelte van haar taak, nu Het Brabants Orkest zich een on vervreemdbaar bestaansrecht heeft verworven en een eigen rechtsper soonlijkheid heeft gekregen, beëin digd; maar één van haar eerste doelstellingen zal thans zijn dit or kest in stand te houden en derhal ve eventuele tekorten op de begro ting van Het Brabants Orkest bij te passen. Om over de nodige middelen te beschikken wordt met medewer king van de Commissaris der Ko ningin een actie begonnen voor het verkrijgen van bijdragen van de be langrijkste industriële bedrijven in de provincie, welk streven in enke le plaatsen bevredigende resultaten oplevert, maar in andere plaatsen niet, daar een behoorlijke organi satie hiervoor ontbreekt. In ver band hiermee is de Stichting thans doende haar werk te decentralise ren en is besloten tot vorming van plaatselijke comité's' die in een be- het grote pakket in ontvangst en hun dankbaarheid werd zo moge lijk nog groter toen zij zagen wat de inhoud was van dit pakket. Lakens, slopen, molton dekens gestikte dekens, ontbijtlakens, bad handdoeken, handdoeken enz. enz. en dat alles van de fijnste kwali teit, zo de vrouwelijke leden van 't gezelschap ons tenminste verzeker den. De heer en mevr. Verduyn waren ontroerd door dit prachtig bewijs van medeleven en deze grote ma teriële steun in deze, voor hen, zo erg moeilijke tijden. En alle aanwezigen, onder wie wij zagen Zuster v. Veen, Dr Hordijk, de heren C. Witlox en André van Nuenen van de afdeling Waalwijk van 't Nederlandsche Roode Kruis, deelden in de blijdschap waarin '1 jonge getroffen gezin kwam te ver keren. Het Nederlandsche Roode Kruis liet hier even een glimp zien van alle vreugde en alle troost die het speciaal bij de watersnood aan dui zenden heeft gebracht; een glimp slechts, want de volle maat van dr hulp die door deze internationale organisatie van naastenliefde reeds werd verleend, laat zich nooit ra den. Dit moge voor iedereen die dit leest een aansporing zijn het Neder landsche Roode Kruis te helpen, speciaal bij de campagne die bin nenkort gevoerd gaat worden. On baatzuchtiger werk dan deze prac- tische vorm van caritas bestaat er niet. pa aid rayon de belangen behartigen van Het Brabants Orkest. In alle grote plaatsen van de pro vincie zijn of worden dei gelijke comité's" opgericht en de belangen van Het Brabants Orkest in de Langstraat en omgeving zullen van uit Waalwijk, waar ook een comité wordt opgericht, worden behartigd. Deze comité's hebben tot taak 't bevorderen van het bezoek aan de concerten van Het Brabants Orkest in dat rayon en het aantrekken van financiële bijdragen van bedrijven, instellingen en ook van particulie- ren. Vrienden heten degenen die Het Orkest met een jaarlijkse gift steunen; en als deze gift heel groot is, dan worden zij beschermers ge noemd. Deze vriendschap is hard nodig, want men bedenke, zoals het in de folder staat die zal gaan verspreid worden, dat een orkest niet alleen een kostelijk, maar ook een kost baar bezit is. De recettes van de orkesten zijn verre van toereikend om de kosten te dekken. In het algemeen kan worden gezegd dat de variable kos ten van het orkest (reis- en ver blijfkosten, solistenhonorana, zaal- huur, programma's, belasting e.d.) door de recettes worden goed ge maakt en dat de vaste kosten (sa larissen, huisvesting, administratie enz.) uit subsidies moeten worden gedekt. Het bestuur van Het Brabants Orkest is over de financiële gang van zaken niet ontevreden; er blij ven echter een aantal desiderata waarvan de vervulling noodzakelijk is, wil het orkest zich consolideren tot een volgroeid en aan hoge eisen beantwoordend ensemble. Het or kest moet, wil het zijn repertoire levendig houden en verruimen, de beschikking krijgen over een aan tal eigen instrumenten en het zal moeten worden uitgebreid; voorts moet het orkest de opbouw ter hand nemen van een eigen muziekbiblio theek, terwijl het gemis van een aantal slagwerken, zoals pedaal- pauken, celesta, klokkenspel, xylo- phoon enz. ernstig wordt gevoeld. Aanschaffing zowel van het een als het ander is uit de lopende be groting niet mogelijk. Pauken kos ten 4000.een celesta 2400. een contrafagot 5000.en zo kan men doorgaan, terwijl de aanschaf fing van partituren van grote wer ken eveneens aanzienlijke bedragen vergt. Daar komt nog bij dat versterking van mankracht dringend noodzake lijk is. Want bij het groot aantal concerten dat het Orkest geeft en 'het feit dat het Orkest als jong Or kest, ook wat de leeftijd der musici betreft, ieder werk van de grond af moet instuderen, dreigt er op de duur een gevaar voor de artistieke prestaties, tenzij het aantal concer ten wordt verminderd of het aantal musici wordt uitgebreid, zodat voor de kleine plaatsen een rouleersys teem kan worden ingevoerd. Beper king van het aantal concerten ech ter zou de ruimtelijke cultuursprei ding in gevaar brengen en dit mag natuurlijk niet, want het orkest heeft een culturele taak ten opzich te van heel de provincie en deze op lossing zou bovendien strijdig zijn met het begrip provinciaal orkest, een begrip, dat in ons land beslist nieuw is. De oplossing moet dus gevonden worden in de uitbreiding tot min stens 70 man. Alleen dan is het mo gelijk het maximum aan pres tatie en muzikale toewijding te ver gen. Een leger van „vrienden" en „be schermers" moet Het Brabants Or kest tegemoet treden op zijn tocht langs de dorpen en steden van Bra bant. KONINKLIJK PAAR DEZE WEEK NAAR DENEMARKEN. In de loop van deze week zullen Koningin Juliana en Prins Bern- hard een staatsbezoek van 3 dagen aan Denemarken brengen. Tijdens het bezoek zal het koninklijk paar de dank van het Nederlandse volk vertolken voor de enorme hulp die Denemarken na de watersnood aan ons land heeft geboden. Reeds eer der heeft Hare Majesteit de dank van het Nederlandse volk voor de Deense steun overgebracht. Een jaar na de bevrijding reisde zij, toen nog als prinses Juliana, naar Kopenhagen om de Denen te dan ken voor de voedselzendingen na en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dinsdag begint het bezoek en zal een bezoek gebracht worden aan de ere-begraafplaats der verzets-hel- den. Na een rit door de stad Kopen hagen een staatsbanket. Woensdag een tocht per jacht naar het oude Kasteel Kromberg, voorts een be zoek aan een sanatorium voor kin derverlamming, diner op het Ned. gezantschap en gala-voorstelling in de opera. De laatste dag spreekt de Konin gin tot de studenten. Des avonds gaat het naar Nederland terug.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5