LSSJESimi mALWYR Waalwijkse en Langst Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG WASPIK GAPELLE Ned. Ver. van stroomdistributie- bedrijven, te gast in Waalwijk. I VRIJDAG 22 MEI 1953 Uitgever Waalwijkse S toont drukkerij ANTOON 'PIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 41 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal ƒ2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" ZIEKENTRIDUUM. Op 26, 27 en 28 Mei a.s. zal in Els- hout, het Genadeoord van de Wonder bare Moeder, een ziekentriduum worden gehouden, voor zieken en ouden van dagen uit Drunen, Elshout en Nieuw- Kuijk. Een comité van voorbereiding is reeds maanden lang aan de arbeid ge weest om het een en ander te regelen en voor te bereiden. Het triduum staat onder leiding van de Weleerw. heer J. Goes. De zieken worden s morgens aan huis afgehaald en 's avonds thuis ge bracht. De oefeningen vinden plaats in de kerk, terwijl het parochiehuis als re creatiezaal is ingericht. Pl.m. 60 zieken zullen aan dit triduum deelnemen. Dank zij de goedgeefsheid van de parochianen van Drunen en Els- hout en Nieuwkuijk kan de deelname geheel kosteloos geschieden en is men in staat de deelnemers goed te onthalen. De dagindeling is ongeveer als volgt: 9 uA- H. Mis met predikatie. 10.30 uur Ontbijt. 11.30 uur Aanbidding en handoplegging. 1 uur Diner. 3 uur Thee. 3.30 uur Plechtig Lof met Predikatie. Familie of kennissen mogen wel de oefeningen meemaken, de bijwoning van de slotplechtigheden wordt zelfs op prijs gesteld, maar bezoek in het parochiehuis is niet toegestaan. OPENING ZWEMBAD. Het Gemeentelijk Zwembad „De Pleu- newiel" zal op Zaterdag 23 Mei weer voor het publiek worden opengesteld. De opstallen zijn weer eens danig op geknapt en men heeft ook een aanwinst in enkele nieuwe kleedhokjes. Men heelt ook enkele waterpologoals gelegd en het bad ziet er weer keurig uit. De^wem- tijden zijn evenals vorige jaren. Abonne menten kunnen worden afgehaald ten ge meentehuize. JUBILEUM. Onze dorpsgenoot de heer J. Muskens, koster alhier, hoopt op 21 Juni a.s. de dag te herdenken dat hij vóór 25 jaren in dienst trad als koster in onze paro chie Het zal de heer Muskens die dag zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. HET ORGELFONDS. Naar wij vernemen heeft het Orgel fonds een eigen gironummer. Men no- tere dus even no. 57700. KERMIS. De jaarlijkse kermis is Zondag, Maan dag en Dinsdag weer gehouden. Begun stigd door het mooie weer was er voor al Zondag zeer veel bezoek, maar ook de andere dagen was het in de café s gezellig druk en de attracties hadden over belangstelling niet te klagen. Met de Pinksterdagen zal de kermis worden besloten. KRINGSPORTDAG. A.s. Maandag 2e Pinksterdag zal door de R.K.J.B. en R.K.B.B. afdeling Elshout georganiseerd een Kringsportdag gehou den worden op het terrein gelegen ach ter de R.K. Kerk te Elshout. Niet min der dan 13 afd. nemen aan de sport dag deel. Van de Boerinnen: Drunen- Elshout, Ammerzoden, Herpt, Kerkdriel, Den Dungen, Berlicum, Vught, Nuland, Nieuwkuijk, Vinkei, Vlijmen, Liempde, St. Mich. Gestel. Van de Jonge Boeren de afdelingen Elshout, Rosmalen, Am merzoden, Vugt, Nieuwkuijk, Kerkdriel, Drunen, Haarsteeg, Herpt, Vlijmen, St. Mich. Gestel, Den Dungen en Berlicum. De algemene leiding berust bij de he ren J. Sigmans, algemeen sportleider te Eindhoven; A. J. v. d. Akker, Kring sportleider Berlicum en mej. F. v. Asten, Kringsportleidster Vught. De dagindeling is als volgt: 11.45 Aankomst deelnemende afd. 12 u. Opstelling voor het Lof, door de Geestelijk Adviseur de Z.E. heer Pastoor Versteeg. 12.30 u. Défilé. 13 uur: Aanvang der oefeningen. 15 uur: Officiële opening door de E.A. heer Burgemeester A. Snels. Daarna: massademonstratie, koppel loop, vrije oefeningen meisjes, finale koppelloop, volksdansen, tovercirkel, de- filé, prijsuitreiking en sluiting. Laten wij hopen dat het weer mee zal werken om deze Sportdag in alle op zichten te doen slagen. ZWEMBAD. A.s. Zaterdag 23 Mei zal het ge meentelijk zwembad De Pleune Wiel, ge legen aan de Badhuisstraat weer voor het publiek worden opgesteld. Enkele noodzakelijke verbeteringen zoals een 10- tal nieuwe kleedcabinen, overdekking van de rijwielbewaarplaats e.d. zijn aange bracht. De uren van openstelling staan bij hef bad aangegeven. R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Elshout hield een vergadering in de bovenzaal van het parochiehuis. De voorzitter de heer W. Heesbeen opende met de Chr. groet, heette allen welkom meer bijzonder de geestelijke adviseur de Z.E. heer Pas toor, de technische adviseur de heer D. v. d. Brink en de heer H. v. Herpt, vak leraar tuinbouwonderwijzer. Alvorens de Z.E. heer Pastoor tot wijding van het nieuwe vaandel over gaat, wordt eerst door hem op de be tekenis van het vaandel gewezen. Hij wenst de vereniging van harte geluk met dit prachtige vaandel dat zo bereidwil lig en gratis werd gemaakt door de Eer waarde, Zusters, speciaal Zr. Theresia en Zr. Benevenuto. De Z.E. heer Pas toor dankte de Zusters voor het vele werk aan het vaandel besteed en dankte eveneens de heer D. v. d. Brink voor de vele bemoeienissen daarmee gehad. De technische adviseur spreekt ook nog waarderende woorden aan het adres van de Zusters. Daarna dankt de voor zitter allen voor hun medewerking en hoopt dat de vereniging nog lang ple zier van het vaandel zal hébben. Daarna zette de heer H. van Herpt doel en werkwijze uiteen van de tuin- bouwgewassenwedstrijd. Daar het al ver in het seizoen is vindt spr. het beter een gewassenwedstrijd te houden inplaats van een proefveld aan te leggen. De vergadering gaat daarmee accoord. Wat betreft de landbouwgewassenwedstrijd wordt meegedeeld dat de keuring het zelfde is als vorig jaar, terwijl de perce len van de deelnemers tijdig moeten wor den opgegeven. Wat de Sportdag op 25 Mei a.s. betreft deed de voorzitter een beroep op de vergadering om tijd en materialen, zoals palen, draad en wa gens ter beschikking te stellen. De ver schillende werkzaamheden verbonden aan de Sportdag werden wijd en breed besproken. Met dank aan de aanwezigen sloot de voorzitter de geanimeerde ver gadering met de Chr. groet. Harmonie Concordia. De harmonie Concordia zal met Pinksteren deelnemen aan '1 groot muziekconcours te Zaltbommel. Het vorig jaar oogstte Vlijmen grotere steun zijn voor het ijverige te behalen. Er is maanden druk gestudeerd onder leiding van haar bekende directeur de heer Moors. Laten wij hopen dat Concordia weer succes behaalt en met een le prijs thuis komt. Dit zou nog een grotere steun zijn voor hei ij herige bestuur, dat de harmonie in zeer korte tijd opwaarts voert. Volgens geruchten is er een uit breiding op komst met een drum band en tambour maitre. Ook is er sprake van uniformen. NAAR CONCOURS. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld zal door de harmonie St. Caecilia op le Pinksterdag worden deelgenomen aan het concours van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen, ge organiseerd door de Harmoniekapel „Ge neraal Karei van der Heijden" te Zalt bommel. Op 2e Pinksterdag vorig jaar behaalde St. Caecilia op een te Zeist gehouden concours in de Ereafdeling een le prijs, maar om in de Vaandelafdeling te kun nen komen moet nog eenmaal in dezelfde afdeling een le prijs worden behaald, wat St. Caecilia a.s. Zondag hoopt te bereiken. Zij zal uitkomen met als verplicht nummer „Spanische Skizze" van Éugen Fulling en met het vrije nummer „Nach- klange von Ossian' van P. van Never- Er zal wat de voorbereidingen betreft niets aan het toeval worden overgelaten, want weken lang is er onder de kundige en bekwame leiding van de directeur A. v. d. Heijden reeds gerepeteerd en ge oefend, zodat wel verondersteld mag worden dat St. Caecilia met een le prijs huiswaarts zal keren. OPENSTELLING ZWEMBAD. Door het bestuur van de Zwemver eniging De Nieuwe Wiel is onder de in woners een circulaire verspreid waarin wordt medegedeeld dat het zwembad wederom voor het publiek is openge steld en dat er, indien het weer mede werkt van de inrichting gebruik kan worden gemaakt. In de circulaire wordt allereerst dank gebracht aan de ingeze tenen voor de steun die zij in het afge lopen jaar heeft mogen ondervinden en tevens wordt een overzicht gegeven van de gemaakte onkosten over 1952. Het bestuur kan, zo zegt het, de zwem- liefhebbers tot zijn genoegen mededelen dat de heer A. van Engelen dit seizoen weer als badmeester zal optreden, en de tarieven zijn aan de tijdsomstandigheden aangepast. Het bestuur brengt de bevol king, dank voor de volle steun en waar dering tot het mede handhaven van de orde en vooral wordt er bij de ouders op aangedrongen hun kinderen te waar schuwen het bad en de inrichting niet te vervuilen of te vernielen. Dezer da gen zal er door een aantal dames een huis aan huis bezoek worden afgelegd om de kaarten voor het seizoen 1953 aan te bieden. OPTREDEN „VRIJ EN BLIJ". ORANJEVERENIGING JULIANA ORGANISEERT GROTE FEESTEN. De voorbereidingen voor de door de Oranjevereniging Juliana georganiseerde feestelijkheden op Zaterdag 23 Mei en Maandag (Tweede Pinksterdag) 25 Mei zijn in volle gang. Het feestterrein in de Oudestraat, dat voor dit doel keurig in orde wordt gemaakt, is prachtig gelegen en is zeer geschikt om de verschillende gelegenheden een plaats te bieden, ter wijl voor de op te treden gezelschappen en het talrijke publiek dat wordt ver wacht voldoende ruimte beschikbaar blijft. Wanneer het weer mag medewer ken kan hetniet anders of het zal er een vrolijke drukte worden. De Zaterdag-feesten worden om 3 uur geopend met het optreden van het Kin dertheater Carla Flink uit Den Haag, dat het vooral voor de jeugd aantrek kelijke kinderverhaal „Dik Trom" zal brengen, waarvoor ook zeker van de zijde der ouders veel belangstelling zal bestaan. Verder wordt het programma verzorgd door de plaatselijke verenigin gen: de Mandolineclub A Tempo en de Chr. Gemengde Zangvereniging en het Kinderkoor Excelsior. De leden der Oranjevereniging hebben Zaterdag vrije toegang tot het feestterrein. Maandagmiddag worden de feestelijk heden geopend met een Gymnastiek- demonstratie door de Chr. Gymnastiek vereniging Pro Patria, die van 4 tot 6 uur onder leiding van de heer Jac. van Zeist een mooi programma zal uitvoeren, waarvoor zeker belangstelling zal be staan. De Chr. Harmonie Marijke zal Maan dag haar medewerking verlenen door meerdére malen op te treden en de fees telijkheden met muziek op te luisteren. Zo zal zij het avondprogramma openen, waarna om half 8 het alom bekende Radio-Ensemble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker en met me dewerking van Henk Dorel zal optre den. Hiervoor wordt een stroom van bezoekers uit de verre omtrek verwacht, want ieder zal dit vrolijke gezelschap dat van het optreden voor de radio zo'n bekendheid heeft verworven, wel eens willen zien en horen. In de pauze geeft Marijke weer enkele nummers, terwijl Marijke eveneens de feestelijkheden zal besluiten. zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende verloren voorwerpen: zilve ren vulpotlood; portemonnaie m. inhoud; paar motorwanten; paar led. herenhand schoenen; kniebeschermer van motorrij wiel; bietenriek; ceintuur van regenjas; polshorloge, vulpen; kinderschoentje. Aangifte werd gedaan van het vinden van een auto-contactsleutel; klompslof; schakelarmbandje; twee paar dames handschoenen; emaille deksel van was ketel; twee portemonnaies met inhoud; goud-doublé ring met steen; glacé heren- handschoen. Tevens werd opgave gedaan van het komen aanlopen van 'n Mechel- se herdershond. NAAR HET CONCOURS. De muziekvereniging Sirena te Vrij- hoeve-Capelle zal Maandag 2e Pinkster dag deelnemen aan het te Zaltbommel te houden muziekconcours van de Ned. Fe deratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. Er wordt deelgenomen in de eerste afdeling, We wensen directeur en werkende leden veel succes met Pink steren. WAT MEN VINDT EN VERLIEST. Bij de Rijkspolitie te Sprang-Capelle BRANDWEER. Op 13 Juni 1953 zal de Waspikse Brandweer aan de Brandweerwedstrijden te Made deelnemen. Zij zullen uitkomen in de 2e klasse. WIELRENNEN. Onze plaatsgenoot de heer H. de Bont zal op 2e Pinksterdag meerijden in de ronde van Dussen voor Nieuwelingen. In Kaatsheuvel kwam hij Zondag j.l. als 9e over de eindstreep. Dit was zijn 6e wedstrijd. ZONDAGSDIENST 24 Mei 1953 Arts: Dr Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 24 Mei 1953. 10 uur: Ds. W. L. Jens. Koorzang - Soliste. Bevestiging Ouderling-Kerkvoogd. KUNSTKRING. WELKOM THUIS, HELENA! Ge hebt U Dinsdagavond in Musis Sacrum ongetwijfeld geamuseerd en daar was inderdaad wel aanleiding toe, zo lang men zich niet al te sterk bewust was, wie André Roussin en Madeleine Gray te lijf zijn gegaan. Want zonder Homeros en Sophokles zouden zij hun „Helena ou La joie de vivre" niet ge schreven hebben en ook niet zonder „The Private Life of Helen of Troy van John Erskine. Er zijn dus nogal wat auteurs aan te pas gekomen eer wij De Nederlandse Comedie in het product van André Roussin en Madeleine Gray aan het werk konden zien, daargelaten nog'dat Mary Dreselhuys het had ver taald. Waarschijnlijk zouden Homeros en So phokles zich in hun graf omgedraaid heben, als ze geweten hadden wat men in de twintigste eeuw met hun drama's heeft aangevangen. Want met „Welkom thuis, Helena" staan wij niet alleen eeuwen in tijdsorde maar ook mijlen ver verwijderd van de geest die de schep per van de Ilias en die van Elektra heeft bezield. Op een dergelijk tragisch en dramatisch gegeven zo'n burgerlijk stuk te schrijven kan alleen de twintigste eeuw presteren. Een achttiende-eeuwer bijvoorbeeld zou het thema misschien niet met meer talent, maar wel met meer eerbied behandeld hebben. Wat voor de klassieke schrijvers een reeks van diep tragische, noodlottige en desnoods hero- ische gebeurtenissen en handelingen was, hebben de hedendaagse auteurs verlaagd tot een doodgewone en per slot van re kening nog wel amusante familieruzie, met behoud van enkele klassieke ele menten als de bloedwraak en de vloek der goden, terwijl die het dan eenvoudig niet meer doen, zeker niet als men ze laat beschouwen op de verlichte manier van tegenwoordig. Deze zaken waren voor de Grieken zo verheven dat ze er geen aanslag van huiselijke burgerlijk heid op geduld zouden hebben. Daar voelt ook de hedendaagse lezer nog iets van en daarom moet het ons van het hart dat het eigenlijk geen werk is dat André Roussin en Madeleine Gray die aanslag toch gepleegd hebben, alvorens we nog eens toegeven dat het toch wel vermakelijk was. Gelukkig alleen dat het geen vijf bedrijven waren. Tenslotte was het de Nederlandse Co medie die onder regie van Jan Teulings de jus aan het stuk gaf, want er werd gespeeld met de vaart die het moest red den. Het begon al met Jan Teulings zelf, die als de poortwachter Eteoneus het publiek wegwijs kwam maken in de klassieke oudheid en uiterlijk onverstoor baar, maar innerlijk geschokt over de moderne opvattingen die er binnen zijn komen dwarrelen, zich nogal vrijmoedig met de interne familieaangelegenheden bezig hield. Het zal zo wel gemoeten hebben. Kostelijk was Hans Kaart als de krijgshaftige Menelaos, die zich keer op keer door zijn Helena in de luren liet leggen, een Helena door Mary Dres- selhuys met al haar charme gespeeld in een avondcostuum als waarvan de Griek se vrouwen van 1200 voor Christus ze ker nooit gedroomd hebben. In Kitty Janssen kon men de Griekse bakvis uit dezelfde tijd door hedendaagse ogen ge zien, bewonderen. De mening dat er in het gezinsleven weinig is veranderd, kan men gerust voor rekening van Roussin laten. En wat de „joie de vivre" betreft, die uit ieder op zijn of haar wijze. Die van Helena is minder navolgingswaardig dan ze plezierig voor haar zou zijn ge weest. Men kan zich overigens voorstellen, dat iemand nu naar „The Cocktailparty' begint te verlangen, die we misgelopen zrn. DE GILDENDAG. De grote Gildendag, die tijdens de Stadsfeesten in Waalwijk gehou. den zal worden, belooft, althans wanneer de eerste voortekenen niet bedriegen, een groot succes te worden. Het aantal prijzen neemt steeds toe en na de verschillende medailles die geschonken zijn, ont ving het comité thans weer de toe- zeggjing van enkele brouwerijen, dat zij een schild zullen schenken. Bovendien kwam dezer dagen de eerste inschrijving binnen van St. Ambrosius uit Loonopzand, dat met 60 man aan de gildefeesten zal deelnemen Het betreffende comité is druk doende met de veelomvattende or ganisatie van deze dag, en zal o.m. binnenkort een actie beginnen ter werving van advertenties voor de dan te verschijnen gids. PIANO AVOND. Op Donderdag 28 Mei zal in „Mu sis Sacrum alhier een piano-avond gegeven worden door Eva Scha- ringer en Joh. Verhoeven. De uitvoerenden stellen zich voor zowel solowerken alsook werken voor twee klavieren te spelen. Frl. Eva Scharinger is 'n jonge pianiste uit Salzburg. Zij studeerde abn het befaamde „Mozarteum" al daar. In Oostenrijk (o.a. in Salz burg en Innsbruck) is zij meerma len als soliste opgetreden. Twee maal trad zij ook met orkest op (in klavierconcerten van Mozart). Daarnaast speelde zij verschillende malen voor de radiozender „Rot- Weiss-Rot" in Oostenrijk. In een volgend nummer hopen wij nog enige gegevens te vermel den over het uit te voeren pro gramma. DE DRUMBAND OP CONCOURS. De Drumband van de K.A.J. gaat a.s. Zaterdag 22 Mei op concours in Kaatsheuvel. Wij hopen van ganser harte dat zij in Kaatsheuvel een prijs kunnen bemachtigen en wen sen hen veel succes toe. De leden van de Drumband wor den verzocht om Zaterdagmiddag uiterlijk om 3.1 5uur bij het K.A.B.- gebouw aanwezig te zijn. Ook heeft de Drumband een uit nodiging ontvangen voor het Mu ziekfestival te Antwerpen, dat ge houden wordt in Juli, Augustus en September. STICHTING 1940—1945. De collecte voor deze Stichting bracht ƒ665.— op. Wij danken alle gevers hartelijk. TOOGDAG N.C.G.V. TE BERGEN OP ZOOM. De Waalwijkse Christelijke Gym nastiekvereniging „Kracht en Vlug heid" zal óp 2e Pinksterdag deel nemen aan de toogdag van het Ne derlands Christelijk Gymnastiek- verbond, Kring Zeeland, die te Ber gen op Zoom wordt gehouden. 's Morgens zijn er onderlinge wedstrijden, terwijl in de namiddag een grote mars door de stad zal plaats hebben, gevolgd door een défilé en massale turndemonstra- ties. Woensdag 20 Mei hield de Ne- derl. Vereniging van Stroom- distributiebedrijven 'n bijeen komst te Waalwijk; van het programma waren de hoofd punten een lezing door Ir O. Maag uit Zug (Zw.) over elec- triciteitsmeters, welke lezing werd gehouden in Hotel Ver- wiel en een bezoek aan Lan- dis Gyr N.V. In de namidag werd het gezel schap, bestaande uit pl.m. 40 directeuren van bedrijven op 't Gemeentehuis van Waalwijk döor het voltallige gemeente bestuur ontvangen en harte lijk door de burgemeester toe gesproken Burgemeester Teijssen verklaar de, toen het gezelschap een plaats had gevonden in de raadszaal, dat het gemeentebestuur het zeer op prijs stelde, dat de vereniging hier vandaag had willen komen verga deren. Graag had men daarom gevolg gegeven aan het verzoek, opi de deelnemers op het Gemeentehuis te ontvangen, niet alleen omdat 't gemeentebestuur vol trots 't scho ne gemeentehuis wilde tonen, maar ook omdat zijn sympathie uitging naar de vereniging. Uw vereniging, aldus de burge meester, strijdt namelijk voor het behoud van de zelfstandige GEJB's en Waalwijk is een van de 17 Bra bantse gemeenten, die een eigen G.E.B. bezitten. Ik ben er van overtuigd, dat U 'n leerzame dag hebt gehad, omdat gij de gast waart van Landis Gyr, op welk bedrijf wij zeker even trots zijn als op ons gemeentehuis. 80 van alle electriciteitsmeters zijn afkomstig van dit bedrijf, en nu gij dit hebt bezichtigd, zult gij overtuigd zijn van de betekenis van dit bedrijf voor uw bedrijven en van de waarde van het pro duct. Gij hebt natuurlijk talrijke relaties met alle mogelijke leveran ciers, maar een belangrijk instru ment als de meter eist extra zorg. Het was een gelukkige gedachte dat gij hier in Waalwijk hebt wil len vergaderen, zodat gij dit be drijf met wereldfaam hebt kunnen bezichtigen. Ik hoop, vervolgde de burge meester, dat gij vandaag in elk op zicht een nuttige dag hebt gehad vanmorgen hebt gij kunnen luiste ren naar een leerzame causerie en in de namiddag hebt gij intens kennis genomen van Landis en Gyr, welk bedrijf in enkele tien tallen jaren van een klein bedrijf in Zwitserland is uitgegroeid tot een groot omvangrijk bedrijf, ge vestigd in verschillende landen van Europa, ook in Waalwijk. Ik hoop, dat gij een goede in druk van Waalwijk hebt gekregen en dat het niet zal blijven bij dit ene bezoek, maar dat gij tjjdens de feesten bij gelegenheid van het 656-jarig bestaan en tijdens de grote Internationale Tentoonstel ling SLEM, die U wellicht reeds bekend is, onze gemeente nog eens zult bezoeken. Ik betuig U graag, mijnheer de voorzitter, ons respect voor alles wat Üw vereniging heeft gedaan en ik wens U graag toe, dat Uw vereniging met dezelfde energie de belangen van de electriciteits- bedrijven zal blijven behartigen. Hierna bracht de burgemeester een toast uit op het welzijn van d vereniging. En in zjjn antwoord verklaarde de voorzitter van de vereniging o.m. U is zo vriendelijk geweest ons hier te ontvangen we zijn ontvangen in een van de mooiste bedrijven we hebben kennis ge maakt met uw mooie stad, we heb ben gehoord van uw plannen en feesten we hebben uit uw gezag hebbende mond vernomen dat ons streven wordt gewaardeerd. Dank Voor dit alles. U bent hier nog maar kort, maar Uw woorden be wijzen dat U een Waalwijker in hart en nieren bent. Ik feliciteer, aldus de voorzitter, de gemeen te met zo'n burgemeester, die in zo korte tijd Waalwijker werd. Dan richtte hij zich nog even tot zijn collega, de heer van Vliet, dirécteur van de Gemeente Licht en Waterbedrijven alhier, die hij complimenteerde met zijn in stilte gevierd zilveren jubileum, waar aan niettemin gelukkig in de ge meente grote aandacht was be steed. Hij verzocht de aanwezigen het glas te heffen op deze jubila ris. Nog enige tijd vertoefde men in het gemeentehuis, waarna de deel nemers aan deze dag naar elders vertrokken. BENOEMING. De heer M. v. d. Heijden, hoofd van de openbare school, is benoemd tot voorzitter van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. STADSFEESTEN. Woensdagavond vergaderden het dagelijks bestuur van de Stichting Stadsfeesten Waalwijk 1953 en het comité Historische Herdenking met vertegenwoordigers van de drie Waalwijkse toneelverenigingen, die waren aangezocht om mee te wer ken aan de opvoering van het his torische openluchtspel „De Tover- schoen" van Jan Naaykes. Nadat de voorzitter, burgemeester Teijssen, een algemene uiteenzetting had ge geven en de regisseur, de heer M. v. d. Heijden, enkele technische bijzonderheden had gegeven, ver klaarden alle drie de verenigingen zich bij monde van hun voorzitter spontaan bereid de grootst mogelij ke medewerking te verlenen. Be gin volgende week al zullen de eer ste repetities worden gehouden. WIST U HET AL Het Ned. Rode Kruis, afd. Waal wijk, omvattend het rayon; Sprang- Capelle, Drunen en Waspik, heeft zijn jaarlijkse collecte, mede voor het landelijk Rode Kruis, van 25 Mei tot 27 Juni a.s. Dat het Ned. Rode Kruis blinden geneest door zijn actie voor de hoornvliestransplatatie, waardoor reeds honderden ongelukkigen zijn genezen en valide zijn gemaakt, de levensvreugde is teruggegeven. Dat het Ned. Rode Kruis duizen den levens red door zijn bloedtrans fusiedienst, die zonder dat absoluut ten dode waren opgeschreven. Het welfare-werk waarbij in hos pitalen en lan'gdurige zieken aan huis afleiding wordt gegeven door de liefderijke zorg van onze welfare werksters, die zich daarvoor geheel vrijwillig geven. Zodoende de zie ken de zo hoog nodige afdeiding, verschaffen die door de Heren Dok toren beschouwd wordt als een hoofdzaak voor dë bespoediging der genezing. Mede ons werk voor de verschaf fing van lectuur (onze boekenhuis- jes zijn overal bekend en verdienen zeer zeker de medewerking van 't publiek, om ze van beschadiging te vrijwaren). LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Woensdagavond hield de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" een ontspanningsavond in Hotel Ver- wiel, waarbij ook de leden van het Waalwij ks Orkest waren uitgeno digd. Tijdens deze bijeenkomst werd het Requiem van Mozart, zo als dat bij de Dodenherdenking op 4 Mei door koor en orkest was uit gevoerd en op de band opgenomen was door de fa. H. v. d. Heuvel, wederom ten gehore gebracht, zo dat de executanten hun eigen op treden konden beluisteren. Het was een vrij goede opname, waarnaar de vele aanwezigen met interesse luisterden. De vice-voorzitter, de heer van de Meijdenberg, greep deze bijeen komst aan, om allen die aan deze Dodenherdenking hadden meege werkt te danken; bijzonder roemde hij de samenwerking met het Waal wij ks Orkest. Besproken werd ook even het zo- merprogram van de Liedertafel, dat o.m. bestond uit het jaarlijkse ker- mis-matineé, waaraan wederom een apart cachet gegeven zou worden en waarop voor het eerst enkele operette-fragmenten ten gehore zouden worden getracht; boven dien zou tijdens de stadsfeesten „Oefening en Vermaak" tezamen met „Tot Bloei der Toonkunst" en „Hallelujah" een drietal concerten geven te v.m. Baardwijk, v.m. Be- soyen en Waalwijk. Vóór de pauze 'van deze concerten zou ieder koor afzonderlijk enkele nummers zin gen, terwijl na de pauze de koren gezamenlijk enkele werken zouden uitvoeren die door de dirigenten in onderling overleg zouden worden uitgekozen. Op de derde plaats had de Lieder tafel een uitnodiging geaccepteerd van het bestuur der SLEM, om ook op het tentoonstellingsterrein een concert te geven. Een voorstel van het bestuur om wederom deel te nemen aan het bestendig festival te Antwerpen, waarvoor weer een uitnodiging was ontvangen en waaraan tevens een uitstapje naar Brussel zou worden verbonden, werd met enthousiasme door de leden aangenomen. Het verdere verloop van deze ont spanningsavond werd verzorgd door de heer J. de Bont die een aantal muziekfilmpjes vertoonde, die zeer in de smaak vieden bij de aanwe zigen. FILM VOOR DE WAALWIJKSE OUDEN VAN DAGEN. Op Woensdag 27 Mei, 's middags om hal f3, zal in de Luxor-bioscoop de grote bekende circusfilm „The greatest Sow on earth" worden ver toond voor de Waalwijkse Ouden van Dagen; niet alleen dus voor de leden van de Bond voor Ouden van Dagen, maar voor alle Waalwijkse mannen en vrouwen boven 65 jaar. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Waalwijkse Bond en zeer bijzonder valt het te prijzen dat de exploitant van de Luxor-bioscoop, de heer v. Berkel, de oudjes deze middag gratis aanbiedt. Men kan een besproken plaats af halen ni het café van de Gilden bond, waar de ouden van dagen dagelijks thuis zijn.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5