Waalwijkse en Langsiraaise Courani [15 DE LEHGSIBMI BfiVNEN ELSHOUT V L IJ M E N HAARSTEEG SPRANG GAPELLE ZWITSAL DINSDAG 26 MEI 1953 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON HELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M Hü ZUIDEN 76e JAARGANG No. 42 Abonnement 18 cent per week 12.35 per kwartaal ƒ2.68 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES„ECHO" RECTIFICATIE. In ons bericht aangaande het giro nummer van het Orgelfonds is een sto rende fout geslopen. Dat nummer is na melijk niet 57700 zoals vermeld werd, maar 577400. EEN GRANDIOZE INTOCHT. Drunen bereidde het kampioenselftal Zaterdagavond een grandioze intocht. Duizenden waren naar de grens der ge meente gegaan om onze voetballers te verwelkomen en beide harmonieën trok ken tot aan de grens der gemeente de kampioenen tegemoet. Onder de vrolijke tonen der muziek en de toejuichingen der Drunenaren trok men naar het gemeen tehuis, waar Burgemeester Snels met de beide wethouders wachtte om de kam pioenen namens de Drunense bevolking te huldigen. Vanaf het bordes sprak Burgemeester Snels het kampioenselftal toe. Burgemeester Snels herinnerde aan de achter ons liggende drie jaren, waarvan wij in de eerste twee een hoop op het kampioenschap in rook zagen opgaan. Maar op deze avond, aldus Burg. Snels, is de bange spanning doorbroken en hebt gij behaald wat voetbalminnend Drunen van U verwachtte. Dit werd niet behaald zonder moeite en zonder strijd. Voortdurend heeft men er voor gewerkt, met doorzetting en vasthoudendheid. Gewerkt is door uw bestuur, gewerkt door uw leiders en trainer en zelf hebt gij U een reeks van opofferingen getroost om dit doel, het kampioenschap, te bereiken. Maar bo venal, aldus spr., en dit stemt ons tot grote tevredenheid en vervult ons nog meer met trots, hebt gij ook in deze competitie getoond fairplay te kunnen geven en daarom ontvangen wij deze avond met zulk een grote vreugde een ongeslagen kampioen. Burgemeester Snels wenste daarna spelers, bestuur, trainer, vereniging en supporters geluk met het behaalde suc ces. Deze avond, aldus spr., is een mijl paal in de geschiedenis van uw vereni ging. Deze werd bereikt door intensieve training, onderlinge vriendschap en goe de teamgeest. Maar het is een mijlpaal in de voetbalsport en in de toekomst zal nog meer dan in het verleden, van U wat worden verwacht en verlangd. Het woord werd ook nog gevoerd door de voorzitter der voetbalvereniging de heer Ad Brok. Uitbreiding terreinen. De voorzitter kwam op deze triomf avond een beroep doen op de bevoegde instanties voor de zo noodzakelijke uit breiding der terreinen. Spreker dankte op de eerste plaats Burgemeester Snels en het gemeentebestuur voor de harte lijke ontvangst op dit late avonduur. Wel zeer bijzonder demonstreerde dit welk een warm hart men D.V.C. toe draagt. D.V.C., aldus spr., is thans kam pioen, de belangstelling voor de voet bal is thans algemeen. Dit baart het be stuur grote zorgen, want onze steeds groeiende vereniging heeft slechts één terrein, dat door al onze elftallen moet worden bespeeld, terwijl wij daarnaast van tal van sportvrienden nog aanvra gen krijgen om ons terrein te mogen ge bruiken, wat wij tot onze spijt, aldus spr., moeten afwijzen. Ik zou, aldus spr., aan de instanties die daarvoor bevoegd zijn, namens de gehele sport v. Drunen, zowel van gymnastiek, korfbal, athle- tiek, politiesportvereniging en de Lips Sportcommissie, een beroep willen doen om de zo noodzakelijke uitbreiding van onze speelvelden met spoed uit te voe ren. Spreker dankte tot slot allen die aan de totstandkoming van dit succes had den medegewerkt. Ten gemeentehuize kreeg men hierna de erewijn aangeboden, waarbij door de voorzitter nogmaals werd bedankt voor de grandioze ontvangst. Het behoeft geen betoog dat Drunen Zaterdagavond nog lange tijd in feest stemming bleef. Een ongeslagen kam pioen gaf daar alleszins reden voor. KRINGSPORTDAG. 2e Pinksterdag organiseerde de R.K. J B. afd. Elshout de Kringsportdag van de R.K.J.B. en R.K.B.B. Kring Den Bosch, te Elshout op het schitterend ge legen terrein achter de R.K. Kerk. Niet minder dan 13 afdelingen namen daaraan deel, n.l. de R.K.J.B.-standers en de Jonge Boerinnen van Drunen, Els hout, Ammerzoden, Herpt, Kerkdriel, Den Dungen Berlicum, Vught, Nuland, Nieuwkuijk, Vinkei, Vlijmen, Liempde, St. Mich.-Gestel. De middag begon met een plechtig Lof door de Z.E. Heer Pastoor G. Versteeg, adviseur van de afd. Elshout. Daarna trok men gezamenlijk langs een omweg naar het feestterrein. De algemene leiding berustte bij de heren J. Sigmans, algem. sportleider te Eindhoven, A. J. v. d. Akker, Kring sportleider te Berlicum en mej. F. van Asten, Kringsportleidster te Vught. De geluidsinstallatie werd verzorgd door Pevado uit Tilburg. De jury bestond voor de boerinnen uit de dames Ketelaars en v. d. Sanden, voor de Jonge Boeren uit de heren Claas en v. d. Bosch. Na de massa-demonstratie sprak de heer J. Sigmans een kort openingswoord, waarbij hij een beroep deed op de spor tiviteit van de deelnemers, om deze sportdag tot een zeldzame gebeurtenis te maken. Direct daarop werd met de oefeningen -i. begonnen, die in een vlot tempo werden afgewerkt. Al voor de officiële opening was 'men klaar met de stokoefeningen, R.K.J.B.-oefeningen, baloefeningen en vrije oefeningen meisjes. Intussen was de tribune gevuld en hadden zich langs de lijnen honderden opgesteld. Bij: de officiële persoonlijkheden op de tribune merkten we o.a. op de Kringad viseur de Weleerw. heer A. Hoek uit Berlicum, de Z.E. heer G. Versteeg, pastoor Elshout, Kap. Speekenbrink en de Z.E. heer van Son uit Nieuwkuijk. De Z.E. heer Bekx, pastoor te Nieuw kuijk en de Weleerw. heer H. v. Herpt, kapelaan te Drunen, waren aanwezig, alsmede Weth. W. van Sprang, als plaatsvervanger van de Burgemeester, de Weled. heer A. Kamp, techn. adviseur en lid van de Prov. Staten en verder diverse voorzitters en bestuursleden van verschillende boerenorganisaties. Na de opstelling voor de massa-de monstratie sprak de heer J. Bekkers uit Olland, voorzitter va nde Kring Den Bosch een kort woord. Daarna opende officiëel de Edelachtb. heer W. C. van Sprang, wethouder, daar de burgemees ter verhinderd was deze middag aanwe zig te zijn. Daarna volgde 't Wilhelmus., gevolgd door de massademonstratie, wat een keu rig en fleurig gezicht was. Tussendoor sprak ook nog een propa gandistisch woord over het TBC-fonds van de N.C.B. de geestelijk adviseur van de Kring T>en Bosch de Weleerw. heer A. Hoek uit Berlicum. De uitslagen van de stokoefeningen jongens was als volgt: Elshout 61'4 p., Rosmalen 84, Ammerzoden 74, Vught 76%, Nieuwkuijk 82%, Kerkdriel 73%, Drunen 70%, Haarsteeg 87%, Herpt 83,. Vlijmen 64%, St. M. Gestel 66, Den Dungen 65%. Berlicum 51%. Meisjes Kring A: Drunen-Elshout 82%, Herpt 82%, Den Dungen 83%, Vught 86%, Nieuwkuijk 81%, Vlijmen 72%, St. M. Gestel 80. Kring B: Ammerzoden 66%, Kerkdriel 71, Berlicum 75, 'Nuland 69%, Vinkei 66%, Liempde 71%. Marcheren jongens: Elshout 8 p., Ros malen 9, Ammerzoden 8%, Vught 7, Nieuwkuijk 8%, Kerkdriel 7%, Drunen 8, Haarsteeg 7, Herpt 7%, Vlijmen 7, St. M. Gestel 8, Den Dungen 7%, Ber licum 8%. Meisjes Kring A: Drunen-Elshout 8%, He.rpt 7%, Den Dungen 8, Vught 7%, Nieuwkuijk 7, Vlijmen 8, St. M. Gestel 7%. Kring B: Ammerzoden 7%, Kerkdriel 7%, Berlicum 8, Nuland 7%, Vinkei 7%, Liempde 7%. R.K.jE.-oefeningen: Elshout 74%, Ros malen 88%, Ammerzoden 79, Vught 64, Nieuwkuijk 88, Kerkdriel 76, Drunen 81%, Haarsteeg 77%, Herpt 77%, Vlij men 70, St. M. Gestel 68%, Den Dun gen 53%. Berlicum 66%. Baloefeningen meisjes Kring A: Dru nen-Elshout 72, Herpt 73%, Den Dun gen 78, Vught 85%, Nieuwkuijk 78%, Vlijmen 76%, St. M. Gestel 82. Kring B: Ammerzoden 75%, Kerk driel 79%, Berlicum 81, Nuland 69%. Pyramidebouw: Elshout 41%, Rosma len 45%, Ammerzoden 41%, Vught 38%, Nieuwkuijk 47%, Kerkdriel 41%, Drunen 47%, Haarsteeg 42%, Herpt 45, Vlijmen 43%, St. M. Gestel 40, Den Dungen 43%, Berlicum 43%. Dansen Meisjes Kring A: Drunen-Els hout 38%, Herpt 38%, Den Dungen 36%, Vught 41%, Nieuwkuijk 38%, Vlijmen 40, St. M. Gestel 38%. Kring B: Ammerzoden 31%, Kerk driel 36%, Berlicum 38%, Nuland 38%, Vinkei 37%, Liempde 36%. Vrije oefeningen jongens: Elshout 84%, Rosmalen 92, Ammerzoden 78%, Vught 77%, Nieuwkuijk 90, Kerkdriel 83%, Drunen 86%; Haarsteeg 82%, Herpt 83%, Vlijmen 72%, St. M. Gestel 78%, Den Dungen 69%, Berlicum 69%. Meisjes Kring A: Drunen-Elshout 85% Herpt 76%, Den Dungen 76%, Vught 81%, Nieuwkuijk 89%, Vlijmen 73%, St. M. Gestel 76%. 1500 m loop, van de 39 deelnemers de eerste 15: 1 J. de Laat Vught, 2 N. v. d. Veerdonk Berlicum, 3 N. v. Drunen Drunen, 4 H. v. d. Aa, Den Dungen, 5 H. Gosten Ammerzoden, 6 A. Cop- pens, 7 J. v. d. Linden, 8 A. Buijs, 9 C. v. Wezel, 10 W. v d Berk, 11 J. v. Bokhoven, 12 B. van Sprang, 13 Jo Gos ten, 14 J. Verhoeven, 15 J. v. Logten. Algemeen klassement: Jonge Boeren: Elshout 269%, Ammer zoden 281%, Rosmalen 318%, Vught j 263%, Nieuwkuijk 316%, Kerkdriel 282, i Drunen 294, Haarsteeg 297, 'Herpt 296%, I Vlijmen 257, St. M. Gestel 260%, Den i Dungen 239%, Berlicum 239%. Jonge Boerinnen: DrunenElshout 276%, Ammerzoden 181, Herpt 278%, Kerkdriel 194%, Den Dungen 282%, Berlicum 202%, Vught 301%, Nuland 184%, Nieuwkuijk 296%, Vinkei 6e pr„ Vlijmen 269%, Liempde 5e prijs, St. M.- Gestel 284%. Aan het slot van de demonstraties sprak de Z.E. Heer Pastoor G. Ver steeg, die ook, daar de Hoogeerw. heer Deken Rooijackers wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en Burg. Snels en Weth. van Sprang niet meer aanwezig waren, de prijzen uitreikte. De pastoor was er trots op dat Elshout de eer van het organiseren van de sportdag gehad heeft. Het was een in alle opzichten ge slaagde sportdag. Na afloop verenigden het bestuur van de R.K.J.B. en R.K.B.B. afd. Drunen- Elshout, met de verschillende functiona rissen, zich aan een koffietafel, waar door de voorzitter van de Kring de heer J Bekkers uit Olland en de heer Sig mans uit Eindhoven waarderende woor den over de organisatie en het verloop van de sportdag werden gesproken. ERNSTIG ONGELUK Maandag Tweede Pinksterdag had op het kruispunt op de Akker bij café H. Boom een ernstig ongeluk plaats. Een auto uit de richting. Waalwijk en een uit de richting 's-Bosch en een tandem met hulpmotor uit öe richting Haarsteeg kwamen met elkaar in botsing. Terstond werd doktershulp ingeroepen en de po litie gewaarschuwd. De assistent van dokter Martens was spoedig ter plaatse, evenals de politie van Vlijmen en de wegenpolitie. Eerst werden de gewon den verzorgd en het bleek dat vijf per sonen ernstig gewond waren; vooral de bestuurder van de tandem en zijn vrouw waren ernstig gewond en werden bij de groentenwinkel van J. van Helvoort- Kiviets binnengedragen. De wagen uit de richting Den Bosch, de familie van Hui ten uit Nieuwkuijk, die juist van het ziekenhuis kwamen van een bezoek aan hun zoontje, waren alle drie ook zoda nig gewond dat zij ook per ziekenwagen naar Den Bosch moesten worden ver voerd. De wagen uit de richting Waal wijk werd zwaar beschadigd, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. De EHBO afd. Vlijmen verleende mede hulp aan verpleging gewonden en ook een passerende dokter verleende hulp. Nadat door de politie een onderzoek naar de wagens was ingesteld, werden deze van de verkeersweg vrij gemaakt. De tandem was totaal vernield. Dit is wederom een ernstig ongeluk op het ge vaarlijke kruispunt. OPENING. Zaterdag had de opening plaats van de nieuwe lunchroom annex ijs en Pa tates Frites-zaak het Hoekske van de heer P. v. d. Ven, Prinses Julianastr. 2 alhier. Wederom heeft Vlijmen er een moderne zaak bij. HARMONIE CONCORDIA BEHAALDE TWEEDE PRIJS. Zondag, 1ste Pinksterdag, nam de harmonie Concordia alhier deel aan het Federatief Concours te Zaltbommel en behaalde in de 2e afdeling een 2e prijs. Het was merkwaardig cjpt geen en kele harmonie een eerste prijs behaalde. Bij thuiskomst werden de leden toege sproken en vol goede moed werd een rondwandeling door het dorp gemaakt, de tamboer maitre liep voorop. Nu nog de pakken en de harmonie Concordia is volledig uitgerust. VERGADERING GOUDEN BRUILOFT. Donderdag 28 Mei a.s. zal in café B. Oremans een vergadering plaats vinden van de buurt van het gouden paar J. Kiviets-Heijmans. Alle buurtbewoners worden verzocht deze vergadering bij te wonen in verband met belangrijke be sprekingen, als optocht, bruidjes, regeling enz. Dus allen present. INTERN. CONCOURS. Zaterdag 30 en Zondag 31 Mei zal op de banen van het Kruisbooggezelschap Rozen jacht een intern, concours wor den gehouden. Vele verenigingen hebben reeds hun deelname toegezegd, waaron der drie Belgische gezelschappen. Dus het zal er Zaterdag en Zondag spannen in café A. van Vugt, Melie. HARMONIE ST. CAECILIA. Op le Pinksterdag nam de harmonie St. Caecilia deel aan een Federatief muziekconcours dat door het harmonie- en fanfaregezelschap Generaal Karei v. d. Heijden te Zaltbommel werd georga niseerd. Zij kwam uit in de ere-afdeling met als verplicht nummer Spanische Klizze van Eugen Fulling en het vrije nummer Nachtklange van Ossian van P. v. Mever. De verwachtingen voor dit concours waren hoog gespannen, want zou het muziekcorps er in slagen in de ere-afd. nog een eerste prijs te be halen, zou zij daarmede in de Vaandel afdeling zijn terecht gekomen, temeer nog in verband met het feit dat de harmonie deze zomer haar 110-jarig bestaan zal herdenken werd alles in het werk ge steld om deze laatste hindernis met suc ces te nemen. Niets was echter minder waar, want met een totaal van 90 pun ten behaalde ze een 2e prijs. Welgemoed werd met twee bussen naar Zaltbommel vertrokken en ook een groot aantal belangstellenden had in ver band met het prachtige Pinksterweer de reis per rijwiel gemaakt om getuige te zijn van de uitvoering der nummers. Vanzelfsprekend maakte de spanning die er op het concoursterrein heerste plaats voor een lichte teleurstelling, toen de microfonist de uitslag bekend maakte. Naar echter later bleek is men niet voornemens om bij de pakken de gaan neerzitten en zal er eenparig getracht worden om alsnog aan een concours deel te nemen totdat eenmaal de kroon op het werk kan worden gezet. JAARVERGADERING C.B.C. AFD. SPRANG. De afdeling Sprang van de Christelij ke Bedrijfsgroepen Centrale kwam j.l. Donderdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in jaarvergadering bij een. Wegens ziekte van de voorzitter stond de vergadering onder leiding) van de 2e voorzitter de heer P. van Vugt, die na de opening de aanwezigen harte lijk welkom heette. Het jaarverslag van de secretaris de heer M. van Beek getuigt van een ge zond afdelingsleven; het ledental breidt zich nog steeds uit. De penningmeester de heer L. de Jong, brengt het finan cieel "erslag uit. Beide verslagen werden onder dank aan de functionarissen goed gekeurd. I Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden bestuursleden de heren P. Bo- gers en L. de Jong herkozen. Tot afgevaardigden naar de op 3 en 4 Juni a.s. te Scheveningen te houden algemene vergadering van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale werden gekozen de heren G. Versteeg en G. Vos. Besloten werd op 15 Augustus het jaarlijkse uitstapje te maken naar Rotter dam. De voorzitter sprak aan het einde der vergadering een kort propagandistisch woord. GROTE ZELDZAAMHEID, De heer C. v. d. H. in de Molenstraat alhier raapte dezer dagen van één kip niet minder dan 3 eieren op één dag. Zeker een grote zeldzaamheid. ORANJEFEESTEN ORANJEVERENIGING JULIANA. De j.l. Zaterdag en Tweede Pinkster dag door de Oranjevereniging Juliana alhier georganiseerde feesten zijn, 'begun stigd door het mooie weer, een schitte rend succes geworden. Zaterdagmiddag werden de feestelijk heden op een daartoe ingericht feestter rein aan de 'Oudestraat geopend met het optreden van het Kindertheater Carla Flink uit Den Haag, dat ivoor een grote schare kinderen, maar ook voor de vele ouderen die waren opgekomen, het leuke kinderverhaal Dik Trom opvoerde. Het gebodene viel vooral bij de jeugd zeer in de smaak en iedereen was en thousiast over het vermakelijke spel dat werd te zien gegeven. Des avonds trad onder leiding van de heer P. C. van Iersel de 'Mandoline- vereniging A Tempo op, die met een programma vrolijke muziek en liedjes de aanwezigen goed wist te vermaken. De Chr. Gemengde Zangvereniging en het Kinderkoor Excelsior verzorgden on der leiding van haar directeur de heer Jac. Groen een uitstekend samengesteld programma, waarmee de feestelijkheden voor Zaterdag werden besloten. Maandagmiddag werden de feestelijk heden voortgezet met een gymnastiek- demonstratie van de Chr. 'Gymnastiek vereniging Pro Patria onder leiding van de heer Jac. van Zeist. Allereerst werden door de adspirant- jes een aantal vrije oefeningen uitge voerd, waarna de dames op keurige wij ze een lintenspel te zien gaven en de heren en dames hun vaardigheid toonden aan rek en brug, waarbij vooral de heer Schoondermark en mej. Volkers mooie staaltjes lieten zien. Zoals te verwachten was bestond voor het optreden van Vrij en Blij des avonds bijzonder grote belangstelling. Van hein de en ver was het publiek opgekomen om dit vrolijke gezelschap te zien en ho ren. Nadat de harmonie Marijke onder leiding van de heer van Iersel enkele nummers had ten beste gegeven, trad onder leiding van Wessel Dekker „Man- dolinata" op met een reeks vrolijke wijs jes, welk programma werd onderbroken met het optreden van Piet van Ekelen, van de radio bekend als medewerker van de Bietenbouwers, die op volmaakte wij ze de stemmen nabootste van personen die veel voor de radio optreden, als Snip en Snap en ook Prins Bernhard, enz. Na de pauze trad Vrij en Blij op onder leiding van 'Wessel Dekker, met als so list Henk Dorel, die o.m. de aanwezigen lieten horen Tiroler Jodellied, Hoor de muzikanten, Papaatje heeft een spoortje en een Potpouri van Krontjongliedjes. Bij afwisseling liet ook hierbij de heer Piet van Ekelen zich weer niet onbe tuigd en het publiek had dan ook niets dan lof voor wat door dit bekende ge zelschap werd geboden. Marijke besloot de avond met enkele pittige marsen én speelde tot slot het Wilhelmus. De geluidsinstallatie werd verzorgd door de heer v. Wijlen uit Capelle. Een woord van dank aan het bestuur der Oranjevereniging en aan allen die medewerkten aan het slagen van dit feest, is zeker op zijn plaats. DRIE ECHTPAREN 40 JAAR GETROUWD. Voor de Pinksterdagen herdachten de echtparen L. 'Heurter-van Esch, wonen de aan de Loonsedijk en P. Wagema- kers-Konings, woonachtig aan de Nieu- wevaart, onder hartelijk medeleven van familie en kennissen, de dag, waarop zij 40 jaren geleden in het huwelijksbootje stapten. I Donderdag 28 dezer hopen de echte lieden Adr. de Rooij en M. de Rooij- Verhagen, wonende aan de Julianalaan te VrijHoeve-Capelle, hun 40-jarige echt vereniging te vieren. Ook hun zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. BEDANKT. Ds. B. Haverkamp te Veen heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeen te alhier bedankt. SIRENA BEKROOND. Op het 2e Pinksterdag te Zaltbommel gehouden muziekconcours van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen behaalde de muziekver eniging Sirena uit Vrijhoeve Capelle in de ile afdeling een 2e prijs. W.S.C.iHIERONYMUS, 6—3. Rekening houdend met de zomer se temperatuur kunnen wij conclu deren dat deze wedstrijd toch inte ressant was en beide ploegen ge probeerd hebben de volle buit bin nen te halen. W.S.C. bereikte dit resultaat verdiend. Reeds direct vanaf de aftrap worden er aanval len op het doel van Hieronymus ondernomen en na vijf minuten, weet Jos Blijlevens op een voorzet van zijn broer Piet ineens te doel punten. W.S.C. blijft aanvallen en even daarna maakt P. Blijlevens er 2-van. Het ziet er even naar uit dat W.S.C. serieuze pogingen doet om de stand nog verder op te voe ren, doch, waarschijnlijk door de hitte, geeft het het initiatief over aan Hieronymus. Dit maakt daar een dankbaar gebruik van en ver kleint de achterstand tot 21. Met deze stand komt de rust. Na de rust pakt W.S.C. energiek aan en door fraai samenspel we ten zij door doelpunten van Mus- kens en Piet Blijlevens de stand verder op te voeren tot 51. W.S.C. legt zich hierbij neer, waardoor Hieronymus gelegenheid krijgt de achterstand tot 53 te verkleinen. Kort voor het einde maakt P. Blij levens er een half dozijn van en met de stand 63 komt het einde. Gezien de resultaten en het ge toonde spel van de laatste wedstrij den biedt W.S.C. perspectief voor de toekomst en door intensieve training menen wij te mogen ver onderstellen dat W.S.C. het komen de seizoen een ernstige gooi zal gaan doen naar de hoogste titel. R.K.C.—O.S.S. 2—3. Zaterdagavond speelde RKC haar laatste competitie-wedstrijd tegen de candidate voor het kampioen schap OSS. Het is wel niet uitgelo pen op een overwinning voor de thuisclub, maar de gelukkigste ploeg heeft deze wedstrijd gewon nen. Hier stonden twee gelijkwaar dige ploegen in, het veld, waarvan OSS met een daverend enthousias me vocht voor het behoud van haar kampioenskansen. RKC dat met een geheel gewij- zigede opstelling tussen de lijnen trad, was kennelijk van plan zijn supporters te bewijzen, dat de wed strijd tegen Uno Animo ook hen niet bevredigd had. En op werke lijk keurige wijze hebben zij deze zware nederlaag goed gemaakt, zij het dan met een nederlaag. Zij heb ben gewerkt, dat het een lust was er naar te kijken en de Ossenaren moesten al aanstonds alle zeilen bij zetten om deze vurige geel-blauwen in toom te houden. Verschillende gevaarüjke, snelle, open aanvallen werden ondernomen. Ook OSS deed echter van zich spreken. Er werd in een hoog tempo gespeeld, wat 't uiterste van de spelers vergde. Doch zij hebben dat uiterste ge geven, zeer tot genoegen van 't pu bliek, dat dan ook met luide aan sporingen liet blijken, dat het dit liever ziet. Er heerste een ouder wetse sfeer op het RKC-veld waar velen getuige waren van deze wed strijd. Natuurlijk was daar een vol tallig Uno Animo aanwezig om de RKC-ers aan te vuren. Voor rust wisselden de kansen ofschoon in de aanvang OSS iets meer in 't offensief was. Met fraaie safes wist Ammersdorfer echter z'n doel schoon te houden en naarmate de tijd verstreek groeide bij de RKC-lui het zelfvertrouwen. Zij na men 't middenveld in bezit en wis ten OSS in de verdediging te drin gen. Opmerkelijk was het zeer goede en harde werken van stopper ten Haaff, terwijl we ook P. Brok zagen vechten om een doelpunt. Als het nodig was trok iedereen mee in de verdediging om echter weer aan wezig te zijn in' de voorhoede als daar een kans was. Zo werd dan eindelijk dit harde werken beloond met een doelpunt, toen ongeveer 10 minuten voor het einde der eerste helft de keeper van Oss kansloos geslagen werd door midvoor Kuijs, na prachtig voorbereidend spel van P. Brok, 1—0. Hiermede ging men rusten. Direct na de thee was het de Peffer die de voorsprong vergrootte door een fraai doelpunt, 20. Een ogenblik was Oss hierdoor gedepri meerd en aanval op aanval golfde op hun doel af, doch de factor ge luk is er dit jaar voor R.K.C. niet bij geweest. Het succes kwam aan de andere zijde, toen de Ossenaren uit een corner op vrij gelukkige wijze aan een doelpunt kwamen, 21. Dit inspireerde de bezoekers. Ze kwamen er beter in en binnen vijf minuten wisten ze met een keurig doelpunt gelijk te maken, 22. Zo mogelijk nog enthousiaster werd er aan weerszijden gevoetbald om de winnende goal en het was tenslotte Oss, dat de gelukkigste was. Zij strafte een fout in de ach terhoede af met een doelpunt, 23 Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, gingen er 22 ver moeide spelers van het terrein. De Ossenaren dolgelukkig met de over winning en de R.K.C.ers met. de voldoening dat het z'n supporters niet teleur had gesteld. Het was een fraaie sportieve strijd. R.K.C. 2—DESK 2. 5— Deze wedstrijd werd op 2e Pink sterdag gespeeld in een tropische temperatuur, hetgeen oorzaak was dat het spelpeil niet van hoog ge halte was. R.K.C. 2 was echter heer en meester over zijn tegenstanders. Desk kwam er bijna niet aan te pas, toch zeker na rust niet meer. De rust was ingegaan met een 20 voorsprong voor de thuisclub. De eerste goal werd gescoord door H. Smits na een fraaie combinatie, terwijl de Peffer zorgde voor num mer 2, toen hij een prachtig schot inzond vlak naast de paal, dat door de doelman van Desk in eigen doel werd gestompt. Na rust scoorde R.K.C. weer, doch juist tevoren had de scheids rechter gefloten voor hands binnen ,het beruchte gebied. Dus penalty. Swinkals wist echter niet beter te doen dan juist in de handen van de doelman te schieten. Er werd vol doende geschoten door de R.K.C.- voorwaartsen en het was rechts buiten v. Hilst die de score ver hoogde tot 30. Desk wist het niet verder te brengen dan een buiten spelgoal. Kuijs moest in deze periode uit vallen vanwege een onwillige spier en Kees de Kloe komt hem vervan gen. Weer denken we L. v. Hilst te zien doelpunten bij een prachtige doorbraak, doch z'n schot faalt jammerlijk. Hij herstelde deze fout echter, toen hij door Kees de Kloe in staat werd gesteld te doelpun ten. Nu faalde zijn schot niet, 40. Tenslotte was het L. v. Hilst, die de hattrick verrichtte, door ook nog no. 5 voor zijn rekening te nemen, 50. De links-achter van Desk, v. Delft, toonde zich een onsportief verliezer. Gedurende de wedstrijd had hij reeds meermalen z'n toe vlucht genomen tot unfaire „truc jes" en toen vlak voor het einde Kees de Kloe een free-kick tegen ge neest VERWONDINGEN J DIE IN HET GEZIN y KUNNEN VOORKOMEN hem veroorzaakte, toonde hij zich een zeer onbeheerst speler, door aanstonds handtastelijk te worden, wat tot gevolg had dat beiden naar de kleedkamer werden verwezen. Een hinderlijk incident in deze ove rigens sportief gespeelde strijd, die door de R.K.C.ers volkomen ver diend werd gewonnen. VOETBALTOURNOOI voor Ambachtsscholen te Breda op Zaterdag 23 Mei. Het jaarlijks terugkerende voet- baltournooi werd dit jaar door de Ambachtsschool van Breda geor ganiseerd. Waalwijk kwam 's mor gens uit tegen Oosterhout. Over de wedstrijd het volgende In de eerste 10 minuten miste Ooslerhout enkele mooie kansen, maar na 12 minuten wisten zij het doel te vinden, 01. In de 15e mi nuut werd de stand 02 voor Oos terhout en enkele minuten voor de rust 03. Oosterhout was Waal wijk over het gehele veld de baas en Waalwijk kwam niet in de ge legenheid om een doelpunt te ma ken. Na de rust hetzelfde spelbeeld alleen wist Oosterhout de stand tot 04 op te voeren. Vijf minuten na deze wedstrijd (de wedstrijden duurden 2 x 20 minuten) moest Waalwijk tegen Geertruidenberg. Hier zagen we een heel ander spelbeeld, Waal wijk was en bleef de baas hier. Voor de rust was Waalwijk ge regeld in de aanval, maar tot doel punten kwam het niet. Na 'n flesje limonade ging het beter en de rechtsbuiten van Waalwijk, v. Hel. voirt, plaatste de bal mooi voor 't doel en Korputty, de midvoor, maakte er 10 van. Enkele minu ten later was het weer dezelfde speler die de stand op 20 bracht. Door Geertruidenberg werden nog enkele mooie aanvallen gelanceerd, maar Waalwijks' doelman, van dei- Zanden, was steeds op zijn plaats en verrichtte verschillende prach tige safes. Door Pruissers kwam de stand voor Waalwijk op 30, waarmede ook het einde kwam. Gedurende de middagpauze wa ren leiders en spelers de gasten van de Bredase Ambachtsschool, waar zij in de cantine gratis kren tenbollen, koffiebroodjes, aman delbroodjes en chocomel aangebo, den kregen. Voor de leiders waren bovengenoemde broodjes, koffie en een slaatje klaar gemaakt in eigen bakkerij en geserveerd in de lera- renkamer. Na de maaltijd werd door de directeur van Breda, de heer v Dongen, de loting gehouden waar volgend jaar het tournooi zal plaats hebben. Waalwijk werd aan gewezen dit te organiseren, wat dan ook aanvaard werd. 's Middags Waalwijk-Kluiidert. Deze wedstrijd was nog geen mi. nuut aan de gang of Werther van Waalwijk maakte reeds het eerste doelpunt, 10. Na de aftrap was het weer Werther die 20 maakte en na 11 minuten maakte Pruissers er 3van. Het zag er naar uit dat er een klinkenle overwinning behaald zou worden, maar de Waalwijkers vonden het blijkbaar te warm om op hetzelfde peil door te spelen en Klundert deed er een schepje op, zodat de stand met de rust reeds 32 was. Vijf minuten na rust maakte Klundert gelijk, 3-3. Waalwijk weet nog eenmaal 't net te vinden evenals Klundert, zodat de eindstand 44 werd. WaalwijkBreda. Hierover kun nen we zeer kort zijn. Breda was heer en meester op het veld en Waalwijk kwam er totaal niet aan te pas. De score werd voor rust tot 04 opgevoerd. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld en Breda wist de eindstand op 0<5 te brengen. De totale uitslag van dit tournooi was

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1