VffiAlWYR L00N-0P-ZAND SCHOENENRIT 1953 Wij beschilderen 'n kerk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 26 MEI 1953 Zon, warmte en listige controleposten 200.— JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 28 Mei a.s. DEN BOSCH-TILBURG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND S 1, "i.:"- terende avondconcert van de Harmonie uit Rijen, die in staat is een volks-op- loop teweeg te brengen, had daarvan de gevolgen te accepteren. 't Was iets later geworden dan het programma aangaf, toen de voorzitter van 't gewest Brabant, dhr. v. Hellen- berg-Hubar uit 'Den Bosch met een feli citatie en compliment aan St. Jan in een kort openingswoord het concours open de. Vijf corpsen onderwierpen zich aan de beoordeling van een jury, samenge steld uit de heren A. Molenschot uit Tilburg als voorzitter en de heren van Balkom uit Den Bosch en Franssen uit Maastricht, met als secretaris de heer H. v. d. Ven uit Goirle. We mogen het niet als onpractisch gezien beschouwen, dat de jury voor het optreden van een corps even kennis maakte met de dirigent en daardoor on getwijfeld voor sommigen iets van de nervositeit, die een beoordeling mee kan brengen, wegnamen. Achtereenvolgens traden op in de 4de afdeling Fanfare: de Fanfare Euphonia uit Zes-Gehuchten, met als verplicht nummer: Petite Suite van Adr. Kousema ker,,, waarvoor 130 plinten behaald wer- deij.cn als keuze-nummer: Ouverture Ro- mantigue van O. Cordonnier, waarvoor I 54j j pnt. werd genoteerd, samen een totaal van 264j^ punt, 1ste prijs. In de 3de afdeling fanfare behaalde de Fanfare St. Antonius te Nijnsel met het verplicht nummer Marielle van Alb. Thiry 137j^ pt. en met het keuzenum mer Ouverture Bonne Fortune 150/ pt., samen 288 pt., 1ste prijs. In de 3de afdeling Harmonie kwam uit de harmonie Sirene te Hooge Mierde met Petite Suite Rustique van Jean Tilleul als verplicht werk, waarvoor 123J^ pnt. behaald werd en Joyeuse Ouverture van Delhaye, waarmede 129J/j pt. verkregen werd, samen 253 pt., 2de prijs. In de 2de afd. Fanfare hoorden we de fanfare Schalkwijk die 127/ pt. voor 't verplicht werk en \25/ pt. voor het keuze werk kreeg, alzo een 2de prijs met 253 punten. De Fanfare St. Cecilia uit Milheeze sloot voor de eerste dag het concours in de afd. Uitmuntendheid. De opgave was Ouverture Syrriphonique van G. Boedijn, waarvoor 135J^ pt. verkregen werd, terwijl met het aange wezen keuze-nummer Cortege Jubilaire van Delhaye 134/ pt. gewonnen werd. In totaal een 1ste prijs met 269/ pt. De clou van de avond was het slot- concert van de harmonie Vlijt en Een dracht uit de Rijen, die in groot ornaat met de drumband uitkwam en de harten van Berkdijk heeft veroverd èn door het schitterend geslaagd concert onder kun dige leiding van kapelmeester Molen schot, doch daarnaast door de finale: een serenade aan dé sympathieke St. Jan-voorzitter Meert en de steunpilaar van St. Jan, de heer Joh. v. Wanrooij. In de zaal van St. Jan steeg de gezel ligheid ten top, want royaal werd dank gebracht voor de sympathieke geste van de heer v. Wanrooij en de ene mars na de andere klaterdë op, terwijl de drum band geen vermoeidheid scheen te ken nen. Alles een geldig van de goede in nerlijke geest, die het corps uit de Rijen siert. Kapelmeester Teeuwen met de Drumbandleider v. Rhenen bleken hiér de gevierde meesters te zijn, waardoor een goed gedisciplineerd corps zich gaarne liet leiden. 't Was een gezellig einde van een uit stekend georganiseerd en tip-top ge slaagde inzet van de Muziekfeesten van St. Jan. De gloriedagen volgen Zaterdag in een gemeentelijk festival en overdruk bezette concoursdag. APOLLO NAAR 'T CONCOURS. Op de 1ste Pinksterdag ging de Kon. Erk. Harm. Apollo naar het concours, georganiseerd door de Muziekkapel Ka- rel v. d. Heyden te Zaltbommel om te trachten opnieuw een 1ste prijs te win nen in de Ere-Afdeling en zodoende een entree te maken in de Vaandelafdeling van de Ned. Federatie van Fafare en Harmoniegezelschappen. 't Is Jammer, ditmaal Apollo niet ge lukt. Wij schrijven welgemeend: 't is jammer, want door deze struikeling moet het corps opnieuw tweemaal een 1ste prijs winnen om te promoveren. We maakten het concours mede en moeten eerlijk bekennen, dat Apollo zijn beide werken uitvoerde tot grote voldoening van een zeer talrijk publiek. De jury be staande uit de heren Elzenaar, Ogier, met als voorzitter de heer Stalmeyer, kende 46 punten toe voor het verplicht werk „Spanische Skizze" van Fulling en 49 pt. voor het keuzewerk „Nachklange von Ossian" van Gade. In totaal 95 pun ten, terwijl 100 punten vereist werden voor een 1ste prijs met promotie. Als we Apollo vergelijken met het corps, dat 't vorig jaar in Hees bij Nijmegen 106 pun ten behaalde in dezelfde afdeling, dan blijven wij bij onze mening, dat de har monie momenteel op een veel hoger plan staat. De beoordeling is streng ge weest, de opvatting van een jury, die een werk voor de eerste maal te be oordelen kreeg was verre van mild en 't gevolg is geweest, dat Apollo niet als lste geplaatst werd. Dat een 2de prijs mèlTlS pt. geen waardering is, daar zijn we liet helemaal niet mee eens. 't Is absoluut verkeerd gezien en funest voor de (jfeest, als 'n koor uitsluitend met een lste prijs content is. Een jury beoordeelt en aan 't corps de taak, opnieuw een betere beoordeling te verdienen. Apollo, niet versaagd. Kaatsheuvel met zijn mu ziek- en zangkoren gunt U gaarne een beter succes! KEURING POLITIEHONDEN K.N.P.V. Op de terreinen van de M.A.St. bij café Vugts worden Donderdag 28 Mei de keuringen gehouden voor het Certi ficaat Politiehond van de 'KN.P.V. van de afdeling Noord-Brabant, waarop honden zijn ingeschreven. Als keurmeesters treden op: de heren v. Helsland uit Tilburg en v. Oort uit Rotterdam. De heren Jos Jansen en J. v. d Kaa zullen als helpers fungeren. De wedstrijden beginnen om 9 u. v.m. KRINGWEDSTRIJD POLITIEHONDEN. Op Zondag 31 Mei houdt de Kring KaatsheuvelW aalwijkDrunen van politiehondenverenigingen de eerste jaar lijkse Kringwedstrijd, eveneens op de terreinen in de M.A.St. bij café A. Vugts. Er schreven 6 deelnemers op de ze kringwedstrijd in. De beoordeling ge schiedt door de heren F. van Helsland uit Waalwijk en J. v. d. Kaa uit Kaats heuvel. De heer W. IJpelaar zal de taak van helper vervullen. DE DRUKTE OP „DE EFTELING". 't Wordt iets gewoons. We vinden het niet eens meer iets bijzonders, bijna vanzelfsprekend, doch als we het ons eens willen Voorstellen, zegt het toch iets, dat duidt op 'n succes. Met de bei de Pinksterdagen kreeg „De Efteling" bezoek van meer dan 10.000 vreemde lingen. Vreemdelingen uit alle landen: Neder landers, Belgen, Fransen, Duitsers, Ame rikanen. Hoe langer hoe meer gaat blij ken dat ,,De Efteling" een internatio naal centrum van het Vreemdelingen verkeer wordt. Enwe S'taan nog slechts aan 't begin van het seizoen!!! AGENDA. Dinsdagavond geen repetitie R.K. Kerkkoor. Dinsdagavond Statiedag Apollo. Woensdagavond 8 u. n.m. repetitie Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uf n.m. repetitie Ge mengd koor B.C. DUIVENSPORT. 'o De K.P.V. hield Zondag een wed vlucht vanuit Neufvilles, 137 km en van uit Corbeil, 379 km. Voor de eerste vlucht waren 322 duiven ingemand, voor de tweede vlucht 558 duiven. Lostijd Neiifvilles 8 u. v.m.; eerste duif 10.5.45 v. v.m. De' eerste '5& prijswin naars waren: 1, 21 P Grootswagers; 2 J. van Kuijk; 3 A. van Wanrooij; 4, 44 M. Ververs; 5 M. van Best; 6 J. Voogd; 7 J. van Boxtel; 8 J. van Beers; 9, 35 A. Verduijn; 10 J. van Riel; 11 R. Tim- mers; 12 A. Pijnenburg; 13, 33 Fr. v. d. Assem; 14, 36 Ant. Snoeren; 15, 25 J. Kemmeren; 16 Jac. Klerkx; 17, 47 L. Mosselveld; 18 J. v. d. Linden; 19, 50 H. Schoenmakers; 20 M. v. Wanrooij; 22, 37 H. v. d. Pas; .23 W. Jansen; 24 Poo- ters-Ligtvoet; 26 L. v. Geel; 27 W. v, Heijst; 28, 31 B. Kemmeren; 29 J. van Boxtel; 30 L. v. d. Ven; 32 W. Molen schot; 34 Jan Hoevenaars; 38 A. Mon- tee; 39 C. de Kort; 40, 48 Chr. v. Hees- wijk; 41 D. Mateijsen; 42 A. Snoeren; 43 A. Kusten; 45 C. de Bondt; 46 J. P. Brouwers; 49 C. v. d. Ven. Lostijd Corbeil 545 u. van.; eerste duif 11.42.08 u. v.m De eerste 50 prijswin naars: 1, 10, 18, 19, 33, 45 Jac Vloe mans; 2 C. v. Boxtel; 3, 9, 14, 26, 31, 41, 43, 44, 47 A. Schrauwers; 4, 15 C. Moreval; 5 W. Oomis; 6, 36 J. v. Riel; 7 J. Muizelaar; 8 Chr. van Heeswijk; 11, 13 A. Hofmann; 12 L. Mosselveld; 16 A. v. Kuijk; 17 J. P. Brouwers; 20 J. van Heeswijk; 21 J. v. d. Linden; 22 Ant. Snoeren; 23 Ben, van Heesch; 24 A. v. Hoven;'25 P. Zijlmans;' .27 J. Voogd; 28 M. van Wanrooij'; 29 W. v. Heijst; 30 B. Kemmeren; 32 Jan Vloemans; 34, 37 L. van Geel; 35 P. Grootswagers; 38 M. Ververs; 39 Fr. v. d. Assem; 40 M. v. Best; 42 D Mateijsen; 46 C. Snoeren; 48 M. Lensveld; 49 A. Pijnenburg; 50 M. v. d. Velden; 9, 41 Fr. Damen. OCTAAFDAG ST. GERLACHUS. Op 2e Pinksterdag was het de octaaf dag van het feest van St. Gerlachus, die in onze parochie 2^er bijzonder ver eerd wordt. Onder het gelui van alle klokken arriveerden de talrijke pelgrims tegen 8 uur in de parochiekerk, alwaar een plechtige H. Mis werd opgedragen, speciaal voor de bedevaartgangers. On der de 'H. Mis werd 'n predicatie over de Heilige gehouden. Rond 10 uur werd brood en water ter ere van de H. ge- wijdt, waarna de processie rond de kerk en over het kerkhof plaats had, alwaar vanaf een rustaltaar de zegen met het Allerheiligste werd gegeven. Om ca. elf uur keerden de pelgrims tiaar hun resp. woonplaatsen terug. STAND BILJARTCOMPETITIE. De stand van de biljartcompetitie van de K.A.J. was op Zaterdag 23 Mei al dus: H, Leermakers 7199; Ad v. Noije 7197M. van Loon 8^186; _M. van Noije 8167; J. van Noije 8126; Koos v. d. Velden 8124; Kees v. d. Velden 7123; Jan van Loon 6—137; M. Lees- makers 7120; Leo v. Loon 798. LOONOPZAND S GEM. KOOR. Loonopzand's Gemengd Koor nam 2e Pinksterdag deel aan het muziekcon cours te Vught. De vereniging die in een zeer kort tijdsbestek zich wist op te werken tot de afdeling Uitmuntendheid dank zij de capaciteiten van haar kun dige directeur de heer Nieuwkoop, be haalde in genoemde afdeling de 2e prijs. Er is alle reden om over het behaalde succes tevreden te zijn, al zijn we er van overtuigd dat Loons Gemengd Koor wederom met vernieuwde ijver de stu die zal ter hand nemen. Direct na het bekend worden van de uitslag waren velen in de weer om het koor een behoorlijke ontvangst te berei den. In de loop van de avond maakte de Kon. Erk. Harm. Concordia haar op wachting. Ondanks het warme weer werd het behaalde succes door de leden tot aan sluitingsuur bejubelt. We hopen 'n volgend maal op een en ander terug te komen. - cours in, de tjyeecjy afdaling de yer- ste prijs weten te behalen met 324 punten, op een na hét hoogste aan tal van het gehele concours-Onge twijfeld een prachtig succes voor de jeugdige zangeresjes en zanger tjes. Proficiat 1 LAUWEREN VOOR DE DRUMBAND. De Drumband van de Waalwijkse K.A.J. heeft op het muziekconcours dat de Harmonie St. Jan uit Bern- dijk tijdens de Pinksterdagen orga niseerde, bewezen wat hij waard is. Dit prachtige korps, dat meer en meer de trots van Waalwijk wordt, wist daar in de 2e afdeling een eerste prijs met lof te behalen met een totaal aantal punten van 108. Dit succes was een joyeuse en- trée in Waalwijk volkomen waard en de harmonie St. Crispijn haastte zich daarom de succesrijke drum band, tegemoet, die Zaterdagavond in triomf Waalwijk werd binnen gevoerd. Ook hier van harte pro ficiat BEDEVAARTEN NAAR ELSHOUT. Eerste Pinksterdag is de Waal wijkse gymnastiekvereniging O.W. S. ter bedevaart naar Elshout ge weest. Omstreeks half acht vertrok de lange keurige stóet uit Waalwijk op de maat van de trommen. Het was zoals ieder jaar weer een mooi gezicht. De gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" is op 2e Pinksterdag, vergezeld van de harmonie St. Jan en de verkenners uit de parochie St. Clemens naar Elshout geweest. Ook deze bedevaart maakte een zeer keurige indruk. COLORADOKEVER. De politie deelt ons mede, dat de colórado-kever is geconstateerd. De aardappeltelers worden dringend aangemaand de planten te bespui ten. De politie zal hierop streng toezien. K.A.V. AFD. WAALWIJK. Op Woensdag 27 Mei wordt er een K.A.V. bedetocht gehouden naar de Mariakapel voor onze leden. Deze zal begonnen worden met een Lof om half acht in de St. Antonius- kerk. Trouwe opkomst verwacht. AGENDA. Woensdag 27 Mei 8 uur repetitie dameskoor O. en V. in Hotel Ita liaander. Zondag 31 Mei 12 uur repetitie mannenkoor in De Twee Kolom- men. We kunnen tot ons groot genoe gen U weer enkele giften vermelden die binnen kwamen voor de nieu we beschildering van de Baardwijk- se kerk en die de eerste duizend gulden royaal vol maken. Maar ieder zal begrijpen, dat met één duizend gulden een kerk niet be schilderd kan worden. Nu doen de Baardwijkse parochianen vanzelf sprekend ook uitstekend hun best iedere week of iedere maand geven die hun bijdrage en daar is het penningske van de arme bij en het grote bedrag van hem die meer met aardse goederen is gezegend, want niemand van de Baardwijkse pa rochianen blijft achter, waar het geldt de verfraaiing van hun kerk allen hebben zich spontaan bereid verklaard hun, pastoor te helpen bij de omvangrijke taak waarvoor de ze zich gesteld ziet. Laten de andere Waalwijkers dan ook niet achterblijven en 'ns extra denken aan deze arme parochie en deze erg met schulden belaste kerk. Helpt Pastoor van den Brekel bij zijn poging om de Baardwijkse kerk van St. Clemens tot een kerk te maken die niet al te zeer^.afsteekt bij de andere prachtige Waalwijkse kerken. ,,r. v Stort uw. bijdrage op onze post rekening 50798 of op die yan het Kerkbestuur van, St. Clemens 480950. Vorige opgave f 982.60 De Communicantjes collecteerden Op een verjaardagfeestje Van enige belangstellende vriendeiflUt cle p&fochie"* St. Jan te Waalwijk (een prachtig voorbeeld, wie volgt volgt dit na?) 75.— 11.10 1268.70 ONZE BURGEMEESTER. Burgemeester Teijssen vierde gis teren zijn 43e verjaardag., Onze hartelijke felicitaties. VERANDERDE ZWEMTIJDEN. Blijkens een in dit blad voorko mende advertentie van het Waal wijkse Zwembad „Het Hoefsven" zijn de zwemtijden zoals die eerder waren vastgesteld, enigszins veran derd, waarmee aan de verlangens van velen werd tegemoet gekomen. Zo zal 't bijv. in de eerste morgen uren afwisselend zwemmen zijn voor dames en heren, terwijl ookx in de middagtijden veranderingen zijn aangebracht. Jleze nieuwe tijden, waarvan men goede nota dient te nemen, wor den mét ingang van morgen 27 Mei van kracht. .A:--*, Gister is het bad voor het eerst weer opengesteld en 900 -mensen hebben deze dag een bad geno men 't was weer een enorme drukte. Natuurlijk moet men zich; in bepaalde opzichten nog wel 'n beetje behelpen; maar hoofdzaak is dat er gezwommen kan wor den en dat we het uitzicht hebben op een prachtig nieüw, goed ge outilleerd zwembad. GEMEENTERAADS VERGADERING. De Waalwijkse gemeenteraads vergadering is uitgesteld tot Don derdag 4 Juni. PIANO-AVOND EVA SCHARINGER— JOH. VERHOEVEN. Betreffende het programma dat bovengenoemden a.s. Donderdag in „Musis Sacrum" hopen uit te voe ren, kunnen wij het volgende me dedelen Wanneer men op een programma een 3-tal sonaten aangekondigd ziet, is menigeen reeds bij voorbaat' geneigd om thuis te blijven. Ter geruststelling kunnen wij echter., zeggen dat deze sonaten ten eerste zeer kort zijn en, ten tweede dat zij de luisteraars niet voor problemen zullen stellen. Indien wij het woord „Spielfreudigkeit" mogen gebrui ken, dan zal daarmede het juiste karakter van deze 3 sonaten geken schetst zijn. Behalve deze werken uit de klas sieke periode bevat het programma ook enige romantische werken, o.a. van Schumann, Chopin en Verdi- Liszt. Van de componisten die ons meer in, eigen tijd verplaatsen, vermeldt het programma werken van Claude Delvincourt en Debussy. Delvin- court is hier te lande weinig be kend. Wij zouden schromelijk over drijven indien wij hem gelijk stel len met andere hedendaagse Franse componisten, zoals Honegger, Mil- haud en Poulenc. In Frankrijk zelf is Delvincourt een figuur van be tekenis. Hij is de tegenwoordige di recteur van het Conservatoire te Parijs. Van Debussy is er wat te horen uit zijn jeugdtijd en uit zijn rijpe periode. SUCCES VOOR O.O.G.'s KINDERKOOR. Hdt' kinderkoor watt O.Ö.G. „Cari- ihbile" hoeft op het tijdens de Plnk- SteTdagen te Vugftl dëhoudén cori- - UvOtT Jji - v.v GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden blauwe step, zwarte pórtemonnaie, 1 paar regenpijpen, huissleutel, ziekenfondsboekje, rij wiel, doublé schakelarmband, do- zenkrans, zilveren kinderarmband- je. Verloren rozenkrans, grote sierspeld, zonnebril, licht blauwe stof voor blouse, groene kinderfiets, rood lederen portemonnaie, zilve ren heren-armbandhorloge, ruitjes schieter, 1 paar lage bruine schoe nen, bruin lederen portemon.naie, zilveren armband, vulpen, bruin lederen portefeuille, nikkelen he ren-armbandhorloge, portefeuille, rode zwembroek. WAALWIJKSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag zijn op de banen van Hotel Verwiel de wedstrijden om het Waal wijkse tenniskampioenschap begonnen, die le en 2e Pinksterdag zijn voortgezet. De eerste uitslagen zijn Dames enkel: Mevr. Eibers sl. Mej. Hoffmans 61; 6—1. Mevr. Italiaander sl. Mevr. van Eijl 5—7; 6—1; 6—2. Dames dubbel Mevr. van EijlMevr. Hooft van Huysduinen sl. Mej. Tausch en Mej. Petit 60; 60. Heren enkel B M. van Eijl sl. Hoynck van Papen- drecht 64; 6—2. H. de Kort sl. N. Vlaar 61; 6—3. Fr. Pullens sl. P. Marks 7-5, 63. H. de Kort sl. Heijrmans 62; 119. J. van Iersel sl. T. de Kort 63; 6—1. Borowics sl. J. v. Iersel 36; 61; 8—6. i Heren enkel C J. Spierings sl. C. v. Huiten 62; 6-2; Pijpers sl. van Well 62, 6—4. J. Timmermans sl. W. Wiesman 62; 4—6; 7—5. L. Spierings sl. J. Maas 62; 46; 6—1. 1 Pijpers sl. Boers 64; 57; 60. J. de Waal sl. J. Timmermans 36; 7—5; 6—4. Pijpers sl. J. Spierings 36; 62; 6-3. Heren Dubbel L. SpieringsJ. Maas sl. W. Eibers F. Bergmans 63; 61. Borowicsvan Heijst sl. van Beurden Eibers 62; 6-3. H. de Kort—T. de Kort sl. Hoynck v. Papendrechtde Waal 64; 63. Marksvan Eijl sl v. IerselHeijr mans 64; 36; 86. Mixed Mevr. v. BeürdenJ. Eibers sl. Mej. EibersW Wiesman 62; 63. Mej. v. Oldenbeek-P. Marks sl. Mevr. WeijersFr. Pulles 64; 26; 86. Mej. HoffmansHoynck v. Papen drecht sl. Mevr. ïtahaanderBorowics f 6: 8- 6:13 -11. i Een schoenenrit kan verschillen de soorten uitvallers tellen, dat wil zeggen behalve onder de rijders ook onder de controleurs(euses). Dat is de reden waarom uw ver slaggever plotseling van beroep veranderde en van joudnalist con troleur werd. Want minder dan de moeilijkheden van de trajecten eiste de tropische hitte minstens een slachtoffer onder degenen die belast waren met het uitdelen van stempels aan degenen die er in slaagden een bepaalde controlepost te ontdekken. De plaats waar uw verslaggever terecht kwam, bood blijkbaar nogal hoofdbrekens als men het zo wil noemen want slechts vier van de acht te controleren uren er staande, hoef de hij er slechts twee stempels mee uit te delen. In het geheel werden er niet meer dan zes uitgedeeld öp de bewuste plaats. Die controle Werd dan ook zeer listig geplaatst. Stel u voor: men krijgt de opdracht naar 'n bepaal de kerk te rijden, maar men mag niet meer dan 900 meter met een bepaald water aan zijn rechter hand rijden. Aan het eind van die 900 meter is er een weg Waarlangs men het water zou kunnen ont vluchten, maar.die weg is ver boden voor auto's. Wat schiet er, dan over? Omdraaien. In zoverre men dat door heeft, draait men om De opdracht dan zijnde langs de 'kortst mogelijke weg de bedoel de kerk te bereiken, kan men twee wegen kiezen, een boven langs de dijk en een onder langs, die wel iswaar niet veel, maar ook op de kaart kennelijk korter is. Wat niet wegneemt dat de meeste deelnemers de weg van de minste Weerstand kiezen en over de dijk rijden, met het gevolg dat zij min stens één controle missen. Als ge de situatie eenmaal kent, is het een kwestie van uitkijken, maar niet iedereen kent de situatie. Dit was heus niet de enige post die moeilijkheden bood. Integen deel, de hele rit en alle trajecten gaven puzzles op, zonder welke het sportieve element van een Schoe nenrit niet zo aan zijn trekken zou zijn gekomen als het nu gekomen is. Met het gevolg dat meer dan twee controleurs, met de moed die ook de sportiviteit van de vele controleurs heeft gekenmerkt, ge durende een achttal uren op een warme dag als het jaar er tot nog toe misschien geen heeft gekend, de hitte van de dag hebben getrot seerd zonder de stempels te zetten die ze met het grootste genoegen gezet zouden hebben als daar aan leiding toe was geweest. Het zij verre van ons alle eer aan de controlerende' dames en heren le geven, want het leeuwendeel van de sportieve zwarigheden waren natuurlijk voor de ruim 50 deelne mers, van wie de meesten zonder te versagen hebben getracht de lis tige controleposten op te sporen, niet in het vaarwater van een an der traject te geraken, stof en hitte hebben getrotseerd om na elk van de vijf ritten met zo min mogelijk strafpunten op het Vredesplein te. rug te komen en er weer te ver trekken, behalve natuurlijk na de vijfde rit, waarna iedereen het wel welletjes zal hebben gevonden.... Zo is ook de Schoenenrit 1953 in alle opzichten geslaagd. De tegen pool van het vorig jaar wat het weer betreft, is ze wellicht haar evenknie geworden in wat ze van de deelnemers eiste en het spor tieve genoegen dat ze hun ver schafte. De A.C. De Langstraat heeft opnieuw eer van haar werk gehad en het moet haar een genoe gen zijn geweest, toen burgemees ter Teijssen om 12.01 de eerste deelnemer van start liet gaan, in tegenwoordigheid van het bestuur van Waalwijks Belang en leden van de sportcommissie van de A.C. VAN VAN MA AREN BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN De Langstraat. Tot tegen enen ver trokken letterlijk met de regelmaat van een klok de deelnemers en nauwelijks was de laatste vertrok ken voor de rit in het onbekende, of de eerste verscheen weer om zijn volgende opdracht te halen, de eerste vervuld zijnde. Zo bleef er de hele middag in en rond Waal wijk en de Langstraat een bedrij vigheid van auto's heersen, die de rit ook voor de buitenstaander aantrekkelijker maakte dan enige vorige. 1. A. ZwaardW. Walthuis Bre da, 369 strafpunten. 2. De heer en mevrouw Hender son, Rotterdam, 376 strafpunten. 3. P. J. JettenC. Verlaan, Box meer, 548 strafpunten. 4. G. van StokkumJ. Gompen, Waalwijk, 574 strafpunten. 5. A. van LanschotMr Swane, Den Dungen, 600 strafpunten. 6. H. SeegersC. Huybregts, Riel, 682 strafpunten. 7. L. VerversP. v. Melis, Kaats heuvel, 692 strafpunten. 8. PeelsVerheugt, Budel, 744 strafpunten. 9. Dr TjenMej. A. van Odijk, Venlo, 747 strafpunten. 10. B. RiemersmaJ. v. Ochel, Eindhoven, 773 strafpunten. 11. Mevr. Schueling-De Vries W. Schuling, Middelburg, 812 strafpunten. 12. P. Smelt—Mevr. v.Stok kum, Waalwijk, 835 strafpnt. 13. C. VestersL. Ermerins, 'Waalwijk, 943 «ijhrafpunten. Club-teams 1. Maasrijders, Ven lo; 2. St. Christoffel, Tilburg. De prijs voor de verst komende deelnemer (werd' gewonnen dooi de heer J. Bakker uit Hulst. Ook de laagst geklasseerde kreeg een prijs. Het was mej. A. van Dongen uit Oud-Beierland met 2426 strafpunten. Het lijkt ons dat allen, d|je de Tweede Pinksterdag in relatie tot de Schoenenrit hebben doorge bracht, er op een of andere ma nier een prettige herinnering aan bewaren, en met verwachting uit zien naar het volgend jaar. 'f—6; 8- -6(f1311. Mevr. 'v.': Ejjl-^V, Eijl sl. MéVr, Kort- -de Kort 64; 6—2. 1 •ikv; „O- A.N.W.B.-WEGENW ACHT GAAT NIEUW TRAJECT BERIJDEN. W.W.-HULP OP DE ROUTE EINDHOVEN—HELMOND. Met ingang van 15 Juni a.s. zal de A.N.W.B.-Wegenwacht gaan pa trouilleren op de route Eindhoven- Helmond via Geldrop. De vele auto mobilisten en motorrijders, die de A.N.W.B. hierom hebben verzocht, zullen dit nieuws met vreugde ver nemen. Voorlopig komt er op deze ver binding tussen de beide Brabantse industrie-centra één Wegenwacht, die te Helmond gestationneerd zal zijn. HULP PER POST. De watersnood heeft weer eens overduidelijk bewezen dat het Ne derlandse volk' spontaan bereid is met inspanning van alle krachten en met opoffering van geld en goed royaal té helpen waar nood wordt geleden Nu sprak de overstromingsramp wel heel stérk tot het voorstellings vermogen van Het volk als geheel, en deed de omvang hiervan een ieder beseffen, dat niemand achter mocht blijven, - maar deze ramp heeft tevens aangetoond dat de aard van de Nederlanders behulp zaam, vrijgevig en medelevend is en dat stemt tot vreugde en gepas te trots. Er wordt echter ook zeer veel el lende geleden, die niet zo spectacu lair en direct aansprekend is als 't leed der slachtoffers van de wa tersnood. Ziekte tuberculose, asthma, rheumatiek stille ar moede onder de cultuurdragers van ons volk en maatschappelijke nood treden niet in het daglicht en ap pelleren niet dagelijks aan ons ge weten en ons vermogen tot mede lijden. Was dit wél het geval, wij twij felen er niet aan of ook dan zou Nederland zich weer van zijn beste zijde tonen. En daarom is het goed nog eens met nadruk te wijzen op het werk van hef Comité voor de Zomerzegels dat, dank zij de acti viteit en doeltreffende organisatie, vele van deze noden weet te lenigen. Het doet dit niet recht- s streeks, doch subsidieert uit de op brengst van de zomerzegels een groot aantal instellingen op 't ge bied van volksgezondheid en socia le en culturele zorg. De zomerzegels vormen ook dit jaar weer een bloemenserie. Zij zijn op alle postkantoren verkrijg baar van 1 Mei t/m 30 Juni en blij ven geldig tot 31 December 1954. KOOP ZOMERZEGELS voor ziektebestrijding en hulp in nood. Vr. Idé I zo I leni COR HERMUS OVERLEDEN. De directeur van de toneelgroep Co- media, Cor Hermus, is Zondagavond overleden in een rusthuis in Amsterdam, waar hij al twee maanden wegens ziek teverlof verbleef. Hij is 63 jaar oud ge worden. NEDERLANDSE KUSTVAARDER GEZONKEN. Een Rotterdamse kustvaarder is Zon dagmorgen voor de Noorse kust gekap seisd en gezonken, waarschijnlijk door het verschuiven van de deklast tijdens hevige rukwinden. Vijf leden van de be manning verdronken, onder hen was de kapitein. Vier anderen konden wórden gered. d MGR. ALFRINK DRINGT AAN OP EENHEID. In aansluiting aan de woorden van Kardinaal De Jong en naar aanleiding van diverse commentaren op diens op roep tot eenheid heeft de aartsbisschop coadjutor, mgr. B. J. Alfrink, tijdens een bijeenkomst te Oldenzaal ter viering van het eeuwfeest van het herstel der kerke lijke hiërarchie, nog eens de ernst van de woorden van de Kardinaal in het licht gesteld en er op gewezen dat ze niet voor tweeërlei uitlegging vatbaar zijn. Bovendien drong hij aan op volgzaam heid jegens het kerkelijk gezag. De K.V.P. heeft geantwoord op een beschuldiging van de K.N.P., dat zij de katholieke eenheid zou hebben verbro ken en niet zou hebben willen herstellen. Het K.V.P.-bestuur heeft deze beschul diging in enkele punten weerlegd en vol komen ontzenuwd. RONDE VAN ITALIË. Na de dertiende etappe van de Ron de van Italië bezet Wim van Est in het algemeen klassement de zevende plaats op 3 minuten 58 seconden op de leider Koblet.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3