Waalwijkse en Langstraatse Courant Gemeenteraads verkiezingen ■1 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 HOOPDPIJNT<- Vlijmen heeft een goedgekeurd uitbreidingsplan Woningbouw ondervond een betreurenswaardige stagnatie GELEGENHEIDSKLEDING fê'.! B IJ EX A ME NS Mijnhardt Zenuwtabletten. VRIJDAG 22 MEI 1953 Uitgever Wausiwjjkse Stoomdrukkerij ANTOON HELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit. blad verschijnt 2 per week ECHO^MHEI 76e JAARGANG No. 41 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal rtO franco p o Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. TELEGR.-ADRES„ECIIO* Als z.g. lijsttrekker van de K.V.P.-lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen voel ik mij gedrongen en lijkt het mij op Z n plaats aan de vooravond van de stembusstrijd een artikeltje te wijden aan de Katholieke gemeente-politiek. Laat ik het meteen zeggen Zonder geestdrift en zonder een rotsvaste over tuiging en zonder een diep besef van de beginselen, waarop het gemeentelijk be leid dient te rusten, kan het overvloedi ge materiële opbouwwerk niet worden volbracht. 't Is waarlijk door de kiezers niet te veel gevraagd, indien zij eenmaal in de vier jaren willen vernemen op welke grondslagen de gemeente-politiek der K.V.P. gebaseerd is en zal zijn. Het gemeentelijk beleid is tevens ook althans dient het te zijn een stuk principieel leven en wel van hoog ge halte en geenszins van slecht allooi. Daarom leven óók politiek gesproken de burgers niet van brood alleen. En de gemeenteraad die de goede en juiste principes veronachtzaamt, loopt gevaar stenen voor brood aan zijn burgerij te geven. Het is nuttig, ja noodzakelijk, aan de vooravond van de gemeenteraadsverkie zingen de taak van dit hoogste gemeen telijke orgaan nu reeds meer dan een eeuw de representante van de burgerij scherp te formuleren tegen de ach tergrond van de noden, wensen en om standigheden van het ogenblik, en wel zodanig, dat die taak gesteld wordt in het licht van de Katholieke levens- en wereldbeschouwing. De komende vier jaren zullen voor Waalwijk, dat zich in een levendige en intense ontwikkelings periode bevind, vele problemen tot een oplossing moeten worden gebracht, die boordevol materiële, misschien naargees tige zorgen zitten, doch niet minder ook tot barstens toe vol schone idealen. De weg naar de nodige gemeentelijke voorzieningen wordt meermalen be straald door pauselijke wijsheid. De richtlijnen van Rerum Novarum en Qua- dragesimo Anno zijn ook voor het ter rein der gemeentelijke werkzaamheid van uitzonderlijke betekenis. Allesbeheersend voor de katholiek is, dat hij weet, dat op het terrein van de Staatkunde eveneens voor het ge meentebeleid alleen maar uitkomst is te verkrijgen op de grondslag van de zedelijke normen gelegen in de natuur lijke orde en in de Goddelijke Openba ring, gelijk deze door het kerkelijk leer gezag worden verklaard. Het is thans nu de verwarring der geesten zo beangstigend is en satanische krachten zich richten op ontbinding der positief Christelijke waarden in ons volk, zeker voor alle katholieke Nederlanders onafwijsbare politieke eis, eensgezind achter de K.V.P. te staan, De mens, van nature een sociaal we zen, levende in de gemeentelijke samen leving, welke individu en gemeenschap zo nauw bindt en verbindt, heeft er het grootste belang bij, dat hij bestuurd wordt door een gemeentelijk gezag, dat voor hem aanvaardbare beginselen tot richtsnoer neemt. Ook in de gemeente-politiek heeft het principe een rol te spelen. De K.V.P. heeft te zorgen, dat voor de koers van Het bewind, het principe meer dan ooit de beslissing bepaalt. De K.V.P. zal met vaste wil de volle kracht van haar beginselen in de strijd hebben te werpen, in de dagen die nog resten vóór de stemming op 27 Mei a.s. Naast de roep om Katholieke eenheid op politiek gebied, heeft zij ook uit te spreken op welke terreinen van gemeen telijke werkzaamheid het beginsel voor haar maatgvend en bepalend is, en wel ke principiële politiek zij op deze terrei nen voorstaat. In enkele trekken wil ik een beeld schetsen van een gemeentepolitiek naar katholiek inzicht, en wel door een aan tal punten op te sommen, welke stuk voor stuk mede een principieel karak ter dragen. Ik noem dan Het bevorderen van de goede orde op zedelijk gebied; het vasthouden bij het treffen van gemeentelijke regelingen aan de grondslagen van het gezinsleven; het inachtnemen van de christelijke zeden bij toerisme, zwem- en kampeergelegen- heden; het bevorderen van een christe lijke cultuur in de ruimste zin; het voe ren van een krachtige en consequente gezinspolitiek voor zover dit ligt bin nen het bereik van de gemeentelijke or ganen; het krachtig bevorderen van de vrije jeugdvorming en de zorg voor de massa-jeugd op basis van de zelfstan digheid der levensrichtingen, met erken ning van de primaire rechten der ouders; het bieden van gelegenheid tot ontwik keling en studie voor alle beroepen in scholen of cursussen op principiële grondslag; het beschermen der volksge zondheid met name door het werk der kruisverenigingen; het bevorderen van het eigen woningbezit (gemeentelijke hypotheekbank en samenwerking met bouwkassen), waardoor de eigendom niet slechts voor betrekkelijk weinigen, maar voor de massa van het volk wer kelijkheid wordt; het beschermen van het particuliere bedrijfsleven en het doel matig versterken van de gezondheid van de middenstandsbedrijven; het voeren van een finantiële en belastingpolitiek die ernstig rekening houdt met de ver schillen in draagkracht tussen de bur gers met de rechten van het grote ge zin, met de rechten van jonge mensen om een gezin té stichten en met de draagkracht van het bedrijfsleven in al ziin geledingen; progressieve kindertoe slag voor het gemeentepersoneel enz. De gezinspolitiek grijpt in op welhaast elk gebied, ook binnen het gemeentelijk territorium. De K.V.P. heeft zich in te zetten voor een krachtige gezinspolitiek. Geen partij kan met zoveel recht en niet zonder trots de naam dragen van gezinspartij. i De vitale instellingen moeten in hun i natuurlijke vorm en opzet worden her- 5 steld. Het eerst komt het gezin daarvoor j in aanmerking. Daarom dient het gezin j een geestelijke en materiële atmosfeer geschonken te worden, waarin het kan j ademen, leven, bloeien en vruchten af- werpen. Zonder volledig herstel van de- ze bakermat der menselijkheid, blijft elk i streven naar maatschappelijk herstel ver- j geefs. t De verwaarlozing van het gezinsbe- lang zou een veronachtzaming beteke nen van de grondtoon, waarop de sym- phonie der nieuwe samenleving dient te worden gebouwd. Op velerlei terrein kan de gemeente raad actieve gezinspolitiek voeren: in de schoolgeldheffing door bij de tarieven van schoolgeld rekening te houden met het aantal schoolgaande kinderen; bij de exploitatie, van gemeentebedrijven door zogenaamde gezinsreducties in te voe ren; door de gezinszorg, die primair een zaak van particulier initiatief dient te zijn, op ruime schaal te subsidiëren; door van gemeentewege woningen te bouwen of anders te bevorderen dat wo ningen gebouwd worden, die beantwoor den aan de redelijke behoeften en verlan gens der gezinnen, en met name ook geschikt zijn ter bewoning voor het gro tere en grote gezin. -««■ Mljnhttdt Hotrfilfjjdjierjn», Dooi *7 tt. ^Mjjnhxtdt Hoofdpij Qtiblettcn. Koker 80 ct. De gemeenteraad dient er zich steeds van bewust te zijn dat het particulier initiatief en dit geldt heel in het bij zonder voor de gezinspolitiek voor rang heeft en behoort te hebben, om dat wij ons baseren op het aan de so ciale wijsbegeerte ontleende subsidiari teitsbeginsel, hetwelk door de socialisten, die de greep van de overheid op de samenleving graag zo groot en sterk mogelijk willen zien, niet wordt erkend en aanvaard. In en door zijn besluiten kan de ge meenteraad op menig terrein steun ge ven aan het gezin en het gave en ge zonde gezin beschermen. Menig ander facet zou nog zijn aan te voeren, liggende op het terrein der gemeentelijke bemoeienis, waarbij de K.V.P. de principiële lijn heeft te vol gen. Zulks zou echter te ver voeren en teveel van de gastvrijheid der redactie vorderen. Eén zaak mag bij deze plaatselijke stembusstrijd nog wel even in het licht worden gesteld. Ondanks de teleurstel lende uitslag voor de arbeidersgroep bij de groslijststemming, waarbij plaats mag zijn voor een gerechtvaardigd misnoe gen, hebben drie van deze candidaten, die geen of amper verkiesbare plaats hebben, zich mannen getoond, voor wie een handtekening waarde heeft en het „een man een man, een woord een woord", geen holle frase is. Zij geven het voorbeeld aan de roe rende oproep van Z. Em. Kardinaal de Jong, in het stadion uitgezonden, met welk citaat ik zou willen besluiten „Doch, dierbare gelovigen, wij moe- „ten één blijven. Wat wij in het verle- „den hebben bereikt, met name ook op „het terrein van het openbare leven, dat „hebben wij te danken aan onze een- „heid in ons optreden naar buiten". „Welnu, ik kan niet nalaten met de „meeste nadruk er op te wijzen, dat het „bewaren van de eenheid op elk terrein „van het openbare leven althans zo- „ver als het ons vaderland betreft „noodzakelijk en onmisbaar is." F. C. SMOLDERS, Lijstaanvoerder K.V.P. Vele kwesties zijn er Dinsdagavond in de vergadering van de Vljjmense gemeenteraad weer aan de orde geweest en werden aan een min of meer uitvoerige bespreking onder worpen. Het belangrjjkste feit echter dat te releveren valt* was ongewijfeld de goedkeuring van het uitbreidingsplan ,,De Vliedberg" door G. S. zodat thans niets meer een gun stige ontwikkeling van de gemeente Vljjmen in de weg staat. Daarnaast werd nog gesproken over o.a. de wo ningbouw, de verpachting van het jachtrecht, terwjjl ten slotte ook nog even de kwestie Van Engelen en zwembad werd opgerakeld. DE HEER VAN DE MEEREN- DONK WERD GEHULDIGD. Aanstonds na opening van de vergadering door de voorzitter, verklaarde deze zich de tolk van de gemeenteraad, toen hij enkele woorden richtte tot de heer Van de Meerendonk, die onlangs door H. M. de Koningin was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij wenste de nieuwe rid der van harte geluk en ook de ge meenschap wenste hij geluk. Zijn vele goede eigenschappen waren van dien aard, dat zij meer dan voldoende geacht werden voor de ze hoge onderscheiding, terwijl men tevens hoopte dat zij nog veel vruchten zouden afwerpen voor de gemeenschap. De voorzitter hoopte tenslotte, dat de heer v. d. Meerendonk nog veel jaren met vrouw en kinderen gelukkig zou leven, ook tot heil van de gemeenschap. De heer v. d. Meerendonk ver klaarde thans weer verrast te zijn, evenals toen de burgemeester, ver gezeld van zijn gezin, op zijn kan toor kwam. Overigens, zei hij, heb ik niet meer gedaan dan mijn plicht; ik moest dat werk allemaal wel doen, anders zou ik niet zijn die ik ben. Hij dankte H. M., hij dankte ook de burgemeester, die ongetwijfeld een groot aandeel in deze onderscheiding had gehad. Hij verzekerde al het mogelijke te zullen doen voor de gemeenschap, speciaal voor de hem zo dierbaar geworden gemeente Vlijmen. Overgaande tot de orde van de vergadering bracht de voorzitter enkele ingekomen stukken ter al gemene kennis; o.a. een schrijven van de heer Henskens, die bericht te af te zien van de aankoop van grond aan de St. Catharinastraat. Op een opmerking van de heer v. Son, dat de nieuwe regeling wel licht te duur zou worden voor de belrokkene, hetgeen ook de heer Wjjkmans betoogde, die hem des- halve had geadviseerd er van af te zien, verklaarde de voorzitter dat men over deze kwestie voort aan maar beter het zwijgen kon doen. Er was ook een schrijven van G. S., waarin bezwaar gemaakt werd tegen een lening die was aan gegaan ter voorfinanciering van de restauratie van 't torenlichaam, waartoe vorige vergadering beslo ten was. Men had de principiële goedkeuring van G. S. willen uit lokken, aldus de voorzitter, maar vooralsnog was men hierin niet geslaagd. Ook was er binnengekomen een brief van de heer van Halder, die bepaalde inlichtingen vroeg be treffende de benoemingen bij de dienst voor maatschappelijke zorg. De heer Wjjkmans, die op zijn vraag of er nog een ambtenaar be noemd moest worden, een bevesti- VERHUUR VAN VOOR DAMES EN HEREN. (MEEUWIS 'j-HERTOGENBOSCH HINTHAMERSTRAAT 137 Telef. 5500 gend antwoord van de voorzitter kreeg, vroeg welke motieven B. en W. konden aanvoeren om déze man, die tot nog toe steeds tot ie ders grote tevredenheid de zaken van het Burgerlijk Armbestuur be hartigd had, nu aan de dijk te zet ten. Én hij wees op het zijns in ziens onjuiste van deze handelwij ze. Tot grote verwondering van de heer v. d. Meerendonk, die op merkte, dat de heer Wjjkmans als lid van de betreffende commissie het er volkomen mee eens was ge. weest, dat er iemand in deze func tie benoemd zou worden van bui ten de gemeente die volkomen des kundig zou zijn. De heer Wjjkmans vestigde ech ter zjjn mening op het schrijven van de heer v. Halder, waarin uit een werd gezet dat in vele grotere plaatsen ook mensen zonder diplo ma's in een dergelijke functie wa ren benoemd. De heer v. d. Ven echter merkte op, dat de ambtenaar door B en W. werd benoemd en dat men de ze benoeming dan ook maar aan 't beleid van B. en W. moest over laten. Van Ged. Staten was ook bericht ontvangen dat zjj hun goedkeuring konden hechten aan het uitbrei dingsplan de Vliedberg. De voor zitter achtte dit besluit van groot belang. Moge dit uitbreidingsplan de grondslag zijn voor een gezon de uitbreiding van de gemeente, zei hjj. De heer v, d. Meerendonk vroeg in dit verband of de eigenaars van gronden in het plan, die niet in beroep waren gegaan, toch ook zeer schappelijk behandeld zouden worden, waarop de voorzitter antwoordde dat zjj eventueel an dere grond daarvoor in ruil kre gen, wanneer dat nodig mocht zjjn. De heer v. d. Meerendonk drong er ook op aan betreffende de per celen die bestemd waren voor in dustrie, spoedig tot een schikking te komen, zodat men voor eventu ele aanvragen steeds grond voor handen had. De heer v. d. Ven drong er op aan de grootste spoed te betrach ten, waar het de verwezenlijking van het plan betrof; het plan was jammer genoeg toch al veel te laat gekomen. Hierop aansluitend, stelde men een verordening vast, die de be scherming van de belangen van derden in verband met dit uitbrei dingsplan regelde. De heer Wjjkmans vond het een bezwaar, dat wanneer iemand aan de verkaveling, die ook als een middel tot schadeloosstelling zou worden aangewend, niet wilde me dewerken, B. en W. dan ontslagen waren van hun plicht tot schade loosstelling; hiervan zou degene die zjjn grond moest afstaan, de dupe worden. Maar de voorzitter stelde hem gerust met de opmerking dat dit in de praktijk veel mee zou vallen. De heren Mommersteeg en van Son pleitten voor de belangen van de huurder. Maar, aldus de voor zitter, deze kreeg andere grond van de gemeente in pacht; voor dit doel was al grond gereserveerd. Nadat een wijziging van de bouwverordening was vastgesteld, besloot men in de Mgr van Kessel- straat een stukje grond van L. Luyben te ruilen, omdat dit be stemd was voor de aanleg van een trottoir. Enkele opmerkingen van G. S. op het reglement voor de gemeen telijke instelling voor Maatschap- peljjke zorg werden conform het advies van B. en W. door de raad beantwoord. VERLICHTINGSKWESTIES. Voor een vernieuwing van de straatverlichting in de Pastorie straat werd een post van 2000. beschikbaar gesteld. De P.N.E.M. zou het net ondergronds maken, maar de nieuwe masten voor de straatverlichting zouden door de gemeente betaald moeten worden. De heer Samuels, die van me ning was dat er nog wel bruikbare lichtmasten zou,den vrijkomen, be val de woningen bij het zwembad, die nog geen licht hadden, zeer in de aandacht van het gemeentebe stuur aan. Hoewel de voorzitter de urgen tie hiervan inzag, schrok hjj toch terug voor de enorme kosten die hieraan verbonden waren en die zeker 5000.zouden bedragen. Uiteindelijk had de PNEM hiero ver te beslissen. De heer v. Son ondersteunde het verzoek van de heer Samuels. De heer v. d. Meerendonk vroeg de aandacht voor de masten elders in de gemeente, die ook hoognodig eens nagekeken moesten worden. DE VERPACHTING VAN DE JACHT. Het voorstel van B. en W. enke le percelen jachtterrein te ver pachten, leverde nogal wat stof tot discussie op; de jagers vonden hun voorstanders in de personen van de heren van den Hout en van der Ven, terwijl daarentegen de boeren in de raad de oppositie te gen deze groep vormden. De heer van der Ven verzocht de jacht binnen de gemeente te houden; er waren hier een 40 a 45" jagers; het zou erg zijn wan neer de jacht buiten de gemeente kwam. Bovendien moest men de jacht verpachten voor 6 jaar en niet voor 3, zodat de jager tenmin ste eerst de tijd had wild te fok ken, wanneer dit er niet of in ge ringe mate zat. Bovendien stelde hij voor de jachten bij opbod te verpachten in het jagerscafé Den Braai. Men moet de jacht jaar op jaar verpachten, zei de heer Mommer steeg, als dat zo gaat. 't Is niets wanneer op de grond waar de boeren hun kost op moeten ver dienen, de jagers hazen gaan fok ken. De voorzitter had geen bezwaar tegen verpachting bij opbod, mits, zoals de heren Dekkers en v. Hel- voirt suggereerden, het niet ver pacht zou worden voor elk wille keurig geld ('t was immers moge lijk dat de jagers het zo laag moge lijk hielden, waar echter geen kans naar was, zoals de heer v. d. Ven repliceerde) en mits de gemeente het recht had van ophouden. Maar het duurde langer voor men het eens was over de duur van de pacht: 3 of 6 jaar, even werd er nog, zjj het in de meest prettige stemming, over deze vraag gerede twist, totdat men tenslotte 'n voor stel van B. en W., om de pacht 4 jaren te doen duren, aannam. Alle punten tot punt 14, die U kunt lezen in een van onze vorige nummers, werden zonder veel op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer v. Son echter verklaarde zich tegen de sluiting van het Plein voor het verkeer. Er zou toch geen overmatig gebruik van worden ge maakt en bovendien moesten er nu dan van die afschuwelijke borden worden geplaatst. De voorzitter was het niet eens met de heer v. Son, er werd wel degelijk kris kras over het plein gereden, vooral ook door de joe lende jeugd. Ook de heren v. d. Hout en Wjjk mans pleitten zeer voor 't voorstel van B. en W., dat tenslotte werd aangenomen. De heer v. d. Ven pleitte nog even voor een nieuwe kiosk en voor banken, waarop de voorzit ter antwoordde: „Dat is het wat we hebben moeten", terwjjl dhr. Wijkmans nog eens de aandacht vestigde op de noodzaak van een speeltuin voor de jeugd. Het laatste punt van de agenda betrof de beëdiging van de heer C. P. Blaauwhof als waarnemend se cretaris en waarnemend ontvan ger. Nadat de voorzitter hem aan de raadsleden had voorgesteld, nam hjj hem de diverse eden af, waarna hjj hem gelukwenste en verklaarde de beste verwachtin gen van hem te hebben. spelen zenuwen een grote rol. Een rustig examen doet U met DE WONINGBOUW. Bij de rondvraag vroeg de heer Wijkmans hoe het stond met de woningbouw; er werd in de ge meente veel critiek geleverd op 't beleid van B. en W. en de raad, terwjjl die toch geen enkele schuld hadden in dit opzicht. De burgemeester verklaarde dat de gemeente Vljjmen voor 1951, '52 en '53 3 x 27 woningen had toege wezen gekregen, van welke 81 wo ningen er 50 waren gebouwd, toen de bouw stagnatie moest ondervin den door 't gebrek aan financiën. De nationale lening werd toen uitgeschreven. Vljjmen kreeg hier van 87.000 in October 1952; op 1 December had het gemeente bestuur dit bedrag reeds aangevuld tot 130.000.en nogmaals werd daar een ton aan toegevoegd. Ogenblikkelijk is men toen be gonnen met tekenen en er is met alle voortvardheid gewerkt, hoe wel de technische dienst eerst op 1 October in werking was getre den; een 7-tal woningen had men nog kunnen aanbesteden. Een tweede plan van 17 woningen werd op 14 April aanbesteed en 'n ander plan van 6 woningen op 29 April. Deze aanbestedingen waren erg ongelukkig uitgevallen, er klopte iets niet en het kostte zes weken tjjd voor dit was uitgevon den; de plannen lagen nu hjj de prov. directie. Er is alles gedaan, aldus de burgemeester, wat moge lijk was, door iedere gemeentelijke instantie. De heer Samuels vroeg vervol gens even de aandacht voor het fietspad op de Wolput, waarvan de tegels wel een banddikte van el kaar lagen. WEDEROM DE ZWEMBADKWESTIE. Toen de heer van Noye 't woord kreeg, verklaarde hij dat hij tot zjjn zeer grote spjjt niet op de vo rige vergadering aanwezig had kunnen zjjn, toen Mr van Leeuwen mededelingen had gedaan betref fende de kwestie van Engelen Hjj was verwonderd dat de ge meente het zwembad te huur aan bood; dit was voor hem een raad sel, zoals de hele kwestie trouwens voor hem een raadsel was. Hjj vroeg op de eerste plaats of er liefhebbers geweest waren voor dat zwembad en ten tweede waar om van Engelen geen toestemming kreeg de keet die daar nog stond en die van hem was, er af te halen. De voorzitter antwoordde hierop dat niemand op de oproep geko men was, maar het gemeentebe stuur had in elk geval iets gedaan en was dus verantwoord. Van En gelen had na de laatste vergade ring nog 10 dagen de kans gehad zijn eigendom er af te halen; hjj had hieraan geen gevolg gegeven. Daar had hjj wel gevolg aan ge geven, meende de heer van Noye, die een afschrift had van de brief, die van Engelen aan Mr v. Leeu wen had gestuurd. De heer van Noye, aldus de voor zitter, moest zich maar wenden tot Mr van Leeuwen, hij moest met de ze geschiedenis niet meer in de raad komen. Mr v. Leeuwen heeft vorige keer geluk gehad, zei de heer v. Noye, dat ik toen niet aanwezig was. De heer Wjjkmans merkte op dat van Engelen bij hem was geweest, en hjj had op zjjn tanden moeten bjjten, toen die daar heel de raad voor een stelletje dieven uitmaak te. Daar was niet met hem te pra ten. Waarom was hjj toch niet in hoger beroep gegaan. Daar had hjj het geld niet voor, zei de heer van Noye en boven dien: de zaak was allemaal niet zo mooi als het hier opgedist werd. De voorzitter wees er op dat het een uitspraak van de Nederlandse rechter betrof, die moest men niet aan gaan vallen. Van Noye vond het in elk geval onjuist dat de gemeente het bad wilde gaan verhuren met materi aal van een ander er op. Van En gelen kon die keet heel goed ver koken, maar hjj kreeg ze niet. Tien dagen, aldus de voorzitter, heeft hjj de tjjd gehad om ze er af te halen. En zo werd het debat nog een tjjdje voortgezet, tot de heer v. d. Meerendonk vroeg wat B. en W. nu van plan waren met het zwem bad. Was het niet het beste om te proberen iemand te krijgen die tij dens het seizoen als badmeester kon fungeren en daarbuiten als timmerman of schilder de ge meentewoningen kon onderhou den. Dit had het gemeentebestuur al eens overwogen, antwoordde (de voorzitter; de tijd was echter te kort om het te effectueren, terwijl zo'n persoon ook een witte raaf zou zijn. Men kwam tot de conclusie dat het misschien te proberen zou zjjn met iemand, die reeds in gemeen tedienst was en die voor deze func tie zou kunnen worden opgeleid. En toen werd de kwestie v, En gelen weer opgerakeld en brachten de heren van Son en van Noye nog 'ns enkele dingen naar voren, die in dezp kolommen al meerdere malen zijn vermeld, maar de voor zitter beriep zich op het vonnis van de Nederlandse rechter, waar. aan niet meer te tornen viel. Hierna kon hjj tot sluiting over gaan. VOETBALPROGRAMMA VOOR MAANDAG 25 MEI (2c Pinksterdag) EERSTE KLAS A. AjaxDOS VSV—Frisia Heracles—GVAV RCH—Sneek EDOWageningen NECZwolse Boys Ensch. Boysde Volewijckers RGH 23 16 5 3 '35 39—15 VSV 23 12 6 5 30 42—24 Ajax 24 12 6 6 30 50—34 Edo 24 10 6 8 26 28—31 Wageningen 23 6 14 4 25 27—24 Dos 24 11 2 11 24 56—47 Ensch. B. 24 9 6 9 24 3740 GVAV 23 9 5 9 23 43—36 Heracles 23 8 7 8 23 47—46 Nee 23 7 7 9 21 25—33 Sneek 23 6 7 10 19 25—39 Volewijckers 24 7 3 14 17 34—41 Zwolse B. 24 5 6 13 16 27—54 Frisia 23 4 7 12 15 24—38 VVV-MW EmmaExcelsior. Sparta 24 16 4 4 36 51—24 Willem II 24 15 5 4 35 7640 Excelsior 24 12 6 6 30 6341 BW 24 12 6 6 30 47—26 MVV 24 10 8 6 28 47—30 VW 24 10 7 7 27 38—36 Emma 24 9 5 10 23 49—50 Sittardia 24 10 3 11 23 53—60 Longa 24 11 1 12 23 41—51 SW 24 10 1 13 21 44—51 Brabantia 24 8 1 15 17 37—49 Juilana 24 5 7 12 17 29—47 HBS 24 6 3 15 15 41—62 Theole 24 4 3 17 11 33—82 EERSTE KLAS D. EERSTE KLAS B. D W SEnschede AchillesV itesse AGO WHaarlem HeerenveenGo Ahead Be Quick Gr.'t Gooi LeeuwardenStormvogels ElinkwijkBlauw Wit. FeyenoordNO AD LimburgiaPSV DHCRBC Hennes DVS—NAC TEC—ADO Mauri tsEindhoven BleijerheideXerxes. Heerenveen 24 14 4 6 32 56—37 Vitesse 24 14 4 6 32 39—31 Stormvogels 24 13 4 7 30 59—32 Haarlem 24 11 8 5 30 40—32 Enschede 24 12 6 6 30 45—36 Leeuwarden* 24 10 4 10 24 47—37 DWS 24 10 4 10 24 41—35 Blauw Wit 24 9 5 10 23 31—29 Elinkwijk 24 10 3 11 23 32—35 AGOW 24 8 6 10 22 40—44 Be Quick 24 8 6 10 22 44—60 't Gooi 24 7 7 10 21 28—32 Go Ahead 24 4 6 14 14 29—46 Achilles 24 2 5 17 9 25—71 EERSTE KLAS C. SpartaJuliana BWSittardia HBS—Theole BrahamtiaSVV LONGA—Willem II PSV 24 14 5 5 33 55—29 Eindhoven 23 13 5 5 31 36—20 Ado 24 12 6 6 30 36—23 Bleyerheide 23 10 6 7 26 37—26 Limburgia 24 10 5 9 25 36—32 Feyenoord 24 8 8 8 24 42—41 Nac 24 9 5 10 23 40—45 Hermes DVS 24 8 7 9 23 40—53 Xerxes 24 7 8 9 22 3941 RBC 24 10 1 13 21 43—44 Noad 24 7 7 10 21 32—40 DHC 24 9 3 12 21 45—63 Maurits 24 6 7 11 19 44—48 Tec 24 5 5 14 15 35—55 2e Klasse A DESK—RKTVV Helmond 22 13 7 2 23 52—18 TOP 22 10 8 4 28 46—34 Spechten 22 11 4 7 26 58—41 Veloc 22 10 6 6 26 39—29 Kolping 22 10 4 8 24 42—32 Schijndel 21 7 7 7 21 33—34 Wilhelmina 22 7 7 8 21 41—34 Woensel 22 8 3 11 19 37—51 Sarto 22 7 5 10 19 27—41 SET 22 6 5 11 17 31—42 DESK 21 6 2 13 15 35—38 RKTVV 21 4 5 12 13 17—59

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 9