Palthe Sutuifcde kguS' HOOGENBOSCH UevaVfc niatnandL BERNDIJK L00N-0P-ZAND L00N-0P-ZAND ST. JOACHIMMOER WAALWIJK WINKELJUFFROUW. DAMESSCHOENFABRIEK WILT U EVEN NOTEREN 7 Nr. 2584 Fa. Wed, A. BOOM, Kaatsheuvel OVERAL GEZOCHT. NERGENS BETER GOEDKOPER DE MAGNEET WAT HET VLEESPALEIS LEVERT, 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 MEI 1953 7 VRAAGT Aankomende kantoorbediende (mnl.) JOS VAN HEIJST SMEDERIJ V RAAGT een bekwame JASSEN chemisch reinigen - Service-Station v. 's HERTOGENBOSCH 85 MARKT 2 WAALWIJK LET OP DEZE 3 PUNTEN 1 KWALITEIT 2 VERZORGING 3 PRIJS P. PLUIJMERT'S VLEESPALEIS AGENDA. Vrijdag 22 Mei 8.30 uur n.m. Repe titie parochieel zangkoor St. Cecilia in de R.K. Jongensschool. Zaterdag 23 'Mei 4 uur n.m. Opening der feestelijkheden der Kon. Erk. Har' monie St. Jan in de consumptietent ach ter het patronaat te Berndijk. 5 uur n.m. Aanvang Drumbandshow. 7 uur n.m. Prijsuitreiking in consump tietent. 1 7 30 uur n.m. 'Groot avondconcert door de Kon. Erk. Harmonie Oefening en Uitspanning te Goirle. Zondag 24 Mei 7.30 u. n.m. Cabaret in de consumptietent. Maandag 2e Pinksterdag 25 Mei 11.30 12.30 uur Leesbibliotheek in het Pa tronaat. i 1 uur n.m. Opening Muziekconcours op het concoürsterrein achter het Patro naat te Berndijk. 7.30 uur n.m. Groot avondconcert door Harmonie Vlijt en Eendracht te Rijen. denstraat (Schoolstraat). Wie zich daar niet voorzien heeft van een entree en geen lid is van „De Efteling" moet Maandag aan 't loket een kaartje nemen van 85 ct„ de normale entree voor „De Efteling". E.H.B.O. In het raam van Bescherming Burger bevolking is in September 1952 een cur sus begonnen voor opleiding van het di ploma Eerste Hulp bij Ongelukken door onze beide doktoren Wijtenburg en Raaijmakers. 20 Cursisten hebben deze ctirsus gevolgd en zich op 12 Mei j.l. aan een examen onderworpen, dat af genomen werd door Dr. Schröder uit Ois- terwijk, geassisteerd door dokter Wij tenburg alhier. 18 Cursisten hebben met goed gevolg het examen afgelegd en zul len eerstdaags het diploma hiervoor ont vangen. Het zijn de heren: A. Pooters, C. Bergmans, K. Kemmeren, M. Remme ren, A. v. Wanrooij, L. Luijken, C. Sprangers, J. Dingemans en L. Spapens, terwijl de heren H. Wijgerde, B. Bee- ï-ens, H. Tiggelman en P. de Kort reeds in Loonopzand hun diploma behaalden. De dames zijn: T. Kolsteren, C. Brekel- mans, J. v. Gulik, D. Brekelmans, S). Elshout, J. v. Mierlo, R. Boons, J. rre- deriks en Th Pennings. De plannen zijn in voorbereiding, om deze zomer een oefenavond te houden in de openlucht, waarbij opgaven verwerkt zullen worden, die in de praktijk kunnen voorkomen, terwijl verder de activiteit en paraatheid der leden op peil gehou den wordt door een verplichte oefening op elke 1ste Dinsdag der maand. De E.H.B.O.-ers hebben een.plaatse lijke vereniging, waarvan de heer A. Pooters, voorzitter, H. Wijgerde, secre taris, mej. Kolsteren, penningmeesteresse en de heer B. Beerens en mej. Brekel mans de commissarissen zijn. APOLLO NAAR ZALTBOMMEL. Zoals we in ons vorig nummer meld den gaat de Harmonie Apollo Zondag, de 1ste Pinksterdag, naar Zaltbommel om deel te nemen aan het concours van de Nederlandse Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen georgani seerd door de Harmoniekapel „Generaal Karei van der Heijden Deze week waren we in de gelegen heid Apollo" te beluisteren tijdens haar repetities op het terrein achter de brand weerkazerne. De beide concoursnum mers pijn een zware opgave voor de Ere-afdeling, waarin het corps uitkomt, doch we zijn er van overtuigd, dat Apollo ook nu weer succesvol uit de strijd te voorschijn zal komen. Daarbij zijn het beide composities, die een mooie aanwinst op het repertoire van de har monie zullen zijn. Zaterdag om 3 uur houdt Apollo haar slotrepetitie op het feestterrein van de Harmonie St. Jan te Berkdijk. Zondag om 1 uur wordt met twee grote autocars van van Dijk uit den Bosch naar Bommel gereisd, waar ver moedelijk omstreeks 4 uur de harmonie moet optreden. Wij wensen Apollo het grootste succes toe bij de „Karei van der Heijden"! DE KAJOTTERS OPENDEN HUN ZOMERPROGRAMMA. Vrijdag 15 Mei j.l. hielden de Kajot- ters hun maandelijkse leden-bijeenkomst in de K.A.J.-zaal van de R.K. Gilden bond, waarmede tevens het K.A.J. zo- merprogramma werd geopend. Om onge veer 8 uur opende voorzitter C. Laurij- sen deze bijeenkomst met gebed en groet, waarna alle aanwezigen het Ave Ma ria zongen; in z'n inleidend woord riep de voorzitter alle aanwezigen een harte lijk welkom toe, en een bijzonder woord van welkom aan Aalmoezenier Strijbos, die voor het eerst na een afwezig zijn van enkele weken weer in de K.A.J. terug was. Vervolgens gaf hij t woord aan de secretaris, die met 'n kort ver slag de gebeurtenissen uit het afgelopen winterprogramma weergaf. Na deze sprak vriend Jac. Stokker- mans over de betekenis van de zomer tijd voor onze jonge arbeiders, of zoals onze vriend het noemde: het zomerbad voor onze jonge arbeiders, waarin zij naar hartelust moeten kunnen zwem men. Spr. bedoelde hiermede, dat wan neer het bestuur een met zorg samenge steld zomerprogramma heeft opgezet, elke jonge arbeider hiervan moet kunnen genieten, maar ook zijn volle medewerking er aan moet geven. Vervolgens gaf de voorzitter een uit eenzetting van het a.s. zomerprogramma, waarin diverse excursies gemaakt zullen worden, o.a. naar de scheepswerf te Heusden en Scheepsschroevenfabr. Lips te Drunen; ook de Diocesane feestweek, die in onze plaats zal worden gehouden, belooft iets geweldigs te worden; daar naast staan er nog vele weekends en sportbijeenkomsten op het zomermenu. Op 2 Juli hoopt de K.A.J. een bezoek aan Antwerpen en Brussel te brengen. Na deze korte uiteenzetting bracht aal moezenier Strijbos enkele woorden van dank aan de K.A.J. voor het medeleven dat zij toonden tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. Hierna werd onder leiding van M. Kemmeren de in onze beweging traditio neel geworden Hersengymnastiek gehou den, terwijl de accordeon-band onder lei ding van Tini Voogd voor de muzikale omlijsting zorgde. Na de rondvraag waarvan een druk gebruik werd gemaakt, werd deze zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten met gebed en groet. Agenda. Donderdag 21 Mei tussen 6.30 en 8.30 uur inmanden in De Sport wereld voor vlucht Corbeille. Vrijdag 22 Mei van 6.30—8.30 uur n.m. inmanden in De Sport wereld voor vlucht Neufvilles. Zaterdag 4 uur nam. opening der feestelijkheden muziekfeesten te Berndijk. 7 uur nam. prijsuitreiking drum bandshow. 3 uur nam. slotrepetitie harmo nie Apollo op de kiosk feestterrein Berndijk. 7.30 uur nam. avondconcert har monie Oefening en Uitspanning uit Goirle. Zondag 7.30 uur nam. cabaret- uitvoering consumptietent. Maandag 2.30 uur nam. voetbal wedstrijd DESKRKTVV. 1.30 uur nam. aanvang concert- wedstrijd muziekfeesten Berndijk. 7.30 uur nam. avondconcert door harmonie Vlijt en Eendracht uit Rijen. MUZIEKFEESTEN IN BERNDIJK. In een keurig verzorgd programma boek van de drukkerij Giel van Box tel uit Kaatsheuvel —kondigt de Kon. Erk. Harm. St. Jan haar Muziekfeesten van 23 Mei tot 1 Juni a.s. aan. Pastoor Rietra geeft hierin een korte beschou wing onder de titel „St. Jan viert feest burgemeester Mr. v. d. Heijden brengt onder het opschrift „Bij het 30-jarig be staan van St. Jan hulde voor de be reidwilligheid, waarmede het corps steeds klaar stond als een beroep ge daan werd ter opluistering van gebeur tenissen; St. Jans Beschermheer, de Wel edele heer G. van Enschot' uit 'Goirle wenst het „Jubilerend St. Jan geluk met zijn jubileum en de parochie Berndijk met „zijn" harmonie; de actieve voor zitter de heer G. Meert geeft in een over zicht een kijk op de groei van St. Jan en brengt sympathiek dank aan de al zijdige medewerking, die St. Jan steeds ■en vooral bij de organisatie van zijn Muziekfeest ondervonden heeft. Verder vinden we een programma, dat blijk geeft van goede organisatie door veel afwisseling en goede verzorging. Zaterdag wordt het feest ingezet met een Drumbandshow, waaraan deelnemen 1 Drumband St. Jan te Berkdijk, 2 Drum band Euphonia te Kaatsheuvel en 3 Drumband Vlijt en Eendracht uit Rijen in de 3de afdeling; Drumband Volks vlijt en Volksvermaak Waspik, Drum band L Echo des Montagnes te Tilburg en Drumband K.A.J. te Waalwijk in de 2de afdeling en Drumband „Ons Genoe gen" van Huize Nazareth te Tilburg in de 1ste afdeling. Met een loopmars en een staande mars worden de bands be oordeeld door een jury bestaande uit de heren P. B. Bisselink en Chr. Kuijten. Om 5 uur volgt de prijsuitreiking in de consumptietent op het feestterrein. Om half acht wordt een avondcon cert gegeven door de Kon. Erk Harmo nie! Oefening en Uitspanning uit Goirle. Op Zondag 1ste Pinksterdag bepaalt zich de feestviering uitsluitend tot een Cabaret-uitvoering door een groep zeer bekende radio-artisten. 's Maandags de 2e Pinksterdag vangt om half twee het concours aan. Op deze dag komen uit: 1 Fanfare Euphonia te Zesgehuchten in de vierde afdeling met als verplicht werk Petite Suite van A. Kousemaker en met keuzenummer Ou verture Romantique van O. Cordonnier; 2 Fanfare St. Antonius te Nijnsel in de 3e afdeling met als verplicht nummer Marielle van Alb. Thiry en met keuze nummer Ouverture Bonne Fortune van S. P. v. Leeuwen; 3 Fanfare St. Anto nius te Heusden-Asten; 4 Harmonie Si- rena te Hooge Mierde met als verplicht werk Petit Suite Rustique van Jean Til- leul en met keuze-nummer Joyeuse Ou verture van Alyre Delhaye in de 3de afd. Harmonie. 5 Fanfare St. Cecilia te Milheeze in de afd. Uitmuntendheid met Ouverture Symphonique van G. Boe- dijn als verplicht werk en Cortege Ju- bilare van A. Delhaye en Narcissus en Echo, Dramatische Legende van G. Boe- dijn als keuzewerken. Tot slot 6 Fan fare Kunst na Arbeid uit Houten (U.) in de 1ste afdeling met Divertimente van Boedijn als verplicht werk en Ker- messe van G. de Roeck als keuzewerk. Het concours wordt gegeven onder auspiciën van de R.K. Federatie van Muziekverenigingen in Nederland. De 2de Pinksterdag wordt besloten met een groot avondconcert door de Harmonie Vlijt en Eendracht te Rijen onder directie van de heer A. Molen schot. Dit voor de drie eerste dagen van Berkdijks Muziekfeesten. Wij wensen St. Jan alle succes toe met zijn organisatie, die zonder twijfel in de grote belangstelling zal staan van de verre omgeving. Wij komen de vol gende week op het verdere programma terug. berustte bij Frater Angelico. Het koor, dat onder de grootste stilte werd aanhoord, was van werkelijk verheven aard en onder verdeeld in een opdracht, waarna achtereenvolgens Roeping, Pries ter en Herder, H. Doopsel, Biecht, H. Misoffer, Eerste H. Communie, Vernieuwing der Doopbeloften, Mariahulde, H. Hartdevotie enz., om in een slotapotheose te beslui ten met het „Haec Dies". Na dit buitengewoon geslaagd en inhoudrijk spreekkoor werd door een viertal kleuters de jubilerende pastoor onder het uitspreken van een aardig toepasselijk versje een viertal zilveren bloemvazen aange boden ter versiering van 't altaar, waarna een der leerlingen van de naaischool een mooie, door de leerlingen vervaardigde theemuts offreerde. De Pastoor dankte zowel de leer lingen als het onderwijzend per soneel der beide scholen voor al les wdta ezeemh-zmetoniwdfrfff les wat deze hem en zijn familie deze middag boden. Mijn familie, zo zei de pastoor, staat er van te kijken dat de Loonse jeugd zo mooi kan zingen, ik zelf niet, zo zei hij, want ik weel wat ze hier in Loon op muzikaal gebied kun nen. Na een „Lang zal hij leven" door alle aanwezigen had de tractatie der kinderen plaats. Loonopzand mag terugzien °P een mooi en stijlvol gevierd pries terfeest. Bekroond. Bij gelegenheid van de grote Winner-Hondententoonstelling, die j.l. Zaterdag en Zondag gehouden werd in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam, behaalde onze dorpsge noot, de heer P. J. Vera, met zijn Barzoi Rinde van Oldebert in de open klasse de 2e prijs zeer goed. Viering 50"jarig jubileum van de Boerenleenbank. Kinderhulde. Na het zo schitterend geslaagde parochiefeest bij gelegenheid vaiv het 40-jarig priesterjubileum van Pastoor Schoenmakers op verleden Zondag, had Dinsdagmiddag de huldiging plaats van de jubileren de pastoor door de kinderen der beide scholen. Door de jubilaris werd 's mor gens een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij de kinderen de Gregoriaanse ge zangen uitvoerden onder leiding van Frater Angelico. De uitvoe ring van de Liturgische gezangen was schitterend en mocht wel als model dienen voor goede volks zang. 's Middags om 3 uur waren alle kinderen der scholen in het paro chiehuis verzameld om hun her der te huldigen. Een schare van bruidjes vormde een haag, waar door de jubilaris, diens familie en verdere genodigden zich naar hun plaatsen begaven. Dan voerden de kinderen geza menlijk een spreekkoor uit, speci aal voor deze gelegenheid samen gesteld door de onlangs ontslapen directeur der Fraters, Frater Theo- dulf, en getiteld „Priesterhulde". De regie van het koor was in han den van Frater Bartholdus, terwijl de leiding van de muziek en zang De plaatselijke Boerenleenbank te Loonopzand herdacht op 12 Maart 1.1. haar 50-jarig bestaans- feest. Om verschillende redenen moest de viering van dit heuglijk feit enige tijd worden verschoven en zo was het Woensdag 20 Mei de dag dat de leden der Boerenleen bank ter plaatse, met de besturen der verschillende organisaties ver- wand aan de standsorganisatie der boeren, zich in feeststemming ver enigden in de zaal van de heer G. Wijtvliet. Nadat 's morgens om 10 uur in de parochiekerk van Loonopzand een H. Mis van dankbaarheid was opgedragen, waarbij alle leden en hun huisgenoten tegenwoordig wa ren, werd te 11 uur in bovenge noemde zaal de feestvergadering gehouden. Behalve de besturen der betref fende verenigingen, zowel uit St. Joachimmoer en Kaatsheuvel, wa ren mede tegenwoordig de Zeer- Eerw. Heer Pastoor, de burge meester der gemeente en leden van het Hoofdbestuur der Boerenleen bank. Er werden warme woorden van hulde en waardering gespro ken, zowel over de vroegere func tionarissen en bestuursleden die voor het welzijn der bank hebben gewerkt, als aan het adres van hen die zich thans aan de opbouw en de groei der bank wijden. Een afgevaardigde van de Coöp. Centrale Boerenleenbank uit Eind hoven voerde het woord. Groot zijn de verdiensten die de ze instelling voor de bevolking had. In 1903 opgericht als 'n eigen afdeling met eigen bestuur, had zij wijlen de heer Adr. Verster als eerste voorzitter. Na diens dood werd hij opgevolgd door de heer J. van Lier, die nog als zodanig in functie was in 1944, toen hij ten gevolge van een noodlottig onge val om het leven kwam. Vanaf 1944 bekleedt de heer J. de Kort te Joachimmoer de functie van voorzitter. Vanaf de oprichting verheugt de afdeling zich in steeds stijgende bloei en lelt zij haar vele inleggers niet alleen onder de landbouwen de bevolking, doch ook onder de middenstanders en zelfs onder de arbeiders. Bij de oprichting in 1903 was A. v. Roessel de eerste kassier, die bij zijn dood werd opgevolgd door zijn broer Peter. Na diens overlij den werd het kassierschap tijdelijk waargenomen door de voorzitter, de heer Adr. Verster. Van 1916 1941 was het de heer J. Bapt. Beu nis, die 25 jaren onafgebroken en met de grootste accuratesse deze functie waarnam. In 1941 gaf de ze om zijn hoge ouderdom de func tie over aan de heer C. Swaans. Toen laatstgenoemde zich enkele jaren geleden zich metterwoon el ders ging vestigen, werd tot kas sier aangesteld de heer P. Broeders uit St. Joachimmoer, onder wiens beleid de Boerenleenbank ter plaatse een zeer hoge vlucht heeft genomen. Nadat gezamenlijk was aangeze ten aan een welvoorziene kotfie- tafel in de Concordiazaal, had te 7.30 uur een Bonte Avond plaats, die verzorgd werd door liet Ca baret-ensemble „Klaveren Vijf" uit Roosendaal. Op waardige wijze hebben be stuur en leden der Boerenleenbank hun gouden bestaansfeest gevierd. langstellenden de concoursnum- mers zullen kunnen beluisteren, die op 2e Pinksterdag in de afde ling Uitmuntendheid zullen wor den uitgevoerd. Burgerlijke Stand van 1 t.m. 15 Mei. Geboren: Petronella H. G. M., dv. J. M. Pooters-Jansen; Dimphena A. M., dv. A. v. d. Made-Akkermans; Maria J. Th. P., dv. A. G. de Nijs- Schaapsmeerders; Adriana G. M., dv. A. M. Klijsen-v. Boxtel; Maria A. J. Th., dv. H. A. Tiggelman-Ver- munt; Hermanus C. J. M., zv. A. A. A. B. v. Hest-Huijsmans; Wilhel mus E. M., zv. J. IJpelaar-Kleijs- sen; Yvonne J. M., dv. C. F. A. v. Loosdrecht-Huij smansW ilhelmus A., zv. H. A. Manders-den Brok; Gerarda C. M., dv. W. M. v. Riel- IJpelaar. Jacobus G. M., zv. zv. W. A. v. Heijst-v. d. Velden; Johanna E. M., dv. J. A. Groenendaal-van Heijst; Walther J. C., zv. W. A. J. v. Dongen-Wagemakers. Huw.-aangiften: Franciscus v. d. Heijden 41 j. en Adriana Damen 35 jaar, beiden te Kaatsheuvel; Adria- nus W. L. v. d. Laak 29 j. en The- resia M. M. v. d. Velden 26 j., bei den te Loon op ZSnd; Petrus W. Vesters 38 j. en Petronella' J. M. Vrinten 31 j beiden te Kaatsheu vel; Jacobus G. v. Riel 25 j. en Wil- helmina C. Monteé 23 j., beiden te Kaatsheuvel; Cornelis J. Kuipers 26 j. te Oosterhout en Henrica G. Klis 24 j. te Kaatsheuvel; Wilhel mus C. J. v. Best 29 j. en Johanna A. v. Boxtel 25 j., beiden te Kaats heuvel. Gehuwd: Henricus W. Tissen 26 jaar en Cornelia P. M. in 't Groen 27 j., beiden te Kaatsheuvel; Johan nes Ch. v. Dijk 27 j. en Pia M. Zee- bregts 31 j.,'beiden te Kaatsheuvel; Dingeman P. v. d. Hoeven 32 j. te Sprang-Capelle en Catharina E. Oerlemans 29 j. te Loon op Zand; Jacobus P. A. Smits 38 j. te Tilburg en Henriëtte L. v. Weert 33 j. te Loon op Zand; Martinus Wennekes 27 j. te Drunen en Huberdina M. Th. v. d. Lee 21 j. te Kaatsheuvel; Johannes A. O. Kleijsen 28 j. en Maria J. L. v. Wezenbeek 31 j., bei den te Kaatsheuvel; Johannes C. Oomen 31 j. en Adriana M. C. Coo- mans 27 j., beiden te Loon op Zand; Johannes L. Laurijsen 25 j. te Don gen en Petronella M. v. d. Ven 35 jaar te Kaatsheuvel; Pieter Meer en 61 j. en Liduina J. M. Zoetmulder 51 j., beiden te Kaatsheuvel. Overleden: Clasina de Rooij, 56 j. Vertrokken: Adriana M. v. Dort- mont naar Dussen; Agnes M. Vastré naar Tilburg; Maria J. v. d. Hoven naar Bergen op Zoom; Anna M. C v. d. Hoven naar Bergen op Zoom, Petrus J. Berkhout naar Nieuwe- Niedorp; Adrianus C. v. Ooijen en gezin naar Zwijndrecht; Johanna v. d. Luijtgaarden naar Lith; Adria nus A. Laurijsen naar Waalwijk; Wilhelmus A. J. v. Leest naar Box meer; Cornelia W. Hamers naar Boxmeer; Johannes C. v. Dijk en echtgen. naar Sprang-Capelle; Mar tina M. Meulendijks naar Eindho ven; Johannes v. Dongen, naar Til burg; Johannes M. Zeebregtn naar Sprang-Capelle; Johannes Verhoe ven naar Tilburg. Ingekomen: Wouterus N. J. De- liën van 's-Bosch: Petrus A. Sleen- hoff van Waalwijk; Hermanus F. M. J. M. Hopman van Teteringen; Margaretha Wolfs van Vlijmen. Voor Maandag 2e Pinksterdag is al hier een groot landelijk concours hip- pique met springconcours georganiseerd met deelneming van de landelijke ama zones. De aanvang zal om 12 uur zijn, waarna de officiële opening te 14 uur door de Edelachtbare heer Burgemeester Mr. Th. v. d. Heijden. GRONDWETSWIJZIGING GOEDGEKEURD. De Eerste Kamer heeft Woensdag in tweede lezing het voorstel tot wijziging van de Grondwet goedgekeurd op het stuk der buitenlandse betrekkingen. Deze houdt in dat bevoegdheden van wetge ving, bestuur en rechtspraak, tot nu toe voorbehouden aan Nederlandse organen, kunnen worden opgedragen aan volken rechtelijke b.v. Europese organisa ties. Er was een meerderheid van twee derden vereist en die werd ruim gehaald doordat het voorstel werd aangenomen met 37 tegen 4 stemmen. De communis ten en 2 VVD-ers stemden tegen. Bin nen enkele weken zal de wijziging nu plechtig afgekondigd worden. KONINKLJK BEZOEK AAN DENEMARKEN. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben een staatsiebe- zoek van enkele dagen aan Denemarken gebracht. Zij vertrokken Dinsdagmorgen van Soesterberg naar Kastrüp, waar zij werden ontvangen door koning Frederik en Deense regeringsautoriteiten. 's Avonds zaten zij aan aan een staats banket dat koning Frederik en koningin Ingrid aan hun koninklijke gasten aan boden. Woensdag voeren zij met het ko ninklijke jacht naar Helsingor, waar zij een bezoek brachten aan de vesting Kronborg en aan het ziekenhuis voor lij ders aan kinderverlamming. Later op de dag ontvingen koningin en prins op de Nederlandse legatie de in Denemarken wonende Nederlanders. Gistermorgen heeft koningin Juliana een rede uitgesproken voor de universi teit van Kopenhagen, terwijl prins Bern hard een bezoek bracht aan de werk plaatsen van het vliegveld Kastrup. OPNIEUW POOLSE STRAALJAGER OP BORNHOLM. Voor de tweede keer in enkele maan den tijd is een Poolse piloot met een Russische straaljager van het type Mig 15 naar het Deense vliegveld Bornholm ontsnapt. Hij landde op een open veld buiten het vliegveld, waardoor zijn toe stel werd beschadigd, maar hijzelf bleef ongedeerd. Hij meldde zich direct bij de militaire autoriteiten, die hem aan de politie overgaven. De nu ontsnapte 21-jarige piloot is een vriend van de piloot die enkele maanden geleden in het Westen asyl vroeg en die nu in Amerika is. De Poolse autoriteiten hebben terug gave van het toestel gevraagd. ONDERHANDELINGEN ENGELAND—EGYPTE AFGEBROKEN. De onderhandelingen tussen Engeland en Egypte over de ontruiming van de Suezkanaalzone door de Engelsen zijn gestaakt. Dit heeft generaal Naguib of ficieel meegedeeld. Tegelijkertijd bereid de hij de Egyptenaren voor op een har de bevrijdingsstrijd. De Engelse regering heeft de burgers in de Kanaalzone wier aanwezigheid daar niet vereist is, aan geraden te evacueren. PARATHYPHUS DOOR BESMET VLEES. Ben aanzienlijk aantal personen in Schoonhoven is besmet door paratyp- phus door het eten van besmette worst. Onmiddellijk nadat verdachte verschijn selen waren geconstateerd kwamen de vleeskeurings- en medische autoriteiten in actie en al gauw werd! de bron van het kwaad ontdekt. De winkel werd ontsmet en alle vlees vernietigd. Twee echtparen moesten ernstig ziek in het ziekenhuis worden opgenomen. Volgens medische deskundigen heeft behalve de betrokken slager ook het publiek schuld door het kopen van vlees tegen een prijs die ver beneden de gang bare ligt. Wanneer er een groot prijs verschil optreedt, is er volgens dezen iets verdachts aan. Dit als waarschu wing. BEZOEK MINISTER ALGERA AAN WAALWIJK. De minister van Waterstaat en Verkeer, mr Algera, .bezocht he denochtend onze gemeente, waar hij op het raadhuis met burge meester Tejjssen en andere auto riteiten een bespreking hield over belangen dezer s reek. 't Ging in hoofdzaak over twee punien, n.l. de nieuwe rijksweg Tilburg Waalwijk -Gorcum Utrecht met een brug over de Merwede te Gorcum en de Oost- West-verbinding. Wij vernemen da. minister Al gera, die zeer goed georiënteerd Jjleek en uiterst belangstellend, zeer positief was in z'n opvatting, dat deze streek door bedoelde werken zo spoedig mogelijk uit haar verkeersisolement moes. wor den verlost en dat hij daartoe gaar ne alles zal in 't werk stellen en dat ook de Biesboschwerken zijn volle sympathie hebben. Loonopzand's Gemenigd Koor. Op 2e Pinksterdag zal Loonop zand's Gemengd Koor deelnemen aan het groot concours te yught. Het is werkelijk een prestatie om in zo'n korte bestaanstijd in een der hoogste afdelingen aan een concours deel te nemen. Voorze ker heeft de kundige leiding van de heer H. Nieuwkoop uit Hees been hiertoe zeer veel bijgedragen. A.s. Zaterdagavond te 8 uur zal de slotrepetitie worden gehouden in de zaal van Concordia, alwaar muziekliefhebbers en verdere be- TE KAATSHEUVEL Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichlingenonder No. 5356 bureau van dit blad. Thans zijn wij ook telefonisch bereikbaar WOONHUIS-WINKEL BUTA-GAS DEPOT GROTESTRAAT 95 ONDER Beleefd aanbevelend Grotestraat 57 Telefoon 2074 WAALWIJK '-I- ..--.VS. y - V k Vughterstraat 5 - Telef. 7839 bij de MAGNEET Uw huis-, salon- en slaapkamer gekocht. Bovendien als extra [reclame porselein en zilver- artikelen cadeau. Deze reclame geldt eveneens op alle kleinmeubelen, tapijten, lopers, cocos, matten, gordijnen en manu facturen. Mooie sortering Kinder- en Wandelwagens ZIET ONZE TOONKAMERS Fa Klerx Hoek Baardwijksestraat Tel. 3130 filiaal Grotestraat 37 Tel. 3017 (alleen textiel) WAALWIJK mooi beige leder met vergulde gesp TELEFOON 2817 1ste kwaliteit Rundvlees, tegen de laagst mogelijke prijs. Deze week geven wij één reclame 500 gram Rundvlees 500 gram Gehakt I 2,97 Ons varkensvlees munt uit in kwaliteit en prijs Vet Spek 500 gram f 0,99 Mager Buikspek 500 gram I 1,09 Cotelletten 500 gram I 1,55-1,65 Ham Schijf 500 gram I 1,69-1,79 Blinde Vinken 100 gram I 0,40 Ons Vlees enz. wordt door een geheel nieuwe Tadema's koeling gekoeld. OOSTEIND 61 SPRANG

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7