n De avonturen van BIM en BAM POPENT "°°DT HET WAPEN BREECK Sir Rodney en de Pinksterblom-Maagd. WEK DE GAL IN UW LEVER OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 MEI 1953 Jos. v. d. Lee en Zn. VLUCHTELING UIT BREDA GEARRESTEERD. „DE ECHO" Een leerzame vertelling In het wetsontwerp betreffende de financiering wordt de omvang van de schade op basis van de'her- stelkosten als volgt geraamd Landbouw (voorraden, gewaden, vee, boom gaarden en inventaris sen Woningen, boerderijen en andere gebouwen Cultuurgrond, dijken, wegen, enz. Schade bedrijfsleven Hulp aan evacué's 140 min. 160 min. 400 min. 120 min. 40 min. Totaal 860 min. Van dit totaal wordt thans 400 millioen. budgetair verantwoord op de begroting voor 1953. TELEVISIE WORDT BEËINDIGD. Als regeringsbijdrage uitblijft. De televisie-uitzendingen zullen op 1 October a.s. beëindigd moe ten worden, wanneer er geen po sitieve beslissing is genomen om trent een regeringsbijdrage, zo heeft hét bestuur van dé Neder landse Televisiestichting ver klaard. De omroepverenigingen zien zich namelijk geplaatst voor het feit, dat de bijdrage die zij uit eigen middelen voor bet televisie experiment beschikbaar hebben ge steld, groot 1.200.000, bet maxi mum is wat in bet licht van hun werk op omroepgebied verant woord moet worden geacht. Het bestuur van de Nederlandse Televisiestichting beeft er bij de regering bij voortduring op aan gedrongen zeer spoedig haar be slissing omtrent de al of niet voort zetting van de televisie kenbaar te maken en het verwacht dat, zo de regering tot voortzetting mocht besluiten, de regering de middelen beschikbaar zal stellen waaruit de televisie zal worden gefinancierd. Depót-agent Langstraat e.o. 7 Grootestraat 200A, Waalwijk, Tel. 2971 Tien-jarenplan van de overheid. Naar de Volkskrant meedeelt, is men in regeringskringen van me ning, dat een eigen televisiestelsel voor'Nederland van groot cultureel belang is en dat door het gebrek aan mogelijkheden bij de omroep verenigingen de Staat de financie ring daarvan op zich zal moeten nemen. Men wijst er op, dat de te levisie onder de huidige omstan digheden weliswaar zal moeten steunen op de zuilen der geeste lijke stromingen in het volk, maar dat er toch een hechtere concen tratie moet worden gevonden dan bij de radio het geval is. Volgens de gereed liggende plannen zou de regering 25 millioen gulden voor de komende periode van 10 jaar beschikbaar stellen, terwijl 15 mil lioen gulden uit de kijkgelden dient te komen Dit betekent dat de televisie in haar geheel door de Nederlandse belastingbetaler moet worden gefinancierd. Bovendien zal Nederland vermoedelijk nim mer beschikken over meer dan één grote televisiezender. De keuze van de Nederlandse kijker blijft dus beperkt, zodat het karakter der programma's in hun geheel zo algemeen mogelijk moet zijn. De omroepverenigingen zouden met het samenstellen van hun programma's daarmee al rekening moeten houden, maar daarnaast acht men het in overheidskringen gewenst dat er een Centrale Stich ting komt, welke kan optreden naast de omroepverenigingen. Ook uit hoofde van de internationale samenwerking wordt centralisatie gewenst geacht. T"ÏTET¥7" Niet krabben. De helder 1 I 14 vloeibare D. D. D. kal- (JJÉjU meert de jeuk In enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporien. GENEESMIDDEL TEGEN "Wft ITft fffe g B P. JJr. w W' FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden' VAN 26). Maar hij kon het toch niet helpen verdedigde Marian de chauffeur. Helpen of niet, hij heeft te zorgen dat de wagen in orde is. Enfin, zodra het klaar is, komt hij hier voor. We zitten hier ge lukkig niet in een regenbui. Ober Marian gaf aarzelend haar be stelling op. Het geval had haar verontrust. Wie weet hoe lang het duren kon. En ze wou hier graag weg. Zou ze 'Sartorius vra gen ergens anders met haar heen te gaan Ze zag hem kijken naar een acrobatische danseres, die een wirwar van armen en benen de monstreerde en meer op haar hoofd dan op haar voeten scheen te staan. De blik waarmee Sartorius naar 't uitbundig dansende meisje keek, leverde hem volkomen uit. Plotse ling zag Marian door heel het mas ker van beminnelijke jovialiteit CONSUMPTIEPEIL HERSTELDE ZICH IN MAART. Na de grote daling, die geduren, de Februari in de consumptieve uitgaven van de Nederlandse bevol king viel te constateren, geeft de maand Maart een belangrijk her stel te zien. De waarde van de to tale consumptie (basis 1949 100) steeg met 14 tot 114. Het prijsin dexcijfer verminderde met 1 tot 119. Het hoeveelheidsindexcijfer steeg dus van 83 tot 95. Dit is per hoofd van de bevolking van 79 tot 90. De sector van de duurzame con sumptiegoederen, die in Februari het sterkst gedaald was, geeft thans ook de grootste stijging te zien. KARDINAAL VAN ROEY OP BEZOEK BIJ DB KONINGIN. Maandagochtend om elf uur heeft Kardinaal van 'Roey, Aartbisschop van Mechelen en Pauselijk Legaat bij de eeuwfeestviering der Bisschoppelijke Hiërarchie in Nederland, een bezoek ge bracht aan Koningin Juliana. Hare 'Ma jesteit ontving de Belgische Primaat in de 'Waterloo-zaal van het Paleis Soest- dijk, welke zaal haar naam ontleent aan het schilderij van de Slag bij Waterloo, dat een gehele muur beslaat. Na een on geveer twintig minuten durend onder houd^ tijdens welke door lakeien koffie werd geserveerd, stelde de Kardinaal de leden van zijn gevolg, voorMgr. L. v. d. Eijnde, Huisprelaat van 'Z. H. de Paus en Vicaris-Generaal van Meche len, Mgr. E. Leclef, Geheim Kamerheer van Z. H. de Paus en secretaris van Kardinaal van Roey, en Graaf Willem Dreesmann, Geheim Kamerheer van Z, H. de Paus met kap en degen. Bij zijn aankomst werd de Kardinaal ontvangen door Mr. J. C. Baron Baud, Groot-Officier in speciale dienst en Ka merheer van H. M. de Koningin, en door Majoor Mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, hofmaarschalk van H. M. de Koningin. Voor Kardinaal van Roey zich naar de Waterloozaal begaf, begroette hij de Katholieke personeelsleden van het paleis Soestdijk, die zich verzameld had den in de Stuc-zaal, en wisselde enkele hartelijke woorden met hen. TWEE NEDERLANDSE VLIEGERS OMGEKOMEN. In de omgeving van Ahydwen (Noord-Wales) zijn twee eenper soonsvliegtuigen van de Neder landse marineluchtvaartdienst in de lucht met elkaar in botsing ge komen. De twee piloten kwamen om het leven. Hef ongeluk gebeurde Dinsdag avond, toen de toestellen, die te zamen met een derde vliegtuig van de marineluchtvaartdienst in for matie vlogen, op weg waren van een basis van de Britse Marine in Noord-West Engeland naar 'n Brits vliegdekschip in de Ierse Zee, ten einde zich daar in het maken van deklandingen te oefenen. De pilo ten, beide officieren, zijn geïden tificeerd. STRAALJAGER VERONGELUKT. Een Cloister Meteor 4 straaljager van de jachtvliegschool Twenthe is Maandagmiddag even na drie uur in de gemeente Weerselo ver ongelukt. De piloot, de 23-jarige sergeant-vlieger S. I. J. M. Abel uit Botterdam, was bezig zich te oefe nen in het doorstarten. Juist toen hij de machine wilde optrekken, zwenkte de jager af en stortte even daarna op een ontbost terrein neer. De piloot overleed op slag. Het ongeluk gebeurde juist buiten i de rand van de vliegbasis. Hei toe- stel is totaal vernield. Er is geen brand uitgebroken. Willem Polak, een van de zeven Nederlandse oorlogsmisdadigers, die met de Kerstdagen uit de ge vangenis van Breda ontvlucht zijn, is Zaterdag te Hannover gearres teerd. Volgens de politie was hij in het bezit van valse papieren. Polak is de vierde van de zeven vluchtelingen, die in Duitsland is opgespoord en in hechtenis is ge nomen. Alle vier worden vastge houden in afwachting van een be slissing over uitlevering of uitwij- heen. Haar hart begon sneller te kloppen. Het applaus stierf weg, bonkend begon de jazzband. Er waren nu méér mensen binnengekomen, het werd drukker op de dansvloer. Het rhythme werd nu ook wilder. Nu gaan we toch zeker sa men inviteerde Sartorius en stond op. Marian durfde niet wei geren. Hij leidde haar over de glad de vloer, maakte de ingewikkeldste figuren. Ze volgde hem gewillig. Ze zou het heerlijk gevonden heb ben. met Harm. Nu was ze niet op haar gemak. Sartorius zei geen woord terwijl ze dansten, maar zijn houding sprak duidelijker dan woorden. En toen ze weer aan hun tafeltje terug wa ren en Sartorius champagne be stelde, verborg Marian haar onrust onder een welwillend, maar wat vermoeid uiterlijk. Ik ben moe zei ze 't was ook zo druk vandaag. Ik hoop dat het mankement aan de wagen gauw opgehelderd is. O, dat kan nog wel even du ren verklaarde Sartorius opge wekt en ik vind het helemaal nieterg. Integendeel. Een kwade wind die niemand iets goeds toe waait. Nu kan ik zoveel langer van je gezelschap genieten, Marian. 275 Copyjiflbi Bira en Bam zijn aan het vlinders van gen. Ze hebben het erg druk ze vinden het heerlijk en hebben reuze veel ple zier totdat er plotseling een heel gro te man achter hen staat met een groot net. In een oogwenk zitten ze gevan gen. Het helpt niets of ze al tegenstrib belen of schreeuwen in het net; de man neemt hen mee naar huis, gooit wat aether over hen heen en speldt hen op een stuk karton, net zoals zij doen met echte vlinders. Daar liggen ze nu, ieder een speld door hun buik. Gelukkig wor den Bim en Bam nu wakker en merken dat ze rustig in hun eigen bed liggen. Gelukkig, dat het maar een droom was. „Zeg Bam", zegt Bim, „Ik zal mijn hele leven geen vlinders meer vangen „Ik ook niet", zegt Bam. „We moesten ons ook eigenlijk schamen om die arme kleine diertjes op te prikken." EEN ONTSNAPTE WEER IN NEDERLANDSE GEVANGENIS. De op 26 December j.l. uit dc strafgevangenis te Breda ontvluch te politieke delinquent Jacob dc Jonge is wederom in een strafge vangenis hier te lande opgesloten, n.l. in de strafgevangenis te Sche- veningen. Nadat hij enige tijd geleden in Duitsland was aangetroffen en al daar in verzekerde bewaring was gesteld, heeft de bevoegde Duitse rechter op 16 Mei 1.1. beslist dat het Nederlandse uitleveringsver zoek niet kon worden ingewilligd, waarop hij werd overgegeven aan de Britse bezettingsautoriteiten, die hem als ongewenste vreemde ling op 18 Mei 1.1. hebben overge geven aan de Nederlandse grens- autoriteiten. DOODSLAG IN WOON WAGENKAMP GRAVE. In het woonwagenkamp van de gemeente Grave is Maandagavond tussen twee families, waarvan de gezinshoofden 's middags „gezellig uit" waren geweest, om een klei nigheid hooglopende ruzie ont staan. De twist werd kracht bijge zet 'door slag- en steekwapenen (o.a. een zware ijzeren staaf). De 30-jarige A. L., vader van vier kin deren, werd zo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk over leed. Zijn vrouw werd ernstig aan de arm gewond. De Rijkspolitie heeft in verband met deze dood slag nog dezelfde avond 3 kamp bewoners in verzekerde bewaring gesteld. ERNSTIGE ONLUSTEN IN NIGERIA. Reeds 52 doden, 200 gewonden. Bij onlusten in Kano, de grootste stad in het Noorden van Nigeria, zijn in de afgelopen dagen 52 per- teonen gedood en ruim 200 gewond. De ongeregeldheden schijnen te zijn begonnen, toen aan de voormalige minister van Arbeid, Akintola, toe stemming werd geweigerd om sa men met enkele medewerkers een massavergadering ie organiseren. In de Noordelijke provincies van Nigeria is de uitzonderings toestand afgekondigd. Akintola en de zijnen zijn met een vliegutig van de regering overgebracht naar La gos. TWEE DEENSE „METEORS" IN BOTSING. Beide piloten gedood. Dinsdagochtend zijn twee Deense „Meteor" straaljagers op 'n hoogte van 3000 meter met elkaar in bot sing gekomen. Beide piloten kwa men om het leven. Het ongeluk ge schiedde in de Grote Belt tussen de eilanden Fünen en Langeland. De „Meteors" escorteerden en kele marinevaartuigen, die voor oefeningen op weg waren naar de Oostzee. AMERIKA EN SPANJE. Binnenkort zal een Spaans-Ameri kaanse overeenkomst worden gesloten, waarbij de V. S. het recht zullen krij gen als gast gebruik te maken van Spaanse bases, terwijl Spanje in ruil daarvoor financiële, economische en mi litaire hulp uit Amerika zal ontvangen. De Amerikaanse ambassadeur in Mad rid, James Dunn, heeft Vrijdag na zijn terugkeer uit Washington, waar hij op hoog niveau besprekingen heeft gevoerd, aan de Spaanse minister van Buitenland se Zaken, Artago, medegedeeld, dat Spanje 125 millioen dollar zal ontvangen aan extra-militaire hulp. Voorts wordt gemeld dat de Amerikaanse regering het Congres wil vragen dit bedrag te ver dubbelen en nog een aanvullend bedrag aan gewone hulp ter beschikking te wil len stellen. gteit II voor Waalwijk Kaatshauvel en da Lang* straat DE BESTE RECLAME. Door S. GRAHAM. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes, Weet je dat je verrukkelijk danst? Hij zag haar aan met onnatuurlijk schitterende ogen, zijn glimlach had iets van een roofdier. Ze was bang voor hem, maar beheerste zich dap per. Alleenstraks de weg te rug. Met hem samen in die auto langs de stille nachtelijke wegen Ik weet alleen dat ik bang ben zei ze dat vader straks onge makkelijk te keer zal gaan als ik zo laat thuis kom, Laat dat maar aan mij over zei hij met een vreemde, bijna in drukwekkende waardigheid. Ze merkte dat hij te veel gedronken had. Laat dat maar aan mij over. Eén woord van mij, en je vader is als een lam. Plotseling schoot haar het eigen lijke doel van de tocht te binnen. Ze besloot van zijn stemming ge bruik te maken. Nu, dan hebt u een wonder verricht glimlachte ze ik heb hem nooit als een lam gekend. Hij is niet makkelijk. Je vader en ik zijn het goed eens met elkaar zei Sartorius met glimlachende vertrouwelijk heid. En we zullen het nog wel veel méér eens worden. Ik heb je vader al verscheidene malen gehol pen en ik wil het nog vaker doen. ^ir Roderick Pokerstone, heer en mejester van de lieflijke bezitting, Pojcerstone Mansions, lag landerig! achterover in z'n fauteuil en gaapte als; een mijnschacht. „Het leven voor een adellijke man op jaren in de Engelse lente", mijmerde Sir Rodney zwartgallig, „is net als een interlandwedstrijd met het Neder landse elftal: zonder enige verras singNa welke diepzinnige conclusie hij verveeld de hand uit strekte naar de schel en langdurig het oproepsignaal voor z'n butler Hargraves klingelde. Nu kon het beslist niet aan de bel liggen, deze was duidelijk ge noeg, maar na het vierde vergeefse gebelletrek verhief zich een tot het uiterste geprikkelde edelman uit z n fauteuil en begaf zich, luidop mop perend, op zoek door de erfgoede ren. Trekken van diepgaande ver bazing tekenden zich weldra af on der Sir Rodney's knevel, want twee vertrekken verder, in de biblio theek, zag hij iets, dat zijn aanvan kelijke gramstorigheid in één klap deed omslaan in een waarlijk devo te verbazing. Daar, gezeten op de bovenste sport van een ladder, een grote stofdoek om de oren geknoopt, zat Hargraves,-het hoofd in de handen, en op dat hoofd een uitdrukking van intense vreugde. Op z'n schoot lag een oude, in leer gebonden foli ant uit Sir Rodney's bo^kenrij. U vader geholpen? Sartorius werd praatlustig en wil de indruk op het meisje maken. Ja, dat had je niet gedacht hè? van een vent als ik. Maar zo ben ik. En ik wil nog wel veel verder gaan. Als jij me maar een handje helpt, brengen we je vader wel tot rede. Want wij verstaan elkaar wel, Ma rian, heb ik gemerkt. Je bent een meisje van achttien karaat, 'n echt raspaardje. Ga me nu niet met een paard vergelijken coquetteerde Marian, maar in haar hart had ze hem graag een oorveeg gegevendat was niet voor de eerste keer, be dacht ze. Nu toonde Sartorius zijn ware aard. Trek je van je vader maar niets aan ging de ander door zolang wij het samen eens zijn, vindt hij alles goed. En wij tweeën spreken elkaar nog wel eens, Ma rian. Dezer dagen moet je eens bij me thuis komen kijken, dan kun nen we zien hoe alles moet worden. Nou, meiske, moet je nog een glas champagne? Kom, dan verdwijnen de zorgen, we maken er een gezel lige avond van, laat die wagen de pip krijgen, voor mijn part blijft ie de hele nacht onder water. Wij ver velen elkaar nog niet, wat? Marian sloeg nu de schrik om 't Nauwelijks echter had Hargraves ontdekt dat hij niet meer alleen in de bibliotheek vertoefde, of hij kreeg een ziekelijk blosje op z'n perkamenten gezicht. Met een paar hartende bewegingen probeerde hij tegelijk het boek weg te moffelen, de stofdoek af te trekken en van de ladder te klimmen.... Uiteindelijk had alleen het laatste enig succes, d.w.z. met boek, doek en al tuimel de de knecht hals over kop van de ladder voor de voeten van Sir Rod ney. Na een vakkundig derde-graads- verhoor was Sir Rodney weldra achter de waarmeid. Hargraves, die de boeken aan 't afstoffen was ge weest (vandaar de doek om het hoofd voor 't stof), was al poetsen de en snuffelende opeens beland bij een oud uit elkaar hangend leren werk, waarin een kennelijk avon tuurlijk aangelegd auteur 'n reeks oude Pinkstergebruiken uit de streek rond Pokerstone Mansions had opgetekend. „Maar wat voor den hier- en daarzo Is dat een reden om mij vier keer voor lauw te laten bellen? Wat is er in vredesnaam nou voor boeiends te lezen in zo'n overspan nen leuterboek van 't jaar nul", brieste Sir Rodney. „Bladzij 118, sir", sprak Hargra ves op geheimzinnige toon, „blad zijde 118 is de kentering in ons le ven". Met een medelijdend lachje wierp Sir Rodney een welwillende blik op de pagina. (Kleine kinderen en oude butlers moet je zo nu en dan eens een plezier doen), doch toentoen was het ook meteen uit met de rust, waarmee hij enige minuten geleden nog had kunnen spreken over het saaie leven van 'n oud man in de lente, want ach, vrienden, wat las hij daar „In manelicht gae hij of sij, Naer waer eens stont die Growns Abdij. Hij soukt de Pinksterblom aldaer, Doch hoede sich voor 't graauw gevaer! Hij die het vindt, hij krijgt de Maeght, Hij sal slechts winnen, mits hij waeght!" „Hargraves", sprak Sir Rodney zwaar ademend, „vanavond is het volle maanLaad mijn jachtge weer ennebreng de logeerka mer op orde voor de maagdIk, Roderick Pokerstone, ZAL het wa gen en dus Maar zover was het voorlopig nog niet! Degene die toevallig die avond langs de verlaten plek moest, waar vroeger de Crowns Abdij gestaan had, zou getuige zijn geweest van een alleszins merkwaardig schouw spel. Hij zou daar, temidden van de ruïnes, twee op handen en voeten kruipende figuren bespeurd hebben die met geagiteerde, rood aangelo pen hoofden moeizaam voortkro- pen. „Sir", hijgde de magerste der twee figuren, „ik geloof dat ik het heb!" Waarna de twee gestalten met een paar tijgerachtige sprongen el- kaars gezelschap zochten en bij het flakkerend licht van een oude stormlantaarn zich over 'n plant- kundeboek bogen om de nieuwe vondst te bestuderen. Uit het moedeloos geknor van de kleinste der twee obscure luyden kon echter worden opgemaakt dat het ook ditmaal mis was: „Nee Har graves, dit is volgens de schrijver van dit werk een Callobagnium Appracticum Scalongnium ofwel het Ratelend Reutelkruid, bloeit al leen onder oude stenen en in eiken hakhoutgut, gut, wat een dol zinnig karwei.maar wat voor denwat is dat voor een behen dig plantje daar? Wacht 'es effe.. gauw!" Het bleek een polletje brandne tels. „Sorry Sir", mompelde Har graves, meelevend met de misgreep van zijn patroon, daarna echter loei end omhoogschietend omdat hij in een kikker greep. Na dit korte in termezzo begaf men zich weer vre dig kruipend op zoek, zodat een nietsvermoedend voorbijganger in hen beslist een koppel grazende koeien had herkend. Dit waren kennelijk ook de mo tieven geweest die de stier, welke zich in het aangrenzenzde weiland bevond, er toe brachten om met jeugdig elan door het hek te breken om eens poolshoogte te gaan nemen bij zijn twee veronderstelde nieuwe buurmeisjes. De twee „buurmeis jes" intussen stieten allerlei, rare kreetjes uit, waarin een mensenoor zonder twijfel de woorden: „Einde lijk, dit zijn pinksterbloemen" her kend had, doch die de stier prikkel den tot nog groter nieuwsgierig heid. „Dag!" bromde hij vriendelijk en tikte geruststellend met 'n hoef tegen e ender twee donkere massa's voor hem. „Hullep!" gilden de massa's, „het graauwe gevaer!" en ze verhieven zich op hun achterpoten en zetten het op een hoogst onorthodoxe wij ze op een lopen. Dit bracht de stier geheel van zijn stuk. Veel had hij meegemaakt, maar dit.... nee! Dit betekende een rechtstreekse aantas ting van zijn eergevoel. „Zeker im portkoeien", dacht hij, „die hebben allemaal van die rare fratsen. Daar laatst die ene preutse van de markt ook. Bah! Maar ik zal ze leren!!" En hij zette er een afschuwelijke sprint in hart. Wat was hij van plan, wat be zielde hem? De correcte, beleefde Sartorius van vanmorgen was ver dwenen, hier zat ze met een Lebe - mann die een avondje uit was met een aardig meisje en probeerde waar voor zijn geld te krijgen. Ze slaagde er in haar gezicht vriendelijk glimlachend te houden. Excuseer me een ogenblik zei ze. Hij glimlachte vader lijk-welwil lend en schonk zich nog eens in. Marian haastte zich naar het toi let, de enige plaats hier, veronder stelde ze, waar het rustig was en ze een ogenblik kon denken. Ze liep achteloos langs de toilet juffrouw, die met een witte jas aan als een boeddhabeeld gedoken zat achter 'n schoteltje met een tienfranc- stuk er op. Ze hoorde de verbaasde, halfge smoorde uitroep van de vrouw en keek op. Ze staarde in het gezicht van Marie Gort, die jarenlang werkster in Het Wapen was ge weest, voor ze met haar man naar Amsterdam vertrok. Juffrouw Marian -zei de vrouw verbaasd wat doet u hier en toen, opeens denkend aan haar positie neem me niet kwa lijk, ik was zo verbaasd u hier te zien. Ze dacht aan de „regels van het huis" klanten werden hier gekend noch herkend, je ner gens mee bemoeien, mondje dicht. Als juffrouw Marian.... Maar Marian was veel te blij dat ze in deze onbekende vijandige wereld een vertrouwd gezicht zag. - Marie! zei ze verrast wat doe jij hier? Ja, dat kan ik jou ook wel vragen Marie Gort legde haastig uit. Haar man was gestorven. Dooreen kennis had ze dit baantje gekre gen. Niet slecht. Maar een hele overgang met Het Wapen zei ze vertrouwelijk. Neem me als tublieft niet kwalijk, juffrouw Ma rian, maar u had ik hier niet ver wacht. Ik ben hiermet een ken, nis Zei Marian, en legde snel uit hoe de situatie zat. Marie liet veel betekenend haar wenkbrauw zak ken. Defect aan de wagen, hè zei ze op schampere toon. Als 't niet te astrant is, juffrouw, hoe heet die kennis Sartorius antwoordde Ma rian hij woont in Breeck, op die witte villa, weet je wel, waar vroeger meneer Goudeket woonde. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2