HBDELSWBSimi Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLUMEN W. TIMMERMANS ZONEN HAARSTEEG Assurantiën op elk gebied. GEMEENTERAAD WAALWIJK W A A L W IJ K I MAANDAG 1 JUNI 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HEI ZUIDEN 76e JAARGANG No. 44 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.ni. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878.SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL, TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 4 Juni 1953, om half 8 ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 8 Mei 1953. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het invoeren van een baatbelasting op gebouwde eigendommen, liggende langs de Kloosterweg. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet, groot 1512.voor de aanschaffing van vuilnisemmers t.b.v. de em merwagens. Prae-advies: Aanschaffing vuilnisemmers t.b.v. de emmerwagentjes. De straatreinigers ledigen de bij hen in gebruik zijnde emmerwagen tjes op vaste, daarvoor aangewezen, plaatsen, zulks omdat afvoer naar de centrale vuilnisbelt uiteraard te veel tijd zou vragen. Op de boven bedoelde plaatsen worden echter telkens van week tot week kleine vuilnisbeltjes opgericht, hetgeen om hygiënische en aesthetische redenen niet wenselijk moet worden geacht. Een behoorlijke oplossing te dezer zake is mogelijk door de aanschaf fing van een 36-tal vuilnisemmers, welke op bepaalde plaatsen worden neergezet en waarin de straatreini gers het verzamelde straatvuil kun nen deponeren. Het ledigen van die emmers kan geschieden zo vaak het nodig blijkt. De kosten van aanschaffing van deze emmers worden geraamd op 1.440.— (36 x 40. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor demping van de Loint, gelegen ten Westen van de Kerkstraat. Prae-advies: Riolering Loint. liet is wei bekend, dat de toe stand van de open waterloop „lJe Loint", lopende grotendeels {looi de bebouwde kom, ten Zuiden van de Grotestraat verre van behoor lijk is. Doordaf daarin allerlqi afval-l stoffen, vooral van fabrieken, te recht komen, wordt het water der mate vervuild, dat 't uit een oog punt van volksgezondheid gewenst moet worden geacht hierin zoveel mogelijk verbetering te brengen. Algehele riolering van de water loop zou de beste oplossing zijn. Dit is echter niet overal mogelijk, omdat de sloot op verschillende punten nog dienst moet doen voor de afwatering van aangrenzende weilanden. Voor het gedeelte, ge legen ten Westen van de Kerkstr. tot aan de aan te leggen Burg. zwaren tegen het dichten van de waterloop. Door de aanleg van n 3-tal straten in de richting Oost- West wordt daar de afwatering naar de Loint afgesneden. Over t algemeen zal afwatering aldaar ook niet meer nodig zijn, daar het de bedoeling is dit gedeelte van het uitbreidingsplan in de naaste toekomst te bebouwen. Voor een klein gedeelte (boomgaard) zal in zake de afwatering 'n voorziening- worden getroffen. hedroHeev In verband met de voorgeno men aanwending tot bouwterrein van dit gedeelte van het uitbrei dingsplan moet het ook zeer ge wenst worden geacht, dat aldaar tot riolering van de Loint wordt overgegaan. De kosten worden geraamd op 7.350.— 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor demping van een gedeelte van de Spoorsloot langs de Zuider- Parallelweg. Prae-advies: Dempen spoorsloot. Met de aanleg van de Zuider-Pa- rallelweg langs de sportterreinen is een aanvang gemaakt. In, verband met dit werk heeft het de aandacht van B. en W. getrokken, dat 't zeer goed gecombineerd kan worden met demping van de aangrenzende spoorsloot. Weliswaar doet deze voor een klein gedeelte dienst voor de afwatering van de landerijen ten Zuiden van de spoorlijn, doch dit gedeelte zou kunnen worden ver vangen door een riool van voldoen de capaciteit. Indien de demping van de sloot thans tegelijk ter hand wordt genomen, komt dit de con structie en de ligging van, de weg ten goede. Met het bestuur van het Water schap „De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk" is ter zake contact opgenomen. Dit bestuur heeft geen bezwaar tegen riolering van 't be doelde gedeelte van de spoorsloot. Communicatie met de spoorsloot ten Noorden van de spoorbaan kan plaats vinden via de bestaande dui ker onder de spoorbaan. Het dich ten van de sloot kan geschieden met huisvuil. Daarmede gaan geen ex tra-kosten gepaard. De kosten van riolering en aan sluiting aan de bestaande duiker, met inbegrip van de alg. opslag van de Dienst van Gemeentewerken, zijn geraamd op ƒ5.512.50. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend cre diet ten behoeve van de aanleg van, het zwembad aan 't Hoefs- ven. Prae-advies: Nog meer voorzieningen voor zwembad. Nu de werkzaamheden aan het zwembad snel vorderen en een ge deelte van 't bad reeds in gebruik is genomen, blijkt het gewenst of wel noodzakelijk nog enkele voor zieningen te treffen. Op de eerste plaats wordt het gewenst geacht de betonwanden van het bad te sausen. Deze wan den zouden anders ruw blijven, waardoor zwemmers o.a. bij het polo-zwemmen zich gemakkelijk zouden schaven en ook kinderen zich zouden bezeren. Tenslotte kan 't aesthetisch aan zien van het bad worden bevor derd door het op deze wijze een blauwe kleur te geven, waardoor het water een mooiere schijn ver krijgt. Mede op deskundig advies stel len B W. de raad voor een cre diet beschikbaar te stellen voor 't tweemaal bestrijken van wanden en vloer met icosit-verf (chloor- rubberverf), namelijk 2560 m2. waarvan de kosten worden ge raamd op 7.360. Op de tweede plaats blijkt het aantal voorhanden zijnde rijwiel- rekken (250 stuks) veel te klein te zijn. Om aan een behoorlijke toeloop van baders, die voor het merendeel per rijwiel komen, het hoofd te kunnen bieden en om een ordelijke gang van zaken te bevorderen, zal aanschaffing van nog 1000 stuks noodzakelijk zijn. In dit verband moge worden op gemerkt, dat over enkele maan den, wanneer het bad geheel ge reed is, tegelijk van beide afde lingen, namelijk die voor mannen en die voor vrouwen, gebruik zal worden gemaakt, zodat de toeloop op de spitstijden alsdan veel gro ter zal zijn dan thans. De kosten worden geraamd op 5.650. Op de derde plaats moeten de beide badmeesterskamers nog ge meubileerd worden. Een bureau tafel met 3 stoelen, een kapstok qn een vaste muurkast moeten tot het noodzakelijke meubilair voor ieder vertrek gerekend worden. Voor de beide vertrekken samen worden de kosten geraamd op 1.100.—. (Resumerende 'stellen |B. W. voor een crediet beschikbaar te stellen van: 7.360.ƒ5.650. 1.100.zijnde 14.110 8. Voorstel tot het verlenen van overheidssteun ten behoeve van de verbetering van de woning Grotestraat 133. 9. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking in gevolge art. 72 der L.O.-wet '20 aan het bestuur van de R.K. Meisjesschool Grotestraat 244, tot het aanschaffen, van nieuwe banken. Prae-advies: Aanschaffing banken R.K. Meisjesschool, Grotestr. 244. Door het bestuur der R.K. Meis jesschool, Grotestraat 244 alhier, is het verzoek gedaan om medewer king ex artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 voor de aanschaffing van banken voor het 3e, 5e en 6e leerjaar, omdat de aldaar thans aan wezige banken door de schoolarts zijn afgekeurd, daar ze niet aan de gestelde eisen voldoen. Bovendien zo deelt het bestuur mee is het aantal leerlingen de laatste ja ren toegenomen en zal het nog toe nemen. De Inspecteur keurt de aanschaf fing van 105 gewone 2-persoonsban- ken voor een bedrag van 8402. inclusief transportkosten, goed. B.en W. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen. 10. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de R.K. Jonge Boe renstand, afd. Waalwijk, ten be hoeve van een landbouwcursus. Prae-advies: Subsidie R.K. Jonge Boerenstand afdeling Waalwijk. Door het bestuur van de R.K. Jonge Boerenstand, afdeling Waal wijk, is wederom een verzoek inge diend om vergoeding voor gemaak te kosten van zaalhuur (kosten van verwarming, licht en water), welke kosten zijn gemaakt voor het geven van een technische cursus in de wintermaanden aan leden van voor noemde afdeling. Het geven van dergelijke cursus sen is van belang te achten voor de landbouwers ter plaatse, weshalve B. en W. voorstellen de gevraagde vergoeding van 48.te verlenen. 11. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening, groot ƒ7500. aan de sportvereniging R.K.C. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van. een crediet van 1500.voor de aanschaffing van een lichtdrukmachine ten behoeve van de Dienst Gemeen tewerken. Prae-advies: Aanschaffing lichtdrukmachine voor Gemeentewerken, De lichtdrukken ten behoeve van uit te voeren werken door de Dienst van Gemeentewerken worden mo menteel vervaardigd door een hier ter plaatse gevestigde inrichting. Het bedrag, dat hiervoor jaarlijks moet worden besteed, is te stellen op minstens ƒ1500.Indien de Dienst van Gemeentewerken over een eigen, apparaat de beschikking had, zouden de kosten tot beneden de 1000.kunnen worden terug gebracht. In bovenbedoelde bedra gen zijn niet begrepen de kosten aan het maken van foto-copieën van brieven, begrotingen, enz. Het te bezuinigen bedrag is daar om nog hoger te stellen dan op 500.per jaar. Voorts kan een eventueel aan te schaffen apparaat dienstbaar worden gemaakt voor 't maken van lichtdrukken en foto- copieën ten behoeve van de andere gemeente-bedrijven en van de ge meente-secretarie. B. en W. stellen dan ook voor op de begroting van de Dienst van Ge meentewerken voor 1953 een cre diet beschikbaar te stellen voor de kosten van, aanschaffing van een apparaat met toebehoren en aan koop van een begin-voorraad papier en verdere benodigdheden tot een bedrag van ƒ1500. 13. Voorstel tot aankoop van gron den ten behoeve van de weg aanleg naar het Hoefsven. 14. Voorstel tot verkoop van een stukje grond aan, het bestuur van de Christelijke H.B.S. 15. Begrotingswijziging 1952 en '53. ZIEKENTRIDUUM. Dinsdag Woensdag en Donderdag werd door de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuljk een ziekentriduum gehou den, dat zeer goed geslaagd is. Het triduum werd gehouden in de pa rochiekerk te Elshout, het Genadeoord van de Wonderbare Moeder. Het co mité van voorbereiding, de Eerw. heer Kap. Speekenbrink uit Nieuwkuijk, de Eerw. Zuster Elegarda, de dames van Opzeeland en Snels en de heren H. Pe ters, H. Portier en van Herpt, hebben bergen werk verzet, maar men heeft eer van zijn werk gehad. De deelnemers wa ren vol lof over de prima verzorging van deze dagen, die werkelijk onverbe terlijk waren. 's Morgens werden de 60 deelnemers met auto's aan huis afgehaald. De dag begon met een iH. Mis. De eerste dag was het een gelezen H. Mis, de tweede dag was het een gezongen H. Mis en de derde dag was het een plechtige H. Mis met assistentie. De inleidingen werden gehouden door de Weleerw. heer J. Goes. De oefeningen werden gehouden in de parochiekerk van Elshout, terwijl het parochiehuis als recreatiezaal was in gericht. Om 11.30 uur was het iedere dag een oefening in de kerk. De eerste dag aan bidding en handoplegging, de tweede dag plechtige Kruisweg en de derde dag aanbidding met plechtige toewijding aan de Wonderbare Moeder. Om 1 uur was het jedere dag diner en na de thee van 3 uur was er dan tot slot van de dag een plechtig Lof. De oefeningen werden niet alleen bijgewoond door de genoemde 60 deelnemers die in het parochiehuis werden verzorgd, maar ook talrijke ouden van dagen, zieken en invaliden woonden de oefeningen bij: vooral de slotplechtigheid de laatste dag wSs zeer druk bezocht. De deelnemers waren allen vol lof over deze drie dagen. De leider van het triduum kreeg als blijk van dankbaarheid een fraai herinneringscadeautje. Aan Deken Rooijackers, die momenteel in het ziekenhuis vertoeft, werd een te legram gezonden, waarin spoedige beter schap werd gewenst. Burgemeester Snels kwam de zieken in het parochiehuis opzoeken, want, al dus Burgemeester Snels, de gezonde Drunenaren krijg ik dikwijls genoeg te zien, maar de zieken niet zo vaak. Een grote groep van helpers en mede werkers, geestelijken, religieuzen, leken, kinderen, allen hebben eendrachtig sa mengewerkt om de zieken en ouden van dagen deze drie onvergetelijke dagen te bezorgen. Men was er blij mee en be sloten is dan ook reeds om het volgend jaar weer een triduum te organiseren. VEILING. De nieuwe veilinghallen en de bijge bouwen van de fruit- en groenteveiling De Langstraat zijn bijna gereed. Nog is deze grote uitbreiding niet gereed of voor een nieuwe zijn reeds plannen ge maakt. Op de agenda voor een jaarvergade ring welke gehouden zal worden op 18 Juni a.s. komt nl het voorstel voor van het bestuur, tot het bouwen van een modern koelhuis. AANRIJDING. In de nacht Van Woensdag op Don derdag j.l. had om pl.m 2,30 uur nabij café P. Klerkx een aanrijding plaats, die wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken bracht. Een tankwagen met aanhangwagen kwam uit de Badhuisstraat en draaide in de richting van Den Bosch Uit de richting Den Bosch naderde een Crysler van de G. uit Den Bosch, bestuurd door van L. uit Drunen, die op onverklaar bare wijze pardoes op het achtergedeelte van de tankwagen reed. De materiele schade aan de Crysler was zeer groot en het is practisch onverklaarbaar hoe de inzittenden er met enkele builen en schrammen afkwamen. HONDENSPORT. Op de Zondag te Kaatsheuvel gehou den Kringwedstrijd om de van Hoek- wisselbeker, behaalden de leden van de Dresseerclub „De Verdediger" prachtige resultaten. Na zware strijd wisten de he ren Carbijn, Aerts en v. d. Lee met hun honden respectievelijk de tweede, derde en vijfde prijs in de wacht te slepen. Tevens behaalden zij op deze wed strijd, waarvoor ondanks het slechts weer zeer grote belangstelling bestond, de tweede plaats in het algemeen klas sement. Deze resultaten bewezen weer op welk hoog peil „De Verdediger" thans staat. D.V.C. RECIPIEERT. Het bestuur van R.K.D.V.C. en het kampioenselftal hielden Zaterdagavond in hotel Vissers een receptie die zeer druk bezocht werd. Alle sportverenigin gen en clubs uit Drunen lieten zich door hun bestuur afvaardigen. Tal van voet balclubs uit de omgeving kwamen even eens hun gelukwensen aanbieden. De he ren geestelijken en vele notabelen uit Drunen zagen wij op deze receptie. Verscheidene bloemen en geschenken werden aangeboden en wederzijds wer den menigmaal hartelijke woorden ge sproken. Deken Rooijackers, die momen teel in het ziekenhuis verblijft, zond een gelukstelegram. Op deze receptie is weer eens duide lijk gebleken dat velen D.V.C. een goed hart toedragen. ATHLETIEK. De leden van S.H.J. behaalden op de selectiewedstrijd in Den Bosch de vol gende resultaten; Fr. Kuijs no. 1 1500 m; W. v. d. Lee le 400 m; J. Klerkx 2e 5000 in.; J. Vissers 7e 5000 m.; A. Buijs 8e 5000 m.; P. v. d. Heijden 3e 100 m; A. Buijs 6e 1500 m; N. van Drunen 4e 800 m; H. van Bokhoven 5e 800 m; A, van Noort 7e 800 m; K. van Wezel 8e 800 m.. Onze jongens behaalden dus goede resultaten en zeer zeker zullen wel enkelen in de Bossche ploeg worden in gedeeld. GROOT JUBILEUM-CONCOURS. Ter gelegenheid van het 12e lustrum van de Bond van Langstraatse Schut tersgilden „St. Joris", welke bond de ken. Laat het daarom geen hinderpaal zijn dat ze zo weinig gezien zijn. De prijzen voor de korpsen aange kocht zijn mooi. Drie fraaie bekers, twee kransen en twee takken. De prijzen voor de personeel wil ik hier niet eens gaan opsommen. Wan neer U de biljetten nagezien hebt, spre ken deze wel voor zichzelf. Wij verwachten daarom een grote toeloop van schutters naar Haarsteeg. Zaterdag 6 Juni opening van dit jubi leumconcours om 4 uur door de voor zitter van de B.v.L.S.G. St. Joris, de heer A van Bladel, Hoofdman van St. Ca- tharina te Heusden. ZIEKENTRIDUUM. Het ziekentriduum dat voor de paro chies Drunen, Nieuwkuijk en Elshout al hier in de parochiekerk werd gehouden en stond onder de bijzondere bescher ming van de Wonderbare Moeder van Elshout, is, dank zij een grondige voor bereiding van het comité en de vele helpende handen, schitterend geslaagd. Het triduum stond onder leiding van de Weleerw. heer J. Goes uit Den Bosch. 56 personen hebben er aan deelgenomen. Vóór 9 uur 's morgens werden alle zieken per auto thuis afgehaald en naar de kerk gebracht voor de H. Mis met predikatie. Voor afwisseling werd vol doende gezorgd, want de eerste dag was het een Stille H. Mis, de tweede dag een gezongen H. Mis en de derde dag een gezongen H. Mis met assistentie. Om half elf verenigden allen zich in het pa rochiehuis voor het ontbijt. Om half 12 had de eerste dag de plechtige handop legging plaats, de tweede dag een plech tige Kruisweg en de derde dag plechtige toewijding aan Maria. Om één uur had het diner plaats, dat telkens keurig werd verzorgd door de heer W. van Es, beheerder van het Op vangcentrum St. Norbertus. Daarna was er gelegenheid voor het houden van een siësta. Om drie uur werd de thee ge serveerd, waarna om half vier een plech tig lof met predikatie de dag besloot. De derde dag was het lof met processie. Alle zieken hadden bloemen meege bracht, zodat na afloop der processie aan Maria een ware bloemenhulde werd gebracht. Aan elke zieke werd daarna afzonderlijk nog de zegen gegeven met het Allerheiligste. Heel het triduum, maar vooral het sluitingslof had veel belangstelling van gelovigen uit de drie parochies. De Z.E. heer Pastoor G. Versteeg dankte allen die het hunne er toe hadden bijgedragen om dit eerste triduum zo schitterend te doen slagen. Het lof werd achtereenvolgens gezon gen door het Jongenskoor uit Elshout, het Meisjeskoor uit Nieuwkuijk en het Meisjeskoor uit Elshout. In het parochiehuis werd namens de zieken ook nog een dankwoord gespro ken door de heer J. Klijn uit Elshout en aan de Weleerw. heer Goes ^erd door de deelnemers aan het triduum een beeld je aangeboden van de Wonderbare Moeder, wat door hem ten zeerste werd gewaardeerd. Burgemeester Snels sprak ook nog een enkel woordje tot de zieken en bleef nog geruime tijd in de zaal om zich persoon lijk met de zieken te onderhouden. Het actieve comité met zijn talrijke helpers en helpsters kan terugzien op een schit terend geslaagd triduum, dat geslaagd is, dank zij hun opofferende toewijding en mede dank zij de financiële steun van vele parochianen. MEIMAAND VIERING. De Meimaandviering voor Elshout is weer besloten met het houden van „onze volgende verenigingen omvat: St. Blasius Heusden, O.L.Vr. Schutse Elshout, St. Catharina Herpt, Juliana Vlijmen, St. Joris Nieuwkuijk, St. Ambrosius Haar steeg, St. Ambrosius Baardwijk, St. Cris- pijn en Crispinianus Besoijen, St. Jan Baptist Kaatsheuvel, zal een groot na tionaal concours worden gegeven. Door inschrijving is St. Ambrosius te Haarsteeg de vereniging alwaar het con cours zal worden gehouden. Verschillende verenigingen buiten de kring van de L. Bond zullen wel zeggen- Haarsteeg is ons onbekend, nooit van ge hoord, zij komen nergens. Schuttersverenigingen buiten onze kring, dit is zo. Maar ook is het zo, dat zij een nog piepjonge vereniging is die pas één jaar in opkomst is. 'Zij moet het schieten nog leren beoefenen. Wan neer men niet mee kan, kan men beter thuis blijven. Maar wanneer Haarsteeg er goed In zit, zal het zeker van dë na tionale concoursen gebruik weten te ma- dag", die ofschoon bedoeld hoofdzake lijk voor de Elshoutse parochianen, toch ook altijd nog door honderden pelgrims en Mariavereerders uit de omgeving wordt meegevierd. Deze keer was zelfs de processie uit Tilburg ook aanwezig. Ondanks het onbetrouwbare weer hield men toch de zgn. grote processie naar de genadekapel. Na een korte predikatie, een Marialied door het dameszangkoor en de zegen met het Allerheiligste ging men weer biddend en zingend terug naar de kerk, waar het lof met een Te Deum en een lied ter ere van de Wonderbare Moeder werd besloten. De Z.E. heer Pastoor dankte allen, de Heren Geeste lijken die gedurende de Meimaand as sistentie hadden verleend, de verschil lende verenigingen die hadden meege werkt om de Meimaand-viering te doen slagen en ook de plechtige processie. Jammer dat een stralende zon niet heeft meegewerkt om de processie meer tot haar recht te laten komen. HARMONIE CONCORDIA. Na de verkiezingen bracht de har monie Concordia bij de gekozen leden van de gemeenteraad een serenade. Na een pittig muzieknummer sprak Notaris Huijbregts de raadsleden toe, die allen hun dank betuigden en toezegden de belangen van de gemeente te zullen die nen, ook voor subsidie kan op mede werking worden gerekend voor tal van verenigingen. DE ZWALUW.. Verleden week stond vermeld maand vergadering van de Zwaluw op Zater dag 30 Mei; dit moet zijn Zaterdag 6 Juni a.s. Trouwe opkomst verwacht. ROZENJACHT. Zondag 7 Juni maandvergadering van Rozenjacht in café A. van Vugt. Zeer belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. SCHERPSCHUTTERSGEZELSCHAP JULIANA. Zaterdag heropende Juliana bij café A. van Vugt de boom, waarvoor toe stemming was ontvangen om weer te schieten. De leden waren allen present en er werd druk geschoten. KRUISBOOGGEZELSCHAP ROZENJACHT. Zaterdag 30 en Zondag 31 Mei werd op de Banen van het Kruisbooggezel schap Rozenjacht een internationaal concours gehouden. Ondanks het zeer slechte weer was er nog een flinke be langstelling en heerste er een gezellige strijd. De Belgen toonden vooral op de personele banen goede schutters te zijn. Om half acht Zondag werd het con cours gesloten en om 8 uur reikte de voorzitter onder hartelijke woorden de prijzen aan de gelukkige winnaars als volgt uit: Corps A Diana Eindhoven 1ste prijs 85 pt.; Ro- zenplant in 't Woud Tilburg 2e prijs 85 pt.; Hubrana Bladel 3e prijs 84 pt.; Na Arbeid Vermaak Rosmalen 4e pr. 84 pt.; De Kempenloos België 5e pr, 83 pt. Corps B De Spruit wordt een Boom Oisterwijk lste pr. 86 pt.; De Kempenloos België 2e pr. 82 pt.; Heidebloem Schijndel 3e pr, 82 pt., Heidebloem Schijndel 4e prijs 80 pt., Arbeid Vriendenkring 5e prijs 79 pt.; Koningskruis J. v. d. Biggeldaal 25 pt. Erekruis Gezelligheid Qnder Ons 23 punten. Extra aanbieding A 1 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 54 pt.; 2 Rozen- plant in 't Woud Tilburg 54 pt.; 3 Dia na Eindhoven 52 pt.; 4 Spruit wordt een Boom Oisterwijk. Extra aanbieding B 1 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 50 pt.; 2 Heidebloem Schijndel 50 pt.; 3 Spruit wordt een Boom Oisterwijk 50 pt., 4 Diana Eindhoven 49 pt. Extra Beker Heidebloem Schijndel 68 pt; Kampioen A: Rozenplant in 't Woud Tilburg 37 pt.; Kampioen B; Spruit wordt een Boom 34 pt. Successen voor directeur A. H„ v. d. Heijden. Onze dorpsgenoot A. H. v. d. Heij den, de zo ijverige en bekwame di recteur van de harmonie St. Cae- cilia, heeft de laatste weken enkele opmerkelijke successen behaald. Zo nam hij op Hemelvaartsdag met de harmonie uit Dinther, waarvan hij eveneens directeur is, deel aan een concours dat te Heeswijk werd ge houden; in de le afdeling wist hij met dit corps een royale le prijs te behalen. Op 2e Pinksterdag toog hij met de P.T.T.-harmonie uit Den Bosch, die ook onder zijn leiding staat, naar het concours te Utrecht, dat speciaal voor P.T.T.-harmonieën en -fanfares aldaar werd gehouden; ook hier werd uitgekomen in de le afdeling, maar aangezien de harmo nie ook onder zijn leiding in dezelf de afdeling reeds een le prijs had weten te behalen, zou het P.T.T.- corps bij het behalen van eenzelfde resultaat over gaan naar de afde ling „Uitmuntendheid". Gelauwerd en gepromoveerd keer de het corps naar Den Bosch terug, waar directeur en leden, een waar dige ontvangst werd bereid. Jammer mag het wel worden ge noemd dat hij zijn groot ideaal niet in vervulling heeft zien gaan: het betreft hier namelijk het in de „Vaandel-afdeling" brengen van onze plaatselijke harmonie „St. Cae- cilia". Onder zijn leiding heeft hij na de bevrijding de harmonie zon der tegenslag vanaf de le afdeling recht naar de ere-afdeling weten te brengen. De laatste hindernis die moest worden genomen om in het Vaandel te komen, was een le prijs behalen op het concours te Zalt- Bommel, waaraan op le Pinkster dag werd deelgenomen. Het heeft echter niet zo mogen zijn, want met een 2e prijs moesten de muzikanten genoegen nemen; de oorzaak hier van moet echter gezocht worden in het feit dat de jury met de uiterste gestrengheid is opgetreden, want naar wij reeds op het concours-ter rein van buitenstaanders vernamen, was een le prijs verdiend. Was dat het geval geweest, dan zouden zijn capaciteiten als directeur wel zeer zeker tot hun recht zijn gekomen,

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1